120 80

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed zawałem nie uprawiał żadnego sportu ( zdecydowana większość przypadków ) należy wyjątkowo ostrożnie, rozważnie i systematycznie przyzwyczajać serce do wysiłku fizycznego. Do ćwiczeń zalecanych osobom po..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...obniżenie ciśnienia skurczowego do 100 - 120 mmHg ( beta - bloker, nitroprusydek sodu i.v., labetalol i.v. ) leczenie kardiochirurgiczne; leczenie zachowawcze w niepowikłanym rozwarstwieniu dystalnym...

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...rozkurczowe ( dolne ). RR = 120/80 mmHg - takie oznaczenie stosuje się do zapisania wartości ciśnienia krwi u pacjenta z ciśnieniem 120/80. Skrót RR oznacza Riva - Rocci ( dla uczczenia włoskiego lekarza, który jako pierwszy skonstruował aparat do mierzenia ciśnienia ). 120 - oznacza..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...rozkurczowego. Zapis RR =120/80 mmHg oznacza, że pacjent ma ciśnienie skurczowe równe 120 mmHg i rozkurczowe równe 80 mmHg. Pomiar ciśnienia krwi powinien być wykonywany w spokoju i w pozycji siedzącej, po co najmniej 3 minutowym odpoczynku. Ramię na którym dokonywany będzie pomiar..

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...von Willenbradna. APTT skraca się w stanach nadkrzepliwości. Normy laboratoryjne podstawowych parametrów: PT: 12 - 18 sek. INR: 0,8 - 1,2 PT%: 80 - 120 sek. APTT: 37 - 46 sek. Fibrynogen: 200 - 400mg/dl..

Niedociśnienie

.. ...przedziale: skurczowe 120 - 129 mmHg oraz rozkurczowe 80 - 84 mmHg. Biorąc pod uwagę rolę, jaką wzrost ciśnienia odgrywa w rozwoju choroby niedokrwiennej serca i uogólnionej miażdżycy tętnic, wskazane są nawet niższe wartości. Za optymalne uważa się ciśnienie skurczowe mniejsze niż 120..

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...Transmisja ta wymaga czasu od 120 do 210 ms, przy czym nie możliwe jest szybsze przejście impulsu. Jest to uwarunkowane budową i fizjologią komórek węzła zatokowo - przedsionkowego, które muszą wygasić swoją aktywność po ostatnim przewodzonym bodźcu. Minimalny czas, jaki musi minąć..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...rozkurczowego ( powyżej 120 - 140 mm słupa rtęci ). Bardzo szybko dochodzi także to zmian narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa ). Uszkodzone są nerki, szybko rozwijają się objawy niewydolności serca, szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje..

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...się obecnie ok. 100 - 120 takich operacji rocznie. Podejmują się ich tylko cztery ośrodki: Klinika Chirurgii Serca i Naczyń Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, warszawski Szpital MSWiA, Instytut Kardiologii w Aninie oraz zabrzańskie Śląskie Centrum Chorób Serca. Od 1985 r. w..

Rajd dla zdrowia pacjentów po przeszczepie serca

.. ...klinice wykonywano ok. 120 przeszczepów serca. Obecnie, z powodu braku organów, wykonuje się ich 40 - 50 rocznie. Przeszczepianie serca ma sens - powiedziała pacjentka z przeszczepionym 10 lat temu sercem - Małgorzata Rejdych z Krakowa. Chcemy ludziom pokazać, że dostaliśmy szansę na..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...rówieśnik z ciśnieniem 120/80 - średnio 77 lat. Każde zmniejszenie spożycia soli ułatwia leczenie nadciśnienia tętniczego - dlatego zagrożone nim osoby nie powinny spożywać więcej niż 2,5 grama sodu dziennie. Jak zwracał uwagę neurolog, prof. Hubert Kwieciński, główną przyczyną zgonów i..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...temperatury - powyżej 120 st. Celsjusza - po pewnym czasie dochodzi do reakcji sprzężenia między asparaginą oraz węglowodanami, w wyniku czego powstaje akrylamid. Jest to substancja toksyczna dla układu nerwowego. W wielu badaniach potwierdzono też, że indukuje on procesy nowotworowe -..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...tygodniowo umiera nagle 1200 osób. Głównymi przyczynami nagłego zgonu sercowego są groźne zaburzenia rytmu serca - migotanie komór i częstoskurcz komorowy. Szczególnie zagrożone są osoby z uszkodzeniem serca po zawale lub te, które już wcześniej przebyły napady takich arytmii serca...

