Acenocumarolu

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...przeciwkrzepliwych, np acenocumarolu ( Sintrom, Sincumar ). Jeżeli farmakoterapia niewydolności serca jest nieskuteczna można zastosować mechaniczne wspomaganie krążenia. Ostatecznym rozwiązaniem jest przeszczep serca. Na rynku pojawia się coraz więcej farmaceutyków znajdujących..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...acenokumarolu. W Polsce używa się głównie różnych preparatów acenokumarolu ( Acenocumarol, Sintrom, Sincumar ), na zachodzie również preparatów warfaryny ( także inhibitor syntezy aktywnej witaminy K )...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...mialam 273 i cisnienie 170/120 abywa i wieksze ablacji ponownej sie boje bo i wiek mam 55lat Panie doktorze; proszę o szczerość: czy w Krakowie warto poddać się ablacji czy lepiej szukać gdzieś dalej?..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...powinno się stosować Acenocumarol, który ma ponoć inny mechanizm działania. Z tego cowiem Zyllt jest raczej stosowany w chorobie niedokrwiennej serca ( zmiany miażdżycowe w naczyniach ). Panie doktorze, mam 33 lata od 4 trwają moje problemy z sercem. Biorę betabloker - czyli betaloc zok,..

Operacja zastawki aorty

.. ...Owszem trzeba przyjmowac acenocumarol i badac INR ale to nie koniec świata. Uszy do góry Dzięki Dana. Na razie to mi się wydaje trudne. Pamiętanie o badaniach, przyjmowanie leków itd. ... A gdzie miałaś robioną operację i jak to wszystko wspominasz? I jeśli mogę zapytać, czy masz już..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...rytmonorm ) a mam brac tylko acenocumarol przez 6 - tyg. Mam nadzieję, że znalazłem się w tych dobrych procentach skuteczności zabiegu i migotanie sie już nigdy nie pojawi. Pozdrawiam Cię mocno oraz wszystkich zarówno przed jak i po ablacji. Zabieg nie jest tak straszny. Jeśli ktos ma..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...ustalamy dawkowanie acenocumarolu. Tak zalecany lek biorę do następnego badania. Żyły też trzeba oszczędzać, bo są zrosty i za bardzo nie ma gdzie się wkuwać. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Chciałabym kupić książkę nt. jak zyć po wymianie zastawki aortalnej. Interesuje mnie co jeść i co..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...możemy ustalić dawki acenocumarolu dla mnie. Pozdrawiam i zyczę dużo zdrowia. Szanowny Panie ..sorrry zaczynam 11 rok ze sztuczną zastawką mitralną... Pozdrawiam mam nadzieje ,ze w tym roku uda nam sie wydac taka pozycję ,a niedlugo będzie nowe opracowanie na temat acenokumarolu -..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...tego też powodu zażywam acenocumarol i sprawdzam co 1,5 tygodnia poziom INR. Po implantacji czuję się i zachowuję jak osoba zupełnie zdrowa. Chcielibyśmy zajść z mężem w ciążę, ale wiem, że acenocumarol jest lekiem bardzo szkodliwym dla płodu. czy istnieje jakiś zamiennik leku, który nie..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...znowu powróciłam do Acenocumarolu, bo z tego co dowiedział się kardiolog, lek ten działa teratogennie tylko przez okres pierwszych trzech miesięcy, kiedy tworzą się organy wewnętrzne u dzieciątka. Oczywiście żyję z myślą, że dziecko może urodzić się chore, w końcu przez pierwszy miesiąc..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 8

