Podwyższone ciśnienie

Niewydolność serca

.. ...rozkurczowa charakteryzuje się podwyższonym ciśnieniem późnorozkurczowym w komorze przy jej prawidłowej objętości późnorozkurczowej ( w badaniu rentgenowskim sylwetka serca niepowiększona i prawidłowa EF ). Obie postacie niewydolności często współistnieją. Niewydolność serca dzielona..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. Nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) jest to choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. Największa..

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...powyżej 200 oraz rozkurczowe zwykle powyżej 100 mmHg ). Leczenie powinno odbywać się w warunkach oddziału neurologii lub neurochirurgii. W późniejszym okresie konieczna jest odpowiednia rehabilitacja...

Nadciśnienie wtórne

.. ...części piersiowej. Za podwyższone wartości ciśnienia tętniczego mogą u dzieci również odpowiadać wrodzone choroby nadnerczy, guzy hormonalnie czynne ( np. pheochromocytoma, guz wydzielający aminy katecholowe - adrenalinę i noradrenalinę ) czy choroby miąższu nerek wywołane przewlekłym..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...lipidowe ( przede wszystkim podwyższony poziom cholesterolu ). Jednym z podstawowych zaleceń lekarskich, mających na celu zmniejszenie zakrzepowych powikłań miażdżycy, jest promocja zdrowego tryby życia, aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz prawidłowej kontroli wartości ciśnienia..

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci. Utrzymujące się podwyższone ciśnienie tętnicze może doprowadzić do choroby serca, udaru mózgu, niewydolności krążenia oraz uszkodzenia nerek. Paweł Wernicki..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75 procent udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi 25 procent ludności świata, zaś w Polsce - niemal 30 proc. dorosłych. Szwajcarska firma Cytos opracowała..

Buraki obniżają ciśnienie krwi

.. ...milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej około 75 procent udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi około 25 procent ludności świata, zaś w Polsce - niemal 30 proc. dorosłych. Buraki oprócz witaminy C i B1..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...gdy pacjent ma trwale podwyższone ciśnienie krwi o wartościach równych lub wyższych niż 140/90 mmm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Do rozpoznania i klasyfikacji stopnia nadciśnienia wystarczy podwyższenie tylko jeden z tych dwóch wartości. Aż 86 proc. osób, u których zdiagnozowano..

Gen wielkiego serca

.. ...intensywne ćwiczenia, podwyższone ciśnienie krwi czy otyłość. Jak jednak wynika z prowadzonych na 30 ludziach i znacznej liczbie szczurów badań międzynarodowego zespołu ekspertów, zjawisko może mieć związek z genem Ogn. Wcześniej nikt nie podejrzewał, że gen Ogn wpływa na serce...

Wcześniejsze przewidywanie zawałów serca

.. ...cukrzycy czy cierpiący na podwyższone ciśnienie, należała do grupy szczególnego ryzyka. Śmierć na skutek zawału serca dosięgała jednak też osoby nie traktowane jako zagrożone. U wszystkich z nich zauważono stwierdzono podwyższony poziom czterech wymienionych protein. W opinii dr. Johana..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. Obok podwyższonego ciśnienia i poziomu cholesterolu, także zbyt szybkie bicie serca jest niepokojącym objawem - ostrzegali podczas konferencji prasowej w Warszawie profesorowie Andrzej Rynkiewicz i Krzysztof Filipiak. Choroba wieńcowa jest podstępna - aż w 35 proc. przypadków zaczyna się ( i kończy ) nagłym..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...naczyniowego zalicza się m.in.: podwyższone ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, znaczną różnicę między nimi, wiek pacjenta, palenie tytoniu, podwyższone stężenie cholesterolu, glukozy i cukrzycę, a także otyłość brzuszną. Ostatnio podnosi się także znaczenie nowych markerów tego ryzyka,..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...wyższe od 90 mmHg. Trwale podwyższone ciśnienie tętnicze zawsze wymaga obniżenia. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO ), nadciśnienie ma prawie 1 miliard ludzi na Ziemi! A do 2025 roku liczba ta wzrośnie do 1,56 mln - ostrzega prof. Grodzicki. - To ogromne zagrożenie . Jak..

