35 tygodniu ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...występujące przed 20 tygodniem ma charakter pierwotny , a po 20 jest indukowane ciążą. U kobiet w stanie przedrzucawkowym nadciśnieniu tętniczemu towarzyszy białkomocz, obrzęki, zaburzenia krzepnięcia krwi, upośledzenie funkcji wątroby i nerek. Zasady postępowania przy nadciśnieniu w..

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. ...ciąży, tj. po dwudziestym tygodniu ciąży. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży bliźniaczej ( lub mnogiej ), u których nadciśnienie ciężarnych może rozwinąć się wcześniej niż przed upływem 20 tygodni. Bardzo istotne jest ustalenie, czy u ciężarnej nie zaobserwowano nadciśnienia tętniczego..

Temazepam (Signopam)

.. ...temazepamu dłużej nić 4 tygodnie. Niektóre stany w padaczkach. Jako lek pomocniczy w leczeniu nadczynności tarczycy. W zespołach psychosomatycznych. W anestezjologii, jako lek sedujący ( ograniczający świadomość ) przed drobnymi zabiegami chirurgicznymi. Temazepam nie wolno podawać..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...hormonalne w pierwszych tygodniach ciąży powodują wzrost wielkości i tkliwości piersi oraz poranne nudności. Z powodu zmiany ułożenia narządów miednicy dochodzi do ucisku macicy na pęcherz, może to powodować zaburzenia w oddawaniu moczu. Ostatnie dwa objawy przypuszczalne to uczucie..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...obrzękami pomiędzy 20. tygodniem ciąży a końcem pierwszego tygodnia po porodzie. Zmniejsza się dopływ tlenu do płodu, co - jak wynika z badań prowadzonych na uniwersytecie w Cambridge - może opóźnić rozwój oraz uszkadzać układ sercowo - naczyniowy i hormonalny dziecka. Od dawna wiadomo,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 30

.. ...Jestem w pierwszych tygodniach ciąży biorę concor cor 1,25.Przed ciążą lekarze mówili że concor w ciąży absolutnie nie.Teraz gdy próbowałam się ze swoim kardiologiem skontaktować, telefonicznie powiedział mi że taką małą dawkę mogę brać.Sama już nie wiem... B - blokery można brać w ciazy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 23

.. ...się , że jestem w 3 tygodniu ciąży z czego bardzo się cieszę : ), tylko niepokoi mnie jak to jest mając przypadłość taką jak częstoskurcz nadkomorowy, czy ginekolog sam skieruje mnie do kardiologa czy powinnam sama już teraz się wybrać ( wizyta w poradni K 3.X ) bardzo proszę o rady, jak..

Echo serca - Str. 20

.. ...schodziło przez ponad 10 tygodni poniżej 120 na minute. A to moje wyniki echo serca teraz po ciąży. Prosze o interpretacje i informacje jakie badania, może krwi powinnam zrobić. Lewa komora: 41 Grubość mięśnia LK: PMK 6 TŚlk 6 Aorta: 26 Prawa komora: 19 Zastawka mitralna: 0.6m/s E/A= 1.3..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...nie palilam przez dwa tygodnie po pierwszym ataku, i gdy bylam w ciąży, obecnie pale nie wiem po co ale pale mówią że, papierosy uspakajają ale to nie prawda, próbubowalam rzucić ten nalóg ale nic z tego. pozdrawiam Witam Wszystkich Ja cierpię na nerwicę lękową już przeszło 8 lat...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...lekarza średnio raz w tygodniu , myślałam ze zwariuję zgubiłam kilogramy które zostały mi po ciąży na nawet i więcej . Najgorsze było to że synek był mały i nie potrafił mi powiedzieć co go boli .... Moją nerwicę uśpiłam chyba antybiotykiem bo cos tak dziwnie spokojna jestem . Muszę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 378

.. ...Odstawiłam je jak byłam trzy tygodnie w ciąży. Planowałam wcześniej to dziecko, ale bałam się odstawić leki. Lekarz mnie zmusiła. Pierwsze trzy miesiące były, delikatnie mówić, straszne. Świadomość, że nie mogę nic wziąć i burza hormonóww - to miesznka wybuchowa. Było ciężko, ale bardzo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 679

