Ablacja serca

Ablacja

.. Ablacja to zabieg wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejsce wprowadzenia elektrody to tętnica lub żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta ). Kolejnym krokiem..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie aortalno - wieńcowe CABG...

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...uszkodzenie przerosłej mięśniówki w lewej komorze serca za pomocą cewników wewnątrznaczyniowych ( bez konieczności otwierania klatki piersiowej ), operacyjne nacięcie lub wycięcie przerosłej mięśniówki...

Arytmia serca

.. ...arytmii stosuje się środki farmakologiczne, kardiowersję, zabiegi ablacji. Niekiedy istnieje konieczność wszczepienia stymulatorów serca, które kontrolują i w razie potrzeby narzucają sercu prawidłowy rytm...

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...poważne zagrożenie dla chorego. Stymulację przezprzełykową stosuje się w diagnostyce nadkomorowych zaburzeń rytmu oraz ocenie wskazań do ewentualnych zabiegów ablacji lub wszczepienie rozrusznika serca...

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...oraz często biopsję. Niestety nie ma skutecznego leczenie. Postępowanie sprowadza się do leczenia zaburzeń rytmu ( leki antyarytmiczne, ablacja, w niektórych wypadkach wszczepienie stymulatora serca )...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się farmakoterapię, zabiegi ablacji, niekiedy konieczne jest wszczepienie stymulatora serca...

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...nieinwazyjną operację krioablacji serca u pacjenta cierpiącego na ciężką arytmię, przeprowadzili lekarze z Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Odbyła się ona bez otwierania klatki piersiowej chorego. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej metody,..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...stała elektrostymulacja, ablacja przezskórna prowadząca do likwidacji zbędnych szlaków elektrycznych w sercu poprzez działanie prądem o częstotliwości fal radiowych, leczenie chirurgiczne ). Serce ma wielu wrogów – najgroźniejsi to otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, brak..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...Zabrzu gdzie miałam ablacje i jestem zapisana na 10 pażdziernika. Nie chcialam czekać i poszłam do lekarza pierwszego kontaktu żeby przepisał mi jakieś leki na uspokojenie serca szczególnie że za 2 tygodnie wyjeżdżam za granice. Pokazałam mu wyniki holtera robione tydzien temu i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...wykonują między innymi ablację. Okazało się że Pan dr. Oskar Kowalski jest kierownikiem Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca w Śląskim Centrum Chorób Serca. poz. 10 http://www.sccs.pl/katedry+oddzialy/kat_oddz.htm Nie pomylcie moich oznaczeń dr. jako dochtor: ) lub lekarz...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...obecnie, bo jestem po ablacji ),Aspargin ( w moim przypadku brałam go w celu uzupełnienia niedoboru magnezu, potasu i przy niemiarowościach serca )i raczej bym go nazwała lekiem wspomagającym - ale to jest moje zdanie. Co do Preductalu nie jestem pewna ( nie pamiętam już ) - ale nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 18

.. ...wiem, ze ciezko. Po ablacji to normalne, ze masz skurcze przedwczesne. Poczekaj z opinia pol roku : - ) Pan Arek z 16.03: Radziłbym jednak skorzystać z lekarza. Napewno musi Pan kontrolować ciśnienie w domu. Może lek nie wystarczył i nadal jest zbyt wysokie? A do oceny * kołatań serca *..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 15

.. ...szpitalu.W grudniu mial ablace.Nie udalo sie.Nie bierze lekow ale w tym tygodniu byl dzien gdy mial3 silne ataki.pojawila sie nowa metoda leczenia.Krioablacja.Jesli ktos bchce porozmawiac podaje adres joki123@o2.pl Witam. Mój chłopak ma częstpskurcz serca i miał tez robiona ablację....

Częstoskurcz - ablacja - Str. 63

.. ...nie złapałam,ale przed ablacją też nie miałam uchwyconego na ekg. Dzięki za informacje. Pozdrawiam Hej dziewczyny,miło mi Was poznac.Czy mogłybyscie w skrócie napisac mi jak Wy odczuwacie te dodatkowe skurcze czy czestoskurcze?Ja mam takie przeskakiwanie serca połączone z uciskiem w..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 65

.. ...opis nawrotu arytmii po ablacji http://www.arytmiaserca.pl/wpw - wiele - lat - po - ablacji - kolejne - pytanie - do - eksperta - t605.html Niestety ale ablacja nie daje pewności że problem nie powróci i wcale nie jest żadko spotykane jeśli wraca. Mówi sie o zaletach, trzeba mówić też o..

