ASD II 5 mm

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...wadę przeciekową typu ASD. Przy wypisaniu nie stwierdzili wady przeciekowej typu ASD. Myślałam, że ten zabieg, który mi robili nie przyniósł efektu, byłam już załamana. W ciągu tych 9 dni lekarze robili mi dużo badań, brałam dużo tabletek. Ze dwa dni po ablacji miałam przyspieszone bicie..

Echo serca - Str. 7

.. ...mam pytanie co oznacza ASD II 6MM. Czytalam o tym ale tam pisza straszne zeczy lekarz powiedzial ze nie ma powodu narazie do niepokoju podkresle ze to u 3 miesiecznego chlopca wyszlo takie echo serca prosze napisz czy to naprawde takie niebezpieczne Jest to niewielki ubytek w częsci..

Echo serca - Str. 18

.. ...średnicy 2mm typu PFO/ASDII z przepływem L - P. Zastawka trójdzielna z fala zwrotna ( + ), prawidłowe ciśnienie w prawej komorze. Przepływ przez TW 0,5/0,2 m/sek. Przepływ przez MV 0,9/0,3 m/sek. Zastawka aorty trójpłatkowa z przepływem 0,9 m/sek. Łuk aorty szerokość 11,7 mz przepływem..

Echo serca - Str. 19

.. ...miesiecznego chłopca ASDII 4,5 mm pv w normie TVnie jestem pewna co jest dokladnie napisane myble QP/QS /:/ ten wynik jest juz po kontronej wizycie pierwszw ASD IImial 6mm i lekarz powiedzial ze nie ma powodow do obaw i tera idziemy na 3 kontrole a wogole to jak wykryli to napisali pfo w..

Echo serca - Str. 24

.. ...resztkowego w miejscu ASD. W zawiązku z tym, że co jakiś czas wspominali między sobą o nadciśnieniu płucnym, ja tak bardziej technicznie/czynnościowo interesuje sie tym na jakiej zasadzie ono może powstać w momencie gdy wada jest po korekcji, oczywiście fakt iż było przed korekcją jest..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...po zabiegu zaszycia ASD , VSD, po plastyce mitralnej bez wszczepienia pierścienia - zalecany poziom INR - 2,5 - 3,0 , najczęściej przez 3 m - ce Po operacji tętnic szyjnych , pomostów aortalno - udowych , tętniaków aorty brzusznej –zalecany poziom - 2,5 - 3,0 Wszczepienie..

Leki na arytmię to bzdura!

.. ...więc masz 100% rac. Do asd nie tak szybko jest wykorkować poczekaj to samo przyjdzie.Ciesz się życiem . Chyba jeszcze dobrego kopa nie dostałaś od życia bo byś tak nie mówiła . Głowa do góry. Pozdrawiam dobranoc. lekarze dają tabletki bo nie wiedzą co robic? to znaczy wszystkie panny..

Ubytek międzyprzedsionkowy - zabieg Wrocław czy Zabrze?

.. ...ewentualną operację ASD we Wrocławiu. Ubytek ok. 6 - 7 mm, przeciek L - P, tętniaczek na obrzeżu otworu.Czy u takich małych pacjentów też wykonuje się zabiegi z tzw. parasolkami? Jak wygląda rekonwalescencja po tradycyjnym cięciu mostka? Co wiadomo o kardiochirurgii dziecięcej we..

Owalny otwór w sercu

.. ...( jest tez po ablacji ) ma asdII do zamknięcia przeskórnego ( nie operacyjnie tylko przez tetnice udową ) nie wiem czy otwór owalny to to samo poczytaj tam dzieci też to maja dzieki wielkie Magdaleno...

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...przeznaczyniowego zamknięcia ASD II bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami będę wdzięczna. Z tego co wiem zabieg wykonuję się albo poprzez operację albo poprzez tętnicę udową.W drugim przypadku na drugi dzień już się idzie do domu.Zasada jest jedna:ta wada im wcześniej..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...od mojej poeracji na ASD II stopnia mam 28 lat miałam czterocentymetrowy ubytek. Moja wade wykryto przypadkiem. Ale to było dlamnie szczęście. Operacja przyznaje jest ciezka tak jak pierwsze dni po niej ale ku pocieszeniu moga powiedzieć ze póżniej jest tylko lepiej. Moło mi ze spotkałam..

Wady serca - pytania i odpowiedzi

.. ...foramen ovale apertum czy ASD T. II( co bylo napisane na wyniku echo? ) Tak, ubytek nie kwalifikuje się, bo jest za mały – 4,2 mm. ROZPOZNANIE: Defectus septi interatrialis. Podobno zapinki Amplatzera są od 5,5 mm. A ja cierpię z powodu arytmii!!! Co ja mam robić??!! Witam..

Dziecko nienarodzone z wadą serca

.. ...jest zbliżona do wady ASD czyli ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Najlepiej jakby Pani dostała skierowanie do ośrodka referencyjnego czyli takiego gdzie może pani urodzić dziecko i po urodzeniu dziecko od razu będzie mogło znaleść się w rękach doświadczonych kardiochirurgów...

