Aorta poszerzona

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...trojdzielnej TVR slad - aorta vwstepujaca nieco poszerzona reszta ok po obejrzeniu holtera z przed ciazy stwiedzil WPW,po czym na moje pytanie co z porodem? ze na 90%powinno byc dobrze!!! marne pocieszenie - prawda? kazal mi przyjsc pod koniec ciazy,to zobaczy co sie pozmienialo u mnie i..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy? - Str. 2

.. ...- LAO - 30 CAUD - 0 aorta wstępująca poszerzona fala zwrotna przez zastawkę +,częśc wstępująca nieznacznie poszerzona.Jaka tam opieka,bo jak 8 lat temu odwiedzałam tam leżącą kolezanke na OIOM - leżały dwie pacj.i nikogo na sali pielęgniarki wszystkie na kawce w innym..

Tetralogia fallota

.. ...niedomykalne zastwaki: aortalną, mitralną, płucną i trójdzielną, a ponoć one powiny zostać wymienione. Na razie mam, poza łatą, wszczepiony homograft płucny, czyli część czyheś tętnicy płucnej, bo moja była bardzo zwężona. Dwa tygodnie temu dowiedziałam się, że mam znacznie poszerzoną..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...RTG. W opisie napisano: Aorta poszerzona, serce z przewagą lewej komory, lekko wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy płuc. Opis ten dotyczy mojego Taty, który w tym roku skończy 70 lat. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział,że są to zmiany starcze. I że nie może Tacie dać żadnych..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...dwuplatkowa zastawke aortalna II st. - i co gorsze poszerzona aorte wstepujacado max 44 mm. Jestem nieco ogluszona ta wiadomoscia i zupelnie nie wiem jak dalej zyc. Co wolno mi robic a czego nie... Nie ma nikogo bliskiego wiec i tak jestem zdana na siebie z zakupami, przesuwaniem mebli..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...dwupłatkową zastawkę aortalną i poszerzoną aorte wstępującą do 48 mm.Lekarz powiedział ze czeka mnie ciężka operacja.Czy może mi ktos powiedziec ile czasu człowiek dochodzi do siebie po takiej operacji.Chcą mi wymienić czesc aorty i wadliwa zastawke.Niewiem czy decydowac sie ,czy..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...do wymiany zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca ( poszerzenie echo 4,4, tomografia 5,1 ). Zaniepokoił mnie artykuł dostępny w tym portalu z którego wynika, że wśród pacjentów stosujących przed operacją beta blokery śmiertelność w ciągu miesiąca po operacji była 3 razy większa...

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...takiego: poszerzona aorta wstepujaca do 4,1 cm. opuszka Ao 3,9cm, Luk Ao 3,3 cm, Ao zst 1,9 cm pien plucny 2,0 cm. czy wynik jest dobry? aga Jeśli Was to pocieszy, to moja aorta wstepująca ma 5, 5 cm i kardiolodzy zwlekaja z decyzją o podjęciu operacji, bo byłaby to już 4 w moim życiu...

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~..

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. ...dwupłatkowa zastawka aortalna z niedomykalnością II stopnia z dość szeroką falą zwrotną, nieco poszerzona aorta wstępująca, choroba węzła zatokowego, rytm wiodący dolnoprzedsionkowy, blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, liczne svpcs ( 2400 ), wstawki AT około 130 par, jestem..

Nadmierne tętnienie

.. ..._niedomykalność zastawki aortalnej z poszerzoną częścią wstępująca aorty i powiększoną lewą komorą i falą zwrotną.Również mam widoczne tętnienie na szyji ,pulsowanie pod mostkiem i ta poruszająca sie książka.Mam to samo. Rozumiem. Poza tym puls mi nie schodzi poniżej 85 ( z reguły mam 85..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...niedomykalnosc - mitralna slad, aortalna +, trojdzielna slad, plucna slad predkosc - aortalna 1,4, plucna 1,0 wymiary jam serca w normie. aorta i pien plucny nieposzerzone, luk aorty w normie 2,6cm, graniczna grubosc scian lewej komory. kurczliwosc scian odcinkowa i globalna w normie...

Zażywanie beta blokerów przed operacjami

.. ...dostępny w tym portalu z którego wynika, że wśród pacjentów stosujących przed operacją beta blokery śmiertelność w ciągu miesiąca po operacji była 3 razy większa. Czy ktoś zażywał te leki przed operacją!..

Wynik tomografu serca - poszerzona sztuczna aorta?

.. ...* * KLATKA PIERSIOWA/AORTA - ANGIO * * * Badanie wykonano przed i po dożylnym podaniu środka cieniującego. * * * Satn po zabiegu kardiochirurgicznym z widocznymi szwami metalowymi w * * * obrębie * * * mostka. * * * Aorta piersiowa w części wstępującej poszerzona na dl. ok. 13cm do * * *..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...łykac. W tej chwili moja aorta ma conajmniej 42mm, dokladnie ile dowiem się po tomografii, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wgląda ciąża z taką wadą aserca? czy istnieje duże zagrożenie?? dzięki pozdrawiam ja mam 55 lat i aortę poszerzoną do 5,8 a łuk do 3.8 i zastawkę dwupłatkową -..

Wydłużona i poszerzona aorta - 63lata

.. ...wydłużona i poszerzona aorta? na co mam uważać? Proszę poszukać postów na tym forum o poszerzonej aorci jest ich troche To znajdzie Pani odpowiedź np. http://forum.kardiolo.pl/temat1985.htm pozdrawiam..

Aorta wydłuzona sklerotyczna

.. Aorta wydłuzona sklerotyczna w łuku poszerzona do 42 mm. Serce wiszące, smukłe * . Czy to coś powaznego i wymaga natychmiastowego leczenia/operacji. Osoba ma 65 lat. Jacenty mam podobny wynik i tez nie wiem co to oznacza..

Szukam dobrego kardiologa na północno-wschodnim terenie Polski

.. ...stwierdzono stenoze zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniaka 53 mm ). Po konsultacji z dwoma kardiologami oparacja jest raczej nieunikniona. Czy ktos zna doswiadczonego kardiochirurga na polnocno - wschodnim terenie Polski ? Witam, ja byłem operowany 15.07.2009 przez..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. ...mnie stenoze zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniak 53 mm ). Po konsujtacji z kardiologiem operacja jest nieunikniona. Oprocz leku przed operacja neka mnie pytanie - co pozniej ? Jak wyglada zycie po operacji ? Czy ktos podzielilby sie ze mna swoimi doswiadczeniami ?..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...na paltkach zastawki aortalnej z patologicznym gardientem przez lewe ujscie tetniczne Vmax = 2,89 m/s, PGrad = 33,4 mmHg, fala zwrotna pod zastawką ( 1 stopien ). Fala zwrotna pod zastawka mitralna ( + ) - sladowe zwłoknienia na palatkach. Pozostale zastawki serca prawidłowej budowy,..

Proszę o interpretację wyników Echa serca

.. ...przedsionek 35( mm ) Aorta 34( mm ) E/A ujście mitralne 1,1 EF 68,1 ( % ) Fala zw. zasięg zastawka aortalna +/++ Fala zw. Vmax. ( m/s ) 4,7 Zastawka aortalna zmieniona organicznie, płatki zwłókniałe bez ograniczenia ruchomości. Mała niedomykalność aortalna. Pozostałe zastawki bez..