Pomiar ciśnienie w tętnicy udowej

.. ...serwis EurekAlert . Podwyższone ciśnienie krwi może uszkodzić serce, naczynia krwionośne i wiele narządów - na przykład nerki czy mózg. Skuteczne leczenie nadciśnienia wymaga przeprowadzenia dokładnych pomiarów, ale długotrwałe mierzenie ciśnienia tętniczego bywa próbą cierpliwości..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...DNA jest związanych z podwyższonym ciśnieniem krwi. Poszczególne warianty genów same w sobie w niewielkim stopniu przyczyniają się do zwiększenia ciśnienia krwi, natomiast kiedy jedna osoba ma kombinację kilku z nich, wówczas obserwuje się znaczące podwyższenie ciśnienia i około 34 proc...

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...stanowiły kobiety. Jako podwyższone zdefiniowano ciśnienie powyżej 140/90. Losowo wybranym osobom podawano jeden z trzech leków: moczopędny chlorotalidon, amlodypinę - bloker kanału wapniowego lub lizynopril z grupy inhibitorów konwertazy. W roku 2000 z programu badań wyeliminowano..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...już przyzwyczaić do podwyższonych wartości ciśnienia tętniczego. Chory nie zdaje sobie sprawy z tego, że choć on czuje się słabiej to jego tętnice odpoczywają, a ryzyko poważnych powikłań nadciśnienia spada - wyjaśnił prof. Tykarski. Leczenie nadciśnienia może mieć takie działania..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 62

.. ...inie miałam jeszcze podwyższonego tętna a mam wysokie na codzień około 80 przy trybi pracy siedziącym wiejdscie po schodach podnosiło mo do 150 tętno a po magnezie z p[otasem nie mam takich problemów mierzr sobie tętno3 razy dziennie łącznie z ciśnieniem i nie miałam pulsu większegoniż..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...od tego momentu mam podwyższoną temp... W szpitalu miałam ok 37st... 3 dnia mnie wypisali. Teraz moja temp wynosi ok 37,7. Dodam jeszcze, że teraz mam masakrycznie niskie ciśnienie... Wczoraj gdy mnie lekko zaczęło trząść od środka, złapałam za ciśnieniomierz... ciśnienie 80/50, puls..

Echo serca - Str. 33

.. ...kurczliwości EF62% INNE - Podwyższone skurczowe ciśnieniew prawej komorze do ok.65mmHg. Czy zmiany są poważne i jakie są rokowania Z góry serdecznie dziekuję Pani Izo prosze o interpretacje wyników mojego ojca,który 3 tyg. wcześniej opóścił szpital. - pacjent lat 69 12.5 kardiomopatia..

Echo serca - Str. 36

.. ...- średniego stopnia podwyższone ciśnienie plucne , reszta parametrów prawego serca w granicach normy , na podstawie tych parametrow raczej trudno postawić takie rozpoznanie Pani Izo , dziękuje za odpowiedź ale proszę jeszcze o radę , jakie badania powinnam wykonać żeby wyjasnić sprawę..

Echo serca - Str. 48

.. ...takiej sytuacji być podwyższone ), dlatego naprawdę nie wyrokowałabym, że jest to nadciśnienie pierwotne. Ale w końcu jestem laikiem ;P dotty, jestem w małej a moze wlasciwei w duzej rozsypce..RTG miałam przed zabiegiem to fakt. Ja wciąz nie rozumiem czemu nie mam nic w opisie badania,..

Echo serca - Str. 59

.. ...przerywany. Zawsze wtedy mam podwyższone ciśnienie. Czuje ucisk i gorąco na sercu. Mam zawroty głowy i zamglony obraz. Strasznie szybko się męczę, nawet wejście po schodach czasem jest dla mnie trudne. Nawet po wypiciu gazowanego napoju czuje ucisk na serce. Czy te omdlenia są wynikiem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...gorąca, arytmia serca i podwyższone ciśnienie:( jak jestem sama to siadam nawet na krawężniku i się zastanawiam czy prosić kogoś o pomoc czy wzywać już pogotowie:( jest to dla mnie nie do zniesienia, nie umiem się jeszcze nauczyć z tym żyć :( Mam 30 lat, choroba tarczycy wyszła pod..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 112