Echo serca - Str. 29

.. ...wykonywane jestem po ablaci izolacja zyl plucnych choc nie wiem co to jest, tak mam napisane w wypisie ze szpitala, rok bylo super pojedyncze potkniecia serducha ktorych nie bralam do glowy, ale bol rozpierajacy klatke i brak powietrza to mnie nastraszylo . a ja mam skurcze dodatkowe..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni pół roku temu.Ostatnio zaczełam odczuwać dziwne potykania serca przy, których robi mi sie strasznie słabo.Zaczełam także odczuwac kołotania serca.zgłaszałam sie z tym kilka razy na pogoptowie i do szpitala ale za kazdym razem jak mi robili..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 105

.. ...komore serca jestem po ablacji z powodu migotania przedsionkow lekarze powiedzieli ze to od dlugoletniego nadcisnienia Witam! wiecie że lęk jest objawem wszystkich nerwic, ale w nereicy lękowej jest największy. Wszystkie objawy ( kołatanie serca, omdlenia, duszności, bóle pleców ) to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 11

.. ...wezlowy mialam leczony ablacja,nie czuje objawow wypadania tej zastawki,lekarz mi powiedzial,ze to jest taka uroda serca i nie nalezy tym sie przejmowac,z tego,co sie pozniej dowiedzialam,osoby z zespolem wypadania zastawki mitralnej powinny przyjmowac preparaty z magnezem i potasem,np...

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...udalo... A ja miałam ablację 21 - 02 - 2008 w Częstochowie w Centrum Chorób Serca i Naczyń im Polonii Świata. Cieszę sie że tu trafiłam bo na zabieg czekałam niecały miesiąc od momentu, gdy trafiłam do kardiologa. Oni współpracują z placówką z Zabrza: sam ordynator też pochodzi z tego..

Duży puls

.. ...na szyii. Jestem po ablacji... Mam taki sam problem jak Twoja mama... Wydaje mi się ,że mam to na tle emocjonalym;/ witaj Najprawdobodobniej Twoja mama ma tachykardie czyli praca serca jest nieco szybsza niz u zdrowego człowieka. Powiedz mamie zeby zrobiła badanie krwi gdyz..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...rzadkim powikłaniem po ablacji, na którą czekam, jest wszczepienie stymulatora. Ja sie nie boje bo moj stan serca ze tak powiem nie jest chyba zagrazający zyciu, lecz zycie z ów takim rozrusznikiem według mnie nie bylo by zbyt komfortowe :/ jedna mam dla was i dla siebie dobra wiadomośc..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...roku miałem robioną ablacje systemu Carto w Poznaniu u dr. Waśniewskiego na Długiej. Niestety zabieg się nie powiódł z prostego powodu, podczas zabiegu wystąpiła arytmia która została była zlikwidowana poprzez kardiowersje wewnętrzną. Arytmia była wyzwolona specjalnie by dokładnie zrobić..

Szybkie tętno

.. ...odpowiedz.Pozdrawiam Beata. Jestem po ablacji,którą miałam 2 marca tego roku.Przed zabiegiem miałam arytmię.teraz arytmii nie ma,ale od czasu do czasu mam atak szybkiego bicia serca.Czy może jest to spowodowane nerwicą?Dodam,że chodzę na psychoterpię,bo w sumie nikt nigdy nie..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...pani nauczycielce:] Ablację miałam niedawno, ale żałuję. Przed nią wiedziałam ,że mam wtedy i wtedy napad i jadę do szpitala..A teraz coś boli, coś mam a nie wiem co:( Dziewczyny,od wczoraj się trochę niepokoję,bo mnie od czasu do czasu zakłuje w okolicach serca.Nie jest to ból,tylko..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...arytmi przeprowadzono ablację dodatkowej drogi przewodzenia, a w echo serca wyszło powiększenie lewej jamy serca oraz fala wrotna zastawki trójdzielniej i mitralnej, stąd moje pytanie czy ta arytmia była powodem uszkodzenia zastawek czy odwrotnie. Dziękuję za odpowiedż. Dziękuję za..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...znajdziesz, chyba w wątkach o ablacjach ludzie wymieniali jakieś nazwiska. Hej czy mogla bym sie ztoba skontaktowac tu jest moj mailpatka0001@o2.pl.bo ja mma podobna sytlacje tylko ze ja mam zespol wpw.pozdrawiam Z ktora z nas chcialabys sie skontaktowac? : ) Witaj.mam te same objawy co..

