Antagonista

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...betaadrenolityki ( beta blokery ), antagonisty receptora angiotensyny II ( ARB ) oraz antagonisty kanału wapniowego ( CCBs ). Rzadziej wykorzystywane są również inne niż betaadrenolityki leki blokujące układ współczulny oraz leki rozszerzające naczynia - wazodylatatory. Należy pamiętać,..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...najbardziej swoistym antagonistą tego receptora. Wskazania: w połączeniu z heparyną, kwasem acetylosalicylowym stosowany jest w przebiegu angioplastyki naczyń wieńcowych ( balonikowanie ). Czasami stosowany jest w okresie poprzedzającym angioplastykę u pacjentów z niestabilną dławicą..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...Działanie leków będących antagonistami receptorów wapniowych ( Ca blokery ) polega na blokowaniu napływu jonów wapniowych do komórek mięśnia serca i komórek mięśniówki gładkiej naczyń tętniczych. Jony wapnia są niezbędne do skurczu komórki mięśniowej. Zablokowanie napływu jonów wapnia..

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...nerkach. Efektem działania antagonistów receptora angiotensyny II jest rozkurcz mięśniówki gładkiej, obniżenie oporu naczyniowego a co za tym idzie obniżenie obciążenia serca. Badania naukowe dowodzą o korzystnym działaniu inhibitorów receptora angiotensynowego na proliferację mięśniówki..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...inhibitorów konwertazy angiotensyny i antagonistów receptora AT1 jest przeciwwskazane zwłaszcza w II i III trymestrze ciąży. Podobnie jest z antagonistami wapnia ( dilzem i pochodne dihydropirydyny )...

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...jest nieselektywnym antagonistą receptora adenozyny. Wywiera znaczne słabsze od innych leków działanie presyjne. W przypadkach ciężkiej niewydolności autonomicznej prawie niemożliwa jest regulacja aktywności układu współczulnego i przywspółczulnego. Fizjologiczne i polekowe zaburzenia..

Frakcja wyrzutowa

.. ...blokerów, ACE inhibitorów, antagonistów receptora aldosteronu, leków diuretycznych ( moczopędnych ) czasem leków inotropowo dodatnich ( zwiększających siłę skurczu mięśnia sercowego ). Dobór leków zależy od konkretnej sytuacji zdrowotnej chorego. Ostra niewydolność serca wymaga często..

Diltiazem (Blocalcin, Dilzem, Dilocard, Diltiazem, Oxycardil)

.. ...Diltiazem to lek z grupy antagonistów ( blokerów ) receptorów wapniowych. Mechanizm działania leku polega na blokowaniu dopływu jonów wapnia do komórek mięśniówki tętnic. Powoduje to ich rozkurcz i spadek ciśnienia tętniczego. Dodatkowo diltiazem wpływa hamująco na układ bodźcoprzewodzący..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...tętniczego. Przewlekły kaszel jest objawem nietolerancji tych leków i stanowi przesłankę to modyfikacji terapii. W takiej sytuacji sięga się po leki z grupy antagonistów receptora angiotensyny ( sartany )...

Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens)

.. ...to substancję z grupy antagonistów kanałów wapniowych. Leki te są wykorzystywane w terapii choroby niedokrwiennej serca ( choroba wieńcowa ), nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca w przebiegu kardiomiopatii. Werapamil rozkurcza naczynia krwionośne, również wieńcowe, oraz zmniejsza..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...lek z grupy sartanów - antagonistów ( blokerów ) receptora dla angiotensyny drugiej. Losartan wpływa na układ renina - angiotensyna - aldosteron ( RAA ). Blokujące receptor dla angiotensyny drugiej ( głównie receptor AT1 ) zapobiega naczynioskurczowemu działaniu angiotensyny, hamuje..

