Angioplastyka wieńcowa

Powikłania zawału serca

.. ...chorych po przezskórnej angioplastyce wieńcowej częstość ponownego zawału spada poniżej 10%. Następuje nawrót dolegliwości bólowych w klatce piersiowej i wzrost stężenia markerów martwicy mięśnia sercowego...

Angioplastyka (PTCA)

.. ...Angioplasty,przezskórna śródnaczyniowa angioplastyka wieńcowa ) jest to technika stosowana w poszerzaniu zwężonych przez blaszkę miażdżycową tętnic wieńcowych. PTCA nie wymaga zabiegu operacyjnego jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od rodzaju zmian miażdżycowych kardiolog..

STENT

.. ...balonie stosownym podczas angioplastyki ( PTCA ). Stent jest tak zaprojektowany aby po wypuszczeniu powietrza z balonika pozostawał otwarty. Konstrukcja stentu przypomina rusztowanie, które wykłada wewnętrzną powierzchnię naczynia wieńcowego zapobiegając jego zwężeniu. W ostatnim okresie..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...prewencja restenozy po angioplastyce naczyń wieńcowych ( balonikowanie, PTCA ). Działania niepożądane leku: główne skargi zgłaszane przez pacjentów to bóle brzucha, nudności i biegunka.Czasami występuje także wysypka. Przykładowe preparaty: Ticlo, Ticlid ( tiklopidyna ). Abciximab...

By-passy

.. ...sercowego poprzez wykonanie angioplastyki wieńcowej. Angioplastyka ( PTCA ) jest to poszerzenie zwężonego naczynia wieńcowego specjalnym balonikiem, który wypełniany powietrzem powoduje wgniecenie blaszki miażdżycowej w ścianę naczynia. U pacjentów z chorobą wieńcową ( zwężeniami wielu..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...przyczynowe obejmuje angioplastykę i pomostowanie naczyń wieńcowych w celu poprawy ukrwienia i kurczliwości mięśnia sercowego, korekcję chirurgiczną wad serca, uzyskanie regresji przerostu mięśnia sercowego u chorych z nadciśnieniem i niewydolnością rozkurczową. W przypadku chorób..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...diagnostyczne badanie po angioplastyce naczyń wieńcowych ( poszerzenie zwężonego światła przy użyciu specjalnego balonu ); test wysiłkowy ma wykazać czy nastąpiła poprawa ukrwienia po operacji pomostowania aortalno - wieńcowego, czy nastąpiła poprawa ukrwienia mięśnia sercowego...

Brachyterapia wieńcowa

.. ...wykonywany po zabiegu angioplastyki wieńcowej ( PTCA ). Istotą zabiegu jest naświetlenie miejsca zwężonego przez blaszkę miażdżycową w tętnicy wieńcowej promieniami X. Jest to zabieg małoinwazyjny i zazwyczaj odbywa się podczas angioplastyki. Brachyterapia trwa z reguły około kilku..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...Podobnie jak w przypadku angioplastyki wieńcowej, do tętnicy poniżej ( lub powyżej ) zwężenia wprowadza się cewnik. Naczynie w obrębie przewężenia rozszerza się za pomocą balonu. Zwykle na balonie umocowany jest STENT, który pozostaje w tętnicy i ma na celu zapobieganie jej ponownemu,..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...funkcjonuje lepiej po zabiegu angioplastyki przezskórnej, czyli wszczepienia stentu, niż po zabiegu kardiochirurgicznym. Ich zdaniem, wynika to z lepszej perfuzji po przywróceniu naturalnego przepływu krwi przez zastentowane naczynia wieńcowe, oraz z niższego ryzyka uszkodzenia mięśnia..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...passów lub wykonania angioplastyki wieńcowej - o 30 proc. Badania trwały za krótko, by wykazać, czy iwabradyna obniża też ryzyko zgonu pacjentów, podkreślił prof. Filipiak. Za najważniejsze niepożądane działanie leku prof. Filipiak uznał bradykardię, czyli spadek akcji serca poniżej 50 u..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...Leczenie inwazyjne ( angioplastyka, leczenie chirurgiczne ) powinno być rozważone przy nieskuteczności leczenia zachowawczego i/lub w przypadkach dużego obszaru odwracalnego niedokrwienia, korespondującego ze zwężeniem naczynia wieńcowego. Obydwie debaty skończyły się konsensusem..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...pozaustrojowym, 3.848 zabiegów koronarografii ( cewnikowań serca i naczyń krwionośnych ), 2.257 angioplastyk ( udrażnianie zwężonej lub zamkniętej tętnicy wieńcowej ) i założono 2.894 stentów. Nauka w Polsce PAP..

