Ablacja po

Ablacja

.. Ablacja to zabieg wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejsce wprowadzenia elektrody to tętnica lub żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta ). Kolejnym krokiem..

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...holterowskie; EKG wysiłkowe ( w zapisie EKG zanika fala delta charakterystyczna dla tego zespołu ). Leczenie zespołu WPW. masaż zatoki szyjnej, leki przeciwarytmiczne, kardiowersja, ablacja drogi dodatkowej...

Tętniak pozawałowy serca

.. ...kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie aortalno - wieńcowe CABG...

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...uszkodzenie przerosłej mięśniówki w lewej komorze serca za pomocą cewników wewnątrznaczyniowych ( bez konieczności otwierania klatki piersiowej ), operacyjne nacięcie lub wycięcie przerosłej mięśniówki...

Arytmia serca

.. ...arytmii stosuje się środki farmakologiczne, kardiowersję, zabiegi ablacji. Niekiedy istnieje konieczność wszczepienia stymulatorów serca, które kontrolują i w razie potrzeby narzucają sercu prawidłowy rytm...

Bigeminia komorowa

.. ...normalne codzienne funkcjonowanie stosuje się leki antyarytmiczne. Można także przy pomocy badań elektrofizjologicznych zlokalizować miejsce, gdzie znajduje się ektopowe źródło rytmu i wykonać zabieg ablacji...

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...drogi dodatkowej ustala się za pomocą stymulacji serca ( zwykle przezprzełykowej ). Leczenie sprowadza się do podawania odpowiednich leków lub wykonania zabiegu ablacji i zniszczenia drogi dodatkowej...

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...poważne zagrożenie dla chorego. Stymulację przezprzełykową stosuje się w diagnostyce nadkomorowych zaburzeń rytmu oraz ocenie wskazań do ewentualnych zabiegów ablacji lub wszczepienie rozrusznika serca...

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...oraz często biopsję. Niestety nie ma skutecznego leczenie. Postępowanie sprowadza się do leczenia zaburzeń rytmu ( leki antyarytmiczne, ablacja, w niektórych wypadkach wszczepienie stymulatora serca )...

Częstoskurcz nawrotny

.. ...wywoływanie arytmii ), EKG metoda Holtera, stymulacja przezprzełykowa lub badanie elektrofizjologiczne z wprowadzeniem elektrod do serca przez tętnicę udową i aortę. Leczenie: farmakologiczne lub ablacja...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się farmakoterapię, zabiegi ablacji, niekiedy konieczne jest wszczepienie stymulatora serca...

Częstoskurcz

.. ...wystarczy usunąć przyczynę, na przykład wyrównać nadczynność tarczycy. Często stosowanymi lekami objawowymi są beta - blokery. Dobre efekty dają zabiegi ablacji. Ostatecznością jest wszczepienie stymulatora...

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...nieinwazyjną operację krioablacji serca u pacjenta cierpiącego na ciężką arytmię, przeprowadzili lekarze z Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Odbyła się ona bez otwierania klatki piersiowej chorego. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej metody,..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...stała elektrostymulacja, ablacja przezskórna prowadząca do likwidacji zbędnych szlaków elektrycznych w sercu poprzez działanie prądem o częstotliwości fal radiowych, leczenie chirurgiczne ). Serce ma wielu wrogów – najgroźniejsi to otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, brak..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...założenia bypassów oraz ablacji chirurgicznej przeprowadzą specjaliści z Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ablacja chirurgiczna to nowa metoda leczenia migotania przedsionków. Jak poinformował kierownik Kliniki Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...Opracowana w USA operacja ( ablacja nerkowego nerwu współczulnego ) polega na kontrolowanym uszkodzeniu nerwu odpowiadającego za podwyższanie ciśnienia krwi za pomocą cienkiego drutu wprowadzonego do naczynia krwionośnego. Koszt operacji jest stosunkowo niski ( w Wielkiej Brytanii -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...powiedziała mi, że czeka mnie ablacja. Potem jednak stwierdziła ( ponoć po konsultacjach z innym lekarzem ), że to bardzo niebezpieczny zabieg i lepiej, żebym pozostała na lekach dopóki się da.Wspomniała, że ostatnio pacjentka zmarła przy zabiegu. Co to ma być? Co ja mam myśleć?..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...czytam na tym forum o ablacji. ale czy w przypadku takich zaburzen taki zabieg moze przyniesc dobre rezultaty. do tej pory zaden z kardiologów nie wspomnial o takiej mozliwosci. z gory dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam. sercowiec z wrocławia Panie Oskarze, dlaczego po ablacji..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...też wykonywane zabiegi ablacji. Koszt ok. 15 000 zł. Nie miałam jeszcze bezpośredniego kontaktu z tym lekarzem, ale zdaje się na opinie jego pacjentów. Wizyte mam pod koniec stycznia. Myśle, że nareszcie trafie na konkretnego lekarza. Asiula, chcialabym dodac cos od siebie a * propos..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...jak szacuje sie ryzyko ablacji w przypadku migotania przedsionkow ( u mnie na holterach wychodza epizody migotania, trzepotania i dodatkowe pojedyncze pobudzenia nadkomorowe - ok. 1500/dobe ). Czytalam gdzies, ze ryzyko powaznych powiklan szacuje sie na 1 - 5%...Natknelam sie tez na taki..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...dostałam skierowanie na ablację.Czy jest ktoś zadowolony z tego zabiegu?Boję się ,że po nim będę miała inny rodzaj częstoskurczu i będę mieć problemy z powstrzymaniem go.Myślę że to jakaś nowa metoda.Ja żyłam nawet bez leków mając 230skurczy na minutę.Termin mam na 23.07. Jestem po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 2

