RTG klatki piersiowej

Ablacja

.. ...pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń pacjenta obserwowany na monitorze. Po znalezieniu źródła arytmii końcówka elektrody jest rozgrzewana co powoduje zniszczenie arytmogennej tkanki ( tkanki odpowiedzialnej za powstawanie arytmii ). Podczas zabiegu ablacji pacjent może..

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia..

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...ECHO serca EKG zdjęcie RTG klatki piersiowej Leczenie ubytku przegrody międzykomorowej. Pacjenci z małym przeciekiem lewo - prawym ( krew przecieka z lewej do prawej komory przez otwór w przegrodzie międzykomorowej ) nie wymagają leczenia chirurgicznego. Wskazaniem do leczenia..

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. ...odbywa się pod kontrolą RTG. Stymulator ( rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej stronie klatki piersiowej. Następnie umieszczane są elektrody - 1 lub 2 w zależności od rodzaju stymulacji ( tzw. jednojamowa lub dwujamowa ). Kolejnym..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...otrzymywanej przy zdjęciu RTG klatki piersiowej. Po badaniu należy pić znaczne ilości płynów ( minimum 1 litr wody lub soku owocowego w celu usunięcia z organizmu resztek radioizotopu. Tomasz Berus, UM Łódź..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...badania dodatkowe ( EKG, RTG ) klatki piersiowej stanowią bądź wstępną ocenę przyczyn oraz stopnia zaawansowania niewydolności, bądź są procedurami specjalistycznymi, wykonywanymi z określonych wskazań ( cewnikowanie serca, koronarografia, badania izotopowe, rezonans magnetyczny. Celem..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...wielu badaniach ( EKG, rtg klatki piersiowej, ECHO serca, cewnikowanie prawego serca ). Najbardziej wartościową metodą badania serca jest ECHO serca ( badanie ultrasonograficzne ). W przypadku ostrej tamponady worka osierdziowego w USG serca ( ECHO serca ) widoczny jest płyn w jamie..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...przełyku można potwierdzić rtg przełyku, testem Bernsteina, pH - metrią lub ezofagoskopią. Kolka żółciowa może powodować ból zlokalizowany w nadbrzuszu, występujący kilka godzin po spożyciu pokarmu, może również wystąpić spontanicznie. Ostre zapalenie trzustki daje długotrwały ból..

Rak płuc

Rak płuc

.. ...przeglądowym zdjęciu RTG klatki piersiowej. Następnie wykonuje się CT klatki, często bronchoskopię z pobraniem wycinka lub popłuczyn oskrzelowych, jeśli guz jest umiejscowiony blisko ściany klatki piersiowej wykonuje się również biopsję przez powłoki skórne. Przerzutów szukamy głownie w..

Sprężyste zwłóknienie wsierdzia

.. ...Decydujący jest jednak wynik biopsji mięśnia sercowego. Leczenie sprowadza się do podawania sterydów i cytostatyków. Przyczyna choroby nie jest znana. Choroba jest ciężka, może doprowadzić do zgonu dziecka...

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...żeber oraz obojczyków. RTG klatki piersiowej jest często niezastąpionym badaniem diagnostycznym układu oddechowego. Pozwala ocenić upowietrzenienie płuc, różnicuje odmę, niedodmę, płyn w opłucnej, pozwala także wykryć zmiany w miąższu płuc oraz ewentualne nieprawidłowości okolicznych..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...2x EKG i USG serca i RTG klatki piersiowej i pani dr Kardiolog powiedziala ze jestem zdrowa...i mam jej nie zawracac glowy... po koniec wrzesnia zaszlam w ciaze... bylam spokojna bo skoro lekarz powiedzial ze jest dobrze... od tamtej pory ( czyli zajscia w ciaze ) mam wrazenie niepokoju..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...robione wszelkie badania, rtg kręgosłupa, ekg zwykłe i wysiłkowe, badania tarczycy i nic nie wykryli...wypuścili mnie po 9 dniach a ja wyszłam na hipochondryczkę... Dostałam Metocard i Xanax... z czasem się uspokoiło... Lecz niedawno wszystko się znowu odezwało. Bóle/ uciski w klatce..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...odprowadzeniowy, echo serca, RTG klatki piersiowej, badanie krwi i moczu. Jednak na 3 tygodnie przed ablacją musiałam jeszcze raz powtórzyć badanie krwi i moczu - żeby wyniki były jak * najświeższe * . Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania odnośnie Allenortu to z miłą chęcią..