.. ...na rozrzedzenie krwi acenocumarol.Prawda jest ,że leki antykoncepcyjne nie są wskazane chyba ,ponieważ ja pierwsze dolegliwości zaczęłam odczuwać jak byłam na lekach antykoncepcyjnych.Objawy tej dolegliwości są podobne jak u osób tu piszących.Mam często zaburzenia rytmu ,czasem napadowe..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...dziennie Rytmonorm 150 i Acenocumarol na rozrzedzenie krwi.Mam 42 lata,jestem pedagogiem .Przez rok małam spokój ,wada,nie dawala o sobie znać.Ostatnio odeszla do Boga moja mama,jest to utrata bliskiej osoby, doszły inne problemy.Duży poziom stresu powoduje u każdego myślę wzmożenie..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...aortalnej 2 lata temu. Biorę acenocumarol w dawce min. 3 - 4 mg na dobę. mimo że dawki są raczej nie zmieniane jest duże wahanie wartości. Np w wakacje miałam bardzo niski . roszę o informacje jak należy się odżywiać przyjmując ten lek. Gdzie i jaką mogę kupić książkę na ten temat. Czy..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...ja od roku byłam na acenocumarolu...faktycznie wahania jezeli chodzi o wyniki krwi były tragicznie rozbieżne...od 0,60 do 7,00 zwariowac mozna.mam zakzepowe zapalenie zył i bolontujace skrzepliny lecze sie teraz w anglii i zmieniono mi lek na warfarin...czuje sie fatalnie jak narazie bo..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...bemecor 1/2 dziennie, acenocumarol według indywidualnego zapotrzebowania, rytmonorm doraźnie. Czułem się źle, przeszkadzała mi duszność i mrowienie za mostkiem. Od ostatniego poniedziałku, czyli już tydzień, jak ręką odjął: arytmii prawie nie ma, no dziś pojawiło się trochę duszności,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...: ) no i oczywiscie acenocumarol . Witam, Mam 22 lata, u mnie też stwierdzili kardiomiopatię rozstrzeniową ( 5 lat temu ) wtedy frakca była ok 38%. Ciśnienie waha mi się w granicach od 100 - 60 do 60 - 40. Teraz frakcję mam 18%. Czuję się raz lepiej raz gorzej zależy pewnie to od pogody..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...dolegliwości. zalecone leki to: Acenocumarol, Digoxin, Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz straszy że do pracy chyba już nie wrócę. Jestem trochę zdezorientowany. Witam! Wybaczcie proszę,że tak długo milczałem,ale święta i brak czasu zrobiły swoje.Myniu..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...2x tulip pramolan2x acenocumarol na przemian3/4 i 1 cala a teraz mam dopisany lek co - diovan160/25 pol tabletki nadmienie ze mam chorobe wiencowa i migotanie przedsionkow nieraz czuje sie do d..ale staram sie nie panikowac choc nieraz mi to nie wychodzi wtedy dzwonie do pani doktor i..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...krotkotrwałe odstawienie acenocumarolu i przejście wlaśnie na clexane.Jest to niezbędne celem wyrównania pozimu INR do wartosci fizjologicznych , aby zapobiec nadmiernemu krwieniu w czasie zabiegu Witam,moja mama miala 9dni temu wymieniana zastawke mitralna jest jeszcze w szpitalu ale z..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 6

.. ...przez okres 6 miesięcy ACENOCUMAROLU i nie robiła zadnych badań wskaznikowych a operacje miała 9 miesięcy temu. Bo takim oto przykładem jest moja mama której pan doktor odstawił ten lek po 3 miesiącach przez pomyłke oczywiście która dopiero dzisiaj wyszła na jaw u zastępczego kardiologa...

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...Kalipoz, Hygroton oraz Acenocumarol. Proszę bardzo o odpowiedź, liczę na nią bardzo bo wizyta u okulisty w tym roku jast nie możliwa. Pozdrawiam serdecznie. Mam pytanie do lekarza tej strony.Urodziłam sie z sercem po prawej stronie oraz reszta narzadów tez po przeciwnych stronach.wiem ze..

Acenocumarol a uczulenie

.. ...serdecznie, od kilku lat biorę acenocumarol jednak od około roku mam problem z uczuleniem które według lekarzy jest przez przyjmowane leki. Odstwiłem wszystkie oprócz W/W bo z wiadomych względów nie mogę. Uczulenie obiawia się w swędzaca wysypka na całym ciele i pojawiają się pod skórą..

Sintrom

.. ...przytyciem?? Witam ja biorę Acenocumarol ( zamiennik Sintromu, który tez dlugo kiedys bralem ale jest niestety drogi )już 13 lat prawie. Skutki uboczne moim zdaniem trzeba dbać o żełądek kto ma bardziej wrażliwy. Co do poprzedniej wypowiedzi INR 1,1 to bardzo malo cos jest nie tak. Moze..

Sintrom czy kleksan?

