Acenokumarol

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. Acenokumarol jest pochodną kumaryny. Lek hamuje powstawanie aktywnych metabolitów witaminy K, które są konieczne do syntezy osoczowych czynników krzepnięcia. Efektem tego jest spadek krzepliwości krwi. Acenokumarol podaje się w stanach, w których istnieje duże ryzyko incydentów zakrzepowo - zatorowych, na..

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...przeciwkrzepliwych ( acenokumarol, heparyna ). Kontrola INR jest obligatoryjna w czasie terapii doustnymi antykoagulantami ( np. acenokumarolem ). APTT odzwierciedla aktywność wewnątrzpochodnego układu aktywacji protrombiny, parametr służy do kontroli leczenia przy pomocy heparyny (..

Kardiowersja

.. ...niektórych sytuacjach wykonuje się kardiowersję po uprzednim podaniu heparyny. W sytuacjach skrajnych, gdy arytmia stanowi bezpośrednie zagrożenie życia pacjenta, kardiowersję wykonuje się w trybie ostrym...

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...przeciwkrzepliwych, np. acenokumarolu. Niezależnie od przyczyny, jest to stan ostry, zagrażający życiu człowieka. Krwawienie śródmózgowe ma najczęściej miejsce w tak zwanych jądrach podstawy, wzgórzu oraz torebce wewnętrznej. Są to głębokie struktury mózgowia, przez które przechodzą..

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...zatorowym. Stosuje się kwas acetylosalicylowy ( aspiryna w odpowiedniej dawce ) oraz acenokumarol. W pierwszym trymestrze ciąży i w ostatnim miesiącu przed planowanym rozwiązaniem stosuje się heparynę...

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...antykoagulacyjnych, np. acenokumarolu ). Działania niepożądane związane z nodraparyną to przede wszystkim krwawienia i krwotoki. Możliwe jest także wystąpienie małopłytkowości zagrażającej ciężkimi zaburzeniami krzepnięcia do DIC włącznie. Jest to jednak rzadko spotykane powikłanie, nie..

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...przeciwkrzepliwe ( warfaryna lub acenokumarol ), które blokują powstawanie czynników krzepnięcia zależnych od witaminy K. Trzecią metodą, wykorzystywaną w stanach nagłych, jak zawał serca czy udar mózgu, jest tromboliza. Metoda polega na dożylnym lub dotętniczym podawaniu preparatów..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...polopiryna, acard itp, oraz acenokumarol i jemu podobne, czyli leki blokujące działanie witaminy K. Witam! Jestem już po ablacji, która odbyła się w IK Anin. sądzono,że mam zespół WPW, ale podczas bad. elektrofizj. okazało się, że jednak jest to AVNRT. Dawano mi 98% szans na to, że..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...mam brać Clexan lub Acenokumarol? Teraz biorę 2 razy dziennie po jednej tabletce Acardu. Czy to wystarczy, aby uniknąć powikłań tj.udar ? Moi rodzice ( 80lat ) mają utrwalone migotanie przedsionków i nikt nigdy nie proponował im leków niż Acard lub Polocard. Bardzo proszę o odpowiedź...

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...jeść. Ile pani zażywa acenokumarolu i czy jakies inne leki tez? Witam Ostatni wynik INR ..1.37 ( z 7 stycznia ) codziennie 3/4 tabletki ( wieczorem ), ponadto zażywam Metocard 100 mg dwa razy dziennie po 0,5 tabletki.. Prestarium 1 raz dziennie 4mg. .. Tertensif 1,5 mg raz dziennie...

