Anemia

Niedotlenienie

.. ...o niedokrwistości ( anemii ) - graniczny poziom hemoglobiny wynosi 11 - 12 g%. Poniżej 6 g% pojawiają się objawy neurologiczne wynikające z niedotlenienia mózgu. Istnieje możliwość niedoborów tlenu we krwi, mimo wysokiego poziomu hemoglobiny i czerwonych krwinek. Dzieje się tak w..

Niedotlenienie serca

.. Niedotlenienie serca wiąże się głównie z wydolnością naczyń wieńcowych serca. Są to naczynia tętnicze odchodzące od aorty zaraz za zastawką tętniczą lewą. Napełniają się w czasie rozkurczu serca. Niedotlenienie wynikające z niedokrwienia mięśnia sercowego związane może być z: zmianami miażdżycowymi naczyń..

Senność

Senność

.. ...czy niedokrwistością ( anemią ). Senność może być również działaniem niepożądanym wielu leków, nie koniecznie leków nasennych. Uczucie ciągłego zmęczenie i senności utrzymujące się przez długi czas i bez żadnej uchwytnej przyczyny może być jednym z objawów depresji lub dystymii. Jeśli..

Częstoskurcz

.. ...przypadku krwotoku lub anemii ( np. z niedoboru żelaza ). Biorąc pod uwagę układ bodźcoprzewodzący serca, częstoskurcze możemy podzielić na nadkomorowe i komorowe. Częstym mechanizmem powstawania nadmiernej ilości pobudzeń jest zjawisko reentry dające tzw. częstoskurcze nawrotne (..

Ostra anemia a ciche udary u dzieci

Ostra anemia a ciche udary u dzieci

.. ...anemii sierpowatej. Anemia sierpowata jest chorobą krwi charakteryzującą się niską zawartością hemoglobiny, która odpowiedzialna jest za transport tlenu. Choroba ta zyskała swoją nazwę od kształtu komórek krwi, które zamiast być okrągłe wyginają się przypominając sierpy. Ok 10 % dzieci z..

Anemia u kobiet w ciąży prowadzi do astmy u dzieci

Anemia u kobiet w ciąży prowadzi do astmy u dzieci

.. ...od najmłodszych lat. Anemia matek powoduje, że dzieci częściej chorują na astmę oraz mają świszczący oddech. Astma i świszczący oddech u dzieci. Coraz więcej nowonarodzonych dzieci choruje na astmę oraz inne schorzenia związane z układem oddechowym. Dlatego naukowcy postanowili zbadać..