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. ...Betaksolol to lek z gruby antagonistów receptorów adrenergicznych typu beta ( beta blokery ). Betaksolol to beta bloker kardioselektywny, to znaczy że działa głównie na receptory beta 1 zlokalizowane w sercu i jest przez to pozbawiony działań niepożądanych wynikających z zablokowanie..

Nefropatia cukrzycowa

.. ...angiotensyny ( ACE - I ) i antagonistów receptorów dla angiotensyny II. U każdego chorego na cukrzycę należy okresowo kontrolować funkcję nerek. Służą do tego badania biochemiczne ( stężenie i klirens kreatyniny ) oraz badanie ogólne moczu wykluczające albuminurie. Uszkodzenie nerek w..

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...leki nowoczesne leki - antagonistę receptora angiotensyny II - telmisartan - oraz inhibitor enzymu konwertującego angiotensynę - ramipril. Okazało się, ze mimo odmiennego mechanizmu działania skuteczność obu leków jest identyczna, a ich podawanie razem ma niewielki sens, ponieważ nie..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...angiotensyny - lizynopryl oraz antagonistę wapnia - amlodypinę. Testy przeprowadzone w grupie niemal 11,5 tys. pacjentów z nadciśnieniem tętniczym wykazały, że stosowanie tych leków w jednej pigułce znacznie poprawiło przestrzeganie zaleceń lekarskich przez pacjentów - stosowało się do..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...przeciwkrzepliwym z grupy antagonistów witaminy K, pochodnych kumaryn. Witamina K1 jest niezbędna do syntezy czynników krzepnięcia krwi zespołu protrombiny: II ( protrombiny ), VII, IX i X. Acenokumarol zaburza cykl ustrojowych przemian witaminy K1, zmniejszając aktywność czynników..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...przeciwkrzepliwym z grupy antagonistów witaminy K, pochodnych kumaryn. Witamina K1 jest niezbędna do syntezy czynników krzepnięcia krwi zespołu protrombiny: II ( protrombiny ), VII, IX i X. Acenokumarol zaburza cykl ustrojowych przemian witaminy K1, zmniejszając aktywność czynników..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...sartany ( np. Micardis ) antagonista aldosteronu ( np Inspra ) stężenie potasu może narastac, to monitoruje sie indywidualnie. Jeżeli chory bierze diuretyk to może byc odwrotnie ( dlatego tak często mierzy sie potas ) i każdego chorego traktuję się jako inny przypadek. W przypadku..

Propranolol

.. ...). Propranolol jest antagonistą receptorów beta - adrenergicnych, co oznacza,że jest preparatem rozszerzającym naczynia krwionośne, zwlaniającym czynność serca i zmniejszającym siłę jego skurczu. Wskazaniami do jego stosowania są m.in. nadciśnienie tętnicze, zespół WPW,nadkomorowe i..

Bisocard (bisoprolol) i Dilzem (diltiazem)

.. ...- beta - blokerów i antagonistów kanałów wapniowych nie powinno się łączyć ( przecież obydwa te leki przez różne mechanizmy osłabiają serce ).Bardzo proszę o odpowiedź kompetentną osobę. Czy takie połączenie ejste bezpieczne? Ponoć interakcja mogłaby wystąpić, gdyby to były duże dawki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...czynności należące do antagonistycznych systemów. Innym wariantem przy powstawaniu nerwicy może być zbytnie napięcie procesu hamowania – co też można sprowadzić do konfliktu między hamowaniem a tendencją do wykonywania hamulcowej reakcji. Do zaburzeń nerwicowych mogą..

Koronarografia

.. ...zalecają stosowanie antagonistów wapnia. Zmiana 60% w prawej tętnicy wieńcowej jest zmianą graniczną. Biorąc pod uwagę, że w dalszym odcinku naczynie jest zamknięte ( prawdopodobnie przebyty zawał serca ściany dolnej ), raczej nie ma wskazań do jej poszerzania. Ogólnie - wnioskując z..