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...opracowanie na temat acenokumarolu - chętnie sie podziele! Wklejam link do sciagniecia sobie pordników zeskanowanych jak zyć ze sztuczną zastawką i drugi z choroba wieńcowa. Adres ten znalazłem na innym forum. Mam pytanko istniej jakis aparat który mozna sobie kupic do oznaczania..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...tutaj tematu wpływu acenokumarolu na kości. Po 3 latach zażywania tego leku stanąłem na granicy osteoporozy i od roku leczę się również na to ( ostemax + wapno + witamina d ). ( mam 34 lata ) Birącym acenokumarol zalecam więc okresowe badania gęstości kości. Jeśli chodzi o dyskusję o..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...badania nad zastąpieniem acenokumarolu i podobnych substancją działającą podobnie czyli alkocholem. Jak narazie wyniki są zadawalające. Myślę, że sukces mich badań może zainteresować i ucieszyć wielu szczególnie panów. Poinformuję o efektach Pilot Witam Wczorajsze badanie echa ; bardzo..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...Pozdrawiam serdecznie!!!: ). Acenokumarol jest doustnym środkiem przeciwkrzepliwym z grupy antagonistów witaminy K, pochodnych kumaryn. Witamina K1 jest niezbędna do syntezy czynników krzepnięcia krwi zespołu protrombiny: II ( protrombiny ), VII, IX i X. Acenokumarol zaburza cykl..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...i od tej pory biorę acenokumarol, w sumie dosyć szybko doszłam do odpowiedniego INR ( od 2 do 2,6 ), zauważyłam, że mleko obniża mi INR, więc staram się go nie pić. Jedynie mam problem z lekami przeciwbólowymi, bo nikt mi konkretnie nie powiedział jakie leki mogę brać, więc przy bólu..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 3

.. ...szpitalu przepisano mi acenokumarol i zastanawiam sie czy aby mi on nie szkodzi rozregulował mi sie stolec oddaje go co 2 - 3 dni i to z bólami brzucha jestem senny doszły wypryski na twarzy jakbym dojrzewał w ogóle moje samopoczucie sie pogorszyło nie wolno mi jeść zbyt dużo warzyw..

Kardiolog z sercem w Szczecinie

.. ...wynikiem poniewarz biore acenokumarol i nie mialam terminu ale zostalam przyjeta pani dr zrobila mi ekg i od razu dala skierowanie na zalozenie holtera bardzo jestem zadowolona z PANI DR bOGACKIEJ w gabinecie czuje sie spokojna pani dr jest zawsze usmiechnieta i rozmawia jak z kolezanka..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...przeciwzakrzepowe, np Acenokumarol ( proszę niech Pani zajrzy na taki wątek na forum, tam też są ludzie z wymienionymi zastawkami,może coś Pani znajdzie dla siebie interesującego. Pozdrawiam życzę dużo zdrowia Agnieszka Witam, jestem przykładem dziecka, które zawsze chorowało na..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...przeciwzakrzepowych 9 w Polsce jest to acenokumarol ) A czy po wymianie można zacząć żyć tak intensywnie jak ze zdrową( biegać, męczyć się )? Oczywiście ,że tak! Po to w końcu robimy zabiegi! Oczywiście ,że nie zaraz po operacji,ale potem można normalnie zyc , pracowac , uprawiać sport (..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...badanie. Witam, ja biorę ACENOKUMAROL i trzymam INR w przedziale 2,3 - 3,0 ( 1/2 tabletki i co dwa dni 3/4 ) no i w miarę możliwości co 2 - 3 tygodnie do badania. Jestem 4 lata po wszczepieniu zastawki aortalnej. Witam. Chętnie nawiążę kontakt z osobą po wszczepieniu zastawki, która..

Niedoczynność tarczycy - Str. 9

.. ...przyjmuje letrox a biore acenokumarol podobne dzialanie i lekarz o tym wie ze przyjmuje ten lek nic o tym nie wspomnial ze nie mozna laczyc.Pozdrawiam Witam minia ja to tylko na forum przeczytalam w jakims opisie choroby ale nie wiem juz gdzie dokladnie bo tu tyle tego i dlatego pytam..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...pomysleć o włączeniu acenokumarolu Na pewno należy drozyc leczenie po dobrej konsultacji kardiologicznej Nie wiem czy ta ostatnia odpowiedż jest do mnie. Jestem pod opieką kardiologów ale oni nie bardzo chcą o tym się wypowiadać ( może dlatego, że nie mają zapisu tych częstoskurczy tylko..