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...powinien przekroczyć 120 minut, bo tylko wtedy można uratować cały mięsień. Niestety, na razie w żadnym państwie na świecie nie udało się tego osiągnąć, podkreślił kardiolog. Słabym ogniwem są sami pacjenci, którzy zwlekają ze zgłoszeniem się do lekarza. Specjaliści uważają, że najlepiej..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...prowadzenie zajęć ze 120 ratownikami. Zabrzańscy specjaliści zakładają, że w utworzonym w nowym budynku oddziale chorób serca i naczyń będzie można leczyć ok. 3 tys. chorych rocznie, w oddziale kardiochirurgii i transplantologii ok. 1,5 tys. osób. Obecny budynek umożliwia leczenie ok. 11..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...się dokonywać rocznie 120 transplantacji serca - uważa dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu ( ŚCCS ) prof. Marian Zembala. W ubiegłym roku we wszystkich ośrodkach w kraju takich operacji było tylko 71. To nieprawda, że nie ma dawców, są oni po prostu niepotrzebnie chowani -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...niektórzy ludzie żyją z wpw 120 lat i nie mają problemów. Ale niestety nie jest to reguła dotycząca wszystkich. Ja sam bym wolał ablację : ) Pozdrawiam Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź ! W ostatni czwartek byłam u profesora Walczaka, dziś była pierwsza szczepionka przeciwko..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...przed prpobą wysiłkową 120/70 BP po próbie wysiłkowej 140/80 Powód przerwania - rytm submax Płatki zastawki aortalnej wieńcowy lewy i niewieńcowy o pogrubiałych brzegach. Wszystkie płatki o dobrej ruchomości i dobrej separacji, niedomykalnośc centralna i pomiędzy płatkami lewym wieńcowym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 17

.. ...sie, że jest w normie 120 / 70 POddac się czy nie? Proszę o radę. Kasia Natalka... ja mam puls srednio 95 - 100 codziennie, moje ataki trwają nawet do 8 godzin ( !!! )zdarzalo sie ze byly nawet 2 razy dziennie, cisnienie mam takze w normie. ja zdecydowalam sie na zabieg i jeszcze jakies..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...miałam ksiązkowe czyli 120/80, okazało się że mam 140/110 tętno 110!! Mam 24 lata, stresująca prace ogólnie wszystkim sie przejumuje za bardzo chyba : - ) paliłam wtedy papierosy i mam nadwage ok 20 kg. Ruchu prawie wcale, praca siedząca. Poszłam do lekarza zrobili mi EKG lekarka..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 20

.. ...jest ekstremalne, ( ok. 120 ) i jest wystraszona. Oczywiście zanim dojeżdżałyśmy do lekarza wszystko ustępowało i lekarze patrzyli na mnie jak na histeryczkę, która nie ma nic lepszego do roboty jak wozić dziecko po nocy do szpitala. Dopiero ostatnio dopadłam pediatrę zanim przeszło tak..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...tachykardie mam cały czas 120 - 180 w spoczynku, rzadko mam takie napadowe ataki a nawet jak mam to nie probuje się ruszyć z miejsca wolę czekać aż mi przejdzie. kiedyś trafiłam do szpitala z migotaniem przedsionków i gdyby przypadkiem nie zapisało się to na ekg to mi nikt nie uwierzył..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 38

.. ...po 6 h spadlo do ok 120 i czulem, ze juz sie samo umiarowi. Nastepnego dnia rano bylo ok. Tetno 80/min. Nigdy przy atakach nie mdlalem, czasem zdarzalo mi sie nawet zapalic w trakcie papierosa ( Od roku nie pale i bardzo jestem z tego zadowolony ). Nie mniej jednak robilo mi sie slabo, a..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 63

.. ...tetna ( tak w okolicach 120 ), jednorazowe nagle spazmatyczne skurcze, bole promieniujace do konczyn. A do tego nadmiernie pocenie sie, oslabienie, ataki paniki, nagle poczucie wyczerpania nawet po niewielkim wysilku, zawroty i bole glowy. Nie wiem czy problemy te moga miec jakis zwiazek..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...zejdzie mi tylko do 100 - 120, za to jak usiade to w dosc szybko 90 - 80 czy 70. Napewno mecze sie zbyt szybko ( mam 30l ) czy moze to byc efekt nerwicy serca? Czy tez moze jego niewydolnosc. ( bad echo ok, proba wysilkowa 10mets - czyli tolerancja wysilku srednia ) Witam Was. Mam prawie..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...myślec.najszybsze bicie miałem 120,a najmniejsze 44.serce zdrowe Moja siostra była mistrzynią Polski w biegu przez płotki ( juniorów ) i do dziś jest w formie. Jej tętno średnio wynosi 40 - 55 Gdy jechała na zabieg oka myśleli że jest chora i bali sie robic zabieg;] Okazało się że..

