Angina serca

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...dławicą piersiową ( angina pectoris, dusznica bolesna ), może także być jej pierwszym objawem choroby niedokrwiennej u ludzi dotychczas zdrowych. W bardzo rzadkich przypadkach jest spowodowany przez inną przyczynę. Objawy zawału serca. Zawał serca objawia się przede wszystkim bardzo..

Powikłania zawału serca

.. ...chorych po przezskórnej angioplastyce wieńcowej częstość ponownego zawału spada poniżej 10%. Następuje nawrót dolegliwości bólowych w klatce piersiowej i wzrost stężenia markerów martwicy mięśnia sercowego...

Niewydolność serca

.. ...niewydolności serca: angioplastyka; by - passy; operacja zastawek serca. Stopnie niewydolności serca. - według NYHA - New York Heart Assotiation. I. bez dolegliwości przy zwykłych czynnościach, choroba serca bez niewydolności; II. umiarkowane dolegliwości przy zwykłych czynnościach,..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...inhibitory konwertazy angiotensyny ( ACEi ), leki moczopędne ( diuretyki ), betaadrenolityki ( beta blokery ), antagonisty receptora angiotensyny II ( ARB ) oraz antagonisty kanału wapniowego ( CCBs ). Rzadziej wykorzystywane są również inne niż betaadrenolityki leki blokujące układ..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...przyczynowe obejmuje angioplastykę i pomostowanie naczyń wieńcowych w celu poprawy ukrwienia i kurczliwości mięśnia sercowego, korekcję chirurgiczną wad serca, uzyskanie regresji przerostu mięśnia sercowego u chorych z nadciśnieniem i niewydolnością rozkurczową. W przypadku chorób..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...ischaemic heart disease, Angina pectoris, dławica piersiowa, choroba wieńcowa ) to objawowy okres miażdżycy naczyń wieńcowych. Spowodowana jest zmianami morfologicznymi w naczyniach wieńcowych lub naczyniach ich odgałęzień. Choroba niedokrwienna serca to ostre lub długotrwałe pogorszenie..

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

.. ...piersiowa stabilna ( angina pectoris stabilis ), dławica piersiowa niestabilna ( angina pectoris instabilis ), zawał serca ( infarctus cordis ) i nagła śmierć sercowa. Narastanie blaszki miażdżycowej w świetle naczynia powoduje jego zwężenie a co za tym idzie pogorszenie ukrwienia..

Atenolol

.. ...również na układ renina - angiotensyna - aldosteron przez co przyczynia się do obniżenie ciśnienia krwi. Atenolol jest stosowany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca ( choroba wieńcowa ), w profilaktyce wtórnej zawału serca, w leczenie nadciśnienia tętniczego. Wpływ beta -..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...wpływ na okład renina - angitensyna - alodsteron ), także w niektórych zaburzeniach rytmu czy w leczeniu objawowym nadczynności tarczycy. Do działań niepożądanych beta - blokerów należą między innymi zaburzenia rytmu serca o charakterze bloków przewodzenia, skurcz oskrzeli i duszność (..

Dławica Prinzmetala

.. ...Dławica Prinzmetala ( angina Prinzmetala ) jest to postać choroby wieńcowej serca, w której dolegliwości bólowe nie wynikają ze zmian miażdżycowych obecnych w tętnicach wieńcowych serca ale są wywołana skurczem tych tętnic. Przyczyny występowania skłonności do kurczenia się tętnic..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...hipercholesterolemia itd ). Dodatkowo, istnieją leki o udowodnionym działaniu zmniejszającym ryzyko kolejnego zawału serca. Są to: niektóre beta blokery oraz leki z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny...

Niedotlenienie serca

.. ...wieńcowych, jak na przykład w anginie Printzmetala; zaburzeniami rytmu serca, w przebiegu których skraca się faza rozkurczu mięśnia sercowego; końcowe odgałęzienie naczyń wieńcowych doprowadzające krew do warstwy podwsierdziowej są mechanicznie zaciskane w fazie skurczu; wydłużenie tej..

