Adrenalina

Patogeneza blaszki miażdżycowej

Patogeneza blaszki miażdżycowej

.. ...pozakomórkową. Stres ciśnieniowy, katecholaminy ( adrenalina, noradrenalina , angiotensyna II ). IV. Pęknięcie blaszki miażdżycowej. Uwolnienie materiału sprzyjającego powstawaniu zakrzepu. V. Zakrzepica...

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...blokujące działanie adrenaliny i noradrenaliny ( układ adrenergiczny ) na receptory beta 1 i beta 2. Leki takie jak propranolol, sotalol, pindolol są nieselektywne, to znaczy blokują zarówno receptory beta 1 jak i receptory beta 2. Atenolol, metoprolol czy bisoprolol są kardioselektywne,..

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. ...adrenaliny na rytm serca ( adrenalina przyspiesza rytm serca poprzez receptory beta 1 ). Beta blokery są lekami z wyboru przy leczeniu objawowym tachyarytmii w przebiegu nadczynności tarczycy. Jeden z beta blokerów, sotalol, razem z amiodaronem tworzą trzecią grupę leków..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...produkującego znaczne ilości adrenaliny. Bardzo częstą przyczyną skoków ciśnienia tętniczego jest nieodpowiednio dobrane dawkowanie leków przyjmowanych z powodu nadciśnienia tętniczego. W takim wypadku charakterystyczne jest występowanie skoków ciśnienia po kilku godzinach od przyjęcia..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...tętniczych pod wpływem adrenaliny, wzrost częstości serca i wzrost ciśnienia tętniczego. Jeśli nieprawidłowe wartości ciśnienia tętniczego mierzonego w gabinecie lekarskim nie korelują z wartościami zapisanymi przez pacjenta w dzienniczku samokontroli, wskazane jest wykonanie..

Nadciśnienie wtórne

.. ...aminy katecholowe - adrenalinę i noradrenalinę ) czy choroby miąższu nerek wywołane przewlekłym zapaleniem tego narządu. Nie można przenosić na dzieci norm ciśnienia tętniczego stosowanych dla dorosłych. Wartości ciśnienia ocenia się w oparciu o specjalne siatki centylowe. W przypadku..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...stresem. Wzrasta poziom adrenaliny, dochodzi do tachykardii i zwiększenie się zapotrzebowania serca na tlen. Dodatkowo często obserwujemy spadek ciśnienia tętniczego krwi oraz niedokrwistość wywołane utratą krwi w czasie zabiegu. Te wszystkie czynniki zmniejszają przepływ przez naczynia..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...tzw. hormonów stresu - adrenaliny i kortyzolu, które przyczyniają się do wzrostu ciśnienie krwi, przyspieszenia pulsu i oddechu, wzrostu napięcia mięśniowego. Według prof. Tykarskiego, to m.in. w ten sposób przedłużający się stres prowadzi do rozwoju nadciśnienia, uważanego za..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...Powoduje wzrost poziomu adrenaliny, noradrenaliny, cholesterolu oraz wolnych kwasów tłuszczowych w organizmie, przy jednoczesnym spadku poziomu żelaza. Może przyspieszać procesy miażdżycowe i występowanie zmian w naczyniach i mięśniu sercowym, a także przyczynić się do powstania zatoru..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...mówić jak wielką ilość adrenaliny wyzwala to przeżycie: ) A moje serducho bije w tej chwili cichutko i tak, że nie zwracam już na nie wogóle uwagi. Nawet teraz musze sie mocno wsłuchać i wyciszyć zeby wyczuć swój puls, a kiedyś czułem go cały czas. Połowa sukcesu to nastawienie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 4