Echo serca - Str. 3

.. ...21 mm ( 20 - 30 ) EF: 120 mm/sek. ( 50 - 150 ) Zastawka aortalna: płatki cienkie szerokość pierścienia: 34 mm ( 20 - 38 ) separacja płatków: 22 mm ( 15 - 27 ) Lewy przedsionek: 43 mm ( 20 - 40 ) Lewa komora w rozkurczu: 43 mm ( 39 - 57 ) w skurczu: 25 mm ( 19 - 35 ) Frakcja wyrzutowa..

Echo serca - Str. 4

.. ...komora 20 2 echo tetno 120 lewa komora 44 prawa komora 21 lewy przedsionek 36 przegroda 10 tylna sciana 10 ef 76% Pani Izo prosze o porównanie robiłam dwa echa w okresie ok roku ,troche sie roznia 1 echo tetno 100 lewa komora rozkurcz 40 wyrzut70% przegroda 9 sciana tylna 8 lewy..

Echo serca - Str. 20

.. ...ponad 10 tygodni poniżej 120 na minute. A to moje wyniki echo serca teraz po ciąży. Prosze o interpretacje i informacje jakie badania, może krwi powinnam zrobić. Lewa komora: 41 Grubość mięśnia LK: PMK 6 TŚlk 6 Aorta: 26 Prawa komora: 19 Zastawka mitralna: 0.6m/s E/A= 1.3 fala zwrotna -..

Echo serca - Str. 21

.. ...wejsciu do domu 115 - 120 i wtedy nie moge złapać tchu. W spoczynku tetno wacha sie od 68 do 92.Mam straszne kołatania serca ,raz tak mi serce waliło ze myslałam ze to zawał wezwałam pogotowie a lekarz powiedzial że to nerwica.chyba prywatnie bede musiała zrobić to echo serca.Pozdrawiam..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...jakby ci serce waliło 120 - 190 przez całą dobę i w dzień w dzień to zmienisz zdanie. świetnie że ty się nie boisz nie każdy do tego tak podchodzi To prawda co pisze abisynka a jak byś miała jeszcze tak że jak kładziesz się do łóżka i tylko w spoczynku masz dodatkowe skurcze i padasz ze..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...nie schodzi ponizej 120. Bylismy wielokrotnie na pogotowiu – badali puls, czasem robili EKG i po godzinie, gdy serce się uspokajalo wysylali do domu twierdzac, ze wszystko jest ok. Gdy bylam w Polsce u lekarza, zrobiono mi EKG, zalozono Holtera ( nie mialam wtedy ataku )...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...że jest dosyć drogi - dwumiesięczna kuracja ( 120 kapsułek, 2 dziennie ) kosztuje około 100pln. Dużo zdrówka życzę!!! Przemas Czy ten lek, o którym piszesz jest do kupienia w aptece? Kto Ci go polecił?..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...dostajemy ciśnienia 200/120, czy częstoskurczu. Pojawiają się pytania, dlaczego? Co mi jest, dziesiątki badań, konsultacji lekarskich - stres rośnie z każdym z nich, jak nic mi nie jest, to co mi jest? Jak nie jest mi nić znanego, to na 100% dolega mi coś nieznanego, nietypowego, co na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...łokciach pod kątek około 120 - 130 stopni. Oczy przymknięte, nogi swobodnie postawione na podłodze, ustawione równolegle. Schultz zaleca, aby nie krzyżować nóg w czasie siedzenia. Postawa ciała powinna być swobodna, ciało odprężone, mięśnie rozluźnione. Wywoływanie uczucie ciężaru ciała..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 19

.. ...cisnienie skoczyło do 200/120, tętno oszalało , wracałam do domu i myslałam ,ze zwyczajnie umrę na drodze.Ktos wezwał pogotowie, katerka zabrała mnie do szpitala.Dali leki , zrobili badania i..rozłożyli bezradnie ręce. A ja z każdym dniem opadałam z sił. Wyszuszenie włosów suszarką..

Tachykardia i metacord 50

.. ...lekarza. Serce biło mi 120/1 min, było mi słabo, miałam drżenie rąk. Ciśnienie było w porzadku, bez żadnych badan stwierdził że ukrwienie jest w porządku i że przyczyną są stany emecjonalne. Przepisał mi coś na uspokoienie i zalecił zalecił wizytę u psychologa . Te sensacje z sercem..