.. ...6.10.05 minie rok od mojej ablacji przez ten czas nie miałam żadnego częstoskurczu .Zabiegu bałam się tak bardzo , że jak 2 lata temu lekarz mi zaproponował to się nie zgodziłam bo bałam się , że nie wrócę ze szpitala .W tamtym roku w sierpniu miałam 4 częstoskurcze w ciągu tygodnia nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 3

.. ...tym forum dotyczące ablacji - wiele osób opisuje tu swoje refleksje dotyczące tego zabiegu. Poza tym ważne chyba jest jak bardzo nasilone są Twoje częstoskurcze: tzn. jak długo trwają ( im dłużej tym - rzecz jasna - gorzej ), jak często w ciągu roku je masz, czy dolegliwości towarzyszące..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...o ujemnych skutkach ablacji. Jednak jak widzę moje dobre chęci zostały źle odebrane.Tylko szkoda,że niektórzy nie chcą wysłuchać opinii innych i rozważyć za i przeciw. Skoro widzicie wszytsko bardzo kolorowo i na różowo, to się cieszę.. Nie życzę wam żadnych komplikacji pozabiegowych. 3...

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...ze potrzebna bedzie ablacja, podaje nr gadu gadu do siebie jak chcesz pogadac na zywo: 3444934 i moj adres e - mail: Salemcat@interia.pl. Chce cie juz na samym poczatku uspokoic, 11 lat temu mialem ablacje w Instytucie Kardiologii w Warszawie, obecnie polecam wizyte u Pana Profesora..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...najważniejsze stres : ) Odnośnie ablacji nie nalegał, wręcz jak go o to zapytałem, to stwierdził że napewno nie jeśli częstoskurcz zdarza się rzadko. Poza tym wydolność. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi na tym forum. Przyznam, że jeśli się widzi, że człowiek nie jest sam z problemem a..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...tychlekow tylko isc na ablacje ale ja nie poszlam bo sie boje i jak tu u mnie w miejscowosci zlapalo mnie serce to ci nasi lekarze kazali mi brac i brac ten betalok zok noi biore i jakos przez rok nic mnie nie zlapalo nie wiem co to ze mnabedzie strasznie boje sie zycia z tym za..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...zalecil 2 lata temu ablacje ale ja nie poszlam bo raz mi sie polepszylo przez rok i w tym roku raz zlapalo i zyje na tym betalokzok 50 i jakos leci tylko obawiam sie co bedzie z ta ciaza ): Lidka, jeśli planujesz ciążę to powinnaś skonsultować z kardiologiem przyjmowanie leków na serce...

2-ga ablacja za mną

.. ...Witajcie! 2 lutego miałam ablację, niestety nieudaną, bo już na 2 - gi dzień złapał mnie częstoskurcz, który później powtórzył się jeszcze 3 razy. Powiedziano,że od razu ( czyli tydzień po ) zrobią mi powtórkę, ale się przeziębiłam i pojechałam do domu. Posiedziałam w domu 2 tyd. i znowu..

