Arytmia nadkomorowa

Arytmia serca

.. Arytmia serca to stan, w którym prawidłowa praca serca jest zaburzona. U podłoża tego typu patologii leżą nieprawidłowości w rozchodzeniu się pobudzenia elektrycznego generowanego przez układ bodźcoprzewodzący serca. Przyczyną zaburzenia może być uszkodzenie tego układu, na przykład blizna po zawale serca w..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...migotanie przedsionków jest arytmią nadkomorową, charakteryzującą się niemiarową i przyspieszoną czynnością komór oraz brakiem hemodynamicznej czynności przedsionków. Chory może dobrze tolerować arytmię, może nie odczuwać kołatania serca, zawrotów głowy ani innych objawów związanych z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...maksymalna:142. Podsumowanie arytmii: Pobudzenia komorowe - ogólna liczba 19 Pobudzenia nadkomorowe - 5 Tachykardie utrwalone - 44 Bradykardie 40 - 60: 135 Podsmowanie pomiarów ST: Obniżenie ST Kanał A Kanał B Liczba epizodów: 0 0 Czas trwania( min ) 0 0 Maks.wartość( mm ): - 0,23 - 1,33..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 30

.. ...wykazuje czy ktos ma arytmie czy nie? bo holter wykazal ze mam czestoskurcz nadkomorowy, a przy bad.elektrofiz.nie wywolano arytmii,mam rytm zatokowy,i lekarz powiedzial ze jest ok,ale nadal mam * napady * szybkiego bicia serca Ok.115/min, i boje sie ze to jednak ta arytmia.pozdrawiam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...obaw w holterze wyszla arytmia nadkomorowa,104927 Qrsow,max rytm 164,sredni 52 mama moja zmarla w wieku 33 po dwoch zawalach... do czego daze,teraz poczulam sie gorzej i poszlam do innego kardiloga,ten zrobil mi echo serca i wyszlo: - przedni platek mitralny wydluzony,nieco pogrubialy z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...miałam troche spokoju z arytmią ( mam dodatkowe skurcze nadkomorowe i częstskurcze nadkomorowe ), ale właśnie pare dni temu wylądowałam w szpitalu. Karetka mnie zabrała z przychodni z tętnem utrzymujacym sie od godziny na poziomie 180 uderzeń na minutę. Przerażające doświadczenie - to..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 42

.. ...pytanko: jaki rodziaj arytmii miałaś ( jakiego typu częstoskurcze )? i jak długo leżałaś bez ruchu po ablacji? ehh pytań jest wiele, ale może na początku nie będę Ciebie tak męczyć : ) Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Beata Droga Beato pytaj ile chcesz a co do twoich..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...temu wykryto u mnie arytmię serca jednak do dziś są rózne diagnozy... raz mówią mi , że to częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...soprano pewnie masz arytmie tylko jaka to na to odpowie Ci kardiolog arytmie sa komorowe i nadkomorowe i migotania przedsionkow ale tej nazwy co napisales to nie wiem co to jest moze ktos z lekarzy sie odezwie i wytlumaczy pozdrawiam Panie soprano, Supraventricular tachycardia ( SVT ) to..

