Acenokumarol lek

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. Acenokumarol jest pochodną kumaryny. Lek hamuje powstawanie aktywnych metabolitów witaminy K, które są konieczne do syntezy osoczowych czynników krzepnięcia. Efektem tego jest spadek krzepliwości krwi. Acenokumarol podaje się w stanach, w których istnieje duże ryzyko incydentów zakrzepowo - zatorowych, na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...polopiryna, acard itp, oraz acenokumarol i jemu podobne, czyli leki blokujące działanie witaminy K. Witam! Jestem już po ablacji, która odbyła się w IK Anin. sądzono,że mam zespół WPW, ale podczas bad. elektrofizj. okazało się, że jednak jest to AVNRT. Dawano mi 98% szans na to, że..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...mam brać Clexan lub Acenokumarol? Teraz biorę 2 razy dziennie po jednej tabletce Acardu. Czy to wystarczy, aby uniknąć powikłań tj.udar ? Moi rodzice ( 80lat ) mają utrwalone migotanie przedsionków i nikt nigdy nie proponował im leków niż Acard lub Polocard. Bardzo proszę o odpowiedź...

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...pacjentów zażywających acenokumarol lekiem przeciwbólowym z wyboru jest paracetamol. Praktycznie każdy nowy lek wprowadzony do terapii pacjenta może spowodować wahania poziomu INR i konieczności regulacji dawki acenokumarolu , stąd przyjmowanie każdego nowego preparatu należy uzgodnić z..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...tutaj tematu wpływu acenokumarolu na kości. Po 3 latach zażywania tego leku stanąłem na granicy osteoporozy i od roku leczę się również na to ( ostemax + wapno + witamina d ). ( mam 34 lata ) Birącym acenokumarol zalecam więc okresowe badania gęstości kości. Jeśli chodzi o dyskusję o..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...prawidłowy. Ja biorę acenokumarol 3/4 i co piąty dzień 1 tabl. 4 mg . Ostatnio dowiedziałam się, że raczej nie powinno się go zażywać zaraz po jedzeniu i razem z innymi lekami. Ja go biorę w godz. 11 - 12 i właściwie nie mam dużych wahań INR tylko za to bardzo wysuszoną skórę. Pozdrawiam..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...i od tej pory biorę acenokumarol, w sumie dosyć szybko doszłam do odpowiedniego INR ( od 2 do 2,6 ), zauważyłam, że mleko obniża mi INR, więc staram się go nie pić. Jedynie mam problem z lekami przeciwbólowymi, bo nikt mi konkretnie nie powiedział jakie leki mogę brać, więc przy bólu..

Niedoczynność tarczycy - Str. 9

.. ...przyjmuje letrox a biore acenokumarol podobne dzialanie i lekarz o tym wie ze przyjmuje ten lek nic o tym nie wspomnial ze nie mozna laczyc.Pozdrawiam Witam minia ja to tylko na forum przeczytalam w jakims opisie choroby ale nie wiem juz gdzie dokladnie bo tu tyle tego i dlatego pytam..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...pomysleć o włączeniu acenokumarolu Na pewno należy drozyc leczenie po dobrej konsultacji kardiologicznej Nie wiem czy ta ostatnia odpowiedż jest do mnie. Jestem pod opieką kardiologów ale oni nie bardzo chcą o tym się wypowiadać ( może dlatego, że nie mają zapisu tych częstoskurczy tylko..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...lekow to caly czas biore acenokumarol betaloc zoc 100 rytmonorm 150 2x do tego leki na nadcisnienie i teraz mam dolaczona molsidomine z powodu silnych bolow zamostkowych,Eliza migotania to chyba nie mam ale te skurcze nadkomorowe to mam caly czas,mialam w szpitalu podczas pobytu robiona..

Dodatkowe skurcze - Str. 118

.. ...bezinteresowny kalipoz acenokumarol na rozrzedzenie krwi lacipil i lozap na nadcisnienie i watrba w porzadku niedawno robilam alat i aspat i wszystko w normie a jak chcesz sobie pomoc dziecino jezeli nie bedziesz brala lekow a na ablacje sie nie kwalifikujesz ja po ablacji i co dalej..

Kardiowersja czy ablacja?