.. ...przeciwskazan do przyjmowania Acenocumarolu. Zreszta na dłuzszą meteę kłucie sie samemu w brzuch i te paskudne siniaki które potrafia sie robić to niemiła perspektywa. A powiedzcie dlaczego stosujecie Sintrom a nie Acenocumarol skoro to to samo a kosztuje 3 razy mniej. Ja stosowałem tez..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...pozwolono Wam odstaiwc Acenocumarol? Pozdrawiam wietajcie mam do was prośbę dotyczącą waszych * migotek * ja mam cały czas tachykardię zatokową - nadkomorową 120/180 w spoczynku - praktycznie przez całą dobę . już po tylu latach nawet tego nie czuję i gdyby nie to że widzę jak mi bluzka..

Migotanie przedsiomków - Str. 4

.. ...Pokochać musiałem swój Acenocumarol i Bisocard. Piszę o tym, żeby niezdecydowanym na leczenie migotań uzmysłowić, że nie ma na co czekać. Cieszę się, że wracacie do zdrowia, a walczącym wytrwałości życzę. Tomasz! jestem ciekawy jak Ty czujesz sie prawie rok po ablacji. U mnie jest..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...stosuje sie w zamian za Acenocumarol. Jest on w formie zastrzyku i rzeczywiscie w brzuch zawiera heparynę drobnoczosteczkową. Ma innny mechanizm zapobiegania krzepnieciu krwi dzieki temu INR spada do poziomu ponizej 2. Wiem bo kiedyś to brałem ale mi sie wydaje że to stosuje się przy..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 9

.. ...zażywać większych dawek acenocumarolu tylko wspomagać się tym napojem,czy to mógł być przypadek?może wyjaśnię że ten napój polecono mi na wzmocnienie a przy okazji popijała go moja żona ,która jest po wszczepieniu zastawki aortalnej. Cześc Janku. Nie chcę udawać mądrej, ale jako..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 21

.. ...modyfikować dawkę. Ja biorę Acenocumarol w dawce 6 - 6 - 4. Jeśli ktoś może polecić taki aparat, proszę napisać. Dziękuję. Pozdrawiam! Moniko przejdż na warfin podobno jest skuteczniejszy.Ja go zażywam i trzymaj trochę dietę. Witam.Mam 34 lata od prawie 9 lat mam dwie sztuczne zastawki..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 22

.. ...czynny zawodowo. Zażywam acenocumarol i nienawidzę chodzenia na pomiary INR, zawsze jestem kilkakrotnie kłuty bo żyły mam głęboko. Mam zamiar zakupić jakiś aparacik i po przeczytaniu kilku opinii zastanawiam się dlaczego bardziej popularnym aparatem jest CoaguChek XS a nie INRatio na..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 23

.. ...), słyszałem, że przy acenocumarolu mogą być sfałszowane wyniki? Tak słyszałem a, że INR trzeba sprawdzać do końca życia, zamierzam zrealizować taki zakup, ciągle zastanawiam się, który aparacik kupić. Tak sobie liczę i okropne sumy mi wychodzą jakie wydamy na pomiary wskaźnika INR,..

Dieta przy Sintromie

.. ...na cenę zamieniłem na Acenocumarol. Pierwszy raz słyszę że trzeba trzymać ścisłą dietę beztłuszczową. Jeżeli chodz juz o jakas diete to trzeba nie jesc w duzych ilosciach produktów zawierajacych duzo witaminy K typu brokuły itp. albo nagle zmieniac swoje upodobania zywieniowe. Chociaz..

Co zamiast Clexane?

.. ...chciałabym wrócić do Acenocumarolu.Lekarz powiedział , że przez pierwszy tydzien mam przyjmować razem i Clexane i Aenocumarol ... iiii boje sie :D bo każdy mi mówił ze tego nie wolno mieszać i już jestem cała głupia z tego wszystkiego . Można czy nie można przymjmować tego razem ;/? Ja..

Ablacja - gdzie robią najlepiej? - Str. 3

.. ...Poza tym ciągłe łykanie acenocumarolu i rozważanie, czy mimo wszystko nie powstanie jakaś skrzeplina nie bardzo mi odpowiada. Czyli ja bym najpierw spróbował tą drogą, a póżniej ew z pomocą kardiochirurgów. Ja jeszcze nie miałem operacji, wciąż czekam. Nie mogę wic podać jak się udało,..