Echo serca - Str. 44

.. ...min 60 bez zlozonych arytmii pojedyncze pobudzenia komorowe 5/dobe 1 nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...łagodnym charakterze arytmii... czesc Ziutek, ja mam 26 lat i od roku doatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe, nie potrefie sie do nich przyzwyczaic mnie tez mowia ze to na tle nerwowym, napisz mi jak Ty odczuwasz te dodatkowe skurcze i ile ich masz na dobe, pozdrowienia Róznie to z tym..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...podobny problem. Tez mam arytmie ( z tymze pobudzenia nadkomorowe - ok. 1500 na dobe i napadowe migotania przedsionkow ) i planuje zajsc w ciaze. Rozmawiajac z lekarzami ( kardiologami i ginekologami ) ustalilam, ze zarowno leki ( wyjatkiem chyba jest isoptin ) jak i arytmie nie sa za..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...jakiś czas, inne rodzaje arytmii, skurcze dodatkowe, choć wiem że mogą być również spowodowane przez wypadanie płatka. Ale czy Ciebie też to dotknęło? Na razie tyle pytań : ) Z góry pięknie dziękuję. Ciekawska.. Kasia Częstoskurcze nadkomorowe zaczeły sie u mnie jakieś 6 lat temu,..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...częstotliwościa 30p/min 3:31 Arytmie komorowe nie występowały Arytmie nadkomorowe składały się z : 61 pojedyńczych pobudzeń nadkomorowych, W czasie bradykardii do 28 - 30/ min w czasie snu i 37/min w czasie aktywności dziennej rejestruje sie pauzy 2,4sec/1x/, 2,3sec/1x/oraz kilka 2,1 sec..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...wszystko OK.Moje napady arytmii spowodowane były dodatkową drogą przewodzenia w sercu.Skąd się wzięła ta dodatkowa droga przeowodzenia - nie wiadomo. Męczyłam się z tym przez 6 lat.Na początku ataki nie były częste,ale póżniej miałam już coraz bardziej uciążliwe dolegliwości.Budziłam się..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...sądziłam, że ktos jeszcze ma arytmie komorową ( wszyscy z którymi rozmawiałam mieli przeważnie skurcze nadkomorowe )> Cieszę się że Tobie to ustapiło po coaxili. Ja tez go kiedyś brałam. Moje skurcze wyciszaja się bez leków i wracają też bez przyczyny. I tak od 11 lat. Mam teraz..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...sądzę, że nie. Ja mam arytmię i częstoskurcze nadkomorowe ( czyli skurcze + przyspieszony rytm serca a to też jest tachykardia ). Mi lekarze mówi że to nic groźnego póki objawy i choroba nie zaczną szybko postępować i póki są nie leczone, wtedy powoduje to * zepsucie * prawidłowej pracy..

Arytmia serca a jelita

.. ...serca - co wprawia je w arytmie. czy ktoś z Was ma podobne wrażenie? Jak to leczycie? Czy badaliscie sobie pod tym kątem jelita - czy powinnam to zrobić? Dodam, że od maja na to cierpie - mam zbadane Holterem serce - sa tam pobudzenia dodatkowe komorowe i nadkomorowe. Biore na to..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...z najpowazniejszych arytmii,która może prowadzić nawet do śmierci. Probami przerwania częstoskurczu nadkomorowego mogą być m.in proba Valsalvy,czyli wlaśnie proba parcia,obmywanie twarzy zimną wodą, glębokie i dość wolne oddechy,lub też przyjęcie leku,jeśli oczywiście mamy jakiś..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...chodź do nas na www.arytmiaserca.pl mamy dr od ablacji - dr e.koźluka - elektrofizjologa stara się raz w tyg odpowiadać : ) zapraszam abi Tomciu, mi też niejeden lekarz mowił, ze z częstoskurczem da się zyc, ze to nic takiego. Przez 12 lat karmili mnie złudnymi nadziejami. Pozniej..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...dodam ze mam straszna arytmie juz od dwoch lat napadowa tachyarytmia z tetnem okolo 178, niemiarowosc zatokowa i naczej oddechowa no i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe lekarze twierdza ze to z powodu dyselektrolitemii jednakze ja wiem ze nawet gdy poziom potasu i magnezu mam w..

Dodatkowe skurcze - Str. 44

.. Alicjo ja mam arytmie nadkomorowa i w niedziele dostałam ataku czestoskurczu wiec pojechałam na pogotowie najbliżej mam na wojska polskiego.Tam bardzo miły kardiolog który miał dyzur dał mi do siebie nr telefonu i mam do niego zadzwonić w czwartek a on umówi mnie z dr Kazimierczakiem więc osobiście kontaktu..

Dodatkowe skurcze - Str. 50

.. ...minimalna częsość 55 p/min. Arytmie komorowe: 9 pobudzeń, maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godzinę wynosiła 4 . W sumie wystąpiło 9 pobudzeń komorowych, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów tachykardii komorowej. Arytmie nadkomorowe: 165..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...Pobudzenia komorowe 2 Liczba arytmii nadkomorowych 701 Pojedyncze nadkomorowe 701 tachykardii 1800 2 obniżenia ST Średnia częst. rytmu serca 95 min 63 max 165 ESV około 100/zapis w tym jednorazowo bigeminii, wyłącznie dolnoprzedsionkowa 2x pobudzenia fuzyjne z EV. Z innego forum gdzie..

Dodatkowe skurcze - Str. 142

.. ...EKG: ) poczytałam o arytmii i o czestoskurczach, ze niby powyzej 100 ...miałam 110 i takie jak tam pisało objawy, łącznie z pulsowaniem w szyi i płytkim oddechem ale juz nie mam odkad biore ten betaloc mam nizszy puls. Gabi czym sie róznią te komorowe od nadkomorowych bo ja juz nie..