Migotanie przedsionków

.. ...50. Puls w granicach 120 - 150.Probuje przez 2 godziny walczyc sama tzn,biore xanax,cordarone,polopiryne,magnez z potasem ale jeszcze nigdy nie udało mi sie tego opanować.Wzywam pogotowie,oni robia mi ekg gdzie widac jak serce :szaleje,zakładaja weflon i wioza do szpitala.Tam dostaje..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...moim wypadku bylo około 120 uderzeń na minutę.Jest to przede wszystkim widoczne na ekg.Moja corka wezwała pogotowie.Zabrali mnie na oddział ratunkowy,ale atak ustąpil w przeciągu godziny ja mam napadowe migotanie.Przeszlo mi samo ale podali mi jeszcze magnez a za parę godzin wypuścili do..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...nie przekraczało nigdy 120, obecnie dochodzi do 160 i na dodatek strasznie skacze w ciągu dnia, od 120 do 160. Czy ktoś może coś poradzić? Do wszystkich którym coś wypada, proszę Was zgłoscie się do KARDIOCHIRURGA, im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam Wojtek. I co to da??Powiedzą że z tym..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...cisnienie przy tym książkowe 120/80 i straszny ból głowy,który zresztą bardzo często mi towarzyszy.Lekarz z pogotowia,chociaż pełen dobrej woli,nie mógł mi pomóc.Dał leki przeciwbólowe i tyle,pewnie też coś na nerwy.Często serce mi się telepie,trzepocze?,nie wiem jak to nazwać,jakby..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...intensywnych ćwiczeniach 220 - 120 się zdarza. Cierpię na bessenność z pozostałymi objawami dawno się nauczyłem radzić. Wojsko jak i lekarze stwierdzili że w moim wypadku Intensywne ćwiczenia są bardzo niebespieczne, nie przejełem się tym a wręcz przeciwnie z leniwego trybu życia..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...pozdrawiam wszystkich p.s.co do beta blokerów i leków na nadciśnienie to nie są obojętne dla zdrowia, mogą wywoływać i nasilać alergie, ja na przykład ciągle chodze w plamach a od dawna ich nie biorę...

Duży puls

.. ...przy tym puls od80 do 120 prawie codziennie czym moze byc spowodowany ten wysoki puls prosze o porade jak najszybciej wysoki puls spowodowany może byc nadciśnieniem tętniczym które z kolei jeszcze czymś innym. a ja mam puls rano zaraz po wstaniu z łóżka nawet poniżej 50, czy to normalne?..

Duży puls - Str. 2

.. ...wysiłku nawet 120 - 143, czuję takie ogólne poddenerwoanie ale nic poza tym i to cisnienie prawidłowe...? jestem w 17 tygodniu ciąży,mam puls 100,czy to jest normalne,kilka dni temu miałam 57,pozdrawiam..

Duży puls - Str. 3

.. ...w granicach od 90 do 120 czy to normalne? prosze o szybka odpowiedz Witam ja zawsze miałem puls powyżej 110 uderzeń na minutę a ciśnienie 150na 99 nawet nieraz powyżej 100. Od 2 tygodni biorę tabletki na nadciśnienie o nazwie Bisocard dawka 5 mg,po 5 dniach brania bisocardu puls spadł mi..

Duży puls - Str. 4

.. ...szybkim czasie obnizy do 120 na 80 to jest to bardziej niebezpieczne jak latac z 140 na 90 poniewaz 140 na 90 to cisnienie uwazane za wysokie prawidlowe.Natomiast za wysokie tetno moze miec duzo przyczyn i trzeba go obserwowac ,czy to nie woreczek zolciowy,nerki czy tez jelita albo..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...uderzen a ciśnienie 120 czy li według mnie dobre. teraz druga sprawa podobno jak dla sportowców to bicie serca jest inaczej rozpatrywane dlatego chyba powinienem mieć zrobione badanie wytrzymałościowe czy jak to sie nazywa zeby wszystko sprawdzic. A jeśli chodzi o przejmowanie sie to ja..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...domu najwyzsze tętno ma 120 niewiem czy to dużo czy mało jak na 13letnie dziecko może ktoś z was mi to wszystko po ludzku wytłumaczy bo napewno macie więkrze doświadczenie bardzo proszę Witam. Wierze że bardzo się denerwujesz i bardzo Ci z tego powodu współczuje, zespół WPW - jest to..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...komorowe wahały się do 120 do 170 HR/min a w początkowej fazie po niepełnej ablacji 10 lat temu max to był 230 HR/min i epizodyczne godzinne napady po 110HR/min ustępujące po dodatkowej dawce Cordaronu ( Amiodaronu ) 100 mg i Atenololu 50 mg, i było wszystko ok, przez jakiś czas..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...niedlugo i tylko do 120 * ,jak cwicze,to wiecej,a cwicze i to duzo,rozne formy aerobiku,regularnie od lutego 2005,wczesniej tylko jezdzilam na rowerze,na rowerze tez jezdze,tyle ile lubie,serce spokojne,nie biore lakow na serce,nie musze sie ograniczac,upaly nie sa mi straszne,moge..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...zamienniki( brałam isoptin 120 ) sie nie udalo musiałam wrócić do beta - blokera.Niestety na zabieg musze czekać od 2,5 roku do 3 lat,a niestety lata uciekają bo mam 26. Czy ma ktoś jakąś rade dla mnie co mam zrobić?albo gdzie można szybciej wykonac ten zabieg niz w Zabrzu? Do ~Aga W~..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...Tacc przeplywu plucnego 120ms ) Osierdzie prawidlowe. WNIOSKI: Nieistotne nieszczelnosci zastawkowe. teraz to ja nie wiem czy mam WPW czy cos z zastawka mitralna? prosze o jakas rade. Artur Ja też mam śladową niedomykalność trójdzielną i śladową fale zwrotną mitralną stwierdzoną na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...( DE - 1,55cm.EFsl - 120mm/s ).lewy przedsionek miernie powiększony( 4.7cm ). pierścień aoralny na górnej granicy normy ( 3.7cm. ) płatki zastawki aoralnej ciękie, separacja miernie obniżona ( 1.4 cm. ) , lewa komora znacznie powiększona ( d - 7.75cm s - 70.05cm ) , frakcja wyrzutowa ok...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ... Do tego Isoptin SR 120, włączany powoli ze względu na tak padnięte serce. Leżąc w szpitalu, wiem, że brałem jeszcze inne leki. Po 3 miesiącach leczenia stało się coś, czemu dziwili się lekarze i aż sapali z niedowierzania. Straciłem 10kg, ale nie tłuszczu, a wody jaka we mnie stała...

