Sztuczna zastawka

Zapalenie wsierdzia

.. ...złocisty ), u pacjentów ze sztucznymi zastawkami serca najczęstszą przyczyną infekcji jest Staphylococcus epidermalis. Częstą przyczyna infekcyjnego zapalenia wsierdzia są także bakterie z rodzin Streptococcus ( paciorkowce ) i Enterococcus ( enterokoki );. grzyby: Candida albicans,..

Sztuczne zastawki serca

.. Sztuczne zastawki serca - wymiana zastawek serca na sztuczne. Serce ludzkie ma 4 zastawki kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki: aortalna i pnia płucnego...

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...koszulką z tworzywa sztucznego. Po uzyskaniu dostępu do naczynia igła jest usuwana, a wprowadzany jest specjalny cewnik z balonikiem. Średnica balonu jest większa od pierścienia zastawki o około 30 - 40%. Zabieg przezskórnej walwuloplastyki płucnej charakteryzuje się wysoką..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...przedsionku i komorach oraz na sztucznych zastawkach, śluzaka przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych - ujście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych zwężeń w tętnicach..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...operacjach wszczepienia sztucznych zastawek serca czy protez naczyniowych, u chorych z utrwalonym migotaniem przedsionków itd. Acenokumarol należy przyjmować rygorystycznie według wskazówek lekarza, przedawkowanie może doprowadzić do krwotoków zagrażających życiu pacjenta. Dawkowanie..

Śluzak serca

.. ...stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu, epizodów zatorowych i nagłego zgonu sercowego...

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...naprawia, a nie zastępuje sztuczną protezą - powiedział Wojtalik. Opracowanie nowej metody było możliwe dzięki współpracy kardiochirurgów z Katedrą Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i wsparciu Stowarzyszenia Nasze Serce . Choroby zastawki serca to grupa chorób..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...zastawkę mitralną na sztuczną - mechaniczna z powodu wrodzonej wady serca,,,po operacji bylo super,czulam sie swietnie przez te 6 lat i nadal tak jest,,,ale niestety pojawily sie częstoskurcze przedsionkowe,,,nie wiem skąd??mialam robione wszystkie juz badania,z zastawka jest wszystko..

Operacja zastawki aorty

.. ...poradnik jak życ ze sztucza zastawką poczytaj warto napewno się przyda Moj mail to kdz408@o2.pl. Jak masz jakieś szcegółowe pytania to smiało pisz. Pozdrawiam i życzę zdrowia Witam, mój poprzednik napisała juz wszytsko i wskazał adres poradnika. Ja jednak z powodów osobistych jestem..

Echo serca - Str. 12

.. ...kolejce do przeszczepu, ze sztucznie podtrzymywanym krążeniem... Wyobraźnia czasami daje popalić... PANI IZABELO!!! bardzo proszę o komentarz do wyniku : * tętniak przegrody m - przedsionkowej wypukłością w prawo bez cech ubytku śladowa niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...poradnik jak zyc ze sztuczna zastawka w wersji elektronicznej tylko proszę się do mnie odezwac na maila. Pozdrawiam Moj mail to kdz408@o2.pl P Jolu nie było mnie w domu , dlatego odpisuję z opóźnieniem.. Książka by nam się przydała, bo wyniki INR bardzo się róznią w poszczególnych..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...informacji..o tym jak zyc ze sztuczna zastawka w wersji elektronicznej. Ja zaczynam 12 rok zycia ze sztuczną zastawką mitralną..i jakoś nie możemy ustalić dawki acenocumarolu dla mnie. Pozdrawiam i zyczę dużo zdrowia. Szanowny Panie ..sorrry zaczynam 11 rok ze sztuczną zastawką..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...roku wszczepiono mi sztuczną zastawkę mitralną,z tego też powodu zażywam acenocumarol i sprawdzam co 1,5 tygodnia poziom INR. Po implantacji czuję się i zachowuję jak osoba zupełnie zdrowa. Chcielibyśmy zajść z mężem w ciążę, ale wiem, że acenocumarol jest lekiem bardzo szkodliwym dla..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...WARFIN w dawce 7,5 mg a sztuczna zastawke aortalna mam juz 8 lat . Pozdr a tykanie mocniej bylo slychac tak do 5 lat od wymiany a teraz slychac ale mniej. Do przychodni rejonowej chodze na kontrole INR tak co 2 m - ce. A wynik troche zawsze odbiega od aparatu o okolo 0,6 mniej no i komu..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...przeciwzakrzepowych jak przy sztucznej zastawce. Wiem miałam pecha bo zespół wypadania to * kosmetyczna * wada. Jeżeli ktoś się wacha czy dać się pokroić to nie warto, ja miałam 33 lata i powiem wam im wcześniej tym lepiej,wszystko lepiej się goi i serce jest w lepszym stanie...