.. ...wyniku np. stresu ( cyba adrenalinę dokładnie, nie jestem pewna ). W czasie leczenia np. Betalockiem mięsień serca się wycisza i odpoczywa bo nie jest poddawany na działanie owych złych impulsów - ma strażnika, który odpiera ciosy. Lecz gdy nagle jednego dnia nie weźmiesz blokera nagle..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...odpowiedzialna jest tylko adrenalina/ chwilowy stres ( nie długotrwały ) to takiemu podwyższeniu wcale nie muszą towarzyszyć jakieś zauważalne dolegliwości i dyskomfort z nimi związany. Jeżeli jednak za podwyższenie tętna spoczynkowego odpowiedzialny jest długotrwały stres lub brak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...dawał impuls do życia adrenalina powodowała że jakoś to szło. wydarłam pyska i było spoko nie ma tego i zaczoł się problem jest tak super że dopadły mnie myśli,że to się napewno skończy prześladuje mnie myśl ośmierci mam tego dość nie mogę sobię z tym poradzić. Trwa to około tygodnia, a..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...mięści, przedawkowania adrenaliny itp. które zwykle mają swoje przyczyny w emocjach. Aby wyleczyc nerwicę, trzeba wpierw przywrócic równowagę ( zalecyc symptomy ) a potem odnaleźc i zmienić emocje ja wyzwalające. Antydepresanty nie pomogą odnaleźć tych złych emocji - mogą je ewentualnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...hormonów strachu, czyli adrenaliny, kortyzolu. Myślę, że tak jak wpływają one na przyspieszone bicie serca, czy pocenie się dłoni, tak samo wpływają na nasze mięśnie powodując ich chwilową niedyspozycję. My, nerwuski, już tak mamy, że jak tylko zaczyna się z nami coś dziać, to potem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 24

.. ...mi marsza od nadmairu adrenaliny. Gdy wszedlem na drugie pietro po schodach, to az mi zciemnialo przed oczami, bo tak szybko bijace serce, nei jest zbyt wydolne. Oczyiwscie to nakrecilo mnei jeszcze bardziej. NO ale probuje sie uspokoic, pozulem Validol i uswiadamaim sobie, ze to jest..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...min.serotoniny ) oraz noradrenaliny i adrenaliny w tym zaburzeniu, do konca nie jest poznana etiologia tej choroby Prowadzone sa badania głownie w USA nad cała grupa chorob zwiazanych z dusautonomia - Centrum Dysfunkcji Autonomicznych Uniwersytetu Vanderbilda, www.mitralvalveprolapse.com..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...problem tkwi w tym ze ta adrenalina nie ma ujscia i kumuluje sie w srodku!Kazal mi sie uspokoic wewnetrznie bo inaczej dostane zawalu w wieku 40 lat! W miare sie uspokoilem ze to nie jest zadna wielka wada serca ale ostatnio mialem atak u fryzjera - myslalem ze umre na fotelu! Po tym..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...konieczność walnięcia mi adrenaliny do wenflona ( bo bolało i to bardzo ), to jednak robili co mogli, żeby bólu było jak najmniej i strachu też : - ) W każdym razie nie skarżę się, szpital na Kaczej też bardzo ok. Teraz wypoczywam po wszystkim, pachwinki mam nadal podpuchnięte i obolałe,..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...przedłuża życie.Złość i adrenalina pobudzają układ odpornościowy, sprawiają że przerzuty cofają sie.Zdaniem Hanny, częściej choruja wrażliwcy zamknięci w sobie, nie potrafiący rozładować stresów( MOIM TEŻ - ja taka byłam ).. Zauważylam, że najwiecej powikłań pooperacyjnych , różnych..

Propranolol - Str. 4

.. ...na koniec wstrzyknąć adrenalinę... Tak, zdaję sobie sprawę z tego na jakim forum piszę, nawet dobrze - pewnie dowiem się czegoś nowego. Tak więc... w moim przypadku, gdzie brać mogę pod uwagę jedynie efekty uboczne ( które, nie wystąpiły ), ponieważ efektywność leku ciężko ocenić w moim..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...wydzielenia sie dużej ilości adrenaliny, organizm próbuje jakoś * rozładować * napięcie, ale nie wiem na pewno. To latanie po lekarzach, strach na dzień dobry i dobranoc - tragedia. Jeśli jesteś w bardzo kiepskim stanie polecam na początek psychiatrę i może jakies leki. Jeśli nie, to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 12

.. ...panikujecie wydziela sie adrenalina ktora napedza serce do 130 na min ... jak nie panikowalem wszystko ustępywało... tez mi sie oczy kleily i rozne inne zeczy :P naprawde wygracie z panika to wygracie wojne !!! walczcie nie poddawajcie sie Witam! Anecia ja przechodziłam wszystko to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 59

.. ...myśli... Że to skok adrenaliny że mi nerki zaraz wysiądą że mam coś w głowie i że już nigdy nie poczuję się normalnie. To było straszne. Już nigdy później nie dostałem tak silnego ataku jednak pojawiały się dość często. W drugiej klasie liceum nawet się zastanawiałem czy nie zrezygnować..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...swietnie. Nie wiem, moze to adrenalina tak na mnie wplywa, ale jesli czuje sie zle to tylko przed lub po waznym wydarzeniu, a w trakcie jakbym sie budzila:P Z reszta, nigdy nie narzekalam na nerwice gdy mialam w zyciu problemy lub jakies gorsze czasy, wtedy wlasnie mialam sily i zdrowie..

