9 dni

Powikłania zawału serca

.. ...w ciągu pierwszych 5 dni po zawale. Pęknięcie ściany powoduje powstanie tamponady worka osierdziowego i wstrząs kardiogenny. Leczeniem jest pilna operacja naprawcza. Pęknięcie przegrody międzykomorowej występuje u ok. 2% chorych z zawałem. Powstaje między 3. a 5. dniem po zawale...

Dorzut zawału serca

.. ...występujące w pierwszych dniach lub tygodniach od początku martwicy mięśnia sercowego ( najczęściej 2 - 10 doba ) rozległego zawału ściany przedniej serca i koniuszka rozciągnięcie i zmniejszenie grubości obszaru zawału bez pojawienia się nowej martwicy - takie zmiany doprowadzają do..

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...człowieka istnieją trzy zasadnicze drogi, którymi bodziec dostaje się do pogranicza przedsionków i komór, gdzie umiejscowiony jest węzeł przedsionkowo - komorowy ( AV, nodus atrioventricularis ). Są to drogi: przednia, środkowa i tylna. Węzeł przedsionkowo - komorowy ( AV ) umiejscowiony..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...odbywa się przez dwa dni ( po około 2 - 3 godziny ). Technicznie scyntygrafia perfuzyjna serca polega na podaniu dożylnym niewielkiej dawki radioznacznika ( najczęściej technetu - 99m lub talu - 201 ), wykazującego skłonność do gromadzenia się w komórkach mięśnia sercowego, i rejestracji..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...z punktu wyjścia zgodnie z kierunkiem rozwarstwienia się ściany aorty w kierunku szyi, okolicy międzyłopatkowej, brzucha, okolicy lędźwiowej i kończyn dolnych. Klasyfikacja tętniaków rozwarstwiających aorty. Tętniaki rozwarstwiające aorty dzielone są na 3 klasy według klasyfikacji de..

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...najczęściej występuje 3 - 6 dniu zawału. W 90% przypadków pęknięciu ulega ściana lewej komory. Czynnikami, które mogą sprzyjać pęknięciu ściany serca są: pierwszy pełnościenny zawał, kobiety po 60 roku życia, nadciśnienie tętnicze w wywiadzie, źle kontrolowane ciśnienie w pierwszych..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...serca podczas normalnego dnia ( praca, codzienne czynności domowe, aktywny wypoczynek, sen. Po 24 godzinach aparat jest zdejmowany w pracowni holterowskiej a zapisane dane oceniane są przez kardiologa. Zapis z taśmy magnetycznej lub innego nośnika danych wprowadzany jest do komputera i..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...powiać o każdej porze dnia i nocy; często jest tak, że ból wieńcowy budzi pacjenta ze snu; napad bólu dławicowego prowokowany jest często przez wyjście na zimne powietrze, emocje, itp. Postępowanie w chorobie niedokrwiennej serca. gdy pojawia się ból wieńcowy, należy zaprzestać wysiłku..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...swetrów itp. ), swobodnie oparte o podłoże. Ręka powinna być swobodnie oparta ,nie należy jej napinać. Mankiet do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi powinien znajdować się na wysokości serca. W przypadku stosowania aparatów nadgarstkowych należy unieść nadgarstek z aparatem na wysokość..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...ortostatycznej; odwodnienie organizmu nasila objawy hipotonii ortostatycznej; ustąpienie objawów można uzyskać zakładając nogę na nogę; zaleca się stosowanie pończoch uciskowych na kończyny dolne lub brzuch; kofeina podnosi ciśnienie tętnicze krwi. Leczenie farmakologiczne hipotonii..

Dieta obniżająca poziom triglicerydów

Dieta obniżająca poziom triglicerydów

.. ...ograniczenie spożycia mono - i disacharydów. Można także zwiększyć liczbę posiłków do 5 na dobę. W sytuacji gdy opisane metody dietetyczne nie przynoszą rezultatu należy zastosować co kilka dni głodówkę...

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...krwotokiem. Konieczność długotrwałego stosowania leku wiąże się z ryzykiem wystąpienia małopłytkowości i osteoporozy. Clexane to handlowa nazwa preparatu zawierającego enoksaparynę, heparynę drobnoczasteczkową...

