Arytmia komorowa

Trzepotanie przedsionków

.. ...rodzajów zaburzeń rytmu ( arytmii ), objawiającą się zbyt szybką, ale miarową czynnością elektryczną i skurczową przedsionków ( kurczą się z częstością ok. 250 - 300/min. ). Węzeł przedsionkowo - komorowy częściowo hamuje przewodzenie tak szybkiej fali pobudzenia z przedsionków do komór...

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...niebezpieczne dla życia arytmie komorowe i nagłe zgony sercowe. Kardiomiopatia przerostowa wymaga systematycznego przyjmowania leków oraz kontroli kardiologicznej. Osoby systematycznie leczone mają dwukrotnie lepsze rokowanie. Patofizjologia kardiomiopatii przerostowej. U większości..

Arytmia serca

.. Arytmia serca to stan, w którym prawidłowa praca serca jest zaburzona. U podłoża tego typu patologii leżą nieprawidłowości w rozchodzeniu się pobudzenia elektrycznego generowanego przez układ bodźcoprzewodzący serca. Przyczyną zaburzenia może być uszkodzenie tego układu, na przykład blizna po zawale serca w..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...podejmuje się w każdej sytuacji, gdy występowanie ekstrasystoli stwarza ryzyko wywołania innych, niebezpiecznych dla życia arytmii ( np. częstoskurcze komorowe, torsady, długie pauzy wyrównawcze itd. )...

Sole potasu (Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin, Kalibit)

.. ...przedsionków ) oraz arytmii komorowych, w tym torsady i migotania komór ( nagły zgon sercowy ). Jony potasu odgrywają bardzo istotną role w utrzymywaniu równowagi kwasowo - zasadowej i wodnej organizmu, w wielu procesach wewnątrzkomórkowych, enzymatycznych, metabolicznych. Wpływa na..

Zespół Brugadów

.. ...komorowych zaburzeń rytmu. Arytmie mają często postać częstoskurczu komorowego lub migotania komór. W niektórych sytuacjach rytm serca samoistnie wraca do normy. Chory cierpi wtedy z powodu omdleń lub krótkotrwałych utrat przytomności. Niestety, u około 1/3 chorych z zespołem Brugadów..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...migotanie przedsionków jest arytmią nadkomorową, charakteryzującą się niemiarową i przyspieszoną czynnością komór oraz brakiem hemodynamicznej czynności przedsionków. Chory może dobrze tolerować arytmię, może nie odczuwać kołatania serca, zawrotów głowy ani innych objawów związanych z..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...zagrożenia złośliwą arytmią komorową. Schorzenie to może skutkować nagłym zgonem sercowym. Badanie wykonuje się dotąd wyłącznie za pomocą specjalnych, stacjonarnych urządzeń. Bardzo zaawansowane prace nad zastosowaniem rejestratorów Holtera w wykrywaniu alternansu są prowadzone pod..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...maksymalna:142. Podsumowanie arytmii: Pobudzenia komorowe - ogólna liczba 19 Pobudzenia nadkomorowe - 5 Tachykardie utrwalone - 44 Bradykardie 40 - 60: 135 Podsmowanie pomiarów ST: Obniżenie ST Kanał A Kanał B Liczba epizodów: 0 0 Czas trwania( min ) 0 0 Maks.wartość( mm ): - 0,23 - 1,33..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...przedwczesnych nadkomorowych. Bez arytmii komorowej. Proszę bardzo o komentarz będę bardzo bardzo wdzięczna. Serdeczne Pozdrowienia dla wszystkich : ) ) ) Ja mam pytanie czy ktoś z Was po ablacji czuł sie żle??ja miałam wykonana ablację 2 miesiące temu był to koszmar który trwał prawie 5..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...porządku ) i stwierdzona arytmia nadkomorowa. Zalecona ablacja a na początek leczenie Biosotal 40 mg dwa razy dziennie, od którego podobno nie uwolnię się na parę lat. Jestem przerażona, pomóżcie, czy to tak łatwo zdiagnozować i czy tak prosto podjąć decyzję o leczeniu, czy konieczny ten..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...obaw w holterze wyszla arytmia nadkomorowa,104927 Qrsow,max rytm 164,sredni 52 mama moja zmarla w wieku 33 po dwoch zawalach... do czego daze,teraz poczulam sie gorzej i poszlam do innego kardiloga,ten zrobil mi echo serca i wyszlo: - przedni platek mitralny wydluzony,nieco pogrubialy z..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 23