Echo serca - Str. 31

.. ...Dexaven ), w trakcie rtg klatki piersiowej stwierdzono ( poza zapaleniem płuc ) sylwetka serca powiększona kulista, tygodniowy pobyt w szpitalu na Pulmonologii, w trakcie pobytu wykonano Echo: Wynik: Prawa komora( r/s ) 1,8 - 2,2cm Przegroda międzykomorowa( r/s ) 0,9 - 1,1cm Lewa komora(..

Echo serca - Str. 37

.. ...mmHg - miałam robione RTG klatki piersiowej , nic nie wykazało, ale pewnie są inne choroby płuc, które nie wychodza na prześwieteniu. Czytałam ,ze nadciśnienie płucne jast bardzo niebezpieczne, Co powinnam dalej robić. Pozdrawiami Pani Izo, bardzo prosze o interpretacje wyniku opis..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 120

.. ...przede wszystkim zrobić RTG kręgosłupa , niestety mam ten sam problem ,mam okropny ból kręgosłupa na odcinku piersiowym ,czasami ból jest nie do wytrzymania i obejmuje całą klatkę piersiową ,tak że nie mogę głęboko oddychać .Zrobiłam prześwietlenie kręgosłupa i okazało się że mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 316

.. ...muszę zrobić badanie RTG klatki piersiowej, bo zwariuję - zrobiłem, wyniki nie wskazywały na nic niepokojącego - oskrzela ok, żadnych zmian, serce również w normie - wszystko w porządku. Kamień spadł mi z serca.. ale tylko na chwilę - później gdzieś wyczytałem, że niezawsze badania RTG..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 490

.. ...pulmonologa, miałem robione rtg klatki piersiowej, to nadal się boję. Nie wiem już, czy ten kaszel sobie wkręciłem, czy nie i mnie to czasami strasznie dołuje. Do tego doszedł ten ciągły ból po lewej stronie klatki piersiowej ( nigdy mnie tak długo nie trzymało ) - czasem idzie się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 569

.. ...nic nie wykazało oraz RTG klatki i tam pojawiła się info, że mam nisko osadzoną przeponę. Ponadto, od urodzenia mam deformację klatki piersiowej i stąd może być ucisk na serce...Tak czy inaczej mój lekarz dał mi środek przeciwbólowy Nimesil, ale zbyt skuteczny to nie jest. Ból często..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...HIV2, HCV, Grupa Krwi, RTG Klatki piersiowej, Echo Serca. Placi sie jedynie za konsultacje u lekarzy i za badania drobne takie jak EKG przed wizyta, ewentualnie Holter - pajaczek - 12 odprowadzeniowy. Zreszta to i tak lepsze wyjscie niz jezdzic do Instytutu Kardiologii w Warszawie przy..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń pacjenta obserwowany na monitorze. Po znalezieniu źródła arytmii końcówka elektrody jest rozgrzewana co powoduje zniszczenie arytmogennej tkanki ( tkanki odpowiedzialnej za powstawanie arytmii ). Podczas zabiegu ablacji pacjent może..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 148

.. ...ECHO serca, zdjęcie rtg klatki piersiowej były w normie. Lekarz w szpitalu zalecił mi wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego. Byłem narazie na 1 wizycie więc efektów nie ma się co spodziewać od razu. Julia - ja calkowicie cie rozumiem chcesz zyc normalnie ale z taka choroba sie nie da,to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...głowy, EEG głowy, EKG, RTG klatki piersiowej, USG naczyń szyjnych, krew, mocz. Wszystko wyszło ok. - jedyne co to miałem podwyższony cholesterol i trójglicerydy. Przepisano mi leki, ale bolały mnie po tym mięśnie i stawy i kazano mi je odstawić - miałem podwyższone CPK. Ale po wyjściu ze..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...pod kontrolą obrazu RTG ( rentgenowski obraz naczyń pacjenta obserwowany na monitorze ).Po znalezieniu źródła arytmii końcówka elektrody jest rozgrzewana co powoduje zniszczenie arytmogennej tkanki ( tkanki odpowiedzialnej za powstawanie arytmii ). Podczas zabiegu pacjent może odczuwać..