Borelioza

Borelioza

.. ...powiększa się. Z czasem blednie w środku na obwodzie pozostając czerwona. Rumieniowi może towarzyszyć gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe. Samo wystąpienie rumienia w połączeniu z podejrzeniem ukąszenia przez kleszcza jest wskazaniem do rozpoczęcia leczenia. Na tym etapie..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...zapalenia stawów, zmian zwyrodnieniowych, urazów czy innych chorób ( np. zespół nerczycowy ). Z patologi naczyniowych najczęstszą przyczyną obrzęku kończyn dolnych są żylaki. Z punktu widzenia kardiologi, obrzęk kończyn dolnych jest objawem prawokomorowej niewydolności serca. Dla żylaków..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...noworodków. W pierwszych dniach życia parametr ten może sięgać nawet 60%. Ocena zmian hematokrytu zawsze musi być dokonywana w oparci o pozostałe parametry morfologi. Najogólniej można powiedzieć, że wzrasta, gdy krew jest zagęszczona i maleje, gdy staje się bardziej rzadka. Stąd jedną z..

Klorazepam (Cloranxen, Tranxene)

.. ...benzodiazepiny, modyfikuje przewodnictwo chlorkowe w mózgu, nasila hamujące działanie GABA na szereg układów nerwowych. Podstawowe działanie klorazepamu to łagodzenie stanów lękowych - działanie anksjolityczne. Klorazepam jest stosowany z powodzeniem w leczeniu zespołów abstynencyjnych u..

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

.. ...podawanie leków bezpośrednio do układu krwionośnego człowieka ( niekiedy ominięcie przewodu pokarmowego jest bardzo pożądane lub wręcz konieczne ). Pozwala także na dożylne nawadnianie chorego ( na przykład w przypadku biegunek prowadzących do odwodnienia, wymiotów, czy u nieprzytomnych..

Angina paciorkowcowa

.. ...czerwone, migdałki podniebienne obrzęknięte, czerwone, w kryptach widoczna treść ropna. W leczeniu anginy paciorkowcowej skuteczne są preparaty zawierające amoksycyklinę z dodatkiem inhibitora beta - laktamazy. Antybiotyk należy przyjmować przez minimum siedem dni. Powikłaniem..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...na 15 minut w ciągu dnia i raz na 20 - 30 minut w nocy ). Wyniki są zapisywane w pamięci małego urządzenia rejestrującego, mogą być potem odczytane i ocenione przez lekarza. Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego pozwala określić, jakie wartości ciśnienia tętniczego ma pacjent w..

Lipidogram

.. ...diety przez okres kilku dnie poprzedzających badanie. Niektóre frakcje lipidów są bardzo wrażliwe na skład ostatnich posiłków, wynika badanie może nie odzwierciedlać wtedy rzeczywistego stanu gospodarki lipidowej organizmu. Standardowy lipidogram obejmuje oznaczenie poziomu całkowitego..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...na hamowaniu odpowiednich czynników kaskady krzepnięcia ( głównie czynnika Xa, w mniejszym stopniu trombiny ). Efekt przeciwzakrzepowy jest silny i długotrwały. Nadroparynę podaje się w postaci wstrzyknięć podskórnych ( najczęściej w skórę brzucha, w okolicy pępka ) u chorych..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...polega na nasilaniu przewodnictwa chlorkowego w ośrodkowym układzie nerwowym za pośrednictwem receptora GABAa. Pobudzenie tego receptora, do którego powinowactwo wykazuje także alkohol oraz barbiturany, wpływa hamująco na niektóre funkcje mózgu. Bromozepam wykazuje przez to działanie..

Tętno u dziecka

.. ...życia: 100 - 220/min pierwsze lata życia: 80 - 170/min 2 - 10 rok życia: 70 - 110/min dopiero w wieku kilkunastu lat normy częstości pracy serca stają się zbliżone norm dla ludzi dorosłych: 60 - 100/min...

VAD (urządzenie wspomagające czynność komór serca)

.. ...wspomagać pracę odpowiedniej komory serca ( lewej lub prawej, w zależności od typu schorzenia i charakteru niewydolności ). Instalacja VAD wymaga chirurgicznego otworzenia klatki piersiowej poprzez sternotomie ( rozcięcie mostka ). Pompa może być umieszczona we wnętrzu klatki piersiowej,..