Acenocumarol a uczulenie

.. ...może być nadroparyna. mój mąż ma ten sam problem, przeszedl na clexane i czekam już 3 tygodnie aż wysypka zniknie. Jest urologiem więc też histerykiem i mam horror w domu. Mam nadzieje że mu pezjdzie,..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...przyczynę, leczenie acenokumarolem jest tylko objawowe. Wiele rzeczy powoduje zatorowość np. zapalenie żył ( żylaki ), środki antykoncepcyjne, może wystąpić u kobiet po menopauzie. mam bardzo powazny problem - zwiazany z zatorem pluc - zachorowala mi mama - lezy na intensywnej sali - ona..

Ablacja żył płucnych i krwiak w miejscu wkłucia

.. ...zazywac betalog 100 i acenokumarol wg wskaznika inr przedziale 2.5/3.5 panie jacku mam do pana pytanie bylam na kontroli u kardiologa przez miesiac nic sie u mnie nie dzialo poza tym ze raz nastapila utrata przytomnosci i omdlenia pani doktor zalozyla mi holtera ale w tym czasie nic nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...lekow to caly czas biore acenokumarol betaloc zoc 100 rytmonorm 150 2x do tego leki na nadcisnienie i teraz mam dolaczona molsidomine z powodu silnych bolow zamostkowych,Eliza migotania to chyba nie mam ale te skurcze nadkomorowe to mam caly czas,mialam w szpitalu podczas pobytu robiona..

Dodatkowe skurcze - Str. 118

.. ...bezinteresowny kalipoz acenokumarol na rozrzedzenie krwi lacipil i lozap na nadcisnienie i watrba w porzadku niedawno robilam alat i aspat i wszystko w normie a jak chcesz sobie pomoc dziecino jezeli nie bedziesz brala lekow a na ablacje sie nie kwalifikujesz ja po ablacji i co dalej..

Kardiowersja czy ablacja?

.. ...narazie ja tez biore acenokumarol na rozrzedzenie i betalog 100 ale mialam zalozonego holtera bo mialam utrate przytomnosci w Chojnicach zabralo mnie pogotowie i pani kardiolog zdecyduje po odczytaniu holtera 17go mam wizyte w Szczecinie co dalej dalej brac leki czy odstawiamy karolina..

Skurcze dodatkowe a biosotal

.. ...nadcisnienie po ablacji biore tylko betalog 100 iacenokumarol na rozrzedzenie krwi do czasu wyniku z holtera ale wizyte mam dopiero na 17 maj do kardiologa ablacje przeszlam dobrze Dzieki za informację...

Ablacja żył płucnych

.. ...przewracanie w klatce piersiowej i ucisk w gardle raz krotka utrate przytomnosci i omdlenia bylam na kontroli lekaz kazal mi brac betalog 100 i acenokumarol mam zaplanowany holter czy ktos mial podobne problemy..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...obnizenie krzepliwości birę acenokumarol badania wykonoju się co 3 tygodnie, dwa miesiace po operacji dyskomfort zwiazany z mostkirm nie jest duzy wiadomo trzeba unikać gwałtownych ruchów, spać na plecach nie mogę nosić dziecka ale ogólnie jest dobrze. Pozdrawiam Robert Robercie. Bardzo..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...zazywania do końca zycia acenokumarolu, biologiczną - czyli homograft ( czyli zastawka pobrana ze zwlok ) lub ksenogenną - przygotowana specjalnie np. z tkanek osierdzia końskiego. W tym drugim przypadku nie ma potrzeby antykoagulacji do końca zycia ,ale te zastawki po pewnym czasie się..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...na zmiany parametrow acenokumarolu ( Sintromu, Syncumaru ) Tabela 2. Leki nasilające działanie doustnych antykoagulantów Allopurinol Aminoglikozydy Amiodaron Ampicylina Bezafibrat Cefalosporyny II i III generacj Chinidyna Chloramfenikol Cimetydyna Erytromycyna Dihydroergotamina..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...pacjenta. Muszę brać acenokumarol i ostatnio pani doktor wpadła na pomysł żebym pobrał antybiotyk bo coś podejrzewa, i jak miałem INR 2,19 to po wzięciu antybiotyku skoczyło na 6,20 , a wiedziała że biorę lek na krew.I jak tu wierzyć lekarzom. To nie cholesterol powinno się obniżać,..

Sintrom czy kleksan?

