Arytmia zatokowa

Kardiowersja

.. ...za pomocą leków antyarytmicznych. Kardiowersja elektryczna polega na próbie przywrócenia rytmu zatokowego za pomocą elektrycznej stymulacji mięśnia sercowego. Stymulację przeprowadza się za pomocą kardiowertera - defibrylatora. Standardowo używa się elektrody mostkowej ( przykładana do..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...Częstoskurcz nawrotny to arytmia, której przyczyną jest zapętlenie impulsu i wywoływanie kilkukrotnego pobudzenia. Jest to tak zwane zjawisko reentry. Jeśli ma ono miejsce w węźle zatokowym, mówimy o częstoskurczu zatokowy nawrotnym. Podobne zjawisko może mieć miejsce w węźle zatokowo -..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...digoksyna może powodować arytmię, werapamil obniża kurczliwość mięśnia sercowego, leki o działaniu ośrodkowym nie są bezpieczne, a beta - adrenolityki nie wszyscy mogą przyjmować. Ostatnio pojawił się nowy lek - iwabradyna - pierwszy, który działa specyficznie na węzeł zatokowy,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 30

.. ...wykazuje czy ktos ma arytmie czy nie? bo holter wykazal ze mam czestoskurcz nadkomorowy, a przy bad.elektrofiz.nie wywolano arytmii,mam rytm zatokowy,i lekarz powiedzial ze jest ok,ale nadal mam * napady * szybkiego bicia serca Ok.115/min, i boje sie ze to jednak ta arytmia.pozdrawiam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 17

.. ...nie wywolano rzadnej arytmii,mam rytm zatokowy, ale serce nadal mi wali, czy jest mozliwosc zeby to badanie nie wykazalo tego bo np lekarz nie zauwazyl? do gosi! gosiu prawie codziennie szarpie mi sercem ale jest to dosc lagodne najwienkszy atak mialem jak mnie pogotowie zabralo..

Echo serca - Str. 44

.. ...min 60 bez zlozonych arytmii pojedyncze pobudzenia komorowe 5/dobe 1 nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2..

Rozszczepienie łącza AV

.. ...po kłopocie, niestety arytmii nie sprowokowano. Natomiast z tego badania udokumentowano rozszczepienie łącza AV. Czy ktoś wie coś na ten temat? A oprócz tego rozpoznanie: tachykardia zatokowa, ekstrasystolia komorowa. Proszę o komentarze : ) Pozdrówka. Też mam mieć robione to badanie czy..

Po ablacji - Str. 10

.. ...przeczytalam,defibrylator tlumi arytmie,balam sie ze to powiklanie. do zibi odp co do renty może być cięzko. mi się udało chociaż nie mam wpw tylko nieadekwatną tachykardię zatokową. leków nie mogę - jestem uczulona lub nie działja. miałam iść na ablację ale nie poszłam no dostałem..

Arytmia zatokowa

.. ...myslalem ze to koniec arytmia zatokowa - przyŚpieszenie pracy serca na wdechui spowolnienie na wydechu. jest norma u dzieci młodziezy i mlodych doroslych. Przede wszystkim niemiaroość zatokowa nie jest tym samym, co niemiarowość oddechowa. Niemiarowość odechowa jest tylko jedną z..

Dolegliwości po ablacji

.. ...zatokowa napadowa tzn tachyarytmie czy jakos tak, ale mam sie nie marwic bo bobudzenie jest prawidlowe tzn zatokowe a nie od komor np. pozdrowienia, ja tez mam z platkiem mitralnym cos ale ja go mam pogrubialy i zwloknialy!! papapap Ale czy w takim stanie bezpiecznie jest uprawiać..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...dodam ze mam straszna arytmie juz od dwoch lat napadowa tachyarytmia z tetnem okolo 178, niemiarowosc zatokowa i naczej oddechowa no i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe lekarze twierdza ze to z powodu dyselektrolitemii jednakze ja wiem ze nawet gdy poziom potasu i magnezu mam w..

Dodatkowe skurcze - Str. 297

.. ...) jak i różne formy arytmii ( częstoskurcz, migotanie i trzepotanie przedsionków ). Tachykardia zatokowa to prawidłowa reakcja w czasie wysiłku czy emocji. Tachykardia zatokowa pojawia się także pod wpływem różnych bodźców chorobowych tj gorączka, lęk, anemia, odwodnienie,..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...+1.00mm w kanale 1. arytmie nadkomorowe składały sie z 103 pijedynczych pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń, 3bradykardii do 46p/min, 21tachykardii zatokowej do 153 p/min, 1 okres częstoskurczu nadkomorowego o częstości 157 p/min o czasie trwania 6min. okresowo..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...3 do+4.96 wkanale 3.Arytmie komorowe nie występowały. Arytmie nadkomorowe składały się :z 5 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń , bez Bradykardii, 21 Tachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Częstośc rytmu zatokowego 54 -..

Ablacja - Szpital Wojskowy - Wrocław

.. ...nie wywolano u mnie arytmii mam rytm zatokowy, ale serce nadal mi wali jak oszalale ok 115/min.juz sama nie wiem co o tym myslec:( Ja miałam jedną ablację w lutym, później miałam mieć druga ale też nie wywołali mi częstoskurczu, to było w kwietniu. Teraz 4 lipca idę trzeci raz może tym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 20

.. .../fragment/ ( .. )początek arytmi częstoskurczem przedsionkowym przechodzącym w szybszy rytm przedsionkowy AT/AFL atypowe następnie AFL mogące odpowiadać typowem AFL. W godzinach nocnych migotanie z wolną czynnością komór i max R - R 2500 ms . Krótkie epizody rytmu zatokowego. Serce..