.. ...szczęśliwa.I nagle w 36 tygodniu ciąży okazało się,że jeden maluszek jest martwy.To co przeżyłam nie da się opisać,depresja jeszcze bardziej sie nasiliła.Byłam u trzech psychiatrów ale każdy z nich porozmawiał ze mną 5 minut i wypisał plik recept.Leków nie brałam ponieważ bardzo źle się..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...acenocumarol i sprawdzam co 1,5 tygodnia poziom INR. Po implantacji czuję się i zachowuję jak osoba zupełnie zdrowa. Chcielibyśmy zajść z mężem w ciążę, ale wiem, że acenocumarol jest lekiem bardzo szkodliwym dla płodu. czy istnieje jakiś zamiennik leku, który nie zagrażałby mojej ciąży..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...przypadkiem niespełna dwa tygodnie przed jej roczkiem. Chociaż jest to wada wrodzona żaden z lekarzy na usg jak byłam w ciąży ani pani profesor ginekolog - położnik podczas wizyt co miesiąc nie usłyszała na ktg żadnych szmerów. Ponoć są bardzo głośne. Trafiłyśmy do ICZMP w Łodzi. Wiozła..

Duży puls - Str. 3

.. ...ja rónież jestem w 17 tygodniu ciąży i puls mi skacze w granicach 90 - 110. Wcześniej miałam nerwicę lękową i brałam cital. W tej chwili mija 2 miesiące od odstawienia citalu. Czy podwyższony puls może oznaczać nawrót choroby czy to zwykła przypadłość ciążowa. Nie ukrywam że miałam w tym..

Zespół WPW a ciąża - Str. 2

.. ...mam 22 lata i w 2008 maiłam robioną ablacje w Poznaniu wszystko sie udało nie było żadnych powkłań teraz jestem w 30 tygodniu ciąży i właśnie zastanawiam się czy wysiłek podczas porodu nic nie zmieni???..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 3

.. ...normalne. Ja jestem w 16 tygodniu ciąży i wykryto u mnie zespół Barlowa. Moja kardiolog bardzo dobry lekarz z ogromnym doświadczeniem ) powiedziała, że te wada nie ma wpływu na ciążę, ale poród będzie cesarką. Osób nawet z tak małą wadą serca nie należy narażać na dodatkowy stres, a..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 144

.. ...potwierdziło ze jestem w 7 tygodniu ciąży pewnie leki mi odstawią a ja dopiero zaczełam leczenie nie wiem jak to teraz bedzie co z moimi objawami dosyc ze teraz mam mdłosci jestem senna to jeszcze boje sie ze wrócą objawy nerwicy ....i niewiem czy dam se rade na samą mysl jestem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 153

.. ...szczęśliwa.I nagle w 36 tygodniu ciąży okazało się,że jeden maluszek jest martwy.To co przeżyłam nie da się opisać,depresja jeszcze bardziej sie nasiliła.Byłam u trzech psychiatrów ale każdy z nich porozmawiał ze mną 5 minut i wypisał plik recept.Leków nie brałam ponieważ bardzo źle się..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...są odczuwalne ok. 20 tygodnia ciąży - przy pierwszym dziecku - i nie wygląda to jak pulsowanie brzucha , tylko czuje się w brzuchu malutkie ruchy - na początku można pomyśleć ,ze to wzmożone ruchy jelit - myślę ,ze USG Cię uspokoi . pozdrawiam robilam usg po niecalych 4 tyg...po stosunku..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...chciało mieć mame w 12 tygodniu ciąży miałam zapaść małe szanse na donaszenie ciąży ,jeżeli chcesz porozmawiać to napisz wikifox@op.pl Ja choruje na rzadką kardiomiopatię - Arytmogenna dysplazja prawej komory serca. Kardiowertera na razie nie będę miał ponieważ nie miałem omdleń a boję..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...operacji przyszedł po 2 tygodniach od wyjścia. Na nic nie miałam siły. NA szczescie szybko przeszedł. Niecały rok po operacji zaszłam w planowana ciążę na która wyraził zgode mój kardiolog. Urodziłam 2,5 miesiaca temu zdrowiutką córeczkę: ) Ciążę zniosłam rewelacyjnie. W czasie ciąży..