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

.. ...uogólniony ), następnie stwardnienie i pogrubienie naczyń tętniczych. W badaniu dna oka zmiany te dają charakterystyczne objawy miedzianych i srebrnych drutów. Podobnie jak w przypadku retinopatii cukrzycowej, pojawiają się obszary braku perfuzji, krwawe wybroczyny i twarde wysięki..

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...międzynarodowych badań udowodniono, że największy odsetek epizodów sercowo - naczyniowych ma miejsce właśnie w godzinach porannych. W zasadzie chodzi nie tyle o porę dnia, co o reakcję układu naczyniowego na szybką zmianę pozycji leżącej na pionową oraz przejście ze stanu spoczynku do..

Glimepiryd (Amaryl)

.. ...hipoglikemii. W pierwszych dniach przyjmowania glimepirydu mogą wystąpić zaburzenia widzenia. Z uwagi na możliwość hematologicznych i hepatologicznych efektów ubocznych, w czasie stosowania glimepirydu okresowa należy kontrolować poziom aminotransferaz oraz morfologię krwi. Preparaty..

Klonidyna (Iporel)

.. ...tętniczego. W pierwszych dniach przyjmowania klonidyny może wystąpić uczucie suchości w ustach i nadmierne uspokojenie. Dolegliwość te ustępują samoistnie. Z czasem rozwija się tolerancja na działanie leku. Klonidynę należy odstawiać powoli i stopniowo, nagłe przerwanie terapii grozi..

Milrynon (Corotrope)

.. ...leczeniu ( maksymalnie 5 dni ) niewydolności serca nie poddającej się standardowemu leczeniu. Przykładem jest okres po operacjach kardiochirurgicznych. Wśród efektów niepożądanych najistotniejsza jest możliwość wywołania poważny zaburzeń rytmu, w tym częstoskurczu komorowego i torsady...

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...krajach UE - każdego dnia umiera na nie 500 osób. Prof. Rynkiewicz uważa, że statystyki te można zmienić i w dużej mierze zależy to od nas samych. Musimy pamiętać, że choć geny mają wpływ na ryzyko nadciśnienia i chorób serca, to czynnikiem który kształtuje nasze zdrowie aż w 40 - 60..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...szpital już następnego dnia po zabiegu. Krioablacja to metoda polegająca na leczeniu niskimi temperaturami. Elektrodę w postaci igły, wprowadza się w miejsce odpowiedzialne za arytmię. Jej ruch cały czas obserwowany jest przez lekarza na aparacie USG. Następnie przez igłę przepuszczany..

Kibicowanie szkodzi sercu

.. ...wcześniejszych oraz z tygodni poprzedzających i następujących bezpośrednio po turnieju. Wyniki tej analizy przedstawiają się dla kibiców nader nieciekawie: w dniu meczu z udziałem reprezentacji Niemiec ryzyko wystąpienia zawału serca lub innego problemu kardiologicznego u niemieckich..

Serce na miarę 21 wieku bije w laboratorium

.. ...mięśnia sercowego. Po 4 dniach hodowli w laboratorium serce zaczęło się kurczyć, a po 8 dniach podjęło pracę pompy. Szacuje się, że około 3000 pacjentów w samych tylko Stanach Zjednoczonych oczekuje na przeszczep serca,. Wielu z nich umiera zanim znajdzie się dawca lub w wyniku..

Chirurdzy zszyli pęknięte serce

.. ...Centrum Medycznego w Opolu. Cieszymy się, że stan pacjenta jest stabilny, ale przez kilka dni będzie on jeszcze utrzymywany w sztucznej śpiączce i pod respiratorem - wyjaśnia Nowej Trybunie Opolskiej ...

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...wydarzenie prof. Religa. Tego dnia wiele rzeczy wydarzyło się dla nas, lekarzy w Polsce, po raz pierwszy. Nie mieliśmy doświadczenia w robieniu takich operacji, wydawały nam się bardzo trudne i skomplikowane - mówi Religa. To było 20 lat temu, wielu rzeczy nie umieliśmy. Wiedza światowa..

Rajd dla zdrowia pacjentów po przeszczepie serca

.. ...imprezy V Ogólnopolskich Dni Integracji Zwyciężać Mimo Wszystko , zorganizowanych przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko . Wśród rowerzystów znajdowali się kardiochirurdzy i prof. Jerzy Sadowski - kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii..