.. ...narazie ja tez biore acenokumarol na rozrzedzenie i betalog 100 ale mialam zalozonego holtera bo mialam utrate przytomnosci w Chojnicach zabralo mnie pogotowie i pani kardiolog zdecyduje po odczytaniu holtera 17go mam wizyte w Szczecinie co dalej dalej brac leki czy odstawiamy karolina..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...na zmiany parametrow acenokumarolu ( Sintromu, Syncumaru ) Tabela 2. Leki nasilające działanie doustnych antykoagulantów Allopurinol Aminoglikozydy Amiodaron Ampicylina Bezafibrat Cefalosporyny II i III generacj Chinidyna Chloramfenikol Cimetydyna Erytromycyna Dihydroergotamina..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...pacjenta. Muszę brać acenokumarol i ostatnio pani doktor wpadła na pomysł żebym pobrał antybiotyk bo coś podejrzewa, i jak miałem INR 2,19 to po wzięciu antybiotyku skoczyło na 6,20 , a wiedziała że biorę lek na krew.I jak tu wierzyć lekarzom. To nie cholesterol powinno się obniżać,..

Sintrom czy kleksan?

.. ...antykoagulacja jest stoswanie acenokumarolu( a wiec sintromu ) Clexane stosuje się wyjatkowo w momentach , kiedy nalezy ustalić INR na poziomie fizjologicznym lub np. w czasie ciazy. Maja one troszke inny mechanizm dzialania , stąd prosze nie odtswiać samowolnie synkumaru, bo może sie to..

Migotanie przedsiomków - Str. 2

.. ...po150 betaloc100 na noc acenokumarol ze wskaznikiem miedzy 2/3inr no i leki na nadcisnienie po zabiegu dostalam 10 dni zwolnienia i wrocilam do pracy a prace mialam turnusowa bo od marca jestem na wczesniejszej emeryturze jak czytam wypowiedzi to nie wiem czy tak mocno maja zniszczone..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką

.. ...korektowałam je dawkami leku acenokumarol . Wskaźnik wykonuję raz na 2 - miesiace . Przyzwyczaiłam sie do tego ( nie nadużywam leków przeciwbólowych , poczatkowo po operacji przez pewien czas częściej wykonywałam to badanie , z czasem ustawił mi sie wskażnik na stałym poziomie . Nie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 15

.. ...dzień, ustalanie dawki Acenokumarolu. jest to dosyć męczące. Czy ktoś zażywa Warfin, lek na krzepliwość?Mój kardiolog poleca ten lek, jest podobno bardziej przewidywalny i lepsze rezultaty si.ę osiąga.Widzę, że dieta ma ogromny wpływ na wartość INR. Tak więc zrezygnowałam z zielonych..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 20

.. ...sztuczna zastawka.Ja na acenokumarolu bylem az 7 lat teraz jestem na Warfinie i mimo brania lekow neurologicznych utrzrzymuje sie INR w normie.Zreszta przejrzyj cale forum prawie wszyscy juz przechodza na Warfin. Przeciez to nic trudnego sprobowac po uprzednim kontakcie z klinika w..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...końca życia muszę brać acenokumarol na rozrzedzenie krwi i bisokard zapobiegający ewentualnej arytmi.Doktorzy Dumański i Nowicki,którzy mnie operowali to chirurdzy najwższej klasy.Swiadczy o tym mój stan zdrowia pomimo ciężkiej operacji i zaawansowanego wieku.Ich etyka lekarska i troska..

Co zamiast Clexane?

.. ...wizytę lekarza. Cześć!Acenokumarolu nie możesz włączać na tym etapie bez kontroli INR, ale spokojnie przez nastepne trzy dni możesz u ojca kontynuować Clexane, tak jak dotychczas,pózniej zadecyduje lekarz prowadzący. Właśnie w tym problem, że Claxane skończy mi się jutro. A przez te trzy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 5

.. ...miesiace zażywałem jeszcze Acenokumarol i Cordarone.Pozdrawiam! Markobe Do Czytelnika! Ciekawa jestem, czy Twoje migotania wychodziły z żył płucnych i z ilu. U mnie tak właśnie jest. Rozmawiałam z lekarzem kardiologiem, który na codzień jest z chorymi po ablacjach i powiedział mi, żebym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...odstawić cordarone i acenokumarol. Ja w tej chwili muszę te okropne leki jeszcze przyjmować, oby już nie za długo. Gdzie robiłeś badania kontrolne i jakiego rodzaju po 3 miesiącach od ablacji? Pozdrawiam Do Markobe! Mam pytanko , czy to Ty wypowiadałeś sie na forum MIGOTANIE PRZEDSIONKÓW..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...jutra zaczynam brać Acenokumarol, a po 2 mies. mam mieć ablację.Wizytę u prof. mam pod koniec kwietnia, wtedy też miała być wyznaczona konkretna data, ale ponieważ przez chory żołądek nie mogłam brać leków p/zakrzep. termin ablacji pewnie będzie na czerwiec. Jak czytam Twoje posty..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 26