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...arytmia nadkomorowa, i odczuwam to takze po wysilku, niestety, co mnie martwi, mam wszystkie badania ok, ale robilam je zanim zaczelam uprawiac sport, wiec moze cos jednak jest nie tak... oszalec mozna...

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...rodzaj ablacji i jakiej arytmi on dotyczył i troszke wiecej o chorobie orzed ablacja. odpisze Miałam zespół WPW z nadkomorowymi częstoskurczami...Nie wiem co mam pisać o tym: ) ) Pola. To norma. Dziwne, ze twoj kardiolog nie wie co ci jest... Moze poszlas nie do tego co trzeba....

Po ablacji niepokojące objawy - Str. 2

.. ...stwierdza WPW? Czy np. arytmia nadkomorowa i częstoskurcz napadowy bez stwierdzonego WPW może być podstawa do wykonania ablacji?? Na pewno ablacje wykonuje sie nie tylko w przypadku WPW. Ale w jakich konkretnie przypadkach to moze niech napisze ktos bardziej kompetentny i wymieni..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...ponad roku cierpie na arytmie ( czestoskurcze oraz wiele dodatkowych skurczy ) komorowa a od niedawna takze nadkomorowa. Wyglada to coraz gorzej w tym roku bylem juz 8 razy w szpitalu z powodu czestoskurczu a nie wychodzilem z pulsem mniejszym niz 90 w spoczynku a b czesto z wyzszym...

Arytmia nadkomorowa serca

.. arytmia nadkomorowa serca,czy na to sie umiera?? Z tego,co wiem,to nie.Sama to miałam - napadowy częstoskurcz nadkomorowy.Można to leczyć - farmakologicznie albo inwazyjnie. Moniko co znaczy leczyc farmakologicznie a inwazyjnie? dostalam wyniki jakis czas temu,musze sie rozejrzec za kardiologiem,jej ja nigdy..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 2

.. ...że chodzi o miejcse arytmogenne, czyli miejsce z kórego wychodzą pobudzenia elektryczne doprowadzające do ataku.W zależności od takiego miejsca na EKG widać jaki może być to rodzaj częstoskurczu.Nie umiem tego prościej wytłumaczyć moze na arytmie sie nie umiera,ale serce mi pękło z..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 3

.. ...czy to jest to samo co arytmia a może ma z tym coś współnego. chciałm zapytać czy może słyszałas o klinice kardiochirurgicznej w Aninie to jest miejscowoć koło warszawy. jak możesz to daj mi jakieś namiary jak cos wiesz to proszę odpisz. z góry dziękuję. częstoskurcz Mma pytanie czy..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. Arytmia nadkomorowa jest dużo mniej groźna i chyba ( ale proszę o ewentualne skorygowanie ) nie niesie ryzyka śmierci. Komorowe zaburzenia rytmu mogą przechodzić w migotanie komór, które grozi śmiercią jeżeli nie zostanie przerwane defibrylacją. Migotanie przedsionków tak groźne nie jest. Pozdrawiam...

Chyba zlikwidowałem dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...wiecie prosze bo sama mam arytmie komorowa nadkomorowa i tachykardie wiec chyba zrozumiale ze wszedzie szukam jakiejs skutecznej metody na wyleczenie tego swinstwa Ja o tym nie myślałem i też mam takie problemy.Nie myślenie to nie jest kuracja!!!To pomaga tylko w niektórych chorobach..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...była wykryta w kwietniu arytmia. Wtedy, po raz pierwszy trafiłam do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, na oddział dzieci starszych. Rozpoznano skurcze dodatkowe nadkomorowe. Zastosowano leczenie środkami: Augmentin, Panodina i Asprocol. Dostałam zwolnienie z zajęć wychowania..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Częstoskurcz nadkomorowy a sport wyczynowy

.. ...piersiowej ani żadnej arytmi podczas wysiłku ale dlaczego to wszystko tak długo trwa dlaczego lekarz nic nie mówi czy to jest WPW czy to nie jest WPW bo masz fatalnego doktorka. Jedz do prof Walczaka do fundacji w aninie. Platne ale bedziesz wiedziec wszystko i to u zrodla badan nad..

