Angio CT tętnic wieńcowych

Angioplastyka (PTCA)

.. Angioplastyka ( PTCA - Percutaneous Transluminal Coronary Angioplasty,przezskórna śródnaczyniowa angioplastyka wieńcowa ) jest to technika stosowana w poszerzaniu zwężonych przez blaszkę miażdżycową tętnic wieńcowych. PTCA nie wymaga zabiegu operacyjnego jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...koronarografia ( lub angiografia naczyń wieńcowych ). Polega ona na wprowadzeniu do jakiejś dużej tętnicy - udowej, pachowej czy ramiennej - cienkiego cewnika, za pośrednictwem którego podaje się środek kontrastujący silnie pochłaniający promieniowanie rtg. Pozwala to uzyskać dokładny..

Kardiolodzy na temat chelatacji

.. ...niedrożne, ostanio po angioplastyce ( bez stentów, bo jest zbyt mały prześwit tętnic wieńcowych ) iczułem się jak wrak. Ostanio poddałem się chelatacji, jestem po 10 wlewach i czuje się świetnie, wróciły mi siły ( mogę wejść na II piętro bez odpoczynku ) i wróciła wiara do życia! Gdzie..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...operacji by - passów i po angioplastyce tętnic wieńcowych wykonanych w Instytucie Kardiologii w Aninie. Przeszłam 4 koronarografie i czeka mnie następna. Spotykałam tam pacjentów, którzy mieli zamykane ubytki w sercu metodą przezskórną i po 2 - 3 dniach wychodzili zadowoleni do domu...

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...miesiąc temu przeszłam angioplastykę tętnic wieńcowych i mam wstawione 2 stenty. Zyję dzięki wspaniałym i cudownym lekarzom z Instytutu Kardiologii w Aninie, którym serdecznie dziękuję. Pozdrawiam do : monika147 Tak jak Ty ja tez mam prawo do wyrazania swojej opinii więc nie odbieraj mi..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...po by - passach i po angioplastyce tętnic wieńcowych. Nie ukrywam , że się nie bałam, a ostatniej szczególnie, ale przeżyłam szczęśliwie. Przed dzień miałam zapoznać się z powikłaniami jakie grożą podczas badania i podpisać zgodę, tak samo było przed operacja, gdzie wszystko się zdarzyć..

Ból po angioplastyce

.. ...Skoro to już 2 lata po angioplastyce, to może należy sprawdzić jak funkcjonuje ten stent , czy nie jest zapchany ponownie. Mogło również dojść do zwężenia innych tętnic wieńcowych. Ja uważam, że należy wykonać koronarografie.Skoro jesteś pod kontrolą lekarza i nie masz innych zaleceń..

Reanimacja trzykrotna

.. ...wynika , że przeszedłeś, angioplastykę tętnic wieńcowych i wstawili Ci stenta jednego lub więcej, to zależy w jakim stanie były tętnice Pozdrawiam. dzieki wielkie Hela,bede szukal wiecej...teraz wiem czego szukac hehe,pozdrawiam Ciekawa jestem jak się teraz czujesz i jaka jest diagnoza..

Chore serce a stopien niepelnosprawnosci

.. ...operacji by - passów i angioplastyce tętnic wieńcowych i otrzymałam 2 - gi stopień ( tj. umiarkowany ) niepełnosprawności na 2 lata. Zawsze warto się starać, bo dla młodych są duże możliwości pomocy i uzyskania dotacji. Proponuje wejście na stronę: * niepełnosprawni * tam uzyskacie dużo..