Aorta brzuszna tętniak

Aorta

Aorta

.. Aorta jest głównym pniem tętniczym ludzkiego układu krwionośnego. Z lewą komorą serca jest połączona za pomocą zastawki aortalnej. Przebieg tętnicy głównej dzielimy na odcinek piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i aortę zstępującą,..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnicach biodrowych ( aorta brzuszna rozgałęzia się na końcu swojego przebiegu na dwie tętnice biodrowe wspólne: lewa i prawą, tworząc odwrócona literę Y ). Objawy są typowe dla przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych, z uwzględnieniem faktu, iż zwężenie jest dość wysoko. Chromanie..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...necie, ze to moze byc aorta brzuszna, mam nadzieje ze zaden tetniak z tego nie powstanie. Najlepiej udac sie do lekarza, ale odwagi brak. Oszalec mozna od tego pulsowania Witam, jeżeli to nie jest nerwicowe rzeczywiście może to być tętniak lub zwężenie pnia trzewnego, koniecznie trzeba..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~..

W okolicy pępka czuję tętnicę

.. ...jest,czy to cos powaznego? aorta chyba no ale to cos powaznego? nawet mam chwilowe zatrzymania serca ale to chyba od nerwów aorta to jest najgrubsza tetnica ktora przebiega w tych okolicach ekg to wykryje ??? raczej usg nie ekg - ale idž do kardiologa. Bartek to jest aorta brzuszna u..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...zaniepokoił. Oto opis TK. Aorta brzuszna z klepsydrowatym tętniakiem o łącznej długości ok. 16 cm.Brzusiec górny długości 11 cm. rozpoczyna sie na poziomie rozworu przepony, jego max. wymiar to 44x51mm. Wjego świetle przyścienna skrzeplina grubości do 12 mmna ścianie tylnej. Wjego..

Tętniak aorty brzusznej???

.. ...napisane jaką ma średnicę aorta brzuszna i na jakim odcinku. niestety ja takiego dokładnego opisu nie dostałam Ogólnie to jestem przerażona i mam mętlik w głowie Chciałabym to załatwic na kasę chorych ale czekała będę długo :( Tak się zdenerwowałam, że aż brzuch mnie rozbolał i mi..