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...centralne obchody Światowego Dnia Serca zorganizuje w Zamościu Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. W niedzielę odbędzie się piknik rodzinny. Na rynku głównym artyści będą propagować treści związane z profilaktyką chorób serca. Publiczność będzie mogła wysłuchać występów artystycznych,..

Zmiana czasu a atak serca

.. ...w pierwszych trzech dniach roboczych po wprowadzeniu czasu letniego, co może być związane ze skróceniem czasu snu. Kiedy jesienią cofa się zegary o godzinę i w rezultacie ludzie mogą pospać o godzinę dłużej - ryzyko ataku serca maleje. Nasze dane sugerują, że unikanie nagłych zmian..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia. Jest chorobą podstępną, można nawet powiedzieć, że cichym zabójcą - definiuje prof. dr hab. n. med. Witold Z. Tomkowski, prezes Polskiej Fundacji do Walki z Zakrzepicą Thrombosis . Podkreśla, że mało kto zdaje sobie sprawę z zagrożenia,..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. W chłodne dni osoby starsze są narażone na zbyt wysokie ciśnienie krwi - wynika z pracy na łamach pisma Archives of Internal Medicine . Od 40 już lat naukowcy wiedzą, że sezonowe zmiany temperatury mają wpływ na ciśnienie krwi ludzi - jest ono wyższe w chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...wykonać w ciągu jednego dnia. Przeprowadzany jest pod okiem kamery rentgenowskiej. Lekarz może dokładnie wprowadzić stent w miejsce, w którym zaobserwował zwężenie. Dzięki stałej obecności stentu tętnica się nie zapada. Dr Ciach dodaje, że u ok. 20 proc. pacjentów dochodzi jednak do..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...w moczu może pewnego dnia pomóc w prosty i nieinwazyjny sposób diagnozować miażdżycę naczyń wieńcowych serca - podaje serwis internetowy EurekAlert. Jak przypominają naukowcy, miażdżyca naczyń prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu, uważanych ciągle najważniejsze przyczyny zgonów w..

Białka budujące serce pomoże ratować mięśnie chorych na miopatię

.. ...genu ACTA1 umierają 9 dni po urodzeniu. Naukowcy zastanawiali się, czy białko kodowane przez gen ACTC mogłoby zastąpić brakujące ACTA1. Obydwie formy aktyny różnią się tylko nieznacznie, aczkolwiek faktem jest że zmiana dominującej formy w trakcie rozwoju występuje u wszystkich..

27 września Światowy Dzień Serca

.. ...obchodów Światowego Dnia Serca będzie można m.in. wykonać podstawowe badania profilaktyczne np. pomiar cholesterolu czy obliczenie wskaźnika masy ciała. Na najmłodszych będą czekały konkursy z nagrodami, a na specjalnie przygotowanej scenie zaśpiewają m.in. Majka Jeżowska, Mariola..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...szesnastoletniego Pawła, który 358 dni oczekiwał w zabrzańskim ośrodku na przeszczep serca z wszczepionymi komorami mechanicznego wspomagania opracowanego przez specjalistów FRK systemu POLCAS RELIGA oraz o pozyskanych w ostatnich tygodniach najnowocześniejszych rozwiązań amerykańskich,..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...przypadającego 26 stycznia Dnia Transplantologii. Jak powiedział Zembala, w SCCS od początku roku przeszczepiono dopiero jedno serce, w całym poprzednim - 47. To nieprawda, że nie ma dawców. Dawcy są, ale są niepotrzebnie chowani do ziemi, zamiast ratować innych - podkreślił dyrektor..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...przyczyniają się twardnienia naczyń i miażdżycy, co odgrywa istotną rolę w rozwoju choroby wieńcowej i innych problemów z układem krążenia. U nastolatków wdychających najwięcej dymu tytoniowego ściana tętnicy szyjnej była o 7 proc. grubsza niż u nastolatków najmniej narażonych na bierne..