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...operacje: dwa bypassy i sztuczna zastawka aortalna. Po tygodniu na intensywnej terapii okazało się, że ma porażenie od pasa w dół bez czucia. Mijają cztery tygodnie od operacji i lekarze rozkładają ręce - nie wiedzą dlaczego tak się stało. Wykluczono rozwarstwienie aorty. Jest mowa o..

Operacja na sercu, wymiana zastawek

.. ...czas podłączane jest sztuczne krązenie Standardowo trwa kilka godzin. jesli wymianiana jest zastawka - chirurg najpierw wypruwa stara , potem naszywa najczęsciej sztuczna , jesli jest to zabieg tzw. plastyki to jest to zabiej naprawczy z wszepieniem takiego pierscienai , ktory..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...wiele innych osob z sztuczna zastawka badac INR. pozdr dziękuję za odpowiedź becik64, zastanawiam się czy faktycznie warfin byłby dla mnie lepszy, ale przyłączam się do Kazimierza, który chciałby jaśniej to wiedzieć, bo dla mnie naukowe wywody też nie bardzo są zrozumiałe, chociaż nie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...stosuje się te same sztuczne zastawki podczas operacji? Czy miał ktoś taką operację? Jak samopoczucie? Ponadto być może będę musiał mieć protezę aorty wstępującej. Czy po takim zabiegu funkcjonuje się normalnie??? mam syna w wieku 2latka i 6mies.mial on op.rossa.operacja byla w czdmp w..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...wszczepienie aorty i sztucznych zastawek też tyka jak zegarek . Powiedz mi jak długo dochodziłeś do zdrowi kiedy wróciłeś do pracy jak dalsze twoje życie na co musisz zwrócić uwagę dzieki Lidia Dzieńdobry!czeka mnie wymiana zastawki trójdzielnej,chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej na..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...szczęśliwym posiadaczem sztucznej zastawki aortalnej SMJ. Prowadzę normalny, aktywny tryb życia, nie palę, zdrowo się odżywiam, uprawiam sport dla przyjemności - przebiegam w swoim tempie 7 - 10 km raz czasami 2 razy w tygodniu. Poza tym jestem aktywny zawodowo, często podrużuję po..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...operację wszczepienia sztucznej zastawki. Po operacji bule mostka to normalna sprawa ( tak jak złamanie kości ) trzeba to przetrzymać i już . Rehabilitacja to indywidualna sprawa wszystko zależy od podejścia przede wszystkim nie należy się poddawać. Trzymać się z dala od ludzi..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...normalnie? CHodzi mi o to czy sztuczna zastawka pozwala na długie życie. Czy tylko przedłuża życie o jakieś 3 - 4 może więcej może mniej lat. Tak mozna zyc normalnie, mechaniczna ma tak naprawde wieczysta gwarancję( bardzo razdko zdarzaja się mechaniczne uszkodzenia ).Jednym z..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...operacyjnym były naszykowane sztuczne zastawki ). Ponoć operacja się udała. Wszyscy byli zachwyceni tylko nie ja. Bo z czego tu się cieszyć skoro zastawki poprawiono z III stopnia na II/III dwudzielnej, z II/III stopnia na I/II trójdzielnej. Jednak warto było, gdyż dzięki plastyce..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...cykanie jest normalne przy sztucznej zastawce. Trzeba sie przyzwyczaic. do kdz - dziekuje za odpowiedz i zycze Milego popoludnia Witam , a co zrobić kiedy jest to * cykanie * jest tak dla mnie denerwujące że powoduje bezsenność i przytępienie słuchu ? Szkoda że nie poinformowano mnie..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...mitralna i aortalna na sztuczną. Cały czas pracuje zawodowo, intensywnie jakoi kierownik budowy po całej Polsce. I jest OK. Jak sam mi ostatnio powiedział wogóle sie nie oszczędza. Aile tak mniej więcej trwa rehabilitacja??? Czas rehabilitacji nie jest ścisły - to wszystko zależy od tego..