Po ablacji

.. ...albo biorę np.ISOPTIN 120 SR o powolnym uwalnianiu ). Mnie zaproponowali drugi zabieg lekarze,którzy robili mi pierwszą ablację. Jeśli się jest zdrowym po ablacji,to się nie ma częstoskurczów. Zapraszam do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach - Ochojcu na konsultację...

Po ablacji - Str. 3

.. ...tętno spoczynkowe mam 120 a atak częstoskurczów około 5 razy na dobę. nie martw się, za 2 - im razem powinno już być ok.. ja 4 września czyli juz za kilka dni będę miał wyknywany zabieg ablacji...mam nadzieję że się uda: ) do chanahan: Hej. Ja miałam w ciągu miesiąca dwie ablacje. Jak..

Po ablacji - Str. 11

.. ...normalnego czyli np 120/80 skoczyć nagle do 160/100, aby po godzinie spaść do 90/60. Biorę leki na nadciśnienie np enarenal, amlozek ale nie mogę tego opanować. Poza tym serce chodzi w miarę stabilnie. 6 listopada 2007 miałam ablację! Nie jest to jakieś sensacyjne doniesienie zważywszy..

Po ablacji - Str. 20

.. ...się z organizmu ok. 120 dni. W moim przypadku nie można było tak długo czekać. Ablację ( trwała ok. 3 godzin ) wykonywał dr Królak ( mały – wielki człowiek ). Facet konkretny, sympatyczny, na bieżąco mówił, co będzie robił i kiedy mogę odczuwać ból. Takie przypalanie to..

Niskie tętno - Str. 2

.. ...najwyzsze tetno u mnie to 120 strasznie duzo i dlatego szybko sie mecze radze isc do lekarza i nie panikowac to nie jest nic zlego pozdrawiam Witam: )Ja również ostatnimi mam problemy z tętnem wynosi ono35 - 38 uderzeń na minutę, co mnie troszkę niepokoi, jednak spędzałam ostatnio sporo..

Szybkie tętno

.. ...nawet 120 przy cisnieniu 120/80 czy nawet niższym i oczywiście w stanie spoczynku. Obecnie zażywam lek, który ma mi ten puls obniżyć i jest niższy ale normy książkowej około 66 - 76 jeszcze nie udało mi się osiągnąć chociaz jest już poniżej 100. Nie lekceważ takiego pulsu i odwiedź..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...tahykardie czyli puls ponad 120 czasami boje sie ze te serce mi wyskoczy mam zespoł barlowa i dotego doszla mi astma oskrzelowa pozdrawiam wszystkich choruszków do Ami Aco bierzesz teraz, bo ja zaczęłam go brać i nie wiem co robić dalej.Pozdrawiam! Witam Was serdecznie!! Mam pewien..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...wys.ciśnienie,ale nie.Miałam 120/78 ale puls 96, a potem za ok.2 godz.100.Praktycznie zawsze mam raczej niskie ciśn.,a tętno wysokie ok.80 - 90.Ale takiego jak dzisiaj to jeszcze nie miałam,no chyba że nie wiem o tym,bo go nie mierzyłam.Mam się wybrać do kardiologa?? A może te zawroty..