Miażdżyca naczyń trzewnych

.. ...niedokrwiennej ( łac. angina pectoris ). Zwężone naczynia wieńcowe zapewniają odpowiednie ukrwienie mięśnia sercowego w warunkach optymalnych. Zawodzą jednak w przypadku wysiłku, gdy, wraz ze wzrostem częstości serca, wzrasta jego zapotrzebowanie na tlen. Pojawia się ból wieńcowy. W..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...enzymu konwerującego angiotensynę pierwszą ( ACE–I ). Cała grupa jest stosowana w leczeniu nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, w zapobieganiu incydentom sercowo - naczyniowym ( zawał, udar ) u osób z wysokim ryzykiem, w terapii nadciśnienie u osób z neuropatią cukrzycową..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...sposobem na zawał jest angioplastyka - wprowadzony do naczynia specjalny balonik pozwala pozbyć się zakrzepu i blaszek miażdżycowych. Niestety, takie leczenie wymaga drogiego sprzętu i wyszkolonego personelu, więc musi być przeprowadzone w wyspecjalizowanym ośrodku kardiologicznym. A co..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...inhibitorów konwertazy angiotensyny lub blokera receptora angiotensyny oraz leku z grupy beta - blokerów. Część pacjentów otrzymywała iwabradynę, a część placebo. Po 19 miesiącach okazało się, że u chorych z tętnem 70 i więcej lek obniżał ryzyko zawału serca o 36 proc., a konieczność..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...operacji by - passów lub angioplastyki i o 34 proc. wyższe ryzyko zgonu sercowo - naczyniowego. Również różne analizy na populacjach osób zdrowych wykazały, że wyjściowo podwyższona częstość akcji serca, czyli powyżej 75 uderzeń na minutę, decydowała, że po latach u takich osób znacznie..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...poziomu obrazowania angiograficznego na ultrasonografię wewnątrzwieńcową i metodę OCT ( Optyczna Koherentna Tomografia ). Dzięki angiografii widzimy tętnicę w milimetrach, zaś jeżeli zastosujemy ultrasonografię wewnątrzwieńcową to przechodzimy na poziom kilkuset mikrometrów, a więc..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...koronarografia ( lub angiografia naczyń wieńcowych ). Polega ona na wprowadzeniu do jakiejś dużej tętnicy - udowej, pachowej czy ramiennej - cienkiego cewnika, za pośrednictwem którego podaje się środek kontrastujący silnie pochłaniający promieniowanie rtg. Pozwala to uzyskać dokładny..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...zawału - tzw. pierwotnej angioplastyki. Polega ona na mechanicznym odetkaniu zaczopowanej tętnicy. Statystyki wskazują, że w grupie pacjentów, którzy przeszli ten inwazyjny zabieg, śmiertelność w ciągu pół roku jest niższa ( mniej niż 9 proc. ) w porównaniu z pacjentami, którym podawano..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...chirurga naczyniowego i angiologa. W ramach tej koncepcji w nowym obiekcie utworzone zostaną: oddział kardiologiczno - angiologiczny zajmujący się diagnostyką i terapią schorzeń sercowych i naczyniowych, oddział kardiochirurgii, transplantologii serca i płuc oraz mechanicznego..

Echo serca - Str. 3

.. ...w sercu po przebytej anginie( na którą również leżałam w szpitalu ), pojawiły mi się bardzo odczuwalne zaburzenia rytmu serca, jednak nie wykryli nic niepokojącego, a po wyjściu ze szpitala te odczuwalne dodatkowe skurcze serca zostały, w dodatku nasilają się, czasem są bardzo mocne..

Echo serca - Str. 6

.. ...serca jest niestey po angielksui choc przetlumaczylam to sobie na wlasny uzytek z punktu widzenia medycyny i pracy serca nie wiele mi to mowi : ) podaje w orginale zeby nie zaciemniac: ) Acha Frakcja wyrzutowa lewej komory 61% * Mild impairment of left venticular diastolic relaxation...

Echo serca - Str. 7

.. ...ze czesto choruje na anginy i mam wysokie ASO. ( w ostatnim badaniu wyszło 600, wczesniej miałam nawet 1000 ) Vitium cordis czyli wada serca - jej podejrzenie bylo zapewne powodem skierowania na echo. Z załączonych opisow nie ma powodow do stwiania takiego rozpoznania, tochę nizsza..

