Stenoza aortalna

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...podprzewodowa ), wrodzona stenoza zastawki aortalnej lub wrodzony ubytek łuku aorty. Możliwa jest też wrodzona wada budowy samej komory, sytuacja taka nazywany jest wrodzonym niedorozwojem lewego serca. W przypadku koarktacji aorty, pewien odcinek tętnicy jest znacznie zwężony. Utrudnia..

Operacja zastawki aorty

.. ...wyjaśnienia. Czyli chodzi o stenozę aortalną. Troche mnie tym zmarwiłaś, ze pojawiła sie z czasem . Męczliwośc i odczucia bólowe raczej typowe dla tej wady. Zastanawia mnie ile lat mija teraz od pierwotnej diagnozy. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Ola Tak, chodzi o stenozę aortalną. Jak..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...miałeś niedomykalnośc czy stenozę zastawki aortalnej ? Czy przez te lata przed operacją odczuwałes jakies dolegliwości ? Mój syn dośc szybko się męczy, choc jak czytam co piszesz to się uśmiecham. jJst młodszy bo ma 12 lat , ale kocha jazdę na rowerze, rolkach, deskorolce, nartach...

Echo serca - Str. 16

.. ...)Tata choruje na tzw. stenoze aortalną . Warto poszukac dobrego kardiologa , pomyśleć o ewentualnej konsultacji kardiochirurgicznej 9 echo to nie jest jedyny parametr oceniający koniecznośc operacji zastawki aortalnej ) Bardzo istotne sa w tym momencie objawy kliniczne . Conko, czy te..

Echo serca - Str. 24

.. ...za pomoc. Graniczna stenoza aortalna( tj . z granicznym gradientem srednim )Przerost mięsnia Lk i PMK. Nie wiem jakie sa objawy kliniczne ,ale chyba warto pomysleć o konsultacji kardiochirurgicznej.Nie znam też szybkości progresji wady( poriwannia z poprzednimi wynikami ) Witam Izo...

Echo serca - Str. 30

.. ...podawany tylko w przypadku stenozy. Jestem laikiem. Na zastawce mitralnej niedomykalnośc I stopnia, a więc niewielka. Niedomykalnośąc zastawki aortalnej juz poważniejsza, okreslona jako II na II stopien z IV. czasami niedomykalnośc mitralna występuję właśnie przy wadzie aortalnej. W..

