Antybiotyk

Zapalenie wsierdzia

.. ...sprawą jest zwrócenie pacjentowi uwagi na higienę jamy ustnej ( zepsute zęby mogą być ogniskami rozsiewającymi bakterie ). W przypadku zabiegów stomatologicznych konieczna jest profilaktyka antybiotykowa...

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...krążenia. Odpowiednia antybiotykoterapia służy nie tylko do leczenia schorzeń takich jak zapalenie wsierdzia czy zapalenie osierdzia. Antybiotyki podaje się często profilaktycznie przed różnymi zabiegami. Stosuje się m. in. amoksycylinę ( Amoksycylina, Amotaks, Apo - Amoxi, Grunomox,..

Borelioza

Borelioza

.. ...się ono do podawania antybiotyków: tetracykliny i aminopenicyliny ( zwykle ampicyliny ) przez okres od 10 dni do dwóch tygodni. 2. Drugi etap choroby nazywamy boreliozą przewlekła. Na tym etapie jest to choroba narządowa. Może się ona rozwinąć gdy nie podjęto leczenia w pierwszym etapie..

Klindamycyna (Clindacin, Clindamycin, Clindo, Dalacin C, Dalacin T, Klimicin)

.. Klindamycyna to antybiotyk z grupy linkozamidów. Mechanizm działania antybiotyku polega na blokowaniu syntezy materiału genetycznego bakterii. Klindamycyna wykorzystywana jest w leczeniu zakażeń wywołanych bakteriami beztlenowymi ( np. w zachłystowym zapaleniu czy w ropniach płuc ). Klindamycyna dobrze..

Klarytromycyna (Fromilid, Klacid, Klabax, Klabion, Klarmin, Lekoklar, Taclar)

.. Klarytromycyna to antybiotyk z grupy makrolidów. Antybiotyki z tej grupy działają poprzez hamowanie wewnętrznych mechanizmów syntezy białek bakteryjnych. Klarytromycyna jest aktywna wobec paciorkowców i gronkowców, także wobec Haemophilus infuenzae ( bakteria groźna szczególnie dla dzieci ) i Hecicobacter..

Nadżerki żołądka

.. ...ocenie dolegliwości bólowych w nadbrzuszu, u pacjenta bez wywiadu choroby wrzodowej a z wywiadem choroby niedokrwiennej serca, lekarz zawsze pomyśli również o nietypowym bólu zawałowym ( maska brzuszna )...

Choroba reumatyczna (gorączka reumatyczna)

.. ...gardła nieleczonego antybiotykami. Najczęściej atakowane narządy to stawy, serce i układ nerwowy. Zapalenie stawów na tle choroby reumatycznej nieleczone trwa do kilku tygodni. Podstawowe dolegliwości to ból i obrzęk dużych stawów. Nie dochodzi do trwałego uszkodzenia. Zajęcie układu..

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. ...odpowiednio dobranych antybiotyków. Leczenie jest uciążliwe a efekty nie raz niezadowalające, stąd nacisk należy położyć na zapobieganie i leczenie przewlekłej niewydolności żylnej zanim pojawią się owrzodzenia...

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...echokardiograficznego serca. Razem z objawami ogólnymi, wegetacje składają się na obraz infekcyjnego zapalenia wsierdzia, co stanowi wskazania do intensywnej antybiotykoterapii w warunkach szpitalnych...

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. ...pacjenta przy pomocy antybiotyków. Konieczność profilaktyki dotyczy dzieci ze złożonymi, siniczymi wadami serca, ludzi z protezami zastawkowymi, po przebytym w przeszłości infekcyjnym zapaleniu wsierdzia lub chorobą reumatyczną, z nabytymi wadami zastawkowymi oraz po niektórych zabiegach..

Angina paciorkowcowa

.. ...inhibitora beta - laktamazy. Antybiotyk należy przyjmować przez minimum siedem dni. Powikłaniem ogólnoustrojowym nieleczonej anginy paciorkowcowej może być ostre popaciorkowcowe zapalenie nerek lub choroba reumatyczna. Utrzymująca się po przebyciu anginy gorączka lub stany podgorączkowe,..

Dawkowanie amoksycyliny

.. Amoksycylina to antybiotyk z grupy penicylin półsyntetycznych ( aminopenicylina ). Penicyliny należą do dużej grupy antybiotyków nazywanych antybiotykami beta laktamowymi ( nazwa pochodzi od chemicznej budowy tych związków ). Ich bakteriobójcze działanie wynika ze zdolności do hamowania syntezy ściany..

