Aminokwas

Homocysteina

.. Homocysteina jest aminokwasem powstającym w procesie rozpadu metioniny. Jej prawidłowy poziom we krwi powinien zawierać się w przedziale 5 - 15 mikro - mol/ml. Stężenie homocysteiny zmniejsza przyjmowanie kwasy foliowego i preparatów witaminy B. Podwyższony poziom tego aminokwasu obserwuje się w przepadku..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...skrobię i zawierają aminokwas asparaginę. Pod wpływem wysokiej temperatury - powyżej 120 st. Celsjusza - po pewnym czasie dochodzi do reakcji sprzężenia między asparaginą oraz węglowodanami, w wyniku czego powstaje akrylamid. Jest to substancja toksyczna dla układu nerwowego. W wielu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...,że jeszcze dostarcza aminokwas - asparginę - który ma dbać o metabolizm - czyli prawidłowe odżywienie i funkcjonowanie tkanki nerwowej. czyli to taki trochę dopalacz a trochę odżywka : - ) ale - powaznie mówiąć - to również lek profilaktyczny - ma bardziej służyć utrzymaniu w Twoim..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...witaminowomineralnymi i aminokwasami. Dzięki suplementacji, od ponad 4 lat nie biorę żadnych leków i powychodziłam z wielu poważnych dolegliwości, również z ,,trzepotania * serca. Droga Barbaro, nie lubie jak ktos wypisuje takie bzdury! Z dodatkowymi drogami w sercu ktore powoduja..

Migotanie przedsionków

.. ...składników mineralnych, aminokwasów i witamin? Myślę, że nie. Przecież te Wasze dolegliwości skądś się wzięły.Skoro p[rzez ileś lat było dobrze, a potem serce zaczęło niedomagać to znaczy że czegoś brakuje, a jest nadmiar toksyn. Lekarze przepisują leki, które wg nich trzeba brać do..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...Barbara pisze o diecie o aminokwasach witaminach, a zapomina o tłuszczach które są podstawą w kardiologii. Złe ( omega6, omega9 ) w nadmiarze powodują podniesienie cholesterolu, trójglicerydów miażdżycę i wiele innych chorób.Dobre ( omega3 ) niwelują to, co popsuły te pierwsze. W Łodzi..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...witaminy, minerały, aminokwasy. Wystarczy poczytać o każdym z nich i trochę pomyśleć, pokojarzyć fakty. Ja wiem, że to nie jest takie proste uwierzyć w to, bo sama na początku miałam wiele wątpliwości. Przez tyle lat wpajają nam, że mamy brać leki. Być może, na początku, jak są ostre..

Chelatacja - Str. 3

.. ...pacjenta do kroplówek z aminokwasami. Kuracja cieszy się wielką popularnością w gabinetach medycyny alternatywnej. Lekarze jednak ostrzegają: Takie leczenie grozi śmiercią! Kobieta miała wykonywany zabieg, który miał jej pomóc w czyszczeniu tętnic. Pacjentka pozwoliła zaaplikować sobie..

Chelatacja - Str. 6

.. ...witaminowomineralne, aminokwasy ( w doustnej, tę, którą znam jest wszystko w jednej tabletce ). Bardzo ważna jest wit.C. ( przyjmujemy z mężem dużo większe dawki niż są zalecane ). Miażdżyca i większość chorób bierze się z niedoborów witaminowo - mineralnych. WHO o tym mówi wyraźnie...

Chelatacja - Str. 8

.. ...A gdzie są witaminy, aminokwasy i cała reszta składników mineralnych??!! Jedynym minerałem, który jest w optymalnej ilości to Ca. Obawiam się, że też będą trudności z jego wchłanianiem, a jeszcze połowę zabierze EDTA. Nie są dobrze dobrane proporcje Ca z Mg( którego sporo też zabierze..

Chelatacja - Str. 14

.. ...witaminami, minerałami, aminokwasami, pierwiastkami śladowymi, enzymami etc. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z toksyn, metali cieżkich ( dodatkowo np. chelatacja ) i dowóz ,,paliwa * do każdej komórki organizmu, by mogła prawidlowo funkcjonować. Temat szeroki i wspaniały. Myślałem,..