Ablacja - Str. 3

.. ...gdybym się decydowała na ablację to w innym miejscu. Będę wdzięczna za odpowiedź. WITAM WSZYSTKICH : ) Duzo ciekawego dowiedzialam sie tu o zabiegu ablacji.Bardzo mnie to interesuje bo na forum NERWICY SERCA w ktorym uczestnicze bardzo czesto pojawia sie to slowo.Tylko wlasciwie komu..

Ablacja - Str. 7

.. ...teraz jestem juz po ablacji i całe szczęście koniec z tabletkami!!! napadami!!!! i od razu lżej mi na sercu i duszy: ). Do dorki!! Nie musisz koniecznie zmieniać lekarza, wystarczy poprosić ew. zażądać skierowania do poradni zaburzeń rytmu serca, a tam specjaliści od tej przypadłości..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...Miałam zespół WPW , potem ablację.. Dostałam jakiś czas temu wypis a oni mi tu piszą,że oprócz WPW kilka lat temu wykryli u mnie jakieś wypadanie przedniego płatka zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością... Ani ja , ani moja mama nigdy o tym nic nie słyszałyśmu ..tzn. nie..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...wypadanie płatka i jestem po ablacji po której też mam dziwne objawy. ( ablacja 5 lat temu ze względu na WPW ). Odwiedziłem wielu lekarzy. Tak naprawdę to nie wiem czy to wpadanie płatka nie wpłaywa w jakis sposób na WPW. Napisz jaki emasz objawy i ile masz lat. poadr Robert Sama mam..

Ablacja i ciąża

.. ...wskazania lekarzy: rozważyć ablacje, troche sie boję i szczerze mówiąc nigdy wczesniej nie przypuszczałam ze moze mi sie coś takiego przydarzyć, boje sie ze do konca zycia będę musiała łykać tabletki, czy ablacja moze to zmienić i jeszcze ciąża, nie moge brac mexicortu zwłaszcza w czasie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...komór. Jestem po dwóch ablacjach w Lublinie. Niestety one nie dały pozytywnego rezultatu. Nadal mam zaburzenia rytmu. Bardzo szybko się męczę. Biorę na stałe concor10,i suplementację potasu i magnezu, kaldyum 6 kapsułek, spironol200, magneb6. Pomimo tego bardzo często spada mi potas do..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...krótko.Lekarze wspomnieli o ablacji..miałam w Lublinie.Po drugim zabiegu lekarze byli zadowoleni, odbyła się w kwietniu 2007a w lipcu miałam zatrzymanie krążenia.Zespół długiego Qt,zatrzymanie krążenia,kardiomopatia przerostowa to są kryteria do defika dlatego,że w mechanizmie migotania..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...przeprowadzono u mnie ablację.Częstoskurcze ustąpiły, ale mam teraz cały czas, ja nazywa to zatrzymania serca, szarpnięciem ,ale lekarze określili ten mój przypadek jako * dodatkowe skurcze * .Jeden z kardiologów już mi sugerował wszczepienie rozrusznika jak mu powiedziałam, że czasami..

Jakie są objawy WPW?

.. ...wykonanie zabiegu zwanego ablacja.pOlega ono na zniszczeniu dodatkowej drogi przewodzenia energią za pomoca cewnika wprowadzanego do serca najczesciej przez zyłe udowa.To jest jak gdyby ,,wypalenie * dodatkowej przegrody.pRawidłowo wykonany zabieg uwalnia chorego od napadów czestoskurczu..

Powikłania ablacji

.. ...mogą byc powikłania ablacji? paulina@kubus.pl Jednym z powikłań jest nieplanowane spalenie łącza przedsionkowo - komorowego a co za tym idzie konieczność stałej stymulacji serca - wszczepnie rozrusznika...