.. ...kardiologa. Ja mam inny rodzaj arytmii niż Ania ( komorową ) i lekarz powiedział mi, że w moim przypadku poleca mi najpierw ablację, a potem ciążę, chociażby po to aby ograniczyć do min. leki bez kt. u mnie by sie raczej nie obyło. Przepraszam Aniu,ze może niepotrzebnie Cię nastraszyłam,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 42

.. ...pytanko: jaki rodziaj arytmii miałaś ( jakiego typu częstoskurcze )? i jak długo leżałaś bez ruchu po ablacji? ehh pytań jest wiele, ale może na początku nie będę Ciebie tak męczyć : ) Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Beata Droga Beato pytaj ile chcesz a co do twoich..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...temu wykryto u mnie arytmie - dodatkowe skurcze komorowe. Bylam u kilku specjalistow, jeden powiedzial: * taka twoja natura * , drugi: * za młoda jestes na leczenie farmakologiczne * , a trzeci: * ablacja * . Czytając to forum, zauważyłam, że macie różne dolegliwości, natomiast ja nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 60

.. ...dwóch lat cierpię na arytmię komorową i już zaproponowano mi ablację. Czy uważacie że arytmię komorową leczy się ablacją? Do Ani, zdecydowanie ablacja może Cię wyleczyć.Przeczytaj to co napisałem.Życzę powodzenia i zdrowia. Do Wioli i Kingi.Dziewczyny mam dobre wiadomości.Mój syn..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...soprano pewnie masz arytmie tylko jaka to na to odpowie Ci kardiolog arytmie sa komorowe i nadkomorowe i migotania przedsionkow ale tej nazwy co napisales to nie wiem co to jest moze ktos z lekarzy sie odezwie i wytlumaczy pozdrawiam Panie soprano, Supraventricular tachycardia ( SVT ) to..

Echo serca - Str. 44

.. ...min 60 bez zlozonych arytmii pojedyncze pobudzenia komorowe 5/dobe 1 nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2..

Echo serca - Str. 47

.. ...myslałam, ze mam tylko arytmie komorowa, ale oki, miała prawo wystapić, po ostatnicj cięzkich dla mnie przezyciach, potem chodze sobie radosna, ze świadomością, że mam cool echo, bo tak mi powiedziano, a tu supriseeeee:D:D:D:D,,,,,ale Ty dotty nie masz juz chyba tego cisnienia 33??jesli..

Echo serca - Str. 48

.. ...byłam diagnozowana na arytmię komorowa, uznano, że nie ma sercowych jej przycyzn , że jest zaburzeniem czynnościowym i wypisano. a , że tam nieco wzrosło cisnienie w prawej komorze, to moze było jednorazowe, bo fala zwrotna przez zastawkę tez zalezy do wielu czynników. Ale wtedy nalezy..

Echo serca - Str. 58

.. ...choroby serca. Na ekg mam arytmie - bigeminie komorową. Czasem się * duszę * . Nie moge złapać powietrza anie wykonywac najprostszych czynnosci łacznie z ubraniem się. 2 miesiące temu miałam tak przez 3 tygodnie. Ledwo żyłam, ale żaden lekarz nie zlecił mi wtedy ekg - nawet nie osłuchał..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...łagodnym charakterze arytmii... czesc Ziutek, ja mam 26 lat i od roku doatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe, nie potrefie sie do nich przyzwyczaic mnie tez mowia ze to na tle nerwowym, napisz mi jak Ty odczuwasz te dodatkowe skurcze i ile ich masz na dobe, pozdrowienia Róznie to z tym..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...Grochowskim. Rozpoznanie arytmi komorowej, jak mozesz to napisz czy jestes zadowolony z zabiegu w tym szpitalu? i czy sie dobrze czujesz oraz czy mogłeś odrazu isc do pracy. U mnie wykryto WPW jak miałam 5 lat. nie biore leków, nie bede miala opercaji. poprostu z tym żyje. co jakiś czas..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...który cie ostrzegł to arytmia komorowa była przeciwskazaniem do cewnikowania? Napisz mi czy dużo odczuwasz tych zaburzeń rytmu i jak sobie radzisz z tym świństwem. I czy w końcu jakiś konował odkrył ich przyczynę. Pozdrowienia. cześć Iza! Ryzyko, o którym mówił mi endokrynolog związane..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 207

.. ...nadzieji.Pozdrawiam. witam,mam arytmie komorowa wynik holtera to 8700 pojedynczych komorowych,czy musze brac leki?ukg w normie,wpadam w histerie,zauwazylam ze te dodatkowe bicia sa zwiazane z sensacjami zoladkowymi,wzdeciami itd jezyk mam oblozony na zolto a stolec jest jasny,moze ktos..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...miażdżycowej,zmniejsza arytmie komorową zmniejsza migotanie przedsionków. Badania światowe, które pokazały że 1000 - 1500mg EPA i DHA z grupy omega3 o 80% zmniejszają ryzyko nagłej śmierci sercowej, o 60% zmniejszają ilość zgonów z powodu zawału serca z arytmią,o 50%zmniejszają ryzyko..

