Aorty brzusznej

Aorta

Aorta

.. ...piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i aortę zstępującą, która przebija mięsień przepony i przechodzi do jamy brzusznej ( aorta brzuszna ). Na całym swoim przebiegu aorta oddaje liczne gałęzie. Od części wstępującej..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...Jeśli jednak tętnienie aorty brzusznej jest wyczuwalne przez powłoki u ludzi z znacznie rozwinięta tkanką tłuszczową tej okolicy ciała, może to zaniepokoić lekarza. W takiej sytuacji należy wykonać badanie USG brzucha. Pozwala ono ocenić nie tylko narządy jamy brzusznej, ale także..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...tętniaka. Leczenie tętniaka aorty brzusznej. O operacji tętniaka decyduje się po ocenie ryzyka jego pęknięcia. Jeżeli średnica tętniaka przekracza 4,5 cm ( wg niektórych 5 cm ), jeśli tętniak niepokojąco szybko rośnie lub są inne wskazania, chorego kwalifikuje się do operacji tradycyjnej..

Echo serca - Str. 45

.. ...brzusznej pulsacyjny Wnioski: Struna ścięgnista w świetle lewej komory. Fizjologiczna IT, IP. ( szczególnie zastanawia mnie czym jest ta fizjologiczna niedomykalność zastawki trójdzielnej i płucnej... )..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...już diagnozę _ tętniak aorty brzusznej ( dodam że robiłam kilka tygodni temu USG jamy brzusznej i wszystko ok - stwierdziłam ze może lekarz sie nie zna ), masakra. no ale cóż sie można spodziewać po jednej wizycie u psychologa. Jeszcze pytanko: czy ból pleców moze być objawem nerwicy?..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...jest powstaly tetniak aorty brzusznej. U kobiet moze byc takze inna przyczyna, bardzo prozaiczna : wspolzycie z partnerem przy wykorzystaniu odbytu. Powstale faldy wewnetrzne jelita powoduja takie wlasnie objawy. Witam wszystkich! Ja tez mam problem z pulsujacym brzuchem:( Dokładnie to..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...Może to byś tętniak aorty brzusznej. Też to mam od 3 dni prawdopodobnie przez nadciągnięcie skóry w tym miejscu albo od dźwigania lub od kiły. Idę na badania krwi, kału i moczu to się dowiem więcej. Jeśli to tętniak do 4cm. to można operować a jak większy to się boją. Witam No ja miałam..

Dodatkowe skurcze - Str. 304

.. ...ucisku pnia trzewneho - aorty brzusznej. 10 maja mam operację......... Do Anuli - jak możesz napisz jakie badania wykazały u Ciebie to schorzenie, jak to znalazłaś, bardzo mnie to ciekawi, ponieważ zauważyłem jak dużo zjem mam więcej skurczy dodatkowych. Czy ktos tu zagląda , czy może..

By pass-y aorty brzusznej i tętnic biodrowych

.. ...operacji By pass - ów aorty brzusznej i tętnic biodrowych ,gdy nadal pali papierosy i niezdrowo * się odżywia. Nikt Ci na takie pytanie nie udzieli odpowiedzi. Na pewno krocej niz ten, ktory dba o siebie....

Zwapnienia aorty brzusznej

.. ...rtg wyszło zwapnienie aorty brzusznej ). jak to sie diagnozuje i leczy. grażyna Zwapnienia w aorcie charakterystyczne są dla uwapnionej blaszki miażdżycowej w wewnętrznej błonie naczynia. Duży odsetek starszych pacjentów ma zwapnienia w ściane aorty i nie podejmuje się w tym przypadku..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada mi bardzo ciśnienie i tętno. 105 - 60 50 tętno. przykładowo rano 125 - 70 t - 54, po 2 - 3 godzinach spada już do 105 - 55 tętno..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...przeszła, gdy tętniak aorty brzusznej zaczął się rozwarstwiać, przeraża mnie jak dalej będzie wyglądało jej i nasze życie, po tych latach od śmierci taty, żal minął i ciesze się, że nie cierpi, jest po lepszej stronie Życia, chciałabym by babcia wróciła do normalności, bo ja mam już..

Zwapnienie aorty brzusznej

.. U mojej mamusi stwierdzono zwapnienie aotry brzusznej. Ma 57 lat. Jak to się leczy. Co to jest...

Tętniak łuku aorty

.. ...operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w Polsce ma największe doświadczenie( mieszkamy w Białymstoku ) i to w tym wieku jest..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...o jakieś namiary na temat tętniaków aorty brzusznej , może jest jakies forum tak jak kardiologia...

Stent Graff

.. ...Czy ktoś maiał może zakładany stent przy tętniaku aorty brzusznej ...

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...polecic?Moja mama ma tetniaka aorty brzusznej i szukamy jakiegos lekarza z lublina.Z gory dziekuje za odpowiedz.A jak czuje sie twoj tata? czesc aga . co u ciebie , jak tata sie czuje . u nas dobrze . pozdrawiam . Cześć Iza, przepraszam ze tak długo nie odpisywałam bo dawno tu nie..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...zamrażania tętniaka aorty brzusznej bo boją się operować i od razu mają założyć dwa stenty biodrowe. Wszystko wróciło jak przed 7 miesiącami sam poszedł na oddział cichy zamyślony tak jak kiedyś mój tata i co strasznie się boję nie chce tego nikomu pokazać i martwię się strasznie. Co..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców

.. ...objawy... to był tętniak aorty brzusznej... niestety... więc lepiej się nie denerwuj tylko idż na badanie usg!!! pozdrawiam: ) Przepraszam bardzo ale ten ból to występuje po LEWEJ stronie.Teraz to wszystko zmienia postać problemu,wiem.Jeszcze raz przepraszam za błąd.Czy ktoś się z tym..