Napady lęku panicznego

.. ...powinnaś zrobić jeszcze rtg klatki piersiowej? Z tego,co piszesz,wynika,ze z Twoim sercem jest w porządku ( nie licząc niedomykalnosci ). Jedyne,co moge Ci poradzić jako nie - lekarz ( jeszcze nie: ) ),to poprawa swojego rytmu dobowego ( więcej ruchu,dieta albo ograniczenie soli i..

Jakie badania przed wizytą u kardiologa?

.. ...ogólne,wszystkie wykonane EKG, RTG klatki piersiowej - klisze ważne rok, USG serca i próba wysiłkowa jeśli były robione, karty informacyjne ze szpitali oraz dowód osobisty i skierowanie. To wszystko. Dziękuję Ci bardzo. Brakuje mi USG i cukier, cholesterol... to nawet nie jest tak źle...

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...oznacza????Robiłam badanie Rtg klatki piersiowej mojemu synkowi i coś takiego było w wyniku.Czy to coś groźnego???Pomóżcie !! Powiekszenia aorty sa glowne przyczyna zle dzialajaych zastawek. Przy zwezeniach i niedomykalnosci zastawek jest zwiekszone cisnienie ktore powoduje powiekszenie..

Bóle w klatce piersiowej jakby mnie coś uciskało

.. ...bardzo dobre ), zrobiłem RTG klatki piersiowej( podobnie ), spirometrie, nawett badania na cókrzyce, moj lekarz mowi ze to powoli zaczyna mnie przesladowac i ze naprawde sie czegos nabawie, a i owszem, za kazdym razem gdy dopadnie mnie taki ból przestaje myslec o czym kolwiek, jestem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 224

.. ...krwi, ekg, usg brzucha, rtg klatki piersiowej. Wszystkie pozytywne. 2 tygodnie temu byłem u kardiologa, przepisala mi Aspargin( to jest magnez i potas ) i Corectin 5. przez tydzien czułem sie dobrze lecz po tygodniu znów to samo a nawet gorzej. Takie ataki jak mam teraz to jeszcze nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 256

.. ...), morfologie, mocz, RTG klatki piersiowej i wszystkie wyniki bylo dobre...3 dni temu jak mierzyłam sobie cisnienie tez nie bylo wysokie max 130/80...co robic?isc do lekarza?pzdr Do Eni - możesz napisać czy byłaś u lekarza i czy zapisał Ci coś na te lęki bo mnie to zaczyna bardzo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 275

.. ...elektrolity ), Echo serca, RTG klatki piersiowej i wszystko OK. Ale co z tego ja mnie te dolegliwości łapią i potrafia tak trzytmać z parę dni, że aż czuję się jak bytm miał zaraz paść... Nie wiem nie mam ostatnio siły Aha, mam nadciśnienie tetnicze, które regularnie leczę BETALOC 25 i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...Niestety... Zrobili mi RTG klatki piersiowej, zbadali krew, mocz i kazali nadal zażywać magnez i potas oraz zwiększyli dawkę propranololu. Efektem tego było bardzo złe samopoczucie. Serce zaczynało mi jakoś dziwnie bić. Pewnego dnia na porannym spacerze z psem zrobiło mi się bardzo..

Ucisk, gula w gardle - Str. 12

.. ...wybranie sie do innego lekarza i do laryngologa który wykluczy choroby gardła itp.,sama znowu musze sie wybrac, mysle ze rtg klatki piersiowej mozna zrobic, o czym tez mysle, pozdrawiam i zycze powodzenia..

Powiększenie łuku aorty

.. ...kontrolne - badanie wzroku, rtg klatki piersiowej. Wyszło, że ma ciśnienie w oczach - cokolwiek to zaczy i powiększony łuk aorty. Teraz moje pytania - co to oznacza? Czym to może grozić? Jak to leczyć? Skąd się to wzięło? Z góry dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam! Najczęstszą przyczyną..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony

.. ...nie wiem. Musze zrobic RTG klatki piersiowej lewo i prawostronne. Tak mi kazali. Wtedy sie zobaczy. Ale ogolnie nie mowia,ze nie ma sie czym martwic. A Tobie co przeskakuje?/ W tym samym miejscu?? Wyobrażcie sobie,że ja mam ten ucisk co dzień! Dwa lata temu miałam gastroskopię i..