Zwalnianie bicia serca

.. Bo ablacji mam dziwne zwalnianie i przyspieszanie bicia serca. odczuwam to jako kolatanie. co to moze byc???? pati ja mialam podobnie ale kardiolog nie kazal sie tym..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...elektryczne.Tzw.Zespol WPW.Konieczna byla ABLACJA( przecztaj definicje )Wahalem sie,ale doszlo do niej i jestem zdrowteraz nerwica...ach te kobiety,,, Po prawie 10 latach ( ! ) zorientowałam się, co pomaga: położyć się płasko na ziemi ( w każdym razie na czymś twardym ). Żadne tam nogi..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni pół roku temu.Ostatnio zaczełam odczuwać dziwne potykania serca przy, których robi mi sie strasznie słabo.Zaczełam także odczuwac kołotania serca.zgłaszałam sie z tym kilka razy na pogoptowie i do szpitala ale za kazdym razem jak mi robili..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...Pytałem kardiologa czy ablacja jest konieczna, powiedział że raczej nie a czasem może pogorszyć sprawę, więc na razie o tym nie myślę. Choć już inny lekarz straszył mnie rozrusznikiem serca Mimo wszystko wizyta tak pomaga się trochę uspokoić. I nie myśleć. Trzymam kciuki za wszystkich. i..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...leczy... nie myŚlałas o ablacji ???????????? do tej pory mialam czestoskurcz dwa razy,przerywam go propranolem. mam niedomykalnosc zastawki i/ii stopnia. lekarz nie proponowal mi takiego rozwiazania a pozatym balambym sie strasznie : ) pytam bo mój syn 16 lat miał 3 razy epizod..

Choroba serca czy panika?

.. ...piersi przeszlam w lutym ablacje mialam rozpoznany mikrogruczolak przysadki nie operowany tylko leczony w lipcu przeszlam operacje nastepna kwadrat piersi usuniety i co mam sie rozczulac i caly czas myslec o chorobach o nie nawet po ostatniej nie bylam na zwolnieniu wzielam tylko za..

Częstoskurcz komorowy

.. ...wiedzeic, czy Ty jesteś po ablacji? napiszcie mi prosze od czego macie te wsteretne migotanie komor? macie jakis wady serca?czy to po jakis zabiegach? jak zyjecie na co dzien i jak z waszym stanem psychicznym?pozdrowionka dla wszystkich migających komor : - ) ) Moje drogie nigdy nie..

Codzienne życie z WPW

.. ...pięć lat temu miąłem ablację, ale pomimo tego droga dodatkowa została w sercu. Żyję normalnie choć często myślę o chorobie. Pracuję zawodowo, rower i spacery to mój jedyny sport. Staram się nie przemęczać i nie stresować. Stres wydaje mi się że ma bardzo zły wpływ na to WPW Mam czasem..

Zespół WPW i wypadnie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...temu miałem robianą ablację z powodu WPW ( nie odczuwałem wtedy jakiś specjalnych objawów ). Po ablacji samopoczucie przez około pół roku gorsze - uczucia niepokoju w klatce, kołatania. Potem względny spokój i od jakiegoś pół roku kolejne objawy - szarpnięcia za mostkiem, uderzenia do..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 5

.. ...w ADPK wykonuje się ablację zaburzeń rytmu serca, w przerostowej jednak częściej wszczepia się defibrylatory No proszę, i jestem: ) Celem wstępu, mam 24lata, kardiomiopatię przerostową wykryto jakoś tak 97roku, mniejsza o daty. Dobrze poznać objawy, zagrożenia i rady innych osób..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...WPW. Miałem robioną ablację ale ona nic nie pomogła. Jeżeli chodzi o objawy to mam co jakiś czas uczucie potykania serca, uderzenia do gardła i takie szarpnięcia, czasami też wydaje mi się że serce na chwilę staje. Lekar mój mówi, że mam ten zespół WPW i zalecił branie tego samego leku..

Ablacja w Poznaniu dr A. Baszko

.. ...miesiąc mam mieć robioną ablację w Poznaniu. Czy ktoś z was miał już tam robioną? Pan dr mówił mi, że najprawdopodobniej chcą mi wejść z dwóch stron do serca. Czy ktoś już miał w ten sposób robioną ablacje. Boję się tego zabiegu, gdyż mam dużego pecha i obawiam się czy wrócę do..

Tachykardia i wzmożone napięcie, zaburzenia przewodnictwa

.. ...nadkomorowe. miałam mieć ablację - modyfikację węzła zatokowo - porzedsionkowego ale bardzo się bałam i nie poszłam. cały czas się męczę i mam nadzieję ze będzie jakiś lek który mi pomoże a tu jest problem bo jestem uczulona na wiele leków : ) na razie wegetuję. trzymajcie się buziaki..

Pojedyncze skurcze po ablacji

.. ...zauważyłem , ze moje czestoskurcze wygasają i wszystko zaczyna wracać do normy.Natomist mam tak zwane pojedyncze skurcze uczucie takiego potknięcia serca.Czy to tez ustapi ? Czy da się to jakoś leczyć ?..