.. ...antykoagulacja jest stoswanie acenokumarolu( a wiec sintromu ) Clexane stosuje się wyjatkowo w momentach , kiedy nalezy ustalić INR na poziomie fizjologicznym lub np. w czasie ciazy. Maja one troszke inny mechanizm dzialania , stąd prosze nie odtswiać samowolnie synkumaru, bo może sie to..

Migotanie przedsiomków - Str. 2

.. ...po150 betaloc100 na noc acenokumarol ze wskaznikiem miedzy 2/3inr no i leki na nadcisnienie po zabiegu dostalam 10 dni zwolnienia i wrocilam do pracy a prace mialam turnusowa bo od marca jestem na wczesniejszej emeryturze jak czytam wypowiedzi to nie wiem czy tak mocno maja zniszczone..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...związane z zazywaniem acenokumarolu , więc większa sklonnośia do krwawien, ),ale normalna praca fizyczna po okresie rekonwalescencji nie jest przeciwskazana Ja mam taka zastawke juz spory okres czasu. Nie ma takich ograniczeń co piszesz. Ja mam pracę umysłowa ale od fizycznej tez sie nie..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...następująco : 1. przejscie z acenokumarolu na zastrzyki podskórne np. clexane 2. sześć godzin przed ektrakcją należy zażyć dwie tabletki antybiotyku, aby zapobiec zapaleniu wsierdzia np. dalacin Najważniejsze jest to, żeby nie przyszło Tobie do głowy wyrywać ząbki w prywatnych gabinetach..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką

.. ...korektowałam je dawkami leku acenokumarol . Wskaźnik wykonuję raz na 2 - miesiace . Przyzwyczaiłam sie do tego ( nie nadużywam leków przeciwbólowych , poczatkowo po operacji przez pewien czas częściej wykonywałam to badanie , z czasem ustawił mi sie wskażnik na stałym poziomie . Nie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 15

.. ...dzień, ustalanie dawki Acenokumarolu. jest to dosyć męczące. Czy ktoś zażywa Warfin, lek na krzepliwość?Mój kardiolog poleca ten lek, jest podobno bardziej przewidywalny i lepsze rezultaty si.ę osiąga.Widzę, że dieta ma ogromny wpływ na wartość INR. Tak więc zrezygnowałam z zielonych..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 20

.. ...sztuczna zastawka.Ja na acenokumarolu bylem az 7 lat teraz jestem na Warfinie i mimo brania lekow neurologicznych utrzrzymuje sie INR w normie.Zreszta przejrzyj cale forum prawie wszyscy juz przechodza na Warfin. Przeciez to nic trudnego sprobowac po uprzednim kontakcie z klinika w..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...końca życia muszę brać acenokumarol na rozrzedzenie krwi i bisokard zapobiegający ewentualnej arytmi.Doktorzy Dumański i Nowicki,którzy mnie operowali to chirurdzy najwższej klasy.Swiadczy o tym mój stan zdrowia pomimo ciężkiej operacji i zaawansowanego wieku.Ich etyka lekarska i troska..

Co zamiast Clexane?

.. ...wizytę lekarza. Cześć!Acenokumarolu nie możesz włączać na tym etapie bez kontroli INR, ale spokojnie przez nastepne trzy dni możesz u ojca kontynuować Clexane, tak jak dotychczas,pózniej zadecyduje lekarz prowadzący. Właśnie w tym problem, że Claxane skończy mi się jutro. A przez te trzy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 5

.. ...miesiace zażywałem jeszcze Acenokumarol i Cordarone.Pozdrawiam! Markobe Do Czytelnika! Ciekawa jestem, czy Twoje migotania wychodziły z żył płucnych i z ilu. U mnie tak właśnie jest. Rozmawiałam z lekarzem kardiologiem, który na codzień jest z chorymi po ablacjach i powiedział mi, żebym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...odstawić cordarone i acenokumarol. Ja w tej chwili muszę te okropne leki jeszcze przyjmować, oby już nie za długo. Gdzie robiłeś badania kontrolne i jakiego rodzaju po 3 miesiącach od ablacji? Pozdrawiam Do Markobe! Mam pytanko , czy to Ty wypowiadałeś sie na forum MIGOTANIE PRZEDSIONKÓW..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...jutra zaczynam brać Acenokumarol, a po 2 mies. mam mieć ablację.Wizytę u prof. mam pod koniec kwietnia, wtedy też miała być wyznaczona konkretna data, ale ponieważ przez chory żołądek nie mogłam brać leków p/zakrzep. termin ablacji pewnie będzie na czerwiec. Jak czytam Twoje posty..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 26