Stan zapalny serca bezobjawowo

.. ...26LAT.O roku czasu mam arytmie skurcze dodatkowe komorowe, nadkomorowe, tachycardie i bradycardie!! Zrobiłam wszystkie możliwe badania USG serca i tylko tu wyszło że mam zmniejszony przepływ krwi przez zastawke mitralną. Lekarze twierdza ze to nie powinno byc przyczyna takich arytmi!!!..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...częstotliwości napadów arytmii rozważyć ablację. Co powinnam zrobić? I czy ktoś wie skąd się wziął ten częstoskurcz nadkomorowy? Najbardziej martwi mnie fakt, że za rok chciałabym poczynić próby zajścia w ciążę, a nie wiem jak to się ma do siebie :( ??? Proszę o odpowiedz, poniewaz nie..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...pudełkowato nad przepone. Arytmia..bradykardia na zmiane z tachykardią. Niedocisnienie i to spore 90/60 albo i mniej. Ostatni Holter to liczne skurcze dodatkowe w salwach..pochodzenia komorowego i nadkomorowego. Nie dostaje zadnych leków..bo te na arytmie obnizaja cisnienie. No coż..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...+1.00mm w kanale 1. arytmie nadkomorowe składały sie z 103 pijedynczych pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń, 3bradykardii do 46p/min, 21tachykardii zatokowej do 153 p/min, 1 okres częstoskurczu nadkomorowego o częstości 157 p/min o czasie trwania 6min. okresowo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 70

.. ...podejrzenie ze jest to arytmia nadkomorowa,ale po badaniu elektrofizjologicznym wyszlo ze jest ok( pisalam juz kiedys o tym na tym forum )ale zaczynam sie przyzwyczajac do tego i staram sie nie zwracac tak na to uwagi,choc czasem bywa to trudne...no ale teraz ta glowa daje mi sie we..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 101

.. ...HOLTERA 24 H to wyszła mi arytmia nadkomorowa. Do tego mam nerwicę i potem nie wiem czy objawy mam ze strony serca czy ataki nerwicy. Dziś np miałam taki przypadek siedziałm przed compem i nagle przed oczami mi sie jakoś zrobiło dziwnie podświadomie wpadłam w panikę. Czułam jak powoli..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 107

.. ...nie szukam tylko mam arytmie nadkomorowa z czestoskurczami i ide dzis na echo; ) Witajcie nerwuski: - ).. Kiedyś do Was zaglądałam i pisałam o swoich problemach.. Dzięki Wam już wsiem co mi jest...Chciałam napisać, że odwiedzenie tego forum też mi dużo dało...można napisać, że pomogło..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 211

.. ...leki w kratke i mam arytmie nadkomorowa, nawet tomografie głowy miałam robiona. Teraz czuje jakis dziwny niepokój w klacie i zaś mam stresa, co chwila mierze tetno i niby bije ok ale mnie sie wydaje ze nie bije ok, kurwa ze sobie przeklne mam dość serdecznei dość!! Chyba wezme te leki na..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...3 do+4.96 wkanale 3.Arytmie komorowe nie występowały. Arytmie nadkomorowe składały się :z 5 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń , bez Bradykardii, 21 Tachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Częstośc rytmu zatokowego 54 -..

Arytmia nadkomorowa z omdleniami

.. ...związek z omdleniami. Arytmie nadkomorowe bez zaburzeń przewodzenia. Może to szczęście w nieszczęściu ale w trakcie badania miałam znowu TO COŚ. Totalny odjazd! Miałam nadzieję, że wreszcie się wyjaśni co się ze mną dzieje. A tu nic. Teraz jestem na zwolnieniu. Po świętach mam wizytę u..

Po szybkim wypiciu szklanki wody nierówny rytm serca

.. ...gazowana )łapie mnie arytmia serca czasem też po przejedzeniu. Ciśnienie mam idealne nie mam problemów z nadwagą Czy niestrawność lub objedzenie się ma wpływ na prawidłową pracę serca? Czy może ktoś sie z tym spotkał byłbym wdzieczny za jakąkolwiek informację Mam 40 lat Pozdrawiam Ja mam..