Lek na skurcze dodatkowe

.. ...sie zabieg ablacji??? : ) ja przy przyspieszonym biciu serca dostawałam prpolanolol.teraz mamprzedwczesne pobudzenia komorowe z krótkimi okresami bigeminii dostajębetalock zok 25 ale nie wycisza tego...

Ablacja metodą Carto

.. ...miały robiony zabieg ablacji - carto w klinice poznańskiej.Jestem przed i ogromnie się boję!. w jakiej klinice masz na Długiej - kto Ci będzie robił? Na Długiej .Poprzedni i ten zabieg ma robić doktor Waśniewski miałaś juz jeden ? nie udał sie czy co ? tez Caro? czy masz jakąs wadę..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...Popytaj lekarzy o zabieg ablacji.To może przynieść poprawę,a nawet całkowite wyleczenie.Ja jestem prawie 3 m - ce po ablacji i widzę poprawę,ale wydaje mi się,że nie wyablowali mi wszystkiego i od czasu do czasu mam napady szybkiego bicia serca.Ratuję się wtedy beta blokerem. Pozdrawiam...

Dolegliwości po ablacji

.. ...temu miałam wykonaną ablację.Po zabiegu miewałam różne dziwne dolegliwości min. krótkie częstoskurcze nadkomorowe, trzepotania przedsionków, silne bóle w klatce piersiowej, jakieś dziwne bicia serca itp.Od pewnego czasu( około pół roku )mam wysoki puls w spoczynku od 90 do 130 uderzeń na..

Kardiolog w Szczecinie

.. ...chwili jestem juz po ablacji Bardzo dobry jeśli chodzi o elektrofizjologię ( czyli zaburzeia rytmu serca ) jest podobno dr Jarosław Kaźmierczak, przyjmuje w przychodni na ul. Staromłyńskiej. Na PAM - ie jest szefem oddziału elektrofizjologii.Co prawda nie byłam u niego, bo ablację miałam..

Stymulator serca

.. ...przerażona.Miałam zabieg na ablację i wyszły komplikację,najpierw wszczepili tymczasowy stym.potem wyciągli i okazało się że bez niego nieda rady.To jest oropne,powinnam zmienić raczej swoją pracę,za duże pole magnetyczne jest.Boję się o ręke że nieporadzę sobie znią.Wtej chwili prawie..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...dlaczego mialas robiona ablacje? Jaka diagnoze Ci postawiono? Czy mialas badanie usg serca i Holter i jakie sa jego wyniki? Pozdrawiam : ) Miałam zespół WPW z napadowymi częstoskurczami od 6 roku życia. To ja nie rozumiem...jeśli napisali mi,że stale się utzrymuje tachykardia zatokowa to..

Dodatkowe skurcze - Str. 23

.. ...2003 r mialam leczony ablacja,wypadanie platka zastawki mitralnej,strune rzekoma w lewej komorze - kompletnie nie wiem coz to: )Mimo,ze ablacja sie udala i czestoskurcz juz sie nie powtorzyl,mialam zaburzenia rytmu serca - skurcze dodatkowe nadkomorowe - jedno szybkie uderzenie miedzy..

Dodatkowe skurcze - Str. 55

.. ...moze Panie jestem po ablacji migotania przedsionkow a wczoraj bylam na wizycie i mam niby kardiologiczny zespol x czy ktos wie co to jest? Minia: To ten z archiwum? ; ) ) ?? pozdrawiam czesc,chcialbym sie dowiedziec czy dodatkowe skurcze serca moga uszkodzic zastawki serca? ~seba~,nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 67

.. ...NIE MA MOWY O ŻADNEJ ABLACJI. MUSI PANI ZWIĘKSZYĆ DAWKĘ TABLETEK I TYLE. PROSZĘ NAUCZYĆ SIĘ Z TYM ŻYĆ! hmm łatwo powiedzieć, komuś kto nie ma tych dolegliwości! Ja rozumiem lekarzy i to że dzielą zaburzenia rytmu serca na te groźne dla życia i mniej groźne ale ja ( my ) cierpię (..

Arytmia a ciąża

.. ...mam zaplanowany zabieg ablacji w szpitalu Jana Pawła II w Krakowie!Biorę pod uwagę fakt ze zabieg moze sie nie udac a chcialabym zajsc w ciąże!Jak arytmia wplywa na plód?Czym może grozić odstawienie leków i zajśćie w ciąże? mozna wiedziec skad u ciebie taka arytmia? masz jakas wade..