.. ...sauna - napewno NIE!!! podwyższona temperatura ciała bardzo szybko podnosi ciśnienie krwi. To odradza każdy lekarz. Co do siłowni - oczywiście jak najbardziej - przy każdym wysiłku podnosi się ciśnienie krwi, a przy sporcie to normalne nawet u zdrowego. Oczywiście zasada jest taka:..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 171

.. ...Wyraziła zdziwienie że mam podwyższone ciśnienie i tak to się zaczęło ( znacie to ) , trudno jednak nie mieć podwyższonego ciśnienia gdy bada cię śliczna lekarka zaraz po studiach hi hi . Ciężej jednak potem wrócic do równowagi gdy domino zaczęło się już przewracać . Znalazłem to forum..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 862

.. ...uczucia * obcych nóg * , podwyższonego ciśnienia... To napędzło obawę co się z Tobą dzieje człowieku?! Pewnego dnia tak się przestraszyłem swego stanu że poszedłem na pogotowie ( ciśnienie 150/90 ) dostałem zastrzyk po którym * lałem się * z nóg.. Wieczorem drgawki a w łóżku budziłem się..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...chodzenie, bóle głowy i podwyższone ciśnienie. Wartości 155/95 - 145/90 w wieku 30lat. Poczatkowa diagnoza to nadcisnienie i lek enarenal. O dziwo czułam się lepiej. A ok 5 mies temu lekarz zmienił mi na betaloc zok 25, cisnienie sie unormowao, nawet było b. niskie, samopoczucie super...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...przez trójdzielna /++/ z podwyższonym ciśnieniem prawej komorze 50mmhg chciałbym się coś więcej dowiedzieć na ten temat.podaję taty e - maila. krzysztof_kaim@wp.pl pozdrawiam DAMIAN Witam! Narazie jest mi super,żadnych kołatań i innych rewelacji.8 miałam kontrole u kardiologa,mam brać..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...gorąco, zawroty głowy , podwyższone ciśnienie , tętno 160 na leżąco - kto to ma wie o co chodzi. W konsekwencji lekarz zapisał mi środki uspokajające mówiąc, że mam nerwicę ( nigdy wcześniej nie miałam problemów z nerwami, za to często odczuwałam przyspieszone bicie serca ). Dziś po raz..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...funkcjonuje, mam też podwyższony puls. Oczywiście gdy nic konkretnego nie robię ani się nie zdenerwuję.( POdczas ataku paniki tętno potrafię mieć do 200 więc i ciśnienie pewnie się zwiększa ). POdobno tak niskie ciśnienie też powoduje arytmię. Lek pomógł mi na serce więc lekarz nie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...ale nie z ich wady a z podwyższonego ciśnienia płucnego. teraz częściej za to dokuczają mi trzepotania przedsionków i rozważana jest ablacja bo każde EKG przy moim trzepotaniu jest idedntyczne. Rytm komór stymulatorowy ( 50 ) a przedsionki bit 240 - 280/min więc duże szanse powodzenia..

Choroby serca - genetyczne?

.. ...wyszły dobrze, mam tylko podwyższone tętno i skoki ciśnienia i niedomykalność zastawki 1 stopnia. moja młodsza siostra ma wadę serca - wspólny kanał przedsionkowo komorowy( nie ma zespołu downa gdyż właśnie ta wada występuje najczęściej u dzieci z tą chorobą ) mój dziadek również miał..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...oraz drgawki powieki, podwyższone ciśnienie skurczowe. Takie męczą mnie objawy najlepsze jest to że lekarze twierdzą że mi nic nie jest. Badanie robię sobie sam jak tylko mam jakąś kasę odłożoną. Czy warto zrobić echo serca czy może od razu tomografię komputerową? Czy ktoś z was robił..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...puls bardzo wysoki i podwyższone w tym czasie ciśnienie powodują u mnie psychozę!!!! Mam 36 lat , udane życie rodzinne, kochanego męza i kochaną córeczkę. I zamiast się z tego cieszyć - żyję w strachu przed śmiercią. Nikt kto tego nie przeszedł nie zrozumie tego strasznego uczucia,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...Podwyższony puls - piguła, podwyższone ciśnienie - piguła ( wcześniej natychmiast wizyta w szpitalu, ale wstyd już było po tych szpitalach jeździć - trzymałam za rączkę, mierzyłam to cholerne ciśnienie, łykał piguły i przechodziło ). Skutek tych piguł taki, że raz o mały włos nie dostał..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 159

