30 tachykardii

Zaburzenia rytmu serca

.. ...Bradykardia zatokowa Tachykardia zatokowa Rytmy przedsionkowe. Trzepotanie przedsionków Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz komorowy Przyspieszony rytm..

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...uczucie kołatanie serca; tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W..

Tachykardia

.. Tachykardia jest to określenie częstości akcji serca powyżej 100 na minutę. Wśród przyczyn tachykardii można wyróżnić: nadczynność tarczycy; stany emocjonalne: strach, zdenerwowanie, radość; stosowanie używek ( kawa, papierosy ( nikotyna ), kofeina w napojach ); migotanie przedsionków, trzepotanie..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...są w stanie opanować tachykardię. Stymulatory ( rozruszniki serca ) mogą być stosowane czasowo, zapewniają stymulację w sytuacjach nagłych lub zabezpieczających pacjenta przez krótki okres bradykardii ( np. podczas zawału serca ) do czasu założenia stymulacji na stałe; mogą być też..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...bóle i zawroty głowy, tachykardia, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Część tych dolegliwości może nie być związana ze stosowaniem fluwaksaminy, ale stanowić manifestacje samej depresji. Nie wolno łączyć fluwoksaminy, anie żadnego innego leku powodującego wzrost stężenia serotoniny, z..

Ketoza

.. ...chorego bije szybko ( tachykardia ), chory jest odwodniony, z ust wydobywa się zapach acetonu. Kwasica ketonowa jest stanem zagrożenia życia, wymaga natychmiastowego leczenie w warunkach oddziału szpitalnego. U chorych z rozpoznaną cukrzycą, leczonych insuliną, kwasicę ketonową może..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...sercowo - naczyniowego ( tachykardia i zaburzenia rytmu, nadciśnienie tętnicze itp ). Ponieważ średnica mikrogruczolaków może być znacznie mniejsze niż 1 cm ( poniżej 3 mm są niewykrywalne w badaniach obrazowych np. MR - rezonans magnetyczny ) o obecności guza często pośrednio świadczą..

Szmery w sercu

.. ...wysoką temperaturą i tachykardią. Podobne zjawiska osłuchowe występują także u chorych odwodnionych lub ze znaczną anemią. W tych przypadkach po usunięciu przyczyny, a więc po nawodnieniu chorego czy wyleczeniu infekcji, szmery znikają. Szmery organiczne serca są związane z wadami budowy..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. Zespół tachykardia - bradykardia ( tachy - brady ) jest rodzajem dysfunkcji węzła zatokowego, w której występują charakterystyczne, złożone z dwóch faz, zaburzenia rytmu. Pierwszą fazę stanowi tachyarytmia ( zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka migotania..

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...przewodzenia komorowego, tachykardię i częstoskurcze komorowe. W ECHO serca: zaburzenia kurczliwości prawej komory, poszerzenie jej światła, czasem uwypuklenia ściany w postaci tętniaków. W diagnostyce wykonuje się także izotopowe badanie mięśnia sercowego oraz często biopsję. Niestety..

Tachykardia zatokowa

.. Tachykardią nazywamy rytm serca szybszy niż 100 uderzeń na minutę. Tachykardia zatokowa to rytm, którego źródło znajduje się w węźle zatokowym. Węzeł ten jest fizjologicznie głównym rozrusznikiem serca. Jego częstość generowania bodźców wynosi właśnie 100 na minutę, jednaka z uwagi na wpływ autonomicznego..

Kardiomiopatia tachyarytmiczna (tachykardiomiopatia)