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...Dodam, że ciśnienie mam 120 - 80. Warto iść do kardiologa czy lepiej nie? Jak sądzicie? Czesc, Tez mam cos takiego, ciesnienie w normie, ok 120/80, puls 80 - 90. Ja poszlam do kardiologa, mialam 2 ekg - na jednym udalo sie wychwycic czestoskurcz ( 112 ), ale samo ekg jest w normie. Czy..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...ze jest tzw ksiazkowe 120/68 natomist moj puls podskoczyl do ponad 130 !!! W takich chwilach odczuwam dodatkowo oprocz tego dziwnego podraznienia rowniez rytmiczyn szum w uszach, pulsowanie z tylu glowy, mrowienie w stopach i dloniach ( szczegolnie w dloniach ), jakby omdlewanie lewej..

Nadciśnienie płucne a ciąża

.. ...tego brałam isoptin 120.Niestety nic z tego nie wyszło,a jest nawet gorzej bo musialam zwiększyć dawki,teraz biore bisocard 10 i tritace 10 czasami musze wziąść jeszcze hygroton 25.( mam komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca i do tego nadciśnienie niewiadomego pochodzenia ).Czy..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...ciśnienie: 140/100 puls 120!!!! Koszmar ( w moim przypadku oczywiście - zawsze miałam dużo niższe ). I co? Zadzwoniłam na pogotowie. Pani od razu mnie zapytała czy leczę się na nerwicę. Otóż z pełnym wyrafinowaniem ( pomimo złego samopoczucia ) wyśmiałam ją. Powiedziałam, że oczywiście..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...nieregularne tętno ( np. 120 uderzeń na minutę - w stanie spoczynku! ), problem z wdechem większej ilości powietrza, czasem ogólne osłabienie. Po wizycie u kardiologa i otrzymaniu leków: problemy minęły, więc można było zmniejszyć dawki - aż do zera. Jednak w ostatnie wakacje koszmar..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...serca puls mam az do 120 , czesto mnie bardzo kluje.. Oczywiscie bylam u lekarza i przepisal mi leki.. Mam tez straszne zawroty w glowie czuje sie tak jak ,,pijana * * Mam 18 - scie lat i naprawde niewiem co mi jest lekarz powiedzial ze to nerwica ze za duzo na siebie biore . ale teraz..

Zawroty głowy i ból głowy

.. ...wybuchnac a cisnienie mam 120/60 Może to zatoki Arturze, radzę udać się do lekarza - dobrego. Mój syn miał podobne obiawy, tylko nie raz z utratą przytomności okazało się że wykryto zespół wazo - wagalny. To jest choroba serca, nic tragicznego ale trzeba nauczyć się z tym żyć...

Ablacja - Str. 5

.. ...- 120 przy ciśnieniu 120/80, czy jest szansa i mozliwość o ubieganie sie o rentę, ew. o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ? Ja jestem po ablacji, niestety nieskutecznej i mam zasiłek pielęgnacyjny i orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Witam wszystkich. Mam 20 lat.Właśnie..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...pojechałem sdamochodem 120km do szpitala. Zostawiłem samochód na parkingu i ze strachu nie chciałem wejśc do szpitala. Chciałem uciec.Przełamałem się. Operacja się udała. Wszystko przebiegało prawidłowo. Po 7 dniach samochodem - kierowałem, obolały, zestresowany i zdolowany wróciłem do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...cisnienie dolne, dzis np 120/60,moze ma ktos podobne objawy?bardzo prosze o odpowiedz,pozdrawiam Witam, czy zauważył ktoś może powiązania pomiędzy atakami nerwicy, alergią oraz spożywaniem alkoholu? Najgorsze ataki zawsze kumulują mi się w sytuacji: silne objawy alergii na pylenie + kac...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 17

.. ...kolatanie i puls okolo 120 ale walcze z tym, poprostu czekam oddycham i mija: ) Poza tym trzeba zyc optymistycznie. Byc wesolym. NIe bac sie. Nie poddawac. Nie bojcie sie psychologow, psychiatrow. Nie jestescie sami. Ja tez mam te nerwice ale nie poddalem sie. Chetnie opowiem na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 46

.. ...lekarza mialam puls 120 dal mi lek na obnizenie pulsu ale sam lekarz mnie troche uspokoil i nie zdarzylam jeszcze tego leku wziasc i puls sam spadl.nie ma to jak uspokoic psychike:P jeja a czy ktos z was tez tak ma ze objawy nerwicy wogole nie ustaja? ja sie zle czuje caly czas! Mala..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 76

.. ...Teraz biore Isoptin 120 przedtem betalock50 ale mi nie słuzył. narazie czuje się dobrze i mam nadzieje że tak zostanie ale nie chciał bym wciąż brac tabletek mam 23 lata. Niewiem może mam zmienic lekarza może mi coś więcej powie bo ten tylko sie pyta jak sie czuje itd. przepisuje..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...bardzo niziutkie - 108, 120 to max.Już nie wiem jak sobie mam poradzić z tym tętnem, może macie jakieś sugestie? Dzis dowiedzialam sie ze mam spora niedomykalnosc platki mintralnej.Dwa latemu mialam infekcyjne zapalenie wsierdzia i pogrubienie zastawki. Teraz strasznie sie boje o swoje..