.. ...nerwicy ? Ja zawsze mam podwyższone ciśnienie, 140 - 150/85. Dziś idę do lekarza więc jak postawi diagnozę wtedy wam powiem co i jak. Pozdrawiam Witam wszystkich. Czytam tutaj wszystko wypowiedzi i tak naprawde to jest nam wszystkim ciezko. Kazdy zmaga sie ze sowim problemem, jednym sie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 177

.. ...okazało się że jest sporo podwyższone ciśnienie160/100 oraz tętno ponad 120.Pierwsza reakcja siadłem i zaczeło się pogarszać wyszedłem z apteki spytałem się kogoś gdzie jest najbliższa przychodnia była około 500 m od apteki szedłem ulicą myślałem że się przewrócę cały zlany potem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 196

.. ...również, szybki puls i podwyższone ciśnienie - także, uczucie dużego osłabienia również. Uderzenia gorąca - masz je prawdopodobnie dlatego, że za mocno i za intensywnie myślisz o objawach, gdy one już się pojawiają, czy nie jest tak, że gdy serce szybciej Ci bije, zaczynasz o tym myśleć,..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...ciśnienie i znowu było podwyższone choć już nieco niższe ( 150/90 ). Kiedy natomiast mierzę sobie w domu, ciśnienie jest prawidłowe ( w granicach 120 - 140/70 - 85 ), czasem nawet poniżej 110/70. Zatem Pani córka nie jest sama, takich ludzi jest naprawdę dużo. Pozdrawiam serdecznie witam..

Amfetamina i wysoki puls

.. ...tego brać zwłaszcza jak ktoś ma problemy z sercem i w spoczynku ma już podwyższone tętno. poza tym amfa podwyższa ciśnienie. to niestety narkotyk. widocznie jesteś ćpunem skoro twierdzisz że jest super...

Niski puls po concorze 2,5

.. ...dobrze wyszły trochę podwyższony cholesterol do 210 norma jest 200 i hemoglobina 17.4 a jest 17.Mam 34 lata. ja mam podobnie,neurolog mówi zdrowa,okulista i kardiolog też( choć mam rozmyte widzenie,a serce wali tak szybko że czasem nie zdążam policzyć,ciśnienie w normie,holter i echo..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...z Was ( co to taiego podwyższony cholesterol i nadciśnienie ). Sam bym tego nie kupił, a ponieważ dostałem no to zacżałem stosować. 3 butelkę kupiłem sam. Jak chcecie poczytać dlaczego, opisałem to na stronie http://www.pijnazdrowie.pl/ziola_alveo/jakdzialaalveoopiniewlasne/. Na stronie..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...opisane wyżej objawy oraz podwyższone ciśnienie. Dzięki za odpowiedź. Witam,też mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i też zauważyłam ,że przerwy w biciu,potykanie się serca ( arytmie )zdecydowanie nasilają się po wypiciu alkoholu( co prawda i bez niego występują,ale po nim się bardzo..

Niedobór potasu - Str. 2

.. ...serca. Miałam trochę podwyższone ciśnienie 150/90 ( zazwyczaj mam 105/60 ). Zbadali krew, poziom potasu i wykonali ekg. Morfologia - OK. Natomiast potas - 3,78. Na ekg wyszły jakieś dodatkowe skurcze. Stwierdzili, że to właśnie obniżony poziom potasu spowodował te zaburzenia rytmu serca..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...chodzi. Po drugie,masz podwyższone jedynie ciśnienie rozkurczowe( wartość druga ),zaś skurczowe masz nawet nieco za niskie ( wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg ). Puls rownież jest calkowicie w porządku ( wartości powyżej 100lub ponizej 60/min są u osob niewysprtowanych możliwą patologią..

