1 miesięczne niemowlę

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...przeszczepili serce dziewięciomiesięcznej dziewczynce. To najmłodsza pacjentka w Polsce, u której przeprowadzono taką operację. Cierpiała na kardiomiopatię - wrodzoną wadę serca. Szczegóły przeprowadzonej niespełna tydzień temu transplantacji - pierwszej takiej u niemowlęcia -..

Chorba Kawasaki u niemowlaka

.. Witam, u mojej 5 - miesięcznej bratanicy wykryto chorobę Kawasaki. Czytałam już o tej chorobie bardzo dużo ale nigdzie nie dowiedziałam się czy można ją wyleczyć? Będę wdzięczna za odpowiedźi osób którzy zetkleli się z tą chorobą. Dziękuję, pozdrawiam Asia wejdz na strone fundacji na rzecz dzieci z wadami..

VSD+PS u 2,5 miesięcznego niemowlęcia

.. Czy ktoś ma podobne doświadczenia, w tej chwili nasz synek ma 11 miesięcy, jest pod stałą kontrolą, gradient się utrzymał na poziomie 30 - 40 ( było ok. 100 ). Wojtku, Sprobuj na forum strony www.sercedziecka.vmed.pl. Pozdrawiam Gosia - mama Marty ( HLHS..

Niedomykalność trójdzielna u niemowlęcia

.. U mojej 2 miesięcznej córki stwierdzono niedomykalność trojdzielną obecność fali zwrotnej 1,5 m/s. Czy jest to duża wartość i co to właściwie oznacza. Witaj Zofio Serdecznie zapraszam na nasze forum Wrodzone wady serca u dzieci: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Z tego co znalazła to : rzadko..

Niewydolność zastawki płucnej u niemowlaka

.. Witam! mam 2 - miesięczną córeczkę i od 3 doby życia wykryto u niej szmer nad sercem. Po badaniu echokardiograficznym wykryto fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej. Przegrody serca są szczelne a przepływ MPA 1,2 m/s. Lekarka stwierdziła że to nic groźnego ale może ktoś wie więcej na temat tej..