Antykoagulant

Sztuczne zastawki serca

.. ...- metalowa konstrukcja ). Wszczepienie sztucznej zastawki wymaga doustnego leczenia antykoagulacyjnego do końca życia. Ma to zapewnić zabezpieczenie przed powstawaniem skrzeplin na elementach zastawki...

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...czasie terapii doustnymi antykoagulantami ( np. acenokumarolem ). APTT odzwierciedla aktywność wewnątrzpochodnego układu aktywacji protrombiny, parametr służy do kontroli leczenia przy pomocy heparyny ( zakrzepica żylna, zator płucny itp ). APTT wydłuża się także u hemofilików i w..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...wskazaniami do leczenia antykoagulacyjnego ( ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania doustnych preparatów antykoagulacyjnych, np. acenokumarolu ). Działania niepożądane związane z nodraparyną to przede wszystkim krwawienia i krwotoki. Możliwe jest także wystąpienie małopłytkowości..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...niefrakcjonowanej lub doustnego antykoagulantu ( pochodne warfaryny ) może świadczyć o zaburzeniach układu krzepnięcia takich jak hemofilie czy choroba von Willenbranda. Pod uwagę należy również brać zespół antyfosfolipidowy, zaburzenia w stężeniu firbynogenu, zespół DIC i inne...

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...wpływa na aktywność antykoagulantów nasilając ( NLPZ, chinidyna, butapirazol, amiodaron, sulfonamidy, antybiotyki, leki przeciwcukrzycowe ), bądź osłabiając ich działanie ( barbiturany, glikozydy naparstnicy, atropina, glikokortykosteroidy, a nawet prowadząc do powikłań Nakładanie się..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...dzieci matek leczonych antykoagulantami, takimi jak warfaryna, w czasie pierwszego trymestru ciąży ( 43 ). Jednocześnie, Pastoureau i wsp. zaobserwowali, że otrzymujące warfarynę owce już po kilku miesiącach wykazywały wyraźne cechy osteopenii ( 44 ), zaś analiza wyników badań u..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...mechaniczną i przyjmowanie antykoagulantów dodatkowo musisz liczyć się z problemem badania współczynnika dla dobtrania dawki leku. Pozdarwiam i życzę duz o zdrowia. mam 16 lat i leczę się w Warszawie i B - stoku. Badam się co pół roku. A wada jest wrodzona. Czy operacja taka jest..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...biologiczną. Chodzi o antykoagulanty, które moga uszkodzic płód, a które trzeba brać przy zastawce mechanicznej. Pozostaje heparyna. Zastosowanie zastawki biologicznej może jednak wymagac w przyszłości reoperacji. Ulega ona degradacji, zwapnieniu itp. Możliwa jest operacja metoda Rossa,..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...działanie doustnych antykoagulantów Allopurinol Aminoglikozydy Amiodaron Ampicylina Bezafibrat Cefalosporyny II i III generacj Chinidyna Chloramfenikol Cimetydyna Erytromycyna Dihydroergotamina Fenylbutazon Fenytoina Flukonazol Heparyna i heparyny drobnocząsteczkowe Ibuprofen..

Sintrom czy kleksan?

.. ...sztucznej zastawce najlepsza antykoagulacja jest stoswanie acenokumarolu( a wiec sintromu ) Clexane stosuje się wyjatkowo w momentach , kiedy nalezy ustalić INR na poziomie fizjologicznym lub np. w czasie ciazy. Maja one troszke inny mechanizm dzialania , stąd prosze nie odtswiać..

Przegroda międzyprzedsionkowa jest scieńczala i uwypuklona

.. ...są wskazania np. do antykoagulacji, jesli trzeba będzie wprowadzic leczenie operacyjne,moze uda sie wykonac zamnkniecie tzw. zapinką.Graniczne wymiary pnia płucnego i Pk mogą wskazaywac na niewielkie przeciązenie prawego serca, co każe podejrzewac niewielki przeciek Izabello...Bardzooo..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...kardiologa i odstawić antykoagulanty z przejściem na heparyne ,ale myslę ,ze jest to wykonalne. Zyczę powodzenia! Dziękuję ci serdecznie. Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jak długo moga żyć osoby po takiej operacji? Czy gdzieś mozna zdobyć jakieś dane na ten temat? moja mama jutro bedzie..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...oraz zażywanie leków antykoagulacyjnych. Przy sztucznej zastawce nie można chyba wykonywac np rezonansu magnetycznego, ale z tego co rozmawiałam ze specjalistami można używac telefomu komórkowego, pracować na komputerze itp. Większe ograniczenia sa przy rozrusznikach. Pozdrawiam..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...). * Zastepuea * ona antykoagulanty ( w moim przypadku Acenocumarol ) na czas wyrwania zeba, a jednoczesnie nie prowadzi do wykrwawienia sie u dentysty: )zastrzyki nalezy zaczac aplikowac na kilka dni przed wyrwaniem ( stopniowo odkladajac antykoagulany ) i kilka dni po wyrwaniu zeba (..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...bezpiecznie * pokombinowac * z antykoagulacją podczas ciązy( odstawienie acenokumarolu i właczenie heparyny drobnoczasteczkowej ) jola pojechałaś do zabrza , co ci powiedzieli? Witam wszystkich : - ) Tyle się napisałam i nie dodało mojej odpowiedzi ech ale do rzeczy. Ewo może lżej Ci..