Echo serca - Str. 38

.. ...P. Agat - umiarkowana stenoza aortalna , trzeba by skompiloac wynik echo z objawami klinicznymi ( gradienty graniczne,ale AVA wskazuje ,ze zastawka raczej bedzie do zabiegu ) Kiedy? Decyzja pani i kardiochirurga Pani Izo bardzo dziekuje za informacje.Zapomniałam napisac ze mam..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...to wrodzona krytyczna stenoza aortalna, w 98 roku przeszłam balonikowanie, w wyniku czego pojawiła się niedomykalność, która to bardzo szybko się pogłębiała. Dwa lata później miałam już nową zastawkę ; ) Pozdrawiam, napiszę wieczorem! Wreszcie właściwa osoba na właściwym miejscu : - )..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...mam w dodatku astmę, stenozę aortalną no i też cierpię na omdlenia wazowagalne. Ale jeśli przestrzega się, zaleceń lekarza to wszystko jest ok, a i napady są rzadsze. Pozdrawiam. A sposób z oddechami jest dość dobry, chodzi o to, żeby się wyciszyć: ) p.s. Omdlenia mogą być spowodowane..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...zaburzenia hormonalne, stenoza aortalna, cukrzyca pierwotna, niektóre leki( np. nitraty ), czy też niewydolnośc krążenia lub spadek rzutu serca i jego zaburzenia w pracy. Dodam,że hipotonia zaczyna sie od RR<100/60 mm/Hg przy co najmniej dwóch pomiarach. Hipotonia objawia sie..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...gradient max 90 postepującą stenozę zwapnienie i mineralizacje płatków. Jeżeli chodzi o zabieg to o tym zdecyduje kardiochirurg na podstawie badań, ale lepiej zabieg wykonać wcześniej kiedy serce jest mniej zniszczone przez wade. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ ZDROWIA Witam. Moja zastawka tyka..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...dziekuje : ) i pozdrawiam Stenoza aortalna jest taka wada serca,że bardzo długo pozostaje bezobjawowa , jesli zaczyna dawac objawy , z reguly jest wadą do operacji Ile mniej więcej czasu, dziecko żyje po takich operacjach? Czy jest jakas okreslona ilośc lat, czy dziecko może dożyć nawet..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...mamą Michałka który ma stenoze aorty+niedomykalność zastawki aortalnej.Szukam informacji na temat dzieci z tą wadą>Proszę o kontakt może mogłabyś mi pomóc??Pozdrawiam!!! witam mój syn ma niedomykalność zastawki aorty polecono mi kontakt z doc. mollem czy ma Pani jakieś namiary?..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...aortalnej z przewagą stenozy. Dodatkowo wcześniej miałam przeszczep nerki. Na dzień dzisiejszy czuję się bardzo dobrze.Wszystkim mówię że, gdybym miała te siły co teraz ,20 lat wcześniej to zbudowałabym dom własnymi rękoma.Oczywiście denerwowałam się przed operacją, ale ponieważ tak źle..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40% chorych ze zwężeniem zastawki mitralnej ), a może też współistnieć ze stenozą lub niedomykalnością aortalną. Przy rosnącym przewlekle obciążeniu każde serce osiąga swoją, uwarunkowana genetycznie, tzw, masę krytyczna, po przekroczeniu..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...nie było.Miałam ciężką stenoze aortalną.Dziś mam emeryturę i ich renty już też nie potrzebuję chociaż po operacji miałam 2 grupę.Powodzenia! Do pań z arytmią! Ja przez miesiąc po operacji zatawki miałam migotania.Bez kroplówki mi nie ustąpiły.Teraz jestem na lekach i od 6 miesięcy się..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40% chorych ze zwężeniem zastawki mitralnej ), a może też współistnieć ze stenozą lub niedomykalnością aortalną. Przy rosnącym przewlekle obciążeniu każde serce osiąga swoją, uwarunkowana genetycznie, tzw, masę krytyczna, po przekroczeniu..

Therm Line II a zastawka mechaniczna

.. ...), tak wogóle to mam stenozę zastawki aortalnej. Chciałbym zrzucić troche kilkogramów za pomocą Therm Line II. Na opakowaniu pisze że osoby z chorobami serca nie powinny brac tego. Czy jakbym brał w małych ilościach ten Therm Line II to stało by się coś * * ? Co może się - po tym dziać?..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 11

.. ...rozpoznanie * ciezka stenoza aortalna * Po rozpoznaniu ze zastawka powinna niec 2 cm srednicy, u Mamy ma 7 mm, zaopiniowali ja do operacji. Termin przyjecia do Ochojca wyznaczono na 26 maja. Pobrany jest wymaz z gardla i nosa /nie wiem po co?/ konczymy szczepienie WZW i robimy pomiary..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 16

.. ...ginekologicznej. Witam mam stenozę aortalna cechy istotnego zwężenia GA 118/78 mmhg ao wst 3,9 cm przerost mięśnia 1,5 - 1,6cm prawidłowa kurczliwość lk EF70% zostałam zakwalifikowana do wymiany zastawki w wadach mam pytanie czy mozna poczekac z operacją przy takich parametrach? ( mam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 21

.. ...Stwierdzono u mnie ciezka stenoze i do wymiany zastawke aortalna.Znudzila mi sie ta choroba/szum w glowie,zawroty,migotanie serca,mecze sie itd./Nic nie mam z tej emerytury.Wiec zdecydowalem sie na operacje.Mam problem podobno chory wybiera sobie jaka ma miec zastawke biologiczna czy..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...zastawki aortalnej ( ciężka stenoza aortalna - wada wrodzona ) w Aninie. Mam 22lata i studiuję dziennie i w związku z tym mam takie pytanie: czy po ok 2 miesiącach będę mógł wrocić na uczelnię, czy będę mógł dość normalnie funkcjonować oczywiście bardzo uważając na siebie, czy też będę..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...jakby się tam przelewało to nie jest takie normalne bicie serce... Rozumiem ,ze jest to tzw. stenoza aortalna.Operacje tego typu robi większośc kardiochirurgii , dla osoby ubezpieczonej jest bezplatna...

