Aorta szyjna

Zwiężenie zastawki aortalnej i zabieg z balonikiem

.. ...Mam zwezenie zastawki aortalnej i czeka mnie zabieg z jakims balonikiem prosze o informacje i czy to jest niebezpieczne.Mam 17 lat Zabieg polega na wprowadzeniu cewnika przez nacięcie w tętnicy udowej lub szyjnej . Do niego wprowadza się sondę zakończoną balonikiem. Gdy balonik dojedzie..

Nadmierne tętnienie

.. ..._niedomykalność zastawki aortalnej z poszerzoną częścią wstępująca aorty i powiększoną lewą komorą i falą zwrotną.Również mam widoczne tętnienie na szyji ,pulsowanie pod mostkiem i ta poruszająca sie książka.Mam to samo. Rozumiem. Poza tym puls mi nie schodzi poniżej 85 ( z reguły mam 85..

Żyłki na bypassy

.. ...niedomykalnosc zastawki aortalnej, nieprawidlowe odejscie tetnic szyjnych, ubytek medzykomorowy ) Nikt ani w polsce ani w Europie nie chcial sie podjac tak skomplikowanej operacji i wtedy dowiedzial sie o mnie prof. Religa i razem z prof. Wojtalikiem podjeli wyzwanie i udalo sie : ) po..

Echo serca 2,5 latka

.. ...ze zwezeniem zastamki aortalnej,wiec dokladnie wiem co czujesz.Moze jak poczytasz troche na temamt VSD to sie uspokoisz albo chociaz pogodzisz z ta sytuacja.3mm to barzdo malutki ubytek a jest tez mozliwosc ze sam sie zasklepi i dlatego lekarze kaza obserwowac.Ja u mojego synka jak..

Zawroty głowy po wszczepieniu mechanicznej zastawki aortalnej i protezy

.. ...mechaniczna zastawka aortalna ( wada ) i proteza nadwieńcowa ( z powodu tętniaka ) ). Trzy m - ce po operacji pojawiły się zawroty głowy, chwiejność i poczucie niestabilności. Byłem u 3 kardiologów ( echo ), neurologa ( tomografia, dopler naczyń szyjnych ) i wszystko niby ok. Stan..