.. ...Kardiomiopatia tachyarytmiczna ( tachykardiomiopatia ) to ukuty w ostatnich latach termin określający zmiany w mięśniu sercowych, które zachodzą w czasie przewlekłych zaburzeń rytmu o charakterze tachykardii. Ponieważ jest to nowo zaobserwowana zależność, wiele jest nadal związanych z nią..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...uczucie kołatania serca ( tachykardia ), wzmożone pocenie się, drżenia, wrażenie braku powietrza ( subiektywne doznanie duszności ), uczucie dławienia się, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, zawroty głowy, czasem występują omdlenia, dreszcze lub uderzenia gorąca, wypaczone wrażenia..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...adrenaliny, dochodzi do tachykardii i zwiększenie się zapotrzebowania serca na tlen. Dodatkowo często obserwujemy spadek ciśnienia tętniczego krwi oraz niedokrwistość wywołane utratą krwi w czasie zabiegu. Te wszystkie czynniki zmniejszają przepływ przez naczynia wieńcowe w sytuacji, gdy..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...akcji serca ( przewlekłą tachykardią ) obciążeni są znacznie większym ryzykiem ponownych powikłań, niż chorzy z normalnym pulsem - poniżej 70 uderzeń na minutę. Przyspieszona akcja serca u osób z chorobą wieńcową może prowokować nie tylko bóle wieńcowe. Zmniejszenie tętna u osób po..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...deske to strach przed tachykardią ;/kilka razy już było u mnie pogotowie, najczęsciej częstoskurcze napadały mnie wtedy, kiedy w przeddzień piłem alkohol, lecz ostatnio nie piłem nic i w pewnym momencie wyczułem ogromne tętno ... lekarz pogotowia naliczył 180/min, i w pewnym momencie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...klinicznego ( kaszel, tachykardia ) uznano zatorowośc płucną ( dziecko żyje, ja tez jak widac dzięki Bogu i doktorom ). W tej chwili moja aktywnośc fizyczna jest znacznie ograniczona ( nie moge jeździć na rowerze, plywac , tańczyć itp ). Koronarografii nie chcą mi wykonać bo * skoro..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...Pobudzenia nadkomorowe - 5 Tachykardie utrwalone - 44 Bradykardie 40 - 60: 135 Podsmowanie pomiarów ST: Obniżenie ST Kanał A Kanał B Liczba epizodów: 0 0 Czas trwania( min ) 0 0 Maks.wartość( mm ): - 0,23 - 1,33 Uniesienie ST: Kanał A Kanał B Liczba epizodów: 0 0 Czas trwania( min ) 0 0..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...nocne w izbach przyjęć - tachykardia zatokowa, 130/min. Wizyta u kardiologa, holter: liczne pojedyncze przedwczesne pobudzenia, wydłużony TQ w okresach tachykardii, epizody bloku AV II stopnia ( 1,6 sek ). Czekam na holter XII - odprowadzeniowy 24 maja. Trwało to wszystko bez przerwy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...też miałam napadową tachykardię po latach przeszła w utrwaloną i mam cały czas. idź do jakiegoś innego lekarza. mi też na początku wmawiali nerwicę itp. to trwało pięć lat i było coraz gorzej. musisz iść z tym do poradni zaburzeń rytmu serca. poszukaj w pobliżu siebie a jak nie ma to..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...pomoc.Juz 7lat lecze sie na Tachykardie ostatnio robiłam holtera i nie podobaja mi sie wyniki choc pani doktór powiedzaiała ze nie sa najgorsze.Zarejestrowano 103530 pobudzeń Rytm prowadzAcy zatokowy o czestosci 74/min zarejestrowano 33 pojedyncze pobudzenia przedwczesne nadkomorowe 22..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 50

.. ...waham od 4 lat bo ja mam tachykardie zatokową i mało kto chce się tego podjąć bo to inny typ ablacji, nie mam żadnej dodatkowej drogi w serduchu i po zabiegu grozi mi stymulator - dlatego waham się bo ten zaieg u mnie wcelae nie musi pomóc anwet moze być gorzej, ale waham się też dlatego..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...sercowego ( 1981 ), tachykardii, bradykardii, zespołu Barlowa, wypadaniu i zawieszaniu płatka zastawki mitralnej, nerwicy wegetatywnej ( od 1982 do 2002 ), ablacji ( złożonej ) metodą CARTO na częstoskucze komorowe prawej komory ( po zapaleniu mięśnia sercowego własnie prawa komora była..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...Szczęście w nieszczęściu, że tachykardia wyszła na EKG, bo wcześniej żaden z lekarzy nie przejmował się wysokim pulsem. Tymczasowo biorę propranolol 3 razy dziennie, co obniża mi puls do ok 80, a ciśnienie do 100/60. Śpię na stojąco. Zazwyczaj tętno miałam ok. 90 do 100, przy stosunkowo..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...deske to strach przed tachykardią ;/kilka razy już było u mnie pogotowie, najczęsciej częstoskurcze napadały mnie wtedy, kiedy w przeddzień piłem alkohol, lecz ostatnio nie piłem nic i w pewnym momencie wyczułem ogromne tętno ... lekarz pogotowia naliczył 180/min, i w pewnym momencie..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...i stwierdzil ze mam tachykardie,Bylam u kardiologa prywanie i panstwowo,mialam robione ekg ( ale nic nie wykazalo ),a w czerwcu mam miec holter.Poki co biore Propranolol i jakos nie mam przyspieszonej akcji. Aleczuje sie taka ospala, nic mi sie nie chce, nie mam na nic ochoty ,nie..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...od paru lat walcze z tachykardia. Atakow dostaje glownie po posilkach i czesto w spoczynku. Trwa to ok godziny czasem dluzej. Dochodzi do tego oslabienie masy miesniowej i zawroty glowy. Biore Isoptin, ale przy ataku to niewiele daje. Poniewaz mam wrodzona wade serca, do tego..