Nadciśnienie a kawa

.. ...Od pewnego czasu mam podwyższone ciśnienie w granicach 130/90 ( w moim przypadku to dolne ciśnienie jest zawsze podwyższone ), czy w takim wypadku można pić kawę, a jak tak to ile filiżanek?? Poprostu zaczęłam się martwić moim ciśnieniem, a bardzo lubię kawę : ) Mysle ,że warto zacząć od..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...przyśpieszeniem tętna lub podwyższonym ciśnieniem ( zazwyczaj mam bardzo niskie ). Stąd być może wrażenie rozpierania zdrewniałych naczyń. Wielokrotnie przy różnych okazjach pytałam lekarzy co te bóle mogą oznaczać - żaden nie potrafił ich powiązać z konkretnym schorzeniem. Wizyta u..

Menopauza czy serce?

.. ...tych napadów nie jest podwyższone, a czasem nawet obniżone. Dodam, że leczę się na nadciśnienie, ale czasem mimo leków mam jego skoki. Mój internista twierdzi, że to sprawa menopauzy, ale nie spotkałam się nigdzie z opisem takich objawów. Nie pozwala mi to żyć i funkcjonować normalnie...

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...też być ze względu na podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe , lepiej tego nie lekceważyć i udać się do dobrego okulisty. czy masz czesto katarea lub zapchany nos??udajs ie do laryngologa puzniej do okulity tak jak pisala paulinella paulina jezlei neichc eskierowa cna badania zrobt o na..

Nerwica a podwyższone ciśnienie

.. ...nerwicę i czasem mam podwyższone ciśnienie do poziomu 140/90 - 160/90. Jak jestem spokojny i zrelaksowany to ciśnieni mam normalne, tj. około 125/75. Czy to podwyższone ciśnienie trzeba leczyć jakoś doraźnie? Dziekuję za odpowiedzi : ) Tomek Problem nie tkwi w nadciśnieniu, które sie..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...wieńcowej ), czy masz podwyższone ciśnienie tętnicze, jaki jest twój poziom cholesterolu , czy masz nadwage , czy palisz , czy w Twojej rodzinie były przypadki choroby wieńcowej. Wreszcie w jakich okolicznościach pojawiają się dolegliwości i kiedy mijają? Trochę zarzuciłam pytaniami....

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...mankietu będzie miała lekko podwyższone ciśnienie no i w zasadzie jest to dla niej męczące... a tak - i prosto, i wygodnie, i szybko... proponuję wydać nieco więcej jak 100 zł i nie na allegro - chyba, że produkt będzie miał gwarancję, bo to jednak rzecz, któa będzie mocno eksploatowana...

Nadciśnienie a bieganie

.. ...Od pewnego czasu mam podwyższone ciśnienie tętnicze. Pomiary zwykle wskazują 130/100. Czyli to pierwsze jest w normie ale drógie podwyższone. Czasami mam ciśnienie w normie znaczy 130/90. Nie wiem od czego to zależy. Mam 186 cm wzrostu i 110 kilo wagi. W przeszłości uprawiałem dość..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 34

.. ...postaci arytmi serca , podwyższonego cisnienia i tętna . Brałem przez kilka miesięcy Pramolan obecnie zmieniony na Coaxil i do tego doraźnie Afobam. Od internisty co jakiś czas dostaje leki od nadciśnienia. Ostatnio tydzień temu miałem skok do 170/110. Po kilku dniach brania leków spadło..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 35

.. ...nie mam ataku to mam podwyższone ciśnienie a malo tego powiem wam że ostatnio najgorsza dla mnie to jest sprawa psychiki bo jak mi sie coś dzieje to mysle że umre cały czas myśle boje sie wszystkiego a ostatnio to nawet jakas taka smutna jestem tak ogolnie wewnętrznie od momentu jak mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 46

.. ...tak samo miałam ciągle podwyższony puls i się źle czułam, myślę, że pogoda w dużym stopniu nam pomaga lub przeszkadza... Gdzieś na tym forum przeczytałam, żeby nie mierzyć sobie ciśnienia ani pulsu, bo świadomość, że mamy wysoki luz za niski jeszcze gorzej nas w to wkręca. Wcześniej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 60

.. ...dzisiaj łeb mi pęka mam podwyższone ciśnienie, coś mnie kuje serce i takie uczucie jak by się zapchało. Boje się że znowu powraca najgorsze, puls mi skacze strasznie jak siedze mam 60 a jak wstane to nawet ponad 100 ostatnio tak miałem z 4 miesiące temu. Mam wrażenie,że ta głowa coraz..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 35

