Nerw błędny

Bradykardia

.. ...nadmierna aktywność nerwu błędnego ) oraz patologicznie: zaburzenia powstawania bodźca w układzie bodźcotwórczym, zaburzenia przewodnictwa, działanie leków. Wśród stanów patologicznych powodujących bradykardię można wymienić: zmiany zwyrodnieniowe w układzie bodźcoprzewodzącym; choroba..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...przywspółczulnego - przez nerw błędny ( X nerw czaszkowy ) może być przyczyną migotania przedsionków. Kilkuletnie obserwacje zawodowych sportowców wyczynowych ( grupa 46 osób - 80% uprawiało kolarstwo ) wykazały, że długotrwały ekstremalny wysiłek tego typu może być przyczyną zmian w..

Zespół wazowagalny

.. ...przywspółczulnego, głównie nerwu błędnego ( łac. nervus vagus ) i w konsekwencji rozszerzenie naczyń ( łac. vasa, stąd spolszczona nazwa - zespół wazowagalny ) oraz zwolnienie czynności serca. Na chwile przed omdleniem mogą wystąpić objawy zapowiadające w postaci zawrotów głowy,..

Tachykardia zatokowa

.. ...autonomicznego układu nerwowego ( nerw błędny – układ przywspółczulny ), częstość ta jest redukowana do około 70 na minutę. Tachykardia zatokowa może więc wynikać z zmiany wpływu nerwu błędnego na węzeł zatokowy ( odhamowanie ). Nerw błędny ma działanie przeciwstawne do układu..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...pobudzenie aktywności nerwu błędnego ). Digoksynę stosuje się zwykle u chorych z ciężką niewydolnością serca, szczególnie jeśli współistnieją zaburzenia rytmu ( migotanie lub trzepotania przedsionków ). Lek należy dawkować ściśle według zalecań lekarza. Glikozydy naparstnicy mają wąskie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 98

.. ...Reagowałam też krzykiem, nerwami. Zapłaciłyśmy wysoką cenę obydwie. Bardzo duzo pracy i cierpliwości kosztowało mnie to, by nawiązać z nią w miarę zdrowy kontakt. Trwało to dobrych kilka lat. Do dzisiaj liżę rany z tamtych lat. Z synem już tych błędów nie popełniałam i było całkiem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 152

.. ...tak jak pierwszy rzut nerwicy był nagły tak teraz od sierpnia miałam tylko zawroty głowy a od października doszło resztę, laryngolog twierdzi, ze zawroty jak najbardziej mogą być objawem nerwicy ale nie musza, może faktycznie mam cos z błędnikiem, a przeciągającą sie sytuacja może..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 723

.. ...się jeszcze bardziej nerwowy i bardziej mi się chce wymiotować, mniej mi się chce jeść. Zatacza się błędne koło... Byłem u lekarza. Zrobiono mi jakieś badania. Później byłem u psychologa, czy psychiatry. Dał mi jakieś proszki raz jedne i nic, następnie drugie i nic. Któreś w końcu..

Zespół wazowagalny

.. ...? pomocy Związany z nerwem błędnym... Występuje np. u pacjentów po zabiegach koronarografii i koronaroplastyki. Objawy to spadek tętna, ciśnienia tętniczego, zawroty w głowie, osłabienie, bladość... Podaje się dożylnie leki, przetacza płyny infuzyjne. Z reguły szybko mija...

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...przecięciu niektórych gałęzi nerwów błędnych. Celem tej operacji jest uzyskanie dobrego odpływu treści pokarmowej i soków trawiennych z żołądka. Według danych epidemiologicznych wrzód żołądka nie odgrywa znaczącej roli w rozwoju raka żołądka. Należy jednak pamiętać, że możliwe jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 31

.. ...sie ludki bo po co sie nerwowac jak i bez tego skurcze dopiekaja do zywego...moj synus juz kima ide dolaczyc do niego papatki : ) mamo wojtusia ja jestem tu nowa ze swoimi dodatkowymi i zaraz znlazł sie jeden z forumowiczów któy zajżał na forum napewno nie po to żeby pogadać o chorobie..

Dodatkowe skurcze - Str. 113

.. ...wierzy...wszyscy mówią ze to jakas nerwica i oni tez tak mają. ze zdenerwowania robie błędy ortograficzne Wczoraj byłem u znajomych pod łodzią na działce i nic, dzisiaj w domu siedze i myśle i czytam i są, co za kur...stwo. Jutro dwie wizyty publiczna i prywatna hehe, zobaczymy co powie..