Echo serca - Str. 16

.. ...skoczylo na 180/110 mialem tachykardie! podjechalem na stacje dostalem 20 propranololu i captopril - uspokoilo sie wszystko EKG było zez zmian! - 2 dni jeszcze chodzilem taki dziwnie slaby ! miedzy czasie zrobiłem badania z krwi: wszystko w normie łącznie z elektrolitami, prócz..

Echo serca - Str. 21

.. ...plynu,W trakcie badania tachykardia. Niemialem zkim sie skonsultowac gdyz moj lekraz wyjechal.Co otym sadzicie?? Wymiary jam serca i przeplywy przez zastawki w normie. Pani Izabello,o cochodzi z ta tachyakrdia?Na ktoryms z kolei wynikow mam to napisane.Bior obecnie leki:beatlo zoc 25 i..

Echo serca - Str. 22

.. ...okres bradykardi, 225 tachykardii nadkomorowej, bez napadowego czestoskurczu nadkomorowego. I to wszystko. Bardzo proszę o odpowiedź czy mam sie czym martwić i czy mogę umrzeć na to , badzo sie boje. Dziękuje i pozdrawiam. Pani Izo dziekuje za odpowiedź. Operacja była 9 lat temu szczerze..

Echo serca - Str. 24

.. ...ponieważ dostałam znacznej tachykardii i badanie przerwano, jedyne co udało sie uwidocznić to to, że przeszczepione żyły płucne są na miejscu i nie ma przecieku resztkowego w miejscu ASD. W zawiązku z tym, że co jakiś czas wspominali między sobą o nadciśnieniu płucnym, ja tak bardziej..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...pory mam na przemian tachykardie, bradykardie, dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe jestem zupełnie rozregulowana a lekarze nie bardzo wiedza z czego i co mi przepisac bo raz puls jest 180 a raz 38!!! Napisz mi proszę jak w koncu zdiagnozowano u ciebie ta tarczyce?? Nie robili Cie..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...50 raz dziennie. Mam tachykardie ( nerwicowa )czy to dobry lek? jak długo go mozna brac i czy macie po nim skutki uboczne????. Czy trzeba jakos specjalnie uwazac przy tym leku , alkohol oczywiscie wykluczony ale np leczenie zebów w znieczuleniu?dzieki Witaj, ja tez dostałam ten lek i mam..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...trochę par, niewielka tachykardia komorowa i migotanie przedsionków. I chcę wam powiedzieć że jak kardiolog mówi wam że to nic takiego zanim nie przebadacie się, to zmieńcie kardiologa, mi też mówił że to na 99% nadkomorowe zanim mnie przebadał a w szpitalu pokazały się też komorowe,..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...ablacje wykonuje sie przy tachykardiach zatokowych i skurczach dodatkowych? czy wiecie kto w Polsce najlepiej wykonuje tę ablację? i jak długo po tym zabiegu dochodzi się do siebie? Zgóry dziękuję za odpowiedź. Dr Walczak przyjmuje w Aninie w Fundacji Instytutu Kardiologii tel 0 - 22 613..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...której wystąpiły ataki tachykardi 2 razy ok. 240 uderzeń na minutę. Jesteśmy już po kilku konsultacjach i tak jak sama Pani napisała: nie biegać, nie skakać, nie leżeć na słońcu, my to wszystko wiemy, ale zastanawiam się jak Pani sobie radzi z tak wysokimi atakami bo my w ciągu 30 min...