Kłucie w sercu - Str. 5

.. ...podobne wyniki, natomiast RTG klatki piersiowej z właściwościami serca wykluczyło jakieś wady. Lekarz stwierdził,że jestem zdrowy natomiast kłucie i ból podczas wysiłku pozostały co mam o tym myśleć? Kłucie i brak tchu pasuje do nerwicy serca,ale nie ból podczas wysiłku. 3 miesiące temu..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...przewlekły mokry kaszel ( RTG płuc - ok, spirometria - ok ) i o sercu nawet nie myślałam do czasu gdy po lewej stronie klatki piersiowej poczułam nieustępujący ( na początku zbagatelizowałam myśląc że to nerwica, bo wcześniej miałam kłucia po chwili ustępujące ) bół/ucisk. Wydaje mi się..

Sylwetka serca o spłyconej talii

.. Witam na zdjęciu rtg klatki piersiowe taki wynik mam.Co to oznacza ?? Nie moge nigdzie znaleść informacji.Bede wdzięczna za jakas podpowiedz,bo nie wiem czy to jest powód do zmartwien.Córka ma 7 lat i to jej wyniki. nie masz sie czym martwic,ja wczoraj bylam u kardiologa ze swoja 7letnia corka,ktora miala na..

Dziwne dolegliwości, drętwienie rąk, bóle w klatce, plecach

.. ...sama obserwacja. Wyniki RTG, USG i krew - OK. Od tego czasu mam dziwne bóle w klatce piersiowej, plecach, nogach głównie łydki. Jeżeli chodzi o bóle klatki są różnego rodzaju typu duszącego trwa to nie dłużej jak dzień, typu kłującego takie bardziej impulsywne przy ruchu takie same mam..

Problem z nabraniem błębokiego oddechu

.. ...* . Powinnaś zrobić RTG klatki piersiowej, normalne zdjęcie na wprost i boczne. Ewidentnie psychika. Mam dokładnie to samo. Nie ma na to leków, trzeba soebie przekonać, że to nic takiego i przejdzie. POMAGA! tak tyle tylko że ja do tego mam implanty pod mięsień z soli fizjologicznej, ale..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...dwie anginy pod rząd. RTG klatki piersiowej: Przepona wolna. Płuca bez czynnych zmian ogniskowych. Odcinkowo widoczna blaszka osierdzia na lewym zarysie serca. Serce i aorta w normie Opis badania: Wymiary jam serca, grubość ścian lewej komory w normie. Zastawki bez zmian..

Ból pleców i w klatce piersiowej

.. ...wszystko w porządku... a na rtg skierowania dać nie chciał..choć już wtedy nieco pobolewało.. Najlepiej isc z tymi bolami do specjalisty, bo to nie zadne przzelewki i ignorowac tego nie mozna. Teraz sa najrozniejsze bole ktore moga nic nie oznaczac bo lekarz powie ze to przez zwykly..

Nie wiem z czym mam doczynienia

.. ...poprosić o skierowanie na RTG klatki piersiowej, uwidoczni ono sylwetkę serca i może wnieść coś istotnego w diagnostyke. Natomiast najsłuszniejsze to poprosić o skierowanie do kardiologa dziecięcego jemu opowiedzieć wszystko dokładnie zabrać ze sobą wyniki wszystkich badań jakie masz juz..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...jamy brzusznej, ekg, rtg klatki piersiowej. wszystkie wyniki w normie.Lekarz przepisał mi Bisocard( 2.5mg każdego ranka ) oraz Xartan( 25mg każdego ranka ) tzn po pół z każdej tabletki Chodz biore te tabletki cisnienie i tak jest okolo 145 - 70. Jakiś rok temu obudziłem sie rano z..

Napięcie mieśni w okolicach barkow, szyi i klatki piersiowej

.. ...lekarzom. W koncu zdjecia, rtg nie klamia. A powiedz mi czy cos robisz z tymi miesniami? Generalnie chodzi pewnie u nas o to,ze strasznie jestesmy napiete i zestresowane. Niezaleznie od tego,czy jakakolwiek sytuacja zla dla nas miala miejsce. Ja tez to czuje prawie codziennie, czasem jak..