Stent to zło?

.. ...odstępie czasu. Mama ma arytmie komorową, ataki dodatkowych skórczy ok 2x w tygodniu, głównie po wysiłku. Obecnie nie może nawet powiesić prania lub iść na dłuższy spacer. Lekarz powiedził, żebym przy każdym * ataku * wzywała eRkę, jednak mama często się buntuje. Czy uważacie , że to..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...Mialam wtedy 15 lat, arytmie, migoto - trzepotanie przedsionkow i czestoskurcz komorowo - przedsionkowy... Ale ciesze sie, ze innym sie udalo... A ja miałam ablację 21 - 02 - 2008 w Częstochowie w Centrum Chorób Serca i Naczyń im Polonii Świata. Cieszę sie że tu trafiłam bo na zabieg..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...jakiś czas, inne rodzaje arytmii, skurcze dodatkowe, choć wiem że mogą być również spowodowane przez wypadanie płatka. Ale czy Ciebie też to dotknęło? Na razie tyle pytań : ) Z góry pięknie dziękuję. Ciekawska.. Kasia Częstoskurcze nadkomorowe zaczeły sie u mnie jakieś 6 lat temu,..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...znajomy kiedyś miał jakieś arytmie, dzisiaj ma wstawiony rozrusznik. co mnie czeka? Witam. Z tego co wiem to rozrusznik jest na co innego. Na roznego rodzaju bloki , przerwy w pracy serca itp. Moze chodzi Ci o defiblyrator. W kazdym badz razie ja mam wszczepiony rozrusznik i od okolo pol..

Rozszczepienie łącza AV

.. ...po kłopocie, niestety arytmii nie sprowokowano. Natomiast z tego badania udokumentowano rozszczepienie łącza AV. Czy ktoś wie coś na ten temat? A oprócz tego rozpoznanie: tachykardia zatokowa, ekstrasystolia komorowa. Proszę o komentarze : ) Pozdrówka. Też mam mieć robione to badanie czy..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...częstotliwościa 30p/min 3:31 Arytmie komorowe nie występowały Arytmie nadkomorowe składały się z : 61 pojedyńczych pobudzeń nadkomorowych, W czasie bradykardii do 28 - 30/ min w czasie snu i 37/min w czasie aktywności dziennej rejestruje sie pauzy 2,4sec/1x/, 2,3sec/1x/oraz kilka 2,1 sec..

Po ablacji - Str. 18

.. ...Pani Ewo, jaki rodzaj arytmii pani miala/ma? Jestem dosyc mloda, mam 24 lata, a ablacje mialam jako 19 - latka, mialam AVNRT - nawrotny czestskurcz wezlowy. Do Carpe Diem W pierwszej ablacji ( styczeń 2002 r. ) - częstoskurcze komorowe, dwa ogniska ektopowe w obrębie RVOT w drodze..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...sądziłam, że ktos jeszcze ma arytmie komorową ( wszyscy z którymi rozmawiałam mieli przeważnie skurcze nadkomorowe )> Cieszę się że Tobie to ustapiło po coaxili. Ja tez go kiedyś brałam. Moje skurcze wyciszaja się bez leków i wracają też bez przyczyny. I tak od 11 lat. Mam teraz..

Ablacja - Str. 11

.. ... U mnie stwierdzono arytmię komorową jakieś 8 lat temu , i do dnia dzisiejszego się z nią męczę .Mam liczne skurcze dodatkowe ( zdarzają się salwy ) , gulę w gardle i paniczny lęk o własne życie . Do niedawna żyłam w przekonaniu że jest to niegrożne dla życia ( takie opinie słyszałam od..