Echo serca - Str. 29

.. ...wykonywane jestem po ablaci izolacja zyl plucnych choc nie wiem co to jest, tak mam napisane w wypisie ze szpitala, rok bylo super pojedyncze potkniecia serducha ktorych nie bralam do glowy, ale bol rozpierajacy klatke i brak powietrza to mnie nastraszylo . a ja mam skurcze dodatkowe..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...miałam,no i 2 marca miałam ablację.Nie mam już wstawek po wysiłku,ale jeszcze nie wyablowali wszystkiego i czekam teraz na 2gi zabieg. A Tobie radzę nie bagatelizować tych dodatkowych skurczów. Pozdrawiam. Nie bagatelizuję ich. Mój kardiolog powiedział po EKG, że w trakcie..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...Przeczytałam tu o zabiegu ablacji. Co to jest? I czy pomaga przy częstoskurczach? też to miałam, była to choroba tarczycy, przez 15 lat miałam takie kłopoty, nikt tego nie zdiagnozował, kardiolodzy dawali mi leki różne, i nic nie pomagało, teraz jestem po operacji i leczeniu jodem i mam..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...tego podchodzę. Przed ablacją się porzejmowałam bo zawsze wynikała z nich nowa wizyta w szpitalu, a dziś mam to gdzieś tak musi być i w niczym mi to nie przeszkadza, a skoro większość lekarzy twierdzi że to nortmalne to czemu ja mam być mądrzejsza od nich. Teraz jest mi dobrze a do..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni pół roku temu.Ostatnio zaczełam odczuwać dziwne potykania serca przy, których robi mi sie strasznie słabo.Zaczełam także odczuwac kołotania serca.zgłaszałam sie z tym kilka razy na pogoptowie i do szpitala ale za kazdym razem jak mi robili..

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...teraz wlasnie rozwazam ablacje, czyli zabieg inwazyjny majacy to wyleczyc. Zapomnij o tym ma to klkanaście procent ludzi. Jeśli bedzie Ciebie bolało serce to po prostu zaczniesz łykać magnez i Ci przejdzie. To wogule nie ogranicza twojej aktywności fizycznej możesz uporawiać sport i sex...

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...podjęciem decyzji wykonania ablacji w szpitalu Grochowskim. Rozpoznanie arytmi komorowej, jak mozesz to napisz czy jestes zadowolony z zabiegu w tym szpitalu? i czy sie dobrze czujesz oraz czy mogłeś odrazu isc do pracy. U mnie wykryto WPW jak miałam 5 lat. nie biore leków, nie bede..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...październiku minie rok od ablacji. Ważna decyzja czy ją robić ale w moim przypadku dobra decyzja. Wszystko poszło dobrze i oprócz 3 miesięcy z okropnymi migrenami ( po zabiegu ) to nie mam żadnych częstoskurczy i nie biorę żadnych leków. Cieszę sie że ją zrobiłam. POzdrawiam mam pytanie..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...tydzien temu mialam ablacjie,nie jest to przyjemny zabieg i samopoczucie po nim równiez,ale kazdy z nas chce byc zdrowy i trzeba zaufac lekarzom,nie straszmy sie wzajemnie,trzeba byc dobrej mysli...nie bójcie sie nie jest to takie straszne...pozdrawiam. w wieku 19 lat wykryto u mnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...arytmię,prawdopodobnie przejdę zabieg ablacji w celu jej likwidacji,którego strasznie sie boję. Najgorsze jest to,że jestem taka młóda,zawsze byłam ogromną optymistką,przyjaciele chwalili mnie za beztroskę,a tu nagle takie coś...strasznie utrudnia mi to życie. Wszystko się zmieniło,odkąd..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 20

.. ...nadkomorowy jestem po jednej ablacji a 10 sierpnia mam drugą mamzwichrowany kręgosłup a mimo to uważam że warto żyć i cieszyć się pełną piersią czego wzsystkim życzę pozdrowienia z dużym uśmiechem mirka luki Ty cholero! ; ) prosiłam żebyś mi podesłał na adres mailowy swoje gg : ) (..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...tylko jak czytam o jakiś ablacjach czy innych zabiegach to cisnienie skacze. Dał mi lek Betaloc. Poza tym jestem człowiekiem lekko nerowym. Co radzicie??Pomóżcie żeby w tak pocątkowym stadium dalej w to nie brnąć? Cześć! Dharma, pocieszę Cię, że u mnie już też piękną pogodę diabli..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...zabiegu jakimś typu ablacja, czy inne podobne okropieństwa i wtedy zaraz stresu sobie narobie bojąc się żeby tylko tego nie mieć: )ALe naprawde przed niczym innym jak przed jakimś badaniem inwazyjnym.Byłęm ostatnio u laryngologa bo mnie skeirowali z gardłęm o to tylko zwykły grzyb. A ona..