Drgania w klatce piersiowej

.. ...nawet podczas drugiego rtg ktory nic nie wykazal. Badania krwi 2 razy bardzo dobre, mocz ok, ekg ok, echo tez teraz czekam na wynik holtera. Dodatkowo przez ten caly czas mam goraczke 37.4 37.8 ktora na noc spada do 36.1 zeby rano rosnac. Pojawia sie tez suchy kaszel. Ostatno zdazylo sie..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...skierowani zostaliśmy na RTG klatki piersiowej i mamy się zgłosić ze zdjęciem. Wcześniej lekarze słyszeli szmery w serduszku synka, ale mimo, dwóch wcześniejszych badań echa serca nikt nie mówił o PDA...dopiero dziś. Czy ktoś może mi wyjaśnić opis echa, oraz powiedzieć coś w średnicy..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...lekko podwyższony, oraz RTG klatki piersiowej - wynik; POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. KĄTY WOLNE. SYLWETKA SERCA NIEPOSZERZONA. W związku z tymi badaniami uznałem iż mam raczej nerwice i powiniennem się raczej uspokoić. No i efektem tego było prawie do końca października spokój - nie..

Duszenie się - Str. 31

.. ...spirometrie i jest ok, rtg klatki piersiowej tez ok.nie wiem jak mam z tym walczyc.czekam na wizyte do psychiatry narazie biore leki o nazwie coaxil juz 3 opakowaniw ale chyba nie dzialaja.jeszcze w eeg cos wyszlo nie tak i dlatego mam prosbe - czy ktos moglby mi powiedziec cos na temat..

Duszenie się - Str. 32

.. ...badania ( spirometrie rtg klatki piersiowej, hormony tarczycy a nawet usg tarczycy )i wszystko dobrze.lekarz pulmonolog powiedziala mi ze astmy nie mam i na 100% jest to podloze nerwicowe,przepiasala mi taki inhalator gdybym miala dusznosci ale odpukac nie uzylam go ani razu.wiec Jowitko..

Moje boje, czy to na pewno nerwica? - Str. 2

.. ...raz mocniej robiłem RTG klatki piersiowej czekam za wynikiem robiłem też EEG głowy też obecnie czekam za wynikiem zarejestrowałem się do kardiologa ale czekam bo wizyta dopiero w styczniu.Brałem leki na uspokojenie lekarz rodzinny mi zapisał chloranksen 10mg to jakiś standardowy lek niby..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 8

.. ...spirometrie i jest ok, rtg klatki piersiowej tez ok.nie wiem jak mam z tym walczyc.czekam na wizyte do psychiatry narazie biore leki o nazwie coaxil juz 3 opakowaniw ale chyba nie dzialaja.jeszcze w eeg cos wyszlo nie tak i dlatego mam prosbe - czy ktos moglby mi powiedziec cos na temat..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 431

.. ...wiec zrobilam sobie rtg klatki piersiowej ( oczywiscie na moj koszt ) i wyszly zrosty na plucach i jakies zmiany swiadczace podobno o astmie . Szlag mnie trafia bo jak bylam u pulmonologa i mówilam co mi est to stwierdzila że astma na którą sie leczylam przeszla , a jak jestem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 502

.. ...raczyli mi tylko zrobić rtg klatki piersiowej i mostka a gdzie usg brzucha i dalsze badania?. W poniedziałem sama się zgłosiłam do poradni ortopedycznej , tam wykonali mi rtg kręgosłupa szyjnego i oczywiście wyszło skręcenie - kazali przez 3 tygodnie nosić kołnierz ortpedyczny i L4 na 4..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1024

.. ...wakacjuje sobie, ale pogoda nie wskazuje na wakacje jednak... buziaki. Dziewczyny w końcu zrobiłam RTG klatki piersiowej.Odebralam wynik i jest ok.,co za ulga.Czuję się jakby spadł mi stukilowy kamień z serca...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1280