Echo serca - Str. 11

.. ...dotyczących lewej komory po angielsku: IVSd 1 cm LVDd 3,98cm LVPWd 0,64 cm IVSs 1,52 cm LVDs 2,40 cm LVPWs 1,23 cm LV Vol. d 69,17 ml LV Vol. s 20,16 ml Stroke Vol. 49,01 ml Ejec Frac 70,86 % Frac Short 39,70 % LV Mass 95,83 g Bardzo proszę o dwa słowa interpretacji. Wczoraj wylądowałam..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...niemartwic poniewaz mam angine nie zbyt mnie to uspokoiło obawiam się najgorszego a mam dopiero 13 lat :( ( nie wiem jak to będzie dalej bardzo się boje mialem robione ekg rok temu i bylo wszystko ok nie wiem co będzie dalej boję się niesamowicie!! prosze o odpowiec! :( :( :( mam pytanie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 627

.. ...miesiac temu przechodzilam angine i koszmar powrocil( juz prawie odstawialam leki ) a tu znowu biegunka, noce nieprzespane, kolotanie serca,lek...Powrot do psychiatry ktora stwierdzila ze przy anginie tak sie dzieje i ze to ksiazkowy przyklad:( powrot do lekow... Trzy dni temu moje zle..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 931

.. ...już parę lat temu. Po angielsku jest też niestety całe mnóstwo chłamu sponsorowanego przez różne sekty, czy koncerny farmakologiczne, żerujące na nadziei ludzi... Droga powrotna zajęła dwa dni i była koszmarem. Napady duszności. Kołatanie serca. Potrzeba ucieczki, powrotu do domu. To..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 948

.. ...ciśnienie krwi. W leczeniu anginy pectoris stosuje się Propranolol czasami łącznie z nitrogliceryną. Ja się po nim źle czu~łem ponieważ odczuwam skurcze dodatkowe komorowe na tle nerwicowym i jeszcze ten lek zwalnial mi puls aim wolniejszy tym bardziej odczuwa~łem skurcze mam teraz inny..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...ze to pozostałośc po anginie. objawy były takie same jak u was kołatanie serca, zawroty głowy bóle w okolicach serca szybkie męczenie się. lekarz powiedział że niestety musze sie z tym pogodzic zalecił tylko zażywanie magezu unikanie stresu i przemęczania sie. Płatek czasem daje o sobie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...choroby??? Pozdrawiam cześć AngieAngel. Pierwsze pytanie - napięciowe bóle głowy mogą występować przy wypadaniu płatka wiem bo je miałem, a stres tylko nasila ten stan. Skąd się to bierze?? naukowcy sami do końca nie wiedzą. Prawie wszyscy mówią, że to taka uroda serca tak jak np...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...spowodowane jest częstymi anginami w dzieciństwie, w wieku 5 - 8 lat bardzo często miałem anginę, można powiedizęc że co 2 - 3 tygodnie, aż do czasu jak dostałem jakiś antybiotyk, który wszystko zmienił. Jak miałem 17 lat po częstych utratach przytomności trafiłem na badania do szpitala,..

Chelatacja - Str. 16

.. ...co dla osób, którym angioplastyka lub by - passy nie pomogły lub nie kwalifikują się na tego typu zabiegi? Obenie w fazie badań jest inna metoda leczenia, która nazywa się TMLR, czyli Laserowa rewaskularyzacja mięśnia serca ( przezmięśniowa laserowa rewaskularyzacja serca, laseroterapia..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...klopoty przez czeste anginy w koncu 2003 r wycieli mi migdaly leczza pozno......pozdrowionka i wesolych swiat co to takiego ten PIOKAL? jakaś prywatna klinika? czesc Piokal to prywatna klinika w gliwicach ktora leczy nieinwazyjnie rozne choroby w tym serca. Jest to medycyna..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...inhibitory konwertazy angiotensyny np. Enap. Osttanio wykazano skuteczność blokerów kanałów wapniowych np Nipedypina, Diltiazen oraz blokerów receptora beta - adrenergicznego np. Propranolol, Kerwedilol. Ze wzgledu na ryzyko powikłań zatorowo - zakrzepowych i zaburzen rytmu serca w..

Choroby serca - genetyczne?

.. ...pamiętam, ale po przebytej anginie( którą też wyleczyłam w szpitalu ) nasiliły się, sa odczuwalne ( właśnie dlatego podejrzewano zapalenie mięśnia sercowego ) wszystkie badania wyszły dobrze, mam tylko podwyższone tętno i skoki ciśnienia i niedomykalność zastawki 1 stopnia. moja młodsza..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...w sercu po przebytej anginie( na którą również leżałam w szpitalu ), podejrzewali zapalenie mięśnia sercowego, pojawiły mi się bardzo odczuwalne zaburzenia rytmu serca, jednak nie wykryli nic niepokojącego, a po wyjściu ze szpitala te odczuwalne dodatkowe skurcze serca zostały, w dodatku..