Marznący palec i inne dziwne objawy

.. ...cisnienie. Czuje w sobie... adrenaline ( jesli tak to mozna nazwac ). Czy to wina stresu, czy mozna jeszcze wynic cos innego? I czy to wszystko moze byc objawem jakiejs powaznej choroby? Wczoraj sobie czytalem duzo o roznych chorobach i... skupilem sie na stwardnieniu rozsianym. Wiem, ze..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...wydzieliłaś do krwi mnóstwo adrenaliny i kortyzolu 3 ) Hormony stresu, przyspieszyły akcję twojego serca, co oczywiście od razu odczułaś. Hej , dziękuję za zainteresowanie, pewnie Vertico masz rację, tylko ze ja nie bardzo wiem o co chodzi w dalszym ciagu. Kiedy owej feralnej nocki..

Napady duszności

.. ...częstoskurcz i mnóstwo adrenaliny ( taki miałem stres ), po paru chwilach było wzglednie lepiej. Moja dusznośc była bezpośrednim nastepstwem nagłego wysokiego cisnienia - jak je zbijałem, poprawiało się u mnie jest inaczej ja nie mam mroczków, nie lece do okna, nie sadzę zeby to była..

Betablokery a większa smiertelność

.. ...reaguje nadmiernie na adrenalinę oraz inne czynniki np. stres, zdenerwowanie,wysiłek to tylko betablokery ratują sytuację. Ja uzywam Metopro...itd od 4 lat, bardzo mi pomogl. Ogolna kondycja mojego organizmu poprawila sie ogromnie.Uklad nerwowy, ktory dotad fatalnie wplywal na zachowanie..

Sex i choroby serca

.. ...TAAAAAK.Wczasie sexu wydzielają się hormony szczęśia a to chyba dobrze?Bo adrenalina i nonadrenalina w sytuacjach stresowych to chyba źle.Ale zdrowy sex działa ok. a sex przy zapaleniu miesnia sercowego?..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...rąk mogłem dostać od adrenaliny ( trening był ostry, godzinny z ostrą rozgrzewką ), a potem * dośpiewać * sobie resztę i samemu się nakręcić... Tym niemniej od powrotu do domu czuję się poddenerwowany i jakoś mi tak dziwnie, co dodatkowo pobudza do nerwów, a nie mam nic..

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...),bez zwiazku ze skokami adrenaliny( b.wazny czynnik ), hej!! jestes zdrowa jak ryba:DDD pieczemy tort?oblewamy? chlodze szampana!: ) Minia lgl to jak wpw jeden z zespolow preekscytacji po prostu * jestes zdrowa jak ryba:DDD * żarty się Pana trzymają Doktorze......nie mniej jednak tort..

Dodatkowe skurcze - Str. 106

.. ...iż związek ze skokami adrenaliny jakowyś jest..ostatecznie to po śmierci Mamy dostałam pierwszej bigeminii...i tak juz zostało, Minia, udanej imprezy, ja cholerka czekam na taxi, które nie może dojechac przez burze, wszystkie linie pozrywane. a w warszawie 30 stopni i ni 1 chmurki,taxi?..

Dodatkowe skurcze - Str. 134

.. ...Elwi..betaloc blokuje napływ adrenaliny do receptorów w sercu a tym samym może blokowac w jakims stopniu powstawanie nieprawidłowych pobudzen spoza węzła zatokowego. do tego magnez , który stabilizuje, nie bez powodu, przy kazdym mozliwym problemie kardiologicznym, a zaobserwowałam ich..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...samo. Prad ,nic prad+ adrenalina i tez nic czyli serce po stymulacji wraca od razu do normalnego bicia tzn nie zostaje na szybkich obrotach.Powiedzieli ze skonczyli i teraz beda wyciagac te wszystkie rurki i druty i koniec.Poinformowali mnie ze to byl AVNRT i musieli byc bardzo ostrozni..

