Aceton

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...płytek, takie jak kwas acetylosalicylowy ( aspiryna ), clopidogrel ( Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt ), tiklopidyna i abciksimab. Podobne antyagregacyjne działanie wykazują również inne niż kwas acetylosalicylowy leki zaliczane do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, np...

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...przeciwpłytkowych należą: Kwas acetylosalicylowy. Działanie przeciwpłytkowe tego związku polega na nieodwracalnym hamowaniu cyklooksygenazy płytkowej ( jeden z enzymów płytek krwi ). Zahamowanie cyklooksygenazy ( COX ) powoduje zmniejszenie syntezy tromboksanu A2 - związku chemicznego..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...stosowanie preparatów kwasu acetylosalicylowego - np.aspiryny zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca u mężczyzn ze stabilną dławicą o 75% w ciągu 5 letniej obserwacji. Kwas acetylosalicylowy powinien być stosowany u wszystkich pacjentów z chorobą niedokrwienną serca -..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...receptorami dla histaminy i acetylocholiny - brak wybiórczości powodował liczne efekty uboczne leków. Naturalnie każdy lek może wywołać pewne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zawsze jest też możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na daną substancje. W przypadku inhibitorów..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...noradrenaliny, serotoniny, acetylocholiny, itp. ) przez co posiadają mniejszy wachlarz możliwych działań niepożądanych niż leki niewybiórcze. Pierwsze działanie antydepresyjne fluwoksaminy pacjent odczuwa już po tygodniu stosowania leku. Efekty uboczne to miedzy innymi hipotonia..

Ketoza

.. ...wydobywa się zapach acetonu. Kwasica ketonowa jest stanem zagrożenia życia, wymaga natychmiastowego leczenie w warunkach oddziału szpitalnego. U chorych z rozpoznaną cukrzycą, leczonych insuliną, kwasicę ketonową może wywołać odstawienie leku lub przyjmowanie zbyt małych dawek insuliny..

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...zatorowym. Stosuje się kwas acetylosalicylowy ( aspiryna w odpowiedniej dawce ) oraz acenokumarol. W pierwszym trymestrze ciąży i w ostatnim miesiącu przed planowanym rozwiązaniem stosuje się heparynę...

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

.. Kwas acetylosalicylowy jest popularnie nazywana aspiryną. Aspiryna w zasadzie jest to nazwa firmowa zastrzeżona przez pierwszego producenta, firmę Bayer. Kwas acetylosalicylowy należy do niesterydowych leków przeciwzapalnych. Mechanizm działania leku polega na nieodwracalnym blokowaniu jednego z enzymów..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...się go wraz z kwasem acetylosalicylowym. Oba leki mają podobny efekt terapeutyczny, różnią się jednak mechanizmem działania, stąd ich jednoczesne stosowanie jest w niektórych sytuacjach korzystne. Clopidogrel jest lekiem dość dobrze tolerowanym przez organizm. Najniebezpieczniejszym,..

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. ...receptory dla serotoniny i acetylocholiny. Mianseryna poprawia nastrój, wydłuża i pogłębia sen, redukuje lęk. Stosowany głównie w zaburzeniach nastroju o charakterze zespołów depresyjnych. Do działań niepożądanych mianseryny należą miedzy innymi drżenia i akatyzja ( zespół niespokojnych..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...np. dopaminą, GABA, acetylocholiną itd. ) Nieselektywność tych leków wiąże się z licznymi działaniami niepożądanymi. Inhibitory monoaminooksydazy ( inh. MAO - A lub MAO - B ) - to substancję hamujące aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkładanie neurotransmiterów. Pośrednio prowadzą..

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...takie leki jak kwas acetylosalicylowy, tiklopidyna, klopidogrel czy abciksimab. Pierwszy preparat należy do niesterydowych leków przeciwzapalnych. Wszystkie leki z tej grupy w mniejszym lub większym stopniu wpływają na krzepliwość krwi, zmniejszając ją poprzez blokowanie enzymu COX - 1...