Niepotwierdzone podejrzenie zapalenia mięśnia sercowego i szmeru w sercu

.. ...w sercu po przebytej anginie( na którą również leżałam w szpitalu ), podejrzewali zapalenie mięśnia sercowego, pojawiły mi się bardzo odczuwalne zaburzenia rytmu serca, jednak nie wykryli nic niepokojącego, a po wyjściu ze szpitala te odczuwalne dodatkowe skurcze serca zostały, w dodatku..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 205

.. ...ciągle zapalenia gardła , anginy , niekomfortowe bóle głowy , niską masę ciała , czuje jakbym miał umierać , usg brzucha wykazało polipy na woreczku żółciowym. czasem brak apetytu i strach przed śniadaniem często złe samopoczucie ciemnienie przed oczami , brak energii . mam 30l i jeszcze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 248

.. ...psychiatry! Gosienko znam angielski takze chetnie skorzystam z materialow. angeliko ja miałem podobnie 1,5 roku temu.mam nadzieje że to nic poważnego,staraj się nie myślec o chorobach choc wiem ze czasami ciężko.ja tez się badam mam jeszce przez 2 tyg.29l a czuje się na 60l objawy miałem..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...roku zachorowałam na anginę i dostałam antybiotyk po drugiej dawce dostałam zatrzymania krążenia miałam szybką reanimację bo sąsiadka jest pielęgniarką ale po przewiezieniu do szpitala jeszcze 6 razy byłam reanimowana .Prawdopodobnie było to polekowe ze znakiem ?,też mialam migotanie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...AVON BRIDGE HAUSE.Lek angielski w dawce 600mg.Można pytać w aptece na dworcu centralnym w Warszawie.Lek jest drogi , kosztuje ok 550 zł. ale możliwa jest refundacja.Proszę sprawdzić poprawność nazwy leku.Mam taki zapisek na karteczce po rozmowie z panią u której występowały takie same..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...infekcja...swieza np zeba, anginy lub po przebytej grypie...ktora moglas miec dawno temu... po prostu zrob moze ekg? na poczatek... pozdrawiam Diablo napisz do mnie jakie badania przeszedłeś zanim stwierdzono u ciebie zespół WPW. m.szczepanska@gazeta.pl Cześć Marla!Chciałem się zapytać..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...1 - 3 chorowałem na anginy pewnie kilkadziesiąt razy. Potem przy jakiś tam badaniach Pani doktor stwierdziła że mam szmery w sercu i że być może to wypadanie płatka zastawki mitralnej. Nie pamiętam czy już wtedy robiłem sobie USG ( to były wczesne lata 80 ) - w tedy jeszcze nie miewałem..

Arytmia zatokowa

.. ...mialam bardzo czeste anginy )lub tez ja mnie sie to wydaje spowodowane jest do nerwica serca. Nie wiem ile masz lat ale u ludzi mlodych niemiarowsc zatokowa a inaczej oddechowa jest czyms naturalnym i nie nalezy sie tym przejmowac!! Reszta objawow podobna jak u mnie, pozdrowionka PAPAP..

Szmery u dziecka i mała dziurka między komorami

.. ...Nazywana jest tez z angielska VSD. Jeżeli się nie zarośnie, a ubytek bedzie mały to jego zamknięcie można wykonac podczas zabiegu, który nazywa się cewnikowaniem serca. Dziecko usypia się, a następnie przez tętnicę udową lub tętnicę szyjną ( zależy od lekarzy przeprowadzających zabieg )..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...inhibitorów konwertazy angiotensyny. Wynalazek prili był wielkim sukcesem medycznym. Obniżają one ciśnienie tętnicze, zmniejszają obciążenie serca, zwiększają jego objętość wyrzutową. Pomyślne walory terapeutyczne przyniosły zawrotne korzyści finansowe, przeto każda firma starała się..

Częstoskurcz komorowy

.. ...dnia zachorowałam na anginę dostałam antybiotyk i po drugiej dawce zaczoł się mój koszmar z sercem o których wcześniej pisałam.Prawdopodobnie było to polekowe ale lekarze nie byli pewni i wszczepili mi defibrylator serca który ma zadziałać kiedy będzie taka potrzeba.Przez pierwsze parę..