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

Test tolerancji nikotyny Fagerströma

.. ...jest Pani/Panu najtrudniej zrezygnować? z pierwszego rano 1 z każdego innego 0 Ile papierosów wypala Pani/Pan w ciągu doby? poniżej 15 0 16 - 25 1 26 i więcej 2 Czy częściej pali Pani/Pan papierosy w ciągu pierwszych godzin po przebudzeniu, czy w pozostałej części dnia? tak 1 nie 0 Czy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...sekund do godzin, czasem dni ! ) szybkie bicia serca - czyli częstoskurcze. Mogą mieć częstość od 140 - 150 do ponad 200 na minutę. W zdrowym sercu ( bez wady, choroby wieńcowej itp )najczęściej powodują jedynie osłabienie, czasem omdlenia, ale mogą być u niektórych zagrożeniem życia...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...radzę. Od kilku tygodni znów miewam bóle, kłucia, ucisk, nie mogę czasem złapać tchu, bardzo szybko się męczę, wejście na 1 piętro sprawia mi ogromny wysiłek. Dodam, że mój tato również ma niedomykalność zastawek i chorobę wieńcową, po przeprowadzeniu badań lekarze stwierdzili że grozi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...miałam jeszcze bezpośredniego kontaktu z tym lekarzem, ale zdaje się na opinie jego pacjentów. Wizyte mam pod koniec stycznia. Myśle, że nareszcie trafie na konkretnego lekarza. Asiula, chcialabym dodac cos od siebie a * propos ciazy i WPW. Mam dwoje dzieci, 6 i 2 lata, podejrzenie WPW..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...a właściwie już dwa dni )co kilka albo kilkanaście sekund. Czy to znak, że trzeba zwiększyć dawkę czy zmienić leki? Czuję się lekko mówiąc niekomfortwo. P.Asiu nie wiem czy można bezpiecznie zwiększyć dawki leków, bo nie wiem ile Pani waży, jaką ma Pani częstość akcji serca i takie tam...

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...lekarz chciał mnie dokładnie zbadać i kilka miesięcy po pierwszej wizycie przyjechałem do szpitala na szczegółowe badania. Po 3 dniach postawiono diagnozę. Wymiana zastawki aortalnej i aorty wstępującej ( podczas badań wykryto tętniaka ). Termin wyznaczono na 10 lipca 2007. Jeśli dobrze..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...inni mi pomogli.Trzy dni temu dowiedziłam się,że to WPW i dostałam skierowanie na ablację.Czy jest ktoś zadowolony z tego zabiegu?Boję się ,że po nim będę miała inny rodzaj częstoskurczu i będę mieć problemy z powstrzymaniem go.Myślę że to jakaś nowa metoda.Ja żyłam nawet bez leków mając..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...wyslane przez Magdalena dnia 2005 - 12 - 02 01:09:54: : Tak się składa,że mam znajomego w policji.Nasza prowokatorka odpowie za swoje czyny( już jest namierzona ). Zatkac się !!! to wchodza ludzie którzy chca sie dowiedzieć czegoś o swojej chorobie a Ty jak wiesz to powinases pomóc a nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...to szybko zmienilam zadnie.miałam dwa zabiei.teraz czuje sie swietnie Witam wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni pół roku temu.Ostatnio zaczełam odczuwać dziwne potykania serca przy, których robi mi sie strasznie słabo.Zaczełam także odczuwac kołotania serca.zgłaszałam sie z tym..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 8

