Wysiłek fizyczny

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...jest sprowokowane dużym wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z reguły nie ustępuje po zaprzestaniu wysiłku lub zażyciu nitrogliceryny w sprayu lub tabletce podjęzykowej. Charakter bólu jest tępy,..

Niewydolność serca

.. ...pogorszenie tolerancji wysiłku fizycznego ). Bardzo charakterystyczna jest duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) pojawiająca się w czasie wysiłku, a w bardziej zaawansowanej postaci również w spoczynku i podczas snu. U pacjentów z niewydolnością serca mogą występować obrzęki nóg (..

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...Zapobieganie udarowi mózgu to przede wszystkim odpowiednie leczenie chorób będących czynnikami ryzyka udaru mózgu. Regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny, zaprzestanie palenia tytoniu, dieta hipolipemizująca...

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. Umiarkowany wysiłek fizyczny ma korzystny wpływ na zwiększenie wydolności fizycznej i sprawności pacjenta po zawale serca. Pacjenci po zawale serca powinni 4 - 6 razy w tygodniu wykonywać co najmniej 30 minutowy wysiłek fizyczny. Bardzo istotny jest rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Należy pamiętać aby unikać..

Tetralogia Fallota

.. ...sinica i duszność podczas wysiłku fizycznego; możliwe jest opóźnienie rozwoju fizycznego; palce dłoni i stóp pałeczkowate, paznokcie kształtu szkiełka zegarkowego, objawy te są wynikiem hipoksji ( zmniejszone utlenowanie krwi krążącej ); poliglobulia ( zwiększone stężenie hemoglobiny..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...czasie spoczynku i po wysiłku fizycznym ( intensywny spacer na bieżni, jazda na cykloergometrze rowerowym ) lub farmakologicznym pobudzeniu serca ( np. dipirydamol ). Z tego też względu badanie najczęściej odbywa się przez dwa dni ( po około 2 - 3 godziny ). Technicznie scyntygrafia..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...dostatecznie obciążających wysiłków fizycznych. Szacuje się, że od 30 do 50% chorych ma dysfunkcję rozkurczową, zazwyczaj o cięższym i gwałtowniejszym przebiegu. Rozkurczowa dysfunkcja stanowi główną przyczynę niewydolności serca u osób po 80 roku życia Przebieg skurczowej niewydolności..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. Badanie wysiłkowe EKG ( test wysiłkowy EKG, próba wysiłkowa ) polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego jakim jest jazda na rowerze stacjonarnym lub marsz na bieżni elektrycznej. Badanie ma na celu zdiagnozowanie zmian ukrwienia i czynności serca podczas wysiłku fizycznego. W..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...Umiarkowany, regularny wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na polepszenie wydolności fizycznej serca. Jednak w przypadku długotrwałego nadmiernego wysiłku fizycznego może dojść do niekorzystnych zmian w budowie serca ( rozstrzeń serca u sportowców ), które u osób nie trenujących zostałyby..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...i cygar ); regularny wysiłek fizyczny - co najmniej 3 razy w tygodniu przez min. 30 minut. Pytania o chorobę wieńcową, ból dławicowy. Jak chorzy opisują ból dławicowy, jak długo trwa napad?. Pacjenci w większości przypadków opisują ból wieńcowy jako uczucie ucisku - rozpierania,..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...pracy, po posiłku, po wysiłku fizycznym, przed przyjęciem leków, kilka godzin po ich przyjęciu itp. ). w późniejszym okresie wystarczą 2 pomiary dziennie. Osłuchowa metoda Korotkowa. Osłuchowa metoda Korotkowa wykorzystywana jest podczas pomiarów ciśnienia z użyciem manometrów (..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny poprawia tolerancję hipotonii ortostatycznej; odwodnienie organizmu nasila objawy hipotonii ortostatycznej; ustąpienie objawów można uzyskać zakładając nogę na nogę; zaleca się stosowanie pończoch uciskowych na kończyny dolne lub brzuch; kofeina..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...należy unikać większych wysiłków fizycznych. Przeciwwskazane są intensywne oraz statyczne wysiłki fizyczne ( np. ćwiczenia na siłowni ). Zaleca się umiarkowaną aktywność fizyczną ( np. spacery ). Powikłaniami kardiomiopatii przerostowej są utraty przytomności, niebezpieczne dla życia..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...uprawiać umiarkowany wysiłek fizyczny ( min. 3 razy w tygodniu przez minimum 30 minut. Ogranicz podaż tłuszczu w taki sposób aby stanowił on poniżej 30% energii w twojej diecie. Redukcja tłuszczu: zmniejsz podaż tłuszczu nasyconego ( głównie zwierzęcego, poniżej 10% całkowitej zawartości..