Badanie moczu

.. ...także wykonanie testu antybiotykowrażliwości i dobranie odpowiedniego leku ( terapia celowana ). Dobowa zbiórka moczu. Dobowa zbiórka moczu jest miedzy innymi elementem diagnostyki nadciśnienia tętniczego ( wykluczenie patologii nadnerczy poprzez oznaczenie stężenia 17 -..

Antybiotyki

.. ...stosowaniem antybiotyków w kardiologii, choroba serca i układu krążenia zaliczyć można m.in:..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...ablacją dostałam tylko antybiotyk, który o mało nie zwalił mnie z nóg - zrobiło mi się po nim tak słabo, że prawie mdlałam, ale po 2 min. wszystko się uspokoiło. Przy 2gim zabiegu sytuacja powtórzyła się. Zaznaczam jednak, że taka sytuacja pojawiła się akurat u mnie. Może poprostu tak..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...angina ) to leczenie antybiotykiem. GRypa - łóżeczko. Wogóle chyba warto Radka szczepić na grypę - ale nie znam się na tyle na leczeniu dzieci, to trzeba wyjaśniec z pediatrą. Warto rozwarzyć. Zęby!!! Muszą byc zdrowe! Sama bigeminia może pogarszać samopoczucie. Ale z podanego holtera..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...lekarka nie przepisala mi antybiotykow i po tygodniu jak goraczka 38 nie przechodzila mi dostalam w koncu antybiotyk i wtedy choroba zaczela przecodzic. Dlugo dochodzilam do siebie zaznaczam ze wylezalam chorobe cale 2 tygodnie. Po chorobie stracilam wech i smak.. ale nie o tym chce..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...dostałam na wszelki wypadek antybiotyk. Miałam też oznaczane CRP w szpitalu i wyszło ono troszkę podwyższone. Lekarze jednak bardziej byli zdania, że ten jednorazowy skok temp ( 37,8 ) jest na tle nerwowym, choć mi się wydaje, że albo to była reakcja organizmu na to przysmażanie, albo..

2-ga ablacja za mną

.. ...pobrano mi krew, dostałą antybiotyk i jazda na zabieg: ) Nawet nie zdążyłam się porządnie przestraszyć. Miałam kupe szczęścia, że odbyło się to tak szybko. No masz, ja do Ciebie smaruję na gg a Ciebie wzięli z marszu na ablację: ) Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie dobrze już. :..

Echo serca - Str. 16

.. ...biore.ZAFIRON * MUFLONIDE i antybiotyki jak jestem chora zdarza sie kilka razy w roku.Ach i zapomniałabym o ASPARGIN gdy nogi zaczęły mi puchnąć lekarz mi to przepisał ale już nie biorę tego.Wiec nie wiem czy to sa sterydy, bo sie na tym nie znam.: ) ) witam! Pani Izo! - jak wiekszość..

Echo serca - Str. 30

.. ...wcześniej podac sobie antybiotyk? Co ile trzeba faktycznie robić testy po operacji na krzepliwość krwi bi różne opinie dziekuje denis, w sprawach szczegółowych mam nadzieję udzieli ci odpowiedzi izabela, Alicja bądź inna kompetentna osoba. Nie mam pojęcia czy gradient przy zastawkach..

Echo serca - Str. 34

.. ...pobycie w szpitalu i antybiotychach wszystko ustalo. Dzisiaj miał robione echo serca i frakcja wynosi 22%. Teraz serduszko jeszcze jest * obolale * czy po kilku miesiacach rekonwalestencji jest szansa za podwyzszenie frakcji czy już nalezy myslec o przeszczepie serca ???Prosze pomóżcie ...

Echo serca - Str. 38

.. ...nie byłam pod osłoną antybiotykową. Bardzo się martwię.Nie wiem już czy mam wypadanie czy to tylko jakieś wiotkie płatki. . Zrobiłam też holtera i wyszły dodatkowe skurcze komorowe 39, max podwyższ.ST 4.5 czas trwania 2 min. OPIS ECHO SERCA lewa komora ( r ) 52 mm, mięsień IVS ( r ) 7 mm..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...lecz sie sama idź po antybiotyk, jeżeli masz nerwice nie lecz sie ziołowymi tabletkami one pomagają na chwile lęk i tak wróci i to bardzo szybko wypróbowałam to na własnej skórze a teraz od 7 miechów jestem zdrowa.Nie myślę jak to będzie jak odstawie lek ,na pewno nie będzie to od razu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 72