Migotanie przedsionków - ablacja

.. ...Dana ! Jeżeli zażywasz Acenocumarol lub Sintrom ( INR 2,o - 3,0 )ablację możesz mieć za ok. 3 miesiące. Warto! Trzymam kciuki! Dana, Ja miałem taką samą sytuację po trzeciej ablacji w sirpniu zeszłego roku, kolejną zrobiono mi w październiku ( 2 miesiące ). Poza atakiem który miałem..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 2

.. ...Rytmonormie i p/zakrzepowym Acenocumarolu. Jest jeszcze Warfin ale jeszcze gorzej go toleruję - skórnie tj, płatami schodzi mi skóra ze stóp. Acenocumarol powoduje również wysuszanie się skóry , tworzą się przesuszone jak i brązowawe a nawet czerwone - zaognione plamy ale bez swędzeń...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...koszmarne... Leki obecnie: acenocumarol ... digoxin x 1 dziennie + bisocard/Corecctin?.. poprawa samopoczucia, obniżenie ciśnienia krwi ale później: objawy silnego przemęczenia, kompletna dekoncentracja uwagi, niezwykła senność... migotanie nadal jest.. Z wywiadów z..doktorami...: ) ,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 14

.. ...Eluzyny! Amiodaron i Acenocumarol pozwolono mi odstawić w około 3 miesiące od ablacji, ważnym czynnikiem było również zmniejszenie objetości lewego przedsionka mierzonego w echokardiografii poniżej 40.Zobaczysz Eluzyno, z każdym dniem bedzie lepiej, poza tym nadchodzi wiosna, a to czas..

Zatorowość płucna

.. ...lat, teraz jestem na acenocumarolu i moge powiedzieć że jest ok. Pozdrawiam. mam 36 lat jestem 5 lat po zatorze poczatki straszne ale powoli wrocilo do normy choc nadal biore zastrzyki teraz jestem w 9 miesiacu ciazy jestem bardzo szczesliwa czuje sie dobrze Mam 33 lata, jestem 3 lata po..

Działanie uboczne clexane

.. ...doustne antykoagulanty np. acenocumarol. Z tym, że zaczynaja one działać dopiero po 3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki i oczywiście tez mogą mieć działania niepożądane. Czesc a macie moze cos takiego ze po wstzryknieciu tej substancji was piecze przez ok 10 min ? To normalne chyba ?..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 28

.. ...sitaxitanum do tego acenocumarolu( przeciwzakrzepowy ).Teraz w pażdzierniku jadę na kontrolę jak narazie to mam 100tego nadciśnienia ale czuję się bardzo dobrzę. Każdy z Nas inaczej znosi tą chorobę i na każdego inaczej leki działają więc to wszystko zależy od organizmu i od lekarza..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...życia muszę pobierać acenocumarol na rozrzedzenie krwi i bisocard zabezpieczający przed arytmią. Moim zdaniem chirurgia serca stoi u nas na bardzo wysokim poziomie. Kilkanaście lat temu nie miałbym szans na tak skomplikowaną operację. Z tętniakami trzeba być ostrożnym. Miałem co najmniej..

Wskaźnik protrombiny po wstawieniu zastawki aortalnej

.. ...zalecili stałe zazywanie Acenocumarolu a 4 mg do dziś podawano jej 2 mg jak szybko można to zmienić aby INR wróciło do 2,5 przepraszam sprawdzałam czy sie zalogowałam CO TO ZNACZZY MIGOTANIE PRZEDSIONKÓW PO WSTAWIENI ZASTAWKI? Witam! Migotanie to jest bardzo szybkoie i nierówne bicie..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...p/krzepliwych np. sintrom, acenocumarol, plavix stosowanych w chorobach serca, również zwykła aspiryna /polopiryna lub inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy może wydłużać ten czas. Proszę zastanowić się czy nie pobierała pani takich leków. A do hematologa /specjalista chorób krwi/..

Osoby z zastawką mechaniczną

.. ...bo alkohol działa podobnie na krew bo też rozrzedza i przy wypiciu dużej ilości alkoholu może dojść do krwotoku . Co do mnie to pije sporadycznie i w małych ilościach. Dlatego radzę uważać z tym piciem...

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 3

.. ...na ten dzien odstaw acenocumarol. a tak poza tym to fajnie że was znalazłam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich tykajĄcych!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ; ) ) ) ) Marto a propos alkoholu - to lepiej nie przesadzać. Ja oczywiście w Swięta wypiłam trochę wina czerwonego. Czasami lubię też..