Ablacja przy anomalii Ebsteina

.. ...przeprowadzony zabieg ablacji przy tej wadzie serca. Gdzie, kto i czy się udało??? Bardzo z góry dziekuję o wszelaką informację: ) ) J. Witaj Jarku! Ablację miałam robioną 23.03.07r. w * I Katedra i Klinika Kardiologii Ak.Med.w Warszawie ul. Banacha 1a. * Zespół Ablacyjny pod kierunkiem..

Zespół WPW kwalifikuje się do renty inwalidzkiej?

.. ...przeszłas były zabiegami ablacji ??? nie mialam jedna ablacje a jaka mialas wade serca? nie mialam wady serca mam tylko migotanie przedsionkow przerost lewej komory serca i blok prawej odnogi peczka hisa a czy ten przersot masz od urodzenia? no i te migotanie? nie od nadcisnienia i..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne? - Str. 2

.. ...zostalam zakwalikowana do ablacji mialam wykonana miesiac temu i teraz czuje sie nie najgozej bo nie mam migotania tylko od czasu do czasu potykania serca ale mysle ze sie uspokoi zabieg trwal 4 i pol godz A gdzie mialas zabieg i jak dlugo na niego czekalas? Czy migotanie przedsionków to..

Psychika ludzi chorych na arytmię serca

.. ...poznać dzień świra. Ponoć ablacyjnie się ich nie leczy bo to tylko skurcze dodatkowe. dzieki za odpowiedz.widze ze jestes tak samo rozdrazniony jak ja.masz racje ze tylko ten kto ma to cholerstwo moze zrozumiec drugiego Mam arytmie już 4 - ty rok.To na początku denerwowało mnie.Im..

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...pewien problem. Jestem o ablacji już jakiś czas, a pomimo tego mam niepokojące mnie zaburzenia w pracy serca. A mianowicie czasem miewam bóle w klatce piersiowej , potrafiące trwac nawet kilka godzin.Nie jest to ani kłucie, ani pieczenie. Poza tym mój puls zawsze w spoczynku wynosi od..

Ablacja po zawale serca z częstym migotaniem przedsionków

.. ...szpitalu.Teraz czeka mnie zabieg ablacji w szczecinie.Prosze napiszcie czy ktos mial taki zabieg po zawale i jak sie czuje. Ja nie miałam zawału ale miałam ablację, myślę że jedno nie ma nic wspólnego z drugim, jeśli ablacja ma pomóc idż na całosc. MNie pomgła i czuję się uzdrowiona jak..

Kuracja po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...dzialanie.Moze mi sie uda choc ablacja nie jest wykluczona. @Irena, spokojnie, spokojnie, to był jednak zabieg, gdzie naruszono tkankę, to jednak musi się zagoić no i organizm powoli przyswoić jednak kawałek obcego ciała. Doradzam jednak ostrożności w miejscu gojenia, w szczególności nie..

Co poradzić na arytmię? - Str. 2

.. ...funkcjonowanie. Miałam już robioną ablacje i czekam na kolejną. Pozdrawiam! Ablacja to w zasadzie jedyny skuteczny sposób na walke z arytmia. Mam nadzieję,że po kolejnej bedziesz czuła sie jeszcze lepiej. Z całego serca Ci tego życzę. Nicore dziękuję! Ja też mam nadzieję, że kolejna..

Ablacja w Śląskim Centrum Chorób Serca

.. do Maćka ja miałam ablację w ŚCCHS W ZABRZU już dwa razy co chcesz wiedzieć? Witam. Choć nie było to do mnie pozwole sobie zapytać. Na czym polega dokładnie ten zabieg? Moja mama ma go mieć. Lekarz niby tłumaczył. Ale warto wiedzieć cos więcej od osoby która to przeszła. Z góry dziękuję. Pozdrawiam...

