Amiodaron

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...leki antyarytmiczne: amiodaron ( Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin ), iwabradyna ( Procoralan ), propafenon ( Polfenon, Rytmonorm ), werapamil i diltiazem lub betaadrenolityki. Zaburzenia rytmu serca mogą być spowodowane zaburzeniami elektrolitowymi, np. niedoborami potasu,..

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. Amiodaron to lek antyarytmiczny. Substancja ta należy do leków antyarytmicznych nowej generacji. Amiodaron wpływa głównie na kanały potasowe komórek układu bodźcoprzewodzącego serca, uważa się jednak, że modyfikuje również przepływ jonów sodu i wapnia oraz że nie pozostaje bez wpływu na układa..

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...z tej samej grupy co amiodaron. Sotalol ma identyczne działanie z innymi nieselektywnymi beta - blokerami: zwalnia rytm serca zmniejszając zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, w nerkach zmniejsza wydzielanie reniny itd. Jest jednak głównie wykorzystywany w leczeniu zaburzeń rytmu..

Niedoczynność tarczycy

.. ...także być spowodowane przyjmowaniem niektórych leków ( np. amiodaron, fenytoina ) oraz niedoborem jodu w środowisku. Leczenie polega uzupełnianiu niedoborów hormonów, stosuje się preparaty L - tyroksyny...

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. ...blokerów, sotalol, razem z amiodaronem tworzą trzecią grupę leków antyarytmicznych. Podstawą ich działania jest blokowanie kanałów potasowych w komórkach układu bodźcoprzewodzącego serca. Ostatnią, czwartą grupę opisywanych leków tworzą blokery kanałów wapniowych, z których w leczeniu..

Leki antyarytmiczne w ciąży

Leki antyarytmiczne w ciąży

.. ...ludzki, ani zwierzęcy. Amiodaron i antenolol należą natomiast do grupy D. Oznacza to, iż istnieją dowody na toksyczny wpływ leku na płód, jednak w konkretnych sytuacjach ryzyko jest mniejsze niż potencjalne korzyści z terapii. Sotalol jest lekiem należącym do kategorii B według FDA. Leki..

Stłuszczenie wątroby

.. ...niektórymi lekami ( np. amiodaron, diltiazem, sterydy ). Objawy stłuszczenia wątroby. Stłuszczenie wątroby zwykle przebiega bez objawów. Czasem chory może uskarżać się dyskomfort odczuwany w prawym podżebrzu lub nadbrzuszu. Podstawą rozpoznania są badania biochemiczne, badanie USG oraz..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...szybsze bicie serca. Amiodaron szkodzi płucom i tarczycy, digoksyna może powodować arytmię, werapamil obniża kurczliwość mięśnia sercowego, leki o działaniu ośrodkowym nie są bezpieczne, a beta - adrenolityki nie wszyscy mogą przyjmować. Ostatnio pojawił się nowy lek - iwabradyna -..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...ale musi przyjmować amiodaron, który bardzo źle wpływa na jej oczy, skórę - dostaje poparzeń od pierwszych promieni słonecznych, trzeba kontrolować stan tarczycy i wątroby.Ale nie było wyjścia , bo moje dziecko stało się lekoodporne, a ponadto uczuliło sie na jeden z nich i ma astmę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...je zjedli ) dostałem amiodaron, no i oczywiście w konsekwencji nadczynności tarczycy - znowu leczenie ( pieprzony konował nie zlecił badania hormonów ) dowiedziałem się od swojego endokryno doktora, że jestem najmłodszym pacjentem z polekową nadczynnością tarczycy - wyleczył mnie. Dodał,..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...chinidyna, butapirazol, amiodaron, sulfonamidy, antybiotyki, leki przeciwcukrzycowe ), bądź osłabiając ich działanie ( barbiturany, glikozydy naparstnicy, atropina, glikokortykosteroidy, a nawet prowadząc do powikłań Nakładanie się działanie leków może zakłócić tok postępowania..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...verapamil ) ryhmonormem, amiodaronem ( cordarone, opacorden ), atenololem, próbowano lidokainą ale bez skutku, no i kiedyś przed wycofaniem - gilurytmal, a migotanie przedsionków - kardiowersją elektryczną 200k. Ja proponuję ci skończyć z lekami i całymi tymi częstoskurczami. Jeśli teój..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...dodatkowej dawce Cordaronu ( Amiodaronu ) 100 mg i Atenololu 50 mg, i było wszystko ok, przez jakiś czas zapomniałem o częstoskurczach, pomimo wszystko oszczędzałem się, jeździłem na kontrolne badania i konsultacje do Instytutu Kardiologii w Aninie, gdzie miałem swoją pierwszą, ciężko..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 26

.. ...ma.Dopiero leki na arytmie Amiodaron pobudził te guzki/to są właśnie skutki uboczne tego leku/,chociaż po nim czułam się dobrze. Witam miło Sławku Myniu pozdrawiam rocznica 4 lat i jaki wynik nie najgorszy nadal żyje nie myśle o chorobie no może czasem jak mi lekarz nagggada ale zamykam..