Aparat do pomiaru INR - wasze opinie - Str. 2

.. ...soba długie lata brania Acenocumarolu to według mnie powinien nad czymś takim pomysleć. Pozdrawiam Super : ) Powiem szczerze, liczę, że doczekamy czasów refundacji. Tyle, że jeśli problem nie będzie nagłośniony nic się nie zmieni. Kupilem w Niemczech dla ojca w Polsce ( listopad 2007 )..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...brać tego leku, biorę Acenocumarol i jest różnie. Ale mam zdolności wyczuwania czy mój organizm ma jakieś * humory * i dziś już wiem, kiedy mam dobry lub zły wskaźnik. Jednak z rozsądku badam bardzo reguralnie INR. Utrzymuję go na poziomie 2,0 - 2,5, to mało ale wiem, ze moja zastawka..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi - Str. 2

.. ...to radzę zapomnieć o Acenocumarolu a przejść na Warfin. Chociaz podobno wszystkim nie słuzy. Ja od ponad 2 lat mam spokoj z INR miesci mi sie w wyznaczonych granicach. Przez 13 lat brania Acenocumarolu było róznie. Od małego po wysoki. Po leku o nazwie Flucolazole czy jakos tak (..

Ciąża przy sztucznej zastawce serca

.. ...odstawia się Acenocumarol i przechodzi na heparyne ale szczegołow nie znam. Pozdrawiam Agnieszkę driadea odnajdziesz może szybciej na : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 Wymaga logowania...

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...) i biorę Sintrom ( acenocumarol ). Tutaj normy muszą być utrzymane. Krew za gęsta = zator, za rzadka= wylew krwi do mózgu. Tak tłumaczyli mi to moi kardiospece z Zabrza i Anina. Odsyłam do poradnii kardio. Kochani, jeśli w czymś tutaj się pomyliłem - piszcie i poprawiajcie. Sam chętnie..

Sztuczna zastawka + leki a wpływ na przyszłe dziecko

.. ...wygląda tak że odstawiam acenocumarol i przechodzę na heparynę tz. kleksan bo acenocumarol może uszkodzić płod ale związane to jest z moim krwioobiegiem czyli kobiety a nie mężczyzny więc nie musisz się obawiać : - ) pozdrawiam Witam Asiu: ) Hmm miło czytać takie odpowiedzi. Mam nadzieję..

Inspra - Str. 2

.. ...raz tritace 25 i raz acenocumarol 1/2. Leki te [ bez Inspry ] biorę od wielu lat, ale dopiero uzupełnienie o insprę dało taki bardzo pozytywny wynik.Mam jednak pewne obserwacje co do których chętnie bym się coś dowiedział, bo sam w to trudno mi uwierzyć. Od czasu zażywania Inspry - jako..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...potas i wit K. ( biorę acenocumarol i detralex ).Jakieś sugestie, porady?Chętnie poczytam... Nogą trzeba ruszać, nawet jeśli nie można na niej chodzić. Leki są dobre. Polecam też delikatny masaż od stopy w kierunku serca, oraz układanie nogi na podwyższeniu podczas odpoczynku w pozycji..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. Od wczoraj zamist Acenocumarolu przyjmuje Warfin. Lek ten wreszcie jest dostepny w Polsce i jest refundowwany zamist ok 25zl kosztuje teraz 3,2 zl. tabletki 3mg i 5 mg. To taniej niz Acenocumarol. Z opini lekarzy podobno lepeij trzyma stabilność INR i mniej obciąża żełądek. Minus zazwyczaj wieksza dawka. Lek..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...lepszy dla żołądka. Acenocumarol brałem kilkanaście lat a Warfin dopiero 2 mc więc niewiele mogę na razie powiedzieć. Myślę że dobrze zrobiłem decydując się na zmianę. Pozdrawiam Witam ponownie, Chciałabym się dowiedziec coś więcej o tym aparacie do pomiaru INR, bo się chyba nad zakupem..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...na heparynę, ponieważ acenocumarol, który przyjmowałam uszkadza płód.Teoretycznie rzecz wydawała się prosta do zrobienia ale niestety jak to w życiu bywa teoria swoje a praktyka swoje : - / Podczas przyjmowania fraxy i acenokumarolu czynnik notorycznie spadał więc skonsultowałam się z..

Zespół pokardiotomijny?

.. ...leczenia p/zakrzepowego ( acenocumarol ). Jak to pogodzić z terapia sterydową * Przebieg kliniczny i badania sugerują proces autoimmunologiczny. Brak danych dla rozpoznania innego schorzenia o tym charakterze. Czy w/w obraz i przebieg moga odpowiadać zespołowi pokardiotomijnemu? Jak..