Kardiolodzy na temat chelatacji

.. ...niedrożne, ostanio po angioplastyce ( bez stentów, bo jest zbyt mały prześwit tętnic wieńcowych ) iczułem się jak wrak. Ostanio poddałem się chelatacji, jestem po 10 wlewach i czuje się świetnie, wróciły mi siły ( mogę wejść na II piętro bez odpoczynku ) i wróciła wiara do życia! Gdzie..

Interpretacja koronarografii

.. ...segmentu dystalnego. Angioplastyka wieńcowa: Zabiegowi rekanalizacji w świeżym zawale poddano zamkniętą prawą tętnicę wieńcową. Po sforsowaniu miejsca okluzji prowadnikiem wykonano kilka inflacji balonem 2,5 x 15mm max 16 atm uzyskując poprawę światła naczynia. Wynik optymalizowano..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...operacji by - passów i po angioplastyce tętnic wieńcowych wykonanych w Instytucie Kardiologii w Aninie. Przeszłam 4 koronarografie i czeka mnie następna. Spotykałam tam pacjentów, którzy mieli zamykane ubytki w sercu metodą przezskórną i po 2 - 3 dniach wychodzili zadowoleni do domu...

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...ostatniej chwili tj. po angioplastyce z zeszłego tygodnia ; - ) Z oryginalnie wstawionych dwóch by - passów i tzw. jump - graffu( o ile tak to się pisze ) drożny pozostał tylko jeden ( ten najwazniejszy - do tętnicy wieńcowej lewej ). Prawy pomost padł chyba w niedługim czasie po..

Liczba angioplastyk w Polsce

.. ...przeprowadzonych w Polsce zabiegów angioplastyki w latach 2002 - 2004. Interesuje mnie ilość założonych stentów zwykłych obwodowych i wieńcowych, stentów powlekanych lekami, liczba przeprowadzonych angioplastyk balonowych przezskórnych oraz liczba zabiegów angioplastyki wieńcowej PTCA...

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...światła tętnic za pomocą angioplastyki i stentów ( w chorobie wieńcowej i miażdżycy ). Jeżeli przyczyn groźnej bradykardii nie można usunąć inaczej, postępowaniem z wyboru ( czyli najlepszym ) jest wszczepienie stymulatora serca. hej,ja mam teraz 27 lat a pierwsze zawroty głowy i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 33

.. ...faktycznie wystarczy wykonać angioplastykę czyli poszerzenie zwężonego naczynia i migotania powinny ustąpić. Mrarek pisał, że tętnice wieńcowe ojca nie były zwężone więc poszerzanie nie było konieczne. W koronarografii ocenia się tylko duże naczynia wieńcowe, a przecież jest mnóstwo..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...hemodynamikę a tam na zabieg angioplastyki, czyll udrożnienie niedrożnej tętnicy wieńcowej poprzez implantowanie stentów. Im szybciej tym lepiej. Przywraca się krążenie w tętnicy a tym samym zawał przestaje się dokonywać i nie dochodzi do trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części..

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...miesiąc temu przeszłam angioplastykę tętnic wieńcowych i mam wstawione 2 stenty. Zyję dzięki wspaniałym i cudownym lekarzom z Instytutu Kardiologii w Aninie, którym serdecznie dziękuję. Pozdrawiam do : monika147 Tak jak Ty ja tez mam prawo do wyrazania swojej opinii więc nie odbieraj mi..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...po by - passach i po angioplastyce tętnic wieńcowych. Nie ukrywam , że się nie bałam, a ostatniej szczególnie, ale przeżyłam szczęśliwie. Przed dzień miałam zapoznać się z powikłaniami jakie grożą podczas badania i podpisać zgodę, tak samo było przed operacja, gdzie wszystko się zdarzyć..

Ból po angioplastyce

.. ...Skoro to już 2 lata po angioplastyce, to może należy sprawdzić jak funkcjonuje ten stent , czy nie jest zapchany ponownie. Mogło również dojść do zwężenia innych tętnic wieńcowych. Ja uważam, że należy wykonać koronarografie.Skoro jesteś pod kontrolą lekarza i nie masz innych zaleceń..

Reanimacja trzykrotna

.. ...wynika , że przeszedłeś, angioplastykę tętnic wieńcowych i wstawili Ci stenta jednego lub więcej, to zależy w jakim stanie były tętnice Pozdrawiam. dzieki wielkie Hela,bede szukal wiecej...teraz wiem czego szukac hehe,pozdrawiam Ciekawa jestem jak się teraz czujesz i jaka jest diagnoza..

Chore serce a stopien niepelnosprawnosci

.. ...operacji by - passów i angioplastyce tętnic wieńcowych i otrzymałam 2 - gi stopień ( tj. umiarkowany ) niepełnosprawności na 2 lata. Zawsze warto się starać, bo dla młodych są duże możliwości pomocy i uzyskania dotacji. Proponuje wejście na stronę: * niepełnosprawni * tam uzyskacie dużo..