Ablacja - Str. 12

.. ...u mnie między innymi arytmię komorową,Występowały u mnie również takie same objawy jak u Ciebie.2 lata temu zaczęły występować częstoskurcze trwające do 10 godzin.Oczywiście znajdowałam się natychmiast w szpitalu i po uspokojeniu mnie,szłam do domu.Aż jeden lekarz mówi - dziecko,czemu ty..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...cokolwiek napisac o arytmii komorowej u czterolatka. Serce ma zupełnie zdrowe wg echa. W czerwcu 2006 r. u mojego synka lekarz rodzinny wysłuchał nierówne bicie serca, po pierwszym holterze wyszło 19% dodatkowych pobudzeń, dostał metocard w 1/5 tabl. 2 razy dziennie. W sierpniu po..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...stymuluje do wystapienia arytmii ( np. wysilek? ) Cytuje za najnowsza inetrna Szczeklika - Komorowe zaburzenia rytmu wyatepuja także u osob zdrowych ,ale wówczas jesli ich liczba nie przekracza 50 - 200 /doba, a formy zlozone wystepuja rzadko.A na marginesie od skali LoWNa się ostatnio..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...skurczami ( bo ja mam arytmię komorową, nie mam nerwicy ) dlaczego człowiek czuje strach, ze może coś mu sie stanie. Nie wiem czy byłabyś taka bohaterska gdybyś np. przez kilka godzin 7 - 8 ( lub na wet 2 - 3 dni ) czuła sie tak jakbyś odpływała, jakbyś traciła świadomość, albo miała..

Częstoskurcz komorowy

.. ...w Polsce gdzie lecza arytmie. PYTANIE DO RAFALA Napisz mi prosze skad wiesz ze masz czestoskurcz? jak on długo trwa? i czy mozna go odroznic od tachycardi? co wtedy czujesz, czekam na odpowiedz, pozdrowienia Basia Takie coś jak częstoskurczto się czuje że to ON momentalnie robi sie..

Arytmia serca a jelita

.. ...serca - co wprawia je w arytmie. czy ktoś z Was ma podobne wrażenie? Jak to leczycie? Czy badaliscie sobie pod tym kątem jelita - czy powinnam to zrobić? Dodam, że od maja na to cierpie - mam zbadane Holterem serce - sa tam pobudzenia dodatkowe komorowe i nadkomorowe. Biore na to..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...z najpowazniejszych arytmii,która może prowadzić nawet do śmierci. Probami przerwania częstoskurczu nadkomorowego mogą być m.in proba Valsalvy,czyli wlaśnie proba parcia,obmywanie twarzy zimną wodą, glębokie i dość wolne oddechy,lub też przyjęcie leku,jeśli oczywiście mamy jakiś..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...komór to bardzo groźna arytmia komorowa. A częstoskurcz komorowy może do niego prowadzić. Jednak tutaj raczej mało prawdopodobne jest wystąpienie migotania. Oczywiście nie zwalnia to pani od leczenia nerwicy oraz zwrócenia uwagi czy nie pogłębia sie niedomykalność zastawki na tle..

Arytmia po ablacji

.. ...możliwe jest że moja arytmi która wystepuje po ablacji ustąpi ? czy to tylko moje złudzenia ? Miałam częstskucze komorowe i zostało mi coś tam wypalone nie wiadomo czy wsyzstko. Arytmia jest i jest 3 miesiace po zabiegu czy ona ustąpi ? Jeśli tak to do ile trwa gojenie tego i kiedy to..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...dodam ze mam straszna arytmie juz od dwoch lat napadowa tachyarytmia z tetnem okolo 178, niemiarowosc zatokowa i naczej oddechowa no i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe lekarze twierdza ze to z powodu dyselektrolitemii jednakze ja wiem ze nawet gdy poziom potasu i magnezu mam w..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...komputera, to łapie mnie arytmia!!! Jestem tak cholernie wystraszona, że wydaję mi się, że zaraz umrę!!! To jest okropne!! Pisać będę teraz dotąd, dokąd mnie nie złapie kolejny atak. Otóż problemy z sercem zaczęły się mnie mniej więcej 13 - 14 lat temu. Były to wtedy skurcze dodatkowe,..

Dodatkowe skurcze - Str. 28

.. ...problemy - dla odmiany mam arytmię komorową. Przez ostatnie 2 - 3 mies czułam się super. Ostatnio trochę gorzej, bo dużo stresu i pracy, a do tego przeprowadzka. Pozdrawiam. Witam wszystkich jestem tu nowa choć zaglądam od dłuższego czasu. Również mam przeskakiwania zamierania serca itp...

Dodatkowe skurcze - Str. 30

.. ...elektrokardiologa z moja arytmio komorowa i stwierdzil ze to nic groznego. A przypominam ze mam 1600 skorczy komorowych na dobe. Nie jest konieczna w zadnym wypadku zanda smieszna ablacja ktora generalnie malo zmienia i nie na dlugo. Tutaj nie stosuje sie tego gdy cala reszta z..