Niedomykalność zastawek - Str. 2

.. ...kawy nagly wzrost lisci adrenaliny - trzesawki rak zalecenia lekarzy ( jak rowniez doczytane ): - pic duzo plynow - nie pic nic co zawiera kofeine - duzo sportu - suplementy: magnez, koenzym Q10, potas objawy ustapily juz po kilku tygodniach stosowania sie do zalecen. Polecam literature..

Posiłek a bicie serca

.. ...nieuswiadomiony stres ( adrenalina ) wzmocniona dodatkowo przez naturalny odruch organizmu przygotowujący się do trawienia żarcia. Rozwiązaniem doraźnym moze być beta - bloker ( np ów betaloc. Przy okazji powinien wyciszyć Ci nieco skurcze dodatkowe. Ja łykam w takich sytuacjach..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...antykoagulantów ACTH Adrenalina Alkohol spożywany przewlekle Atropina Barbiturany Benzylopenicylina Cholestyramina Glikozydy naparstnicy Gryzeofulwina Haloperidol Leki antykoncepcyjne Karbamazepina Glikokortykosteroidy Metformina Metylotiouracyl Propylotiouracyl Rifampicyna Tiamazol Z..

Problem z szybkim pulsem

.. ...niechcialem zaraz mialme skok adrenaliny i niesamowity pols mi wskoczyl ale nie czulme tego kolotania co czuje podczas czestoskucrczu dlaczego ale serce bilo mi ok 200 - 250 czy taki puls jest niebezpieczny nie stoczylem znim walki a jak bym stoczyl czy moglo by mi sie cos stac jak..

Wszczepiono LIMA do LAD

.. ...tematów na forum poziom adrenaliny przed operacją mojej matki spadł o 70% ( u niej też ). Operacja wydała się praktycznie zabiegiem. Przed drugim razem kardiowersji ( który przeszła z marszu tzn. nie wiedziała kiedy już jest po, ale w Aninie ) zupełnie traktuje to jako właśnie zabieg...

Choroby serca związane z adrenaliną

.. ...brakiem lub nadmiarem adrenaliny?Mój chłopak jeżdzi na motocyklu.Lekarz powiedział mu że ma takie schorzenie.Gdy długo nie jeździ ma bóle w klatce i nie może oddychać.Jeśli mieliscie z czymś takim doczynienia podzielcie sie wiadomościami. Mimo że jest to odpowiedź na bardzo stary post -..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...receptory dla m. innymi adrenaliny, czyli mediatora stresu przyczyniającego się do wzrostu ciśnienia i przyśpieszenia akcji serca. Bisocard i betaloc ZOK należą do nich. Od tego bym zaczęła. Podsuń te propozycję lekarzowi... Życzę zdrowia! Witajcie, ja mam podobny problem jak Jacek, u..

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...podobno to TYLKO skok adrenaliny bo niby moj organizm przywykl ze zyje na wysokich obrotach i jak jestem w spoczynku...sam wyrzuca adrenaline boje sie sama gdzies ruszyc mecze sie z tym gownem rok chociaz juz wiem ze to niby nie serca - dzieki Bogu - a nerwica...ale jak z tym zyc...nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...pomyslec o nerwicy, adrenalina, nabuzowana krew tak, ze zylas zupelnie czym innym. To akurat drastyczny przyklad, ktory podalas, mimo happyand - u, ale zobacz wystarczy zyc, czy myslec o czyms innym, tak odmiennym od problemow sercowych, a juz jest lepiej. Oczywiscie optymizm tez sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...czynność.A to za przyczyną adrenaliny,noradrenaliny i angiotensyny II,czyli enzymów,które się wydzielają w znacznej ilości podczas stresu,złych wspomnień itp.Dlatego tak wiele jest powiedzeń np.że * słowem można zabić tak jak nożem * .Oto cały klucz do naprawy serca, Twojego Serca,jeśli..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 42

.. ...mi sie wydaje ze jak adrenalina mi podskoczy to jest lepiej gosiaczek!dokladnie to samo kiedy nic nie robie tez mam caly czas takie napady ciongly strach o swoje zycie. Kurcze przeciez jestesmy mlodymi ludzmi.ale mam nadzieje ze ta choroba niedlugo minie musimy byc silni na poczontek..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 90

.. ...dłonie i stopy. Wyrzuty adrenaliny, że w sekundę jestem mokra. Zachwiania równowagi. Uczucie, że się krztuszę. Ciężko na klacie. Lęk, panika, wmawianie sobie: raka, wylewu, zawału, tętniaka, stwardnienia rozsianego... Itd. Więcej grzechów nie pamiętam. Przez ponad 10 lat atakowała mnie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...dawki leków, dopamina, adrenalina, insulina, furosemid itd. ponadto wykonano balonikowanie, nie znam się dokładnie ma w nodze jakiś przewód który do tego balonika jest podłączony i wspomaga podobno pracę serca co jakiś czas. Obecnie lepiej oddycha ale od 3 dni stan jest bez zmian, tzn...