.. ...ZAPALENIE GARDŁA I DOSTAL ANTYBIOTYK amoksiklav,do wtorku ma nie chodzic do przedszkola,na razie troche mu sie poprawiło .katar okropny i kaszel.Fajnie ze Pani KRYSIA sie odezwala.Tom szkoda ze urlop Ci sie juz konczy bo mogłeś troche odpoczac od pracy a teraz pewnie się stresujesz na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 74

.. ...lepiej ,nadal bierze antybiotyk i do konca tygodnia nie pojdzie do przedszkola.Tom jak miną Ci pierwszy dzien po urlopie w pracy?Widze że badasz sie od podstaw a to bardzo dobrze,na pewno jestes zdrowy.Pani Krysiu milo mi że odezwala sie Pani.Ja dostałam LEXAPRO ale prawde mowiąc wcale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 78

.. ...groprinosin a nie od razu antybiotyk.Ja tez kiedys Piotrusiowi dawalam ten lek ,tak jak piszesz jest to lek przeciwwirusowy i jest bardzo skuteczny,czy Dominikowi dajesz cała tabletkę czy pół 3 razy dziennie?Faktycznie moze to tylko 3 dniówka i mu przejdzie .Jestes bardzo dzielna że nie..

Tachykardia i metacord 50

.. ...żle.to wszystko przez antybiotyki które brałem wcześniej na cere przez miesiąc.to od nich się wszystko zaczeło.nie wiem co robić bo nie wierze już żadnemu lekarzowi ani profesorom.pozdro łukasz hej Aga ja na twoim miejscu poszlabm do innego lekarza, bo mój powedzial ,że glupotą jest..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...amiodaron, sulfonamidy, antybiotyki, leki przeciwcukrzycowe ), bądź osłabiając ich działanie ( barbiturany, glikozydy naparstnicy, atropina, glikokortykosteroidy, a nawet prowadząc do powikłań Nakładanie się działanie leków może zakłócić tok postępowania antykoagulacyjnego, a nawet..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...dni, jak np. brałem antybiotyki. Ale to trzeba trafić na lekarza, któremu zależy na dobru pacjenta, a nie na własnym portfelu ( za kierowanie na badania lekarzowi NFZ potrąca ze stawki za pacjenta ). dzieki za odp, musze to jakos zalatwic sobie : ) wiem własnie ze mają potrącane od..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...polecyja profilaktycznie antybiotyki np. przed wizyta u dentysta. Oczywiscie ze jesli di tego dochodzi jeszcze arytmia albo jescze cos innego to juz sa inne metody leczenia.A wiec glowa do göry ,nie myslcie tyle otym sercu a bedzie sie wam latwiej zylo.A nie zapomnijciw wizyt kontrolnych..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...o tygodniową kurację antybiotykową ( mamy wyższe ryzyko wystąpienia zapalenia wsierdzia ). Uważam, że najważniejszą rzeczą przy tej chorobie jest jej wczesna diagnoza ( oczywiście jeśli daje jakieś objawy ) i jej świadomość. Powiem szczerze, że odkąd wiem co mi dolega, jestem dużo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...czasu jak dostałem jakiś antybiotyk, który wszystko zmienił. Jak miałem 17 lat po częstych utratach przytomności trafiłem na badania do szpitala, echo serca, ekg itp. Lekarz stwierdził właśnie Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, płatek jest * wygryziony przez bakterie anginowe * tak..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...groznego zapisal mi antybiotyki. Po tygodniu objawy wracaja, a ja nie wiem co dalej robic. Prosze o rade. u mnie to samo, kolka miedzy zebrami po lewej stronie. naurolog stwirdzila napady proste padaczkowe.. oczywiscie nie wierze tej diagnozie ale nie wiem z kim to dalej skonsultować :/..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...brałam przez 14 dni silne antybiotyki, które podrażniły mi przewód pokarmowy, powodowały ostre biegunki i mimo brania leku osłaniającego naruszyły naturalną florę bakteryjną. Mimo znacznego osłabienia wróciłam do pracy i codziennych zajęć. - Czy przyczyną moich zasłabnięć oraz utraty..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...osłonowo dostałam tak silny antybiotyk, że ledwo żyłam, byłam cała sina ( żyły mi pękały nieustannie, a przecież musiałam mieć wenflony! ) i ledwo żywa. Udało się uniknąć zapalenia wsierdzia ( nieliczne szczepy na zastawce zostały zwalczone antybiotykiem ), powoli dochodziłam do siebie...