Tłumaczenie wad serca na angielski

.. ...na angielski: niewydolnosc zastawki mitralnej pogrubienie platkow zastawki mitralnej fala zwrotna lewego predsionka niewydolnoosc pierwszego stopnie czy moze mi ktos w tym pomoc?? Z gory dziekuje Jerzy..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...kardiolog dala mi na angiografie i tez wszystko ok a ja mam te silne bole zamostkowe z obnizeniem odcinkaSTco swiadczy o niedokrwieniu serca bedac na wizycie pani dr powiedziala ze mam niedokrwienie malych naczyn wiencowych i z tad te zmiany w ekg,4tego mam miec holtera czy te..

Dodatkowe skurcze - Str. 78

.. ...przebytej grypy, albo liczne anginy na które chorowałam w dzieciństwie. Myślę,że zależy też o jakiej liczbie dodatkowych na dobę mówimy. Ja miałam 4000 dod. skurczy na dobę. franeczko ja mam skurcz co 3 o4 uderzenie serca.milego dnia hmmm... fajnie ,że jesteście . naprawdę mi lepiej jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 92

.. ...ja mialem 5 lat temu angine,i w szpitalu wmowiono mi wtedy ze to nie jej skutki tylko nerwica i zebym spadal, a teraz po 5 latach okazalo sie ze to zapalenie serca bylo i zamiat leczyc mam teraz tego go...ne skutki, wiekszosci lekarzy nalezy sie sad i tyle, a czesc jest cudowna - jak to..

Dodatkowe skurcze - Str. 120

.. ...mnie tez w kierunku po anginowego zapalenia serca robią? Od 5 lat mam spadek wydolnosci,caly czas na tym samym poziomie - dlugie wysilki spoko,gwaltowne nietolerancja. Dodatkowe skurcze 4 lata spoko,ostatni rok ostrzej. Od wiosny czestsokurcze. Mialem echa,proby wysilkowe,proby wysilkowe..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...zdążyliśmy na czas jest po angioplastyce ma stent i ok. 80 lat. Jeden lekarz powiedział, że może robić wszystko drugi, że trzeba min. 3 miesiące bardzo uważać, a ja dalej nie wiem nic. Czy może chodzić po schodach, kiedy na spacery czego mu nie wolno a co powinien. Ojciec czuje się..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...lat.Zchorowałam, miałam anginę.Lekarka w zwykłej przychodni stwierdziła ,że mam arytmię.Trafiłam do warszawskiego szpitala ( nazwy nie ujawnię ), gdzie nie potrafili się mną zająć.Podano mi środek na uspokojenie..Z tego co opowiadała mi moja mama, to jakaś pseudointeligentna pani doktor..

Napady lęku panicznego

.. ...infekcje,a od nieleczonej anginy juz łatwo do problemów z zastawką i innych chorob serca ),a także powoduje złą przemiane materii( a to z kolei moze być przyczyną odkladania sie zwiekszonej ilości cholersterolu w naczyniach krwionosnych i już bezposrednio prowadzić do zawału ). Lęk..

Jaki jest czas wybudzania się po operacji by-pass?

.. ...urastać do strasznej rangi. Nie czułem bólu rozciętego i poskręcanego na druty mostka, nie czułem odciętej i przyszytej do serca tętnicy , a czułem ten tyłek. To pod koniec drugiej doby niemalże doprowadziło mnie do zerwania się spod tej aparatury, przestawiłem się dziwić temu spod..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...zabiegiem. Chodzi Ci o angioplastyke naczyn wiencowych - poczytaj w serwisie kardiologia.prv.pl - haslo angioplastyka/ptca itp plastyka serca tez niekiedy określa sie zabieg np. wstawienia pierścienia sztucznego np. przy zerwaniu nici ściegnistych. po takim zabiegu uzyskuje sie pełna..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...ta zastawka siada po anginach ropnych przewleklych( paciorkowce )lub zapaleniach jajników.U mnie to się stalo po migdałach które mam już wycięte. Co do dzieci to mam w domu 4 miesięcznego synka ale ciąża byla dla mnie horrorem ze względu na kołatania serca, dwa razy było u mnie..

Koronarografia - czy to poważny zabieg?

.. ...serca, koronarografia, angioplstyka, zawal serca. Tam jest wszystko opisane.Pozdr spójrz na moja wypowiedz z 30.04.br.Jestem po udarze nidokrwiennym mózgu.Jeśli interesuje Cie moja opinia i obecna sytuacja po tzw niby badaniu czyli koronarografii odezwij się na mój e,meil udzielę..

