Acenocumarol lek

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...przeciwkrzepliwych, np acenocumarolu ( Sintrom, Sincumar ). Jeżeli farmakoterapia niewydolności serca jest nieskuteczna można zastosować mechaniczne wspomaganie krążenia. Ostatecznym rozwiązaniem jest przeszczep serca. Na rynku pojawia się coraz więcej farmaceutyków znajdujących..

Operacja zastawki aorty

.. ...Owszem trzeba przyjmowac acenocumarol i badac INR ale to nie koniec świata. Uszy do góry Dzięki Dana. Na razie to mi się wydaje trudne. Pamiętanie o badaniach, przyjmowanie leków itd. ... A gdzie miałaś robioną operację i jak to wszystko wspominasz? I jeśli mogę zapytać, czy masz już..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...wskaźnik był 1.53 i acenocumarol brałam przemiennie 1/2 - 3/4 tabletki oraz pozostałe leki. Witam!! Sztuczną zastawkę mitralną mam od maja 2006r i również zażywam Acenocumarol. Ostatnio biorę naprzemiennie 3,4 mg,jeżeli wskaźnik mam za wysoki to wtedy dawka 3,3,4. Badanie krwi robię raz..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...ciążę, ale wiem, że acenocumarol jest lekiem bardzo szkodliwym dla płodu. czy istnieje jakiś zamiennik leku, który nie zagrażałby mojej ciąży a jednocześnie uchronił mnie przed zakrzepem? Witam, Jestem ze sztuczną zastawką aortalną 4 lata ( SJM 25 ). Nikt nie poruszał tutaj tematu wpływu..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 8

.. ...na rozrzedzenie krwi acenocumarol.Prawda jest ,że leki antykoncepcyjne nie są wskazane chyba ,ponieważ ja pierwsze dolegliwości zaczęłam odczuwać jak byłam na lekach antykoncepcyjnych.Objawy tej dolegliwości są podobne jak u osób tu piszących.Mam często zaburzenia rytmu ,czasem napadowe..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...aortalnej 2 lata temu. Biorę acenocumarol w dawce min. 3 - 4 mg na dobę. mimo że dawki są raczej nie zmieniane jest duże wahanie wartości. Np w wakacje miałam bardzo niski . roszę o informacje jak należy się odżywiać przyjmując ten lek. Gdzie i jaką mogę kupić książkę na ten temat. Czy..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...dolegliwości. zalecone leki to: Acenocumarol, Digoxin, Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz straszy że do pracy chyba już nie wrócę. Jestem trochę zdezorientowany. Witam! Wybaczcie proszę,że tak długo milczałem,ale święta i brak czasu zrobiły swoje.Myniu..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...2x tulip pramolan2x acenocumarol na przemian3/4 i 1 cala a teraz mam dopisany lek co - diovan160/25 pol tabletki nadmienie ze mam chorobe wiencowa i migotanie przedsionkow nieraz czuje sie do d..ale staram sie nie panikowac choc nieraz mi to nie wychodzi wtedy dzwonie do pani doktor i..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...Witam, mam pytanie: biore acenocumarol i mam zaplanowany zabieg usunięcia woreczka żółciowego. Lekarz zalecił przejście na 10 dni przed operacją na zastrzyki Clexane. Czy jest to konieczne, czy ktos z Państwa zażywał takiego leku i jakie mogą być ewentualne skutki uboczne. Z góry..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 6

.. ...przez okres 6 miesięcy ACENOCUMAROLU i nie robiła zadnych badań wskaznikowych a operacje miała 9 miesięcy temu. Bo takim oto przykładem jest moja mama której pan doktor odstawił ten lek po 3 miesiącach przez pomyłke oczywiście która dopiero dzisiaj wyszła na jaw u zastępczego kardiologa...