Dodatkowe skurcze - Str. 50

.. ...minimalna częsość 55 p/min. Arytmie komorowe: 9 pobudzeń, maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godzinę wynosiła 4 . W sumie wystąpiło 9 pobudzeń komorowych, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów tachykardii komorowej. Arytmie nadkomorowe: 165..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...Pobudzenia komorowe 2 Liczba arytmii nadkomorowych 701 Pojedyncze nadkomorowe 701 tachykardii 1800 2 obniżenia ST Średnia częst. rytmu serca 95 min 63 max 165 ESV około 100/zapis w tym jednorazowo bigeminii, wyłącznie dolnoprzedsionkowa 2x pobudzenia fuzyjne z EV. Z innego forum gdzie..

Arytmia a ciąża

.. Mam 29 lat i arytmie komorową od 5 lat.Na razie zazywam leki Biosotal 80 2 razy dziennie!Na wrzesien mam zaplanowany zabieg ablacji w szpitalu Jana Pawła II w Krakowie!Biorę pod uwagę fakt ze zabieg moze sie nie udac a chcialabym zajsc w ciąże!Jak arytmia wplywa na plód?Czym może grozić odstawienie leków i..

WPW a ablacja

.. ...podejrzewano u mnie arytmie komorowe i zespół wpw ) - czyli z dr Czerwińskim.Taki fachowiec powinien zdecydować co dalej.No i koniecznie zrób sobie 48 godzinnego holtera a nie 24.Tylko pokaż cały wydruk z holtera a nie pierwszą stronę bo tak często lekarze przekazują.Fachowiec musi..

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...arytmia nadkomorowa, i odczuwam to takze po wysilku, niestety, co mnie martwi, mam wszystkie badania ok, ale robilam je zanim zaczelam uprawiac sport, wiec moze cos jednak jest nie tak... oszalec mozna...

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...rodzaj ablacji i jakiej arytmi on dotyczył i troszke wiecej o chorobie orzed ablacja. odpisze Miałam zespół WPW z nadkomorowymi częstoskurczami...Nie wiem co mam pisać o tym: ) ) Pola. To norma. Dziwne, ze twoj kardiolog nie wie co ci jest... Moze poszlas nie do tego co trzeba....

Po ablacji niepokojące objawy - Str. 2

.. ...stwierdza WPW? Czy np. arytmia nadkomorowa i częstoskurcz napadowy bez stwierdzonego WPW może być podstawa do wykonania ablacji?? Na pewno ablacje wykonuje sie nie tylko w przypadku WPW. Ale w jakich konkretnie przypadkach to moze niech napisze ktos bardziej kompetentny i wymieni..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...ponad roku cierpie na arytmie ( czestoskurcze oraz wiele dodatkowych skurczy ) komorowa a od niedawna takze nadkomorowa. Wyglada to coraz gorzej w tym roku bylem juz 8 razy w szpitalu z powodu czestoskurczu a nie wychodzilem z pulsem mniejszym niz 90 w spoczynku a b czesto z wyzszym...

Arytmia nadkomorowa serca

.. arytmia nadkomorowa serca,czy na to sie umiera?? Z tego,co wiem,to nie.Sama to miałam - napadowy częstoskurcz nadkomorowy.Można to leczyć - farmakologicznie albo inwazyjnie. Moniko co znaczy leczyc farmakologicznie a inwazyjnie? dostalam wyniki jakis czas temu,musze sie rozejrzec za kardiologiem,jej ja nigdy..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 2

.. ...że chodzi o miejcse arytmogenne, czyli miejsce z kórego wychodzą pobudzenia elektryczne doprowadzające do ataku.W zależności od takiego miejsca na EKG widać jaki może być to rodzaj częstoskurczu.Nie umiem tego prościej wytłumaczyć moze na arytmie sie nie umiera,ale serce mi pękło z..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 3

.. ...sie co martwic : ) witam: ): ) mam pytanko: ) czy arytmia komorowa rozni sie czyms od arytmii nadkomorowej?? jak tak to bede wdzieczna za jakies informacje na temat arytmii komorowej..: ) pozdrawiam: *..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. Arytmia nadkomorowa jest dużo mniej groźna i chyba ( ale proszę o ewentualne skorygowanie ) nie niesie ryzyka śmierci. Komorowe zaburzenia rytmu mogą przechodzić w migotanie komór, które grozi śmiercią jeżeli nie zostanie przerwane defibrylacją. Migotanie przedsionków tak groźne nie jest. Pozdrawiam...

