Uszkodzenie nerek

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...cerebri ); retinopatia - uszkodzenie siatkówki w wyniku nadciśnienia; przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w tętnicach wieńcowych, tętnicach szyjnych, nerkowych, oraz w obrębie tętnic kończyn dolnych; niewydolność nerek; tętniak rozwarstwiający aorty. Leczenie nadciśnienia..

Układ renina-angiotensyna-aldosteron (RAA)

.. ...tętniczym dochodzi do uszkodzenia nerek, przepływa przez nie mniejsza ilość krwi. Nerki bronią się wydzielając większe ilości reniny, co paradoksalnie pogarsza tylko sytuacje. Dlatego w nadciśnienia tętniczego sięga się po kombinacje rożnych leków wpływających na układ renina -..

Sarkoidoza

.. ...sterydowe oraz ewentualnie leki immunosupresyjne. Diagnostyka opiera się na ocenie objawów klinicznych, wyniku badań obrazowych takich jak rtg czy tomografia komputerowa oraz ewentualnej biopsji zmian...

Nefropatia cukrzycowa

.. ...i klirens kreatyniny ) oraz badanie ogólne moczu wykluczające albuminurie. Uszkodzenie nerek w przebiegu cukrzycy często prowadzą do konieczności przewlekłej dializoterapii lub transplantacji narządu...

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci. Utrzymujące się podwyższone ciśnienie tętnicze może doprowadzić do choroby serca, udaru mózgu, niewydolności krążenia oraz uszkodzenia nerek. Paweł Wernicki..

Leczenie nadciśnienia zapobiega otępieniu

.. ...nadciśnienie może prowadzić do uszkodzenia wielu narządów - zarówno serca i układu krążenia, jak i nerek. Rośnie także zagrożenie demencją - prawdopodobnie na skutek niedokrwienia mózgu. Naukowcy z londyńskiego Imperial College badając grupę starszych pacjentów wykazali, że leki na..

Wcześniejsze przewidywanie zawałów serca

.. ...według naukowców m.in. uszkodzenia mięśnia sercowego, złe funkcjonowanie nerek, stany zapalne itp., nawet w sytuacji, gdy objawy takich zaburzeń nie są jeszcze zauważalne. Wychwytując taką anomalię dzięki stosunkowo prostemu badaniu poziomu protein w krwi, można więc będzie dużo..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...krążenia sprawia, że uszkodzeniu ulegają naczynia tętnicze, a serce zmuszone jest do nadmiernej pracy. Nieleczone nadciśnienie szybko prowadzi do rozwoju miażdżycy, a w konsekwencji wystąpienia choroby wieńcowej, zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek i demencji starczej...

Ciśnienie krwi jest uwarunkowane genetycznie

.. ...sercowo naczyniowych i uszkodzenia nerek, może być skutkiem posiadania niekorzystnych wariantów genów, które kontrolują przepływ krwi - informują naukowcy z USA na łamach pisma Nautre Genetics. Christopher Newton - Cheh wraz z kolegami z Massachusetts General Hospital w Bostonie..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...nadciśnienie może prowadzić do uszkodzenia wielu narządów - zarówno serca i układu krążenia, jak i nerek. Rośnie także zagrożenie demencją - prawdopodobnie na skutek niedokrwienia mózgu. Geny wpływają na różnice w ciśnieniu krwi Małe różnice genetyczne między poszczególnymi osobami leżą..

Chelatacja - Str. 12

.. ...jest pierwszy minus. Uszkodzenie nerek - następny minus.Ewentualne zakażenia organizmu - następny, jeśli podany dożylnie. Niektórzy uważają jednak, że chelatacja dożylna pomaga. I być może tak jest. Myślę, że ,, pies pogrzebany * jest nie w samym EDTA, ale w tym ,kto to robi i jaką ma..

Chelatacja - Str. 16

.. ...Objawy niepożądane: Uszkodzenie nerek o obrazie klinicznym do zespołu nerczycowego, krwiomocz, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, ogólne osłabienie, uczucie zmęczenia, skurcze mięśni. Przy szybkim podawaniu pozajelitowym może wystąpić hypokalcemia. Wapń wydalany przez nerki w..

Chelatacja - Str. 19

.. ...umrzeć z powodu znacznego uszkodzenia nerek.Dodam że nie mam powodu aby sądzić że do tej kuracji jest potrzebny cukier.Takie coś normalnie stosuje się dla osób co nie mogą jeść.A jeżeli chodzi o wersenian dwusodowy - w sprzedaży jest uwodniony więc w rzeczywistości czystego jest nieco..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 86

.. ...że nie spowodowało to uszkodzenia serca, nerek czy innych narządów. Napewno to w dużej mierze przyczyniło się do mojej przemiany jak i tez stres i te ciągłe wyczerpania moze również leki które teraz biore. Wiadomo nadmierna masa nie służy układowi krazenia dlatego wycofuje się z tego..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...nerwowy, stany depresyjne, uszkodzenie szpiku lub komórek krwi, niewydolność wątroby i nerek, pierwszy trymestr ciąży. Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 16 lat. Ostrożnie stosować w złośliwym zespole neuroleptycznym, leukopenii,..

Bóle po lewej stronie pod żebrami

.. ...objawow.Ci ludzie moga doznac uszkodzen oczu,jesli beda uzywali ostrych przypraw,powinni tego unikac.Dwanascie dni jedzenia pszenicy dla kogos takiego i pietruszka do picia.Nie ma krotszej drogi - - musi byc 12 dni takiego rezimu i nalezy do tej pszenicy jesc odrobine fasoli.Jesli..

Nagły skok ciśnienia

.. ...mógł spowodować jakies uszkodzenia nerek,serca czy wątroby?Trwało to ok 2 godzin. dziękuje i pozdrawiam, Marcin W tej chwili wiem już,że najprawdopodobniej był to mefedron,nie wiem w jakiej dawce,ale pewnie dużej.Jeśli ktos cos wie,proszę o informacje.. pozdrawiam, Marcin Marcin74..

Toczeń rumieniowaty układowy

Toczeń rumieniowaty układowy

.. Miłośnicy serialu Dr House z pewnością słyszeli o toczniu. Ta złożona choroba autoimmunologiczna wielokrotnie pojawiała się jako jedna z możliwych diagnoz skomplikowanych przypadków. Większość ludzi wie jednak stosunkowo mało o toczniu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tej chorobie, wejdź na stronę..