.. ...nieba.. w zeszłym tygodniu zasłabłam , szpital, ekg... wypisanie do domu z zaleceniem konsultacji u kardiologa .. a dzisiaj wizyta u kardiologa i skierowanie natychmiastowe na ablcje.. jutro ide na badanie holta .. :( Mam 27 lat. Od około 4 lat mam problemy z sercem.Poczatkowo ataki..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...której go mierzymy i pory dnia. Oczywiscie prawidlowy puls oraz bezpieczny puls tez zalezy od wieku. Wraz z wiekiem poziom pulsu sie podnosi a maksymalny bezpieczny zmniejsza i zmniejsza sie nasza tolerancja wysilku. Moim skromnym zdaniem pacjenta bardziej pomocnym w ocenie naszego pulsu..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...tolerancja wysilku srednia ) Witam Was. Mam prawie 17 lat i mój puls to ok 130 - 140. Nie znałem go do póki mamusia sobie ciśnieniomierza nie sprawiła, ale nie zamierzam iść z tym do lekarza bo nie przeszkadzało mi to nigdy więc nie powinno dalej. a ja to wszystko szczerze pierdole. mam..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...) ja też mam w ciągu dnia 80 - 90 miałem holter założony i średnia z 24 godzin wyszła 75 rozmawiałem z kardiologiem i powiedział że wszystko ok,że niema czym się przejmowac.poprostu mniej sie denerwowac i o tym nie myślec.najszybsze bicie miałem 120,a najmniejsze 44.serce zdrowe Moja..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...wszystko było okej ; ) tego dnia, byłem chory, miałem gorączke, podejrzewam że to mogło być przyczyną ataku .. mam ciągłe niedobory magnezu, wpierdzielam tabletki i jak juz uzupełnie niedobór, wystarczy kilka dzni bez tabletek i znowu poniżej normy, częso mam skurcze w łydkach,..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...zdarzaly sie raz na 2 tygodnie a nawet raz na miesiac.Ogolnie mialam jakies 4 ataki w ciagu 3 miesiecy.Potem przyszla wiosna 2007, lato i jesien i nic. zadnego przyspieszone bicia serca.Ale w listopadzie zeszlego roku znowu sie zaczelo:( poszlam do lekarza rodzinnego i stwierdzil ze mam..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...książkę. Objawy odpowiednio zrujnowały mi życie, portfel itd. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie GG 12627787. Pozdrawiam życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Witam. PROSZE O POMOC. Czy moze ktos mi powiedziec co oznacza - supraventricular ventricular ectopy - mam zaburzeninia pracy..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...meczylem sie reszte dnia w domu ( niezapomniane urodziny nie ma co ).. od tego czasu istna kolejka gorska, raz jest lepiej a raz strasznie... zauwazylem ze teraz jak tylko wiecej sie poruszam ,to na 100% tego dnia jeszcze mnie przymeczy czestoskurcz ,tak samo jest ze stresem, latwo sie..

2-ga ablacja za mną

.. ...nie zdążyłam się porządnie przestraszyć. Miałam kupe szczęścia, że odbyło się to tak szybko. No masz, ja do Ciebie smaruję na gg a Ciebie wzięli z marszu na ablację: ) Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie dobrze już. : ) Asiula: Jak się czujesz po zabiegu? Zapewnili Cię, że już..

Echo serca - Str. 5

.. ...wysłane przez Justyna dnia 2007 - 01 - 10 17:38:12: : Moje badanie Echo wykazało że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać..

Echo serca - Str. 8

.. ...odpowiedź, trochę podniosła mnie Pani na duchu i może tak starsznie nie będę się martwiła w święta ( mama idzie do szpitala już we wrtorek ). Oczywiście jeśli dobrze zdozumiałam pierwsze zdanie : * ( ... )ale z samego wyniku echo nie. * Mam nadzieję, że to * NIE * miało oznaczać, że..

Echo serca - Str. 11

.. ...na opisie EKG ,,utrudnienie przewodnictwa środkowokomorowego nad ścianą dolną,, Nie daje mi to spokoju czy to coś poważnego?? Witam Panią Izabelę, z Krakowa i gratuluję wytrwałości w odpisywaniu na te wszystkie posty : - ) Jestem pod wrażeniem, bo mnie samemu nie udało się być na tyle..

Echo serca - Str. 16

.. ...było zez zmian! - 2 dni jeszcze chodzilem taki dziwnie slaby ! miedzy czasie zrobiłem badania z krwi: wszystko w normie łącznie z elektrolitami, prócz cholesterolu calk : 6,19 cisnienie graniczne 140/90, przy wzroscie 186 cm waze okolo 99 kg zrobilem też Echo - oto wynik: Lewa kom..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...poslano mnie na trzy dniowe nadania do szpitala woj.. ale potrwalo to trzy i pol tygodnia ;/to eyniki badan z przed tych trzech lat :Ekg spoczynkowe 70/min v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa ;>Normogram:Rytm zatokowy zaklocony pojedynczymi pobudzeniami..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...długie okresy kilkutygodniowe kiedy jest absolutny spokój i nic się nie dzieje. potem przez kilkanaście dni odczuwam je prawie codziennie. Nie liczę ich ale ocenić ich liczbe moge na około 100 - 200 dziennie, co daje około 10 - 20 na godzinę. Co odczuwam? Głównie szarpnięcia w okolicy..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...itp. Bywa, ze calymi dniami tego nie mam, dlugi czas. A bywa ze codziennie, ale za to tylko na przyklad jeden raz dziennie. Moj kardiolog powiedzial, ze albo jest to nerwowe, albo sa to takie dodatkowe skurcze jakby faza poczatkowa czestoskurczu, tylko ze nie zawsze po nich jest..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...będzie działał innaczej jedni sobie go chwalą inni nie zyczę choruszką zdrowia i pozdrawiam, witam, ja biorę Betaloc zok 50 drugie opakowanie i jest lepiej jak przy pierwszym bo przy pierwszym opakowaniu to miałam prawie wszystkie skutki uboczne:( a teraz serce znacznie spokojiejsze ale..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...dolegliwości.Są lepsze i gorsze dni i jakoś idę do przodu bo nie mam innego wyjścia.Jest mi ciężko,to fakt,ale co zrobić???Najgorsze są te czarne myśli...Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka : - ) ) tez mam nerwice serca ale zdecydowanie wole jak mnie dopada szybkie bicie serca a nie te..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...bezsilności.Dzień za dniem czuje się bardzo żle z powodu nerwicy i tych skurczów,w pracy siedze i czekam czy zaraz zemdleje czy dotrwam do 15. Betablokery w ogóle mi nie pomagają,obniżają tylko ciśnienie które i tak jest niskie i spowalniaja prace serca do 55 - 57 uderzeń co też jest..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...osobiście polecam odpowiedni dobór suplementów oczywiście tych naturalnych,ziołowych które w żaden sposób nam nie zaszkodza.życze wszystkim spokoju i wiekszego wyluzowania( chociaz wiem że nie jest to takie proste: ) ) Ela Witam mam nerwice o 16 lat na poczatku było szybkie bicie serca..