Po ablacji - Str. 16

.. ...witaminowomineralne i aminokwasy ( dobrze zestawione ). To jest podstawa Jestem po ablacji już 7 lat. Ablacje miałam w Klinice w Krakowi wykonywał mi Pan Doktor Walczak z Anina Jestem bardzo wdzięczna Panu doktorowi Walczakowi jak również Panu Doktorowi Lewińskiemu z Buska Zdroju który..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...odżywczych - witamin, aminokwasów, minerałów,oraz pierwiastków śladowych ( dobrze dobranych ) aby mógł prawidłowo funkcjonować. Ja to zrozumiałam, gdy zaczęłam wspomagać organizm tymi składnikami i widziałam efekty. Szukałam wiedzy, bo sama byłam zdziwiona, jak takie zwykłe witaminki i..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...wit. - mineralnymi i aminokwasami w odpowiednich zestawieniach.Przyjmowanie syntetyków nie ma sensu, bo organizm traktuje je jak obce i musi dodatkowo się napracować( wątroba ), aby to wydalić. Pożytku z tego nie ma. Nie kupuję pojedyńczych typu np. mg z wit.B6, tylko mam wszystko w..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...pierwiastków śladowych, aminokwasów. Jakie dolegliwości powoduje ich brak. Zwróć uwagę na związki chemiczne - metale cieżkie i inne chemiczne substancje ( np. chemia w domu - kosmetyki, srodki czystosciowe, ubrania, meble, no i oczywiście dodatki w żywności. Od tego zacznij zdobywanie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...produkcji tyroksyny jest aminokwas - tyrozyna. Produkowany i magazynowany przez komórki pęcherzykowe tarczycy. Tyroksyna pobudza procesy utleniania w tkankach, pobudza rozpad tłuszczów do kwasów tłuszczowych i glicerolu, wzmaga wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego i jej zużycie..

Dodatkowe skurcze - Str. 267

.. ...wit.E,C, kwas foliowy, aminokwasy, gdy istnieje potrzeba redukcji podwższonego ciśnienia: PASSIBIL. ) Do lekarza od dawna jóż nie chodze, nam przykre doznania.Chirurg który leczył moją kontuzje przez trzy miesiące testując na mnie wszelkie lekarskwa i zabiegi nie mógł wystawić diagnozy..

nadciśnienie a drganie powieki - Str. 2

.. ...faktycznie to brak potasu i aminokwasów. Spróbuję ten Aspargin... Dzięki wziołem sobie juz ten Aspargin mam nadzieje że pomoże ;D przepraszam ,a w jakim celu wziales aspargin? ja się martwię że mi się coś zrobi grożnego z tym okiem bo na koniec dnia to aż mnie boli cała górna powieka..

Śmierć po chelatacji

.. ...pacjenta do kroplówek z aminokwasami. Kuracja cieszy się wielką popularnością w gabinetach medycyny alternatywnej. Lekarze jednak ostrzegają: Takie leczenie grozi śmiercią! Kobieta miała wykonywany zabieg, który miał jej pomóc w czyszczeniu tętnic. Pacjentka pozwoliła zaaplikować sobie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...występuje bardzo dużo aminokwasu, który się nazywa kwas glutaminowy, a ten w organiźmie pełni rolę neuroprzekaźnika pobudzającego układ nerwowy i być może o to w tym wszystkim chodzi m.in. Z doświadczenia ostrzegam, że diety trzeba przestrzegać bezwzględnie, bo w przeciwnym przypadku..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 15

.. ...antyutleniacze ), minerały, aminokwasy - wspomagają i budują tkankę łączną ( silny kolagen ). Rak - jest to, najprościej mówiąc, niszczenie kolagenu przez enzymy chorych komórek. Wszystkie choroby, również choroby serca, spowodowane są niedoborami wymienionych składników. Nie dość, że..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...pierwiastków śladowych i aminokwasów. Potrzebuje ich każda nasza komórka, bo zdrowie i choroba rozstrzyga się w milionach komórek naszego organizmu. Medycyna akademicka ,,leczy * organy, czyli ktoreś piętro domu, zamiast skupić się na fundamentach. Dom się zawali, jeśli nie zadbasz o..

Co robić podczas ataku arytmi serca?