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...http://www.forumsercedziecka.org.pl/ Zwężenie ( stenoza ) zastawki aortalnej Istnieje kilka możliwych i stosowanych metod operacyjnych, a lekarz kardiochirurg zaproponuje Państwu najodpowiedniejszą dla Waszego dziecka. Operacyjne nacięcie pozrastanych płatków zastawki, ewentualnie..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...wadę bezobjawową bez stenokardii i wchodzisz bez wysiłku i przystanku na conajmniej drugie piętro to śmiało możesz jeszcze 5 lat chodzić( będąc oczywiście pod stałym nadzorem kardiologicznym ) Pozdrawiam Ps. a to jak szybko będziesz się dobrze czuł po operacji zależy od Twojego organizmu..

Echo serca i interpretacja wyników

.. ...stopnia stenozę aortalną z niedomykalnościa . Proponuje konsultację kardiochirurgiczną , bo oprocz echa niezbędna jest ocena Pana dolegliwosci klinicznych Jesli są objawy ja bym rozważała zabieg operacyjny..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...miesiecy w szoku - diagnoza stenoza aortalna i to juz w lutym do operacji. Proszę o kontak osoby które przeszły taką operację, może ktoś był operowany w Warszawie na Szaserów ? Hej dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zdrówka w Nowym Roku Robert Witaj hala 6hh.1 Nie wiem o co dokładnie pytasz..

Komplikacje podczas wymiany zastawki

.. ...) miala stwierdzona stenoze aortalna od urodzenia, nie odczuwala tej wady od kilku lat wada zaczela sie poglebiac, zdecydowano o rutynowej wymianie zastawki, niestety skonczylo sie to zle od lekarzy nie otrzymalem wlasciwie odpowiedzi co bylo przyczyna takich koplikacji nic na to nie..

Duża niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...niedomykalnośc czy równiez stenoza, bo jestem tylko laikiem. W każdym razie ważny jest całokształt badać, zmian hemodynamicznych, na czym my nie będąc specjalistami nie znamy się. Zdecydowanie odradzam sport, co nie oznacza, że ruyuch. Przy dwupłatkowej zastawce i dużym stopniu..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. Właśnie dziś otrzymałem telefon z IK w ANINIE z zaproszeniem. Prawdopodobnie w najbliższym czasie czeka mnie operacja. Szok i przerażenie!!! Od kardiologa z rejonu dostałem skierowanie do Kierownika Wad Wrodzonych Serca. Przyznam, że mam wielkiego stracha. Choć liczyłem się z tym ( wada wrodzona ), myślałem..

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...duża rostrzeń komory i stenoza. Rokowania z Olsztyna: zabieg lub ca 3 miesiące życia. 8 maja na pożegnanie usłyszałem od lekarza prowadzącego: * Przerażał nas nie stan pańskiego serca, ale pański optymizm * Domniemana przyczyna stenozy: RTGterapia guza śródpiersia ( ziarnica ) RTG 300KV..

Operacaj stenoza aortalna, bajpasy u 78 latka

.. ...Ma 78 lat diagnoza: stenoza aortalna, trójnaczyniowa choroba wieńcowa. Operacja w Ochojcu ma polegać na wymianie zastawki i 2 bajpasy ( ? ) ze znakiem zapytania bo lekarz powiedział że zobaczą jak otworzą, może zrobliliby stendy, ale to póżniej. Najpierw byłam pozytywnie nastawiona do..

Szukam dobrego kardiologa na północno-wschodnim terenie Polski

.. ...mojej mamy stwierdzono stenoze zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniaka 53 mm ). Po konsultacji z dwoma kardiologami oparacja jest raczej nieunikniona. Czy ktos zna doswiadczonego kardiochirurga na polnocno - wschodnim terenie Polski ? Witam, ja byłem operowany..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. Stwierdzono u mnie stenoze zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniak 53 mm ). Po konsujtacji z kardiologiem operacja jest nieunikniona. Oprocz leku przed operacja neka mnie pytanie - co pozniej ? Jak wyglada zycie po operacji ? Czy ktos podzielilby sie ze mna swoimi doswiadczeniami ? a moze..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...14.10.2009 pomoże ktoś??? Stenoza aortalna czyli zwężenie lewego ujścia tętniczego jest to wada serca, która polega na zmniejszeniu się otworu zastawki znajdującej się na granicy lewej komory serca i aorty. Choroba może być spowodowana przez: - wrodzone nieprawidłowości w budowie..

