Aorta brzuszna

Aorta

Aorta

.. ...do jamy brzusznej ( aorta brzuszna ). Na całym swoim przebiegu aorta oddaje liczne gałęzie. Od części wstępującej odchodzą tętnice wieńcowe, zaopatrujące mięsień sercowy. Od łuku aorty odchodzą przed wszystkim lewa tętnica szyjna wspólna i lewa tętnica podobojczykowa oraz pień ramienno -..

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. ...biegną narządy takie jak aorta, żyła główna czy przełyk. Przełyk ciągnie się przez cała klatkę piersiową, w jej części zwanej śródpiersiem tylnym, za tchawicą, potem za sercem i aortą. Przebija przeponę w miejscu zwanym rozworem przełykowym. Zaraz pod przeponą, już w jamie brzusznej,..

Tętniak aorty brzusznej

.. Odcinek brzuszny to najczęstsza lokalizacja tętniaka aorty. Przyczyną poszerzenia się światła naczynia oraz powstania tętniaka, są patologiczne zmiany w obrębie ściany tętnicy. Defekt może być wrodzony, jak ma to miejsce w zespole Marfana. Zdecydowanie częściej jednak, zmiany patologiczne wywołane są..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnicach biodrowych ( aorta brzuszna rozgałęzia się na końcu swojego przebiegu na dwie tętnice biodrowe wspólne: lewa i prawą, tworząc odwrócona literę Y ). Objawy są typowe dla przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych, z uwzględnieniem faktu, iż zwężenie jest dość wysoko. Chromanie..

Echo serca - Str. 57

.. ...niedomykalności. Zastawka aortalna nie otwiera się całkowicie z gradientem lewa - komora - aorta do 22mmHg. Pulsacyjny przepływ w aorcie brzusznej. Przyśpieszenie przepływu w aorcie zstępującej do 2m/sek. Proszę o szybką odpowiedz. z góry dziękuję Zapraszam na nasze forum..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...necie, ze to moze byc aorta brzuszna, mam nadzieje ze zaden tetniak z tego nie powstanie. Najlepiej udac sie do lekarza, ale odwagi brak. Oszalec mozna od tego pulsowania Witam, jeżeli to nie jest nerwicowe rzeczywiście może to być tętniak lub zwężenie pnia trzewnego, koniecznie trzeba..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony

.. ...naczynie krwionośne - aorta brzuszna. Mam nadzieje że badanie USG wyjaśni Twoje wątpliwości. Witam ponownie. Lekarz przed badaniem USG stwierdzil,ze faktycznie cos mi tam haczy. Naklada sie na ostatnie zebro i przy ruchu odskakuje. Zabral sie za badanie, ale USG nic nie wykazalo. Mam..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~..

Widoczne bicie serca !

.. ...normalne : ) jest tam aorta brzuszna : ) i czasami widać jak się położysz jak pika - na kalcie też : ) to normalne czasem wiadać barzdiej czasem mniej ale to nic złego : ) bóle to pewnie ze strachu będzie dobrze : ) uwierz nam : ) buziaki i uściski : ) No wielkie dzięki wam już teraz mam..

W okolicy pępka czuję tętnicę

.. ...kardiologa. Bartek to jest aorta brzuszna u osób szczupłych lub z słabo rozwiniętą tkanką podskórną jak leżą na plecach widać jak aorta skacze czy pulsuje. czasem nawet widać jak bluzka od tego chodzi. to nie jest nic strasznego to normalne. potrafi być bardziej widoczne jeżeli ma się..

CZUJE tetno w brzuchu

.. ...brzuchu to norma tam jest aorta, osoby szczupłe jak leżą na brzuchu bardzo dokładnie odczuwają pulsowanie tętna z aorty brzusznej, ba nawet widać jak pracje ta aorta, to jest normalne, zapytaj lekarza jak bardzo cię to niepokoi troche mnie pocieszylscie ze przy tej nerwicy to..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...zaniepokoił. Oto opis TK. Aorta brzuszna z klepsydrowatym tętniakiem o łącznej długości ok. 16 cm.Brzusiec górny długości 11 cm. rozpoczyna sie na poziomie rozworu przepony, jego max. wymiar to 44x51mm. Wjego świetle przyścienna skrzeplina grubości do 12 mmna ścianie tylnej. Wjego..

Badania, wyniki - prosze o wasze interpretacje

.. ...mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo 150cm/s .Ciągłość przegród zachowana.Prawa komora bez nadciśnienia.Osierdzie wolne. USG JAMY BRZUSZNEJ Watroba normoechogeniczna bez zmian ogniskowych, niepowiekszona. Pecherzyk zolciowy i pzw. w normie. Trzustka i przestrzen..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo 150cm/s .Ciągłość przegród zachowana.Prawa komora bez nadciśnienia.Osierdzie wolne. USG JAMY BRZUSZNEJ Watroba normoechogeniczna bez zmian ogniskowych, niepowiekszona. Pecherzyk zolciowy i pzw. w normie. Trzustka i przestrzen..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo - 150 cm/s. Ciągłość przegród zachowana. Prawa komora bez nadciśnienia. Osierdzie wolne. USG Jamu brzusznej ok , RTG klatki piersiowej : przepona ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce..

Trzesienie,pulsacja

.. ...dni.Porozmawiaj o tym z lekasrzem robiącym USG.Pewnie da ci wskazówki ,co z tym dalej robić i może to badanie da odpowiedż na pytanie co to jest.Spytaj go jak wygląda aorta brzuszna,czy ma prawidłową średnicę...

Ból w niedomykalności aortalnej

.. ...lata, niedomykalność aortalna III stopnia ( fala LVOT 57% ), jestem kwalifikowany do zabiegu. Chciałbym zapytać Was czy w podobnej wadzie macie ból w okolicach nadbrzusza ( dokładnie w okolicach wyrostka mieczykowatego - dolne zakończenie mostka ). Ból jest praktycznie pernamentny i..

Tętniak aorty brzusznej???

.. ...napisane jaką ma średnicę aorta brzuszna i na jakim odcinku. niestety ja takiego dokładnego opisu nie dostałam Ogólnie to jestem przerażona i mam mętlik w głowie Chciałabym to załatwic na kasę chorych ale czekała będę długo :( Tak się zdenerwowałam, że aż brzuch mnie rozbolał i mi..