Nigdy wiecej marichuany - Str. 2

.. ...nerwica powstala wam od adrenaliny za duzo, ja to wiem i wam gwarantuje,jestem w100% pewny,teraz nie wiem czy to wylecze jest kurewsko ciezko, ale tak naprawde to wszystko za duzoooo adrenaliny, a na upaleniu jest jeszcze wiekszaaa i to naprawde, jezeli pierwszy raz paliliscie to nie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...histamina, pobudzająca m.in. adrenalinę - to właśnie zestaw objawów opisanych wyżej, czasami może to wyglądać jak atak padaczkowy lub gwałtowna reakcja rzekomoalergiczna - wtedy następuje wydalenie magnezu z organizmu i pogłębienie jego niedoborów. Można przerwać to zaklęte koło przez..

Kłucie w sercu - Str. 6

.. ...serca na skutek częstej adrenaliny i ciągłego stresu nie grajcie w mmo bo one do tego doprowadzają Ps ; nie martwicie sie byc moze nie umzecie xDD Witam ja mam 22 lata i podobne objawy do większości z was. Kłuje w sercu lub okolicach, sam tego dokładnie powiedzieć nie moge. Zdarzało mi..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...powoduje nagłe wyrzuty adrenaliny, ale nie zostało to do końca zdiagnozowane ponieważ nie można było zrobić mi następnego CT w krótkim odstępie czasu. Jednocześnie ze skokiem ciśnienia pojawiało się zwiększenie tętna i zaburzenia rytmu prowadzące z reguły do migotania. Uważam, że..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...to dłużej wystoje - adrenalinka działa. no ale tak na poważnie..... nie mogę wystać 10 - 15 minut bo już robi mi się słabo. przy okresie to nawet nie wytrzymam 5 minut w pozycji pionowej. od dwóch lat coraz częściej trace przytomność jak chodzę. były podejrzenia że to od zaburzeń rytmu..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu

.. ...pod wpływem stresu - adrenaliny. Posłusznie jednak go odstawiłam. Teraz biorę Aurex bo generalnie wszystko się sypnęło... Przyznam, że i ja miałam takie ataki nocne, ale na szczęście tylko 2 razy... Masakra. Pozdrawiam chyba jak w nadmiarze urzywac ja pramolan mialam przepisany w maju z..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 4

.. ...powoduje wydzielanie się adrenaliny i serce pyka jak popier... ; ) prosze was nie wypisujcie takich glupot co mam leciec do ksiedza ktory moze ma wiecej grzechow odemnie???i mu sie spowiadac prosze was jestem wierzaca i jak czuje potrzebe to modle sie i spowiadam sie szeptem ale nie..

Słabe krążenie w okolicach głowy

.. ...spowodowane wzrostem adrenaliny gdzie krew jest pompowana tam gdzie jest potrzebna ( czyli np przy chodzeniu do nóg ),ale * odpływ * krwi z twarzy jest bardzo ale to bardzo dokuczliwy...czasami jest tak zimno,że policzki zaczynają boleć,chociaż w rzeczywistości innym osobom jest..

Duszenie się - Str. 47

.. ...poziomu serotoniny, adrenaliny i noradrenaliny. Niestety często trzeba zrobić to prywatnie, ponieważ lekarze nie są chętni by dawać takie skierowania. Prawdą jest także że krążenie jest tym czym oni interesują się zazwyczaj zbyt późno, ponieważ nie łączą faktu że objawy nerwicowe są..