Choroba Prinzmetala

.. ...i diagnoze * spazme angina * albo angina Prinzmetala. Dowiedzialam sie, ze choroba jest dziedziczna. Pozdrawiam W jaki sposób można tą przypadłość wykryć? Mam bóle w klatce migreny niskie ciśnienie, przeszłam szereg badań i nic nie wykryto ( nawet TK i MR serca ) nic mam na myśli..

Ostry zawał ściany dolnej serca i badanie wysiłkowe

.. ...zrobiono mi koronografie i angioplastyke jednej tetnicy tej przez ktora byl zawal ale pozostala jeszcze jedna obiecali ze ja zrobia a teraz kombinuja zeby nie robic ( 60% zapchana ) chca mi robic jakies specjalne badanie wysilkowe co o tym sadzicie po wyjsciu ze szpitala podobno nalezy..

Hipoplazja prawego serca

.. ...wspaniale. Jezeli znasz angielski, francuski lub niemiecki moge przeslac Ci namiary na ich rodzicow. Zachecam Cie takze do zajrzenia na strone www.sercedziecka.vmed.pl , gdzie w portretach dzieci znajdziesz m.in. moja Marte. Moze dolaczysz do nas? Pozdrawiam Cie goraco. Gosia Haniu,..

Medycyna naturalna po zawale serca - bezpieczne czy nie?

.. ...została koronorarografia i angioplastyka, założony został stent. Na styczeń po przeprowadzeniu badań przewidywane jest powtórzenie zabiegów. Kilka dni przed świętami pacjent wypisany został do domu, lecz już 22.12 poczuł się gorzej i trafił na oddział R skierniewickiego..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...bylam chora na jakas angine przelezalam 2 tyg, po tej chorobie mam zaburzenia smaku i wechu, po miesiacu obudzilam sie w nocy mialam cisnienie 150x100 niepokoj w okolicach serca, kaszel oraz... biegunke... potem jakos mi przeszlo niestety po 2 tyg bo jakiejs obfitej kolacji bylo to samo:..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 6

.. ...prace,studia,zapisalam sie na angielski no i rodzina ale jakos daje rade i szczerze powiem ze nawet jest lepiej gdy mam tyle zajec bo nie mam czasu myslec o swoim zdrowiu choc nie ukrywam ze to ciagle wraca.Odezwijcie sie kochane.Moj nr GG 9587473 : ) ) ) POZDRAWIAM WSZYSTKICH..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...końcu porzadnie języka angielskiego tzn chodze na kurs, i przynajmniej raz dziennie wchodze pieszo na 6 pietro - miałam lęki że przy wysilku fizycznym wbrew temu co mówią lekarze dostane zawalu, bardzo chce sie zapisac na kurs tanca ale ze wzgledu na zalobe po tacie musze poczekac, a..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...urodzenia, czy po jakiejś tam anginie kiedyś tam. W każdym razie przez lata uprawiałam sporty walki, czułam się hiper zdrowa i nigdy nie miałam kłopotów z sercem.Ta akcja z tarczycą, która jest zdrowa wyprowadziła mnie z równowagi,a jeszcze teraz wyszła ta zastawka.Myślę, że po prostu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...adrenaliny,noradrenaliny i angiotensyny II,czyli enzymów,które się wydzielają w znacznej ilości podczas stresu,złych wspomnień itp.Dlatego tak wiele jest powiedzeń np.że * słowem można zabić tak jak nożem * .Oto cały klucz do naprawy serca, Twojego Serca,jeśli to zrozumiesz i zastosujesz..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 6