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...i czym się rózni od tachykardii zatokowej? dzieki stracatella Np. widoczną preekscytacją w zapisie EKG - widać tam tzw. falę delta i b.krótki odstęp PQ, oczywiście może się też zdarzyć że szlak dodatkowy czyli WPW może być utajone co wtedy daje się zidentyfikować podczas badania..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 19

.. ...uboczne psychotropów.Tachykardia, wytrzeszcz oczu, zanik miesiaczki, podwóne widzenie, zawroty głowy. Wypisałam sie na własne zyczenie i trafilam do nastepnego szpitala ktory leczyl mnie ze skótkow przyjmowania lekow psychotropowych.Kiedy zaczełam brac leki antydepresyjne powoli..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 120

.. ...od kilku lat bo mam Tachykardie tak zwane szybsze bicie serca lek mam przepisany od kardiologa.Niestety nie moge go brac kiedy chce ,tylko raz dziennie.Był taki momen ze odstawiłam bisocard sama bez porozumienia z kardologiem bo stwierdziłam ze dobrze sie czuje .Po jakims czasie szybsze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 135

.. ...zastawek .Skłonnośc do tachykardii i czestoskurczu napadowego .wiec moja naerwica przy tym jest 2 razy mocniejsza .Wiec nie jest zaciekawie ;/ .Mam leki przed smiercia bardzo sie jej boje .Boje sie ze po niej juz nic niema .Chodze z tym do psychiatry ale jakos niezabardzo ostatnio mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 274

.. ...skurcze nadkomorowe 79, tachykardia, jeden epizod bradykardi w nocy tetno spadło do 41, i jakieś pazuy mi wyszły i niby epizody bloku I stopnia. Ale ja tego nigdy nie odczuwałam ale tak wyszło i to tylko w nocy mi wyszło, ale miałam robione tego holtera podczas brania złych tabletek na..

Tachykardia i metacord 50

.. ...serca,osłabienie to TACHYKARDIA. Przepisał mi metacord 50 i kazał brać po pół tabletki rano,żeby wyrównać bicie serca. Zaskoczyło mnie tylko jedno:lekarka nie radziła mi powtórzyć EKG,tylko od razu przepisała bloker.Fakt, EKG wykazało,że serce zbyt szybko bije,ale moim zdaniem,może to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...wypadanie płatka oraz tachykardię która bardzo często towarzyszy tej chorobie.Lekarze powiedzieli mi,ze nie mam sie czym przejmowac poniewaz mam wypadanie zastawki mitralnej 2 * a operuje się przy 4 * .Po wyjsciu ze szpitala ciezko było mi pogodzić się z wiadomością,że jestem na coś..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...ok.Zrobili EKG i stwierdzono tachykardię,po czym dostałam skierowanie do kardiologa.Na wizytę czekałam miesiąc,zrobił ECHO i wszystko stało sie jasne,diagnoza - wypadanie płatka zastawki,wada wrodzona.Nie mogłam brać żadnych leków,bo karmiłam piersią i nie chciałam z tego jeszcze..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. ...podkresli ze oprocz tachykardii, dusznosci , zawrotow głowy pojawiaja sie stany lękowe i depresyjne, jako manifestacje własnie dysautonomii ( całosc objawow obejmuje ok 32 symptomy ) Wiecej informacji na stronie - www.mitralvalveprolapse.com oraz centrum leczenia w USA -..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...elektrolity na min. Wzmożona Tachykardia. Pod koniec ciązy musiałam brać Isoptin. Od momentu urodzenia dziecka wszystkie objawy pozostały co wiąże się m.in. z nieprzespanymi nockami. Widziałam ostatnią wypowiedż Pawła i jak najbardziej się z tym zgadzam. Chociaż mimo powyższym mam tez..

WPW - jakie objawy?

.. ...fizyczne symptomy - czy tachykardia ( i jaka ), pocenie sie itd? Każdy ma inne objawy WPW. Części objawów pewnie nawet nie łączę z występowaniem tego zespołu. W moim przypadku podczas ataku to: szarpanie serca ( jakby sobie chciało zrobić więcej miejsca w klatce piersiowej )i skoki tętna..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...z częstoskurczami i tachykardią? Prawdopodobnie dostaniesz leki zawierające werapamil np isoptin lub cokolwiek co nie powoduje uszkodzeń płodu . Droga Marto, mam ten sam problem. Mam dodatkowe skurcze komorowe ok 4000 na dobę. Biorę 1x 50mg Batloc zok na dobe ( docelowo mam przejść na 75..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...migotania chwilowe , ciagle tachykardie , skurcze dodatkowe ,juz wieku 16 lat mialem silne pojedyncze skurcze , zajalem sie sportem , dziennie robie 80 pompek , jezdze na rowerze , wbiegam sobie na 3 pietro i zyje , kiedys balem sie zrobic jednej pompki zeby nie umrzec , teraz mam to w..