.. ...jeszcze na cukrzycę, podwyższone ciśnienie tętnicze i niedoczynność tarczycy. Czekam na pomoc. Witam wszystkich, Córka urodziła się z wadą - dwupłatkowa zastawka aortalna ze zwężeniem, obecnie ma prawie 11 lat, zastawka pracuje dobrze, nie ma przecieków, niedomykalności, gradient wynosi..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...cholesterol i trochę podwyższone ciśnienie, wszystkie badania wyszły ok. Wypuścili mnie ze szpitala i powiedzieli że jestem zdrowy, ale ja mam dalej te dolegliwości. Drżą i drętwieją mi ręcę nogi, często mam wrażenie, że zaciska mi się szczęka i mam zaburzenia mowy, czuję ucisk w klatce..

Plastyka zastawki mitralnej a ciąża

.. ...internista twierdził że podwyższone tętno to norma przy niskim ciśnieniu, ale jak poczytałam to reszta objawów się zgadza, urodziłam zdrowe dziecko siłami natury, bez wsparcia medycznego ( tzn bez żadnych wkłuć, znieczulenia, leków, nacięcia etc ), ciąża była zagrożona ( prawdopodobnie..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...Co do przyczyny?Mam podwyższone ciśnienie 145/90, puls w normie ale co zauważyłem...generalnie trenuję siłownia , bieganie i tu się pojawił zonk! Kiedy biorę kreatynę intensywność kłucia wzrasta, kiedy piję 3 kawy i więcej dziennie intensywność wzrasta, kiedy mam przerwę w sporcie jakieś..

Zespół Barlowa a służba wojskowa

.. ...przez trójdzielną /++/ z podwyższonym ciśnieniem w prawej komorze 50mmse chciałbym wiedzieć czy to ZESPOł BARLOWA zostałem zwolniony za kilka dni wychodzę ale ja chciałem odbyć tą służbę napiszcie co o tym sądzicie i chyba będę musiał zwolnić tempo POZDRAWIAM JESZCZE Z JEDNOSTKI Damianie..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...sam zauważałem u sibie podwyższone wartości. Proponuj Ci : - asparagin forte - potas z magnezem, bez recepty w aptece ok. 6zł. - Intractum Visci - zioło * jemioła * pomaga w nadciśnieniu, ale trzeba długo stosować żeby zauważyć efekty, wiec nie oczekuj piorunujących efektów. - OMEGA - 3..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 7

.. ...udało.Utrzymują się podwyższone wartości ciśnienia, ale poza tym jest naprawdę dobrze i wierzę , że w Waszym wypadku wszystko sie też unormuje i będzie OK.Możecie wierzyć lub nie , ale wczoraj wróciłem z nart w Alpach ( wysokosci do 2300m ), nie oszczędzałem się, przez 6 dni jezdziłem..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 26

.. ...zdarzało mi się mieć lekko podwyższone ciśnienie rzędu 140/90, ale nie brałem na to żadnych leków i nie miałem z tego powodu odczuwalnych problemów. W krótkim czasie po ablacji ok 2 tygodni zaczęło mi się szaleństwo z ciśnieniem. Ciśnienie zrobiło się tzw skaczące. Rano np było 90/60 a..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...jest też oczywiście podwyższone ciśnienie. Jest to w pewnym sensie niepokojące, bo przed ablacją tego nie obserwowałem. Inna sprawa, że przed ablacją nie mierzyłem też ciśnienia, ani tętna tak często jak teraz. Natomiast przed ablacją miałem też skurcze dodatkowe, szczególnie po dużym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 54

.. ...Problemem jest jednak podwyższone ciśnienie skurczowe. Na bank stwierdziłam, że u mnie stres ma kolosalne znaczenie i dlatego podjadam ziołowe tabletki na uspokojenie ale nie systematycznie. Obecnie nie mogę się skontaktować z dr Koźlukiem bo ma chyba sesję na uczelni, a moja kardiolog..