Ciąża, poród, zdrowie dziecka, a moja arytmia serca i jej leczenie

.. ...od roku lecze sie na arytmie i ciśnienie w klinice w Zabrzu.Mam komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca,dwa razy miałam zakładanego holtera a w przyszłym roku znowu w czerwcu.Też wspomniałam mojej lekarce o ciąży( prubowalam zmienic leki na takie które mogłabym brać podczas..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...leczyłam się, miałam arytmie i 22000 dodatkowych komorowych skurczów serca i kilka nadkomorowych na dobe wykrytych przy badaniu Holter. jednak gdy po roku badania miałam robione powtórnie arytmia znacznie się uspokoiła, praktycznie przeszła, a skurczów serca była znacznie mniej i to..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...kanale 2 o godz.13.49 - arytmie komorowe wystepowaly i skladaly sie z 2 pobudzen - arytmie nadkomorowe skladaly si z jednym z pojedynczym pobudzeniem nadkomorowym ach i moje serce w ciagu tych 24 godz. zabilo 131416 razy mam 17 lat i juz problemy z sercem, wyniki dostalem, ale do..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...10/zapis w tym 2 pary Bez arytmii komorowej Bez pauz Jednokrotnie obniżenia ST w tachykardii Podsumowanie arytkii: nadkomorowe 10 w tym 7 pojedyncze, 3 pary nadkomorowe Rytm prowadzący: Liczba arytmii: 1232 Tachykardie 1232 qrs: 113962 Wizytę u lekarza mam za pare dni. Czy kroś może mi..

Ablacja - gdzie robią najlepiej? - Str. 2

.. ...optymizmu co do wyniku. Moja arytmia ( nadkomorowa ) to czasami 34000 dodatkowych * stukniec * na 24h ( kiedys bylo 15000, potem 20000 i tak sobie roslo ), wiec jest co leczyc. Fakt, ze arytmia pojawila sie od czasu gdy przestalem intensywnie uprawiac sport ( pilka nozna, narty,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...temu wykryto u mnie arytmię serca jednak do dziś są rózne diagnozy... raz mówią mi , że to częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Nadal jestem na obserwacji. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam..

Stopnie niedomykalności zastawek

.. ...holterze wyszlo mi ze mam arytmie nadkomorowa,a gdy mialam badanie elektrofizjologiczne,nie wywolano arytmii,lekarz powiedzial ze mam zdrowe serce,ze jest to rytm zatokowy,ale ja nadal mam napady szybkiego bicia tak do 120,potem jest mi zimno,czasem sie cala trzese i po wszystkim chce mi..

Bóle i kłucie serca

.. ...dawce? Ja cierpię na arytmię nadkomorową z występującymi częstoskurczami. I niestety muszę stwierdzić, że sama nie radzę sobie z bólami w okolicy klatki czy serca. Jest to ciężkie do przetrzymania ale ja w takich sytuacjach staram się czymś zająć aby mniej myśleć. Wiem, że jest to..

Ataki częstoskurczu napadowego a mam 17 lat - Str. 2

.. ...częstotliwości napadów arytmii rozważyć ablację. Co powinnam zrobić? I czy ktoś wie skąd się wziął ten częstoskurcz nadkomorowy? Proszę o odpowiedz, poniewaz nie wyobrazam sobie dalej funkcjonowania z takimi napadami:( tu masz portal społecznościowy osób o tych samych chorobach..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...tego nerwica,depresja,arytmia serca,czekam na zabieg ablacji w zagrzu, tzn.czestoskurcze komorowe i nadkomorowe,nadcisnienie,niedomykajace sie trzy zastawki serca,problemy zoladkowo jelitowe,moze o czyms zapomnialam,ale nie jestem pewna.Oczywiscie na wiekszosc musze brac leki 6 rano,3 w..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...wykryto u mnie jeszcze arytmie komorową i nadkomorową do tego mam niedomykające sie w malym stopniu 3 zastawki serca.Próbowałam zmienic leki na isoptin 120 ale nie wyszło,musialam wrócić do wcześniejszych.Wiekszy problem mam z ciśnieniem bo jest skaczące i nigdy nie wiem jakie leki..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...roboty 148,wyszła mi arytmia nadkomorowa 79 pojedyńczych pobudzeń nadkomorowych, 221 tachykardii, jedna bradykardia w nocy podczas snu, i jakieś 8 pauz lub wypadnietych pobudzeń, ten holter miałam robiony podczas brania złych tabletek na tarczyce jak sie potem okazało, pojechałamz tymi..

Operacja zastawki serca bez skalpela

.. ...przeszkadzaja mi,ale mam arytmie serca komorowa i nadkomorowa czekam na zabieg ablacji,do tego nadcisnienie. A jak jest z Toba? witaj aga ciesze sie ze zechcialas mi odpisac u mnie sytuacja wyglada gorzej mam duza niedomykalnosc 3i4 st dwuch zastawek mam dusznosci przy wysilku nie moge..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...kanale 2 12 godz. po. Arytmie komorowe występowały i składały sie z : 9 pobudzeń. Maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godz. wynosiła 4. występowało 9 pojedynczych pobudzeń komorowych, pary nie wystepowały, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów..