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...Kalipoz, Hygroton oraz Acenocumarol. Proszę bardzo o odpowiedź, liczę na nią bardzo bo wizyta u okulisty w tym roku jast nie możliwa. Pozdrawiam serdecznie. Mam pytanie do lekarza tej strony.Urodziłam sie z sercem po prawej stronie oraz reszta narzadów tez po przeciwnych stronach.wiem ze..

Acenocumarol a uczulenie

.. ...serdecznie, od kilku lat biorę acenocumarol jednak od około roku mam problem z uczuleniem które według lekarzy jest przez przyjmowane leki. Odstwiłem wszystkie oprócz W/W bo z wiadomych względów nie mogę. Uczulenie obiawia się w swędzaca wysypka na całym ciele i pojawiają się pod skórą..

Sintrom czy kleksan?

.. ...przeciwskazan do przyjmowania Acenocumarolu. Zreszta na dłuzszą meteę kłucie sie samemu w brzuch i te paskudne siniaki które potrafia sie robić to niemiła perspektywa. A powiedzcie dlaczego stosujecie Sintrom a nie Acenocumarol skoro to to samo a kosztuje 3 razy mniej. Ja stosowałem tez..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 47

.. ...Tata bierze plavix i acenocumarol, który jest u niego ostatnio zamieniony na klexan z powodu krwiomoczu, który zaistniał po kumulacji obu leków. Zasugerowano mu, aby udał się do urologa, który miałby znaleźć lek osłonowy dla pęcherza moczowego, by Tata mógł wrócić do zażywania..

Dieta przy Sintromie

.. ...na cenę zamieniłem na Acenocumarol. Pierwszy raz słyszę że trzeba trzymać ścisłą dietę beztłuszczową. Jeżeli chodz juz o jakas diete to trzeba nie jesc w duzych ilosciach produktów zawierajacych duzo witaminy K typu brokuły itp. albo nagle zmieniac swoje upodobania zywieniowe. Chociaz..

Co zamiast Clexane?

.. ...chciałabym wrócić do Acenocumarolu.Lekarz powiedział , że przez pierwszy tydzien mam przyjmować razem i Clexane i Aenocumarol ... iiii boje sie :D bo każdy mi mówił ze tego nie wolno mieszać i już jestem cała głupia z tego wszystkiego . Można czy nie można przymjmować tego razem ;/? Ja..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 17

.. ...chce się żyć. Biorę już Acenocumarol, myślę,że w czerwcu będę miała ablację.Pozdrawiam. Cześć migający ! przesilenie i anomalie wiosenne dały chyba wszystkim się we znaki. Przeszłam jakby lekki udar, ale ze względu na rozrzedzoną krew oprócz zawrotów głowy innych zmian raczej nie ma...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...polfenon, enarenal, acenocumarol, potas, magnez i dodatkowo controlog na refluks. Refluks przyplątał mi się w krótkim czasie po rozpoczęciu leczenia migotań przy pomocy betablokerów. Podejrzewam, że może to być powikłanie po betablokerach tak jak suche oko choć lekarze twierdzą, że nie...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 24

.. ...na pewno na razie nie acenocumarol. To jest oczywiście moje osobiste zdanie - na nic Cię nie namawiam. Nie jestem lekarzem. Do Minii! Też mam od pewnego czasu jeszcze przed ablacją ból wieńcowy w czasie migotania i niekiedy w czasie wysiłku. Miałem przed ablacją koronarografię w celu..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 25

.. ...dziennie. Dodatkowo zażywam acenocumarol, Inhibace ( lek na nadciśnienie ) Kalipos ( potas ) magnes. Żaden z wymienionych leków nie jest w pełni skuteczny. Mimo, że USG nie wykazuje żadnych istotnych zmian i pozostałe organy są zdrowe migotanie nie ustępuje. Byłam na wizycie u jednego..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 28