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...stop jestem chora i na antybiotykach. Okazało się, że mam przewlekłe zapalenie zatoki aby chronić nasze seruszka z zastawkami trzeba się leczyć antybiotykami. Osoby ze sztucznymi zastawkami muszą do końca życia zażywać leki przeciwzakrzepowe, np Acenokumarol ( proszę niech Pani zajrzy na..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...ten wenflon podadzą antybiotyk, oraz płyn fizjologiczny. Oba w kroplówkach. Płyn nie musi zejść do końca. W końcu siostra zaprasza na zabieg. Idzie się dosyć długo korytarzem, gdzie cały czas prowadzi was siostra. Wchodzimy do przedsionka sali zabiegowej. Tam wita nas inna siostra, która..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...zaczerwienienie, przepisali mi antybiotyk, mam go brac jeszcze przez 4 dni, a pozniej wizyta u stomatologa i ekstrakcja, biore teraz Clindamicin MIP 600mg 1 tabl co 12 godzin, kilka zebow jest do naprawy i a po wczorajszej wizycie u stomatologa dowiedzialem sie ze mam jeszcze jednego..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...pobycie w szpitalu i antybiotychach wszystko ustalo. Dzisiaj miał robione echo serca i frakcja wynosi 22%. Teraz serduszko jeszcze jest * obolale * czy po kilku miesiacach rekonwalestencji jest szansa za podwyzszenie frakcji czy już nalezy myslec o przeszczepie serca ???Prosze pomóżcie ...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...tygodnie i trzy zmiany antybiotyków ). Ps. Czy ktoś dostał odszkodowanie z tytuły kardiomiopatii rozstrzeniowej - poważnego zachorowania lub uszczerbku na zdrowiu ? Ja mam z tym problem. Firma ubezpieczeniowa Finlife nie uważa tej choroby za poważną. Tylko udar lub zawał jest poważnym..

Po ablacji - Str. 3

.. ...podobno. idz do lekarza po antybiotyk chirurg naczyniowy Witam! Czy ktoś z was miał powtarzaną ablacje? ja miałam ją robioną w maju i teraz czuje że chyba nie d konca wszystko jest ok. Dzisiaj lekarz powiedział mi że zabieg chyba będzie trzeba powtarzać bo tętno spoczynkowe mam 120 a..

Po ablacji - Str. 8

.. ...częstoskurczu ,brałem antybiotyki narazie nie biore lekow na serce nie wiem co będzie dalej .śledze to forum od jakiegos czasu i dzisiaj odważylem się napisac.pozdrawiam ja też po zabiegu brałąm antybiotyk bo byłam przeziębiona i tydzień po zabiegu dostałam częstoskurczu trwał 4 h lecz..

Po ablacji - Str. 9

.. ...podziębiona i brałam antybiotyk ale leki na sercowe też betalok 0.25 oraz polokard no i 27 maja rano zaczło sie pojechałam do szpitala i wzieto mnie pod monitor ale to dlatego ze byłam swiezo po ablacji tydzień podano mi potas w glukozie a po 2 godzinach betalok rownież w kroplówce po..

Szybkie tętno - Str. 3

.. ...szczepienia.Później jakiś antybiotyk dostwałam i chyba jest wszystko OK. Mój nr gg - 5074170. Pozdrawiam i czekam na gg. Cholercia,wysłałam odpowiedź na post KIKI i Agnieszki nie chce mi tego na forum zamieścić.Buuu... Jeszcze raz podam mój nr gg.Dziewczyny czekam na Was na gadule. Mój..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...prawdopodobnie coś podobnego do antybiotyku ) wielką strzykawką w żyłe na wysokości łokcia. Szybko mnie wyleczyli potem jeszcze brałem antybiotyk w tabletkach. Mam niedomykalność 2 stopnia może na granicy 1 i 2. Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia zwiazane z komplikacjami tej choroby..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...biorę coraz to lepsze antybiotyki, organizm mi się osłabia a efekty z tego są znikome. Znajoma po wysłuchaniu poleciła mi owego bioenergoterapeutę. Otóż co... Pan do mnie przyjechał, wymasował mi stopy, sprawdził cały organizm, uleczył i wyszedł. Po jego wizycie czułam sie świetnie. Po..

Niedoczynność tarczycy - Str. 19

.. ...lekarza rodzinnego ( biorę antybiotyk i idę na kontrolę, więc przy okazji ) aby powiedział czy mam zrobić też badanie tych te dwóch innych hormonów tarczycowych. TS3 i TS4, nie wiem czy dobrze napisałam. Tylko że boję się reakcji lekarza. Moja babcia ma niedoczynność tarczycy, a ja kilka..