Częstoskurcz nadkomorowy - rozpoznanie

.. ...serca co powoduje twoją arytmię. Ja w przeciwieństwie do ciebie ataki mam z częstotliwością do dwóch dni. I u mnie ataki powoduje nie tylko mały stres czy jakieś wzbudzenie emocjonalne ale także mały wysiłek. Ja miałam na początku roku pierwszy atak, później np dwa razy na miesąc a teraz..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...zjawisko fizjologiczne jak arytmia serca spowodowana oddychaniem. mianowicie serce zwalnia podczas wdechu a delikatnie przyspiesza podczas wydechu. Jeśli EKG nie wykazało nieprawidłowości to nie masz się czym martwić na zapas Zgadzam się z Lukasem, ale jest jedno ale. Mi tez nie wyszło..

Mocne bicie serca

.. ...częstoskurczami. Wiem od mojego kardiologa że nie może tak być że serce codziennie bije koło/powyżej 100. Chyba, że jaculo jest młody ( poniżej 20 lat ) to jego puls może być w granicach 80/100. Pozdrawiam..

Dużo wyższe niż zazwyczaj tętno

.. ...nim do kardiologa. Mam arytmię ( dod. pobudzenia, głównie nadkomorowe, 4000 do 5000 dziennie, Holter 9 miesięcy temu ) i czasami, ostatnio bardzo rzadko, częstoskurcze. Od kilku dni jestem chory ( lekka gorączka przez dwa dni, do 38 st. C, kaszel i okropny katar ). Od czterech dni..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...komorowe i nadkomorowe . Arytmia nadkomorowa 3 arytmia komorowa 1 Nie wiem co jeszcze jest wazne ,, moze max .uniesienie delta ST +0.7 @CH1 MaxQT 732 ms Jeszcze sa tabele ,miedzy innymi tabela HRV /nie mam pojecia co oznacza ,/ SDNN - 24H 222 SDANN INDEKS 195 SDNN INDEKS 79 rMSSD 46..

Wyniki Holtera - jaka interpretacja?

.. ...5,podczas Holtera również Arytmie komorowe: VE razem : 3 VE na 1000/VE na godz.: 1/1 Arytmie nadkomorowe Łącznie SVE : 15 SVE na 1000/VE na godz.: 1/1 Migotanie/trzepotanie przedsionków: 0.0% Spectral Power - 24h: 8241.6 ( co to spectral power? ) maks tętno 155,min 44.Epizody ST łącznie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 317

.. ...tylko holter wykazał arytmie nadkomorowa i takie tam jeszcze cos, czasami mi przeskakuje szarpie ze to dopiero poteguje mój lęk i wogóle juz 14 miesiecy sie z tym mecze, do knajp nie chodze, w sklepie mnie dopiero zbiera ze zemdleje i nikt mi nie pomoze, i takie uczucie tez mam , sciska..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 342

.. ...na holterze wyszła mi arytmia nadkomorowa po 3 miechach od pierwszego ataku nerwicy czy co to było, potem juz objawów było coraz wiecej ze strony serca, co chwila mierze tetno na szyji zeby sprawdzic ze jest ok. A ja sie zle odzywiam przez cąły dzień ni emam czasu pojesc a potem koło 18..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 423

.. ...tam jedynie wyszła mi arytmia nadkomorowa jakies pojedyńcze skurcze dodatkowe, tachykardia i pauzy w nocy czy cos. Ja cały czas o tym sercu myśle nawet jak mnie noga zaboli to juz myśle ze to od serca i tak w kółko, może mnie zołądek zaboleć to myśle ze to serce a nie zołądek i tak w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 424

.. ...Krystyno, mi wyszła arytmia nadkomorowa, 80 pojedyńczych skurczy dodtakowych , jakas tachykardia i pauzy mi wyszły w nocy czy coś, jak była u kardiologa to mi nic nie przepisała zadnych leków tylko pwoiedziała ze mam jakiś blok w nocy czy coś i ze jakbym była starsza to nadaje sie na..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 3

.. ...24 h holterze wyszły arytmie, częstoskurcze nadkomorowe napadowe, w nocy w czasie snu miałam tętno 221, w ciągu dnia 597 tachykardi i ponad 700 pojedyńczych częstoskurczy nadkomorowych. Dopiero teraz zaczęto traktować poważnie. Jestem zapisana na ablację na 31 marca, jeszcze nie wiem czy..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...min 60 bez zlozonych arytmii pojedyncze pobudzenia komorowe 5/dobe 1 nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ...wowczas stwierdził ze to arytmia na tle nerwowym na podstawe samego ekg i z magnezem i potasem oraz validolem odesłał do domu... przestalam sie wiec tymi kilkusekundowyi atakami przejmowac... po 3 latach w 18 tygodniu doszło mi kolatanie serca i puls w granicach 150 - 200 ( wynik badania..