INR jak postąpić?

.. ...po udarze i przyjmuje acenocumarol w dawkach 2mg - 2 - 3 - 2 - 2 - 3, wynik zazwyczaj w granicach 2 - 2,5. Ale na ostatnim wyniku 4,36 i nie wiemy czy leku jest za dużo czy za mało, jaka jest przy tym wskaźnniku krew za gęsta czy za rzadka? dziękuję Czesc Za rzadka nalezy zmniejszyc..

Wskaźnik INR

.. ...Polprazol 20mg, i oczywiście Acenocumarol wg.INR. ( miedzy 2 - 3 ) Ostatnio byłem na badaniu wskaźnika INR . Wynik trafił do lekarza prowadzącego . Okazało się ze mój INR wynosi 6,62 . Lekarz prowadzący kardiolog pierw zapytał się czy zmieniłem dietę odpowiedziałem ze nie . Stwierdził ze..

Dokuczające tykanie zastawki mechanicznej - Str. 2

.. ...warfaryne ( Warfin ) zamiast Acenocumarolu. Moim zdaniem jest dużo stabilniejszy przez 2 lata INR mi nie skakał a z acenocumarolem różnie bywało. Oczywiście to zależy też od osoby bo słyszałem że niektórzy nie bardzo mogą ustabilizować INR z Warfinem. W tak młodym wieku warto tez się..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. ...digoxin.Atram,spironol,tritace.atacand,milurit i acenocumarol - więc jest tego trochę.większość stosuję już ponad 2 lata.Wątroba ,żoładek i tarczyca na razie się trzyma - ciekawe jak jeszcze długo.Pozdrawiam. Mynia! Jak zażywasz Opacorden dopiero pół roku i monitorujesz systematycznie..

Brak acenocumarolu przez 6 miesięcy

.. ...przez okres 6 miesięcy ACENOCUMAROLU i nie robiła zadnych badań wskaznikowych a operacje miała 9 miesięcy temu. Bo takim oto przykładem jest moja mama której pan doktor odstawił ten lek po 3 miesiącach przez pomyłke oczywiście która dopiero dzisiaj wyszła na jaw u zastępczego kardiologa...

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...obecnie 25 w międzyczasie Acenocumarol Magnez doraźnie 16 - 17 czerwca mam Holtera, niecierpliwie będę czekać na wynik. Pozdrawiam. Dana jak wyniki Holtera? Holter wyszedł nawet względnie, ani migotania ani czestoskurczy oprócz kilku tachykardii i nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych...

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków - Str. 3

.. ...spokoju. 26.08 mam kontrolnego Holtera. Myślę, że serce już jest podgojone. Teraz muszę tylko zaklepać we wrześniu konsutację u dr Kożlika. Mam nadzieję, że dowiem się już jakiś konkretów. Pozdrawiam...

Zgon z powodu opuchniecia krtani i języka

.. ...jedyny lek przepisany Acenocumarol. W ostatnim czasie skarzyl sie na bol gardla,chrypke, otrzymal antybiotyk, ktory juz wczesniej zazywal ( Amociklav ). Objawy ustapily po anybiotyku po okresie okolo 2 tygodni znow powrocily ponownie wzial ten sam antybiotyk, po okolo 7 - 8 godzinach..

Sztuczna zastawka a zabieg na zatoki Terapuls

.. ...WARFIN zamiast szkodliwego acenocumarolu czy tez z urzadzenia typu COAGUCHEK do pomiaru INR. A jak wspomniano wczesniej to prosze zobaczyc jaki wplyw ma pole elektromagnetyczne na zdrowego czlowieka. POzdr..

Dokładność pomiaru INR aparatem

.. ...zminy INR ja przy braniu Acenocumarolu a brałem go 14 lat tez miewałem różne skoki i to znaczne głownie przez inne leki. Odkad jestem na Warfinie jest znacznie spokojniej czyli od roku. Co do dokładności to moim zdaniem trzeba wybierac laboratoria gdzie często robią INR i jest..

Dokładność pomiaru INR aparatem - Str. 2

.. ...mechaniczne i biore acenocumarol. Aparat CoaguCheck XS posiadam od 2 lat. Do laboratorium nie chodze, krew badam co tydzien. Jest bardzo wygodny! Moj kardiolog uwaza, ze to najlepsze rozwiazanie dla osoby mlodej i skazanej na pobieranie krwi. Jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim..