.. ...był za duży. Ale po rtg kości szyi w porządku, tylko lekki jak na razie wstrząs mózgu i naciągnięcie mięśni i czegoś tam w szyi. No i ręce mnie bolą bo przywaliłam o kierownicę i pościerałam je trochę i klatka piersiowa od ucisku pasa. I głowa boli. A do tego ten upał. Jak coś by się..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...zmniejsza itd... i zleciła RTG klatki piersiowej - ja w sumie to nic z tego nie wiem - dlatego pytam Was - co to może oznaczać ? - czy teraz jest OK - czego mogę się spodziewać - co będzie w przyszłości - a co jeśli to przewężenie będzie się zmniejszać - co nas wtedy czeka - co będzie z..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...łacznie ze spirometrią i rtg klatki piersiowej, gazometrią, tarczycą, morfologią, ob, usg jamy brzusznej itp ) sa super, a dusznosci nie mijają ! cały czas biore encorton, zafiron, miflonide 2x2, singular i nic ! jeszcze dzisiaj babka powiedziała, ze chyba jestem za mocno zdenerwowana...

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty

.. ...i ob ( ok ), zdjęcie RTG ( ok ), mocz ( ok ) , poziom pierwiastków żelazo, potas, magnez ( ok ). Powiedziała że dla pewności zrobic mam bdania przysadki i endekrynologie można wykluczyć. Dziś czułem się jak pijany, w głowie jakiś ścisk, po prawej stronie klatki piersiowej też, i..

Nerwica w ciąży - Str. 98

.. ...krwi, jonogram, tsh, rtg kregoslupa, eeg glowy i ... dalej nie wierze w to co powiedziala mi pani neurolog. Nerwica i stany lekowe. Teraz siedze i wymyslam jakie badania jeszcze moglabym zrobic. Codziennie mam problemy z oddychaniem i ten bol w klatce piersiowej... Nie moge normalnie..

Powiększone serce

.. ...Witam niedawno robiłam RTG klatki piersiowej. W opisie lekarz stwierdził że: * sylwetka serca wydaje się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o..

Jak często powinno się robić echo serca?

.. ...tez robilam,ostatnio rtg klatki piersiowej,nawet bronhoskopie bo zle mi sie z nerwow oddycha,ale boje sie,boje sie o serce,czemu czuje bol???? czarnulkokrak,mnie całe życie boli serce,10 lat temu robiłam echo,ostatnio miesiąc temu dlatego ze serce mnie dalej boli ,ale wszystko dobrze..

Uczucie gorąca na klatce piersiowej może być objawem nerwicy?

.. ...poniweaz mialam robione rtg zatok i sa czyste, dodatkowo mialam robiony rtg pluc i tez jest wszystko w porzadku, lekarz powiedziala mi ze gdybymmiala chore pluca to mialabym problemy z wydechem a nie z wdechem a u mnie zadnego kaszlu ani nic, jedynie ciagle zatkany nos i ta splkywajaca..

Dziwny ucisk w górze klatki piersiowej

.. ...wykonałem dodatkowo RTG klatki piersiowej i nie stwierdzon żadnych niepokojących zmian. Tymczasem objawy te utrzymują się. Mówiąc szczerze nie wiem co o tym sądzić. Zwłaszcza w kontekście wykonanych już badań. Witaj. Może twoje dolegliwości są związane z układem pokarmowym skoro to..

Cień w okolicy serca na RTG

.. Witam.Jakiś czas temu odczuwałam straszny ból w klatce piersiowej który utrudniał mi oddychanie i mówienie.Lekarz zalecił mi zrobienie spirometri ale wszystko wyszło dobrze,wyniki krwi również,ale cień na zdjeciu jest cały czas trzy krotnie było powtarzane nie jest to napewno cień na lewym płucu.Ból powraca..

Stan podgorączkowy, bóle brzucha, duszność i osłabienie ciała

.. ...skierowanie na badanie RTG klatki piersiowej. Badania RTG nie wykazały nic niepokojącego. Lekarka rodzinna stwierdziła że jestem hipochondrykiem i powinienem się leczyć u psychologa... Dała mi skierowanie, postanowiłem że pójdę porozmawiam może chociaż psycholog zrozumie moje obawy dot...

RTG klatki piersiowej zmiany zapalne

.. ...interpretację opisu z rtg klatki piersiowej. Do wizyty u lekarza zostało jeszcze troszke dni, a ja sie niepokoję. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Okołooskrzelowe zmiany zapalne przywnękowo zwłaszcza po stronie prawej. Wnęka lewa nieco szersza. Wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy...