Chyba zlikwidowałem dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...wiecie prosze bo sama mam arytmie komorowa nadkomorowa i tachykardie wiec chyba zrozumiale ze wszedzie szukam jakiejs skutecznej metody na wyleczenie tego swinstwa Ja o tym nie myślałem i też mam takie problemy.Nie myślenie to nie jest kuracja!!!To pomaga tylko w niektórych chorobach..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...- osoby, ktore mamy arytmie - my slyszymy i czujemy wszystko, i wszystkim sie denerwujemy i przejmujemy. Oczywiscie nie chodzi mi o * * * czestoskurcze * * * , tylko takie pojedyncze dodatkowe uderzenia, np komorowe. To jest normalne rowniez u zdrowych osob, ktore miewaja to np przy..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...była wykryta w kwietniu arytmia. Wtedy, po raz pierwszy trafiłam do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, na oddział dzieci starszych. Rozpoznano skurcze dodatkowe nadkomorowe. Zastosowano leczenie środkami: Augmentin, Panodina i Asprocol. Dostałam zwolnienie z zajęć wychowania..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Arytmia komorowa i ablacja

.. ...ablacje na zlikwidowanie arytmi komorowej, bardzo sie denerwuje tym zabiegiem, czy ktoś z was miał robiona ablacje na to konkretne schorzenie i gdzie?? czy wszystko sie udało? czy nie było powikłań i nawrotu? Dzięki za informacje Widzę że już dawno tutaj nikogo nie było mam 18 lat i mam..

Arytmia komorowa i ablacja - Str. 2

.. ...Margarita. Mam podobny problem - ostatnio w Holterze wyszło mi 13 tyś skurczów komorowych. Napisz mi proszę jak sobie z tym radzisz na codzień i jakie bierzesz leki? Bede Ci wdzieczna za odpowiedź : ) )..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. ...myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to potykanie serducha, czy wrazenie napięcia serca w klatce pirsiowej. Radzicie sobie z tym jakoś? Jakie leki bierzecie? Pozdrowienia!!! ja mam to samo od roku i nieradze sobie juz z tym nawet biore przez to..

Stan zapalny serca bezobjawowo

.. ...26LAT.O roku czasu mam arytmie skurcze dodatkowe komorowe, nadkomorowe, tachycardie i bradycardie!! Zrobiłam wszystkie możliwe badania USG serca i tylko tu wyszło że mam zmniejszony przepływ krwi przez zastawke mitralną. Lekarze twierdza ze to nie powinno byc przyczyna takich arytmi!!!..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...częstotliwości napadów arytmii rozważyć ablację. Co powinnam zrobić? I czy ktoś wie skąd się wziął ten częstoskurcz nadkomorowy? Najbardziej martwi mnie fakt, że za rok chciałabym poczynić próby zajścia w ciążę, a nie wiem jak to się ma do siebie :( ??? Proszę o odpowiedz, poniewaz nie..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...pojawila sie u mnie arytmia serca - zrobiono mi standardowe badania ( ekg spoczynkowe, holter, badanie krwi, echo serca ). Krew wzorcowa, natomiast ekg wykazuje bigeminie komorowe z jednego osrodka. Chicalbym sie dowiedziec, czy jest to niebezpieczne i jakie ewentualnie srodki powziac w..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...pudełkowato nad przepone. Arytmia..bradykardia na zmiane z tachykardią. Niedocisnienie i to spore 90/60 albo i mniej. Ostatni Holter to liczne skurcze dodatkowe w salwach..pochodzenia komorowego i nadkomorowego. Nie dostaje zadnych leków..bo te na arytmie obnizaja cisnienie. No coż..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...+1.00mm w kanale 1. arytmie nadkomorowe składały sie z 103 pijedynczych pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń, 3bradykardii do 46p/min, 21tachykardii zatokowej do 153 p/min, 1 okres częstoskurczu nadkomorowego o częstości 157 p/min o czasie trwania 6min. okresowo..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...3 do+4.96 wkanale 3.Arytmie komorowe nie występowały. Arytmie nadkomorowe składały się :z 5 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń , bez Bradykardii, 21 Tachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Częstośc rytmu zatokowego 54 -..

Ablacja w CK Anin - Str. 5

.. ...jest zupenie inny rodz. arytmii od częstoskurczy i taka ablacja jest chyba trudniesza dla lekarzy do wykołania. Ja za bardzo nie wiem jak oni ta ablację przy komorowych przeprowadzaja, przy częstoskurczach i WPW wiem. Na forum za dużo nie ma ablcaji kom. skurczy dod. Na pewno dużym..