Po bajpasach

.. ...okolicach serca. Dostaje antybiotyki. Pomimo tego słabnie. Do sanatorium, tez wcześniej krzyczał, ze nie pojedzie, nie zostawi mamy itp. A teraz sie złości, ze jeszcze nie dostał, żadnego powiadomienia. u mnie akurat podziałało, jak mu powiedziałam, ze jeszcze TERAZ nie jest jego czas,..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...Martwimy się z mamą bo antybiotyki nie pomagaja ( tato reaguje alergicznie ). Może ktoś z Forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem i nam coś podpowiedział dlaczego tak się dzieje? Lekarze mówią, że nie ma zagrożenia życia, ale martwimy się, że nie ma poprawy. I jeszcze jedna kwestia..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...penicylinę. Bierze różne antybiotyki jednak bardzo go one osłabiają. Następstwem tego jest pogorszenie samopoczucia i to też opóźnia proces gojenia. Wszyscy w domu bardzo się martwimy. Czy ta gehenna kiedyś się skończy??? Spróbujcie srebro koloidalne. Mąż po by - passach miał gronkowca i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...Meteospazm, gardło leczyli antybiotykami ale rzygałem jak kot i przestali, dodatkowo pramolan na uśmiech : ) - nie pomaga ale uspokaja lekko. Czasem klonozepam - strasznie kopie i to dopiero są zawroty głowy : ) ale pomaga na spokój. ...no i tak to się ciągnie moi mili, a ja z każdym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...każdej nodze. Biorę antybiotyk ale mimo wszystko boję się, bo wówczas przebywałam nad morzem, a pielęgniarka, która wyjmowała kleszcze powiedziała że w Polsce Północnej zaraża ok. 80% kleszczy. czesc wam, do Aniek: moja nerwica zaczela sie gdy zupelnie absurdalnie zaczelam sobie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 29

.. ...helicobacter.Zostałam przeleczona antybiotykami i wszystko wróciło do normy.Pozostały mi tylko nadżerki,którymi też się nie przjmuję.Łykam lanzul i myślę,że wszystko będzie dobrze. Lidio.po pierwsze musisz w jakiś sensowny sposób poukładać swoje myśli.Wyzbądz się chaosu,bo sama nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...dostała leki zwykły antybiotyk i wtedy sie zaczęło puls poszedł w górę zawroty głowy nudności. pojechałam na pogotowie lekarka powiedziała ze to może od antybiotyku odstawiłam go kazała brać gripex idt ciągle pojawiał sie stan podgorączkowy więc zaczęłam sie martwić, zaczęło podnosić sie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...na anginę i dostałam antybiotyk po drugiej dawce dostałam zatrzymania krążenia miałam szybką reanimację bo sąsiadka jest pielęgniarką ale po przewiezieniu do szpitala jeszcze 6 razy byłam reanimowana .Prawdopodobnie było to polekowe ze znakiem ?,też mialam migotanie komó i częstoskurcz i..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...używać są to niektóre antybiotyki i syropy UWAGA Bactrim też.Być może używaliście tych leków uważajcie na maluszka lekarze bardzo często wypisują ten specyfik który wydłuża Qt tj.Biseptol.Pocieszający jest fakt,że chociaż mamy odrobinkę wpływu na to chorubsko i zawsze należy poinformować..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...podejrzewam, że podają już antybiotyki i leki stabilizujące pracę serca. Trzeba poczekać. Jeśli w organizmie są bakterie to może być ryzyko wszczepienia ich do serca przy zabiegu wszczepiania ICD. Siostra jest monitorowana 24h/dobę. Każde zawirowanie będzie od razu widoczne i lekarze od..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...do arytmii. Najlepiej antybiotyki i bez zabawy w ziolka. a jakie są objawy wpw? Witajcie. Jak wiekszosc osob pojawiajacych sie na tym forum - potrzebuje pomocy, informacji, rady... Chcialabym dowiedziec sie czy sa jakiekolwiek jednoznaczne symptomy WPW? Jakie musza byc wyniki badan, zeby..

Jestem 4 miesiące po ablacji i żałuję!