Arytmia nadkomorowa serca

.. ...elektrofizjologicznemu wraz z ablacją.Jeśli arytmia jest spowodowana dodatkową drogą przeowdzenia w sercu ( tak było u mnie ),w trakcie badania jest wywoływany częstoskurcz,lokalizowane jest ognisko arytmii i wypalane prądem o niskiej częstosliwości. Ja jestem po ablacji i choć nadal..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 3

.. ...muszę mieć wykonaną ablację jak najszybciej. Z góry bardzo dziękuję. Życzę zdrowia. Wiesława Cześć trafiłam na te stronę przez przypadek szukam widomości o częstoskurczu serca. trochę czytałm na ten temat ale nie wiem czy to jest to samo co arytmia a może ma z tym coś współnego. chciałm..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...do kliniki w opolu na ablacje mam jechac i sie zapisac czy ktos wie jak długo sie czeka na taki zabieg?Dostałem tabletki bisocard 5 mg kture narazie mają wyregulowac mnie ale teraz jest wieczur mierzyłem puls i mam tylko 50 czy to normalne przy tej tabletce?Juz mam dosc jestem tak..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...robia tomograf przed ablacja? Ja tomograf zawsze miałem robiony w Warszawie na Szaserów. Właśnie otrzymałem na pogotowiu propozycję ablacji,bo ląduję tam zbyt często z częstoskurczem nadkomorowym. Głos zabierają tu chyba młodzi ludzie,mający w zasadzie tylko problemy z częstoskurczem...

Bicie (arytmia) serca a posiłek

.. ...Wydaje mi sie że jest za to odpowiedzialne jakieś wolne przewodzenie które wywoluje re - entry i je podtrzymuje chyba czeka mnie jeszcze jedna ablacja tylko co z ta sennością po posiłku cukry też mam dobre...

Ablacja w Ochojcu 1988-kwiecień

.. ...ktoś kto miał wykonana ablacje w ochojcu 1988 - kwiecien.?????? bylem prawdopodobnie trzecim pacjetem w tej klinice a szostym w polsce ktory miał wykonana ablacje i to najmlodszym!!! teraz mam juz trzeci stymulator serca i czuje sie dobrze. Napisz wiecej o swojej ablacji i jakiej arytmi..

Czy ablacja to zabieg Carto?

.. czy ablacja = zabieg carto Ablacja niekoniecznie musi sie równać carto. Carto jest wykorzystywane podczas ablacji do mapowania serca w celu skuteczniejszej i szybszej ablacji . Ja miałem wykonywana taką ablacje z systemem carto w warszawie jako pierwszy pacjent. Było to 4 lata wstecz, mozna powiedzieć że..

Ablacja w Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...mi wykonanie zabiegu ablacji. Ze wzgledu na dlugie terminy o prof. Walczaka skierowano mnie do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Czy możecie podzielić się opiniami na temat tego ośrodka ? Podobno zespół doc. Kalarusa ma również świetne wyniki. Mam spore obawy związane z..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...dwa lata temu miałam ablację. I zamiast cieszyć się,że już niby po wszystkim , to jednak mam pewne wątpliwości.W Holterze wychodzą mi pobudzenia komorowe i nadkomorowe, trzepotanie przedsionków, mam zbyt wysoki puls..dziwne , kilkugodzinne bóle w klatce piersiowej..i nikt mi nie potrafi..

Zawał serca w wieku 33 lat

.. ...miesiacu.Jestem zalamana,czekam na ablacje ponoc ma pomoc ale ja juz nie umiem uwierzyc Witajcie.Kiedyś miałam sytuację w której zrobiłam się bardzo bardzo słaba nie miałam siły unieśc ręki, miałam odruch wymiotny,paniczny lęk,że umrę,miałam wrażenie,że serce raz mi bije normalnie..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...zakwalifikował mnie do ablacji. Ale nie o to chodzi. Gdy później trochę posprawdzałam okazało się, że ten lekarz jest świetnym specjalistą, owszem, ale w dziedzinie wszczepiania rozruszników. Zresztą większość lekarzy wykonujących w tym ośrodku ablacje jest tak naprawdę od rozruszników...

Zabrze - czy ktoś się tam leczył?

.. ...w Zabrzu??Czekam na ablacje w tej klinice. Jeden zabieg próbowano mi zrobić w Poznaniu,ale okazało się ze muszę go mnieć metoda Carto i skierowali mnie do zabrza.Z pierwszej wizyty w przychodni przyszpitalnej nie jestem zadowolona i ciekawa jestem jak jest w szpitalu. Ten zabieg pewnie w..

Ablacja - gdzie robić?

