Angioplastyka stent

STENT

.. ...balonie stosownym podczas angioplastyki ( PTCA ). Stent jest tak zaprojektowany aby po wypuszczeniu powietrza z balonika pozostawał otwarty. Konstrukcja stentu przypomina rusztowanie, które wykłada wewnętrzną powierzchnię naczynia wieńcowego zapobiegając jego zwężeniu. W ostatnim okresie..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...Podobnie jak w przypadku angioplastyki wieńcowej, do tętnicy poniżej ( lub powyżej ) zwężenia wprowadza się cewnik. Naczynie w obrębie przewężenia rozszerza się za pomocą balonu. Zwykle na balonie umocowany jest STENT, który pozostaje w tętnicy i ma na celu zapobieganie jej ponownemu,..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...funkcjonuje lepiej po zabiegu angioplastyki przezskórnej, czyli wszczepienia stentu, niż po zabiegu kardiochirurgicznym. Ich zdaniem, wynika to z lepszej perfuzji po przywróceniu naturalnego przepływu krwi przez zastentowane naczynia wieńcowe, oraz z niższego ryzyka uszkodzenia mięśnia..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...pozaustrojowym, 3.848 zabiegów koronarografii ( cewnikowań serca i naczyń krwionośnych ), 2.257 angioplastyk ( udrażnianie zwężonej lub zamkniętej tętnicy wieńcowej ) i założono 2.894 stentów. Nauka w Polsce PAP..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...się i była niezbędna angioplastyka i wstawienie 2 stentów. Uważam, że w każdym przypadku przebieg choroby i operacji jest zupełnie inny. Pozdrawiam Witam!Ja przeszłam operację na otwartym sercu w marcu.Też niektóre osoby tak przechodziły.Podobno to jest normalne,gdyż pózniej zachowywały..

Kardiolodzy na temat chelatacji

.. ...niedrożne, ostanio po angioplastyce ( bez stentów, bo jest zbyt mały prześwit tętnic wieńcowych ) iczułem się jak wrak. Ostanio poddałem się chelatacji, jestem po 10 wlewach i czuje się świetnie, wróciły mi siły ( mogę wejść na II piętro bez odpoczynku ) i wróciła wiara do życia! Gdzie..

Koronografia czy bay-pasy?

.. ...czasami angioplastykę( poszerzenie żył i tętnic lub wstawia stent ).Koronarogafia nie wyklucza by passów a jej wynik czasami stanowi wskazanie do pomostowania tętnic( czyli tzw by - passów ).Życzę zdrowia...

Częstoskurcz komorowy - Str. 2

.. ...stymulatora oraz wykonanej angioplastyki ( mam zalozone 3 stenty ) nic sie nie poprawilo. Napady mam srednio raz w tygodniu i trwaja po kilka godzin,biore cardarone,rytmonorm,betalok itp i nic nie pomaga.Zawsze musze byc umiarawiana w szpitalu kroplowka.Juz nie chce mi sie zyc. Jak z tym..

Zabiegi na tętnicach szyjnych

.. ...powiedziec na czym poega angioplastyka i stentowanie tetnic.Czy to grozny zabieg i czy sa jakies mozliwe powiklania. Chcialabym sie tez dobiedziec czy ktos z Was mial doswiadczenia ze Szpitalem Kolejowm w Gdansku...Dziekuje i pozdrawiam. Elżbieto Też sledzę wypowiedzi na ten temat...

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...zdążyliśmy na czas jest po angioplastyce ma stent i ok. 80 lat. Jeden lekarz powiedział, że może robić wszystko drugi, że trzeba min. 3 miesiące bardzo uważać, a ja dalej nie wiem nic. Czy może chodzić po schodach, kiedy na spacery czego mu nie wolno a co powinien. Ojciec czuje się..