.. ...rytmonorm 150 2x oraz acenokumarol od czasu ablacji i mam dosc tych lekow brrr witam chciałabym Was zapytac czy moze miał ktoś przeprowadzana ablacje w Gdańsku albo coś słyszał ?Ja na nia czekam i nie moge znaleść zadnych informacji na temat Gdańska Hej, Ludzie, dodalisci mi otuchy! Moja..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...podczas ciązy( odstawienie acenokumarolu i właczenie heparyny drobnoczasteczkowej ) jola pojechałaś do zabrza , co ci powiedzieli? Witam wszystkich : - ) Tyle się napisałam i nie dodało mojej odpowiedzi ech ale do rzeczy. Ewo może lżej Ci będzie jak napiszę, że jestem obecnie w sytuacji..

Aparat do mierzenia INR

.. ...zmieniłam SINTROM na acenokumarol. INR 2,4 uznaję za idealny. Z aparatu jestem BARDZO zadowolona! pozdrawiam. Ja też jestem zadowolony z zakupu. Ustawiam tez nakluwacz na 5 i sprubuje szybciej nanosic krople krwi. Ostatnio doczytałem na stronie roche o Coaguchek XS Plus. Nowy model takze..

Aparat do mierzenia INR - Str. 2

.. ...że brany przeze mnie acenokumarol rozpuścił szkrzepy i teraz biorę tylko fraxodi, a już wkrótce nawet prezestanę brać zastrzyki, więc mam do sprzedania 4 miesięczny aparat do mierzenia INR, sprzedam taniej niż w sklepie redmed, gdzie go kupiłam. Zaintersowanych proszę o kontakt..

Sintrom - dieta

.. ...przedsionkow tez biore lek acenokumarol to to samo co sintrom tez mam rozny wskaznik INR i mysle ze nie trzeba az tak sie trzymac tego wskaznika do 3 tez mam nieraz ponizej 2 ale mysle ze wtedy jak pozwole sobie na wieksza ilosc surowek z kapusty ale wskaznik 2 to nie tragedia osoby po..

Duszenie się - Str. 23

.. ...i betaloc zoc 100 mg acenokumarol plus leki na nadcisnienie jak bys chciala tel do Pani dr to moge podac na gg W widze ze z sercem masz ten sam problem co ja i Jowita.Mozesz mi powiedziec jak dlugo czekalas na ablacje i gdzie mialas robiona.Bo ja w zabrzu nam czekac jeszcze 2,5 roku,ale..

Sintrom a inne leki

.. ...z witaminą A+E rano, mogę spokojnie liczyć na to, że Sintrom zazyty wieczorem zadziała jak trzeba? Pomóżcie, chcę żyć normalnie, a dotąd analizuję wszystko pod kontem ewentualnych zysków i strat :/ !!!..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...zdecydowanie lepszy od Acenokumarolu - nawet nie ma o czym mówić. Lek ten wchodzi w interakcje ze wszystkimi praktycznie lekami, ale najbardziej zmianę INR mogą spowodować rośliny zielone zawierające witaminę K, tj. np. kapusta czy sałata, itp., także różne antybiotyki czy leki..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 3

.. ...były straszne. Brałam acenokumarol i INR szalał. Dopiero po paru miesiącach przeszłam na warfin i mozna powiedziec mam spokój. Pewnie, ze duzo zalezy od tego co jesz. czy jestes zestresowana. Ja generalnie staram sie nie jesc zielonych warzyw i u mnie to sie sprawdza. Dawka warfinu jest..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...przyjmowania fraxy i acenokumarolu czynnik notorycznie spadał więc skonsultowałam się z innym lekarzem i tutaj nastąpił szok. Lekarz poświęcił mi dłuższą chwilę i wyjaśnij ( ku mojej rozpaczy ), że wszystko nie jest takie proste.Otóż okazało się,że ryzyko ciąży jest minimalnie niższe niż..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...poziomie 2,5 - 3,5 ( ACENOKUMAROL ) Pozdrawiam wszystkich z Ochojca !!!!!!! do Nieobecny Serce miałem w dobrej kondycji. Próba wysiłkowa ujemna. Pływałem kajakiem, rower itd. Głównym powodem był tętniak aorty wstępującej ( ok.5,1 ) i objawy mroczki zawroty głowy itd. Witam, jestem 5..

