Aktywność fizyczna

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...badacze uważają tę formę aktywności fizycznej za bardziej skuteczną niż tradycyjne wskazówki lekarzy dotyczące diety i ćwiczeń. Z badań naukowców z Uniwersytetu Kopenhaskiego wynika, że regularna gra w piłkę nożną w ciągu trzech miesięcy korzystnie wpłynęła na wiele czynników ryzyka..

Im więcej czasu spędzonego pozycji siedzącej tym wyższe ryzyko śmierci

.. ...śmierci ma wpływ nie tylko aktywność fizyczna, ale także to, ile czasu spędza się w pozycji siedzącej. Czas spędzony na siedząco okazał się mieć związek ze śmiertelnością, niezależnie od aktywności fizycznej. Zdaniem autorów badań, w ramach zdrowego stylu życia należy promować nie tylko..

Bieganie osłabia serce?

Bieganie osłabia serce?

.. ...uważano za idealną formę aktywności fizycznej przytaczając takie jego zalety jak polepszanie ogólnej kondycji i zdrowia serca, zwiększanie metabolizmu i utrata wagi. Już od lat 70. bieganie było zalecane prawie wszystkim w celu wyeliminowania różnorodnych dolegliwości. A jednak bieganie..

Telewizja groźna dla serca?

Telewizja groźna dla serca?

.. ...wystarczy jedynie kilka ćwiczeń w domu lub spacer. Każdy powinien przynajmniej 30 minut dziennie poświęcać na aktywność fizyczną, gdyż może to znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na serce. Diana Maciąg..

Ryzyko aktywności fizycznej

Ryzyko aktywności fizycznej

.. ...powikłania związane z aktywnością fizyczną. Wysiłek fizycznych wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań zarówno ze strony narządu ruchów jak i ze strony układu krążenia, z zawałem serca i nagłym zgonem włącznie. Ryzyko wystąpienia powikłań zależy od obciążeń kardiologicznych, a także od..

Aktywność fizyczna niweluje negatywny wpływ soli na organizm

Aktywność fizyczna niweluje negatywny wpływ soli na organizm

.. ...otyłością. Okazuje się, że aktywność fizyczna pomaga zwalczać nadciśnienie. Dzienne spożycie sodu a nadciśnienie. Zaleca się nie spożywać więcej niż 1,5 mg sodu dziennie. Jednak wiele osób znacznie przekracza dopuszczalne normy spożywając od 3 do nawet 18 mg sodu dziennie. Jest to..

Kwas acetylosalicylowy w leczeniu choroby naczyń obwodowych

Kwas acetylosalicylowy w leczeniu choroby naczyń obwodowych

.. ...terapia jest połączona z aktywnością fizyczną w postaci spacerów. Choroba naczyń obwodowych może wywoływać ból podczas chodzenia z powodu zmniejszonej ilości krwi dostarczanej do nóg. Jest to tak zwane chromanie. Dolegliwości bólowe ustępują zwykle, gdy pacjent przestaje chodzić. Badania..