Cukrzyca

Cukrzyca

.. ...wysiłek fizyczny oraz doustne leki hipoglikemizujące ( obniżające poziom glukozy we krwi ). Z czasem konieczne jest włączenie do leczenia insuliny. Choroba zwykle dotyczy ludzi dorosłych i w wieku podeszłym...

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...kreatynowej są drgawki, wysiłek fizyczny i iniekcje domięśniowe. Oznaczenie poziomu CK jest więc bardzo czułe i jednocześnie mało swoiste ( wzrost stężenie następuje w wielu sytuacjach, niekoniecznie chorobowych ). Badanie jest natomiast bardzo wygodne przy monitorowaniu leczenie..

Niedotlenienie

.. ...praca mięśni poprzecznie prążkowanych. W sytuacji niedotlenia mięśnie mogą przestawić swój metabolizm z tlenowego na beztlenowy. Wysiłek aerobowy ( tlenowy ) jest jednak zdrowszy i daje lepsze efekty...

Ketoza

.. ...leczonych insuliną, kwasicę ketonową może wywołać odstawienie leku lub przyjmowanie zbyt małych dawek insuliny względem zapotrzebowania organizmu ( ostre infekcje, zawał serca, znaczny wysiłek fizyczne itd. )...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...mięśnia sercowego na wysiłek fizyczny, który przekłada się na większe zapotrzebowanie serca na tlen. W czasie badania oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca. Pacjent wykonuje wysiłek idąc po ruchomej bieżni lub korzystając ze specjalnego roweru ( ergometr )...

Zespół Gilberta

.. ...pewnych sytuacjach ( wysiłek fizyczny, gorączka, stres, alkohol ) wzrasta stężenie bilirubiny wolnej. Stan taki może objawiać się zażółceniem oczu i skóry ( potocznie żółtaczką ). Zespół Gilberta jest najczęstszą wrodzoną hiperbilirubinemią, dotyczy około 5% populacji, częściej dotyczy..

Rehabilitacja po zawale serca

.. ...na naczynia wieńcowe. Wysiłek, czy w ogóle aktywność fizyczna, stanowią bodziec do wytwarzania obocznego krążenie wieńcowego. Powstają nowe połączenia, drobne naczynia, które mogą zaopatrywać w krew obszary zagrożone zawałem. Plan rehabilitacji powinien być ustalony w uzgodnieniu z..

Częstoskurcz

.. ...Takimi sytuacjami są: wysiłek fizyczny, stres emocjonalny czy np. ciąża i inne stany krążenia hiperkinetycznego. Częstoskurcz może być wywołany sytuacja opisaną powyżej, ale wynikająca z procesów chorobowych. I tak, rytm serca wzrasta w gorączce, wzrasta także w przypadku krwotoku lub..

Nerwoból (neuralgia)

.. ...Często pojawiają się przy wysiłku. Dolegliwości zwykle mijają samoistnie, zaleca się wypoczynek i przerwę w intensywnej aktywności fizycznej, czasem maści z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi ( np. diclofenak ). Inną częstą i znacznie poważniejszą neuralgią jest ta związana z nerwem..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...odżywiania, regularny wysiłek fizyczny i higieniczny tryb życia. *** Promowaniem i rozpowszechnianiem tej wiedzy w naszym kraju już od dwóch lat zajmuje się Polskie Forum Profilaktyki Chorób Układu Krążenia ( PFP ) - interdyscyplinarna organizacja, zrzeszająca przedstawicieli wielu..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...uniwersalną i intensywną formą wysiłku, która pozytywnie wpływa na czynniki ryzyka chorób układu krążenia u mało aktywnych fizycznie kobiet i mężczyzn - mówi dr Krustrup dodając, że piłka nożna może, a nawet powinna być zalecana przez lekarzy pacjentom cierpiącym na nadciśnienie. By..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...cech niedokrwienia a wysiłek fizyczny Radek tolerował dobrze. Dodam, że normalnie jest bardzo rychliwy, kocha sport, ale szybko sie męczy i uskarża na szczypanie serca. Normogram. Rytm zatokowy 60 - 100/min. Pojedyńcze pobudzenia komorowe S w V2 26mm; R w V5 25mm. PQ - 0,12 ; QT - 0,38...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...zabiegu ). Męczy mnie też wysiłek fizyczny typu - pokonanie dwóch pięter - serce wali wtedy jak młot i nierówno bije. Jak długo to może jeszce potrwać? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź i pozdrawiam!!! Pani donia: po ablacji mogą się zdarzyc niemiłe kołatania serca. Zwykle, mówimy o..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...włączają farmakologię? Czy wysiłek fizyczny bedzie nasilał te zaburzenia rytmu? Może te pytania są śmieszne, ale dopiero wchodzę w temat, a nie chcę czegoś przespać. Nowy, nie jstem lekarzem, ale o ile wiem to koło tysiąca może być wskazaniem do leków. Natomiast powiem Ci że ja najpierw..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...spowodowane stresem i dużym wysiłkiem fizycznym, ponieważ jestem od 2 tygodni na zwolnieniu lekarskim i dużo odpoczywam w domu. Te * ataki * mam o różnych porach dnia i dostanę np. leżąc na łóżku i oglądając tv. Czasem jest tak jakby ktoś ściskał mnie za serce i przy tym nie mogę..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...należy przesadzać z wysiłkiem fizycznym, nie jeździć na rowerze, wiadomo - serducho musi dojść do siebie, ale funkcjonuję normalnie. I bez tego dyskomfortu, jakim są częstoskurcze. Ja nie zastanawiałam się ani chwili.Pozdrawiam. dzięki za odpowiedź. Mam 26 lat i nie bardzo mi się..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 38