Ablacja - Str. 11

.. ...przeprowadzoną ablację przy sztucznej zastawce aortalnej. lekarze mówią, że jest to możliwe, ale rzadko skuteczne dlatego chciałabym zasięgnąć opinii osób, które taki zabieg przeszły. Witajcie, Nie bujcie się ablacji , ja jestem świeżo po ( ablację miałam w poniedziałek 20.04.2009 ) i..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...ryzyko??? Jak sie zyje ze sztuczna zastawka? Pytam poniewaz mam 26 lat i jakos nie wyobrazam sobie tego wszystkiego... Z gory dziekuje za odpoiwedz... Pozdrawiam Hmm, po tych ogromnych ilosciach odpowiedzi wnioskuje ze wiekszosc ludzi po takich operacjach juz nie zyje albo dogorywa..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. Mozna rozważać sztuczna zastawke ( alternatywa najczęstsza ) , albo zastawke biologiczna ( ksenogenna lub homograft ). Nie wiem jaki wymiar ma aorta wstepująca ,a to tez wazne Witam panie Marku Od kilkunastu lat miałam stwierdzoną wade serca pod postacia niedomykalności i zwapnienia zastawki dwudzielnej,..

Świadczenia po operacji serca

.. ...operację wszczepienia sztucznej zastawki serca. Jest emerytką. Obecnie czas rekonwalescencji spędza ze mną, gdyż ze względu na niedawny zabieg operacyjny wymaga pomocy ( głównie w gospodarstwie domowym: sprzątanie, zakupy, pranie itp ). W szpitalu powiedziano jej, że ze względu na rodzaj..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy?

.. ...jak długo * starcza * sztuczna zastawka? Po jakim czasie się ją wymienia.. jeśli tak się robi. A może raz wstawiona zastawka starcza do później starosci? Jak to jest? Czy ze sztuczną zastawką można biegać, pływać itp. normalnie? ja mam zastawki dwie mitralną i aortalną obie sztuczne, od..

Acenocumarol a uczulenie

.. ...zycia /mam wszczepiona sztuczna zastawke sreca aortalna/ Tak ze prosze badaj krew na INR. Odpisz cos Hej Dowiedziałem się jeszcze tego że w badaniach udowodniono: Cytat: Wnioski: Nadroparyna stosowana podskórnie w dawce 85 j.m. anty - Xa/kg m.c. raz na dobę przez 3 miesiące jest tak samo..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...nadcisnienie tetnicze i sztuczna zastawke czy moze bez problemu jechac na narty w alpy na wysokosci 2000 - 3000 m.n.p.m? nie może jeśli boi sie że ukradną mu narty w innym przypadku przy zdrowym rozsądku tak Kurcze, stara nie jestem w moiuch oczach jeszcze. tez miała wysokie..

Wadliwe zastawki

.. ...poza jednym. Otóż ta sztuczna zastawka zarasta, wciąż rośnie gradient i być może będzie konieczna reoperacja, ale ponieważ moje samopoczucie jakby nie potwierdza wyników badania echa serca na razie kardiochirurg nie widzi takiej potrzeby. Przywykłem do zastawki i żyję z nią jak z..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...masz lat, ja mam ale sztuczna zastawke aortalna moze wymienimy sie pogladami wszczepiona akurat 5 lat temu w katowicach ochojcu. pozdr. Mam 35 lat, dzisiaj jest 14 dni od operacji wszystko funkcjonuje super.Czasami zdażają się bóle ramion( słyszałem ,że to normalne ).Jak szybko wróciłeś..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...zastawkę mitralną na sztuczną. W wieku 17 lat zrobionomi plastykę zastawki mitralnej i trójdzielnej. Czuję się nawet dobrze, choć były powikłania po drugiej operacji. Teraz jestem w domu nazwolnieniu lekarskim i staram się nabrać sił. Tyle, że nie specjalnie wiem na jaki wysiłek mogę..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...lat po wszczepieniu sztucznej zastawki aortalnej jak masz pytania to pisz ,pozdawiam hej Dziękuję bardzo za odzew. Interesuje mnie wszystko.Przede wszystkim czy po operacji mozna żyć i pracować normalnie.Czy trzeba brać leki,bo słyszałem że w Krakowie wszywają zastawki z końskiego..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...jest czas wszczepienia sztucznej zastawki , bo nie ma dlugiego przyszywania , jest raczej dopasowanie zastawki do ujścia aortalnego. Warto dowiedzieć się na temat tej nowej metody w Krakowie. Z tego co słyszałam, nie otwierają klatki piersiowej, tylko wszczepiają zastawkę cewnikami przez..