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...przeciwzakrzepowego ( pochodna kwasu acetylosalicylowego ), leku obniżającego cholesterol z grupy statyn, leku z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny lub blokera receptora angiotensyny oraz leku z grupy beta - blokerów. Część pacjentów otrzymywała iwabradynę, a część placebo. Po 19..

Leki na Alzheimera mogą spowalniać akcję serca

.. ...leczonych inhibitorami acetylocholinesterazy ( enzymu rozkładającego acetylocholinę ), które mają łagodzić objawy choroby Alzheimera. O bradykardii mówi się, gdy częstość akcji serca wynosi poniżej 50 - 60 uderzeń na minutę. Stan ten bywa bezobjawowy. Jeśli jednak występują omdlenia,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...rzucie zaleca się kwas acetylosalicylowy czyli właśnie aspiryna, polopiryna, acard itp, oraz acenokumarol i jemu podobne, czyli leki blokujące działanie witaminy K. Witam! Jestem już po ablacji, która odbyła się w IK Anin. sądzono,że mam zespół WPW, ale podczas bad. elektrofizj. okazało..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 693

.. ...wziewnym kontaktem z acetonem ( np.zawodowo malowanie paznokci ) lub z rozpuszczalnikiem * nitro * ( zawiera toluen, aceton i inne świństwa ) - dot. to również nieuwodnionych lakierów do podłóg, kaponu, większości klejów,lakierów i farb szybkoschnących nieakrylowych. Sama przez to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1009

.. ...w moich lekach jest Acetyl L - karnitina. Biore 650 mg dziennie. http://www.dopalacze - mozgu.pl/acl.php W Europie malo kto zna znaczenie tego preparatu, dziwi mnie to, bo na prawde jest to preparat niesamowicie wzmacniajacy uklad nerwowy. Eftekty poczulam gdzies tak po pol roku. Mysle..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1016

.. ...L - karnityna, tylko Acetyl L - karnityna. To sa dwie rozne rzeczy! http://www.ultrasport.pl/acetyl - l - karnityny_alc_w_chorobie_parkinsona,artykul,2472.html Witam serdecznie wszystkich znerwicowanych i tych nieznerwicowanych : ) Chciałbym potwierdzić działanie Labofarmu ( na mojej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...zamienia sie w jakis kwas acetonowy czy cos takiego wlasnie powoduje objawy kaca dlatego zdrowi moga poprawic klinem a ja nie moge bo chyba bym umarla z dodatkowej dawki alkoholu, sprawdz lepiej czy Ty tez nie masz takich klopotow jak ja ja w sumie trafilam do szpitala z powodu szybkich..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...Potwierdzeniem tego jest zapach acetonu z ust ( ale się wynurzyłem: ) strcatella i asieńka: Wy macie kłopoty z sercem. Ja jak wykluczę inne możliwości to też bardziej przycisnę kardiologa; ) Strcatella koniecznie napisz po operacji jak tam z PFO. Czy czujesz się lepiej. Prawdą jest że..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...p/zakrzepowa ( na pewno kwas acetylosalicylowy na stałe ) ticlopidyna , a najlepiej plavix ( ale wada diabelnie drogi ) co najmniej miesiac ( niektorzy zalecaja rok ) po zabiegu. Przy migotaniu przedsionków warto pomysleć o włączeniu acenokumarolu Na pewno należy drozyc leczenie po..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...zapewne masz zapach acetonu w wydychanym powietrzu i czujesz smak kwaśnych jabłek w ustach, bo to normalne przy ketozie; jak długo jesteś w tym stanie?? co zjadasz i w jakich proporcjach?? a co na to wszystko lekarze ??... gdybyś łaskawie miała chęć podzielić się ze mną ... no i z innymi..