Jak długo czeka się na operację w Aninie?

.. ...aortalnej z przewagą stenozy Zastawka aortalna zwłókniała z cechami zwężenia. Umiarkowana niedomykalność aortalna. Max gradient 95 mm Hg, średni gradient 58 mmHg. Mała niedomykalność mitralna i trójdzielna W sierpniu 2009 była w Aninie na konsultacji i miaała wykonywane badania...

Kardiolog Piotr SZYMAŃSKI w Aninie

.. ...przygotowuje mamę do operacji. Doktor na pewno specjalizuje się w wadach serca...mój syn ma złożoną wrodzoną wadę. kto jest najlepszym kardiologiem w warszawie? kogo możecie polecić? No ba :D Szymański...

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...nadania RTG. Przy istotnej stenozie aortalnej wykonano rtg klatki piersiowej. Wynik: w polu dolnym płuca lewego pojedyncze pasma zwłóknień?, niedodmy? Sylwetka serca lewokomorowa Czy to ma związek ze stenozą aortalna czy może wiązać się z nowotworem???Prośba o interpretację Opisywane..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...niedomykalność . Umiarkowana stenoza aortalna. Gradient max skurczowy przez zastawke aortalną to 43 mmHg . Gradient średni to 27 mmHG Dwupłatkowa zastawka aortalna Zastawka trójdzielna : mała niedomykalność . Zastawka pnia płucnego : niedomykalność mała . AcT 120 ms V max 70cm/s..

Mama jest już 2 dzień po operacji zastawki!!

.. ...objawów przy istotnej stenozie aortalnej pacjent jest kierowany na operację. Pozdrawiam Do Ela333 : Moja Mama ma 60 lat i dzięki określonym badaniom została zakwalifikowana do tego typu operacji! Podejrzewam, że stało się tak dzięki temu, że Mama nie cierpi na żadne inne schorzenia. Co..

Szukam pacjentów, których operował/ma operować profesor Sadowski

.. ...mamy stwierdzono ciężką stenozę aortalną. Jeden kardiolog skierował mamę od razu na operację zastawki aortalnej inny kazał czekać i obserwować. Sama nie wiem co mam robić, obecnie ma zasłabnięcia, duszności. Umówiłam mamę na wizytę u profesora Sadowskiego. Jakie macie opinię. Kto jest..

Umiarkowana stenoza zastawki aortalnej a sport

.. ...stwierdzoną umiarkowaną stenozę zastawki aortalnej ( dwupłatkowej ),z niedomykalnością I stopnia, bez zmian w rozmiarze lewej komory. Vmax = 3,8. Od pół roku biegam i niestety muszę się pogodzić z tym, że nie mogę dalej uprawiać tej dyscypliny. Mam jednak pytanie - jakie inne sporty mogę..

Umiarkowana stenoza aortalna

.. ...napisane * umiarkowana stenoza aortalna * a na innym też od tego samego kardiologa * zastawka aortalna dwupłatkowa z niewielką niedomykalnością * więc nie wiem dokładnie czym to się rożni Witam.Moj syn lat 8 ma stenoze aortalna.Tak jak w Waszym przypadku wizyty mamy co pol roku.Jestesmy..

Stan zapalny przyczyną stenozy aortalnej

Stan zapalny przyczyną stenozy aortalnej

.. ...leczenie zastawek serca. Stenoza aortalna. Stenoza aortalna jest najpowszechniejszą chorobą zastawek serca. Powodują ją niedobory wapnia oraz zwężanie zastawki aortalnej. Choroba ta zazwyczaj dotyka osoby starsze, ale czasem występuje również jako wada wrodzona. W tej chwili leczenie..