Blok przedsionkowy-komorowy II

.. ...czestoskurcz a rok po zabiegu( ablacja ) dowiedzialm sie przez słuchawke tel( system Kardiotel )ze mam blok II stopnia. Czy rozrusznik jest jednym sposobem leczenia?? Czy jest to niebezpieczne?? Witaj Pati! Mam do ciebie parę pytań. Piszesz,że jesteś po ablacji, że miałaś zespół WPW i..

Migotanie przedsionków

.. ...godzin. Teraz czekam na ablacje bo tak dalej zyc sie nie da.Pozdrawiam Irena Ja też mam migotanie przedsionków ( a raczej trzepotanie ) w sumie od niedawna – niecały rok. U mnie ataki pojawiają sie bez żadnej reguły, tzn. zawsze w pozycji siedzącej lub leżącej ( nigdy, gdy..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...się Kardiowersji poniewarz niewiem czy to jest groźne? i na jak długo działa taki zabieg i jakie są jeszcze inne metody leczenia? Na czym polega Ablacja? mam moigotanie utrwalone pozdrawiam wszystkich..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...pomocne, orientowałem sie kilka lat temu w temacie gdyż jestem po dwóch ablacjach Pozdrawiam firma to Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o. kontakt do działu obsługi klienta ( 0 - 22 ) 481 54 00 - 05 Pozdrawiam..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...rok. w marcu mialam ablację. dzis mam wynik krwi i mam inr na poziomie 1,45 a bralam dwa dni pol tabsa, jeden dzien cwiartke, a 3.09. mialam inr na poziomie 3,81 po braniu dwa dni pól, jeden 3/4 tabsa, trza bylo dawke zmniejszyc ale nie wiedzialm ze az tak inr spadnie. jadlam duzo..

Instytut Kardiologii Anin i ablacja

.. ...częściowo czwartej oraz ablację CTI= * SR ( cokolwiek to znaczy :D )Wykonujący zabieg Pan doktor Derejko ( wspaniały człowiek i lekarz – jeszcze raz serdecznie dziękuje ) i po zapoznaniu się z przebiegiem Pan prof. Walczak oraz Pani dr. Szufladowicz wszyscy stwierdzili że..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...zaproponował mi zabieg ablacji na te arytmie i powiedział ,że to nie są objawy od wypadania zastawki dwudzielnejZdezorientował mnie całkowicie tym.Nie wiem co o tym wszystkim myśleć wszyscy poprzedni lekarze mi mówili ,że to od tej wady.Na to wadę to się tylko uśmiechnął i powiedzial,że..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 11

.. ...wezlowy mialam leczony ablacja,nie czuje objawow wypadania tej zastawki,lekarz mi powiedzial,ze to jest taka uroda serca i nie nalezy tym sie przejmowac,z tego,co sie pozniej dowiedzialam,osoby z zespolem wypadania zastawki mitralnej powinny przyjmowac preparaty z magnezem i potasem,np...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...ablacji.rozważam taką możliwość.Chcialabym prosić o informacje od osób ,ktore przygotowują siędo podjęcia takiej decyzji,szczególnie jeśli są ze Szczecina.Pozdrawiam serdecznie wszystkich na tym forum...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...wielkich ruchach. Anna - Ablacja przy wypadaniu płatka??? jeszcze nie słyszałem o tym przy tej wadzie. Ja jestem zdesperowany i nawet jak bym miał 1 % szans na przeżycie to wchodzę w to. Wiadomo że na operacje to nikt z tego powodu nas nie skieruje, a moim zdaniem powinno się to..

Leki na arytmię to bzdura!