Migotanie serca, gorąco i problemy z łapaniem oddechu

.. ...jednak chyba strach i adrenalina nie dopuściły do tego. Bardzo Was proszę o jakąś diagnozę bo trochę mnie to martwi. Po świętach zamierzam iść do lekarza. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedźi. ej tez mi sie tak zaczelo kurcze jechalem autem ale jako pasazer i nagle puch nie umialem..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 19

.. ...jest podniesiony poziom adrenaliny i coś się dzieje nie mamy objawów,przychodzą gdy się już wyciszamy, w najmniej spodziewanym momencie.Postanowiłam się czymś zająć.Rozpoczęłam studia,satysfakcjonującą pracę ( również nad swoją samooceną ),tak,tak to problem większości znerwicowanych.Mam..

Silne kłucie i bóle pod prawą łopatką - Str. 2

.. ...nerwoból, ale przeciez bez adrenaliny nie ma frajdy ; ) Ps. Mnie również boli, na szczęscie po za tym wszystko w porządku... Macie poprostu kamienie w woreczku zolciowym, zrobcie proby watroby i trzustki. ASP, ALT, GGT, ALK, usg calej jamy brzusznej! i następna do kolekcji.. 23 lata,..

Przerwy w biciu serca

.. ...wpływem nagromadzonej adrenaliny między normalnymi uderzeniami serca mogą pojawić się dodatkowe. Ja to czułem jako takie * potykanie * się serca i uczucie że na ułamek sekundy staje mi w miejscu a potem następują dwa szybkie uderzenia. Często to były uderzenia mocne - takie tupnięcia a..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 606

.. ...dlaczego bo mi w życiu adrenaliny potrzeba, a Ty mi dałaś czytając Twoje posty krew zaczęła mi lepiej płynąć - dziewczyno moze wyjdziemy na ring , bo mi jak ktos nadepnie na odcisk to tak jak Dorotka mozemy ci pokazac gdzie raki zimują, dziewczyno dawaj, dawaj więcej to my Ci odpowiemy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 672

.. ...dalam rade ale w domu adrenalina puszcz i cala sie rozsypuje, moje zawroty sa tak straszne , ze karuzela to malo powiedziane,nie bralam dzisiaj relanium , tylko hydroksyzyne , postanowilam troche ograniczac te uzalezniacze tym bardziej , ze w przyszlym tygodniu mam wizyte u psychiatry ,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 823

.. ...dorotko piecze sie ,ale adrenalinka była ... NATI JESLI CHODZI o wycieczkę o ma decyzje podjąć sama ,ale jezeli sie zdecyduje i ja wpłace ,a potem sie wycofa to musi mi kase oddac z kieszonkowego. W ogóle pani teresa powiedziała ze mniej zakazów ,a wecej samodzielnych decyzji i tak tez..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 829

.. ...jak pisze tutaj to mu adrenalina rośnie hahahahhaa:D:D Napisze krótko ,nie macie litości ,nie ma mnie chwilkę a tu tyle czytania .WITAM OLĘ . JUZ po imprezie to nie znaczy po sprzątaniu ,mam dość mycia i kombinowania stołka ,łyżeczki ,lub talerzyka . DZIEWCZYNKI ZADOWOLONE ,goście..

Nerwica w ciąży - Str. 38

.. ...wynikaja z napedzania adrenaliny wierze ze jak sie wyspie i mocno odpocznie mozg tez bedzie lepiej..poki co nie daje sie musi byc dobrze i koniec...dziewczynty mam do was jeszcze pytanie ja po kazdym posilku wymiotuje w snesie bardzo mi sie chce czasem sie powstrzymuje..czy myslicie ze..

Nerwica w ciąży - Str. 101

.. ...spokoju, faktycznie , kiedy adrenalina pracuje , jest lepiej, w czasie porodu też nigdy nie mialam duszności ani lękow, spokojnie moglam oddychać podczas akcji porodowej, przygotowalam się zresztą do tego poprzez ćwiczenia takie jak w szkole rodzenia, ale w domu. jednak z tym dzieckiem..

Nerwica w ciąży - Str. 103

.. ...oksytocyna tak dziala, moze adrenalina, w kazdym razie kieddy przychodzily skurcze, wyciszałam się od razu.i bralam się za oddychanie, ale ja wycwiczyłam oddychanie podczas porodu metodą dr, fijałkowskiego, więc z grubsza sobie radzę. pozdrawiam i życze pięknych dzieciakow. Dzieki za..