.. ...rytmonorm 150 2x oraz acenokumarol od czasu ablacji i mam dosc tych lekow brrr witam chciałabym Was zapytac czy moze miał ktoś przeprowadzana ablacje w Gdańsku albo coś słyszał ?Ja na nia czekam i nie moge znaleść zadnych informacji na temat Gdańska Hej, Ludzie, dodalisci mi otuchy! Moja..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...podczas ciązy( odstawienie acenokumarolu i właczenie heparyny drobnoczasteczkowej ) jola pojechałaś do zabrza , co ci powiedzieli? Witam wszystkich : - ) Tyle się napisałam i nie dodało mojej odpowiedzi ech ale do rzeczy. Ewo może lżej Ci będzie jak napiszę, że jestem obecnie w sytuacji..

Duszenie się - Str. 23

.. ...i betaloc zoc 100 mg acenokumarol plus leki na nadcisnienie jak bys chciala tel do Pani dr to moge podac na gg W widze ze z sercem masz ten sam problem co ja i Jowita.Mozesz mi powiedziec jak dlugo czekalas na ablacje i gdzie mialas robiona.Bo ja w zabrzu nam czekac jeszcze 2,5 roku,ale..

Sintrom a inne leki

.. ...z witaminą A+E rano, mogę spokojnie liczyć na to, że Sintrom zazyty wieczorem zadziała jak trzeba? Pomóżcie, chcę żyć normalnie, a dotąd analizuję wszystko pod kontem ewentualnych zysków i strat :/ !!!..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...zdecydowanie lepszy od Acenokumarolu - nawet nie ma o czym mówić. Lek ten wchodzi w interakcje ze wszystkimi praktycznie lekami, ale najbardziej zmianę INR mogą spowodować rośliny zielone zawierające witaminę K, tj. np. kapusta czy sałata, itp., także różne antybiotyki czy leki..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...przyjmowania fraxy i acenokumarolu czynnik notorycznie spadał więc skonsultowałam się z innym lekarzem i tutaj nastąpił szok. Lekarz poświęcił mi dłuższą chwilę i wyjaśnij ( ku mojej rozpaczy ), że wszystko nie jest takie proste.Otóż okazało się,że ryzyko ciąży jest minimalnie niższe niż..

Dokładność pomiaru INR aparatem

.. ...zawsze tak bywa ,na temat acenokumarolu czy warfinu nie mam zielonego pojęcia więc sie nie wypowiadam. Przy badaniu INR nie trzeba być naczczo to nie morfologia. Przy braniu leku lepiej nie łaczyć z zielonymi warzywami. Co do zminy INR ja przy braniu Acenocumarolu a brałem go 14 lat tez..

Leki przeciwzakrzepowe a miesiączka?

.. ...przeszkadza, ja biore tabletki acenokumarol, i bralam zastrzyki przed zabiegiem i nie kazali przerywac to nie ma wplywu,jak by mialo wplyw to co miesiac musialabym przerywac podczas miesiaczki.Pozdrawiam Dzięki wielkie za odpowiedź, zadzieram kiece i lecę... wstrzyknąć sobie co nieco,..

Wyrwać ząb

.. ...krzyku, ja zarzywam acenokumarol i dentysta wyrwal mi zeba bez odstawienia leku, troche dluzej krwawilam ale mialam tez zalozony specjalny opatrunek co hamowalo krwawienie. Dzięki zet właśnie odstawiłem polokard, bo we wtorek zaraz po świętach idę wyrwać ząb. Panowie, a nie trzeba w..

INR a omega3

.. ...warfaryny. Warfaryna i acenokumarol działają na czynniki krzepnięcia zależne od witaminy K a nie na płytki krwi. Dla poparcia tego przytoczę linki do artykułów medycznych, nie do stron producentów leków. Może warto poczytać...

Dieta po wymianie zastawki aortalnej

.. ...przeciwzakrzepowymi ( Acenokumarol lub warfaryna ) łącznie z filmem edukacyjnym jak takie leczenie powinno przebiegać znajdziesz na www.jaimojeserce.eu Wolno jeść wszystko. Pod warunkiem że dieta będzie stabilna, tj, mniej wiecej tyle samo witaminy K w diecie codziennej. Do tego..