Antykoagulacja

Sztuczne zastawki serca

.. ...- metalowa konstrukcja ). Wszczepienie sztucznej zastawki wymaga doustnego leczenia antykoagulacyjnego do końca życia. Ma to zapewnić zabezpieczenie przed powstawaniem skrzeplin na elementach zastawki...

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...wskazaniami do leczenia antykoagulacyjnego ( ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania doustnych preparatów antykoagulacyjnych, np. acenokumarolu ). Działania niepożądane związane z nodraparyną to przede wszystkim krwawienia i krwotoki. Możliwe jest także wystąpienie małopłytkowości..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...zakłócić tok postępowania antykoagulacyjnego, a nawet prowadzić do powikłań. Dlatego stosowanie leków należy uzgodnić z lekarzem. Praktycznie należy przyjąć, że każdy nowy lek, wprowadzony do leczenia chorego przyjmującego acenokumarol, może spowodować istotne zachwianie wartości INR i..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...konca zycia biezesz leki antykoagulacyjne co nie jest za fajne:( jest jeszcze mozliwosc wymiany na biologiczna ktora niestety po ok 5 - 6 latach sie zuzywa i trzeba dokonac reoperacji - wymiana na sztuczna! co do wizyt u kardiologa po operacji wydaje mi sie ze tego nie unikniesz.....

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...przypadku nie ma potrzeby antykoagulacji do końca zycia ,ale te zastawki po pewnym czasie się degeneruja i jest potrzebna reoperacja Zastanawiam sie czy predko dojdzie do operacji... szczerze to bardzo sie tego boje bo przez caly czas jakos nikt mnie ne to nie przygotowywal a lekarze..

Sintrom czy kleksan?

.. ...sztucznej zastawce najlepsza antykoagulacja jest stoswanie acenokumarolu( a wiec sintromu ) Clexane stosuje się wyjatkowo w momentach , kiedy nalezy ustalić INR na poziomie fizjologicznym lub np. w czasie ciazy. Maja one troszke inny mechanizm dzialania , stąd prosze nie odtswiać..

Przegroda międzyprzedsionkowa jest scieńczala i uwypuklona

.. ...są wskazania np. do antykoagulacji, jesli trzeba będzie wprowadzic leczenie operacyjne,moze uda sie wykonac zamnkniecie tzw. zapinką.Graniczne wymiary pnia płucnego i Pk mogą wskazaywac na niewielkie przeciązenie prawego serca, co każe podejrzewac niewielki przeciek Izabello...Bardzooo..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...oraz zażywanie leków antykoagulacyjnych. Przy sztucznej zastawce nie można chyba wykonywac np rezonansu magnetycznego, ale z tego co rozmawiałam ze specjalistami można używac telefomu komórkowego, pracować na komputerze itp. Większe ograniczenia sa przy rozrusznikach. Pozdrawiam..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...bezpiecznie * pokombinowac * z antykoagulacją podczas ciązy( odstawienie acenokumarolu i właczenie heparyny drobnoczasteczkowej ) jola pojechałaś do zabrza , co ci powiedzieli? Witam wszystkich : - ) Tyle się napisałam i nie dodało mojej odpowiedzi ech ale do rzeczy. Ewo może lżej Ci..

Chwilowe / napadowe zaburzenia

.. ...wymaga stosowania lekow antykoagulacyjnych? - na to pytanie pewnie zna odpowiedz lekarz ). W wielu przypadkach napadowe objawy moga powodowac nerwice i obawe o zdrowie, badz byc z nia powiazane, dlatego warto dokonac poprawnej diagnozy. Stad sadze ze warto ten temat podjac na forum i byc..

Amerykańskie forum dla *zastawkowców*

.. ...dużo informacji nt. antykoagulacji. www.guch.org.uk - A to strona brytyjskiego stowarzyszenia osób z wrodozanymi wadami serca, a wśród tych wad zastawkowych nie brakuje. Można podszkolić angielski, poznaćludzi na forum : - ) Dzięki za link do strony,na pewno z niej skorzystam. jedynym..

INR a omega3

.. ...nasileniu działania leków antykoagulacyjnych. Przykład: http://www.doz.pl/leki/p2841 - Neoglandyna_omega - 6 Moi lekarze nie umieją wskazać czy Omega3 ma wpływ na zwiększenie czy na zmniejszenie krzepliwości, farmaceuci w aptekach też używają słowa * może * mieć wpływ. Obecnie kupiłam..

Dieta po wymianie zastawki aortalnej

.. ...dopasowuje się dawke leków aantykoagulacyjnych. Poza tym mowa o zastawce BIOLOGICZNEJ. Więc nie ma kuracji antykoagulacyjnej czyli nie ma żadnych ograniczeń dietetycznych. Nie ma kuracji przeciwzakrzepowej w przypadku zastawki biologicznej bezstentowej. Jeżeli pacjent miał wszczepiona..

Karta identyfikacyjna rozrusznika

.. ...kartę dotyczącą kuracji antykoagulacyjnej - może się przydać np. w sytuacjach zagrożenia życia. Ja np. pokazuję ja u dentysty i wszystko jest jasne bez zbędnego gadania. Dodam, że zrobiłem ją sam - drukarka + lamiantor. @~Piet, I o to właśnie chodziło mi w tym poście abyśmy ułatwiali..