Nerwica w ciąży - Str. 149

.. ...zaraz moge umrzec , adrenalina uderz do glowy nogi mi sie robia jak z waty itp a ty Aga? Kochana to ja Cie pociesze,Ty naprawdę nie masz jeszcze tak zle.Ja jestem sama za granica,mąż z córka w Polsce i strasznie mi bez nich zle.Już wkrótce do nich dolacze ale mąż musiał zostać w Polsce..

Prawidłowe ciśnienie 16 lat

.. ...zrobiło się ciepło wyszedłem na dwór. Pierwszy raz wyszedłem wczoraj i od razu zacząłem ostro biegać oraz miałem adrenaline w tym momencie. Może to być od za dużego wysiłku? Dziękuje z góry za odpowiedź...

Ból z lewej strony klatki piersiowej, od jakiś 2 tygodni

.. ...poczuję jakikolwiek skok adrenaliny. Dodam, że ostatnie dni nie spałem za dużo z powodu sesji, piłem dużo kawy, niemniej mam 21 lat i takie objawy trochę mnie niepokoją. Tym bardziej, że dzisiaj odespałem całkowicie ostatnie dni,a mimo to po przebudzeniu znowu dopadł mnie ten ból. Nie..

Dziwny ból serca

.. ...bardziej uczucie nadmiaru adrenaliny. Uprawiam czynnie sport ( Siłownia, bieganie. ), wszytko zaczelo sie od tego, że zrobilem sobie przerwe od cwiczen i wtedy zaczely sie te problemy. Bóle pojawiaja sie gdy np. siedze w domu i nic nie robie gdy zaczynam ciwczyc lub biegac uczucie to..

Ataki paniki trwające kilkanaście sekund i inne, co mi jest?

.. ...moczu - 24h - ilosc adrenaliny - moze to byc problem nadnercza. co to jest problem nadnercza i na czym on polega bo kiedys uderzylem sie o kant luzka w okolicy nerki Ja mialam 5 lat temu guza na nadnerczu - zostlo wyciete - mialam podobne objawy - badania moje wtedy wykazaly za duza..

Czerwona twarz po alkoholu

.. ...przy sobie i umie podać adrenalinę dożylnie i sterydy : - ) wtedy koniec nastąpi. Pozdrawiam współplamistych : - p mam ten sam problem odkąd pamietam , czerwona twarz po spozyciu , jezeli jest chlodno i pije na podworku wtedy jest ok . , powodem tego jest wysokie cisnienie krwi , jedynym..

Znieczulenie u dentysty a lek Betaloc ZOK

.. ...prosiłam o znieczulenie bez adrenaliny. A swoją drogą stomatolog powinien przecież wiedzieć, które znieczulenie zastosować w przypadku pacjenta chorego na jakieś choroby przewlekłe. Może spróbuj jeszcze u internisty, też powinien wiedzieć co zrobić w Twoim przypadku. TEZ biorę Betaloc i..

Budzenie się w nocy i mocne bicie serca - Str. 2

.. ...uczucie jakby wyrzut adrenaliny i az czasem prad przeszywa cale cialo..brrr...oprocz tego boje sie wszystkiego w zyciu - samolotow,wind,wysokosci,karuzel,predkosci...mam megawyobraznie,ze cos sie zawsze moze stac zlego akurat mi w danym momencie:( Zdaje sobie rowniez sprawe z tego ze..

Częste uczucie zimna i nadwrażliwość na niską temperaturę

.. ...Innym wątkiem jest wpływ adrenaliny i noradrenaliny. Jestem pewien,że w częstych sytuacjach stresowych,które przeżywam mój organizm reaguje obfitym ich * pompowaniem * do krwi. Czy jest jakaś choroba fizyczna,która objawia się * nadreaktywnością * układu nerwowego? Jakie leki mogłby..

Problem z sercem podczas ćwiczeń

.. ...beta blokery hamuje adrenalinę to ja myślę ze jak mi to nie pomaga to poco to brać nie wiem co robić tak samo w pracy coś podźwigam i zaraz serce wariuje a nawet byłem u takiego kardiologa kobiety ze mi powiedziała ze jestem młody i wymyślam żeby tylko iść na rentę a ja śmiech jaka renta..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...jest prekursorem dla Adrenaliny, Dopaminy i Noradrenaliny ( niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego ), działa pobudzająco, wzmaga czujność i koncentrację. Dzięki poddaniu jej procesowi estryfikacji, większa ilość może zastać zaabsorbowana w żołądku bez ulegania wpływowi kwaśnego..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 54