.. ...bo przeszedłem kilka angin pod rząd i muszę ogólnie wzmocnić odporność swojego organizmu ALE do palenia marychy zamierzam wrócić. Najlepsze jest to że Marihuana owszem obniża odporność ale nie jest bardziej szkodliwa niż np słodycze czy białe pieczywo ostro nie może zakażmy ich używać :..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...ktorej mozna wykonac angioplastyke Witam Pani Izabello. Od pewnego czasu odczuwam bolesne dźgnięcia w okolicy serca. Zrobiłem echo serca i oto wyniki. LV 5.0 LA 3.7 RV 2.2 Grubość ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...światła tętnic za pomocą angioplastyki i stentów ( w chorobie wieńcowej i miażdżycy ). Jeżeli przyczyn groźnej bradykardii nie można usunąć inaczej, postępowaniem z wyboru ( czyli najlepszym ) jest wszczepienie stymulatora serca. hej,ja mam teraz 27 lat a pierwsze zawroty głowy i..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...temu miałem * robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada mi bardzo ciśnienie i tętno. 105 - 60 50 tętno. przykładowo rano 125 - 70 t - 54, po 2 - 3 godzinach spada już do..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. ...pokrewnych.Przeszedłem zabiegi angioplastyki i stentowania.Obecnie mam 67 lat,stwierdzono u mnie,po badaniach tomograficznych,zwężenie tętnic szyjnych w 80 % i tętniaki.Skąd się to bierze? nikt tego nie potrafi mi wytłumaczyć.Zaznaczam,próby wysiłkowe EKg wychodzą ujemne,lekarstwa..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...sercowego. Miałam zwykłą angine z której nie mogłam sie wyleczyc i po 3 antybiotykach było jeszcze gorzej potem do tego dopadła mnie grypa i pojawily sie komorowe zaburzenia rytmu serca ( * tuptuśki * ). Stwierdzono ze mam zapalenie mięsnia sercowego. Indywidualne nauczanie w domku, zero..

Zastawki i lewa komora serca , jak długo się leczy?

.. ...miarę normalnie funkcjonowac czego jestem przykladem. Pozdrawiam Można odciążyć serce farmakolgicznie przez podanie inhibitorów konwertazy angiotensyny np. enarenal. Ale o tym, to juz decyduje specjalista...

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...tygodnie w miesiącu mam anginę ropną. Omdlenia, dusznośći, kołatanie serca nie dają mi spokoju. W przeciągu ostatnich 6 miesięcy mój stan się pogorszył, czasami zdarza się, że codziennie mam te objawy, przez co nie mogę normalnie funkcjonować. Ostatnio również zauważyłam, że zaczęłam..

Powrót do treningu po operacji wszczepienia zastawki

.. ...przeziębienia, grypy, anginy i stany gorączkowe, pruchnica zębów i wiele innych czynników, które mogą spowodować Infekcyjne Zapalenie Wsierdzia. Mimo wszystko jednak decyzja należy zawsze do lekarza i zależy od stopnia uszkodzenia serca sopwodowanego złą pracą uszkodzonej zastawki...

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...dzień zobaczyłam że mam angine a nie grypę jak to lekarz stwierdził )wróciłam do domu ból nie ustępował a do tego doszło kłucie w klatce piersiowe, które zdarza się coraz częściej razem z płytkim oddechem.Wydaje mi się, że mam również przyspieszone bicie serca.Zaczynam się martwić.Czy to..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...hemodynamikę a tam na zabieg angioplastyki, czyll udrożnienie niedrożnej tętnicy wieńcowej poprzez implantowanie stentów. Im szybciej tym lepiej. Przywraca się krążenie w tętnicy a tym samym zawał przestaje się dokonywać i nie dochodzi do trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części..

Narkotyki z problemami serca

.. ...lub, jeśli czytasz po angielsku - jeszcze lepiej - na stronach maps.com. MAPS to organizacja skupiająca naukowców zajmujących się środkami psychoaktywnymi, w tym ich terapeutycznym zastosowaniem ( tu uprzedzonych a niedouczonych czytelników odsyłam także do głębszej lektury litaratury..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...wczesniej miałem dwie anginy pod rząd. RTG klatki piersiowej: Przepona wolna. Płuca bez czynnych zmian ogniskowych. Odcinkowo widoczna blaszka osierdzia na lewym zarysie serca. Serce i aorta w normie Opis badania: Wymiary jam serca, grubość ścian lewej komory w normie. Zastawki bez zmian..

Arytmia serca to nie wszystko

.. ...znam swoj organizm.Po anginie w czerwcu 2003 z wysportowanego chlopaka stalem sie we wlasnych oczach dziadkiem.A poniewaz mam 2 kochane corki,chcialbym aby bylo lepiej.Prosze Was o jakas rade,wskazowki,macie tak duze doswiadczenie,pozdrawiam,staszek a moze miales przechodzone zapalenie..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca - Str. 2

.. ...poszukiwaniach udalo sie. Mam Angina Prinzmetala - rzadka odmiana choroby niedokrwiennej serca. Pozdrawiam. Karat, Gratuluje, jesli tak moge sie wyrazic. Czy moglabys podac namiary na tego lekarza, gdyz jesli wykryl u Ciebie chorobe, ktorej inni nie mogli sie dopatrzyc, to faktycznie..