.. ...witaminowo - mineralnych i aminokwasów. Jeśli nie będziesz ich uzupełniać, bedą się ,,czepiać * następne dolegliwości. Proponuję przyjmować ( konieczność ) dobre suplementy dobrej firmy. Oboje z mężem pozbyliśmy się wielu bardzo poważnych chorób, w tym miażdżycy, wieńcówki i wszelkich..

L-karnityna, koenzym Q10 na kardiomioptatię?

.. ...witaminowomineralnymi i aminokwasami odpowiednio zestawionymi, nie na ,,chybił trafił * . Synergia działa najlepiej. Cały czas, od kilku lat takimi dodatkami wspomagamy z mężem swoje organizmy. Dzięki nim powychodziliśmy z chorób. Witam.2 tygodnie temu zacząłem suplementacje koenzymem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1020

.. ...3 ,i selekcjonowane aminokwasy sa w orzechach ,bananach ,mleku zdrwowym swiezych owocach i warywach i rybach .no ale jakie teraz sa warzywa .wiec trzeba wspomagac sie suplementami ,zwlaszcza ze spalanie u nerwusow jest nawet 30 krotne jsl chodzi o witaminy z grupy b .przy atakach..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...witamin, minerałów i aminokwasów. Niektórzy chcieliby mnie za to zlinczować i wyrzucić z forum. Piszę,,niektórzy * , bo tylko część ludzi szuka wiedzy na ten temat , znajduje ją i stosuje. Należę do grupy tych ,,niektórych * . Dożywianie organizmu stosujemy z mężem od ponad 4 lat i..

Po operacji tarczycy

.. ...witaminowomineralne i aminokwasy ( aminokwasy - nie wszystkie ) w odpowiednich zestawach. Mój organizm odwdzięcza mi się dobrym samopoczuciem, czyli zdrowiem. Pozdrawiam Dla mnie to dalszy ciąg pisania ogólnikowego.Napisz konkretnie co pomogło Ci dobrze funkcjonować,pozbyć się..

Odżywki białkowe a zdrowe serce

.. ...Reves: ) ) ) Dodam że aminokwasy zawarte w odżywce białek serwatkowych mają bardzo pozytywne działanie na układ odpornościowy,lecz to co jest lekiem w nadmiarze stanie się trucizną. No ok czytałem o tych odżywkach troche i wynika z tego że to tak jakbym zjadł strasznie przetworzonego..

EKG a lek uspokajający

.. ...witaminą B6 lub jako chelat aminokwasowy - droższy, ale najlepiej przyswajalny ) i ewentualnie potasowe ( możesz zrobić stosowne badanie krwi, by sprawdzić, czy nie masz niedoborów w tym zakresie ). Spokojne, głębokie oddychanie brzuszne ( * przeponowe * ) z wydłużoną fazą wydechu..

Opryszczka narządów płciowych - Str. 2

.. ...to prawda. Lizyna to aminokwas, który hamuje rozmnażanie i rozsiew wirusa opryszczki. Natomiast arginina zawiera aminokwas, który z kolei uaktywnia wirusa. Warto też zażywać witaminę C i cynk ponieważ badania wykazały, że substancje te chronią przed częstymi nawrotami opryszczki. w..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...upośledzoną sekwencję aminokwasów w lipidowych osłonkach mielinowych u chorych na SM, działa przeciwstresowo, przeciwanafilaktycznie, przeciwzapalnie, ochrania przed promieniowaniem jonizującym, pobudza fagocytozę, działa relaksująco i znieczulająco, osłabia arteriosklerozę i obniża..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...glutenu.Składnikiem zaś glutenu jest aminokwas kwas glutaminowy.Z kwasu glutaminowego z kolei w organiźmie ( prawidłowo działającym ) wytwarzany jest kwas gammaaminomasłowy - GABA. Obie te substancje są nerotransmiterami podwzgórza. Leki, które zażywałeś działają w rejonie podwzgórza...

Opryszczka narządów płciowych nie ustępuje po lekach

.. ...pokarmy bogate w lizynę - aminokwas, który hamuje rozmnażanie i rozsiew wirusa opryszczki. Najwięcej lizyny zawiera mleko, soja, fasola i mięso. Unikaj argininy - aminokwasu, który z kolei uaktywnia wirusa. Dużo argininy zawierają migdały, orzechy, żelatyna i czekolada. dziewczyny dzięki..