.. ...miesiącu( szczególnie po wysiłku fizycznym( córka chodzi do czwartej klasy ) ). Czy jest może ktoś kto miał przeprowadzony zabieg ablacji w tak młodym wieku i czy jest jakiś odpowiedni wiek do przeprowadzenia takiego zabiegu? Napiszcie jak radzicie sobie z napadami częstoskurczu metodą..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 51

.. ...mnie wpływa stres i wysiłek fizyczny. Nie odczuwam specjalnie częstoskurczów, wszystko objawia mik się zasłabnięciem. Biorę tabletki * Betaloc * i piję hydroksyzyne lecz to i tak mi nie pomaga... 3 listopada mam termin ablacji, mam nadzieje, że nareszcie skończą sie moje cierpienia....

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...związana z poważnym wysiłkiem fizycznym i psychicznym.Czuję się świetnie. Trzeba wierzyć mimo,że macie dolegliwości,które są niebezpieczne dla zdrowia. Życzę wiary w wyzdrowienie i sukces.I jeszcze jedno moim zdaniem każdy musi współpracować z Lekarzami tzn.wyeliminować wszystko co..

Echo serca - Str. 16

.. ...powietrza ),słaba tolerancja wysiłku i szybka męczliwośc. Do ratownika! Przede wszystkim pomierzyć ciśnienie , kilka razy , w róznych porach dnia. Schudnąc na pewno, dieta niskocholesterolowa też sie przyda, wysilek fizyczny ( niekoniecznie w pracy ) , ograniczenie soli w diecie...

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...musisz mniej szalec bo wysiłek fizyczny i stres nie sprzyja serduszku: ) Witamin hmmm... jak juz wczesniej napisalem byl okres gdzie robilem wszystko silownia odzywki itp... a wydaje mi sie ze takie siedzenie bez wysilku fizycznego nie jest chyba plusem ... nie wiem co z tym robic ale..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...reaguje tak. Więc lekki wysiłek fizyczny jest bardzo wskazany Dzieki wielkie za odpowiedź. Swoją drogą to nie kapuję tego trochę. W spoczynku powinno być przecież ich mniej, zresztą może to i lepiej że jest tak a nie inaczej. W koncu czlowiek mniej czasu odpoczywa niż pracuje. Ale co..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...albo sprzątaj. Na mnie wysiłek fizyczny, a konkretnie sprzątanie - w chwilach lęku - najlepiej działa. No i dobrze, żebyś przestała myśleć o swoim stanie zdrowia. Mnie się to nie zawsze udaje, ale wiem, że to dobre. A na te studia idź koniecznie. Siedzenie w domu tylko Cię pogrąża. Ja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...polecany zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego lub upałów, kiedy tracimy dużo płynów i elektrolitów. Skład bardzo prosty: POTAS, SóD, glukoza, wit. C - wszystko dla dobrej pracy serca i mózgu. Bardzo sobie chwalę ten specyfik. 24 tabletki o przyjemnym cytrynowym smaku dostępne są w każdej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 100

.. ...chore.A jeśli chodzi o wysiłek fizyczny to lekarze bardzo zalecają szczególnie bieganie.U mnie się to nie sprawdziło.Kiedy lepiej się czulam jezdziłam na rowerze i szybie marsze stosowałam ale jak jest zle to nawet o tm nie myślę.Emilko ja też kiedyś brałam pramolan i bylo niezle.Lek..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 119