.. ...( obecnie jestem po ablacji częstoskurcz miałam 18 lat czyli prawie od urodzenia:> obecnie mam się oki ).Przeciez jak wezmiesz lek i po 5 minutach arytmia przeszla nie zanczy to że dzięki tabletce ,bo ta działa dopiero po pół godzinki:P Lekarze często przepisują tableteczki bo po..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...kiedyś jeszcze przed ablacją, kiedy brałam batabloker uparłam się, że chciałabym spróbować jak będzie bez leków. Pod okiem lekarza zminiejszałm dawkę o doszłam do 0 - tylko,że potem przez miesiąc dochodziłam do siebie, potem już nie próbowałam odstawiać - dopiero teraz po ablacji nie..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...ryzyka, bywa, że po ablacji pacjent wraca z rozrusznikiem i leczy się dalej na arytmię, to zapewne skrajny przypadek ale nie można o tym nie pamiętać. Ja uważam,że leki pomagają.Po operacji zastawki miałam migotania przedsionków przez cały miesac.Bez kroplówek nie przeszły.Teraz zażywam..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...najlepiej przeprowadza ablację. mam WPW i wszystko na to wskazuje, że będę miała ablacje, zwłaszcza, że gdyby nie leki, to miałabym ataki częstoskurczu najprawdopodobniej codziennie. Moje tętno jest rekordowe - 260/min. Poprostu w trakcie ataku czuję się jakbym wbiegła na K2 i zbiegła z..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 2

.. ...przygotowuje się do ablacji, musiałem pojechać do Pani Dr. Bujnowskiej żeby zleciła mi niezbędne badania przed wizytą u Pana Profesora Franciszka Walczaka, bo chcę oszczędzić trochę czasu, mieszkam 430 km od Warszawy, więc błędem byłoby jeżdzenie tyle kilometrów kilka razy, zamiast..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...udalo... A ja miałam ablację 21 - 02 - 2008 w Częstochowie w Centrum Chorób Serca i Naczyń im Polonii Świata. Cieszę sie że tu trafiłam bo na zabieg czekałam niecały miesiąc od momentu, gdy trafiłam do kardiologa. Oni współpracują z placówką z Zabrza: sam ordynator też pochodzi z tego..

Ablacja Łódź

.. ...nie jest wykluczona ablacja.Pozdrawiam. dam znac co powie lekarz na wizycie czy nadaje się do ablacjii ,juz mnie wkurza bran ie leków które nie dzialaja. napisz co Ci dolega; ja mam skurcze dodatkowe komorowe 1000 - 2000 na dobę; czasami się łączą; bardzo mnie to rozwala psychicznie...

Ablacja Łódź - Str. 2

.. ...moge sie zdecydowac na ablacje Piotrek,mój nr 503065690,prześlij sms swój namiar a solennie obiecuję zadzwonić i rozwiać Twoje wszystkie ewentualne wątpliwości.dzisiaj mija równy miesiac od czasu mojej ablacji i nic na szczęscie /złego/ się nie dzieje. Panie Jerzy proszę o kilka..

WPW - jakie objawy?

.. ...dolegliwością raz na zawsze .Ablację mam już za sobą i jestem zadowolony.Szukaj tytułu jestem już po ablacji.Z poważaniem Adam Tętno około 200 na minutę, totalne zmeczenie, jakbym rozładowała własnymi rękoma wagon węgla, nieustające parcie na pęcherz, ciśnienie skacze zazwyczaj ( choc..

Ablacja w klinice Jana Pawła w Krakowie przez dr Majewskiego

.. jestem kilka dni po zabiegu wykonywanym w klinice jana pawla w krakowie przez dr majewskiego.zabieg w 100%udany bez komplikacji.troche meczacy od 10 - 13,trzeba po nim lezec 12 godz.bez ruchu i sa naklucia w tetnicy udowej.warto go zrobic polecam..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...częstoskurczu. Brałam go po ablacji. Tak naprawde to nie wiem po co mi go dali: ) Ale jakoś nie odczuwałam poprawy, ale skutków ubocznych tez nie było: ) Więc nie ma się czym matwić.Jeśli Tobie służy i pomaga to jest dobrze: ) Żona ataki częstoskurczu uspokaja w ten sposób, że najpierw..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...można wyleczyć poprzez ablację - zabieg inwazyjny polegający na przerwaniu dodatkowej drogi to z niego skorzystaj. Jestem już po 2 lata. Przez 18 lat brałam leki i każdego dniz czułam że mam serce bo mi ciągle dokuczało. Teraz czuję się dobrze a co najważniejsze nie muszę już przyjmować..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...Mi lekarze sugeruja ablacje, mowia, ze jest duza szansa, ze po tym zabiegu nie bede miala problemow z arytmiami, albo przynajmniej zmniejszy sie ich ilosc, co tez bedzie dobre. Istnieje tez ryzyko, ze w czasie ciazy arytmie sie nasila ( z powodu hormonow, obciazenia ukladu krazenia itp...