.. ...sitaxitanum do tego acenocumarolu( przeciwzakrzepowy ).Teraz w pażdzierniku jadę na kontrolę jak narazie to mam 100tego nadciśnienia ale czuję się bardzo dobrzę. Każdy z Nas inaczej znosi tą chorobę i na każdego inaczej leki działają więc to wszystko zależy od organizmu i od lekarza..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...p/krzepliwych np. sintrom, acenocumarol, plavix stosowanych w chorobach serca, również zwykła aspiryna /polopiryna lub inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy może wydłużać ten czas. Proszę zastanowić się czy nie pobierała pani takich leków. A do hematologa /specjalista chorób krwi/..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi - Str. 2

.. ...wyszedłem z tego ,biorę acenocumarol 1 tabletka,na drugi dzień połowę mam problem z ustabilizowaniem wzrasta do 2,05 spada na 1,3 a ostatnio nawet do 0,81 sam juz nie wiem jak to jest jak zwiekszy lekaz to rosnie do 3 jak każe wrócić do poprzedniej dawki to spada ponizej 1 Jeżeli jest..

Sztuczna zastawka + leki a wpływ na przyszłe dziecko

.. ...wygląda tak że odstawiam acenocumarol i przechodzę na heparynę tz. kleksan bo acenocumarol może uszkodzić płod ale związane to jest z moim krwioobiegiem czyli kobiety a nie mężczyzny więc nie musisz się obawiać : - ) pozdrawiam Witam Asiu: ) Hmm miło czytać takie odpowiedzi. Mam nadzieję..

Inspra - Str. 2

.. ...raz tritace 25 i raz acenocumarol 1/2. Leki te [ bez Inspry ] biorę od wielu lat, ale dopiero uzupełnienie o insprę dało taki bardzo pozytywny wynik.Mam jednak pewne obserwacje co do których chętnie bym się coś dowiedział, bo sam w to trudno mi uwierzyć. Od czasu zażywania Inspry - jako..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...potas i wit K. ( biorę acenocumarol i detralex ).Jakieś sugestie, porady?Chętnie poczytam... Nogą trzeba ruszać, nawet jeśli nie można na niej chodzić. Leki są dobre. Polecam też delikatny masaż od stopy w kierunku serca, oraz układanie nogi na podwyższeniu podczas odpoczynku w pozycji..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. Od wczoraj zamist Acenocumarolu przyjmuje Warfin. Lek ten wreszcie jest dostepny w Polsce i jest refundowwany zamist ok 25zl kosztuje teraz 3,2 zl. tabletki 3mg i 5 mg. To taniej niz Acenocumarol. Z opini lekarzy podobno lepeij trzyma stabilność INR i mniej obciąża żełądek. Minus zazwyczaj wieksza dawka. Lek..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...na heparynę, ponieważ acenocumarol, który przyjmowałam uszkadza płód.Teoretycznie rzecz wydawała się prosta do zrobienia ale niestety jak to w życiu bywa teoria swoje a praktyka swoje : - / Podczas przyjmowania fraxy i acenokumarolu czynnik notorycznie spadał więc skonsultowałam się z..

INR jak postąpić?

.. ...po udarze i przyjmuje acenocumarol w dawkach 2mg - 2 - 3 - 2 - 2 - 3, wynik zazwyczaj w granicach 2 - 2,5. Ale na ostatnim wyniku 4,36 i nie wiemy czy leku jest za dużo czy za mało, jaka jest przy tym wskaźnniku krew za gęsta czy za rzadka? dziękuję Czesc Za rzadka nalezy zmniejszyc..

Wskaźnik INR

.. ...Polprazol 20mg, i oczywiście Acenocumarol wg.INR. ( miedzy 2 - 3 ) Ostatnio byłem na badaniu wskaźnika INR . Wynik trafił do lekarza prowadzącego . Okazało się ze mój INR wynosi 6,62 . Lekarz prowadzący kardiolog pierw zapytał się czy zmieniłem dietę odpowiedziałem ze nie . Stwierdził ze..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. ...digoxin.Atram,spironol,tritace.atacand,milurit i acenocumarol - więc jest tego trochę.większość stosuję już ponad 2 lata.Wątroba ,żoładek i tarczyca na razie się trzyma - ciekawe jak jeszcze długo.Pozdrawiam. Mynia! Jak zażywasz Opacorden dopiero pół roku i monitorujesz systematycznie..

