Amlopin

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...Amlozek, Agen, Aldan, Amlopin, Amloratio, Apo - Amlo, Cardiolipin, Normodipine, Norvasc, Tenox, Vilpin ). Inaczej ujmując pierwsza grupa jest nieselektywna, druga selektywna. Wśród leków moczopędnych wyróżniamy trzy grupy: diuretyki pętlowe, do których zaliczamy furosemid i torasemid (..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...zawroty głowy, zaparcia, uczucie zmęczenia, bradykardia - zwolnienie rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę. Przykładowe preparaty: Isoptin ( werapamil ), Oxycardil ( Diltiazem ), Amlopin ( amlodypina )...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 161

.. ...na serce,tritace 10 i amlopin 5 na cisnienie nie mowiac juz o przeciwbolowych silnych takich jak aspicam,ketonal 100,myopan - to tez psychot.lub dexak ewentualnie 2 ibupromy max,tyle ze zaden nie pomaga.Narazie jednak nie mam pomyslu ma zycie,ani celu. Witaj AGA!!! To ta cholerna..

Oporne nadciśnienie

.. ...corectin,tialorid i amlopin a wieczorem tritace i średnio ciśnienie utrzymuje mi sie 140 - 90.Niedawno nabawiłem sie nerwicy trafiłem na pogotowie tam lekarz zmierzył mi ciśnienie i było ok ale jak sie dowiedział ile leków biore na nadciśnienie to sie zdziwił a mnie to przeraziło!pozdr..

Prawidłowe ciśnienie u osoby starszej?

.. ...stałe prestanorium 50, amlopin. Ostatnio skarży się na zawroty głowy. Mierzyłam jej ciśnienie w różnych porach dnia, które wynosiło 109/49 i przed braniem leków 110/57. Sama niewiem co sądzić ale wydaje mi się ,że raczej ma niskie ciśnienie. Jak to jest w tym wieku z ciśnieniem??? witam..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...tętniczego zmienił mi leki na Amlopin 5 mg Bisocard 5 mg Tritace 10 mg Bisocard 5 mg brałem rano a pozostałe wieczorem, i tu dochodziło do podobnej sytuacji, że rano brałem leki ( czyli Bisorad 5mg ) a wieczorem piłem alkohol. Ostatnia moja wizyta u lekarza była parę dni temu ciśninie..

Zmiana leków na nadciśnienie

.. ...tańszy zamiennik i zmianę Amlopinu 10 na coś mniejszego - mam problemy z przełykaniem. Dostałam Diowan 160 i Amlonor 10. Oprócz tego biorę Kalipoz i hydrochlorothiazidum oraz Betaloc 25. Nie wiem, czy ta zmiana ma znaczenie dla mojego leczenia? zaznaczam, że przy poprzednim zestawie i..

Niskie ciśnienie wysokie tętno

.. ...leki na nadcisnienie ( amlopin )to teraz ma cisnienie 90/60 oczywiscie amlopinu teraz nie bierze a lekarka zachodzi w glowe co jest grane. wiec proponuje wizyte u lekarza bo czt to cisnienie czy jego brak to sprawa indywidualna kazdego pacjenta ,to lekarz po przeprowadzonym wywiadzie..

Nadciśnienie a aldosteron, aldsteron

.. ...nocy,moj maz zazywal amlopin i bylo jakis czas dobrze ale zaczaly mu troche puchnac nogi wiec lekarka zmienila mu lek comprensa ( lub cos od tego nie pamietam w tej chwili ) ale ten lek zbija mu bardzo cisnienie bo nawet 90/60 i samopoczucie podle,wiec wrocil ( sam ) do amlopinu i teraz..

Pomoc

.. ...Tritace, Rawel, Kalipoz, Amlopin, Simotrom, Simovahexal, Pentohexal. Teraz jestem w szpitalu i prszeszłam miogotanie przedsionków zastosowano u mnie elektro wstrzasy i złożyli mi propozycje wykonania koronografi chciała bym wiedziec czy jest to bezpieczne w moim wypadku i czy mmam..

Aldosteron powodem nadciśnienia?

.. ...leki: - Bisocard 10 mg - Amlopin 10 mg - Hydrochlorotiazyd 25 mg - Doxar 4 mg Pomimo tego ciśnienie jest bardzo * niestabilne * . Największe skoki są w godzinach wieczornych {180/120 ). Ostatnio miałam tomografię jamy brzusznej, jednak nie wykazała żadnych zmian. Podczas pobytu w..

Wysokie Cisnienie i Niskie Tętno

.. ...Apo - Rami, Captopril, Amlopin, Polocard. Na nerwice biore Sympramol oraz na noc Nasen, Ostatnio mnie niepokoi ( to mnie zmotywowalo do napisania ) niskie tętno, przedział tętna 44 - 55 przy cisnieniu 140/80. Obawiam sie zasłabniecia i innych tego typu wypadkow, Bardzo mnie to denerwuje..

Nadciśnienie i nerwica

.. ...lekach ( bisocard i amlopin ) bez lekow mam ok 150 - 92 I teraz mam pytanie od bardzo dawna mam nerwice mocna prawdopodobnie od dziecka a mam 25lat, i postanowiłom isc do psychiatry juz niedługo i mam takie pytanie, czy po wyleczeniu nerwicy moze mi przejs cisnienie całkowicie? Kiedys..

Leki na nadciśnienie, lepsze Beta-Blokery vs Ca-Blokery?

.. ...grupy probowałem juz amlopinu jednak nie pasował mi bo nie obnizał tetna, ale znajomy student 5 roku medycyny mowił ze sa ca - blokery co obnizaja tez tetno... Wiec co myslicie co lepsze Beta - Blokery vs Ca - Blokery ? nadciśnienie tętnicze 1 stopnia można samemu obniżyć odpowiednim..

Tentersif SR lek na nadciśnienie

.. ...- 2,5mg, a wieczorem Amlopin 5mg. Cisnienie było unormowane. Od kilku tygodni zaczęły puchnąć mi nogi, zwłaszcza w kostkach i łydkach /nie mam żylaków/, byłam z tym u lekarza, który stwierdził, że to po leku Amlopin mogą występować takie skutki uboczne. Zaproponował zmianę leku i zapisał..

Pytanie o leki na nadciśnienie

.. ...Spironol25mg, a wieczorem Amlopin5mg i spironal25mg, po 1 tabletce,i chciałam sie spytać czy te wszystkie leki są od nadciśnienia, pytam poniewaz cisnienie od miesiaca jest w granicach 127/75, i niewiem czy tch tabletak nie jest za dużo: )? Dziekuje za odpowiedź. wystarczy wpisac nazwę..

Oporne nadciśnienie

.. ...rano: Bisocard 10mg, Amlopin 10 mg, Hydrochlorothiazidum 25mg i Doxar 2mg; wieczorem: Doxar 2mg ) jednak nie powoduje to oczekiwanego obniżenia ciśnienia. Trzy dni temu mialam 24h pomiar ciśnienia - średnie ciśnienie z okresu aktywności 167/108, z okresu spoczynku 147/94 ( w ciągu doby..