.. ...się drzemnąc - chociaż adrenalina tak we mnie buzuje, że nie chce mi się spac:D hehe Witam nową Jolunie!! masz rację ja się zgadzam z Tobą - najłatwiej wcisnąc komuś tablety a tak naprawdę nerwica to kwestia złego postrzegania pewnych rzeczy i wybujałej fantazji:D Maja 3maj się i..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 61

.. ...i terz sam * wyrzuca adrenaline * nie wiem czy to normalne czy nie... bylam badana przez kardiologa w Polsce i UK i od tej strony mowia ze serce jest ok ale czy te skoki mi nie szkodza??? boje sie bo mam male dziecko i anprawde STALE O TYM MYSLE ataki nie mam czesto ale myse o..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 68

.. ...to... pozdrawiam Cześć! Adrenalina właśnie mi się podnosi bo jutro chcę pojechać z mężem do znajomych i trochę posiedzieć z nimi u nich w ogrodzie.Ale jak ja mam to zrobić skoro od lat nigdzie i do nikogo nie jeżdziłam.Wszyscy przyjeżdżali do nas.boję się że znowu nie dam rady i będzie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 70

.. ...zeby podniesc sobie adrenalinke musza skakac na bungie spadochronie itd..a my? w moim przypadku wystarczy ze wsiade do tramwaju lub wejde do hipermarketu i czuje sie tak jakbym miala skoczyc z 3000 metrow czasami: ) pozdrawiam iwonka jestes może z trojmiasta? bo z checia bym poszla na..

Pozycja ciała podczas pomiaru ciśnienia

.. ...zdenerwowanym ( znow adrenalina ) i cisnienie znow skarze w gore. Przynajmnie moje cisnienie jest baaardzo zmienne. A w ogole to staraj sie wpadac w obsesje na punkcie mierzenia cisnienia, bo bedziesz mial przesr... zycie. Mi wystarczy to, ze moje cisnienie bywa niskie i wtedy sie ciesze..

Tachykardia? przez chwilkę i tylko w nocy

.. ...zaczynam denerwowac, to adrenalinka podciaga mi tetno do 140 - 150 : - ). Wiem, ze to nerwy, ale tez zdarza mi sie panikowac. Ja na Twoim miejscu wybralabym sie do lekarza, zeby stwierdzic, ze wszystko jest OK. Uspokoi Cie fachowiec i bedzie z glowy. Do 104 podnosi mi się w pierwszej..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...podwyższenie z powodu emocji ( adrenaliny ) nie odbieram jeszcze jako dyskomfortu. To że jednym z czynników podwyższonego pulsu spoczynkowego i wysiłkowego jest brak kondycji to też jest kwestia dosyć umowna, ponieważ sił wtedy nie brakuje by wykonywać wysiłek ( szczeglnie że jest to..

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...nadnerczach jak się wydziela adrenalina ) gdy dzwoni telefon, szczególnie podczas wyrwania ze snu lub drzemki po obiedzie. 15 )Czasem strach przed utratą kontroli, strach przed odejściem od zmysłów. 16 )Nieznośne bóle pleców, nie są bardzo silne, ale częste i przewlekłe, trochę pomagają..

Zespół wazodepresyjny a ciąża

.. ...mam stres to mam taką adrenalinkę że mogłabym stać nawet pól godziny albo i godzine ale jak emocje opadną to od razu gleba. ja reaguje wielkim spadkiem ciśnienia na ból, wiekszy ból i odjazd. i na widok krwi mi się roi słąbo. a tak to wystarczy ze pochodzę 10 - 15 minut albo postoję i..

Prosze o pomoc

.. ...sie czuje i nie mam adrenaliny ... pale juz 7 lat a 16 mam wiec prosze o porade jezeli podejrzewacie ze chodzi o palenie lub cos innego ... hoopie !! weź się za siebie ...w wieku 9 lat paliłeś już ... papierosy niszczą organizm człowieka ... jesteś młody a już chory 0.0 to są dopiero..

Jak działa alkohol na układ krążenia?

.. ...serca, organim pracuje na adrenalinie chyba doswiadczyles co? Doświadczyłem w sytuacjach stresowych, ze serce jest pobudzane tą zasraną adrenaliną i wtedy bije mi szybciej. Ostatnio niestety zauważyłem szybki puls po wypiciu alkoholu. Postanowiłem wypić drugi raz i też miałem..