Badanie USG serca płodu

.. ...ostatnich dniach miałam podwyższone ciśnienie ale biorę już leki moja pani doktor mi przepisała. Przede wszytskim Marto staraj sie uspokoić wewnętrznie. twój maluszek odbiera twoje niepokoje. Od razu zanzaczam, ze nie jestem specjalistą, choć tematyka jest mi bliska . Najwazniejsza..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...30mmHg podobno lekko podwyższone. Czytałam w wikipedii ze przyczyną podwyższonego cisnenia mogą być wady serca m.in. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ( jak u mnie PFO ) Czy po wyeliminowaniu tej wady może się u mnie zmniejszyc to ciśnienie czy też może postępowac? Mam niedomykalność..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...dnia i wieczorem mam podwyższone ciśnienie a nawet zawysokie i to pomimo brania dużych dawek leków ( amlozek 15mg/dobe plus soironol 200mg/dobę ) no jak mi za bardzo wzrasta to nie biorę dodatkowych leków tylko staram się chodzić - o wtedy mi sapda co prawda zbyt gwałtownie i jka nie..

Podwyższone ciśnienie i niski puls

.. Witam! mierze od kilku dni cisnienie i wychodzi zawsze w granichach 150/80 przy czym mam niski puls ok. 50 ? czym moze to być spowodowane ? ( mam 18 lat ) Proszę o pomoc : ) Serdedznie pozdrawiam! niema problemu do stresu. tętno * nie puls * 50 wg medycyny to rewelacyjny wynik ja jednak poszłabym do..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu

.. ...tej tachykardii oraz podwyższonego ciśnienia 145/90, ale jak mierzę ciśnienie w domu to jest OK, tylko jak muszę iść gdzieś do lekarza to zaraz się denerwuję i skacze mi ciśnienie. Poza tym jak robiłem badanie EKG to wyszło, że mam jakieś dodatkowe skurcze czy coś takiego, ale to raczej..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 2

.. ...częstomocz - masz po śnie podwyższone ciśnienie - nie czujesz się wyspana/y po nocy - zasypiasz w autobusie, tramwaju, wykładach, pracy - jesteś ciągle zmęczona/y to mogą być objawy obturacyjnego bezdechy sennego OSAS Mam w rodzinie na zachodzie osobę, u której wykryto kilka lat tem..

Objawy nerwicy lękowej

.. ...klatki piersiowej , podwyższone ciśnienie itp. Teraz zamienioło sie to wszystko w nerwice lękową .( boje sie np. isc do fryzjera , boje sie jechac gdzies. Boje sie wtedy gdy mam coś zrobić. Zaczełem chodzić do psychiatry bo zaczeło mi to bardzo przeszkadzać. Biore teraz asentre magnez i..

Implantacja stentu i wysokie ciśnienie

.. ...cewnikowaniach będzie istniało podwyższone ryzyko że tętnica ulegnie znowu zatkanu ? Proszę bardzo o jakieś informacje . proszę o kontakt - krzysztof_goo@o2.pl witam mam pytanie; Otoz przeszłam zabiegi takie jak balonikowanie i nastepnie umieszczenia stentu w zbyt zwzonym miejscu aorty;P..

Narkoza a niedomykalność zastawki

.. ...zawroty głowy, duszności, podwyższone ciśnienie po wysiłku a operację mam mieć za 2 tyg. Proszę o pomoc czy narkoza mi nie zaszkodzi? Bo bardzo się boję. Pozdrawiam Emciu ! MAM niedomykalność zastawki mitralnej i byłam operowana w 2002r na woreczek żółciowy ! Też się bałam że moze to być..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...jako dziecko miałem podwyższone ciśnienie. Od kilku lat mam wszystkie objawy choroby wieńcowej: niewielka tolerancja wysiłku, duszność, bóle w klatce piersiowej, drętwienie lewej łopatki, skurcze kończyn ( zwłaszcza lewych ) w czasie snu. Moje życie to od dziecka jedno pasmo..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...rodzinnego stwierdził podwyższone ciśnienie ( 180/100 ). Dostałam tabletki: Tritace. Brałam je do pierwszego ataku w dni 1 stycznia. Wieczorem, a właściwie nocą dostałam dziwnego ataku: zaczęły trząść mi się ręce, osłabłam w krótkim czasie, serce waliło jak oszalałe. Mąż wezwał karetkę,..