.. ...pływalnię lub siłownię. Wysiłek fizyczyny powoduje wzrost stężenia endorfin, hormonów szczęścia. Polowanie na światło Słońce to potężny eliksir życia. W jego promieniach rozkwitasz, tryskasz energią. Jesienią i zimą masz go zdecydowanie za mało. Możesz to sobie zrekompensować na kilka..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...ograniczając szczególnie ani wysiłku fizycznego ani planu dnia. jeśli wypadaniu płatka towarzyszą objawy fizyczne lub gdy niedomykalność jest większa i występują np.zaburzenia rytmu serca, omdlenia mówimy wtedy o zespole wypadania płatka zastawki mitralnej i wówczas wskazanym jest..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...fizycznie praca, duży wysiłke fizyczny jest przeciwskazaniem przy prawie kazdej wadzie serca. Mój tato mimo wady serca był bardzo wysportowany, codzienie pokonywał na rowerze po kilkanaście kilometrów. To był jego sposób na życie. Zabił go właśnie wysiłek połączony z niskimi..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...długi sen, umiarkowany wysiłek fizyczny, zwalczenie nałogów ( na studiach paliłam papierosy, całonocne imprezy również nie były mi obce, moje serce czuło się po nich fatalnie!!! ). I najważniejsze z najważniejszych kwestii - nie pozwólmy by choroba zawładnęła naszym życiem. Życzę dużo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...przy niewielkim nawet wysiłku fizycznym czy wychodzeniu po schodach, omdlenia, duszności itd itp. towarzyszą mi codziennie. Nie panikuję, siadam sobie spokojnie i czekam na poprawę - w 90 % moi bliscy nie widzą nawet że coś jest nie tak. Nie chcę ich zamęczać. Szczerze mówiąc oni chyba..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...lekarz powiedział to wysiłek fizyczny może mnie zabić czy to prawda?? Jeśli chodz o moj wiek to mam 18 lat. Mam pytanie czy da sie tą chorobe wyleczyc?? czy juz bede miał ja do końca zycia?? czy jak bede imał wszczepiony ten stymulator czy bede mógł uprawiać sporty tj granie w piłke itp..

Bajpas i praca

.. ...niebezpieczny jak nadmierny wysiłek fizyczny. jestem po opracji by - passów i wiem ,że tę chrobę spowodował stres, bo wyniki badań krwi w kierunku choresterolów miałam w normie. Więc z tą pracą nie jest to takie oczywiste. To jest teoria, którą głoszą lekarze. Praca to niekoniecznie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...ćwiczyć ani robić żadnych wysiłków fizycznych chcemy założyć rodzine ale boje sie że po kilku latach zostane sama z dziećmi BO jemu coś sie stanie powiedz czy takie życie jest w pełni normalne czy mam dziękować bogu za każdy dzień i modlić sie żeby przeżył następny prosze odpisz jak..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...przyszłości musiunikać dużego wysiłku fizycznego. No i profilaktyka IZW konieczna przy wadach zastawkowych. Rozeznaj sie przy kontroli. Lepiej dmuchać na zimne. Ciekawe co piszesz o swoich dolegliwościach ubocznych i tym, ze lekarze wiążą je z wadą serca. Bardzo ci dziękuję i mam..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...żyć. Co do mozliwosci wysiłku fizycznego to i ja nie narzekam ale 7 - 10km biegiem robi na mnie wrażenie. Ja tez dużo chodzę i w górach nie odstaje od nikogo. Dobrze jest przeczytać że nie jest sie samemu i ze ktos radzi sobie z ta przypadłóścią. A jak radzisz sobie z badaniem INR za..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 4

.. ...pracować z ograniczeniem wysiłku fizycznego hehe )i jak serducho zaczyna mi trzepotać,a zdarza się to dosyc często,mam nerwy i odrazu łapie doła.A najśmieszniejsze jest to że nieraz specjalnie przebiegnę się kawałek i sprawdzam,że może tym razem już nie zatrzepie: - D czekam na zabieg..

Po ablacji - Str. 10

.. ...i trochę wymagającą wysiłku fizycznego.Jeszcze jestem na zwolnieniu ale za tydzień chcę wrócić do pracy bo nie wiem kiedy kolejna ablacja.Jak myślicie czy to dobry pomysł? żeby iść do pracy - jestem na zwolnieniu prawie 2 miesiące, myślę że szkoda marnować zwolnienia lepiej zostawić..