Zaburzenia pracy serca po wszczepieniu zastawki i protezy aortalnej

.. ...ekg i holtera. Wyszła arytmia nadkomorowa pod postacią pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych oraz przedsionkowych. Wykryto również arytmię komorową. Czy miał ktoś podobne zaburzenia. Witam. Jestem po 2 operacjach zastawki mitralnej( mam sztuczną ) . Od tego czasu mam ciągłe zaburzenia..

Arytmie komorowe

.. ...badanie wykazalo ze mam: arytmie komorowe wystepowaly i skladaly sie z 1077 powtorzen oraz arytmie nadkomorowe ystepowaly i skladaly sie z84 pojedynczych pobudzen nadkomorowych!! czy moze mi ktos napisac co to oznacza ?? lekarz powiedzial ze mam normalnie zyc i nie przejmowac sie !! i..

Arytmia nadkomorowa

.. ...wszystkie badania...no i arytmia nadkomorowa jest..niby nieduża itd ale jest. Troche źle się z tym żyje no ale można żyć. Lekarz powiedział że to wogole nie groźne ani że nie szkodzi itd. Inny zas powiedział ze takiej arytmii wogóle się nie powinno leczyć i dziwi się że ten inny lekarz..

Holter - interpretacja badania

.. ...Pauza: 4 ( 3 sekundy ) Arytmie komorowe: liczba wzorców: 2 pobudzeń 1829 pojedyncze 341 pary 18 bigeminia 244 ( wartosc 110 ) Arytmie nadkomorowe: liczba wzorcow 0 liczba pobudzen 2 częstoskurcz nadkomorowy 1 Jeszcze raz bardzo proszę o interpretację bo niewiele z tego rozumiem :/ A..

Częstoskurcz nadkomorowy z pulsem 190 - Str. 2

.. ...Jeżeli chodzi o forum arytmiaserca to lekarz jest naprawdę wspaniały ale radze pisać swoje pytania do niego tylko na priv ponieważ tam się wpieprzają w wypowiedzi zwykli użytkownicy i piszą często głupoty i każdy ich temat schodzi na jakieś głupie gadki. Nie wiem po co wam Dział na luzie..

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar - Str. 2

.. ...sercem ( tachykardia i arytmia nadkomorowa ) wszystko to jest tak bardzo uciazliwe, ale trzeba zyc pozdrawiam darus_90 chętnie odpowiem bo miałam identyczne objawy co Ty, właśnie będąc w liceum. Niektóre z nich mam do dziś, ale w sumie to więszość minęła, a z częścią po prostu nauczyłam..

Arytmia nadkomorowa a kłopoty ze snem

.. Czy ktos z arytmia zauwazyl u siebie,iz betablokery powoduja kłopoty ze snem az do bezsennosci?lekarz powiedzial ze to czesty skutek uboczny,pyt brzmi,jak z tym zyc?niestety na to juz nie umial odp. Hej, Ja biorę betablokery dopiero miesiąc... ale raczej sen mam bez zmian... : ) Wydaje mi się, że to może..

Częstoskurcz nadkomorowy i zmiana leków

.. ...ale za to została mi arytmia. Zaczynałam od propranololu, potem brałam bisocard, 3 lata temu dostałam pierwszy raz w życiu * niezłego * ataku szybkiego bicia serca, w nocy zabrało mnie pogotowie ( puls conajmniej 170 na minutę, dretwienie wszystkiego, uczuie ucisku za mostkiem, słabośc..

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania

.. ...wieku 12 lat dołączyła arytmia co potęgowało lęk! Dorosłam i wszystko sie zmieniło. Sama musiałam o siebie zadbać. Lekarze, badania itd. Dowiedziałam się wiele o nerwicy i co najważniejsze - fizycznie jestem zdrowa!!! Od tej pory lęki mineły! Po 12tu latach lęki mineły! Już 9 lat bez..