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...we wtorek, czyli za 3 dni bede mial ablacje. Wlasciwie jakos nie boeje sie bardzo powiklan ile samego zabiegu. Nie wiem jak ja tam wyleze; ) Choc w moim przypadku droga dodatkowa jest zlokalizowana bardzo blisko drogi prawidlowej wiec jest ryzyko, ze wypalajac dodatkowa uszkodza..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. Jestes taki bezpośredni - tak naprawdę Panie Sławku ...to na wszystko można umrzeć.Nie pisz takich rzeczy! W październiku minie rok od ablacji. Ważna decyzja czy ją robić ale w moim przypadku dobra decyzja. Wszystko poszło dobrze i oprócz 3 miesięcy z okropnymi migrenami ( po zabiegu ) to nie mam żadnych..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...druga córka żyła siedem dni miała wadę serca po operacji zmarła dni ,operacje przeprowadził doc Mol.Nikt nie jest w stanie powiedzieć mi czy jest to związane z moją wadą.. Cześć witam wszystkich właśnie jestem kolejnym członkiem tej niesamowitej grupy ludzi. Moja historia jest bardzo..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...Potem dobrac odpowiednią formę leczenia lub profilaktyki i postępowania w chwili napadu. Robimy ablacje też i dzieciom ( większym ), można tez sprobowac dobrac jakies lekarstwo, jesli jest Pani z okolic Krakowa - prosze przyjść na konsultacje: I Klinika Kardiologii, Pracownia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...zwalczyć, po szkole średniej wpadłem w dośc ciekawe towarzystko, alkohol, imprezy byłem tak tym przesiaknięty, że musiałem powiedzieć stop, ułożyłem sobie życie ..rodzina teraz mam córeczkę ale od roku znowu zaczołem sie żle czuć kołatanie serca...ucisk w klatce piersiowej.. drżenie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...nerwica przebiega dokładnie tak jak by nam sie wydawało.często sie ukrywa pod roznego rodzaju dolegliwościami stąd ta nasza bezradność a czasem latania od lekarza do lekarza.Nic dziwnego,że nerwica jest często przyczyną depresji.Każdy zdrowy człowiek nie zwraca uwagi na stan swojego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...podobne objawy od 2 tygodni raz nawet zabrala mnie karetka bo mtslalem ze umieram ... mam 23 lata i strasznie mnie ta nerwica strasuje mam przepisane od lekarza Metaprolol , Hydroxyzinum , Promolan , Ketonal Forte i Asentre ale boje sei brac te wszystke leki na raz poradzcie moze ktore..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...wystarczy że nie wezmę 2 dni wtedy kompletny zgon Wiem ze wszystkim nam jest ciezko ale ja cały czas namawiam wszystkich na psychoterapie indywidualna dopóki nie dowiemy sie w jakich sytuacjach pojawiaja sie objawy i nie przyjzymy sie im to nic z tego nie bedzie leki tylko dzialaja na..