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...przyda : ) ewentualnie rtg pluc, w kierunku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, rzucić palenie. a rodzinny osłucha klatkę piersiową i wyda bardzo dla niego kosztowne skierowanie do kardiologa - może leki źle dobrane. bóle w górnej części klatki mogą równie dobrze pochodzić z przełyku..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...zapalenie żył, EEG i RTG klatki piersiowej i kręgosłupa, oraz spirometrie : ) ) ) ) no i Calcium Score... byłam też na nefrologi - badanie zbiórkowwe moczu i usg. Może coś pominęłam ale i tak tego sporo. Pozdrawiam i radzę nie odpuszczać - bez badań to czyste olewanie - nie mozna..

Bóle w mostku oraz calej klatki piersiowej kosci

.. ...kręgu,Bez dokumentacji badań nie można powiedzieć nic pewnego/z tego co piszesz leczenie jest prawidłowe,ale wymaga czasu i rehabilitacji.Niestety będą zdarzały się nawroty.Czy było robione EKG? i zdjęcie RTG...

Mrowienie w klatce piersiowej z lewej strony

.. ...: * Proszę pomocy * . Pozdr Proszę wykonać zdjęcie RTG kręgosłupa,przyczyna leży u Pana w kręgosłupie.Z wynikiem udać się do lekarza.Z względu na budowę/wzrost pow.180 cm/mogą występować takie objawy...

CIśnienie krwi, uczucie przeszkody w gardle podczas połykania śliny

.. ...robione badania tzn RTG klatki piersiowej na którym wyszło że mam lewą komorę na Górnej granicy normy,Następnie RTG kręgosłupa( wyszło skrzywienie prawopiersiow ),Badania tarczyczy( ok ),Krwi( ok ),Kilka razy EKG( ok ) i echo serca Dostałem betaloc 50 i tritacet 10,po badaniach dostałem..

Koarktacja aorty - czy to możliwe?

.. ...katem nerek i nadnerczy, rtg klatki piersiowej, badana była tarczyca - usg i poziom hormonow we krwi - wszystko bez zarzutów, prawidłowo. Bardzo sie tym martwie. Prosze, poradzcie - czy to mozliwe, zebym miała taka wade nie majac wczesniej zadnych dolegliwosci? co jeszcze moze byc..

Dziwny ból w klatce piersiowej

.. ...Należy zrobić zdjęcie RTG kręgosłupa.Jest za mało danych do oceny,prawdopodobną przyczyną może być nerwica. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale nie wszystkie wyniki z mojego badania krwi były w normie tj MCV - 95 MCH - 31,5 MPV - 7,3 Wyniki należy zawsze podawać z normami( są różnice..

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...obejrzał moje Wyniki RTG, EKG i USG i powiedział, że to wcale nie od serca, ale jest to spowodowane przez jakieś tam * nerwy międzyżebrowe * i wypissał mnie z poradni kardiologicznej. Teraz przestałem o tym myśleć i prawie to nie występuje. U mnie dolegliwości z sercem pojawiły się po..

RTG klatki piersiowej PA

.. ...ogniskowych Sylwetka serca w RTG prawidłowa Może ktoś mi wyjaśnić o co w tym chodzi. co tu odpowiadac sam opis mowi za siebie ze wszystko jest w porzadku,pozdrawiam Chodź, zmieńmy się. Lepszego RTG już nie będziesz miał, bo nie ma. Pozdrawiam. Czego tu nie rozumiesz?przeciez ten jasmy..

Propranolol, choroba serca a normlane życie, imprezy

.. ...tez na badaniu krwi, rtg klatki piersiowej i wszystko ok. skirowanie do kardiologa mam i ide 28 lutego. Lekarz przepisal mi ten lek bo uslyszal szmer nad sercem jednak dokladnie ebde wiedziala co mi jest pewnie po wizycie u kardiologa i wykoaniu echa serca. Mysle ze cos mi sie tam moglo..

Złe samopoczucie i problemy z ciśnieniem

.. ...wszystko bylo ok ) i RTG klatki piersiowej. Coż jeszcze mogę dodać...może tylko tylko że kilka dni przed tym pierwszym wysokim pomiarem przewrocilam sie i uderzylam glowa w twarda powierzchnie, ale bez utraty przytomnosci, kosci czaszki cale, neurologicznie w porzadku. Jedynie..