Tachycardia

.. ...też,że jak tętno obniży się to słabość też zniknie,czy macie podobne objawy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. Nic groznego. tachykardia zatokowa. leki dzialaja po ok. 2 tygodniach. Nie zagraza to zyciu..

Duży puls

.. ...Być może Twoja mama ma tachykardię, może nerwicę. To powinien zbadać lekarz. Pozdro dla mamuśki!!! Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.!!! Pozdrawiam!!! Kardiolog,u którego byłam powiedział,że górna granica prawidłowego pulsu wynosi 100 uderzeń na minutę.Więc Twoja mama ma trochę za..

Rozszczepienie łącza AV

.. ...komorowa. Proszę o komentarze : ) Pozdrówka. Też mam mieć robione to badanie czy to boli? Mam tą samą doleglowość co ty, ale lekarze stwierdzili że jeszcze musze poczekać aż na ekg wyjdzie porządna arytmia..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...705 bradykardi, brak tachykardi nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego ocena QTc 0,38 - 0,42/pomiar ręczny/. najbardziej mnie przeraza cześc gdzie sa pauzy w czasie bicia serca mozliwe ze bylo to spowodowane tym ze podczas calego badania siedzielem na komputerze i nie..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...najwyzsze bylo 117. - tachykardia nadkomorowa.a kiedy robi sie ablacje?jakie badanie mowi o tym ze taki zabieg jest konieczny? mysle ze przy nerwicy nie robia ablacji mosi byc konkretna choroba serca np migotanie przedsionkow trzepotanie itp a jak mialas stwierdzony cestoskurcz..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...powiedzieć, że taka wolna tachykardia nie jest niebezpieczna, ale wczesne usunięcie dodatkowej drogi przewodzenia odciąży twoje dziecko przed późniejszymi problemami, a mogą one nasilić się, kiedy syn zacznie dorastać, i podobnie jak umnie, np w wieku 17 lat mogą wystąpić silne..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...ostatnim dostałam 3 dniowej tachykardii ok 110 mi serce waliło 3 dni ciagiem.wiec poszłam na pogotowie dali mi kroplowke ale nie zbyt przeszło dostałam tez locren.od 3 tygodni cały czas czuje sie nie dobrze jakby mi słon na klatce piersiowej siedział,serce mi bije raz szybciej raz..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 27

.. ...usuwający radykalnie tachykardię, a jak się nie uda, to może być jeszcze gorzej niż było przed. Jak nie musicie ( bo są różne przypadki ) tego robić natychmiast, to poczekajcie i spróbujcie, czy coś innego nie zadziała. Choćby właśnie homeopatia u dobrego lekarza medycyny, który ma też..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...miałam dolegliwości typu tachykardia i zasłabnięcia - ale nikt mnie nie leczył na zapalenie mięśnia... Aż mi włosy dęba stanęły jak to usłyszałam... tyle że lekarz nie stwierdzał tylko pytał ( ? ) Czego to jeszcze moze być przyczyna? Czy gdybym przeszła zapalenie to możliwe żeby to..

Po ablacji - Str. 8

.. ...40, max 160; dodatkowo tachykardia, pary, przerwy... ) :( ( ( Jutro idę do kardiologa, ma mi dobrać odpowiednie leki ( na początek beta - bloker, później nie wiadomo jeszcze co ), za jakiś dłuższy czas ponowna ablacja... Nie powiem, podbudowana tym nie jestem :/ Pocieszcie, proszę....

Po ablacji - Str. 10

.. ...wpw tylko nieadekwatną tachykardię zatokową. leków nie mogę - jestem uczulona lub nie działja. miałam iść na ablację ale nie poszłam no dostałem rencinę ale dodatkowo mam kilka innych chorób. z komisjami to bywa różnie. raz dają a raz nie. trzeba ich przechytrzyć Jesli chodzi o klinike..