Echo serca, co oznaczają skróty?

.. ...niedomykalność mitralna ( + ) niedomykalność trójdzielna ( + ) jakby ktoś mógły ocenić to będę bardzo wdzięczny bo po tych skrótach nic nie rozumiem. Jak dla mnie to wyniki w normie, to sa skroty z angielskiego...

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...tempo w jakim pracuje angielska służba zdrowia przypomina bardziej * selekcję naturalną * niżeli służbę zdrowia ( dla przykładu na badanie EKG czekałem 4 tygodnie ). Wiem, że nic nie zastąpi wizyty u lekarza i wykonania wszystkich potrzebnych badań lecz na wizytę u kardiologa muszę..

Renta a zawał serca

.. ...przypadku????Jestem po angioplastyce z wstawieniem stenda.Mam jeszcze jedna tętnicę OM ekscentrycznie zwężoną 60 - 70 % i dużą nieusunietą skrzeplinę w tej co miałem zabieg.Czuję się nieżle chociaż robię wszystko powoli ale czasami kręci mi się w głowie.Moje główne peytanie.Jaka szansa..

Po zapaleniu mięsnia sercowego - Str. 2

.. ...antybiotykami podczas grypy czy anginy. Dostałam gorączki reumatycznej, ktora przerzuciła się na serca. Do tej pory muszę brac antybiotyki przy każdym przeziebieniu, a ponadto przed zabiegami stomatologicznymi ( np. wyrwania zęba ), laryngolicznymi, chirurgicznymi i ginekologicznymi oraz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 94

.. ...firmie,mieszkam u jednej angielskiej pani,generalnie nie mam styczności z polakami,tylko z Wami: ) ale spoko jest Catullus: mnie znowu serce kolacze - to chyba z dzisiejszych nerwow!!! znowu zaczel sie kucie serca itd. W ogole ciagle mam zawroty glowy - a to jest dla mnie najgorsze Yh,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1131

.. ...przeczytała:D Ja zaraz zmykam na angielski a nie chce mi się że szok. A jutro na wycieczkę do Warszawy na jakiś musical jadę, a też mi się nie chce:D Ostatnio na nic nie mam ochoty oprócz spania. Wczoraj rano złapał mnie taki ból serca że nie mogłam się wyprostować ani oddychać. Po 2..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...nastepnie potwierdza badanie angiograficzne. U tych pacjentów wskazane jest poszerzenie zastawki - wykonuje sie tzw. zabieg walwuloplastyki płucnej , najczęściej w okresie niemowlęcym, co zapobiega dużemu przerostowi mięśnia komory prawej. Zabieg wykonuje się najczęściej z nakłucia zyły..

Bardzo silne bóle serca

.. ...serce to jeszcze ma angine i codziennie ją boli głowa :( Strasznie się martwie :( Ja mam ciśnienie 150/90. mam 17 lat, 161wzrostu 46kg wagi, serce bardzo często kłuje. Mam też nadkomorowe zaburzenia rytmu i częstoskurcze. Najgorzej jest jak się zdenerwuje. wtedy ciśnienie bardzo skacze...

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...górnych dróg oddechowych - angina, zapalenie płuc, oraz w ciąży ( to też oczywiste ). Skoro już jest niedomykalność to przydałoby sie odchudzić, jeśli sie zbyt dużo waży ( byle nie jakimś drasycznym sposobem ) oraz unikać nadmiernego wysiłku, który mógłby prowadzić do przerostu lewej..

Wynik tomografu serca - poszerzona sztuczna aorta?

.. ...KLATKA PIERSIOWA/AORTA - ANGIO * * * Badanie wykonano przed i po dożylnym podaniu środka cieniującego. * * * Satn po zabiegu kardiochirurgicznym z widocznymi szwami metalowymi w * * * obrębie * * * mostka. * * * Aorta piersiowa w części wstępującej poszerzona na dl. ok. 13cm do * * *..

Duszność po 3 zawałach serca

.. ...zawał serca jest po angioplastyce. Teraz ma straszne duszności co robić ? A wracając jeszcze do tego to mój tata miał zastój krążeniowy i był zastosowany masaż zewnętrzny. W tej chwili przyjmuje następujące leki: rano : Acard zylt, furosemid,carvetrend, piramil,ortanol, effox long..