Szybkie bicie serca + inne objawy od trzech lat

.. ...morfologie - wyniki dobre, RTG klatki piersiowej - wszystko w porządku, USG jamy brzusznej - wszystko w porządku i gastroskopie, która wykazała zapalenie żołądka i opuszka dwunastnicy. Teraz też lekarz dał mi skierowanie na echo serca i badania tarczycy, ale jak mam na nie iść skoro jak..

RTG klatki piersiowej w diagnozowaniu chorób układu krążenia

.. ...układu krążenia jest RTG klatki piersiowej?Mam problem ponieważ ze względu na złe samopoczucie, kołatanie serca i skoki ciśnienia trafiłam do kardiologa. Miałam robione EKG, echo i holter ciśnieniowy. Zlecił też USG jamy brzusznej ( już je zrobiłam - wszystko dobrze ) i RTG klatki. No..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...tego zrobiłem zdjęcie RTG klatki piersiowej, chemię wątroby, morfologia krwi i moczu, kał. Również nic nie znaleziono więc zalecono mi wybrać się do neurologa sugerując, że * możliwe, że choruję na nerwicę wegetatywną * . Neurolog, po przeprowadzenu kilku testów z * młoteczkiem *..

Aorta miernie wydłużona, sylwetka serca bez zmian - RTG płuc

.. Witam, w zdjęciu RTG klatki piersiowej mam własnie taki opis - pola płucne bez zmian, aorta miernie wydłuzona, sylwetka serca prawidłowa. Nie mam pojęcia co to oznacza, nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem - mam niskie, mam 39 lat, nie wiem czy to..

Zawroty głowy przewlekłe z zmianami nasileń

.. ...i złog na nerce 4mm. Rtg klatki piersiowej żadnych zmian na płucach. Wcześniej w 2008 roku koniec czerwca po sesji zawroty głowy. Konsultacją laryngologiczna badania błędnikowe w normie, przepisane leki na uspokojenia Bellergot , Persen i leki na alergię Telfast, Flixonase , przez dwa..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...pulmonologicznej zrób badanie rtg klatki piersiowej oraz spirometria i gazometria.Jesli kardiolog nie da Ci skierowania na holtera bo nie chetnie dają załuż go prywatnie koszt około 140 zł z opisem kardiologa. A jak u Ciebie ze snem ?czy towazysza Ci jakies lęki?boisz sie wychodzic z..

Nerwica czy ziarnica?

.. ...tego nie ma. Robiłas RTG klatki piersiowej, na pewno by wyszło powiększenie węzłów piersiowych. Chłoniak daje mnóstwo jeszcze innych objawów, m.in. powiększenie śledziony i wątroby. Głowa do góry i najważniejsze to nie wyszukiwać sobie chorób. Pozdrawiam Gabi witajcie.Bingo ja tak jak..

Moja historia, czy to nerwica?

.. ...dodać ze robili mi też RTG klatki piersiowej i wszystko jest ok. naprawdę to niewiarygodna historia! Masz nerwice lekowa tak jak ja ale masz nademna wilka przewge - jestes mlody i twoj organizm szybko sobie z tym poradzi.Czytaj wszystko co tu pisza na tym forum na temat nerwicy lekowej i..

Czy to nerwica?

.. ...EKG,HOLTER,WSZYSTKIE BADANIA KRWI * RTG KLATKI PIERSIOWEJ i wszystko ok.Teraz biore Citalopram - przeciwlekowy i powiem ze mnie wyciszyl.ALE WCZORAJ MIALAM NAPAD ALE SLABSZY Sorry ale musialam przerwac pisanie bo moj maz wrocil a on nie cierpi jak siedze na forum I pisze lub czytam na..

Ból w klatce

.. ...badania: morfologia, ekg, rtg klatki piersiowej.~ Opisywane przez ciebie objawy nie pasują do nerwobólu. Prawidłowe ciśnienie i tętno nie oznacza że z sercem jest wszystko ok !!!!!!! Lepiej nie ignorować takich objawów nawet jeśli zdarzyły się tylko raz. Pozdrawiam Witam, wczoraj też..