Gdzie operować zastawki serca?

.. ...aortalne - wymiana na sztuczną. Operacja ma być przeprowadzona w Klinice Chirurgii Serca we Wrocławiu AM ul.Skłodowskiej Curie. Czy ktoś ma może jakieś opinie na temat tego ośrodka, bo niestety nic na ten temat nie mogę znaleźć w necie a terminpili. Mnie też to czeka ale jeszcze nie..

Gorączka po operacji zastawki

.. ...conduitu wszczepiono sztuczną zastawkę SJM o średnicy 29mmm. Ze szpitala wyszedłem w 8 - mej dobie po operacji. Po tygodniu zaczęły się u mnie stany podgorączkowe ( 37 - 37,8 )i trwają z małymi przerwami do dziś. Lekarze twierdzą, że to wina procesu gojenia się i specjalnie się nie..

Sztuczna zastawka w dzieciństwie a normalne dorosłe życie

.. Mam pytanie czy ze sztuczną zastawką można normalnie i dlugo zyć gdy była ona wstawiana w dzieciństwie, chodzi tu o wadę serca wrodoną? Czy jest możliwość wymiany tej zastawki na nową większą i czy to jest bardzo ryzykowne? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje. W/g mnie to napewno jako dziecko byla..

Przyczyna tamponady po operacji sztucznej zastawki i wycięciu tętniaka

.. ...polegala na wszczepieniu sztucznej zastawki i wycieciu tetniaka..nie obawialem sie tej operacji gdyz w gdanskiej klinice robia takich operacji ttysiace.zamiast jednego zabiegu mialem az 3 !!!!...przezylem rowniez tamponade ( co moim zdaniem mozna bylo uniknac )..przez ten caly pobyt w..

Reoperacja zastawki

.. ...jeszcze mloda kobieta i ze sztuczna zastawka mialabym duzy problem z rodzeniem dzieci:/ wiec narazie ciesze sie ze moge troche jeszcze poczekac... i liczyc na jeszcze wiekszy rozwoj kardiochirurgii: )tzreba byc dobrej mysli. zycze duzo zdrowka: ) acha i mam jeszcze prosbe o namiary na ta..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...wymianie zastawki na sztuczna gdzie do konca zycia biezesz leki antykoagulacyjne co nie jest za fajne:( jest jeszcze mozliwosc wymiany na biologiczna ktora niestety po ok 5 - 6 latach sie zuzywa i trzeba dokonac reoperacji - wymiana na sztuczna! co do wizyt u kardiologa po operacji..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ..., w sytuacjach kiedy sztuczna zastawka aortalna jest niewskazana preferujemy zastawki biologiczne . Ja mam zwężenie łuku aorty. Mam przy tym różnice ciśnien. Na lewej rece mam książkowe tzn. 120/80 , natomiast na prawej 140/90 i różnie w zależności od zmian pogody. Mam tez przyspieszone..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...jej miejsce zastawki sztucznej. Niestety, zastawka taka jest ciałem obcym i aby nie stworzyły się na niej skrzepliny, pacjent do końca życia musi otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała,..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...zastawki aortalnej na sztuczną - przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia fala zwrotna IV stopnia. Zabieg maiłem wykonywany w Klinice Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Co do lekarzy to każdy z kardiochirugów pracujących w tej klinice..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. ...operacje wstawienia sztucznej zastawki aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia tetniaka aorty wstawienia sztucznej aorty i sztucznej zastawki aortalnej. Stan po operacji bardzo dobry szybki powrót do..

Zastawka mitralna - jaki lekarz wyda skierowanie?

.. ...operacje wszczepienia sztucznej zastawki mitralnej.Jak wiadomo powinnam przyhajmniej 2 razy w miesiącu robić badanie INR na krzepliwość krwi.Otóż od samego początku mam problemy z lekarzem który powinien wystawiać skierowanie na to badanie .Proszę napiszcie jaki lekarz powinien wystawiać..

Druga operacja zastawki

.. ...trojdzielnej ,ale czy sztuczna zastawka dziala prawidlowo?( na to pytanie moze wlasnie pomóc odpowiedzieć echo przezprzelykowe , jesli echo przezklatkowe jest niejednoznaczne )Przy duzym nadcisnieniu plucnym cewnikowanie prawostronne( a więc tak najogolniej sprawdzenie cisnienia w prawym..