Dodatkowe skurcze - Str. 229

.. ...jestem obecnie w 38 tygodniu ciąży. Wszystko było by fajnie gdyby nie strach przed skurczami,nie mam ich dużo ale swiadomosc ze za 3 tygodnie mam rodzic i mogą podczas wysiłku wystąpic skurscze sprawia ze nie moge spac.Dodam ze lekarze nie wykryli ich u mnie i jeszcze bardziej sie boje..

Wysokie tętno w ciąży

.. Obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży, jednak już od początku jej trwania mam bardzo wysoki puls.Byłam w szpitalu na badaniach:echo serca, holter, elektrolity, tarczyca, nawet badania reumatologiczne - wszystko ok.Fakt,że zaznaczono iż moje serce jest hiperkinetyczne( czyli nadpobudliwe ).Kardiolodzy zwalają to..

Częstoskurcz a ciąża

.. ...teraz parę ataków w tygodniu ale trwaja bardzo krotko 10s - 3 min. Nie wiem teraz tylko co jest bardzej szkodliwe czy branie tych leków czy sama artytmia dla dziecka gdybym była w ciąży. doczytałm bowiem że taki atak u matki może doprowadzić do niedotlenienia u dziecka a jakie to może..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 3

.. ...Anglii i jestem w 2 tygodniu ciąży.Nie wiem co robic ponieważ,duzo czytałam o szpitalach w Anglii i wydaje mi sie ze powinnam wrocic do Polski i miec poród tam? Jedni mogą pomyślec ze po co zachodziłam w ciążę nie poddajac sie kolejnej ablacji,a wiec tak jak wiadomo po zabiegu ablacji..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. ...groźny w pierwszych tygodniach ciąży. Ty możesz nie wiedzieć że jesteś w ciązy a lek już działa szkodliwie na płód. Tutaj trzeba bardzo uważać i najlepiej znaleźć zarówno dobrego ginekologa jak i kardiologa, często robić badanie elektrolitów ( potas jest najważniejszy ) i oczywiście o..

Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca - projekt

.. ...wady w badaniu USG w 22 tygodniu ciąży, jak i po urodzeniu, przez cały okres leczenia i po zakończeniu leczenia ) 2. Informowanie opinii publicznej o możliwościach leczenia skomplikowanych wad serca w Polsce 3. W przyszłości – umożliwienie kontaktu dzieciom z wadami serca,..

Zespół hipoplazji lewego serca - Str. 2

.. ...HLHS. Urodził się 2 tygodnie temu, wszystko wyglądało dobrze jednak przy wypisie ze szpitala pani doktor przy wypisie usłyszała szmery na serduszku. Okazało się, że to HLHS. To był dla nas ogromny cios - razem z żoną nigdy nie chorowaliśmy, jesteśmy zdrowi, żona bardzo o siebie dbała w..

Niemiarowość bicia serca w ciąży

.. Od 2 tygodni nie moge spac. Jak leze to mam wrazenie , ze moje cialo stoi i nie odpoczywa. Jestem w 4 miesiacu ciazy. Lekarz powiedzial, ze serce bije najpierw normalnie, potem przyspiesza, potem chwile nie bije , a nastepnie wyrównuje. Wysyla mnie na EKG, ale moze ktos z Was cos wie wiecej, bo przechodzil..

Powiększenie lewej komory serca płodu

.. ...kardiologa. Jestem w 26 tygodniu ciąży. W dniu dzisiejszym wykryto u mojego płodu poszerzenie lewej komory serca, z trudnym do uwidocznienia wypływem z tej komory. Otrzymałam w związku z tym skierowanie do Instytutu CZMP celem wykonania echokardiografii płodu. Zdaję sobie sprawę z tego,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 104

.. ...które biorę od dwóch tygodni, zamiast psychotropów. Czuję się w miarę dobrze - od tygodnia nie miałam dużego ataku. Dzisiaj jest trochę dziwnie - czuję od rana ucisk w klatce i ciężko mi się oddycha, ale może to * wina * ciąży - przecież brzuszek rośnie i szuka sobie miejsca. Mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 229

.. ...dużą siłą w ubiegłym tygodniu i to po zażyciu Eurespalu, który dostałam przy okazji trwającego miesiąc kaszlu. Ciekawi mnie czy Wy też tak macie, że nerwica atakuje Was w chwilach * zwykłej * np. wirusowej czy bakteryjnej infekcji? Pozdrawiam wszystkich. Do MIKI! Mika, czy w ciąży..