Działanie uboczne clexane

.. ...heparynę na doustne antykoagulanty np. acenocumarol. Z tym, że zaczynaja one działać dopiero po 3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki i oczywiście tez mogą mieć działania niepożądane. Czesc a macie moze cos takiego ze po wstzryknieciu tej substancji was piecze przez ok 10 min ? To..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...nie ukrywajmy terapia antykoagulantami nie należy do najłatwiejszych. Pozdrawiam Mój mail to kdz408@o2.pl. Jestem na antykoagulantach po wymianie zastawki już ponad 14 lat. Zaczynałem od Sintromu. Próbuję osiągnąć INR 2,5 - 2,8. Teraz biorę 5mg i 1/8 5mg tabletki zobaczymy co wyjdzie...

INR jak postąpić?

.. ...wszystkich którzy biorą antykoagulanty np. warfin, co robić gdy wartość inr przy sztucznej zastawce spada do 1,7. jestem po operacji serca ok 2 miesiące i przeraża mnie nieprzewidywalność wskaźnika inr. poza tym biorę potas, przy lekach moczopędnych - furosemid i spironol. czy znacie..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...pciala ANA, ENA, dsDNA - antykoagulant toczniowy - pciala antykardiolipinowe co jeszcze mozna zbadac? Widzisz ja brykan serca nie mialem do czasu pojawienia sie wszystkich objawow. Mialem tez cos w postaci subklinicznej nadczynnosci tarczycy. Granicznie niskie tsh przy prawidlowych..

Chwilowe / napadowe zaburzenia

.. ...wymaga stosowania lekow antykoagulacyjnych? - na to pytanie pewnie zna odpowiedz lekarz ). W wielu przypadkach napadowe objawy moga powodowac nerwice i obawe o zdrowie, badz byc z nia powiazane, dlatego warto dokonac poprawnej diagnozy. Stad sadze ze warto ten temat podjac na forum i byc..

Zakrzepica

.. ...zakrzepicy to: Obecność antykoagulanta toczniowego Przeciwciała antykardiolipinowe Czerwienica Nadpłytkowość ( PLT powyżej 450 ) Zwiększony poziom PAI - 1 ( inhibitora tkankowego aktywatora plazminogenu ) nowotwory złośliwe zaburzenia mieloproliferacyjne stan po operacjach zespół..

Livedo reticularis - siność siatkowata - cutis maramota

.. ...toczeń ( p/c ANA 2, antykoagulant toczniowy, p/c kardiolipinowe w klasie IgG i IgM - wyniki poprawne, ujemne ). Będę miała rozszerzoną diagnostykę, ale wszystko wskazuje na to ( większość lekarzy tak stwierdziła ), iż * taka moja natura * , chociaż pierwszy raz zauważyłam to na udach..

Wymieniona zastawka mitralna a sport ?

.. ...trwałość. Wiadomo - cyka, antykoagulanty etc. Ale aspekty wydolnościowo sportowe ? Może Ktos z Was ma jakieś osobiste doświadczenia lub wiarygodne informacje o aktywnosci fizycznej po zabiegu ? Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję. K Aktywność fizyczna po zabiegu jest wskazana,jednak..

Szukam pacjentów, których operował/ma operować profesor Sadowski

.. ...brac potem caale zycie antykoagulantow. Nie mowiac o tym ze nie slysze bicia swego serca jak przy sztucznej. Wiem tez bo profesor mi o tym mowil ze czeka mnie reoperacja, ale oni dzis wszczepiaja juz zastawki maloinwazyjna etoda przez klatke piersiowa. Wszczepiaja tez przez tetnice udowa..

Wynik echo trzynastolatka - prośba o interpretacje

.. ...pod uwage wlasnie ta zastawke. Nie trzeba wowczas antykoagulantow. Ale tak jak mówisz czas działa na nasza korzysc bo postep jest olbrzymi. Jeszcze raz Ci serdecznie dziekuje w imieniu swoim i meza. Ola..

Amerykańskie forum dla *zastawkowców*

.. ...dużo informacji nt. antykoagulacji. www.guch.org.uk - A to strona brytyjskiego stowarzyszenia osób z wrodozanymi wadami serca, a wśród tych wad zastawkowych nie brakuje. Można podszkolić angielski, poznaćludzi na forum : - ) Dzięki za link do strony,na pewno z niej skorzystam. jedynym..

INR a omega3

.. ...nasileniu działania leków antykoagulacyjnych. Przykład: http://www.doz.pl/leki/p2841 - Neoglandyna_omega - 6 Moi lekarze nie umieją wskazać czy Omega3 ma wpływ na zwiększenie czy na zmniejszenie krzepliwości, farmaceuci w aptekach też używają słowa * może * mieć wpływ. Obecnie kupiłam..

Dieta po wymianie zastawki aortalnej

.. ...dopasowuje się dawke leków aantykoagulacyjnych. Poza tym mowa o zastawce BIOLOGICZNEJ. Więc nie ma kuracji antykoagulacyjnej czyli nie ma żadnych ograniczeń dietetycznych. Nie ma kuracji przeciwzakrzepowej w przypadku zastawki biologicznej bezstentowej. Jeżeli pacjent miał wszczepiona..

Karta identyfikacyjna rozrusznika

.. ...kartę dotyczącą kuracji antykoagulacyjnej - może się przydać np. w sytuacjach zagrożenia życia. Ja np. pokazuję ja u dentysty i wszystko jest jasne bez zbędnego gadania. Dodam, że zrobiłem ją sam - drukarka + lamiantor. @~Piet, I o to właśnie chodziło mi w tym poście abyśmy ułatwiali..