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...leki ). Teraz jestem po ablacji ( która sie udała )jestem bez leków i wszystko jest super...Bardzo sie cieszę że zdecydowałam sie na zabieg!Jeżeli masz jakieś pytania to z przyjemnością odpowiem...Pozdrawiam serdecznie! Mam całą masę pytań.. : ) Z ważniejszych, to przy jakim rodzaju (..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...zaproponowali mi zabieg ablacji. zgodziłam się boo te napady są dla mnie uciążliwe i trwają nawet do 8 ( !!! ) godzin. boję się podjąć pracę bo nigdy niewiem kiedy bedzie kolejny częstoskurcz. to chyba dobra alternatywa taki zabieg bo leki to tak nie bardzo na mnie działają. pozdrawiam..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...pomalu szykuje sie na ablacje niestety.. Lek nie pomaga. Tak wiec zycie z rozrusznikiem nie jest zle : ) Zdrowia ja tez mam wszpiony w NL Odezwij sie prosze . Mam takie same problemy. Moze wymienily sie zdaniami. Prosze Ciebie bardzo Pozdrawiam Marta Witam, Mam 28 lat i skurcze dodatkowe..

Duży puls

.. ...na szyii. Jestem po ablacji... Mam taki sam problem jak Twoja mama... Wydaje mi się ,że mam to na tle emocjonalym;/ witaj Najprawdobodobniej Twoja mama ma tachykardie czyli praca serca jest nieco szybsza niz u zdrowego człowieka. Powiedz mamie zeby zrobiła badanie krwi gdyz..

Duży puls - Str. 4

.. ...nie wiem już co... ablacje dopiero co miałam... To nic nie znaczy : ) Wszyscy jesteśmy zdrowi tylko że żyjąc w świecie pełnym stresu i codziennej bieganiny podwyższa nam się puls ... dnia : ) ) ) Ja mam 31 lat ciśnienie 120/70 a puls prawie zawsze 80 - 95 Dziś po rowerkach z mężem..

Rozszczepienie łącza AV

.. ...że przy okazji zrobią ablację i po kłopocie, niestety arytmii nie sprowokowano. Natomiast z tego badania udokumentowano rozszczepienie łącza AV. Czy ktoś wie coś na ten temat? A oprócz tego rozpoznanie: tachykardia zatokowa, ekstrasystolia komorowa. Proszę o komentarze : ) Pozdrówka. Też..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...rzadkim powikłaniem po ablacji, na którą czekam, jest wszczepienie stymulatora. Ja sie nie boje bo moj stan serca ze tak powiem nie jest chyba zagrazający zyciu, lecz zycie z ów takim rozrusznikiem według mnie nie bylo by zbyt komfortowe :/ jedna mam dla was i dla siebie dobra wiadomośc..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...Witajcie. Jestem tydzień po ablacji. Dokonano jej w Instytucie Kardiologii w Anine dokładnie w zeszły piątek pod okiem prof. Walczaka. Bałam się jak ch..., ale nie było tak źle, wręcz przeciwnie całkiem przyjemnie. Na początku myślałam, że nie dojdę do sali, w której miał odbyć się zabieg..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...uwagi na to,że jestem po ablacji i muszę jeszcze wyciszać serce,bo straszny nerwus ze mnie. Też cierpiałam na częstoskurcz nadkomorowy.Na szczęście w marcu tego roku miałam ablację i jak na razie jest wszystko OK.Moje napady arytmii spowodowane były dodatkową drogą przewodzenia w..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 2