Niski puls po porodzie

.. ...bradykardia? Witam.Jestem sześć tygodni po porodzie i też zauważyłem znaczny spadek szybkości bicia serca.Mam teraz puls ok.60 i te ż się tym martwiłam ale nie czuję się źle. Moze my jak sportowcy?Serce w ciazy przeciez jest obciazone,a sportowcy tez maja niski puls: ) Cześć dziewczyny!A..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej u dzidziusia w 25 tygodniu ciąży

.. ...wczoraj na USG w 25 tygodniu ciąży ginekolog stwierdził u dzidziusia niedomykalność zastawki trójdzielnej i powiedział, że ta niedomykalność nie jest ani mała ani duża tylko taka średnia i trzeba to obserwować. Czy to jest jakaś wada serduszka maluszka? Czy to jest normalne u takich..

Niemiarowe bicie serca u dziecka

.. ...forumowiczek : U mnie w 29 tygodniu ciąży stwierdzono zaburzenia rytmu serca płodu. Juz nawet w tym okresie ciąży żebra dziecka zasłaniały dość mocno serducho i nie mogli zobaczyć zbyt dobrze serca. Wtedy większość lekarzy mówiła że znakomita większość zaburzeń rytmu serca u płodów..

Serce umieszczone centralnie w klatce piersiowej płodu

.. ...lekarz stwierdził w 34 tygodniu ciąży ze schematyka serca płodu jest powiększona,oś serca kąt 75 stopni linia A - P i tez nie wiemy co to oznacza i skierował mnie na badania dodatkowe które nazywa się babaniem ECHOULTRASONOGRAFICZNE PŁODU do specjalistycznej poradni we Wrocławiu bede..

Poród przy niedomykalności zastawki mitralnej i zespole WPW

.. ...się , że jestem w 3 tygodniu ciąży z czego bardzo się cieszę : ), tylko niepokoi mnie jak to jest mając przypadłość taką jak częstoskurcz nadkomorowy, czy ginekolog sam skieruje mnie do kardiologa czy powinnam sama już teraz się wybrać ( wizyta w poradni K 3.X ) bardzo proszę o rady, jak..

Drętwienie palców u rąk w ciąży

.. ...piątym miesiącu ciąży, od tygodnia drętwieją mi palce obu rąk. Jest to bolesne, drętwienie zaczyna się mniej więcej od łokcia i obejmuje nadgarstek i palce. Najbardziej dokucza mi to nocą, budzę się z bólu kilkakrotnie i rozmasowuję ręce. Co to może być i co z tym robić? Bardzo utrudnia..

Wysoki puls w czasie ciąży

.. Jestem w 20 tygodniu ciąży, przytyłam 12 kg. i ważę obecnie 57kg. Mój puls wacha się od 80 do 100 przy normalnym cisnieniu. Lekarz ginek. przepisał mi tabletki Isoptin 40, które biorę 2x0,5 tabletki na dobe. Co może być przyczyną ? Ania K - w ciazy chyba wszystkie kobiety maja podwyzszonypuls ,ja tez tak..

Arytmia a poród naturalny, jestem w 35 tygodniu ciąży

.. Urodzilam juz 2 dzieci silami natury, jednak po kazdym porodzie mdlalam i czulam silne kolatanie serca ( dodam ze dzieci powyzej 4 kg i nielatwe dlugie porody ), pare miesiecy po drugim porodzie stracilam przytomnosc i maz ledwo mnie odratowal, stwierdzono arytmie i tendencje do wolniejszej pracy serca,..

White spot w sercu dziecka w ciąży

.. ...wszystkich. jestem w 22 tygodniu ciazy.tydzien temu bylam na badaniu prenatalnym.po wykonanym usg lekarz powiedział ze w obrebie lewej komory serca widoczny jest white spot. czy ktos moze powiedziec mi czy to grozne??? lekarz powiedzial ze to nie jest wada i ze to nie jest grozne - tylko..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 471

.. ...ciąży. Pisałam to ok dwa tygodnie po porodzie. * Przed ciążą brałam spamilan, do tego bisocard i prinivil na nadcisnienie ( choruję ponad cztery lata ). W połowie czerwca zaszłam w ciążę, czego bardzo pragnęłam i było to jedno z zaleceń lekarzy. Twierdzili, że jest duże..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 476