Dodatkowe skurcze - Str. 175

.. ...uspokojenie pobudzanie nerwu błędnego czyli parcie o którym pisałaś, picie zimnej wody, ucisk gałek ocznych itd. raz pomogło, raz nie, częsciej nie, heh, i musiałam się męczyc do rana aż po prostu padałam oto cała tajemna wiedza o skurczach..... jeszcze jedno, jesli masz trigeminie( 2..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...wskutek ucisku na jakiś nerw w okolicy szyi lub twarzy, na pewno cierpisz. głowa unerwiona jest bardzo dobrze i lekkie uciski są dolegliwe. zbadaj dobrze odcinek szyjny kręgosłupa. wszyscy cierpiący na podrażnienie błędnika lub newrów wzrokowych - także uciski kręgów szyjnych dają taki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 260

.. ...odpisał... ja również mam nerwicę lękową od 3 tygodni... Mam 22 lata,miałam ciężkie dzieciństwo,co uczyniło ze mnie osobę słabą, nie odporną na krytykę i z klapkami na oczach na własne błędy... Osobę nerwową,pesymistycznie nastawioną do życia, goniącą za modą ( wiem, to głupie... ) ale..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 4

.. ...,,leków napadowych,, ,,nerwicy,, czy innych chorób, jest: BŁĘDEM i waszym WYMYSŁEM żeby nikt nie marudził - - - - - nie jestem lekarzem - - - - ale to jedno akurat wiem: ) bardziej niszczą was papierosy czy alkohol niż baka: ) p.s * Palę ale nie stale Bo ten co pali stale ma tylko jedno..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 4

.. ...katastrofy jaką jest nerwica lękowa. Na początku muszę zmartwić czytających poradę * naji * że propozycja jej jest jak najbardziej wskazana ale jako profilaktyka przed lub po pozbyciu sie tego problemu, ewentualnie jako jeden ze składników terapji jaką trzeba zastosować. Przebyłem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 482

.. ...przyczyną powstania u Ciebie nerwicy? Jakie badania Ci robiono aby zdiagnozować tę chorobę? Pozdro!!! Sorki za błędy ale coś mi się popierdzieliło z klawiaturą w laptopie!!! jeszcze takie numery sie nie pojawiały !!! hehehehehehe. Sorki ale to nie z mojej winy! Witam Wybaczcie ale na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 614

.. ...nie martw się,nie denerwuj - szkoda Twojego zdrówka.Może chłopak zrozumie swoje błędy.Chociaż jeżeli nie jest Ciebie wart to krzyżyk mu na drogę. Głowa do góry.Rozkoszuj się weekendem i nadrób zaległości w odlądaniu filmów.. Najlepiej żeby były komedie.Buzka. Freciu a jak Ty kochana..

Nerwica - zaczynam aktywnie przeciwdziałać, ktoś ze mną?

.. ...podstawowych problemów nerwicowców. Moim głównym problemem jest ciągłe wmawiane sobie różnych chorób, głownie tych śmiertelnych. Wciąż wykonuje różne badania, głównie prywatnie, zakupuje coraz lepszy sprzęt medyczny typu cisnieniomierze, dobre termometry itp...Wszystko zaczeło sie od *..

Nerwica w ciąży - Str. 83

.. ...siły,takie ciągłe poddenerwowanie.Czuję się tak jak by stało się coś strasznego a ja nie mogę przestć o tym myśleć.W głowie mam tak jak by błędnik mi szalał szok! Karolinucha relanium to raczej nie na depresje..a co do psychotropow,to nie wiem jak sie czujesz...jesli uwazasz ,ze jest..

Blok A-V

.. ...do wzrostu napięcia nerwu błędnego. Wyzwolony przez hiperwagotonię blok AV typowo ma charakter napadowy i często towarzyszy mu dobrze widoczne w EKG zwolnienie rytmu zatokowego. Blok węzła AV z reguły współistnieje z wyraźnie nieregularnymi i dłuższymi odstępami P - P i z bradykardią (..

Niski puls połączony z podwyższonym ciśnieniem

.. ...moze to * po prostu * nerwica, ale czy przy nerwicy puls nie powinien szalec? zadnego uczucia nierealnosci tez nie mam... czy nikt wiecej na cos takiego nie cierpi/cierpial? zyc sie od tego odechciewa. Nie, przy nerwicy puls wcale nie musi szalec - odruchowo moze nastepowac pobudzenie..

Nudności w sytuacjach stresowych i ucisk w gardle

.. ...się jeszcze bardziej nerwowy i bardziej mi się chce wymiotować, mniej mi się chce jeść. Zatacza się błędne koło... Byłem u jednego lekarza dał mi leki uspokajające na początku pomagało później przestało. Aktualnie jestem spokojniejszy - tylko dzięki lekom ale nadal przy lekkim stresie..

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 2

.. ...coś do powiedzenia i nerw błędny / . Po trzecie - diagnozować to . Gdy ktoś , jak ja , miał zapalenie mięsnia serca ( 2003 ), epizody mig. przedsionków, lub ma jakąś niewydolność serca lub wady - diagnozować pilnie . Jak jest zdrów jak ryba i to * tylko * elektryka serca - diagnozować na..

Nerwica nie jest chorobą!