Wysokie tętno i chwilowa utrata wzroku

.. ...badaniu wychodziło ok 120 - 140. W zasadzie nigdy mnie to szczególnie nie martwiło ale ostatnio kiedy brałam prysznic na ok 5 minut straciłam wzrok. Wiedziałam tylko, że wokół mnie jest jasno, ale nic nie widziałam, nie rozróżniałam nawet kształtów. Po ok 5 min wszystko wróciło do normy,..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...się dzieje , ciśnienie 120/80, w ekg niespecyficzne zmiany tak jak już się kiedyś zdarzyło. Kazała się oszczędzać a w razie silniejszych bóli do najbliższego szpitala. Jak ja mam z tym funkcjonować, mam ferie siedzę sama w domu i tylko myśle że jakby mi sie coś stało to nawet mi nikt nie..

Propranolol a tętno

.. ...waha sie w granicach od 120/80 do 90/65 i nie odczuwam jego spadku i wiem ze twoje 100/60 miwsci sie w normie o ile nie przedawkujesz leku.Jezeli bierzesz dawki wysokie to moze znacznie obnizyc cisnienie.Najlepiej jednak bedzie jak skonsultujesz to z lekarzem.Ja analizuje to wylacznie z..

Niepokojące objawy, duszność, wysokie tętno i skoki cośnienia

.. ...niedziele w szpitalu - tetno 120 na min,wewnetrzne trzesienie,dusznosc,zmonitorowali,porobili badania ,dali kroplowke,wszystko sie uspokoilo,odeslali do domu z zaleceniem brania wyzej wymienionych lekow...w poniedzialek czulam sie super ,niestety dzis w nocy powtorzylo sie to samo,noc..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...stresu ciśnienie zwykle 120 /80. Mam 18 lat i u mnie zwykle rośnie ciśnienie górne podczas wizyt u lekarza ( np.180/80, 160/70 ), ponadto puls, nawet podczas zwykłego osłuchiwana pracy serca. W domu mierzyłem swego czasu codziennie, obecnie raz na 1 - 3 miesięcy i mam prawidłowe. Te typy..

Zbyt szybki puls

.. ...serca,puls dochodzi nawet do 120,ale przewaznie osiąga 95.Co moze byc przyczyna takiej dolegliwosci,czy to sie leczy? Internista zlecił morfologie,tsh ,ekg - wszystko ok ...nie wiem czy to dobre dla serca,bije o wiele za szybko... Nadmiar produkcji ktoregos z hormonow - nie pamietam,..

Kołatanie serca a częstoskurcze

.. ...co.Jak to odróżnić? Kołatanie to nazwa potoczna - kiedy czujesz że serce ci bije mocno, szybko lub niemiarowo. Częstoskurcz to definicja medyczna dla szybkości bicia serca powyżej 120 uderzeń na minutę...

Szybkie tętno przy nerwicy jest niebezpieczne?