.. ...potwierdziło jestem w 7 tygodnu ciąży i nie wiem czy sie ciesze boje sie że powrócąobjawy nerwicy i sie nasilą boje sie ze brałam leki i czy dziecko sie zdrowe urodzi i jestem juz zmęczona tymi myślami nawet juz nie wiem co mam myślec....od dawna czułam sie dobrze tabletki zaczeły..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1241

.. ...to kwestia dni ,kub tygodni ... Czarna - buziaczki: ) Freciu - współczuję, ale wiesz ile teraz cierpi... Ściskam. Wiecie co post Doroty i Cazrnej skłonił mnie do odszukania moich pierwszych wpisów na forum na innych watkach. Tak sobie czytałam ( zacząłam pisać jak byłam w ciąży z..

Wada serca u płodu

.. ...problem lecz ja jestem w 35 tygodniu ciąży i byłam na usg i dowiedziałam sie ze mój synek ma powiekszone serduszko które szybciej sie rozwineło i jest lekko przsuniete w lewa strone i mam jechać do specjalistycznej poradni ECHO - MED do Wrocławia na badanie płodu echoultrasonograficzne..

Ciąża i rozrusznik serca

.. ...stopnia. Jestem w 20 tygodniu ciąży i bardzo chciałabym wiedzieć jaki zalecają kardiolodzy poród czy cesarskie cięcie czy siłami natury. Gdy byłam dzieckiem i leczyłam się w Centrum Zdrowia Dziecka w Wa - wie powiedziano mi , że w takim przypadku w grę wchodzi tylko cesarka. Lecz teraz..

Zaburzenia rytmu, rytm bliźniaczy a wysiłek przy porodzie

.. ...25 lat, jestem w 39 tygodniu ciąży. Mam zaburzenia rytmu serca; miały one miejsce już przed ciążą. Bardzo często w ciągu dnia i nocy odczuwam silny ucisk w klatce piersiowej i ból a także duszności i zawroty głowy. Hormony tarczycy mam badane regularnie, są w normie. Magnez i potas..

Jestem po ablacji a teraz w ciąży

.. ...lata, obecnie jestem w 4 tygodniu ciąży, mam jakieś dziwne skoki ciśnienia, raz 160/90, raz 110/60, zdarza się przyspieszone tętno, ponad 100. Co to może być? Czy mogę prosić o odpowiedź jakiegoś specjalisty? A może któraś z Was też miała takie problemy? Proszę o odpowiedź. Karola ależ..

Nerwica w ciąży

.. ...Ciebie, jak Ci mineło tyle tygodni, jak znosisz ciąże, chetnie posłucham a jeśli bede potrafiła to coś doradzę. Wesołych ale i spokojnych świąt : ) Witajcie Dzisiaj nie mam siły, ale jutro opiszę wam moją ciążę z nerwicą. Jestem świeżo upieczoną mamą. Przez całą ciążę towarzyszyła mi..

Nerwica w ciąży - Str. 2

.. ...podobna przeszłam dwa tygodnie temu.Najpierw nie wierzyłam że to mozliwe , potem chwilę się cieszyłam i w końcu przyszedł czas na załamanie.To okropne ale na poczatku chciałam,żeby to był zły sen, potem żeby była to ciąża pozamaciczna etc.Jak już przeszłam te okropne etapy to od tego..

Nerwica w ciąży - Str. 3

.. ...czas chociaz dwa razy w tygodniu. Mysle,że takie spotkania chyba tez by troche dały,tak mi sie wydaje przynajmniej, a moze tylko się łudźę??? sama juz nie wiem. Powiedz jak Ty sie czujesz?jak sobie dajesz rade?i czy masz kogos kto Cie wspiera? Enka mam nadzieję, że Ci pomogą,..

Nerwica w ciąży - Str. 4

.. ...terapia, ile razy w tygodniu masz spotkania? miłego weekendu, pozdrawiam. Witam Was , dziewczyny! Nie pisalam , bo dostep do Internetu mam ograniczony. Widze , ze przybyla kolejna ciezarna znerwicowana.Mattiago, wielkie gratulacje dla Ciebie, mozesz byc z siebie dumna, wytrwalas, jestes..