.. ...mi napisać czy zabieg ablacji jest skuteczny,bolesny i jak długo trwa? Hej Darek, ja juz miałem ablacje i bede miał jeszcze jedną, podaje Ci mój nr gg: 3444934 i e - maila: Salemcat@interia.pl, zapraszam do rozmowy, wszystko Ci wytłumacze. Ja też mam częstoskurcze nadkomorowe i zespół..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...innej możliwości niż ablacja; ) I powiem szczerze że przed tą wzytą strasznie bałam się tej ablacji ale Profesor jest niesamowicie spokojnym człowiekiem i po rozmowie z nim uspokoiłam się: ) Chciałam pozbyć się tego świństwa już teraz bo w przyszłym roku mam maturę i nie chciałabym wtedy..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...dodatkowe skurcze.. Ablacja ponoc udala się, wszystko szlo wręcz świetnie. Ale teraz niestety wszystko sie pieprzy.. Zalamuje się coraz bardziej. Uwielbiam sport - ale nie mogę ćwiczyc ;/ Przy tym mam skolioze - która za bardzo nie mogę leczyc ( bo wiecie na to aby cwiczenia korekcyjne..

Prof. Walczak - Anin

.. ...ramach NFZ? Na prywatną ablację niestety mnie nie stać? Czy ktoś mógłby podać jakiś nr tel. pod którym można umówić wizytę? Bedę wdzięczna. Monika - ja byłam u niego prywatnie na konsultacji, Centrum Kardiologii Anin,ul. Płowiecka 37, tel. 022 509 14 60, wizyta kosztuje 225 zł. Ablacja w..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...roku miałem robioną ablacje systemu Carto w Poznaniu u dr. Waśniewskiego na Długiej. Niestety zabieg się nie powiódł z prostego powodu, podczas zabiegu wystąpiła arytmia która została była zlikwidowana poprzez kardiowersje wewnętrzną. Arytmia była wyzwolona specjalnie by dokładnie zrobić..

Gdzie w Krakowie wykonać ablację?

.. mam skierowanie na Ablacje gdzie w Krakowie mozna to zrobić, proszę o pomoc? Ja pomimo tego że to UJ, to proponuje Warszawe - Anin z Panem Prof. Franciszkiem Walczakiem na czele, podaje swój nr gg: 3444934 i swój adres e - mail: Salemcat@interia.pl, ja miałem tam ablacje. Z powodu tego, że moje WPW jest..

Ablacja w Krakowie

.. ...ktore miały robioną Ablacje w Krakowie.Pilne dziekuje bardzo. Bardzo dobrze robia na kopernika 17 Kasiu!!??Wiem, że minęło troszke czasu od Twojej wypowiedzi, ale jak jeszcze tu zaglądasz to proszę o kontakt, bo ja mam wkrótce! włąśnie tam zabieg?pozdarwiam Witam JA miałem zabieg na..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...najszybsze wykonanie ablacji, zabieg ten jest wykonywany najlepiej w Warszawie, w Centrum Kardiologii Anin przy ul. Płowieckiej 37 oraz w Instytucie Kardiologii przy ul. Alpejskiej 42 w Warszawie - Anin, w tych dwóch placówkach leczniczych, ablacje wykonuje ten sam zespół pod..

Ablacja gdzie lepiej?

.. ...polecaja mi zrobienie ablacji fakt strasznie sie boje ale musze to wkoncu zrobic mam dwie opcje: jeden lekarz kardiolog poleca mi klinike w zabrzu i nie wiem jaki lekarz bedzie mnie operowal wyslal juz papiery 4 miesiace temu a tu zadnego odzewu od nich ... drugi lekarz poleca mi Wroclaw..

Ablacja gdzie lepiej? - Str. 2

.. ...dzisiaj skierowanie na nablacje w rzeszowie w LUXMED u dr M. Fotymy czy jakoś tak. Czy ktoś może mi napisać czy jest to dobry lekarz itd. czy mam się czego bać?? Ja miałam ablację w Rzeszowie, w Asklepiosie ( skierowana byłam przez Luxmed ). Dr Fotyma asystował przy moim zabiegu, a..

Wizyta w Aninie z prof. Walczakiem

.. ...w listopadzie miałam ablację w aninie w szpiitalu. dzięki niemu właśnie. super, że do niego trafiłeś. marta ja też miałam byłam u prof. na wizycie. Jechałam tam ze Szczecina. Potwierdzam słowa Marty - wspaniały lekarz i człowiek. Miałam wrażenie, ze on jako pierwszy mnie zrozumiał - a..