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar - Str. 2

.. ...inne witaminy z grupy B aminokwas zwany kwasem glutaminowym, histamina itd. Drugą zasadą jest spożywanie pokarmów, w których występują substancje zwężające naczynia i zmniejszające ukrwienie a także utrudniających wchłanianie witaminy PP , np.wit.K., organiczna krzemionka itp...

Wysportowany i problem z nadciśnieniem

.. ...jeżeli masz nadmiar aminokwasów to najlepiej przynajmniej czasowo radykalnie zmniejszyć ilość spożywanego białka.Oczywiście możesz być w gorszej formie ale powinien się stan poprawić.Czytałem że czasami pomaga kuracja nadtlenkiem wodoru czyli inaczej wodą utlenioną.Ale na to to nie..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...przez ludzki organizm z aminokwasów: Lizyny i Metioniny, z witamin: C, B3, B6, B12 oraz Kwasu Foliowego i żelaza. - Ekstrakt Korzenia Różańca Górskiego – należy do grupy adaptogenów – roślin pomagających organizmowi w przystosowaniu się do dużego obciążenia..

Wysokie ciśnienie tętnicze i nerwy

.. ...tym białkiem.Niektóre aminokwasy ulegają w organiźmie przemianą w jady trupie.Ja radzę przynajmniej zastosować tą kurację: http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263# albo przynajmniej coś zbliżonego.W każdym razie zmniejszyć ilość białek.Można zastosować nieco odżywek..

Bóle i zawroty głowy, wypadanie włosów, osłabienie i brak koncentracji

.. ...odpowiedniej ilosci aminokwasów i wypadaniem wlosow.Ogolne oslabienie i bol glowy.Przejscie z pokoju do pokoju to nadludzki wysiłek.Zawroty i nudnosci.Moze towarzyszyc temperatura ale nie musi.Oslabienie bardzo duze,kazda choroba nas ,,łapie * .Ten stan trwa do 2 lat więc najwazniejsze..

Życie czy śmierć, problem z lękami

.. ...temat witamin,minerałow, aminokwasów. Zobaczysz, jakie one są ważne w funkcjonowaniu organizmu Uzupełnij dobrymi zestawami. Zobaczysz, za jakiś czas poczujesz się lepiej. Barbara ma racje. Tak wlasnie organizm reaguje na brak witamin i mineralow. Powinnas kupic sobie jakies dobre zestawy..

Złe badania-cholesterol

.. ...bo to prawie tylko z nich i aminokwasów itp. powstają te jady trupie w brzuchu z gnijących niestrawionych części.Dlatego doradzam też przynajmniej kilka lewatyw do oczyszczenia brzucha z tych trucizn...

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ...zaprzestać spożywania odżywek aminokwasowych i węglowodanów i ryb na wszelki wypadek.Oczywiście moga być przez to jakieś problemy z kondycją ale tak można stwierdzić czy takie są przyczyny.I generalnie radzę załatwić badanie na temat czy nie masz niedoborów i nadmiaru związków..

Aminokwas

.. Tauryna dziala pszeciw arytmicznie syszeliscie otym. to dobrze że o tym mówisz przyjacielu , jednak powiedz mi czy zażywasz tą taurynę czy tak sam leczysz się z arytmii .czy tylko słyszałeś o ty i spekulujesz .. bo widzisz znam dużo innych rzeczy które działają anty arytmicznie i pomagają wygrać z tym nie..

Sportowiec. Wszystko OK?

.. ...1.Przypuszczalnie nadmiar aminokwasów i być może niektórych innych odżywek co może czasami spowodować niedobory czego innego. Teraz to co u innych: 2.Często widziane nałogi. 3.Trucizny w pozywieniu w stylu jak aspartamy itp. 4.Podobno też chmury * chemtrails * trują ale to jest nie..

Ból w klatce piersiowej po lewej stronie

.. ...pożywieniu z których powstają te jady trupie np. ornityny .Tutaj jest artykuł ale bardziej ogólny o tym: http://www.kardiolo.pl/n,dieta_uboga_w_weglowodany_i_bogata_w_bialka_zwieksza_ryzyko_miazdzycy.htm ...