.. ...głupi jasiek.Podano mi antybiotyk dożylnie i zawieziono na sam dół na salę operacyjną.Lekarze i chirurdzy byli bardzo mili kazali się polożyc na stole operacyjnym i zdjąc WSZYSTKIE ubrania.Nakryto mnie zielonym prześcieradłem naklejono elektrody i cisnieniomierz i zaczęto przeprowadzac..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...drań, co prawda brałam antybiotyk, ale nigdy nic nie wiadomo z tą chorobą, może ktoś wie gdzie znaleźć dobrego diagnostę w trójmieście pozdrawiam Mąż powinien Ciebie pogonić po parku albo dookoła jakiegoś lasu i to zapewne by wystarczyło Cloe. W Twoim wypadku nic bardziej sensownego nie..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...leczenia dostawałam antybiotyk. Nerwobóle leczy się nawet do roku czasu ale samo nie przejdzie tylko sie nasili - głowa do góry moim zdaniem to nic powaznego. Mam nadzieje ze to jest to co ja miałam. Pozdrowienia Basia czesc nie masz sie czego obawiac to napewno nie serce mysle ze to..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...swoje 2.75 moge wyleczyc antybiotykiem ale ciesze sie ze wreszcie sie dowiedziałem ze czas zaczać dbac o siebie, owszem wiele sie o tym mówi ale dopóki człowiek nie zobaczy po liczbach to ma to wszystko w nosie! najgorsze ze uwielbiam mięsko! Imprezy zakrapiane jak obyczaj polski..

Ogromne zmęczenie

.. ...skutki uboczne leczenia antybiotykami ? Te dwie przyczyny łatwo można usunąć, ale musiała bym wiedzieć więcej o Tobie w zakresie zdrowia i leczenia oraz odżywiania w ostatnich 2 latach. Napisz do mnie na GG 7082787 Razem dojdziemy do tego bez potrzeby umierania ze strachu z powodu..

Częstoskurcz komorowy

.. ...zachorowałam na anginę dostałam antybiotyk i po drugiej dawce zaczoł się mój koszmar z sercem o których wcześniej pisałam.Prawdopodobnie było to polekowe ale lekarze nie byli pewni i wszczepili mi defibrylator serca który ma zadziałać kiedy będzie taka potrzeba.Przez pierwsze parę..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 4

.. ...Proplanolu i dostałem jakiś antybiotyk o szerokim spektrum działania. Lekarz skierował mnie również do neurologa a ten przepisał mi jakieś tan leki ale nie skutkowały po drugiej wizycie skierował mnie na TK głowy i EEG i tam również w porządku wszystko. No i drugo raz wylądowałem w..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...przepisali mi mnóstwo antybiotykój.Jednak od około 4 dni zaczeły mi dokuczać silne bóle prawej strony głowy w okolocy zatok,ucha,zębów, które są tak jagby kłócia oraz bóle kłójące z tyłu głowy.Dodatkowa czuje tak jakbym miał zatkane zatoki i uszy ale nie mam kataru.Co może być..

Ablacja inaczej

.. ...najmniejszej infekcjii antybiotyk Przez 3 msc na lekach ,a potem ma być juz tylko dobrze: ) ) ) Zobaczymy: ) ) ) Powiem wam ze to był mój drugi raz: ) ) ) Pierwszy raz miałam wykonana próbe ablacjii w Poznaniu,ale skierowali mnie właśnie do Zabrza na ablacje Carto Wcale mi sie tam nie..

By-passy operacja Zabrze

.. ...okolicach serca, jest na antybiotykach od ok. 3 tyg.Pani doktor stwierdziła, ze jest z Zabrza, wiec może być w domku i w razie czego dojechać do szpitala.Nazwałabym ten szpital fabryka...łóżek brak, pacjentów przenoszą dziennie na inne sale,a mojego tatę to już wywalili za drzwi po 6..

Zespół jelita drażliwego

.. ...przepisywac kolejne antybiotyki, które nic nie dają. Nie moge jesc ostrych, surowych potraw,ale mimo to nadal mam te dolegliwosci. Moze ktoś ma jakąś rade żeby się pozbyć tych dolegliwosci od tygodnia sie objawy nasilily i nie bede wchodzic w szczegoly ale wszystko wskazuje na to ibs...

Zespół wydłużonego QT - jaka przyczyna?

.. ...p/nowotworowe i niektore antybiotyki ( ale tutaj musisz sie dopytac, bo tego nie wiem:P ) Jezeli zespol wydluzonego QT pojawil sie u Ciebie dopiero niedawno ( nie masz tego od urodzenia ) to jest duza szansa, ze uda sie to wyleczyc. Ale badz czujny i udaj sie do dobrego kardiologa, bo..

Wyrywanie zęba a wada serca

.. ...właczyć profilaktyczną antybiotykoterapię i wszystko pójdzie dobrze, nie martw się i poszukaj dalej, jedyne zalecenie:jesli masz czasem zaburzenia rytmu przez tą wadę to weź ze sobą na zabieg leki które na to bierzesz...bo wiesz...tyle emocji...jakby coś to łykniesz i po sprawie, no i..