Szybkie tętno

.. ...ostatnio raczej zaniedbałem wysiłek fizyczny. Niskie cisnienie? Spruboj miec zawsze 100/66 lub czasami ponizej! A puls mam zmienny: 56 - 88, czy ktos wie jaki jest normalny, zdrowy puls? Z gory dziekuje za infrmacje! Pozdrawiam Kasia Mam podobny problem niskie cisnienie i stosunkowo..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...przeziębiłem sie - podczas wysiłku fizycznego grając w piłke nawdychałem się zimnego powietrza, aż mnie gardło rozbolało. Potem jakieś trzy dni później zacząłem odczuwać złe samopoczucie, zaczeło się wieczorem i tak z czasem coraz gorzej, zaczeła się niewielka gorączka, aż o godzinie 16..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...zyjecie,czy pracujecie, jaki wysiłek fizyczny wykonujecie. Czekam na zgłoszenia. Opowiedzcie mi swoją historię. witam. jestem po wymianie zastawki aortalnej i plastyce mitralnej w pażdzierniku 2005 żyję normalnie pracuję,uprawiam sport,remontuję dom. nie ma żadnych problemów, myŚlę, że..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...umrę. Na moje pytanie o wysiłki fizyczne ( kocham góry ale wtedy cholerstwo się odzywa ) odpowiedziała, że z tym sercem mogę zdobywać Himalaje ( a nie mam 20tu lat ). Napiszę sobie te i wiele innych stwierdzeń mojej p.doktor ( które są oczywiście potwierdzone u innych kardiologów )na..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...Musze unikać nadmiernego wysiłku fizycznego ( całkowite zwolnienie z zajęc w - f ) lecz sama uprawiam sporty, tak żebym mogła ocenić własne możliwości ( tańcze, pływam, jezdze na rowerze, chodze na aerobik ) Co najważniejsze to unikanie stanów chorobowych i zapalnych. Trzeba dbać o..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...kiedyś dużo mi pomaga wysiłek fizyczny taki dosyć ostry w tym dużo witamin magnezu. Dodam jeszcze że jak ktoś sie czuje na tyle dobrze żeby móc pracować najlepiej aktywnie nie siedząc to polecam pomogło mi to chyba 80%nie można przebywać sam na sam z tymi dolegliwościami wtedy skupiasz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 127

.. ...wszystko się potęguje przy wysiłku fizycznym, nawet takim małym - jak odkurzanie czy zwykłe chodzenie, nie mam już siły żyć i też boję się śmierci, mam 35 lat i kilkuletnią córeczke, którą chciałabym zdążyć wychować, mąż też mnie wspiera a ja ciągle mam te same objawy, to już 5m - cy,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 129

.. ...zaniedbalam przez zime wysiłek fizyczny i te moja objawy sie nasilały , a przy nerwicy potrzeba jak najwiecej ruchu i wszelkiej aktywnosci. Pozdrawiam wszystkich... Cześć wszystkim, przez 2 - 3 dni sie nie odzywałem, nie pisałem bon chyba miałem najgorszy czas przez ostatni rok albo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 165

.. ...odczuwalne bóle to gorsze od wysiłku fizycznego i nieraz takie jakby ukucie w sercu pozniej w okolicy zebra styłu pod łopatko i na plecach takie przejsciowe wogle nieraz takie spięte mięsnie mam i nawet niewiem dlaczego okropne ale mam nadzieje ze kiedys to minie i bedzie lepiej mosi byc..

Ablacja - opis i przebieg

.. ...polecam szpital AM w W - wie. Marcin a kto przeprowadzal operacje? mozna wiedziec? Doktor Koźluk wspólnie z dr. Kiliszkiem. Naprawde z czystym sumieniem mogę ich polecić. Są fachowcami w tym co robią...

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...umrę. Na moje pytanie o wysiłki fizyczne ( kocham góry ale wtedy cholerstwo się odzywa ) odpowiedziała, że z tym sercem mogę zdobywać Himalaje ( a nie mam 20tu lat ). Napiszę sobie te i wiele innych stwierdzeń mojej p.doktor ( potwierdzone oczywiście u innych kardiologów )na kartce,..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...waliło, a nie raz duzy wysiłek fizyczny i nic.Czy ono tak samo, czy to nasz myśli je nakrecają.Pozdrawiam Dziewczyny podaję swoje gg 8796785,mozemy tam spokojnie porozmawiac [serce] Właściwie wszystkie nasze posty sprowadzają się do jednego pytania: jak sobie pomóc ( najlepiej na stałe a..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...nadciśnienie ma związek z wysiłkiem fizycznym. Po przebiegnięciu 800m na ocenę ( czyli maksimum moich możliwości ) jestem cała sina i pobolewa mnie serce. Może więc warto przebadać się dokładniej... Ja mam podobnie. I zazwyczaj na nic sie zdaje tlumaczenie, ze zazwyczaj, w domu mam..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...w tym racji ma.Przy wysiłku fizycznym nic się nie dzieje.Wszystko się sprowadza do tego nakręcania jak już zacznę myśleć to coś sie dzieje objawy są przeróżne.Byłem u neurologa przepisał mi magnez B6 u okulisty miałem badanie dna oka też ok badania krwi też w miarę dobrze wyszły trochę..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...mam przyśpieszony puls ale ciśnienie w normie. Wysiłek fizyczny nawet intensywny wpływa na polepszenie mojego samopoczucia niż jego brak. Dlatego myślę, że ta dysfunkcja nie jest elementem stresogennym...