Stan psychiczny po operacji bypassów

.. ...rozległy zawał serca. Dwa tygodnie po zabiegu byłem już w domu. I wtedy sam zauważyłem że mój stan psychiczny uległ zmianie. Jednego dnia tryskam humorem, kolejnego potrafie być zupełnie przybity. Martwie się głownie stanem w domu. Moja żona jest w 8 miesiącu ciąży. Wszystko się..

Dziwne bóle serca w ciąży

.. ...jestem aktualnie w 27 tygodniu ciąży.Bóle serca mam już od szkoły średniej ( będzie ponad 10 lat ) jednak ich częstotliwość i nasilenie bywały b. różne. i nie dokuczały tak bardzo jak dziś ,robiłam kiedyś EKG ale nic nie wykazało. Ból jest dość silny czasem kilka razy w miesiącu silny..

Con cor cor 2,5 w ciąży

.. Jestem w 3/4 tygodniu. 2 lata temu jeden z kardiologów powiedział, że moęe brać ten lek w ciąży, ale przeczytałam ponownie ulotkę i zaczęłam się bać. Czy któraś z Was brała go od początku ciąży? Witaj: - )lekarze mowia rozne rzeczy. ODSTAW TO ALE ! POD KONTROLA LEKARZA ! Tego w zadnym wypadku nie wolno nagle..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 73

.. ...jestem w dziewiątym tygodniu ciąży, nie wiem jak przetrwam jeszcze siedem miesięcy, nie wiem czy przetrwam... ja na Twoim miejscu wróciłabym na terapię....na poczatku swojej choroby myslalam ze ta terapia potrwa ze trzy miechy maksymalnie i finito...dobra terapia trwa dlugo, w..

Dodatkowe skurcze komorowe - arytmia w ciąży

.. ...imię Ania i jestem w 29 tygodniu ciązy od 2 miesięcy nie potrafię normalnie żyć!!!!@ miesiace temu lekrz do mnei zadzownił w nocy, ze mam szybko przyjeżdzać do niego po recepte na zastrzyki rozrzedzajace krrw bo grozi mi śmierć z powodu zatoru płucnego. Diagnostyka trwała 3 miesiaće i..

Dodatkowe skurcze komorowe - arytmia w ciąży - Str. 2

.. ...Myślę, że po ok. 2 - 3 tygodniach, zauważysz jak pomaga Ci i na serduszko i na ogólny stan nerwów. Ja też czytałam, że w ciąży mogą pojawić się zaburzenia serca. Dasz radę, będzie dobrze, buziaki: ) Anula pozdrawiam!Jak się macie DZIEWCZYNY DWIE?: ) ) No ja jak na złość miałam wczoraj..

Koniuszek serca u dzeicka w ciązy

.. Jestem w 17 tygodniu ciąży, ginekolog w badaniu USG stwierdził, iż koniuszek serca zwrócony jest ku lewej stronie bardziej niz powienien, kąt pomiędzy linią środkową klatki piersiowej, a przegrodą międzykomorową ma ponad 45 °. Kontrola za 3 tygodnie. Lekarz uspokoił mnie, że to wcale nie musi oznaczać wady..

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...jestem przewrażliwiona. tak to normalne nic sie nie martw: ) Ja jestem w 37 tygodniu: ) Bóle w klatce także mam i skurcze doatkowe serca 11 900 na dobę - w ciązy podobno wszelkie rzeczy moga się zdarzyc: )..

Nerwica w ciąży i lęk że coś się stanie

.. ...nie myłam włosow od tygodnia nie wychodze z domu bo sie boje tylko bym lezała albo chodze po całym domu bez celu jak wariat na poczatku ciazy czułam sie niezle czasem miałam lęki ale wypiłam ziolka i jakos przechodziło a teraz nic nie pomaga zadne zioła moj psychiatra powiedział ze nic..

Niski poziom magnezu a arytmia

.. ...Mnie juz niedługo - dwa tygodnie, ale starsznie się już mećzę z tym sercem, tez mam te szarpnięcia od 6 miesiaca. Bardzo się boję ,ze ta arytmia mi zostanie i nie pozwoli żyć normalnie.......Ale też miałas tyle tych dodatkowych skurczy serca? czy tylko przyspieszony puls? Ja bylam w..