Po ablacji - Str. 20

.. ...w klatce piersiowej, tachykardia dająca wrażenie, że stół operacyjny się trzęsie. Najgorsze dla mnie jednak było przymusowe leżenie po zabiegu ( płasko i bez ruchu ), z bandażami uciskowymi na biodrach i pachwinach. Oprócz tego opatrunek na szyi. Po zabiegu serduszko jest jak nowe,..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...sie pierwszy lekarz, a tachykardia - która nie leczona jest grożna dla życia. Dlatego jeżli ktoś ma syndrom barlow i wyczuwa u sibie tetno powyzej 100 na minute w spoczynku oczywiście to radziłabym o dokladniejsze przebadanie. ( np. holter i ekg usg i TSH ) ja też mam rozpoznany syndrom..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...wtedy lekarz mówi o tachykardii - wiem że to jest przyspieszona akcja serca. Odkąd biorę BISOCARD jest znacznie lepiej nie miałam tachykardii już od 8 miesięcy. Ale dyskomfort w klatce się zdarza i jakieś dodatkowe uderzenia serca.Pozdrawiam wykryto u mnie ten zespół wiele lat temu :(..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...informacji na temat tachykardii,ktora stwierdzono u mnie pare lat temu.Diagnoze postawiono po wypisaniu mnie ze szpitala,a wlasciwie po oposzczeniu intensywnej terapii.Wtedy lekarz przepisal mi BETALOG.Objawy dzieki ktorym znalazlam na intensywnej to:bicie 220 uderzen na minute,scisniete..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...wykazał, tylko czasami małą tachykardię, która jak powiedziała pani doktor jest normalna, ( oczywiście mój mały rozumek podpowiadał mi - jak to wszystko w porządku, przecież gdyby było w porządku to by mi się nic nie działo! No i tym jeszcze bardziej się nakręcałam i denerwowałam ),..

Raz na jakiś czas serce zaczyna bić o wiele mocniej

.. ...lat i mam stwierdzoną tachykardię zatokową, ale zanim to mi stwierdzili, to dość dużo nasłyszałam się o takich przypadkach..jeśli łapie Cię to nie wiadomo kiedy, ani nie wiadomo gdzie, trwa jakiś określony czas, a potem przechodzi, to jest prawdopodobnie jedno z zaburzeń serca..z tego,..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...nadkomorowe, max 14/h; tachykardia 134, bradykardia 0. ogólna diagnoza - nerwica wegetatywna. Badania robiłam jakiś czas temu. sytuacja nie zmieniła się do teraz. Dalej mam kołataniaserca, ból w klatce, napływy gorąca, szybko się męcze i ogólnie przeważnie czuje się źle. są dni że jest..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...zawroty głowy, nudności, tachykardia, dodatkowe skurcze itp. Lekarz po zrobieniu ekg i usg serca stwierdził nerwice, ale powiedział żebym zrobiła jeszcze Holtera jeżeli on nic nie wykaże to wtedy zrobić konsultacje neurologiczną. Ale na moje nieszczęście Holter wykazał właśnie..

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...dodatkowych nie mam tylko tachykardie, bardzo ladnie mi serce bije po magnezie, tak lekko pozdrawiam Nie łódź się,że po potasie i magnezie Ci przejdzie.Skurcze dodatkowe mam od 10 lat,bez przerwy np.przez miesiąc gigantyczną ilośc komorowych i nadkomorowych,potem 3 dni przerwy i od..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...szt na dobę , kilka tachykardi i to wszystko, miałam równiez zdjęcie kaltki piersiowej płuca iserce w porzadku, a samopoczucie do za przeproszeniem d..., ale ale , niedługo swięta Bozego Narodzenia więc wszystkim serduszkom życzę regularnej niczym nie zakłóconej pracy, zadnych arytmii,..

Ablacja - Str. 5

.. ...mam zaznaczone ze mam tachykardie. Obecnie tachykardie sie nasilaja, tętno mam w granicach 100 - 120 przy ciśnieniu 120/80, czy jest szansa i mozliwość o ubieganie sie o rentę, ew. o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ? Ja jestem po ablacji, niestety nieskutecznej i mam zasiłek..

Ablacja - Str. 6

.. ...Mam i bradykardie i tachykardie. Kiedyś miałem max 115 teraz 140, dolne sie obniżyły z 39 na 38. W środę idę do Koźluka. Ciekawe co powie... Moje obecne objawy nazywa sensacyjkami... i mówi że się wyciszy. Ja widać zamiast wyciszać się, nabiera wszystko na sile... Chce mi się płakać,..

Ablacja - Str. 7

.. ...przedwczesne nadkomorowe 22 tachykardie o czestosci 118 - 126/min 112 pojedynczych pobudzen przedwczesnych komorowych i 11 par. Prosze o pomoc!!! W środę jadę na ablacje do Warszawy. Nie ukrywam,że boję się tak, że na samą myśl włosy stają mi dęba... Czytając wszystkie komentarze..