Angina ciągle powraca

.. ...ostrą anginę dostałam antybiotyk po którym miałam NZK aż 7 razy mam teraz wszczepiony defibrylator.Muszę wytnąć migdały i skończą się klopoty z gardłem,tak powiedział lekarz itobię też radzę powtorze po innych: wyciac migdaly! sama usunelam 2 lata temu, bo doszlam do etapu, ze aby moc..

Serce? cały czas niewielki ucisk w sercu

.. ...dopiero po zarzyciu 3 antybiotyku ) za czolem sobie wmawiać że mam SM albo ALS albo rak.Od tamtego czasu moze byly dwa dni w ktorych bym sobie czegos nie wrajał. Czy moze to zwiastowac zawal albo jakas chorobe serca?? A moze to cos z innej beczki. Mam niespelna 20 lat. Bardzo prosze o..

Czy na pewno to nerwica? - Str. 2

.. ...bakterie w zoladku dostalem antybiotyk przez dwa tygodnie i NIC objawy te same co W W. Dalej niewiem co mi jest,ja jednak mysle ze to serce,bo czesto mam te klucia.Mam juz dosyc tego,codziennego myslenia ze bede mial zawal albo udar mozgu.Piszecie ze moze SPORT pomoze sprobuje jeszcze..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...spokojnie lecz odkad zazywam antybiotyki odstawialm melatonine na ten czas i znow sie powtorzyl problem ze spaniem.Mysle ,ze to pewnie na tle nerwowym ale chcialam sie dowiedziec od Was czy ktos tez ma podobne problemy przy skurczach dodatkowych.Szczerze powiem ,ze bardzo sie tym..

Dodatkowe skurcze - Str. 67

.. ...wzmocnienie serca - po tylu antybiotykach muszę organizm doprowadzić do jakiejś równowagi . A co WY polecacie macie jakiś medykament wzmacniający ?Pozdrawiam Na serce znakomity jest miód, ale nie taki na chlebie tylko rozpuszczony wieczorem w ciepłej wodzie z wyciśnietą cytryną i wypity..

Dodatkowe skurcze - Str. 137

.. ...dzieci,byle przeziebienie i antybiotyk,pozniej drozdzyca,problemy z odpornoscia itd jestesmy istotami myslacymi,coraz wiekszy dostep do publikacji medycznych,chocby tego typu fora,zapewniam Cie ze wielu lekarzy nie interesuje sie nowinkami medycznymi,a niejednokrotnie traktuje nas jako..

Dodatkowe skurcze - Str. 141

.. ...Ty powinnas dostawac antybiotyk i to natychmiast,ja mialam w zeszlym roku takie wyniki,crp podwyzszone i ob ponad 50,u mnie wystepowaly goraczki bez zadnej przyczyny, to juz znak ze jest zle,mysle nawet ze z tego masz te skurcze,u mnie okazalo sie ze w gardle mam jakies bakterie..

Wzrost ciśnienia po augmentinie (amoksiklav)

.. ...mogły być spowodowane antybiotykiem? Witam!!! Możliwe że tak pan zareagował na antybiotyk. Słyszałem juz o tak dziwnych reakcjach: ) Musi pan tylko pamiętać o tym na przyszłość i zawsze mówić lekarzowi o tym co sie działo. Oczywiscie tak za duza dawka jakiego kolwiek antybiotyku ma..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...ktorym pisze jakie i ile antybiotykow musze wziasc profilaktycznie prze wizyta u dentysty albo przy stanach zapalnych w organizmie.( Endokarditisprophylaxe ).Oprocz tego nic innego,Rok po diagnozie bralam ASS 100 ( Aspirynka )co drugi dzien.A dlaczego bierzesz beta - blokery i jak..

Niedomykalność zastawek - Str. 2

.. ...Dlatego zawsze trzeba miec antybiotyk jak najszybciej. Ale ogolnie to da sie z tym zyc i nie jest to nic strasznego aha, znalazlam swoje badania : ) mam niedomykalnosc zastawki mitralnej i trojdzielnej Aniu, ja też mam niedomykalność trójdzielną i mitralną... jak szybko postępują te..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...blocker concor cor..nic wieej...sam biore sobie acard profilaktycznie.nie dostałem zadnych antybiotyków..ani nie połozono mnie w szpuitalu...nie wiem czy to dobre postępowanie??prosze o odpowiedz pozdrawiam..

