Amlozek

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...krwionośnych, np. amodypina ( Amlozek, Agen, Aldan, Amlopin, Amloratio, Apo - Amlo, Cardiolipin, Normodipine, Norvasc, Tenox, Vilpin ). Inaczej ujmując pierwsza grupa jest nieselektywna, druga selektywna. Wśród leków moczopędnych wyróżniamy trzy grupy: diuretyki pętlowe, do których..

Echo serca - Str. 4

.. ...obecnie mam zaaplikowany amlozek i eriste ciśnienie 130 - 90. Robiłem echo serca wyniki jn: Aorta 25 Lewy przedsionek 31 Lewa komora rozk 53 Skurcz 36 EF 60% Przegroda miedzykom skurcz 17 rozkurcz 11 Tylna ściana skurcz 17 Rozkurcz 10 Prawa komora 23 1 Dodatkowo mam pytanie jaka jest..

Po ablacji - Str. 11

.. ...nadciśnienie np enarenal, amlozek ale nie mogę tego opanować. Poza tym serce chodzi w miarę stabilnie. 6 listopada 2007 miałam ablację! Nie jest to jakieś sensacyjne doniesienie zważywszy na temat tego forum. Dla mnie ma jednak znaczenie dożywotnie, zwłaszcza, że problem częstoskurczy..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...zacząłem przyjmować Amlozek najpierw 1 * 5mg a później 1 * 10 mg . Niestety po dwóch latach sytuacja się powtórzyła znów spuchnięte wargi i policzki na zmianę raz jedna strona raz druga , ostatnio jeszcze opuchlizna przeniosła się do nosa . Wiem że tego typu objawy noszą nazwę Obrzęki..

Wysoki puls 90 w stanie spoczynku

.. ...tętnicze zażywam lek AMLOZAK .Ciśnienie mam w normie 130/80 a puls mój wynosi od 90 w stanie spoczynku a przy wisiłku nawet osiąga 110 co mam z tym fantem zrobić ?? proszę o szybką odpowiedź !!!!!!! Czy ten puls może taki byc Podczas wysiłku i zaraz po nim Twój puls może siegać nawet 200..

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...które redukuje 2,5 mg Amlozec * u dziennie ) Sporo ćwiczyłem na siłowni, brałem kreatynę i białko i istnieje ryzyko , że to mogło osłabić moje serduszko. Badawszy się niedawno oprócz dobrego ciśnienia z tego co mówiła lekarka ilość * dodatków * spadła ( chociaż jak mi sprawdzała tętno po..

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...skoki ) - biorę na to amlozek. I tyle. Natomiast dokucza mi ta arytmia ( w spoczynku ). Czytałam na forum o dolegliwościach nerwicowych, które często przekładaja się bezpośrednio na pracę serca. Więc, gdyby to miało miejsce w moim przypadku, to z przyjemnością dałabym sobie spokój z..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...powtorka z rana do tego amlozek.lekarz powiedzial mi ze zaczniemy z grubej rury,i faktycznie po 3 miesiacach odstawiamy tabletki na cisnienie.lecze sie rowniez u psychologa.czasem objawy nie musza byc objawem choroby serca itd,czasem po prostu mamy problem emocjonalny.czasem bywa gorzej..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...zaawansowane.Kilka lat brałam amlozek,teraz bisocard 5,ale te dziwne zatrzymywania serca mam coraz częściej..Czuję się coraz gorzej.w dodatku mam bolesne kurcze łydek i drętwienie rąk.To może oznaczać brak magnezu?Pomóżcie. Agnes Proponuje iść ci do kardiologa. On zleci badania bo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 216

.. ...Lotensin + Isoptin Diovan + Amlozek+ Tertensif SR. Aspargin ( magnez i potas ). Melatonina - bez recepty na sen. ( bez skutku ) Stosuję dietę i staram się albo trochę biegać albo spacerować Niestety czuję się nadal kiepsko i nie sypiam normalnie. Trudno jest też zbić ciśnienie do normy...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 289

.. ...lekach na ciśnienie ( Amlozek, Iporel, Propranolol ) puchły mi nogi więc wróciłem do propranololu.Okazało się że mam chorobę tarczycy Hashimoto. Ciśnienie było skaczące. W listopadzie 2008 z pracy zabrała mnie karetka do szpitala z pulsem 150/ min i ciśnieniem 150/90, okazało się że mam..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ...lekarzem i kazał odstawić amlozek i zrobić echo serca. Czy ktoś miał coś podobnego. A i jeszcze mało oddaje mocz. Sławku dziękuję Ci za podpowiedź , zarejestrowałam sie już na prywatną wizytę do prof. Biedermana , boję się tego co powie , najgorsze , że tato jest po rozległym udarze , a..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...uczulona. obecnie biorę amlozek 2 razy po 10 mg i spironol 2 razy 100 mg. koszmar bo ważę ok 47 kg. nie ma wyboru i na widok tych tabletek robi mi się już niedobrze. nie mam też typowych zmian jakie są w długotrwałym nadciśnieniu, no nieco zwężone naczynia tętniczne na dnie oka. trochę..