Concor-cor oraz diltiazem

.. ...diltiazem - to lek z grupy antagonistów wapnia. Przeczytałam na tym forum,że te grupy leków nie powinny być stosowane łącznie... CZY TO PRAWDA ??? Proszę o fachową poradę, bo zaczęłam się denerować czy na pewno babcia ma dobrze zalecone leki??? Tyle razy już zostały zmieniane (..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...lek testowany,to jakis antagonista receptora endoteliny - nie jest jeszcze zarejestrowany.Dalej biore maxi gre,dilzem,spironol,syncumar i czuje sie przynajmniej narazie wydolnosciowo ciut lepiej.Chce juz wrocic do pracy bo w domu wiadomo czlowiek tylko mysli a to nie pomaga ale zobacze..

Ramipril

.. ...medycyny, aby była jasność. Antagonista wapnia III generacji z grupy pochodnych dihydropirydyny o długotrwałym, nie krótszym niż 24 h działaniu. Amlodypina hamuje przezbłonowy napływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego i komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Działanie..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...leki z tej samej grupy antagonistów receptora angiotensyny II , ale jest to faktycznie ta sama substancja losartan potasu wypuszczona na rynek pod różnymi nazwami z uwagi na różnych producentów. Co do objawów nieporządanych to odczucia są bardzo indywidualne choć bóle głowy ,kaszel,..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...Proszę o radę w związku z odpowiednim lekiem. Co mam zrobić? Do pacjentki! Witam , czy z grupy sartanów - antagonistów ( blokerów ) również w tym czasie przyjmowałaś ? Jeżeli nie , to proponuję .Pozdrawiam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...przeciwpsychotycznych. Działa jako antagonista receptorów dopaminergicznych D1 i D2. Wywiera także antagonistyczne działanie na receptory cholinergiczne, adrenergiczne a1 , histaminowe i serotoninowe. Ze względu na zrównoważony profil działania i małą toksyczność perazyna jest uważana w..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...blokerów, ACE inhibitorów, antagonistów receptora aldosteronu, leków diuretycznych ( moczopędnych ) czasem leków inotropowo dodatnich ( zwiększających siłę skurczu mięśnia sercowego ). Dobór leków zależy od konkretnej sytuacji zdrowotnej chorego. Ostra niewydolność serca wymaga często..

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 3

.. ...Allertec, CetAlergin ) - antagonista receptora H1, jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji. U mnie całkowicie znosi świąd. Zastosowanie: skórne odczyny alergiczne, pokrzywka, katar sienny, alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenie spojówek. http://pl.wikipedia.org/wiki/Cetyryzyna..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...okoliczności może być antagonistą wapnia, wzmacnia reakcje obronne organizmu, zwalcza uczulenia, zwalcza procesy starzenia się, zwalcza podatność organizmu na powstawanie nowotworów, zwalcza miażdżycę i zakrzepy, działa profilaktycznie na zapalenie żył w sytuacjach pooperacyjnych, po..

Beta-bloker a papierosy

.. ...czyli zachodzi działanie antagonistyczne które nie jest wskazane dla naszego serducha. i jeszce jedno czy w ogole mozna palić papierosy? odp sobie Adamie na to pytanie sam - wybor nalezy w sumie do nas i nie ma tu tematu w tej sprawie bo wydaje mi sie ze kazdy palacz liczy sie z..

Ablacja film

.. ...Po zabiegu utrzymali mi tak jak przed zabiegiem antyarytmiczny POLFENON 3x300 mg i to wszystko. Natomiast włączyli antagonistę witaminy K zamiast polokardu celem przygotowania do drugiego zabiegu j.w...

Cymbalta lek czy ktoś go stosował?

.. ...blokuje noradrenaline antagoniste adrenaliny,u niektorych osob z przwaga objawowo somatycznych ten lek sprawdza sie kolzenka mamy na niego poszla swietnie a moja mma np nie ,byla po nim nieco zamulona.lek jest dobry ,sama mam ochote przejsc na niego ale jeszcze musze badania zrobic..