Zrośnięte dwa płatki w zastawce

.. ...się do serca dostać, najczęsciej wymienia się zastawkę na sztuczną ( choć w przypadkach zastawki aortalnej są alternatywy zastawki biologicznej ). Do konca życia trzeba zażywać leki przeciwzakrzepowe...

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...wstawienia pierścienia sztucznego np. przy zerwaniu nici ściegnistych. po takim zabiegu uzyskuje sie pełna domykalnosc zastawki bez jej wymiany.Coś takiego właśnie przed trzema tyg. przeszedłem! To co opisales to jest tzw. plastyka zastawki ( najczęściej mitralnej0 czyli jej operacja..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...operacje wstawienia sztucznej zastawki. Co do sportu to po konsdultacji z bardzo dobrym specjalistą nie jest on wskazany ponieważ podczas wysiłku serce musi pompować wiecej krwi dwupłatkowość powoduje utrudnienia w przepływie krwi a niedomykalność powoduje cofanie sie krwi do lewej..

Źle się czuje po operacji zastawki

.. ...dziadkom, naturalne czy sztuczne? Moj tato, 70 lat, ma miec wymieniana mitralna i aortalna. Nie wiemy na jaka sie zdecydowac. Różnego rodzaju omamy i zaburzenia są spowodowane przez leki przeciwbulowe i usypiające , większąść z nich to narkotyki jak morfina. Rózni ludzie różnie reagują..

Założenie sztucznej zastawki a sprawność wizyczna

.. ...odczuwa się ból związany z zabiegiem . proszę osoby które mają sztuczne zastawki o rozjaśnienie mi tego tematu.. o komplikacjach i problemach .. mam miec wymiane zastawki i boje się troche... pozdrawiam..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...wymienioną zastawkę na sztuczną. Z tym da się żyć. Operacja jest poważna, ale po niej odżyjesz. Pozdrawiam, Anfido Organizuję w Trójmieście Pomorską Grupę Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Wadami Wrodzonymi Serca - zapraszam wszystkich zainteresowanych do współpracy. Witam srdecznie,na imie..

Co to jest homograf i w jakich schorzeniach jest stosowany?

.. ...dwa pomysły. Albo dwie sztuczne zastawki, albo homofraf ( jednak zaznaczyli, że za 10 - 15 lat będzie trzeba do tego wrócić ). Wybrałam homograf. Leki przeciwkrzepliwe bedę brac tylko przez pół roku. Potem mogę normalnie starac się o dziecko. Dla osoby w moim wieku jest to wybawienie. (..

Wada aortalna po zapaleniu wsierdzia

.. ...lepsza biologiczna czy sztuczna.Ile lat dzial taka zastawka?Czy lepiej poddac sie operacji poki jestem mlody czy jednak lepiej poczekac.Prosze o szczera odpowiedz.Jakos od nikogo nie moge sie tego dowiedziec.Nadmienie tylko ze moje cisnienie wacha sie przewaznie w granicach 120/62..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa

.. ...dużego,albo Ross,albo sztuczna zastawka i srodki przeciwzakrzepowe do konca życia i ryzyko,że i tak skrzepy powstaną.Z całego serca polecam profesora Jacka Molla.Operwoał mojego syna,który był na rawdę trudnym przypadkiem , gdyz miał jeszcze niedomykalność innych zastawek , początki..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...funkcjonuje od bardzo dawna ze sztuczną zastawką mitralna i aortlaną. Na forum zapewne odezwie sie tez kdz z wymieniona aortalną. Przy mechanicznej największy problem o badanie poziomu INR oraz profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ale akurat ten temat pewnie mąz juz przerabiał..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...mitralną i aortalną na sztuczne - z gwarancją na 200lat: ) Uważam że nie należy za dużo wiedzieć przed operacją - bo strach ma wielkie oczy...i dziala negatywnie na psychikę. od stycznia pracuje i mam sie dobrze - najlepiej to zapomniec o przykrych sprawach i cieszyć sie miłymi: )..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...operacja serca . Źle działa sztuczna zastawka aortalna . Mam jeszcze sztuczną zastawkę mitralną . Ta choć ma ponad dwadzieścia lat nadal jest sprawna . Chciałbym poznać zdanie osób , które mają za sobą kilka podobnych zabiegów . ja mam zastawkę mechaniczną sjm 22 mm , od jedenastu lat ,..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...wstęp. mam wszczepioną sztuczną zastawkę aortalną od 1999r. Obecnie już od 2 - 3 lat w wynikach echokardiografii lekarze lokalizują niedomykalność zastawki mitralnej z falą zwrotną 3st., ale dopóki mój lek.Kardoiolog mnie nie postraszył natychmiastową operacją czułem się świetnie i nic,..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...czeka mnie wszczepienie sztucznej zastawki. Bardzo chciałabym wiedzieć na czym polega ta operacja itp. Proszę odpiszcie. Zosiu, jesteś rówieśnica mojego syna, który m.in. ma równiez tą wadę. Owszem rokowania moga być niepewne, a wada z wiekiem rozwijac się. Ale nie musi. Na dodatek..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...zastawce mitralej - sztucznej . teraz jest duzo lepiej ale przed operacja z dnia na dzien coraz gozej i zapewniam was lepiej zapobiegac niz leczyc t.z. im predzej pójdziemy do lekaza tym lepiej.Rente socjalna mialam przed operacja a zaraz po niej nie przyznano mi ...niestety.a taki..