Dziedziczenie wad serca

.. ...dobrze, ale co kilka tygodni przechodziła badania kardiologiczne : echo, holter i inne. I na czas ciąży odstawiła wszystkie leki kardiologiczne. Ewo napisałam maila : ) Dzięki, Madziu! : - ) witam czy jerzeli ja jestem po fallota a moja dziewczyna zdrowa to mozemy miec zdrowe dziecko???..

Miesiączka a tętno

.. ...spóżnił mi się o ponad 2 tygodnie, byłam z tym u lekarza, i wszystko okay. W tym miesiacu znów mam opóznienia, narazie tydzien, ale czuje sie fatalnie. W ciąży nie jestem, dla pewności z resztą zrobiłam testy, 3 negatywne, więc to chyba tez o czymś świadczy. Czy miała jakaś dziewczyna z..

USG serca płodu i brak dostrzeżenia przegrody serca

.. Witam. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Podczas USG lekarz zaniepokoił się tym, że nie mógl dostrzec przegody serca u dziecka. Widoczne były komory, zastawki, natomiast przegroda - nie. Badanie wykonywał dwukrotnie: w 22 i 24 tygodniu ciąży. Wysłał mnie teraz na USG do specjalistów w klinice płodności. Swe..

Niemiarowość serca u noworodka

.. ...urodziła nam się w 38 tygodniu ciąży córeczka 3400kg i 55 cm Żona była tego dnia u swojego lekarza na ktg i lekarz osłuchowo stwierdził niemiarowość tętna płodu a wykres pokazywał normę, i natychmiast wezwał pogotowie co skończyło się za jakąś godzinę cesarskim cięciem. Malutka po..

Podziękowanie dla Kliniki Kardiochirugii w Szczecinie!!!

.. ...noworodków?? jestem w 36 tygodniu ciąży u mojego skarba wykryto niedomykalność zastawki trójdzielnej serca i gdy się urodzi będzie konieczna operacja na otwartym serduszku i z tąd mam to pytanie - proszę o odpowiedź!!! ZROZPACZONA PRZYSZŁA MAMA Panie Wieslawie z tego co pan napisal sa..

Chyba z nowu nerwica;(

.. ...nie wiem. Jestem w 6 tygodni i 5 dni w ciąży dodam że w upragnionej. I od kilku dni zabserwowałam u siebie lekkie poddenerwowanie. Dzisiaj siedząc w domu przed komputerem miałam wrażenie że serce mi staje i że mam puls słaby prawie niewyczuwalny i od kiklku miesiecy mam kłucie w klatce..

Badanie usg - serduszko

.. Witam Jestem w 20 tygodniu ciąży i na usg wyszło że dziecko ma zwłóknienie nici ścięgnistych. Dokładnie opisane jest tak:FHR 158/min.Czynność serca miarowa.Serce czterojamowe, prawidłowo położone w klatce piersiowej. Serce prawidłowej wielkości.Odejścia dużych naczyń prawidłowe.W prawej komorze widoczny..

Problem z serduszkiem dziecka w 20 tygodniu ciąży

.. ...serdecznie Będąc na usg w 20 tygodniu ciąży lekarz stwierdził nieprawidłowość w serduszku mojego dziecka. Opis wygląda następująco: Duże naczynia w śródpiersiu górnym o nieprawidłowych korelacjach - prawostronny łuk aorty do diagnozy różnicowej z innymi typami * vascular rings * i..

Przekrzywione serce płodu.

.. ...na USG a lekarze powiedzieli jej, że serce dziecka jest skrzywione... Kompletnie nie wiem co to oznacza...Niestety nie wiem nic więcej... Proszę o jakieś pocieszenie... jakąś informację, cokolwiek....

Witam

.. ...grudnia.Jestem w ciąży w 23 tygodniu i nie czuje się najlepiej.Obecnie chodzę na psychoterapie i zażywam lek o nazwie perazin 025 chciałam się dowiedzieć czy ktoś z was brał ten lek w czasie ciąży.Tak w ogóle depresji dostałam na początku ciąży wcześniej nie leczyłam się bo nie było..

Płyn w osierdziu

.. Witam Jestem w 22 tygodniu ciąży i byłam na badaniu echo serca płodu. Badanie ogólnie wyszło dobrze tylko jest małe ale. Otóż w jest niewielka ilość płynu w osierdziu. Chciałam się dowiedzieć czy to cos poważnego i co to takiego, jaki wpływa ma na dziecko wejdż na forum serce..