Zapalenie mięśnia sercowego - dolegliwości po

.. ...prestarium, ostatnio amlozek ). Niestety po niedługim czasie oprócz ogólnego zmęczenia i złego samopoczucia doszły bóle w klatce piersiowej ( takie jakby uczucie ucisku, kłucie, wrażenie jakbym był wewnatrz posiniaczony, czasem takie jakby mrowienie w okolicach serca ). Nie sa to jakieś..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 6

.. ...działa ani enarenal ani amlozek. Ponieważ gojenie jak mówią lekarze może trwać 3 miesiące do nawet 6 myślę, że wreszcie wchodzę w okres stopniowej poprawy. Pozdrawiam i doradzam cierpliwość choć wiem jakie to trudne. Do Kuki! Do lekarza radzę jednak iść choć ja w tym okresie byłem kilka..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 26

.. ...), Polocard 75 mg i Amlozek 5 mg, bo ciągle walczę z nadciśnieniem.Generalnie żyję na pełnych obrotach i zawsze ze smutkiem czytam o Waszych problemach, stresach i niepewności zwiazanych z migotaniem przedsionków. W zupełności zgadzam sie z teza, iż leczenie farmakologiczne( nota bene..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 28

.. ...słabiej i musiałem dołożyć amlozek. Ta kombinacja powiększyła mi niestety ilość skurczów dodatkowych. Przy enarenalu serce było spokojniejsze. Migotanie zaliczyłem w październiku * tylko * jedno ale ciągle balansuję na granicy. Pozdrawiam wszystkich. Do Eluzyny ! Wielka szkoda a już..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 30

.. ...mg, Betacoc ZOK 50, Amlozek 5 mm i Polocard 75 mg, a także obowiazkowo Atoris 20( obniza poziom cholesterolu i trójglicerydów ).W ostatnich artykułach medycznych duzo pisze sie ostatnio o zespole bezdechów nocnych jako o potencjalnej przyczynie migotania przedsionków, sprawdzcie u..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...nadciśnienie tętnicze. biorę amlozek 2 razy po 10 mg i spironol 2 razy po 100 mg a ciśnienie po nich mam 120/80 - 170 - 90. dodatkowo mam zespól wazowagalny i jak stoj.ę a nawet chodzę to ciśnienie bardzo szybko mi spada 80/30 jeszcze zdąze usiąść ale jak nie to dalej mi spada do..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...dużych dawek leków ( amlozek 15mg/dobe plus soironol 200mg/dobę ) no jak mi za bardzo wzrasta to nie biorę dodatkowych leków tylko staram się chodzić - o wtedy mi sapda co prawda zbyt gwałtownie i jka nie zdąże usiąść to zemdleje ale wtedy mam pzrez dłuższy czas za niskie ciśnienie -..

Nadciśnienie

.. ...kaszel, mam zmieniony na amlozek który nie uczula . Kochana nie możesz brać leków które wywołują kaszel asmatyczny - trzeba czytać ulotki . Pozdrawiam. Ja ani po prestarium ani po mikardisie nie mam opisanych objawów /kaszlu/natomiast mam uczucie zmęczenia, zobojętniemia,pasuje do..

Ramipril

.. ...amlodypiny czyli Novasc lub Amlozek. Dodatkowo lek obniża ciśnienie tętnicze dlatego, że powoduje niedotlenienie serca, co niezbyt służy sercu. Przyłączam się do ostrzeżeń opisanych przez Bogdana jak chodzi o lek produkowany w Indiach. Jego nazwa brzmi RANOPRIL. Po kilkunastu dniach..