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...zastosowano by - passów tylko angioplastykę na chwilę. Bo dla mnie 6 m - cy to na chwilę. A jeśli nie nastąpi zwężenie w ciągu pół roku to już nie nastąpi? Oczywiście przy zastosowaniu diety, leczeniu farmakologicznym i zmianie trybu życia. Czytałam, że pacjęci po by - passach czują się..

Liczba angioplastyk w Polsce

.. ...przeprowadzonych w Polsce zabiegów angioplastyki w latach 2002 - 2004. Interesuje mnie ilość założonych stentów zwykłych obwodowych i wieńcowych, stentów powlekanych lekami, liczba przeprowadzonych angioplastyk balonowych przezskórnych oraz liczba zabiegów angioplastyki wieńcowej PTCA...

Medycyna naturalna po zawale serca - bezpieczne czy nie?

.. ...została koronorarografia i angioplastyka, założony został stent. Na styczeń po przeprowadzeniu badań przewidywane jest powtórzenie zabiegów. Kilka dni przed świętami pacjent wypisany został do domu, lecz już 22.12 poczuł się gorzej i trafił na oddział R skierniewickiego..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...światła tętnic za pomocą angioplastyki i stentów ( w chorobie wieńcowej i miażdżycy ). Jeżeli przyczyn groźnej bradykardii nie można usunąć inaczej, postępowaniem z wyboru ( czyli najlepszym ) jest wszczepienie stymulatora serca. hej,ja mam teraz 27 lat a pierwsze zawroty głowy i..

Profilaktyka chorób serca, jak dbać o serce?

.. ...pokrewnych.Przeszedłem zabiegi angioplastyki i stentowania.Obecnie mam 67 lat,stwierdzono u mnie,po badaniach tomograficznych,zwężenie tętnic szyjnych w 80 % i tętniaki.Skąd się to bierze? nikt tego nie potrafi mi wytłumaczyć.Zaznaczam,próby wysiłkowe EKg wychodzą ujemne,lekarstwa..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...3.60 mm. Jestem po 6 angioplastykach, z przyczyn anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli zrobic mi operację by - passów. A ja się boję. Łykam 9 tabletek dziennie na serce i ( 1 ) na niedoczynność tarczycy. Czasami czuję się tak żle, ze nie mogę funkcjonować,..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...hemodynamikę a tam na zabieg angioplastyki, czyll udrożnienie niedrożnej tętnicy wieńcowej poprzez implantowanie stentów. Im szybciej tym lepiej. Przywraca się krążenie w tętnicy a tym samym zawał przestaje się dokonywać i nie dochodzi do trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części..

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...miesiąc temu przeszłam angioplastykę tętnic wieńcowych i mam wstawione 2 stenty. Zyję dzięki wspaniałym i cudownym lekarzom z Instytutu Kardiologii w Aninie, którym serdecznie dziękuję. Pozdrawiam do : monika147 Tak jak Ty ja tez mam prawo do wyrazania swojej opinii więc nie odbieraj mi..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...Tata miał wykonaną tzw. angioplastykę , najpewniej z wszczepieniem stentu , czyli takiej spręzynki, ktora poszerza naczynie , Ale ta sprezynka została w tej zyle na stałe? W tętnicy!!!! Tak na stałe No a na czym polega przepychanie żył czy nie ma czegos takiego Przepychanie tetnic polega..

Angioplastyka i stenty - po zabiegu

.. Mój ojciec czeka właśnie na zabieg założenia 2 stentów. ma 65lat, nie miał zawału ale po koronografii( koronarografii?? ) lekarz skierował go na zabieg. Do tej pory byłam spokojna, bo opinie i artykuły na ten temat są optymistyczne ale dziś sie zdenerwowałam bo dowiedziałam się ze w moim bliskim otoczeniu..

Przebyty zawał a szczepionki

.. ...i teraz bierze mnóstwo leków, jeszcze wcześniej był w takim stanie że nie nadawał się nawet na kontrolną koronarografię z uwagi na kontrast który byłby dużym obciążeniem dla niego. Proszę o podpowiedź...