Dodatkowe skurcze - Str. 88

.. ...chemiczna flecainide acetate ). Lek ten nie występuje w Polsce,ale dla konkretnych przypadków NFZ zprowadza go z zagranicy. Właśnie przepisano mi go i ciekawa jestem czy ktoś z Was miał z nim doświadczenia. Pozdrawiam no i znowu mnie meczy,ledwo sie poloze i skurcz za skurczem::( siedze..

Holter - porady praktyczne

.. ...:( ble... spirytus, aceton... Ą jeszcze jedno - żeby się dobrze trzymało - nie smaruj się w okolicy klatki piersiowej balsamem. Co prawda pielęgniarka zrobi Ci taki miejscowy peeling, ale lapeij nie natłuszczać sie . Wkrótce mam mieć zrobione badanie holterowskie. Rozumiem, że po..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...Ketoprofen Klofibrat Kwas acetylosalicylowy Kwas nalidyksowy Kwas nikotynowy Metronidazol Naproksen Omeprazol Piroksykam Propylfenazon Propafenon Sulfonamidy Tamoksyfen Testosteron i steroidy anaboliczne L - tyroksyna Tiklopidyna Tolbutamid Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne Tabela..

Zapalenie mięśnia sercowego od infekcji zęba leczonego kanałowo

.. ...zapobiegawczo ASS ( Acetylsalicylseure ). Inaczej mowiac: ß - Bloker, ACE - Hemmer, odwadniacz i aspiryna. Leki te podaje sie zazwyczaj jednoczesnie. Do tego spokoj, bez wysilku fizycznego, kawy, herbaty, papierosow i duzo w lozku ( w przypadku trudnosci z oddechem prawie na siedzaco )...

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...polskich znakow. Kwas acetylosalicylowy pseudo acar( i nie tylko ) szkodzi na watrobę.Oddawna tego nie łykam.Atorwastatyna pseudo tylip ma natomiast jak byk napisane że przeciwskazaniem jest niewydolność wątroby.Do tego widać że to podejrzana - substancja - podobny wzór do nikotyny...

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...kwaśny białko, cukier, aceton - ujemne urobilinogen - norma nabłonki - pł.poj. leukocyty:2 śluz ++ BADANIE TARCZYCY: TSH 3,09 fT4 1,21 fT3 2,53 lekarz powiedział, ze generalnie nie ma się co przejmować, biore wczesniej wspomniany betaloc zok50 oraz asoargin ( sód+magnez ).Sport kazał..

Hormony a bestpiryn

.. ...hormonami, bestpirin można zażywać nie widze problemu. Należy zwrócić uwage na obfitość krwawień, lek o tej nazwie to kwas acetylosalicylowy który może powodować wydłużenie czasu krwawienia. pozdrawiam..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...leki zawierające kwas acetylosalicylowy może wydłużać ten czas. Proszę zastanowić się czy nie pobierała pani takich leków. A do hematologa /specjalista chorób krwi/ idzie się jak do każdego lekarza. Trudno jest tak pisać jeżeli się nie ma wiedzy nt. pani chorób przebytych/obecnych oraz..

ASD2 u noworodka

.. ...miesięcy stosowaniue kwasu acetylosalicylowego w dawcew 3 - 5 mg/kg masy ciała dziecka. Do zamykania interwencyjnego kwalifikuja sie ubytki z rąbkami przegrody, które umożliwiają zaczepienie zapinki. Dwa oddalone od siebie ubytki miedzyprzedsionkowe teoretycznie można zamknąc dwiema..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...miesięcy stosowaniue kwasu acetylosalicylowego w dawcew 3 - 5 mg/kg masy ciała dziecka. Do zamykania interwencyjnego kwalifikuja sie ubytki z rąbkami przegrody, które umożliwiają zaczepienie zapinki. Dwa oddalone od siebie ubytki miedzyprzedsionkowe teoretycznie można zamknąc dwiema..