Ciąża, poród, zdrowie dziecka, a moja arytmia serca i jej leczenie

.. ...od roku lecze sie na arytmie i ciśnienie w klinice w Zabrzu.Mam komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca,dwa razy miałam zakładanego holtera a w przyszłym roku znowu w czerwcu.Też wspomniałam mojej lekarce o ciąży( prubowalam zmienic leki na takie które mogłabym brać podczas..

Dodatkowe skurcze komorowe - przyczyny, leczenie, prognozy

.. ...potrafią powiedzieć skąd ta arytmia. Często potrafią zwalać na nerwy. Odnosnie prognoz to nie chcę Cie dołować, ale jeszcze w zeszłym roku latem brałam betaloc zok 1/2 tabl. 25 mg, a jak pisałam niedawno już brałam dawkę 6x większą, czyli 75 mg. Moze Concor lepiej sie u mnie sprawdzi...

Komorówki (arytmie komorowe)

.. Cześć ja też mam arytmie komorowa dodatkowo choruje na astme byłam u czterech kardiologów trzech stwierdzilo że trzeba to leczyć bo jest to poważna sprawa a jeden uznal że skoro mam astmę to nie ma mnie czym leczyć skasowal za wizyte i mial mnie gdzieś .Teraz też biorę concor 5 jest troche lepiej chociaż sa..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 39

.. ...sercem - kołatania i arytmia ( w badaniu holterem - liczne pobudzenia komorowe. ) Do dnia dzisiejszego ( początki choroby od 2 lat ) nie mam postawionej diagnozy. Do Gosi28 - co dokładnie masz napisane w wyniku EMG? Nawiasem mówiąc jeśli byś miała zmiany neurogenne ( a tego pewnie się..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...ponieważ stwierdzono u mnie arytmię po badaniach metodą Holtera znaleziono 115883 pobudzeń z czego 30149 zostało zakwalifikowanych jako komorowe.Badanie echo wykazało powiększony wymiar lewego przedsionka.Dysfunkcja skurczowa lewej komory,z uogólnionymi zaburzeniami kurczliwości,z EF..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...leczyłam się, miałam arytmie i 22000 dodatkowych komorowych skurczów serca i kilka nadkomorowych na dobe wykrytych przy badaniu Holter. jednak gdy po roku badania miałam robione powtórnie arytmia znacznie się uspokoiła, praktycznie przeszła, a skurczów serca była znacznie mniej i to..

Propranolol a betaloc zok

.. ...jest dużo lepiej. Mam arytmię komorową. Miało być: * bataloc coraz mniej mi hamował skurcze dod. * Ja mam go brac zeby zapobiegac czestoskurczom. Lekarz powiedzial rowniez ze jesli bede go przyjmowac z magnezem moze sie zmniejszyc moje niedomykalnosc zastawki mitralnej. Inni lekarze..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...kanale 2 o godz.13.49 - arytmie komorowe wystepowaly i skladaly sie z 2 pobudzen - arytmie nadkomorowe skladaly si z jednym z pojedynczym pobudzeniem nadkomorowym ach i moje serce w ciagu tych 24 godz. zabilo 131416 razy mam 17 lat i juz problemy z sercem, wyniki dostalem, ale do..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...10/zapis w tym 2 pary Bez arytmii komorowej Bez pauz Jednokrotnie obniżenia ST w tachykardii Podsumowanie arytkii: nadkomorowe 10 w tym 7 pojedyncze, 3 pary nadkomorowe Rytm prowadzący: Liczba arytmii: 1232 Tachykardie 1232 qrs: 113962 Wizytę u lekarza mam za pare dni. Czy kroś może mi..