Kardiolog z sercem w Szczecinie

.. ...dwudzielnej i WPW jestem po ablacji, któa nie zlikwidowała dodatkowej drogi przewodzenia. Mam 31 lat i czuję się coraz gorzej. Szarpnięcia w klatce, uderzenia, potknięcia serducha , to moje najczęstsze objawy.Proszę dajcie jakieś namiary na dobrych kardilogów w Szczecinie i kontakt do..

Kardiolog z sercem w Szczecinie - Str. 2

.. ...p.dokor .Jestem po 2 ablacjach i znów coś nie tak.Wyszły mi zwolnienia przyspieszenia ,skurcze komorowe i nad komorowe ,jedna przerwa w biciu.Zniechęcona jestem trochę ankońską,bo cały czas nie jest tak jak być powinno.Ponadto kontakt z lekarzami robiącymi ablacje prawie niemożliwy,bo..

Kardiolog z sercem w Szczecinie - Str. 3

.. ...Kochani jestem właśnie po ablacji: ) Dziś wyszłam ze szpitala, czuję się dobrze, jeszcze nie mogę wypowiedzieć się na temat samego zabiegu, czy aby na pewno mi pomógł, bo jeszcze za szybko..., ale wiem, że zabieg się udał!!!!!!!!! Polecam bardzo gorąco Klinikę Kardiologii PAM, naprawdę..

Jutro badania, potem ablacja - 3majcie kciuki

.. ...potem seria badń.W piąek ablacja. Bleee. Przesyłajcie swoje pozytywne wibraje. Pozdrawiam! No to trzymam kciuki i daj znac co i jak, jak juz bedziesz po... mialas sie odezwac na gg !!! : ) czesc. czy udajesz sie do kliniki w aninie?tez planuje wizyte w tej klinice i tez wiąze sie to z..

Nieinwazyjne usuwanie arytmii - nowa metoda

.. ...promieniowanie ) niż typowa ablacja. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to miło by było jakby się tu podzielił : ) Teraz tak sobie myśle, że może chodziło dziennikarzom o metoda carto po prostu. Tylko czemu mówią, że jest ona nieinwazyjna, jak nie jest? witam od dluzszego czasu zadaje..

Dziś wizyta, za tydzień ablacja

.. ...tydzień mam przejść ablację. Nie wiem czy się cieszyć czy płakać!!! O tym, że będę musiała ją przejść wiedziałam, ale,że tak szybko...to NIE. Właściwie nie wiem jaki jest tego powód. Doktor nie wspominał nic, że jest tak źle ( choć sama wiem, że różowo też nie ). Nie kazał mi zrobić..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...ablatorzy ? Jesli pierwsza ablacja w Polsce była robiona własnie w Katowicach to pozostałe kliniki musiały sie tego uczyc właśnie od ablatorów z Katowic. W rankingach Pierwsza miejsca mają Katowice zaraz potem Warszawa. Trudno powiedziec która klinika jest najlepsza wiadomo ,że kazdy..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...ktoś z was miał robioną ablacje w szpitalu Grochowskim ? i jaka jest opinia na temat tego szpitala i skuteczności tamtejszych specjalistów? Iza, dziękuję. Czy wiesz może jeszcze coś więcej na temat samego przebiegu zabiegu – przygotowanie przed, rodzaje znieczuleń ( miejscowe..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...nie mialo ich przed ablacja. Po ablacji ma je mnostwo osob, nawet przez 9 lat po zabiegu. Pytalem, czy juz wiadomo, czego to cholerstwo nie chce sie odczepic ? Bardzo bardzo dziekuje za szczegoly ablacji.Troche jestem spokojniejsza.Bede miala ablacje robiona w Szczecinie.Nie mam juz..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 4

.. ...trzepotanie - tylko ablacja... Po zabiegu ludzie ida dwoma drogami. Albo sa zdrowi i juz nigdy nie wracaja do okropnej przeszlosci, albo jak wiekszosc po ablacji odczuwaja cos,co ich niepokoi i laduja na forum. Niestety uzyskac informacje z miejsca z ktorego powinno sie je uzyskac -..

Będę miał ablację! Anin Warszawa

.. ...zespol wpw i bede mial ablacje w Centrum Kardiologi Anin w Warszawie 28.02.2007. 8.30 rano, cholernie sie boje, trzymajcie za mnie kciuki! Pozdrawiam Wszystkich Artur Witaj!!! Czy ty jesteś tym samym Arrrturem, który pisał nam o dr Walczaku? W Centrum Kardiologii piszesz - to sporo Cię..