Nadciśnienia w młodym wieku

.. ...( Lisihexal, Lokren, Amlozek ). Kilkakrotnie byłem diagnozowany w szpitalu ale oprocz podwójnego unaczynienia prawej nerki oraz przerostu lewej komory nic u mnie nie wykryto. Nikt nie wie jaka jest dokładna przyczyna nadciśnienia mimo tak młodego wieku. Zwracam się z uprzejmą prośbą do..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...przypadek.. Obecnie mam Amlozek 5mg /biorę 2x dziennie po pół tabletki/głowa mniej boli ale też czuję mrowienia w skroniach i miażdzenia ale nie ma nudności i mogę pracować.Ciśnienie się obniżyło. witajcie : ) ja mam 29 lat i nadciśnienie leczę już ponad 10 lat. najpierw enarenal ale..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...biorę Prestarium 10 i amlozek 5. Zastanawiam się tylko co jest przyczyną tak wysokiego ciśnienia - usg jamy brzusznej jest prawidłowe, morfologia również, z nerkami też wszystko w porządku. A może to tylko jakaś mała nerwica i stąd te skoki ciśnienia ? POZDRAWIAM ja pikole ale was..

Wysokie ciśnienie a bóle głowy i nudności

.. ... Miałam Prenesse i Amlozek /1tab rano druga wieczorem/,Xartan50mg a terazCo - Diwan.Czy ktoś słyszał opodobnych przypadkach dodam ze leki biorę bardzo krótko bo wymienione objawy pojawiają się już po 2 - 3 tabl. - cisnienie owszem spada. Witam.U mnie sytuacja jest podobna, chociaż mam..

Nadciśnienie a dobór leków

.. ...nadciśnienie na podstawie badań.Mam klopoty z dopasowaniem leków. Brałam już Prenesse i amlozek ,Xartan. Po2 - 3 tabl. występują bole głowy bardzo złe samopoczucie.Czy ktoś spotkał się z tym problemem. Pozdrawiam..

Ciśnienie - co zrobić jak za niskie po lekach?

.. ...Prestarium 10 mg wieczorem - Amlozek 5 mg Leczenie takie było konieczne ze względu na to, że od dłuższego czasu ciśnienie babci utzrmywało się na poziomie 170/100 w porywach do 220/140... pogotowie kazało na nowo ustalić leczenie i jest teraz takie jak wyżej. Bardzo skutecznie to..

Spironol

.. ...leki bo biorę z nim amlozek 2x10 a terza 1x10 + 1x5mg. dawki jak dla słonia ale na szczęscie nie zauważyłam innych skutków. tak naprawdę każde leki mają jakieś skutki uboczne i jeżeli nie ma potrzeby ich stosowania to nie warto. z leków odawdniających brałam furosemid ale nie działa na..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...nadciśnienie i biorę amlozek 10mg o gzodz 11 plus spirolol 100mg i o godz 17 amlozek 5mg i spironol 100mg ciśnienie mam różne ale w nocy i nag ranem sapda mi nawet do 50/30 może masz już za duże dawki leków i może tzeba je zmiejszyć? lub zmienić? a jakie ogólnie masz ciśnienie? czeœć..

Lek tertensif kombi a w dalszym ciągu wysokie ciśnienie

.. ...zamulony. ja jeszcze biorę Amlozek 10 i jest ok prawdopodobnie juz sam tertensif nie daje pozadanych efektow,zapewne kardiolog dorzuci jeszcze jakis dodatek. moja mama leczy sie na nadcisnienie,do czasu wizyty u kardiologa miala,,worek * tabletek obecnie bierze..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...Hydrochlorothiazidum 12mg; wieczorem Amlozek 10 mg i Bisocard 2,5 mg. Przy tych proporcjach leków ciśnienie w miare się unormowało - osiągało wartości w granicach 120 - 140/70 - 90, jednak nie trwało to zbyt dlugo. Po 1,5 miesiąca leki tak jakby przestały działać i ciśnienei znowu..

Ból w okolicy serca, ważne

.. ...objawy i przepisał mi amlozek ( 2x po 5mg ) objawy gardla ustąpiły oczywiscie : ) ale zaczeło sie coś z sercem, mianowicie bóle, były krótkie, kłujące, przeszywające. Dokłądnie nie pamietam ( już pamięć nie ta heh ) ile razy one wsytepowały, w kazdym razie miałem pare silnych ataków..

Spadek cisnienia i wzrost tetna

.. ...cisnienie leczone tridace + Amlozek, ale serce wygładało, ze jest w porzadku. Próba wysilkowa bardzo bobra ( 65lat - 10 metów ). Kilka dni temu idac ulica poczulem lekki ból za mostkiem z \ * ukłuciem\ * pod lewa łopatka. Przeszło po 30 - 60 sekundach. szedłem dalej i nic sie nie działo...

Konsulatacja

.. ...Podane leki są adekwatne do schorzeń,jednak nie jestem lekarzem,wiec warto byłoby skonsultowac się z lekarzem. Polocard na pewno pomaga przy dolegliwościach aortalnych,to wiem z własnego doświadczenia...