Stan głębokiego relaksu (SITA) a puls i ciśnienie

.. ...właśnie puls 49, ups. Podwyższone ciśnienie może dlatego, że szklankę Pepsi sobie przed lekcją wypiłem( czyli godzinę przed pomiarem ). Proszę o konstruktywne wypowiedzi. Dodam, że uprawiam dużo sportu. Mam 23 lata. No dobrze, odpiszcie mi po prostu, ze to idiotyczny temat... nie mam o..

Utrata przytomności

.. ...Martwi mnie również podwyższone ciśnienie tętnicze 145/95, może to jakaś wada układu krwionośnego ( uaktywniona wada serca ). Dziwi mnie jednak to, iż do tej pory nie zlecono zrobienia badania Echa Serca. Podsumowując, pisze dlatego bo nie wiem co mamy dalej robić, a to co mówią lekarze..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...efektu białego fartucha - podwyższonego cisnienia i tętna podczas badan lekarskich, np. osłuchu lub mierzenia ciśnienia. To nie jest choroba, więc tego się nie leczy! Ania - trafiłaś na niekompetentnego lekarza. Tylko holter może dać wiarygodny wynik. Czuję się bardzo dobrze, prawie..

Dziwne bóle, podwyższone ciśnienie, poblemy z widzeniem

.. ...tym stwierdzono u mnie podwyższone ciśnienie ( po EKG, echo serca, morfologii itd. bez holtera ) na poziomie 140/85 max 160/85. Dostałem lek Lokren chyba 50 i po jakimś czasie dolegliwości przeszły, więc odłożyłem lek. Minęło ok. 2,5 roku bez objawów. Zadowolony żyłem normalnie nie..

Analiza wyników badania serca

.. ...morfologicznych i bez zaburzeń przepływu Kurczliwość bez zaburzeń kurczliwości,EF 62% Inne - podwyższone skurczowe ciśnienie w prawej komorze do ok.65mmHg Bardzo proszę o odpowiedż i serdecznie dziękuję..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...spowodowane pewnie było podwyższonym ciśnieniem i mam brać tabletki dalej. Następnej nocy dostałam bólu w klatce piersiowej i zdrętwiała mi cała lewa ręka. Odstawiłam wiec tabletki i udałam sie na wizytę do kardiologa. Pan doktor zbadał mnie i stwierdził ze nie widzi żadnych..

Zabawa sylwestrowa, alkohol, sól, szaleństwo na parkiecie

.. ...potasu - przez nadmiar związków sodu.Dodam że związki sodu podobno ciśnienie podwyższają więc można podejrzewać że podwyższone ciśnienie na spółkę z dużym wysiłkiem mogło nawet spowodować uszkodzenie serca...

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...wszystkie ) są ogromnie podwyższone. Mam przy tym skaczace ciśnienie od 90/60 do 170/120. Ciągły ból głowy i skaczące serce.Puls 100 - 110.Cy jest to grożne? powinna Pani pójść z tym do lekarza kardiologa, masz wysokie tętno które zaliczane jest do tachykardii i jest to w medycynie już..

Bardzo dziwne ciśnienie 120/42

.. ...było ciężko, bo mam podwyższone ciśnienie, ale tak już jest, normalnie w moim wieku z tego co wiem powinno byc 120/80 ja mam 140/90/95, a po wypiciu kawy o 18( nie piję czarnej od trzech lat )200/120, to był szok normalnie i od tamtej pory nie piję kawy.lec do lekarza i głowa do góry, to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 425

.. ...ciśnienie.Widząc ,że jest znacznie podwyższone wpadłam w panikę i wtedy wszystko się zaczęło.Drżenie całego ciała ,zimne kończyny ,duszności ,problem z przełykaniem. Czym prędzej wzięłam dodatkowe leki .Ponownie zmierzyłam ciśnienie - wynosiło186/147 puls145.Trzepało mną do piątej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 518

.. ...standartowe nie mogę jeść , podwyższone ciśnienie , wysokie tętno , bóle w klatce piersiowej , mrowienie w całym ciele doszło też coś nowego kłopoty z oddychaniem tak jakbym nie mogła wziąć pełnego oddechu . Parę dni temu byłam u lekarza i znowu leki : seroxat , relanium , lokren i..