Latanie samolotem po usunieciu tetniaka i wymianie zastawki

.. ...mechaniczne. Przyjmuję acenokumarol i często latam samolotem. Kardiolog powiedział, że nie ma przeciwskazań. Pozdrawiam wszystkich * zastawkowców * . Witam !Jestem po wymianie zastawki aortalnej ( 3 lata ) i 1,5 roku temu lecialam do Chin.Bez problemu. Pozdrawiam tykających. Proponuję..

Dokuczające tykanie zastawki mechanicznej - Str. 2

.. ...mogą być problemy. Przy acenokumarolu były olbrzymie, ale od 7 miesięcy jestem na warfinie ( 10 - 10 - 7,5 )i INR jest idealny od 2,1 do 2,5. I tego należy pilnować. Jak tyka to dobrze. Pozdrawiam W ciszy tykanie preskadza.Trudno mi zasnąć,ale cieszę się,że żyję.Ja jestem na warfinie od..

Dokładność pomiaru INR aparatem

.. ...zawsze tak bywa ,na temat acenokumarolu czy warfinu nie mam zielonego pojęcia więc sie nie wypowiadam. Przy badaniu INR nie trzeba być naczczo to nie morfologia. Przy braniu leku lepiej nie łaczyć z zielonymi warzywami. Co do zminy INR ja przy braniu Acenocumarolu a brałem go 14 lat tez..

Leki przeciwzakrzepowe a miesiączka?

.. ...przeszkadza, ja biore tabletki acenokumarol, i bralam zastrzyki przed zabiegiem i nie kazali przerywac to nie ma wplywu,jak by mialo wplyw to co miesiac musialabym przerywac podczas miesiaczki.Pozdrawiam Dzięki wielkie za odpowiedź, zadzieram kiece i lecę... wstrzyknąć sobie co nieco,..

Zastrzyki Clexane a INR

.. ...kilku miesięcy i lekarka przestawia mnie na acenokumarol, żebym nie musiała się dłużej kłuć. Dopiero przy braniu acenokumarolu zaczęłam badać INR, przy samych zastrzykach nie było takiej konieczności...

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...jak Sintrom, Syncumar, Acenokumarol na tydzień przed przyjęciem u chorych na cukrzycę oznaczyć HbA1C; koniecznie upewnić się, że nie ma hyperglikemii USG tętnic szyjnych u chorych z chorobami neurlogicznymi w wywiadzie, u chorych powyżej 65 r.ż. oraz u chorych na cukrzycę USG tętnic..

Wyrwać ząb

.. ...krzyku, ja zarzywam acenokumarol i dentysta wyrwal mi zeba bez odstawienia leku, troche dluzej krwawilam ale mialam tez zalozony specjalny opatrunek co hamowalo krwawienie. Dzięki zet właśnie odstawiłem polokard, bo we wtorek zaraz po świętach idę wyrwać ząb. Panowie, a nie trzeba w..

INR a omega3

.. ...warfaryny. Warfaryna i acenokumarol działają na czynniki krzepnięcia zależne od witaminy K a nie na płytki krwi. Dla poparcia tego przytoczę linki do artykułów medycznych, nie do stron producentów leków. Może warto poczytać...

Dieta po wymianie zastawki aortalnej

.. ...przeciwzakrzepowymi ( Acenokumarol lub warfaryna ) łącznie z filmem edukacyjnym jak takie leczenie powinno przebiegać znajdziesz na www.jaimojeserce.eu Wolno jeść wszystko. Pod warunkiem że dieta będzie stabilna, tj, mniej wiecej tyle samo witaminy K w diecie codziennej. Do tego..