By-pasy wstawiane w Aninie

.. ...dobrze. Obecnie jestem po angioplastyce i mam wstawione dwa stenty. Jeśli chodzi o sam okres po operacji , to jest wiele ograniczeń. Samo dochodzenie do pewnej sprawności przebiega bardzo różnie i zależy od wielu czynników. Nie wiem skąd jesteś i gdzie leży twój tata, skoro pytasz jak..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...przeprowadzono zabieg angioplastyki i stentowania ( otwarto tętnicę balonem i załozono stent ) Podobne Zabiegi wykonują specjaliści z Kliniki Kardiologicznej w Katowicach Ochojcu. Ostatecznie jak już się nie da nic zrobić metodą angioplastyki zawsze pozostaje operacyjne załozenie Bypasa..

Polocard i krew z nosa

.. ...trzecim zawale i po angioplastyce z wszczepionym stentem, teraz od jakiś 2 tygodni zaczęła lecieć mu krew z nosa domniemam że to od polocardu, co robić lekarz rodzinny kazał brać rutinoscorbin a ja obawiam się że to nie pomoże, iż to jest jakaś inna przyczyna. proszę podpowiedzcie Witaj..

Bóle po angioplastyce

.. ...Przeszedłem dwa zabiegi angioplastyki w wyniku czego wstawiono mi trzy stenty. Po ostatniej angioplastyce ( 22 stycznia 2009 ) zdarzają mi się bóle podobne do bólu takiego jak przy zawale - okresowo raz na tydzień. Przechodzą one po zażyciu nitro. Czy takie bóle mogą się zdarzać? Witam...

Ból po angioplastyce

.. ...Skoro to już 2 lata po angioplastyce, to może należy sprawdzić jak funkcjonuje ten stent , czy nie jest zapchany ponownie. Mogło również dojść do zwężenia innych tętnic wieńcowych. Ja uważam, że należy wykonać koronarografie.Skoro jesteś pod kontrolą lekarza i nie masz innych zaleceń..

Reanimacja trzykrotna

.. ...wynika , że przeszedłeś, angioplastykę tętnic wieńcowych i wstawili Ci stenta jednego lub więcej, to zależy w jakim stanie były tętnice Pozdrawiam. dzieki wielkie Hela,bede szukal wiecej...teraz wiem czego szukac hehe,pozdrawiam Ciekawa jestem jak się teraz czujesz i jaka jest diagnoza..

Ile czasu zostało?

.. ...reoperacji na rzecz angioplastyki. Akurat w tym temacie przez ostatnie 20 lat nastapił wielki postęp w medycynie ; - ) Mój Tata jest co prawda młodszy( obecnie 62 ) - miał by - passy wstawiane 18lat temu. teraz czeka na stentowanie lewej tętnicym ( prawą przebalonikowali + 1 stent w..

Sanatorium po operacji zastawki w Aninie

.. ...Kołsut Po 2 latach miałam angioplastykę i wstawiono mi 2 stenty.. Po wyjściu z kliniki... lekarz rodzinny wystawił mi wniosek do szpitala sanatoryjnego. W ciągu miesiąca dostałam odpowiedź z NFZ ,że zostałam zakwalifikowana do szpitala sanatoryjnego . Czekałam 7 miesięcy na skierowanie ...

Czy po wszczepieniu stenta do tętnicy w sercu, mogę wyjść odrazu do domu ?

.. ...enemees!!! Skoro masz mieć angioplastykę. i wiesz , że tętnica jest zwężona ..więc musiałaś mieć koronarografię... Jeżeli była to koronarografia przez tętnice udową więc musiałaś odleżeć nieruchomo pewną ilość godzin.. chyba ,że miałaś przez tętnice nadgarstkową??? Miałam wstawiane..