Wszczepiony defibrylator

.. ...zachorowałam na anginę,dostałam antybiotyk KLACID UNO po drugiej dawce miałam NZK( nagłe zatrzymanie krążenia )1 raz w domu a potem jeszcze 6 razy w szpitalu.Byłam reanimowana ręcznie i defilibratorem, przeżyłam koszmar. Lekarze stwierdzili że lepiej dla mojego bezpieczeństwa mi to..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...wczoraj babci jakiś antybiotyk ( z opisu tabletek przypuszczam że to Augumentin ) niestety poziom glukozy we krwi znów ok.300 ,jednak wprowadzono mniej surową dietę ( m.in. kanapka z szynką ) Proszę o szerszą informacje nt. związków Mg i K, tylko bowiem do mojej wiadomości, ponieważ boję..

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...chory na angine,byly antybiotyki i za ostatnim razem dostalem zastrzyki. Tak od miesiaca odczuwam klucia z lewej strony klatki piersiowej, na poczatku byly czestrze ale teraz ostatnio coraz rzadziej,czuje sie jakis taki zmeczony, szybko sie mecze, lapie zadyszke, i tak od tygodnia..

Zespół WPW u 9-miesięcznego synka

.. ...Najlepiej chorobe zwalczyc antybiotykami.Zero kofeiny:kawy,coli itd.Lepiej nie pic gazowanego.Herbata niekoniecznie.Oczywiscie dmucham na zimne,ale tak lepiej.Ablacji w tym wieku stanowczo nie polecam,chyba ze jest kiepsko i nie ma wyjscia.W razie czego pytaj. Arturze!! Czemu nie można..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...operacyjne Chirurgiczna korekta wady może okazać się konieczna w przypadku innych współwystępujących chorób układu krążenia, którym może towarzyszyć lub które może nasilać wypadanie płatka zastawki mitralnej...

Zabrze - czy ktoś się tam leczył? - Str. 2

.. ...jest infekcja że trzeba antybiotyk podać bo ja się na tym nie znam ( teraz już wiem jak sie czuje mój klient jak ma mu coś mówię na temat komputerów a on mnie nie rozumie ) są mili ale nie wiem czy to prawda co mówią czy na coś nie czekają ... Ola z pewnoscia jest osoba godną zaufania ,..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...jakis czas dostawalam antybiotyk, i dostalam tez kroplowke z glukozy. Co do roznych rygorow, zakazow i nakazow po ablacji, to juz 15 minut po przywiezieniu na erke moglam pic, a okolo 2 h pozniej moglam juz jesc ( byle nie za duzo ). Okolo 22 - giej wolno mi bylo na wozku pojechac do..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...zapalenia żyły, bierzesz antybiotyk ,heparynę i powinno być po sprawie i w tym momencie wykluczam udar mózgu lub jakąś zatorowość. Nie ulega wątpliwości że po zabiegu trzeba być czujnym, jak coś jest nie tak zgłosić to lekarzowi, dlatego odradzam dsalekie wycieczki do innych szpitali,..

Kolczyki a wada serca

.. ...założenie wzięła dawkę antybiotyku na 2 godziny przed , jak i po przekłóciu uszu drugą dawkę po około 4 - 6 godzinach. Powinien to być antybiotych z typu augmentin, duomox lub jakiś inny zawierający półsyntetyczną pencylinę. Aniu,bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.Mnie powiedział o tym..

Niedomykanie zastawki dwudzielnej

.. ...razy. podano mu jakis antybiotyk. sytuacja sie nie powtorzyla ale nie wiadomo czy to dzieki temu lekarstwu. po wyjsciu ze szpitala zrobiono badania serca prywatnie i lekarz stwierdzil niedomykanie zastawki dwudzielnej.czy ktos mi moze powiedziec co to w takim razie oznacza dla takiego..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...frakcja wynosi 22%. Teraz serduszko jeszcze jest * obolale * czy po kilku miesiacach rekonwalestencji jest szansa za podwyzszenie frakcji czy już nalezy myslec o przeszczepie serca ???Prosze pomóżcie ...

Zespół Barlowa a zapalenie migdałków

.. ...po wizycie u lekrza i antybiotykach, pani laryngolog stwierdzila ze mam migadlki w fatalnym stanie i kwalifikuja sie na usuniecia moje pytanie, czy taki stan migadlkow moze miec wplywa na poglebianie sie wady zastawek mitralnych? bo nie wiem co robic, termin mam dopiero na listopad,..

Podczas operacji zatrzymała się akcja serca, niekompetencja lekarza?

.. ...potraktował ją mocnymi antybiotykami. Ale nie widzę winy lekarza pedriatry w tym, że w czasie zabiegu zatrzymała się akcja serca ( przeciez nie był obecny przy operacji ). W czasie tak poważnej operacji wszystko może się zdażyć. Wina lekarza jest taka, jak mojej mamy, że jak była w ciąży..