Interpretacja koronarografii

.. ...VT przerwany bolusem amiodaronu. Ze względu na pojawiające się wstawki nieutrwalonego częstoskurczu komorowego stosowano wlew z ksylokainy. W wykonanych badaniach przy przyjęciu enzymy wskaźnikowe uszkodzenia mięśnia sercowego prawidłowe, w kolejnych oznaczeniach wzrost CPK maksymalnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...werapamilu, adenozyny, a nawet amiodaronu ) może się przekształcić w migotanie przedsionków z wyżej wymienionymi konsekwencjami. Przedwczesne pobudzenie komorowe wyzwala częstoskurcz głównie wtedy, gdy fizjologiczny układ nie wykazuje przewodzenia wstecznego. Przedwczesne pobudzenie..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...Allopurinol Aminoglikozydy Amiodaron Ampicylina Bezafibrat Cefalosporyny II i III generacj Chinidyna Chloramfenikol Cimetydyna Erytromycyna Dihydroergotamina Fenylbutazon Fenytoina Flukonazol Heparyna i heparyny drobnocząsteczkowe Ibuprofen Indometacyna Izoniazyd Karbenicylina..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...blokery, Inhibace i Amiodaron mam zażywać jeszcze przez 3 miesiące.Wahającym się zdecydowanie polecam ablację! Cześć Abisynko! Wydaje mi sie , że nie końca masz zdiagnozowany typ zaburzeń rytmu serca, ze swojego doświadczenia polecam Ci wykonanie 12 - kanałowego Holtera zakładanego na..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...przez 2 - 3 lata, ale amiodaron ( składnik tego leku ) odkladał mi sie w rogówce( ? ), a tarczyca po prostu wariowała tzn miałam nadczynność naprzemian z niedoczynnością. Mimo skuteczności jeśli chodzi o arytmię, trzeba było odstawić i zamieniono mi go na Biosotal. Z odstawianiem trzeba..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 14

.. ...pozwolono Ci odstawić amiodaron jest to w tej chwili bardzo ważne dla mnie!!! Pozdrawiam. Do Eluzyny! Amiodaron i Acenocumarol pozwolono mi odstawić w około 3 miesiące od ablacji, ważnym czynnikiem było również zmniejszenie objetości lewego przedsionka mierzonego w echokardiografii..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 15

.. ...nasila działanie leków przeciwzakrzepowych i po drugie należy zachować ostrożność przy jednoczesnym przyjmowaniu min. Amiodaranu. Co o tym sądzicie? O migotaniach jak na razie zapomniałam! Pozdrawiam...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...krokiem byłoby odstawienie Amiodaronu i na końcu Sintromu. Markobe pisał wcześniej, że pozwolono mu odstawić po 3 miesiącach od ablacji ale to chyba zależy od wyników Holtera. Pozdrawiam wszystkich i proszę piszcie co u was, tu nie trzeba kupować znaczków. MMM! Cicho i spokojnie zrobiło..

Jakie metdoy leczenia? cordarone lub ablacja?

.. ...jest nic w stosunku do amiodaronu / czyli cordarone/. To jest świetny umiarawiacz, zwłaszcza jeśli dają ci go w warunkach szpitalnych, pod monitorem. Umiarowią i spokój. Jeśli jednak miałbys go brac na dłużej - zdecydowanie odradzam. Ja go brałem z krótką przerwą prawie trzy lata i..

Medycyna komórkowa a arytmia serca

.. ...leków ( szczególnie amiodaronu ) który może spowodować zwłóknienie płuc lub nadczynność tarczycy ( u mojej mamy na szczęście nadczynność tarczycy - relatywnie łatwe do opanowania ). W tej chwili nie ma żadnych objawów arytmii i powoli udaje się usuwać efekty uboczne leków ale tylko..

Beta-blokery. Czekam na Wasze opinie.

.. ...ciężkie blokery takie jak Amiodaron. A wszystkich którzy kiedykolwiek wzięli blokera. A * nie * wszystkich którzy kiedykolwiek wzięli blokera. ( zabrakło nie ) Może więcej osób zechce sie wypowiedzieć co do betablokerów!!! aha ..wyraziłem tylko swoją opinię , tak jak w tytule wiadomości..

Arytmia serca - napadowe migotanie przedsionków

.. ...rytmu zatokowego na Amiodaronie. Stosowano: KIG 100ml, Fraxiparyna 0,6 ml, Polocard 150 mg, Amiodaron 300 mg. Po niecałych 4 latach ( 14.09.2009 ) o 3:30 w nocy dostałem ataku arytmii i niezwłocznie ( wlasnym samochodem ) udałem się prosto do szpitala, gdzie po zdiagnozowaniu arytmii i..