.. ...domu ) taki okolo 110 - 120 moze byc niebezpieczny dla serca po jakims tam czasie, jesli trwa to kilka godzin? Z tego co wiem to nie jest to niebezpieczne, ale musisz się oszczędzać. Poza tym chciałbym dodać, że nie ma sensu się przesilać i męczyć. Moja mama miała w pesnym okresie tak..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...sie zmienia zazwyczaj 120/80 czyli prawidłowe.Problem w tym że sam się nakręcam nie mogę sobie z tym poradzić cały czas o tym myślę.Mam mieć zrobione niedługo badanie holtera.Od lipca zeszłego roku wylądowałem już 3 razy na izbie przyjęć to było przed wizytą u kardiologa puls 133..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...ciśnienie z 135/85 na 120/70 ( przy tym 135/85 czyłem że troszkę za wysokie jak dla mnie teraz jest wszystko super tylko piwka nie mozna się napić :p U mnie od razu było widać poprawę. A ponoć nie wolno odkładać... gdy odłożyłam po pół roku betbalok to przez meisiąc miałam kilkugodzinne..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...Tym razem mam dietę 1200 kalorii, lekkostrawną i bezcukrową, gdyż TRG przyczyniły się do zniszczenia trzustki - jak w tym przypadku obejść się bez lekarza?? Nie wypisuj Pan głupot - jeśli Pan poważnie nie choruje, z lekkiego kataru też można się wyleczyć samemu, a z zapalenia płuc???..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...Ciśnienie 220/140 puls 120 Miałem 30 lat, 175 cm wzrostu i 90 kg wagi. Do tego momentu dużo piwa, dużo tłustego jedzenia, wyłącznie komputer, zero ruchu. I w zaledwie 10 lat dorobiłem się niemal zawału. Ograniczenie żarcia, kilka kontrolowanych głodówek, 2 lata LIPANTHYL, rok SORTIS (..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...140/100 i puls albo 120 albo ok. 50, zawroty głowy etc..Totalna skrajność.Po wykupieniu leku jest w miarę ok.Troszkę mi przeszło jak przy każdym ataku dolegliwości wmawiałem sobie, że to tylko durny mózg sobie wymyśla chorobę i starałem się nie przejmować.No i jakieś zajęcie - koniecznie..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...mierze cisnienie jest ok 120/70 puls zas wieczorem bardzo spada do 40 niewiem czy to normalne.Byłem u kardiologa robił echo stwierził ze jest ok ,tarczyca terz ,cholesterol ok ,awienc oco chodzi pewnego dnia pojechałem do wojewodzkiego cenntrum medyczenego tam zrobili ekg i pani doktor..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...bym nie zmieżył wynosi 120/70. Objawów opisywanych powyżej niezaobserwowałem. Pozdrawiam! Jeśli chodzi o adres z książką Marcii Angell to jest to: http://www.tfe.edu.pl/aptekarz/Aptekarz - 2005 - 13 - suplement.pdf ja bym tutaj dodał jeszcze: http://www4.dr - rath - foundation.org/pdf -..

Częstoskurcz komorowy

.. ...on całyczas w okolicy 120> Rafał PYTANIE DO RAFAŁA Czy przy częstoskurczu nie miałeś zatrzymania krążenia.Mi się to zdażyło jeszcze oprócz tego miałam migotanie komór Aga! Jezeli miałaś zatrzymanie krążenia, to chyba musiałaś stracić przytomność, a poza tym to migotanie komór,..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 4

.. ...do normalnego czyli 120/60 bardzo kiepsko sie czuje.A przy za niskim mam piszczenie w uszach i dreszcze, takze masakra!!!Mam zamiar wybrac sie do neurologa,ale chce tez sie upewnic ze nie przasadzam.Prosze pomozcie!!!!! czesc wszystkim od gwiazdki mam bóle glowy zawroty nie raz tez sa..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...przysiadow 55, cisnienie 120/80. Chcialem dodac ze trenuje 5 lat zawodowo judo i przed badaniem zbijalem wage a poszlem do lekarza bo czulem sie oslabiony bo trenowalem bez przerwy ostro na diecie nisko kalorycznej i w sumie zadnych objawow typu zemdlenia, bole glowy nie mialem tylko jak..

Tachykardia i wzmożone napięcie, zaburzenia przewodnictwa

.. ...lat. moje talenty to 120 - 200 w spoczynku prawie przez całą dobę. czasami dodoatkowo coś tam bryka i wtedy tętno powyżej 230 to wtedy nie miłę uczucie. też nikt nie wie od czego mam taką tachykardię. dodoatkowo mam nadciśnienie i zespół wazowagalny :( . właściwie nie mogę pracować bo..

By-passy operacja Zabrze

.. ...wykonalismy w Zabrzu ponad 120 a naprawy poniedokrwiennej niedomykalności mitralnej prawie 300 to jest imponujacy juz w Europie matreiał i jestesmy z niego bardzo dumni zważywszy że wyniki sa dobre i chorzy zadowoleni. Drodzy Państwo tyle na dzisiaj 8 czerwca 2008 roku.Jest niedziela..

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...70/30 a tętno cały czas 120 - 180 w spoczynku. ale na poważnie zrób badania w kierunku tarczycy i chorób kardiologicznych. jak wszystko będzie ok to pozostają ci domowe sposoby podwyższania ciśnienia lub leki np gutron, efortil, pozdrwaim ja mam bardzo wielkie problemy z niskim..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...: ) miarowe poozdro 120/80 Witam!!Ja może troszkę zboczę z tematu..Mianowicie mam dopiero 18 lat, ale objawy przypominające wypadanie płatka: mdleję w dusznych miejscach i stresowych sytuacjach ( zdarza się dosc często - czasami tylko przez chwilkę tracę swiadomosc ), robi mi się ciemno..