Stent-graft aorty brzusznej

.. ...- graftu do tętniaka aorty brzusznej. Mam przejść ten zabieg a nie wiem na czym on polega i jakie jest później samopoczucie. Czy i jakie zagrożenia występują w trakcie zabiegu. Witam,mój tato przeszedł w styczniu tego roku taki zabieg,trwał on około 2 godzin i technicznie był bardzo..

Kołatanie, ale poniżej serca?

.. ...znajduje się w środpiersiu za mostkiem, nie zaś przy końcu żeber. Czy ktoś wie, co to mogło być? Ewentualnie - tętniak aorty, ale mozliwe też, że nic. Można sobie zrobić usg jamy brzusznej dla pewności...

Problemy z sercem? bardzo mocno bije

.. ...narażeni na tętniaki aorty. Tętniak w odcinku brzusznym objawia się najcześciej wyczuwalnym tętniącym guzem powyżej pępka. ALE u osób szczupłych można też przez powłoki wyczuć zwykłe tętnienie aorty. * Niespecyficzne zmiany ST w odprowadzeniach sercowych * mogą mieć wiele powodów ( w tym..

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. Mam tętniaka aorty brzusznej od około 9 lat. Lekarze twierdzą że jest on nieoperowalny z powodu słabego serca. Nie można - tak twierdzą - też założyć stent - grafta. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.? Jak można żyć - jaki wysiłek,czy można korzystać z roweru.? A może ktoś wie gdzie można leczyć taki..

ASDII + VSD, PS

.. ...zastawki plucnej I st. luk aorty lewostronny, przeplyw w aorcie zstepujacej 1,3 m/s, w aorcie brzusznej pulsacyjny. Bez wysieku w worku osierdziowym. Czy ten stan kwalifikuje sie juz do operacji czy jeszcze czekac? O tym decyzduja specjaliści, którym musisz zaufać. Pozdrawiam Mariusz..

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...być objawem tętniaka aorty brzusznej.Do tego prawie codziennie odczuwam pojawiający się nagle ból w klatce piersiowej o charakterze rozrywania.Który równie szybko przemija jak się pojawił.Ból jest przeszywający do pleców.Uznawałam to jako nerwoból.Nie wiem proszę o jakąś poradę.strasznie..

CZUJE tetno w brzuchu

.. ...odczuwają pulsowanie tętna z aorty brzusznej, ba nawet widać jak pracje ta aorta, to jest normalne, zapytaj lekarza jak bardzo cię to niepokoi troche mnie pocieszylscie ze przy tej nerwicy to normalne..dzieki za odpowiedzi pozdrawiam mam pytanie jeszcze o interpretacje wyniki echa serca..

Zgrubienie po prawej stronie brzucha i gorączka

.. ...wyjdzie jaki jest stan aorty brzusznej.Powiedz o tym lekarzowi,o tym tętnieniu w brzuchu ,niech zobaczy jaka jest średnica aorty,czy nie odbiega od normy.Może to być tętniak aorty ,ale nie musi.Czy robiłaś badania na wirusz wątroby typu B oraz C.? babka z bagien nie, nie miałam tych..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...9mm. Nie uwidoczniono w badaniu obecności blaszki rozwarstwienia aorty.. Nieektórzy lekarze rozkładają ręce i nie chcą operować. Co mam robić? jedż do najbliższej kliniki chirurgicznej i na konsultację..

Kto zna dobrą Klinikę Kardiochirurgiczną?

.. ...komputerowej ma rozwarstwienie aorty piersiowej oraz brzusznej. W Warszawskich szpitalach nie znaleźliśmy ratunku, proszę o pomoc kto zna dobre Kliniki, szpitale w Polsce lub za granicą znam dobrego kardiochrurga pracuje w akademi medycznej w gdańsku. Jeśli chodzi o dobrych lekarzy to..

Ból po prawej stronie między żebrzami

.. ...pokarmowym do tętniaka aorty brzusznej.Wszystko trzeba sprawdzić ,by wykluczyc niektóre schorzenia .Zacząć od USG jamy brzusznej z uwzględnieniem wymiarów aorty brzusznej itd,,jak wykluczy się to trzykrotne badanie kału na pasozyty w odstępach 8 - 10 dni.itd.Badanie krwi.... a może..

Tętniak aorty brzusznej???

.. ...kształcie klepsydry.19 lat temu miał zakładane sztuczne żyły.Obecnie przebywa w szpitalu w Lublinie.Doktorzy twierdzą,żeby go nie operowac bo jest duże ryzyko. Prosze o pomoc - jakieś namiary do specjalistów...

Drętwienie nóg, rąk, czasami kłocie w głowie...

.. ...,że na pewnym odcinku aorty brzusznej miał rozszerzenie - tworzący się tętniak.Założyli mu stent i jest OK.Nie wiem ile masz lat.Tata kol.to starszy pan. do psyche:człowieku,jeżeli ci nie pomaga hydroxizinum ani bellegrot to nie jest wesoło z tobą.jestem pewna,że od dłuższego czasu..