Aorta piersiowa

Metody operacyjne by-passów

.. ...wszczepienia pomostów aortalno - wieńcowych, operacja pomostowania aortalno - wieńcowego ). Klasyczne metody operacyjne by - passów. Klasyczne zabiegi wykonywane są z zastosowaniem torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej poprzez rozcięcie mostka ), zatrzymaniem serca i podłączeniem do..

Aorta

Aorta

.. Aorta jest głównym pniem tętniczym ludzkiego układu krwionośnego. Z lewą komorą serca jest połączona za pomocą zastawki aortalnej. Przebieg tętnicy głównej dzielimy na odcinek piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i aortę zstępującą,..

Przepuklina przełykowa (przepuklina rozworu przełykowego)

.. ...biegną narządy takie jak aorta, żyła główna czy przełyk. Przełyk ciągnie się przez cała klatkę piersiową, w jej części zwanej śródpiersiem tylnym, za tchawicą, potem za sercem i aortą. Przebija przeponę w miejscu zwanym rozworem przełykowym. Zaraz pod przeponą, już w jamie brzusznej,..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...zabiegi wymiany zastawki aortalnej serca metodą przezskórną, bez otwierania klatki piersiowej, przeprowadzili lekarze w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu ( Śląskie ) oraz Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jak..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...wymienioną zastawkę aortalną i aortę wstępującą. Czuję się bardzo dobrze. Nie mam z niczym problemów. Ale mam takie pytanie: Jak duże ciężary mogę nosić? ( miałem rozcinaną klatkę piersiową ) i jak duży wysiłek mogę wykonywać. Przed operacją potrafiłem na pływalni przepłynąć 2km. Dużo..

Echo serca - Str. 54

.. ...ani istotnego prolapsu.aorta wstępujaca i zstępująca - bez zmian - brak zmian miażdzycowych.pozostałe parametry jak w badaniu przez klatkę piersiową.wnioski:poza niedomykalnością trójdzielną stwierdzaną w badaniu przez klatkę piersiową nie obserwowano innej patologii serca i dużych..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...protezę, jesli zastawka aortalna jest niedomykalna lub zmieniona , to takze ją sie wymienia na sztuczną. Postępowanie pooperacyjne jest podobne jak po każdej operacji kardiochirurgicznej. Dziękuję ci Izabelo. Czy wiesz może jak skuteczne są takie operacje i czy moja żona będzie mogła..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...dwuplatkowość zastawki aortalnej we wtorek ma mieć operację a Aninie ma ją operować prof. Zieliński może ktoś coś wie o tym lekarzu. Błagam napiszcie coś ona ma 43 lata a miesiąc temu zmarł jej brat na serce...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...towarzyszącą złożoną wadą aortalną serca z towarzyszącymi zwłoknieniami i zwapnieniami w płatkach i pierścieniach zastawki. Jak dotychczas lekarz skierował go na badania przedopereacyjne i zastrzyki...nIe ma jeszcze wyznaczonej daty operacji, ale bd operowany w Akademii w Gdańsku. Jeżeli..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...forum.Niedomykalnośc zastawki aortalnej i tętniak aorty.Niestety rozmiary aorty to 5,7cm.Chociaż wynik ten nie zmienia się od 5 lat to kardiolog postanowił skierować mnie do kardiochirurga. A kardiochirurg proponuje zabieg za dwa miesiące.Będąc w wieku 38 lat i czując się dobrze nie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 18

.. ...wszczepienia sztucznej zastawki aortalnej. Wczoraj wieczorem wystąpil u niej stan podgoraczkowy i utrzymuje sie do dzisiaj temperatura skacze od 37 do 38 stopni towarzyszy temu bol w okolicach krtani i klatki piersiowej oraz podwyzszony plus ( 100 uderzen ). Czy jest to normalna sytuacja..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...wszczepieniu sztucznej zastawki aortalnej dostała antybiotyk ( lekarz podejrzewa zakażenie dróg moczowych ) i gorączka wzrosła do 39,8 co oprócz paracetamolu można zażyć,pilne ! ! pozdrawiam. Czasami dzieciom szczególnie zalecane są okłady z ręcznika zamoczonego w chłodnej wodzie na..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 42

.. ...miał operację zastawki aortalnej bez otwierania klatki piersiowej? karolina ,moja żona miała co jakiś czas migotanie przedsionków jakoś dawaliśmy sobie z tym radę, działo się to przeważnie w nocy ale ostatnio musieliśmy wezwać pogotowie i co się okazało uaktywniła się nadczynność..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 44

.. ...od operacji zastawki aortalnej? Czy w Aninie miał ktoś przeprowadzana operację bez rozcinania klatki piersiowej tylko nacięcie międzyżebrami ( oczywiście z uzyciem płucoserca )? Prośba o pomoc. Czy lepiej poddać sie operacji zastawki aortalnej u profesora Biedermana czy u profesora..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~..

Syndrom WPW typu A, duszności oraz bóle w klatce piersiowej

.. ...wykryto u mnie wade aortalna z niedomykalnoscia 1 stopnia. te dolegliwosci wystepuja u mnie od tamtego czasu,od roku znacznie sie nasilily.Jak sobie radze, poprostu czekam az mijaja nic wiecej nie da sie zrobin na tym etapie, tak stwierdzil lekarz prowadzacy, etapem nastepnym jest..

Wynik tomografu serca - poszerzona sztuczna aorta?

.. ...* * * mostka. * * * Aorta piersiowa w części wstępującej poszerzona na dl. ok. 13cm do * * * szer. * * * ok. 4 - 4,9cm * * * . Aorta piersiowa w części zstępująca nieposzerzona szer. ok. 2,5x2,7cm * * * w zakresie * * * luku ok. 2,9cm. * * * Pień płucny szer. ok. 2 - 2,3cm. * * * Płuca..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...niedomykalność zastawki aortalnej niewielkiego stopnia.Nie przyjmowałam żadnych leków.Choroba moja ujawniała się wysokim pulsem czasem nawet dochodził do 150 uderzeń na minute.Wiem ponieważ mój tato chorował na nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był również badany puls.Ale..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo - 150 cm/s. Ciągłość przegród zachowana. Prawa komora bez nadciśnienia. Osierdzie wolne. USG Jamu brzusznej ok , RTG klatki piersiowej : przepona ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce..

Szukam kontaktu z osobami operowanymi w Aninie. moje gg 2877674

.. ...zwapnienie zastawki aortalnej, stenoza ciężka. Gradient 80 mmHg i zwężenie w 80 % czyli przepustowość zaledwie 20 %.Objawy występują przy wysiłku.Piecze mnie w klatce piersiowej, duszności, szybko się męcze. Prawdopodobnie czeka mnie operacja wymiany zastawki. Zapisałem się na..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...Przy istotnej stenozie aortalnej wykonano rtg klatki piersiowej. Wynik: w polu dolnym płuca lewego pojedyncze pasma zwłóknień?, niedodmy? Sylwetka serca lewokomorowa Czy to ma związek ze stenozą aortalna czy może wiązać się z nowotworem???Prośba o interpretację Opisywane zmiany nie mają..