Stopnie niedomykalności zastawek

.. ...holterze wyszlo mi ze mam arytmie nadkomorowa,a gdy mialam badanie elektrofizjologiczne,nie wywolano arytmii,lekarz powiedzial ze mam zdrowe serce,ze jest to rytm zatokowy,ale ja nadal mam napady szybkiego bicia tak do 120,potem jest mi zimno,czasem sie cala trzese i po wszystkim chce mi..

Nadciśnienie

.. ...ves31 pary - 1 sve - 2 arytmia - 83 - niemiarowość oddechowa, zahamowania zatokowe - co to znaczy? 2/holter 60%ciśnienia skurczowego i ok. 80 % rozk. wykraczało poza granice normy. W nocy ok. połowy pomiarów - nieprawidłowa zachowany nocny spadek 3/echo serca ok 4/ usg przepływu w..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...częstoskurcz nadkomorowy - arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone zaburzenia ( jakkolwiek je nazywają : ) ), biorę leki, które nie dają poprawy a dwóch lekarzy twierdzi, że ablacja w moim wypadku nie jest możliwa :( Czytając wasze..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...wszystkich QRS z doby. Arytmia komorowa obecna całą dobę nie występowała w maksymalnej tachykardii zatokowej. ... Bez pauz dłuższych niż 2.0 sekundy. Bez bloku przedsionkowo - komorowego i bez istotnych zaburzeń przewodzenia śródkomorowego. Nie stwierdzono istotnego obniżania odcinka ST..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...min 60 bez zlozonych arytmii pojedyncze pobudzenia komorowe 5/dobe 1 nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2..

Bicie serca przy wdechu

.. ...( np. częstoskurczów ) * żyją krócej * . * a w przypadku rozmowy wyjaśnić, jak korzystną cechą jest jej występowanie * no sam autor pisze , ze jest to korzystna cecha ( niemiarowosc rytmu zatokowego )..

Dziwny ból w klatce piersiowej

.. ...rodzinny podejrzewał arytmie i skierował mnie do kardiologa, poszłam prywatnie bo po publicznej służbie zdrowia nie chciałam się tułać, badania też robiłam prywatnie, bo to o wiele szybciej... Kardiolog stwierdziła wypadanie płatka zastawki mitralnej z niedomykalnością( wyszło mi to na..

Rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii

.. ...pobudzeń bez złożonych form arytmii komorowej. stwierdzono pojedynczy epizod obniżenia ST skorelowany z tachykardią. Mam 43 lata. Miałem kilka przypadków osłabnięcia * 6 - 7 * , i mam mało siły. Zaczęło mi się tak robić po wypadku jaki miałem na roli ( dostałem się w rozrzutnik ). Chcą..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...wyszlo * , jedyne co to arytmia nadkomorowa na dobe - 7 i okresowa niemiarowosc zatokowa ale to podobno w granicach normy i nic groznego ) - 3 tyg temu badania krwi... jedyne co wyszlo to podwyzszony cholesterol 240 ( ale od jakiegos miesiaca biore OMEGA 3 i FILOMAG B6 ) cisnienie mam..

Interpretacja holtera i echa

.. ...Zarejestrowano: ves 1 sve 2 Arytmia 33 zahamowania zatokowe Srednie odchylenie st: 0,20 mv maksymalne odchylenie st 0,46 mv Srednia czestotliwosc rytmu 79/min POdsumowanie:rytm zatokowy z okresowo wyraźną niemiarowościa oddechową i zahamowaniami zatokowymi. W nocy jeden epizod bloku a -..

Arytmia serca - napadowe migotanie przedsionków

.. ...2005 otrzymałem atak arytmii nad ranem podczas wstawania z łóżka ( !? ) i od razu udałem się do szpitala, gdzie stwierdzono w ekg migotanie przedsionków z akcją komór ( 100/m ). Po kilkunastu godzinach uzyskano powrót rytmu zatokowego na Amiodaronie. Stosowano: KIG 100ml, Fraxiparyna 0,6..

Ablacja kiedy moze być zrobiona?

.. ...zwykłego * ekg w spoczynku. Pozdrawiam Aha dzieki no ja mam pare zapisów ekg diagnoza to tachykardia zatokowa. jestem zapisany na ulice długa w Pozaniu mam nadzieje ze trafie w koncu na porządnego kardiologa...

Nieadekwatna tachykardia

.. ...serce zdrowe bez wad, arytmii itp. Wypisano mnie z rozpoznaniem: * nieadekwatna tachykardia zatokowa * . Dwa dni później, podczas bardzo bolesnej miesiączki ( nie mogłam wstać z łóżka, miesiączki zawsze miałam bolesne ) zemdlałam - neurolog zlecił mi badanie EEG na mózgu wypoczętym i..

Nerwica od podszewki

.. ...nerwice od 16 lat. Objawy: arytmia, przyspieszenie zatokowe do 192, dusznosci, zawroty glowy i agorafobia. Nie czuje sie stara ani sterana. Nie wygralam walki z choroba ale tez nie przegralam zycia. Posluchajcie:gdy zaczela sie choroba mialam 22 lata, bylam na drugim roku studiow. Z dnia..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...Nowoczesne wykrywają również arytmię. puls powinien rosnąć w trakcie wysiłku, u wytrenowanych albo u osób z bradykardią albo chorym węzłem zatokowy, albo u po blokowanych przez leki beta itp, nie będzie rósł tak idealnie jak u zdrowych, bez leków, i bez kondycji / u tych drugich wzrośnie..