Sintrom czy kleksan?

.. ...operacji wszczepienia sztucznej zastawki serca. Od czasu zabiegu, czyli od 2002 roku, biorę sintrom. Aktualnie rozważam mozliwość przejścia na kleksan. Wiem tylko tyle, że jest to lek w formie zastrzyku. Proszę o radę dotyczącą tego lekarstwa... Jak prezentuje się on w porównaniu do..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...lat temu wstawiano jej sztuczną zastawkę.Napiszcie czy ktoś z Was,lub waszych bliskich miał lub zna podobny przypadek.Boję się że nie będzie dobrze... Monia najważniejsze , że zdążyli , skoro tętniak był rozwarstwiający to już w każdej chwili mógł pęknąć . Opatrzność czuwała nad Twoją..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 9

.. ...temu miał zakładane sztuczne żyły w Warszawie.Obecnie przebywa w szpitalu w Lublinie.Doktorzy twierdzą,żeby go nie operować bo jest duże ryzyko.Prosze o pomoc - jakieś namiary do specjalistów. Witajcie, Mój mąż ma tętniaka aorty wstępującej - 6,7 - i zastawkę dwupłatkową.Mamy już..

Pan prof. A. Biederman z Anina

.. ...2004 r. ( wszczepienie sztucznej zastawki mitralnej ) Za ludzkie podejście przed operacją, optymistyczne nastawienie mnie do niej i cały jej przebieg i rekonwalescencję - bardzo wielkie DZIEKUJE. Mam pamiątkę w postaci jego wpisu z życzeniami zdrowia. Fenomenalny specjalista! Najlepszy!..

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...zastawek( wymiana na sztuczne )to jedna z najpoważniejszych operacji na sercu, ( poza przeszczepem ), niosąca największe ryzyko? Często bowiem pojawiają sie tu posty, że ludzie nie przeżywają tej operacji, albo mają poważne powikłania. Bardzo się zestresowałam, gdyż moją mamę ( 55 lat )..

wymiana zastawki w trakcie zapalenia wsierdzia

.. ...wymienia sie jej na sztuczna , tylko wykonuje tzw. plastykę.W samym zabiegu nie chodzi o cofniecie sie zapalenia ,ale o fakt ,ze w przebiegu IZW dochodzi do znacznej destrukcji struktur w sercu , ze przestaja dzialac np. zastawki , moze dojśc do ciezkiej niewydolności serca. oczywiscie..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...antykoagulacyjnych. Przy sztucznej zastawce nie można chyba wykonywac np rezonansu magnetycznego, ale z tego co rozmawiałam ze specjalistami można używac telefomu komórkowego, pracować na komputerze itp. Większe ograniczenia sa przy rozrusznikach. Pozdrawiam serdecznie zyczac zdrowia...

niski wskaźnik INR

.. ...INR po wszczepieniu sztucznej zastawki jest grozny! Dziękuje bardzo za szybką odpowiedż, tata ma zastawkę aortalną mechaniczną. Udało nam sie dodzwonić do kardiologa który potwierdził to co Pani nam doradziła. witam co mama zrobić i jakie leki mamam brac mam niski wskaznik inr!!!!!!!!..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...Operacje wszczepienia sztucznej zastawki przebyłem w 2002 roku. Mam 25 lat. Pozdrawiam Nie moge sie zgodzic z tobą Bentall - ja musiałem wyrwac zeba z zagrozeniem zapalnym ( a jak wiadomo zapalenie u osob po operacjach kariologicznych jest b. powaznym zagrozeniem zycia ) zaraz po..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką

.. ...20 lat po wymianie na sztuczną zastawki aortalnej . Od tego momentu czuję się świetnie . Zażywam tylko lek na skrzepliwość i propranlol w malej dawce ( dwa razy po pół tabletki - 20 ). To jest wszystko z leków .Czasami , sporadycznie mam dodatkowe skórcze międzykomorowe , ale nie wnikam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 2

.. ...wymiana zastawki na sztuczną. Ludzie piszą że to nic takiego, ale jeżeli tak to dlaczego każdy lekarz odwleka taka operację jak tylko się da? Czy po wymianie zastawki będę mógł żyć jak kiedyś? Chętnie bym porozmawiał z kimś w zbliżonym wieku i dowiedział się jak to jest dalej w takim..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 5

.. ...mam wszczepione dwie sztuczne zastawki. Przed i po zabiegu czułam się dobrze. Mam 23 lata, a zastawki mechaniczne od 7 miesięcy. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to z chęcią pomogę. GG: 4614504 Pozdrawiam: ) Jzabelo,moja żona po operacji zastawki aortalnej chodziła już samodzielnie jeszcze..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 6

.. ...zastawke naturalna nie sztuczna.Po 4 dniach po operacji bylem juz w domu.Wszystko poszlo bardzo gladko.W zasadzie niemialem zadnego bolu.Po 5 tygodniach wrocilem do pracy.Nie musze brac zadnych proszkow bo do tej zastawki nie musi byc krew rozrzedzana.Oczywiscie przed sama operacja..

Zalecenia odnosnie INR

.. ...pomyslałem. Po operacji mam sztuczna zastawke aortalna w CZD na karcie mam napisane utrzymywac INR w granicach 1,6 - 2,4. na poczatku tak robiłem. Później kazano mi utzymywać czas protrombinowy w granicach 21 s . Nastepnie kazano mi trzymać wskaznik protrobinowy w okolicach 56%. Z kolei..

Wymiana zastawki serca (mitralnej) na sztuczka

.. ...miesiecy mialam wstawiona sztuczna zastawke serca. i teraz mam problemy z cisnieniem tetniczym( dochodzi do 174 ),serce mi wali jak szalone i tak juz od ponad 2 miesiecy i na dodatek cala sie trzese! wczoraj przypadkowo odkrylam to forum i chcialabym sie dowiedziec czy te dolegliwosci..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...plastyka udała się, aorta sztuczna ( operacja 8h ). Już zapomniałem o wszystkim, wracam do pracy na kopalnię Ewo! Głowa do góry! Mam 37 lat. 19 września tego roku miałem tą samą operację. W moim przypadku dokładnie precyzując * wszczepiono mi mechaniczną zastawkę aortalna St. Jude..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...jest metaliczne tykanie sztucznej zastawki. Do końca życia będę musiał brać leki zmniejszające INR ( krzepliwość krwi ), ale to chyba niewielka cena za dodatkowe kilkadziesiąt lat życia. Po 7 dniach wróciłem do domu i właściwie zupełnie normalnego funkcjonowania, jedynym ograniczeniem..

Sztuczna zastawka a latanie samolotem

.. ...Od 2000 roku posiadam sztuczną zastawkę serca w niedalekim czasie wybieram się do siostry do Irlandi chciałbym polecieć tam samolotem i nie wiem czy osoby takie jak ja mogą bez przeszkód latać . Proszę o jakiąkolwiek odpowiedź. Nie ma p/wskazań Jestem po wszczepieniu zastawki aortalnej (..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...jej miejsce zastawki sztucznej. Niestety, zastawka taka jest ciałem obcym i aby nie stworzyły się na niej skrzepliny, pacjent do końca życia musi otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała,..

Zastawki i lewa komora serca , jak długo się leczy?

.. ...miarę normalnie funkcjonowac czego jestem przykladem. Pozdrawiam Można odciążyć serce farmakolgicznie przez podanie inhibitorów konwertazy angiotensyny np. enarenal. Ale o tym, to juz decyduje specjalista...

Nieszczelność zastawek

.. ...codziennie caly czas ?? ze sztuczna zastawka mozna zyc normalnie tak jak wczesniej, mozna uprawiac sport ?? Czuje sie dobrze. Moze nie bardzo dobrze ale dobrze. Są okresy że moge góry przenosić a są i gorsze dni. Leki na krzepliwośc krwi bierze sie codziennie i co jakiś czas bada INR...