Ablacja - Str. 11

.. ...jeszcze opócztego mam tachykardię zatokową...ach...nie wiem ..nikt za Ciebie tu nie podejmie decyzji - ja narazie móię ablacji NIE!!!!!!ale moze za 7, 5 roku zmienię zdanie, bo ja walczę z arytmią 8 miesiąć... Witam wszystkich.Do Iwuś - ja jestem pół roku po ablacji i gdybym miała..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...qtc,zapis ekg nieprawidlowy,tachykardia zatokowa czy to cos powaznego ???? pomozcie Do MWSPG - poczytaj sobie na forum o tej chorobie * tachykardia zatokowa * , lub wejdź na stronkę http://pl.wikipedia.org/wiki/Tachykardia_zatokowa. Tam jest szczegółowo opisane co to za choroba i jak się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...komorowe.to dalszy ciĄg tachykardii,którĄ miałam wczeŚniej.trzepot jest czasem pojedyńczy czasem kilkakrotny.ale jeżeli go odczuwasz radzę ci iŚć do lekaża bo na to sĄ inne leki. Cześć Vertico, No cóż, jak do tej pory miałem 3 zabiegi ( raz w tygodniu ). Po pierwszym nie czułem zbytniej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...6 lat wykryto u mnie tachykardię, nawet w nocy w czasie snu moje tętno dochodziło do 200/min. przez wiele lat brałam leki i wydawało się że wszystko jest w porządku, ale po jakimś czasie często zdarzały mi sie zasłabnięcia, drętwienie kończyn i twarzy,kołatanie serca ale lekarz wszystko..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...osłabieniem mięśni, tachykardią i nudnościami, ale brak snu to już przegięcie ) Do Gosi. Gosiu ja kiedy jestem bardzo mocno zdenerwowana moje serce zazwyczaj jest spokojne.Jednak w momentach kiedy wyciszam się,jestem zadowolona,w miarę szczęśliwa,mam jakieś plany,np.na następny dzień..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...końca: bóle w klatce, tachykardia, nadciśnienie ( tylko nie wiem czy jako przyczyna czy objaw choroby ), drętwienie rąk, duszności, zaciskanie gardła + ból spowodowany tym podrażnieniem i wypustkami ( co przypisałem sobie pod żylaki przełyku występujące przy chorobach wątroby ), senność,..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...dziwne samopoczucie... Do tego tachykardia - podczas spoczynku mialam ostatnio 180 uderzen na minute. Czy z tym da sie normalnie zyc? Czy te objawy mijaja? POzdrawiam goraco i zycze wszystkim zdrowia : )..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...bradykardia, pojawiła się tachykardia ), ponieważ był to efekt zapalenia wsierdzia, zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako wisienka na torcie ) poważnej sepsy. Na drugi dzień defibrylacja 12 razy w ciągu pół godziny i natychmiastowa decyzja o wszczepieniu elektrody ( stymulator ). Po..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...np zawsze mam lekką tachykardię i ogólnie rozwalony nastrój. Czasem by uspokoić skołatane nerwy które z kolei sprawiają że mi serce wariuje - łykam jakieś prochy, w minimalnej ilosci, ale zawsze. Niestety psychotropy i alkohol nie bardzo idą w parze więc jezeli łykam piguły - sam sobie..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...nerwicę, że chce wyleczyć tachykardię zatokową i to musi pomóc...ja w to ciągle wierzę..jestem młoda i słyszałam, że w tym wieku często wychodzą różne choroby, anomalie organizmu, ale bez przesady, żadnych myśli o śmierci!!! wiem, że może łatwo się mówi, ale prawda jest taka, że sami..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...nocy ) a co dopiero tachykardia czy częstoskurcz napadowy.W dodatku beta - blokery nie likwidują tych problemów skutecznie. Mnie kiedyś bardziej pomagały leki przeciwlękowe np. Neurol lub Pramolan. A były też okresy gdy pomagał dłużej zażywany Koenzym Q10 oraz magnez. Jest jednak coś co..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...lat się borykam z tą tachykardią,naszcząście nie przekroczyłam jeszcze chyba 160 uderzeń na minute, jednak dopiero mieciąc temu zwyły lekarz rodzinny, rozpoznał u mnie częstoskurcz,podczas gdy znamienici specjaliści niewiedzieli co mi jest, radziłam sobie do tej pory zwykłą łyżeczką..