CK-MB - Str. 4

.. ...sytuacjach takich jak: wysiłek fizyczny, choroby mięśni, iniekcje domięśniowe, porażenie prądem elektrycznym. Tak wiec podwyzdzone Ck - MB nie swiadczy dobitnie o zawale mięśnia sercowego. Pamietajmy, że badanie kliniczne jest o wiele ważniejsze niż badania dodatkowe! MOJE CK - MB..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 7

.. ...lecznicze, - przeciwwskazany wysiłek fizyczny( zwolnienie z zajęć w - fu konieczne;może wystąpić nagły zgon ), - oszczędzający tryb życia, - unikanie zbędnych emocji( stres ), - unikanie alkoholu. Do tego potrzebne jest zdrowe odżywianie i regularne kontrole u specjalistów np.stomatologa..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...życia ( unikania dużych wysiłków fizycznych ), regularnej kontroli ciśnienia krwi. Powinien Pan/Pani być pod stała opieką Poradni kardiologicznej lub kardiochirurgicznej. Aneta Wojtal Ja chyba śnię - pod kontrola poradni - ale nie w moim mieście. Ja mam niewielkiego tetniaka i wyciek..

Częstoskurcze a palenie

.. ...uprzednio dość ciężkim wysiłkiem fizycznym. Czy istnieje jakaś zależność pomiędzy działaniem nikotyny a występowaniu tych arytmii? Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam!!! Oczywiscie ze nikotyna moze wywolywac arytmie. Tak jak kofeina moze spowodowac dodatkowe skurcze lub tachykardie...

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...Przy upałach i dużych wysiłkach fizycznych przyczyną może byc odwdnienie i utrata elektrolitów, a w efekcie szybkie bicie serca... A wypadanie płatka ma wiele młodych kobiet i trzeba niestety nauczyć się z tym żyć, bardziej niepokojąco brzmi to migotanie komór...może to było migotanie..

Co z moim serduszkiem? dziwne ataki

.. ...i ewentualnie próbe wysiłkową. do tego badanie krwii - glownie elektrolity. Jeżeli badanie wypadna pomyslnie - to znaczy że fizycznie jestes zdrowa i sa to symptomy psychosomatyczne. Poczytaj inne posty albo napisz do mnie jak edziesz chciała o tym porozmawiać. A może te objawy nie są..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...wszystko co wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Podczas wysiłku wydziela się serotonina jest to neuroprzekaznik odpowiedzialny za Twój nastrój, zacznij stosować terapie relaksacyjna - muzyka jest tu doba metodą, zacznij poznawać chorobę no i przede wszystkim zmień lekarza, znajdź dobrego..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...potrafi powiedzieć czy wysiłek fizyczny przy dodatkowych nadkomorowych i komorowych oraz nielicznych epizodach bloku AV może coś pogorszyć? Chcę jak co roku iść w góry, wiadomo, tam z pogotowiem gorzej, jakby co to kicha. Czy ktoś z was z takimi problemami chodzi po górach? Choruję od..

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...nie miałem problemu z wysiłkiem fizycznym...Zastanawiam sie , czy może być jakaś poważna choroba serca, jeśli odczuwam jedynie jakiś dyskomfort i to co jakiś czas ( spokojnie śpię itd ) Może ktoś * ma * podobnie: )? Pozdrawiam: ) Chyba masz rację : ) sama się poplątałam w tych nazwach !..

Dodatkowe skurcze - Str. 31

.. ...chyba że przesadzę z wysiłkiem fizycznym wtedy mam po kilka razy dziennie i przez kilka dni mnie męczy i to faktycznie bardzo nieprzyjemne.natomiast mam utrwalony częstoskurcz zatokowy i cały czas tłucze 120 - 180 prawie przez 24 h/dobę. nad ranem albo rano na chwilę zwalnia. na..

