Alkohol

Opipramol (Pramolan)

.. ...może wpływać negatywnie na koncentrację i refleks, stąd nie należy prowadzić pojazdów w czasie przyjmowania leku. Nie należy również pić alkoholu. Pramolan to nazwa handlowa leku zawierającego opipramol...

Stłuszczenie wątroby

.. ...wątroby występującego u alkoholików, z tym że dotyczy osób nienadużywających alkoholu. Dawna nazwa to niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Czynniki ryzyka stłuszczenia wątroby. Podstawowym czynnikiem ryzyka stłuszczenia wątroby jest otyłość brzuszna i insulinooporność. Gromadzące się w..

Rak gardła

.. ...słuchowa łączy obie przestrzenie ). Czynniki ryzyka związane z częstszym występowaniem raka gardła to między innymi: wiek ( 5. 6. dekada ), palenie papierosów, alkohol, zaniedbania higieny jamy ustnej...

Jak stresująca praca niszczy serce

.. ...palenia papierosów i picia alkoholu. Stres zawodowy oceniano m.in. na podstawie zakresu obowiązków pracownika, częstości przerw w pracy, kontroli i presji jakiej podlega. Analiza potwierdziła, że przewlekły stres zawodowy podnosił ryzyko choroby serca zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn...

Rezygnacja z palenia i umiarkowane picie pomaga profilaktyce chorób serca

.. ...i umiarkowane picie alkoholu skuteczniej pomaga profilaktyce chorób serca i raka, niż walka z nadmierną wagą. Świadczą o tym ogłoszone w Tokio wyniki badań, przeprowadzonych pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Pracy Japonii. Naukowcy z Krajowego Ośrodka Raka przez 10 lat obserwowali..

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

.. ...mogą odnosić korzyści z alkoholu wypijanego regularnie w małych ilościach - informuje najnowszy Journal of the American College of Cardiology . O ile badania naukowe na ogół potwierdzały korzystny wpływ niewielkich dawek alkoholu w przypadku osób zdrowych, to jego wpływ na osoby chore..

Po alkoholu mózg jest bardziej narażony na udar niedokrwienny

Po alkoholu mózg jest bardziej narażony na udar niedokrwienny

.. ...spożyciu małych ilości alkoholu - nie tylko wódki, ale też kieliszka wina czy butelki piwa - ryzyko niedokrwiennego udaru mózgu dwukrotnie wzrasta - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo Stroke . W swoich najnowszych badaniach naukowcy z Uniwersytetu Harvarda w Bostonie..

Alkohol dobry dla serca, nawet po by-passach

Alkohol dobry dla serca, nawet po by-passach

.. ...Okazało się bowiem, że alkohol w umiarkowanych dawkach sprzyja sercu. Dwa do trzech drinków dziennie zmniejsza ryzyko powikłań po operacji założenia by - passów u mężczyzn. Alkohol a zdrowe serce. Picie alkoholu w niewielkich ilościach, a przynajmniej umiarkowanych już wcześniej..

Alkohol w dużych ilościach podnosi ryzyko choroby serca

Alkohol w dużych ilościach podnosi ryzyko choroby serca

.. ...spożycie dużej dawki alkoholu negatywnie wpływa na serce i układ krążenia. Chociaż wcześniejsze badania wykazywały, że spożywanie alkoholu codziennie w umiarkowanych ilościach sprzyja krążeniu, spożycie w ciągu jednego lub dwóch dni ( w ciągu weekendu ) dawek przewidzianych na cały..

Rzucenie palenia poprawia nastrój

Rzucenie palenia poprawia nastrój

.. ...też osoby nadużywające alkoholu w towarzystwie - ang. heavy social drinkers ). W celu pokonania nałogu osoby używały plastrów nikotynowych oraz poddawane były terapii ( niektórym osobom udzielono wskazówek jak zerwać również z nałogiem alkoholowym ). Następnie ustalono datę rzucenia..