Po Holterze, pobudzenia, rytmy nieregularne i arte-fakt

.. ...wyniku mam ich 84953 tachykardie - 10 - rytmy nieregularne - 11 i cos takiego jak ( arte - fakt ) - 6803 i komorowe suma - 4 pozdrawiam ja pobudzen mam 118 666, tachykardii 185, 2 pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe, max rytm hr 190, min 47, i co o tym sadzic:> Witaj. U..

Arytmia serca?

.. ...bradykardii - 531 a tachykardii - 21570,z tymi wynikami poszedlem do kardiologa i powiedzial ze tutaj nic nie ma a te jedno komorowe i nadkomorowe moga byc od nerwow, i nic wiecej powiedzial ze jestem zdrowy, a ja w zasadzie codziennie odczuwam takie dziwne szarpniecia itd,mam zamiar..

Dziwne ataki serca

.. ...że mam liczne objawy tachykardii zatokowej i nadmiernie wysycony płatek czy jakoś tak )Lekarze stwierdzili że to może być kwestia psychiczna - co od razu wykluczam.Musze dodać że nie pale papierosów,od czasu do czasu wypije.Od stycznia tego roku objawy powóciły,na początku tak jak w..

Zbyt szybki puls

.. ...tetno to jest nazywane tachykardia i jest zaliczane do zaburzen rytmu serca. dodatkowo kolatania rowniez wystepuja w tych zaburzeniach.w ekg nic nie wykaze wiec nalezy wykonac echo serca czyli badanie usg inaczej mowiac. morfologie jak najbardziej prosze zrobic.dusznosc ktora wystepuje..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...lekarz stwierdził ze to tachykardia: ) po zrobieniu EKG i EcHa serca dostałam lokren 20 i mam brac 1/4 tabletki na dobę. biorę regularnie choc nie jestem zwolennikiem szprycowania się tabletami. Nie ma co prawda juz takich cyrków jak wtedy w nocy, ale raz lub nawet kilka razy dziennie..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...zwana bradykardia i tachykardia na zmianę raz bardzo wysoki puls raz bardzo niski musisz porozmawiac z lekarzem ale w moim przypadku przeszło tzn jest teraz mniej dokuczliwe powodzenia Dziewczyny a po ile Wy macie lat ze tak czesto myslicie o umieraniu chyba Wasze serca nie sa jeszcze..

Arytmia zatokowa

.. ...jest. W opisie EKG jest: Tachykardia zatokowa 102/min. Niespecyficzne zmiany odcinka ST.T nad ścianą dolną. Dodam ze miałam robionego holtera i echo i podobno nic tam nie ma złego. A ja cały czas się źle czuję: boli mnie klatka piersiowa, mam uczucie ucisku w mostku, bóle lewego ramienia..

Serce młodego sportowca

.. ...od której zaczyna się tachykardia jest 100 uderzeń na minutę...Czyli jeśli ja mam prawie ciągle powyżej 100 uderzeń to mam tachykardię??Co to znaczy? Patrycjo - jeżeli w spoczynku masz tetno na poziomie wyzszym niż 100 uderzeń/min to wg norm medycznych masz tachycardię. O ile serce nie..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...że zaburzenia rytmu - tachykardię, nadciśnienie itp po prostu mam nie spowodu nerwicy ale już tak mam. wykazały to badania. maglowali mnie już wszyscy - psycholodzy psychiatrzy itp - sami powidzieli że nie są wstanie powiedzieć czy to na tle nerwowym itp. w końcu jak badania zaczęły..

VPB z opisu Holtera

.. ...24g wyszlo mi, ze bylo 10 dod. pobudzen komorowych a tachykardia max ( tylko: ) ) 117/min. Czy te pobudzenia komorowe sa grozne dla mnie i mojego zycia? No i dlaczego sa skoro biore leki ? :/ Pozdrawiam..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica?

.. ...sie uspokaja.to jes tachykardia nadkomorowa.leki biore caly czas - propranolol. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Barlowa czytalas o tym?niby sie nie leczy ale mozna stosowac leki magnez i leki na kolatanie serca. Byłam u kilku lekarzy i ich diagnozy potwierdzaja się, wszyscy..

QRS na EKG

.. ...nienormalny kontur QRS.tachykardia zatokowa 126/min ekg robione przy wielkim, wielkim stresie. ekg z 21 maja PR 580ms P 160 ms PR 150 ms QRS 82ms QT 330ms QTC 434ms normalny kontur ekg, tachykardia zatokowa 103/min. echo serca robione 5 dni pozniej - EF69%, serce w porzyadku. Czemu..