Postępowanie przy niedomykalności zastawki trójdzielnej

.. ...zastawki trojdzielnej( sztuczną wszczepia sie bardzo rzadko ). Nie jest to plastyka serca , tylko plastyka zastawki 9 często wykonuje sie taką operację w przypadku zastawki mitralnej ) Proponuję konsultacje z wynikami badań w ośrodku kardiochirurgicznym. Tam ewentualnie pokierują co..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 25

.. ...zabieg wszczepienia sztucznej zastawki mitrealnej serca. Mialam wiele kardiowersji w tym kardiowersje przezprzelykowa i nie udalo sie mnie umiarowic. Kardiolodzy stwierdzili ze migotanie jest utrwalone i 2004 wszczepiono mi kardiowerter - defiblirator serca. Moglo by byc super gdyby nie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 73

.. ...zona też ma wszczepioną sztuczną zastawkę aortalna i 5 kwietna zabrało ją pogotowie do szpitala jak mi powiedziano że to jest tzw.trzepotanie przedsionków w szpitalu po badaniach okazało się że przyczyną tego stanu jest duża nadczynność tarczycy zaniedbana przez żonę po operacji..

Rozrusznik i rezonans magnetyczny

.. ...czy np. nie posiada sztucznej zastawki. Jest to równiez przeciwskazanie, ale kiedy wdałam sie w dyskusję z Panią powiedziała mi aby np pytać na Ochojcu bodajże czy nie mają lepszego sprzętu, ktory by na to pozawalał. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Witam, zajmuję sie zawodowo rezonansem..

Zastawka a praca kierowcy

.. Czy sztuczna zastawka serca dyskwalifikuje do pracy w charakterze kierowcy samochodów ciężarowych? Proszę bardzo o opinie i rady na ten temat. Pozdrawiam serdecznie Jestem 6 miesięcy po wszczepieniu zastawki aortalnej oraz protezy aorty i właśnie za paręnaście dni wracam za fajerkę :D Lekarze powiedzieli, że..

Przełożenie wielkich pni - Str. 3

.. ...ma od wielu lat dwie sztuczne zastawki - aortlana i mitralną. Osłychiwałam, dotykałam ect. Ktoś z boku powiedziałby, ze chyba jakas głupia baba. Ale on rozum iał, ze sie o syna boję i jak wiele dla mnie znaczy, ze moge zobaczyć z bliska osobę, która to przeszła i ma sie swietnie. Ja mam..

Nagle niski puls z tachycardii

.. ...wizyty lekarskiej. Mam sztuczną zastawkę i też sporo kłopotów ale zaczęłam stosować /z dobrym skutkiem akupresurę stóp/bo i wshodnie metod są nienajgorsze i umiejętnie stosowanepotrafią pomócnuka Umrzemy? Wlasnie przez takie jazdy? Z tego stresu sie chyba zawalu nabawie... Powolny..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi - Str. 2

.. ...mając chore serce ( sztuczna zastawka ), astmę oskrzelową - mieć nerwicę serca. Po wymianie zastawki czułam się super. Jednak od kilku miesięcy miałam duszności. Pulmonolog nic nie widział, echo wychodziło dobrze, a ja co miesiąc z dusznością w szpitalu. Nie mogłam chodzić na otwartej..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...operacji tętniaka i mam sztuczną zastawkę, w czerwcu miałam zabieg ponieważ tętniak sie rozwarstwiał ... Mam 22 lata i marze o dzidziusiu a jednocześnie nie mam pojecia co zrobic ponieważ marfan jest dziedziczny... Miał ktos taki problem???? jesli tak to jak przebiegała ciąża??? U mnie..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...narkozie ) wszczepienia sztucznej zastawki aortalnej oraz założenia tzw. mufinki na poszerzoną aortę wstępującą ( 5.02 cm ) - tzw. wrapping, czyli owinięcie. Operację wykonał w Szpitalu Uniwersyteckim im. dra Jurasza w Bydgoszczy prof. Lech Anisimowicz. Pobyt w szpitalu to 8 dni, wyjście..

Diety w przypadku przeszczepu zastawki

.. ...temat. Co prawda operację wymiany zastawki miała moja córka już 5 lat temu i ma sztuczna zastawkę. Z utrzymaniem wyniku walczymy do dziś, ale na szczęście córka bardzo rygorystycznie przestrzega dietę...