Antydepresanty działanie

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...trójpierścieniowych antydepresantów. Leki te zmniejszają dolegliwości lękowe, fobie, są stosowane w różnych stanach depresyjnych, również w leczeniu schizofrenii. Mechanizm działania leków z tej grupy polega na blokowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Są to..

Opipramol (Pramolan)

.. ...trójpierścieniowych antydepresantów. Opipramol ma natomiast wyraźne działania uspakajające i przeciwlękowe. Działa odprężająco, ułatwia zasypianie. Lek jest zalecany u osób z łagodnymi stanami depresyjnymi i współistniejącymi zaburzeniami lękowymi, pobudzeniem emocjonalnym, w stanach..

Fluoksetyna (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Salipax, Seronil)

.. ...Fluoksetyna to lek z grupy antydepresantów, którego mechanizm działania polega na wybiórczym hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Substancja ta nie wpływa na przewodnictwo zależne od innych niż serotonina neurotransmiterów ( noradrenalina, dopamina, GABA, itd ). Fluoksetyna jest..

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...jest przedstawicielem antydepresantów nowej generacji. Z chemicznego punktu widzenia, jest to racemiczna mieszanina dwóch enancjomerów. Mechanizm działania polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Powoduje to wzrost stężenia serotoniny w szczelinie synaptycznej, deficyt tego..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...antydepresyjnych. Trójpierścieniowe antydepresanty - klasyczne leki, nieselektywnie wpływające na przewodnictwo związane nie tylko z noradrenalina i serotoniną, ale także innymi neurotransmiterami ( np. dopaminą, GABA, acetylocholiną itd. ) Nieselektywność tych leków wiąże się z licznymi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 92

.. ...powodu? Jeśli ten lek to antydepresant, to na pozytywne działanie trzeba poczekać dłużej. Pozdrawiam was wszystkich: ) Emilko ,iwa ma rację , może się czymś strułaś ja nie odczułam żadnych skutków ubocznych ,a na efekt czekałam ok 2 tygodni. Mnie lekarka oprócz Luxety przepisała również..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 95

.. ...że lekarze przepisują antydepresanty na nerwicę. Hmmm...niektóre z nich mają faktycznie wyrażne działanie przeciwlękowe jak np. Serxat. U mnie właściwie nerwica zaczęła się od napadów lęku, aż po panikę włącznie, a od tego już tylko krok od przeróżnych fobii i oczywiście nerwicy. Ja u..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 105

.. ...mnie wypróbowane ) - to antydepresanty o dość silnym działaniu przeciwlękowym ( zarówno na lęki uogólnione jak i na napady paniki ), a co najważniejsze nie uzależniają. Z początku jednak mogą przysporzyć dość nieprzyjemnych skutków ubocznych, ale jak się organizm do któregoś z nich..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 884

.. ...obowiązkowo lerivon - antydepresant działanie nasenne :D. Bo inaczej nerwy bedą się tluc i nie zasne. Od 3 tygodni biore Magnez B6 po 6 tabletek dziennie. Ktos normalny powiedzial by ze zwariowala. Ale ponoc magnezu nie mozna przedawkować. A uodparnia na stres reszta nie bede tlumaczyc..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 217

.. ...Powiedział mi, że jego antydepresant lekarka kazała mu brać zaraz po przebudzeniu i że źle robie biorąc go o 10 rano. Wytłumaczył mi,że zaraz po nocy lek ma zazacząć działać i że działanie leku zaraz po spożyciu jest silniejszy i nie pozwala nam na złe reakcje organizmu. Co myślicie?..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...byś przez 4 lata brała antydepresanty!! I muszi je brac dalej w dawce podtrzymującej?! Też tak kiedyś brałem, ale się opamiętałem po 3 miesiącach eksperymentów z różnymi. Wszystkie mają głupie działanie oboczne i niepomagają prawie wcale, na pewno nie na nerwicę. zdarzały się sytuacje,..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 149

.. ...przepisze mi VELAXIN ER antydepresant o działaniu przeciwlękowym,ktory wówczas też brałam. Byl rewelacyjny tak jak mowił...pacjentki b.dobrze po nim się czuły...ja rowniez. Po 2 miesiącach brania wszystkie dolegliwości psychosomatyczne zniknęły...nie pojawily już sie do samego końca..

Nasze lęki - nasze życie

.. ...wnioskować, że to jakiś antydepresant, ale nie napisale/aś nic o swoich objawach i co Ci dolega, jeśli dobrze myślę, ze to antydepresant, to odczuwa się ich działanie dopiero po ok. 2 tygodniach w zależności od organizmu, natomiast co do xanaxu, uważaj, bardzo silnie uzależnia, ale..