Poszukuję osób chorych na okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...celu.Powinno się brać jeszcze Acetazolamid - mnie nie pomagał. Zresztą ta cała reszta to tez czasami nie pomaga, bo i tak się ma ataki.To taka dziwna choroba, czekam jeszcze na konsultacje i jedno badanie.jest wiele chorób,które powodują spadek K i takie objawy , trzeba je też wykluczyć..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 141

.. ...sie czulam. Zadnego faceta na horyzoncie, ktory ukoilby i rozswietlil moje deszczowe dni : - ) Oprocz tego fatalnego samopoczucia sporo ostatnio pracowalam, w domu tez sporo bylo do zrobienia i moj internet czasami odmowil posluszenstwa : - ) Na dodatek, nie uwierzycie ale moj kochany..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 143

.. ...od niedawna zaczelam Acetyl L - karnityne. To moj zestaw. Czasami biore krople homeopatyczne BACH RESCUE RAMEDY. Troche zmienilam sposob odzywiania sie, ale nie zupelnie, jestem strasznym lasuchem. Uwielbiam miesko i calkiem niezle gotuje potrawy z roznego kranca Swiata. Zwyczajnie to..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...pH.5,0, B( - ), C ( - ), Acet( - ), Urob. w/n, N.wiel.poj.w, L.1 - 3 wpw, liczne pasma śluzu Elektrolity: Na 141 mEq/l K4,2 mEq/l Poziomy: mocznika: 4,7 mmol/L, glukozy:4,0 kreatyniny:89 umol/L, AST: 35 U/L, ALT:46 U/L triglicerydy : 2,04 mmol/L, cholesterol: 5,05 mmol/L, HDL:..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...chyba chodzi o kwas acetylosalicylowy który obniża krzepliwość krwi, ale jeśli chodzi o obniżenie krzepliwości to trzeba to brać systematycznie, bo gdy zawał wystąpi to aspiryna już raczej niewiele pomoże. Wtedy są potrzebne silne środki przeciwkrzepliwe. Bez rozpoznania lekarskiego nie..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...przeciwzakrzepowe ( preparaty kwasu acetylosalicylowego, np. Aspiryna, Polopiryna, Encopiryna, Bestpirin, Acesan, Acard: inne leki p/płytkowe jak Aclotin, Ticlid, Clopidogrel, leki p/krzepliwe jak Sintrom, Syncumar, Acenokumarol na tydzień przed przyjęciem u chorych na cukrzycę oznaczyć..

Bóle w kladce piersiowej

.. ...betalokzok 50 i tritacet 10 problem polega na bólach w kladce piersiowej podczas oddychania i nie tylko ból jest zlokalizowany powyżej piersi głównie w środkowej części i nasila się też gdy ruszam kladce piersiową,dodam że ciśnienie tętnicze mam w normie bo mierze sobie dla kontroli sam..

Siniaki po leki PLAVIX

.. ...zażywasz także dodatkowo inny lek rozrzedzający krew, np. kwas acetylosalicylowy, być może jest inna przyczyna powstawania wylewów podskórnych ( siniaków ), którą po rozmowie z lekarzem da się wyeliminować...

Plavix

.. ...lekiem, podobnie jak kwas acetylosalicylowy ( np. aspiryna ) czy ticlopidyna ( Aclotin ). Leczy się także poprzez zapobieganie. Zapobieganie ostrej zakrzepicy w stencie, która może mieć bardzo poważne konsekwencje, łącznie ze zgonem. Po drugie - Clopidogrel jest przepisywany ze zniżką na..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...zatykaja.Z tym ,że facet pieści się ze sobą jak z jajkiem: leży lub siedzi przed TV,nic nie robi,mało chodzi , ,,bo jest chory * * .Ten zabieg ,w jakim zakresie nie byłby robiony - po prostu przedłuża życie i poprawia jego komfort.Taka jest prawda.Z tym,że sama operacja przecież nie..