.. ...wielu z was myśli o nerwicy jak o chorobie. Ja również przez długi czas żyłam w błędzie. Dopiero pani psycholog uzmysłowiła mi to, że nerwica jest tylko zespołem objawów psycho - somatycznych. Gdy się o tym dowiedziałam od razu poczułam się o wiele lepiej. Przecież jestem zdrowa. Przez..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 176

.. ...tra.ca nadzieje ,ze nerwica jest uleczalna.Dziewczyny zatem do roboty nad samym sobą bo to jest najwazniejszy krok i tylko od nas zależy w jakim punkcie sie znajdziemy gdzie dojdziemy.Dobrej nocki: ) Myślę,że nie wszyscy wiedzą czym naprawdę jest AGORAFOBIA.Niektórym wydaje się ,że ją..

Czy to choroba serca ? A może nerwica. Proszę o pomoc

.. ...badania są zbędne. Możę to nerwica? Bo przy nerwicy też sa podobne objawy i robi sie tzw. błędne koło. Może borelioza? Miales kleszcza? Wiem ze na podstawie tych badan ktore miales wykonane nie mozna stwierdzic czy masz cos z sercem.Wiem to na wlasnym przykladzie.Po sa badania..

Zawroty głowy od kilku miesięcy

.. ...dalej robic. a może masz nerwową pracę i to nerwicowe sprawy.Spróbuj wyjechać i się zrelaksować i sprawdż czy będie poprawa.I staraj się nie podchodzić emocjonalnie do zawrotu głowy,bo reagując tak sam sie nakręcasz. Kiedyś dawno z zawrotami głowy znalazłam sie w szpitalu badano mi..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 10

.. ...JAK ZAPRZYJAŹNIĆ SIĘ Z NERWICA( co Ci podpowiada psycholog ), gdyż JA SIĘ Z NIA ZAPRZYJAŹNIŁAM ) choc zajęło mi to wiele czasu ).Mała próbka wyrazu mojej przyjaźni:: LĘK JEST NASZYM PRZYJACIELEM, który informuje nas, ze idziemy błędną droga, ze na zmiany przyszedł czas! - - - - - - I..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 32

.. ...nie miałam ) może być nerwica. Ale w miarę robienia coraz to nowych badań ( tomofrafia, eeg, bdaanie dna oka, błędnika ) i działania leków moje zawroty i bóle zaczęły powoli, ale to bardzo powoli ustępować. Od półtora roku biorę coaxil, ale tak na prawdę gdzieś od pół roku odczuwam..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 36

.. ...psycholog nie stwierdził nerwicy nie zawracaj sobie tym głowy , bo wpadniesz w błędne koło. Nie napisałaś jak długo bierzesz te leki, czasami na efekty trzeba troszkę poczekać.Spróbuj wziąść jakieś ziołowe leki na uspokojenie może twoja nadpobudliwośc zniknie. Masz jakieś zainteresowania..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 40

.. ...ogólnie pod wzgledem nerwicowym jest u mnie spoko chociaż z tym mam spokój : ) a co u was kochani ucichło tu niesamowicie piszcie co u was... pozdrawiam Bez zmian, choć zaczęłam sobie zdawać sprawę, że większość dolegliwości sama sobie wkręcam bo non stop o nich myśle, więc walczę ze..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 7

.. ...przemysleniami na temat nerwicy, sensu Życia i zwiazku pomiedzy NERWICĄ A SENSEM ŻYCIA. W Życiu nie chodzi o to, by nigdy nie upaść, nie zbłądzic, lecz by sie podnieść z upadku, by sie za * błędy * - nie sądzić ! Choć każdy ma swoją ORBITĘ,szukamy łatwiejszych dróg na skróty, przez..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 2

.. ...nakręcają, ale o neurotykach, nerwicach, natręctwach etc. można myśleć kiedy wykluczymy organiczne, namacalne czynniki, prawda ? masz rację - bo arytmia jaka by nie była to błędne koło zazwyczaj, strach napędza ją, ona napędza strach ale ZAWSZE każdy niepokojący objaw powinien być..

Drętwienia głowy nie dające mi żyć

.. ...szukając pomoc w swojej nerwicy.Od 7 lat choruje na ową chorobę , przynajmniej tak lekarze twierdzą ze to to ,ale pomóc mi nie umieją.Na początku choroby porobiłem wszystkie badania: Tomografie , EEG ,całą serie badań neurologicznych , krwi , itp tip, komputerowe badania błędników ,..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 5

.. ...interesująca wypowiedź na temat nerwicy, zamieszczam ja. Warto wyjść od tego, że NERWICA TO NIE JEST COŚ * Z ZEWNĄTRZ * , które nas zaatakowało z niewiadomych przyczyn, wrosło w nas i żyje z nami.. OKREŚLENIE NERWICY JAKO PRZECIWNIKA ,JAKO CZEGOŚ , Z CZYM SIĘ WALCZY JEST DUŻYM BŁĘDEMi..

Proszę o odpowiedź

.. ...refluksu - pobudzenia nerwu błędnego w żołądku z nadmiaru gazów jelitowych. Jeśli tak Ci się robi do 1,5 godziny po jedzeniu, to możesz wcale nie mieć nerwicy tylko problem z układem pokarmowym i trzeba do gastrologa. o może i to jest możliwe ... bo problem z gazami w jelitach i wogole..