Brak acenocumarolu przez 6 miesięcy

.. ...przez okres 6 miesięcy ACENOCUMAROLU i nie robiła zadnych badań wskaznikowych a operacje miała 9 miesięcy temu. Bo takim oto przykładem jest moja mama której pan doktor odstawił ten lek po 3 miesiącach przez pomyłke oczywiście która dopiero dzisiaj wyszła na jaw u zastępczego kardiologa...

Sztuczna zastawka a zabieg na zatoki Terapuls

.. ...WARFIN zamiast szkodliwego acenocumarolu czy tez z urzadzenia typu COAGUCHEK do pomiaru INR. A jak wspomniano wczesniej to prosze zobaczyc jaki wplyw ma pole elektromagnetyczne na zdrowego czlowieka. POzdr..

Dokładność pomiaru INR aparatem

.. ...zminy INR ja przy braniu Acenocumarolu a brałem go 14 lat tez miewałem różne skoki i to znaczne głownie przez inne leki. Odkad jestem na Warfinie jest znacznie spokojniej czyli od roku. Co do dokładności to moim zdaniem trzeba wybierac laboratoria gdzie często robią INR i jest..

Mostek mięśniowy

.. ...migotania przedsionków Acenocumarol, po czym zacząć brać Acard. Ogólnie odniosłem wrażenie, że wiedza lekarzy w Polsce na temat leczenia mostków mięśniowych jest znikoma. Golu nie chcę Ci niczego sugerować, ale powtórzę raz jeszcze, że gdybym wiedział przed operacją to, co wiem w tej..

Zastrzyki Clexane a INR

.. ...od 5 lat przyjmowała Acenocumarol i systematycznie kontrolowała wskaźnik INR. Ostatnio jednak trafiła do szpitala z oznakami krwotoku wewnętrznego. Lekarz prowadzący postanowił że bezpieczniejsze od Acenocumarolu będą dla niej zastrzyki Clexane 40 mg. Niestety przy wypisie nie miałem..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz straszy że do pracy chyba już nie wrócę. Jestem trochę zdezorientowany. Jest już taki wątek na tym forum.Poczytaj,jest nas tam kilku...

Zakrzepica

.. ...ta zakrzepice biore Acenocumarol i dwa razy w miesiacu robie badanie krwi INR.Lekarz nacz. powiedzial ze jak narazie pol roku leczenia,a pozniej jak bede miala prawidłowy wskaznik INR ( 2 - 3 ) to wtedy bede miala podawane inne leki.Mialam tak zaawansowana zakrzepice ze nie wiem jakim..

Proszę o porade

.. ...aortalnej, biorę na stałe Acenocumarol. Mam kłopoty z wątrobą, lekarze podejrzewają uszkodzenie po lekach ( nie chcieli zrobić biopsji ze względu na Acenocumarol ) Teraz lekarz chce mi zrobić gastroskopie i kolonografie ( nie wiem czy dobrze napisałam te nazwy ). Proszę o opinie czy te..

Acenocumarol negatywne skutki?

.. ...ok 3lat jest leczony acenocumarolem.owszemlekarz jestzadowolony z poprawy ( noga byla prawie do amputacji ) ale nigdy nikt nie uprzedzal go o skutkach ubocznychteggo leku.wiem zekazdy lekdzialauboczniena cos innego ale dzis przeczytalam ze acenocumarol maszkodliwy wplyw na plod(..

Interakcje leków

.. ...jak się ma alkohol do Acenocumarolu. Od czasu kłopotów z serduchem tj od 7 lat , dwa razy wipiłam po pare łyków szampana ( weselnego ). Chciałabym raz kiedyś wypić lampkę wina ale wstrzymuje mnie strach przed arytmią. Obiecałam sobie, że coś mi się należy jeszcze i nie chciałabym zawsze..