Arytmie komorowe, nadkomorowe i tachykardie

.. ...tych dwoch rodzajach arytmi czym sie roznia i gdzie moze byc przyczyna serce zdrowe nie jest to nerwica to gdzie jest przyczyna?z tymi lekarzami sie dogadac nie moga sie zdecydowac kazdy inaczej gada. jeju chyba nikogo nie ma z taka dolegliwoscia jakj ja szkoda bo niemam z kim pogadac o..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej i niedokurczliwość komory

.. ...pełnym blokiem.co do arytmi jaka masz to zaburzenia przewodzenia komorowego jakim jest niepelny blok,sa przyczyna arytmii nadkomorowej.przy silnym ataku nadkom komory moga zaczac nawet migotac..rzadko ale moga.przykro mi ze nie tolerujesz moich postow.tego co pisze sama nie..

Arytmia nadkomorowa, częstoskurcz i powiększona komora

.. ...jak wszyscy mówili ) arytmii serca. Najdziwniejsze jest to, że tego wcale nie odczuwam ( nigdy też nie odczuwałem żadnych problemów z sercem ). Z tego co mówili lekarze, akcja mojego serca dochodzi nawet do 170. Częstoskurcz występuje podobno regularnie i raczej stale. Dzis przewieziono..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...wyszlo * , jedyne co to arytmia nadkomorowa na dobe - 7 i okresowa niemiarowosc zatokowa ale to podobno w granicach normy i nic groznego ) - 3 tyg temu badania krwi... jedyne co wyszlo to podwyzszony cholesterol 240 ( ale od jakiegos miesiaca biore OMEGA 3 i FILOMAG B6 ) cisnienie mam..

Częstoskurcz nadkomorowy i ablacja

.. ...ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejsce wprowadzenia elektrody to tętnica lub żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta. Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie za pomocą komputera aktywności elektrycznej serca w..

Arytmia Nadkomorowa

.. Witam mam arytmie nadkomorową od 1 roku...niby zyje w miare dobrze sie z tym czuje ale przeszkadza w normalnym życiu ... chciałbym dowiedziec sie od osob ktore mialy tę samą dolegliwośc i w jaki sposób wyleczyły . w jaki sposób i gdzie... bardzo proszę o pomoc ludzi którzy poradzili sobie z tym . jestem..

Zapaść po marihuanie - Str. 2

.. ...założenie holtera wykazało arytmie nadkomorową. A ja tak jak sobie tamtej wspomnianej nocy obiecałem tak zrobiłem - przestałem palić i nie palę już prawie 3 lata. Ochotę na śmiesznego papieroska mam nadal ale wiem że zdrowie i serce mam jedno i tego się trzymam!!! Jak ktoś ma zdrowie i..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 3

.. ...leki biore nadal bo mam arytmie nadkomorową. puls czasem 150 - 180, ale to sporadycznie : ) wiecej na tle nerwowym; ) tak wiec moze masz tak samo jak i ja, a moze nie, ale po prostu do lekarza wow ; ) nadciśnienie bardzo możliwe; ) pozdrawiam i zdrówka życzę Tutaj mam temat o środku..

Holter do oceny

.. ...jakies leczenie antyarytmiczne, a w razie nieskutecznosci skierowanie na badanie elektrofizjologiczne albo ablacje : ). sam juz nie wiem i dlaczego lekarz nie napisał w diagnozie o tych migotaniach * bradykardie do 42 min w nocy, pojedyncze pobudzenia nadkomorowe, komorowe do 1000/dobe..

Częstoskurcz nadkomorowy po ablacji

.. ...już mieć tego rodzaju arytmii. Nie pozostaje Ci nic innego jak starać się ten częstoskurcz złapać na EKG. Będziesz wiedział, czy to ten sam rodzaj częstoskurczu, który miałeś ablowany, a może coś nowego się odezwało. Objawy typu: zmęcznie, osłabienie, uczucie jakby zaczynającego się..

Holter - Prośba o interpretacje wyników

.. ...epizodzie ST:0 - - - - - ARYTMIE KOMOROWE - - - - - VE razem: 0 Pary VE: 0 V - Tach:0 Najdluzsza V - Tach: N/A Maks HR V - Tach: N/A Min HR V - Tach: N/A VE na 1000/VE na godz: 0/0 VE * R na T * / Escape: N/A - - - - - ARYTMIE NADKOMOROWE - - - - - łącznie SVE: 3 SV - Tachy:0 Najdłuższy..

Codzienność z częstoskurczem napadowym

.. ...skutecznie pozbyc się tej arytmii ( o ile się da ). Akwarelka - nie myślałaś o ablacji??? Bo z tego co widzę to masz albo częstoskurcz nadkomorowy, albo węzłowy, albo wpw. Myślę, że zabieg pozwoliłby Ci na lepsze życie bez strachu. Hey Beata! Jestem już zapisana na wizytę u kardiologa i..