.. ...farmakologicznej czekam na zabieg ablacji, który jest jedynym wyjściem na obecny stan mojego serca. Po przeczytaniu tego forum nie wiem już co mam robić. Zabieg na który czekam mam mieć w Krakowie w szpitalu Jana Pawła, ( podobno jestem jednym z pierwszych na liście ), ale narazie od..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...prawdopodobie czeka mnie zabieg ablacji w Ochojcu..Mam rade do Ciebie..poprostu nie można o tym cały czas myśleć..trzeba starać się żyć nornalnie, ponieważ stres potęguje to wszystko..naprawde wiem po sobie.Miałam to samo..męka w upalne dni..zmęczenie podczas najprostszych..

Nierówne bicie serca

.. ...prawdopodobnie chcą zrobić mi ablację - zabieg usunięcia tego ogniska przez jakąś sondę. I tu zwracam się z prośbą o odpowiedż,czy jest JAKIEKOLWIEK ryzyko z nim związane?? Czy istnieje zagrożenie życia? Strasznie się boję,zwłaszcza że mam dopiero 19 lat... Boje się ataków arytmii ale..

Szybka praca serca

.. ...Maja mi zrobic zabieg ablacji, mam nadzieje z to pomoze i wszystko wroci do normy. Też mam taki * atak * raz na kilka miesięcy, prawdopodobnie spowodowany jest on niedoczynnością tarczycy ( chociaż pewien nie jestem bo mimo wysokiego TSH jestem chudy a na apetyt nie narzekam, jedynie..

Niedomykalność zastawki mitralnej i bóle, duszności i udzerzenia gorąca

.. ...43 lata. A, to pewnie ablacja wejdź na forum www.arytmiaserca.pl - jest tam doktor który pomaga w odpowedziach na trudne pytania - elektrofizjolog, bardzo miły człowiek. pozdrawiam s. Witajcie, Chciałabym nawiązać do wątku który rozpoczęła Beata już spory czas temu. Głównie chodzi mi o..

Po ablacji, mam wrażenie, że nie pomaga

.. ...przeprowadzony zabieg ABLACJI ze względu na wrodzona wade serca ( zespół WPW ). Jednak mam wrażenie, że mi to nie pomogło. Nadal mam częstoskurcze tyle że chwilowe tzw. pobudzenia, bóle w klatce piersiowej ( raz nawet bardzo silny i trwający ponad 6 godzin ). Serce wali mi jak opętane,..

Ataki arytmii serca

.. ...cewnik diagnostyczny i ablacyjny ( jednym cewnikiem można zdiagnozować i wyleczyć pacjenta, w standardowym zabiegu EP potrzeba ok. 4 cewników diagnostycznych i 2 ablacyjne ), zaopatrzony w zegar uruchamiany po podłączeniu do systemu CARTO, który pozwala na pracę czujnika tylko przez 24..

Lekka arytmia serca

.. ...malym stopniu.Mialem ablacje( czyt.definicje )mam 23lata i powiem Wam o co chodzi.Sa 2 przyczyny:albo spowodowane jest to Waszymi stresami i najzwyczajniej serduszko ma dosc( starajcie sie ten strach przed tym stanem opanowac - bojac sie tego mozemy czesto ten efekt wywolac sami!! -..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...lata poźniej był po ablacji - bo miał zespół WPW. i tylko przypadkiem trafił do madrego kardiologa. mieszkam w Katowicach - trudno mi wskazać kogos w Lublinie, natomiast zajrzyj za dwa tygodnie na kołątania serca okiem dochtora - tam wróci Oskar - elektrofizjolog - moze pomoże poszukać u..

WPW i inne objawy

.. ...wypowiadałem sie na temat ablacji i zespołu wpw oraz towarzyszącym mu zaburzeniom rytmu serca, leczę się już długo, 20.03.07 mam miec przeprowadzony zabieg ablacji w Centrum Kardiologii Anin w Warszawie pod kierownictwem Pana Prof. Franciszka Walczaka i Pana Dr. N.Med Łukasza..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca?

.. ...Mam rozrusznik ( po ablacji ) od 4 lat i miałam już przypadki gdzie przejście przez bramkę w markecie nie skonńzyło sie dla mnie dobrze. * Wylądowałam * w szpitalu. Zresztą wiem, że nie tylko mnie się takie historie zdarzały. Należy więc uważać.Tu naprawdę lepiej dmuchać na zimne W..

Wszczepiony defibrylator serca ICD

.. ...nagle.Czy ktos ma podobny problem i moze cos doradzic?pozdrawiam. Ja chętnie o tym porozmawiam, też mam ICD, nr. gg 3666882 Cześć Zuraw jak chcesz pogadać to napisz ,moje gg 8948164 Cześć moje gg to 7781119..