Dodatkowe skurcze - Str. 34

.. ...dopada po większych wysiłkach fizycznych. weekend malowałam sama pokój i pezesuwałam meble i chyba trochę przesadziłam :P. a teraz sa tego efekty. dziś rano była na badaniu krwi i nie mogli mi jej pobrać bo zamiast krwi otymali powietrze cóż nie pierwszy raz i nawetpielęgniarka..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...lepsze A jak później z wysiłkiem czy jest jak przed zabiegiem? Chodzi mi o to, że mam pracę pół na pół tzn. fizyczną i umysłową. Czy będę mógł dźwigać? Czy wchodząc na schody będę musiał robić przystanki : )? Czy serce wróci do normy sprzed zabiegu? przez pierwsze dwa trzy tygodnie..

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...tak naprawdę boję się wysiłku fizycznego - może to błąd.Kiedys uprawiałam sport i to wyczynowo.Od dłuzszego czasu biorę beta blokery - wydaje mi sie ze jest lepiej, choć i tak mam dodatkowe,ale przynajmniej pozbyłam sie tz.bicia serca - miałam ataki szybkiego bicia 150 na min - to było..

Serce po wysiłku nerwicowca

.. ...jest dla mnie to że po wysiłku fizycznym( trening z ciężarami )krotki wysiłek 10 min i zawroty głowy duszności kołatanie,potem cały dzień złe samopoczucie w nocy nie mogę spać po takim wysiłku.Natomias biegać czy wykonywać inne ćwiczenia bez obciążenia mogę wykonywać i nic mi nie dolega..

Posiłek a bicie serca

.. ...moim lekarstwem jest wysiłek fizyczny,który,takie mam wrażenie rozładowuje walące serce.Poradźcie coś - dziękuję. Prawdopodobnie lek - betaloc zok ( moze 25tka ), albo walka z podswiadomym stresem. Ja też tak miewam. Myslę że rację ma mój poprzednik. To nerwicowa reakcja na..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...piersiowej przy ciężkim wysiłku, senność. Jednak od kilku miesięcy nękają mnie niemal codzienne bóle w klatce piersiowej i duszności lub kłucie w sercu ( zupełnie bez przyczyny, niepoprzedzone wysiłkiem fizycznym ), kompletny brak koncentracji i zawroty głowy. Byłem ostatnio na badaniu..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...Nie jest związany z wysiłkiem fizycznym ( nie moge znaleść żadnej prawidłowości co do momentu występowania ).W 99 % zaczyna się godzine po przebudzeniu. Trwa ok. 4 - 5 dni z 2 razy w miesiącu. Czasami dochodzi do delikatnych bólów głowy podczas tego stanu. Nie występuje on podczas snu...

Ból serca niezależny od wysiłku fizycznego

.. Witam serdecznie Mam 28 lat. Od dluzszego czasu dokucza mi bol serca ( chyba ), raz wiekszy raz mniejszy, niezalezny od wysilku fizycznego itp. czynnikow zewnetrznych. Bol umiejscowiony jest z z boku, z lewej strony, tak jakby na koniuszku serca... czasami kieruje sie w strone mostka ( ale nie jest to bol..

Czuję się marnie, serce jakby zamierało, choć bije regularnie

.. ...ćwiczę w inne dni. Po wysiłku czuję sie dobrze, nawet lekko nakręcony, zdolny do np dalszego biegu bez problemu. Po dniu bez wysiłku fizycznego serce jakby znów zamierało. Co to jest? może nerwica jakaś.Odczuwam te dolegliwości przy nadejści frontu atm. - tak mi się wydaje przynajmniej...

Oporne nadciśnienie

.. ...nie wykonuję żadnych wysiłków fizycznych. Chwila stresu, albo niewielki wysiłek i już mam ciśnienie 210/110, czasami 230/120, a czasem to aż boję się mierzyć. Już nie wiem co robić aby się unormowało. Przez takie ciśnienie nic mi się nie chce robić, szybko się męczę, do tego ten upał...

Dot. wypadania zastawki mitralnej

.. ...zauważyłam u siebie zmiany po wysiłku fizycznym a mianowicie duże bóle głowy, niekiedy omdlenia, drżenie rąk. Kupiłam sobie tzw. Gazelę w sklepie wysyłkowym, i chciałabym ćwiczyć chociaż po godzinie 3 razy tygodniowo. Ale nie orientuję się, czy mogę. Mam podobny problem.Niestety dobra..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...nie miałam problemów z wysiłkiem fizycznym np. wysoko w górach, na słońcu. A tu się nagle okazuje że coś jest nie tak... Na początku też byłam przerażona, ale z czasem zdałam sobie sprawę, że moje dolegliwości wynikały w dużej mierze ze stresu. Trochę pochodziłam do psychologa i od tego..