Mostek mięśniowy

.. ...migotania przedsionków Acenocumarol, po czym zacząć brać Acard. Ogólnie odniosłem wrażenie, że wiedza lekarzy w Polsce na temat leczenia mostków mięśniowych jest znikoma. Golu nie chcę Ci niczego sugerować, ale powtórzę raz jeszcze, że gdybym wiedział przed operacją to, co wiem w tej..

Co u Was jak zdrowko

.. ...jaki lek bierze zona acenocumarol czy warfin? Bo ja biore ten drugi i jakos udaje mi sie utrzymac INR w ryzach.A acenocumarol tez wplywa negatywnie na kosci i miesnie. Zobaczymy co napisze Dorota lub kdz. INR mierze Coaguchekiem xs. A warfin biore 7 mg. i utrzymuje mi sie INR tak do 3.8..

Co wykonać PRZED operacją serca

.. ...przeciwzakrzepowych ( np. Acenocumarol ) na zastrzyki w brzuch ( np. Clexane ), kluczowa jest profilaktyka antybiotykowa. Do teraz nie potrafię pojąć, czemu nie powiedziano mi tego PRZED operacją... Mam nadzieję, że inni pacjenci podzielą się tutaj swoją wiedzą na temat..

Kto ma wymienić zastawkę niech się niczego nie obawia

.. ...muszę brać acenocumarol do końca życia ,ale INR się ustbilizwal,na2,38 i raz na dobę biorę concor0,5,wszystkim życzę dużo odwagi w podjęciu decyzji, inaczej już w tym czasie bym nie mógl do was napisać...

Zastrzyki Clexane a INR

.. ...że bezpieczniejsze od Acenocumarolu będą dla niej zastrzyki Clexane 40 mg. Niestety przy wypisie nie miałem możliwości porozmawiania z nim, natomiast w rozmowie z mamą powiedział jej ze teraz nie ma konieczności kontrolowania INR. Nie wiem czy do końca dobrze go zrozumiała??? pozdrawiam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz straszy że do pracy chyba już nie wrócę. Jestem trochę zdezorientowany. Jest już taki wątek na tym forum.Poczytaj,jest nas tam kilku...

Zakrzepica

.. ...ta zakrzepice biore Acenocumarol i dwa razy w miesiacu robie badanie krwi INR.Lekarz nacz. powiedzial ze jak narazie pol roku leczenia,a pozniej jak bede miala prawidłowy wskaznik INR ( 2 - 3 ) to wtedy bede miala podawane inne leki.Mialam tak zaawansowana zakrzepice ze nie wiem jakim..

Proszę o porade

.. ...aortalnej, biorę na stałe Acenocumarol. Mam kłopoty z wątrobą, lekarze podejrzewają uszkodzenie po lekach ( nie chcieli zrobić biopsji ze względu na Acenocumarol ) Teraz lekarz chce mi zrobić gastroskopie i kolonografie ( nie wiem czy dobrze napisałam te nazwy ). Proszę o opinie czy te..

Clexane

.. ...spokój . PS . jestem po kilku ciężkich operacjach sercowo - naczyniowych . Jeśli ktoś chciałby wymienić doświadczenia , zapraszam , mój skype , pawel_krystyna , posdrawiam . a mój gg 20716471 zapraszam....

Warfin i komary

.. ...* rozrzedzona * krew z warfinem nadal będzie im smakować ? Czy ktoś zauważył jakąś relację ? Ja biorę Acenocumarol, a komary nadal umieją mnie znaleźć w tłumie chociaż mam krew rzadką jak i anemiczną...

Acenocumarol negatywne skutki?

.. ...ok 3lat jest leczony acenocumarolem.owszemlekarz jestzadowolony z poprawy ( noga byla prawie do amputacji ) ale nigdy nikt nie uprzedzal go o skutkach ubocznychteggo leku.wiem zekazdy lekdzialauboczniena cos innego ale dzis przeczytalam ze acenocumarol maszkodliwy wplyw na plod(..

Interakcje leków

.. ...jak się ma alkohol do Acenocumarolu. Od czasu kłopotów z serduchem tj od 7 lat , dwa razy wipiłam po pare łyków szampana ( weselnego ). Chciałabym raz kiedyś wypić lampkę wina ale wstrzymuje mnie strach przed arytmią. Obiecałam sobie, że coś mi się należy jeszcze i nie chciałabym zawsze..