Dodatkowe skurcze komorowe i zawroty głowy

.. ...czy to normalne przy arytmi?jezeli tak to prosze odpiszcie uwaznie czytam forum i wspolczuje wszystkim bo dotychczas myslalam ze tylko ja to mam a tu sie okazuje ze jest nas wiecej. WITAJ - kup sobie homeopatyczne tabletki vertigoheel,kosztuja ok 22zł,mnie one pomogły,pozdrawiam dziekuje..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...tego nerwica,depresja,arytmia serca,czekam na zabieg ablacji w zagrzu, tzn.czestoskurcze komorowe i nadkomorowe,nadcisnienie,niedomykajace sie trzy zastawki serca,problemy zoladkowo jelitowe,moze o czyms zapomnialam,ale nie jestem pewna.Oczywiscie na wiekszosc musze brac leki 6 rano,3 w..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...wykryto u mnie jeszcze arytmie komorową i nadkomorową do tego mam niedomykające sie w malym stopniu 3 zastawki serca.Próbowałam zmienic leki na isoptin 120 ale nie wyszło,musialam wrócić do wcześniejszych.Wiekszy problem mam z ciśnieniem bo jest skaczące i nigdy nie wiem jakie leki..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...roboty 148,wyszła mi arytmia nadkomorowa 79 pojedyńczych pobudzeń nadkomorowych, 221 tachykardii, jedna bradykardia w nocy podczas snu, i jakieś 8 pauz lub wypadnietych pobudzeń, ten holter miałam robiony podczas brania złych tabletek na tarczyce jak sie potem okazało, pojechałamz tymi..

Ekstrasystolia komorowa i wypadanie płatka zastawki mitaralnej

.. ...po dwugodzinnym ataku arytmii trafiłam do pielęgniarki szkolnej. Ona zadzwoniła po pogotowie. Wylądowałam w szpitalu. Po szeregu badań ( 3 x ekg, echu serca, holterze i monitorowaniu na kardiogramie ) stwierdzono u mnie ekstrasystolię komorową i niedomykalności zastawek mitralnych. Ataki..

Operacja zastawki serca bez skalpela

.. ...przeszkadzaja mi,ale mam arytmie serca komorowa i nadkomorowa czekam na zabieg ablacji,do tego nadcisnienie. A jak jest z Toba? witaj aga ciesze sie ze zechcialas mi odpisac u mnie sytuacja wyglada gorzej mam duza niedomykalnosc 3i4 st dwuch zastawek mam dusznosci przy wysilku nie moge..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...kanale 2 12 godz. po. Arytmie komorowe występowały i składały sie z : 9 pobudzeń. Maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godz. wynosiła 4. występowało 9 pojedynczych pobudzeń komorowych, pary nie wystepowały, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów..

Dobry kardiolog w Poznaniu

.. ...specjalistę od arytmii komorowej - doc. BŁASZYK z kliniki na ul. Długiej ,prywatny gabinet na ul. Gajowej. Czy ktoś na forum może wyrazic swoją opinię? ćzy może macie namiar na innego specjalistę? Dzięki..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...komorowe i nadkomorowe . Arytmia nadkomorowa 3 arytmia komorowa 1 Nie wiem co jeszcze jest wazne ,, moze max .uniesienie delta ST +0.7 @CH1 MaxQT 732 ms Jeszcze sa tabele ,miedzy innymi tabela HRV /nie mam pojecia co oznacza ,/ SDNN - 24H 222 SDANN INDEKS 195 SDNN INDEKS 79 rMSSD 46..

Wyniki Holtera - jaka interpretacja?

.. ...5,podczas Holtera również Arytmie komorowe: VE razem : 3 VE na 1000/VE na godz.: 1/1 Arytmie nadkomorowe Łącznie SVE : 15 SVE na 1000/VE na godz.: 1/1 Migotanie/trzepotanie przedsionków: 0.0% Spectral Power - 24h: 8241.6 ( co to spectral power? ) maks tętno 155,min 44.Epizody ST łącznie..

Ablacja - polecam dr. Steca z Rzeszowa

.. ...uspokoiłam:] Miałam arytmię komorową ( 10000 skurczów/dobę ). Teraz wszystko w porządku - serce pracuje prawidłowo. Żadnych powikłań, wkłucie do żyły zagoiło się błyskawicznie, żadnych wylewów, bólów - po prostu super. Do Ucha Możesz być spokojna. To najlepszy lekarz jakiego w życiu..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 317

.. ...tylko holter wykazał arytmie nadkomorowa i takie tam jeszcze cos, czasami mi przeskakuje szarpie ze to dopiero poteguje mój lęk i wogóle juz 14 miesiecy sie z tym mecze, do knajp nie chodze, w sklepie mnie dopiero zbiera ze zemdleje i nikt mi nie pomoze, i takie uczucie tez mam , sciska..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 423

.. ...tam jedynie wyszła mi arytmia nadkomorowa jakies pojedyńcze skurcze dodatkowe, tachykardia i pauzy w nocy czy cos. Ja cały czas o tym sercu myśle nawet jak mnie noga zaboli to juz myśle ze to od serca i tak w kółko, może mnie zołądek zaboleć to myśle ze to serce a nie zołądek i tak w..