Dziecko nienarodzone z wadą serca

.. ...przy wiekszym wysiłku fizycznym kucie w okolicach serca, szybciej się męczymy niz normalne dzieci większa ilość potu wydzielamy czasem się zdarzają rownież silnie i długotrwałe i częste krwotoki z nosa...

Wahania tętna

.. ...pulsometrem nie tylko w czasie wysiłku. Kiedy siedziałem miałem tętno 50, po wstaniu ok. 65, a przy chodzeniu ( bardzo wolnym tempem ) 80. Czy to możliwe że serce reaguje tak dużymi zmianami tętna? U mine sytuacja przedstawia sie podobnie. Zawsze bylem dosyc aktywny fizycznie ale od..

Poszerzenie źrenic przy wysiłku

.. ...o chodzi ale jak mam wysiłek fizyczny ( 10 min rozgrzewki ) to poszerzają mi się źrenice - brak właściwie tęczówki, i jestem bardzo zmęczona. Byłam z tym u okulisty, ale to nie jest spowodowane wadą oczu, i dał mi skierowanie do endokrynologa ( ten nic nie wykrył ), neurologa ( też nic..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...naprawdę nie kojarzę tego z wysiłkiem fizycznym ,którego mi nie brak. W prawdzie prowadzę bardzo niezdrowy tryb życia ( pracuję do późna ,jem w zasadzie tylko wieczorem ,piję dużo kawy i na dodatek wieczorem prawie codziennie piję piwo ( średnio 3 butelki ),co w moim pojęciu może być..

Wrodzona wada serca i zagrożenia z nią związane

.. ...wadzie serca trzeba się oszczędzać, unikac dużych wysiłków fizycznych, nie denerwowac się, dbac o ciśnienie. byc pod stała opioeką kardiologa i tyle. Można życ normalnie: imprezować, studiować, pracować....

Skolioza a problemy z sercem?

.. ...sie męczyłam podczas wysiłku fizycznego mimo dobrej kondycji fizycznej. Miewałam duszności i bóle w okolicach mostka. Oczywiście stres nasilał te dolegliwości. Pyzatym mam lekko lejkowata klatkę piersiową i to również powoduje dyskomfort. Zapraszam cię zatem stworzony przeze mnie serwis..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...wadzie aortalnej niestety wysiłek fizyczny nie jest wskazany. Stąd może ten nagły postęp wady. No i jak piszesz niepokjące powiększenie lewej komory serca. Przyczyny wady takie jak u mojego syna. Generalnie wykryta późno mimo wcześniejszych objawów lekcewazona przez pediatrę. Na dodatek..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...jeżdzić na rowerze, że wysiłek mi nie zaszkodzi.Czytając wypowiedzi innych dowiedziałem się ,że im lekarz zabronił wysiłku fizycznego więc gdzie leży prawda ? Najgorsze że moja żona mówi że się pieszczę , a niestety czuję się źle Mam niedomykalność I/II Przy I stopniu można żyć w 100 %..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...płatka?Basiu,ja też mam lęk przed wysiłkiem fizycznym.Kiedyś ćwiczyłam aerobik i prawie zawsze łapał mnie częstoskurcz( puls miałam chyba z 200 na min!!! ).Przestraszyłam się i już nie ćwiczę.Bo to nie było zwykłe szybkie bicie serca!Pozdrawiam serdecznie. bibiana chodzi o to ze ty..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...męczą ( to tak jak z wysiłkiem fizycznym ), zdarza się to coraz częsciej i czujemy sie coraz gorzej i tracimy coraz wiecej energii na przywrocenie wszystkiego do stanu normalnego. Błędne koło. witaj Vertico miło że ktoś przyznaje mi rację ale czy tak właśnie nie jest????można jeszcze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...i * miękko * . Przy wysiłku fizycznym cały czas wsłuchuję się w swoje serce i oczywiście denerwuje się. Strasznie się pocę i mam wrażenie że zaraz zemdleje.Potem jestem wyczerpany i chce mi się spać. To taka * kwadratura koła * a trenujesz coś?lub trenowałeś kiedyś przez kilka lat?bo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...Najgorzej jest po silnym wysiłku fizycznym po prostu * umieram * . Wkoncu poszłam do kardiologa, wszysko wporządku z moim serduchem. Tylko jak wspomniałam mam skłonności do tychakardi i cos mam z przednim płatem zastawki mitralnej ale bez rzadnych nazwijmy to powikłań. Kardiolog..