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...urodzeniu stwierdzono VSD, ASD i agenezję tętnicy płucnej ( zarośnięta tętnica ). Do tej pory jesteśmy pod kontrolą warszawskiego CZDz w Międzylesiu, gdzie co pewnien czas synek ma przeprowadzane echo serca, cewnikowania serca, RTG itp. w celu kontroli tych wszystkich wad i ich wspólnego..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...podobnego ma wade serca ASD2 I i tętniaka na aorcie 3,5cm.lekarze mówią zeby nie panikowac ale jak życ z tą wiedza co robic .proszę oopinie i jak ktoś posiada wiedze na ten temat z góry bardzo dziękuje pozdrawiam sylwia Sylwia, Justyno, Marcinie i inni... Zapraszam Was na forum Fundacji..

Człowiek nie powinien umrzeć na stole operacyjnym

.. ...jak mowilam.white mob.Straszny dramat Andrzeju...jestem duchem z Toba witam mam prawie 19 lat i mam pewne pytania co do operacji na ASDII przebytej opercji prosze o kontakt martusia14031990@autograf.pl..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...międzyprzedsionkowej ASD : - drożny otwór owalny - pierwotny ASD - wtórny ASD - wada zatoki żylnej - wada żyły głównej dolnej - anamalie zatoki wieńcowej. Drożny otwór owalny dokładnie biorąc nie jest to ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Może występowac nawet u 25% małych..

Plastyka zastawki mitralnej a ciąża

.. ...to pocieszy le ja mam ASD1 i wade zastawki aortalnej oraz powiekszone prawe serce.Wada jest dosc powazna.Napewno nie unikne operacji.Chcialam ci jesdnak napisac ze urodzilam naturalnie czworo dzieci.Troje jest calkowicie zdrowych a czwarte dziecko ma zwezenie zastawki aortalnej.Ma szesc..

Dziura w sercu

.. ...bliskie zeru. Znam osobę z ASD - po dwóch zawałach miała robiony ten zabieg - bez komplikacji i wyszedł na drugi w piątym dniu. pozdrawiam ps. No właśnie skąd u ciebie te zawały? pozdrawiam stracatella,...gdzie mam sie uda na zabieg abalcji? Moze masz namiary na dobrych..

Drożny otwór owalny

.. ...drożny otwór owalny od ASD, przy którym średnie ciśnienia są jednakowe albo prawie jednakowe. Najprostszą formą wrodzonego połączenia międzyprzedsionkowego jest niecałkowite zamknięcie otowru owalnego. U około 30 % zdrowych osób pozostaje w miejscu płodowego otworu owalnego niewielka,..

Niemiarowe bicie serca u dziecka

.. ...urodził sie z wada serca ( ASD II i hipoplazja prawej komory serca ), niestety jest to tylko częścią zespołu chorobowego ( zespół genetyczny ). Dla pocieszenia muszę ci napisać że takie zespoły występują na prawdę rzadko , częściej są to izolowane wady serca. I rzeczywiście tak jak..

Ostium secondum u niemowlaka

.. ...najbardziej powszechny rodzaj ASD, ubytku między przedsionkami. http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_ubytki_przegrod_serca.inc Ponieważ jest to wada wrodzona serca bardzo często nawet osoby dorosłe sa operowane po wykryciu przez specjalistów z zakresu kardiochirurgii..

Hormony a bestpiryn

.. ...miedzyprzedsiakowej ASD typu 2.Przez caly czas biore bestpiryn 325mg po jednej tabletce dziennie.Wszysko byloby ok ale po zabiegu( grudzien 2006 ) mam strasznie nieregolarne cykle.Moj ginekolog chce je regolowac hormonami.Nie wiem czy mozna brac hormony po takim zabiegu nie chodzi tu o..

Niepokojący obraz USG serca płodu

.. ...Hypoplastic left heart with ASD A obraz USG zamiescilem tu : http://www.wrzuta.pl/obraz/cNrTSJgOxn/obraz_usg_serca_dziecka Dziekujemy bardzo za jakakolwiek pomoc . Marcin wejdz sobie na forum Echo serca i zadaj to pytanie pani Izabeli ,ona sie zna na tym.Pozdrawiam i zycze..

Niepokojący obraz USG serca płodu - Str. 2

.. ...podejrzewano HLHS i ASD . A teraz wiemy ze mamy doczynienia z HLHS i AVSD. Pozowliłam sobie załozyć wątek z Państwa wątkiem na stronie : http://forumsercedziecka.org.pl/viewtopic.php?t=976 jest logowana. Zapraszam na portrety dzieciaków z wadami serca. Większość ma właśnie HLHS ...

Poziom jaki reprezentują niektórzy lekarze w Polsce

.. ...po operacji serca ( ASD ) i mam wypadający płatek. Brak słów. Przypadkiem znalazłam artykuły dot. syndromu Barlowa oczywiscie na zagranicznych stronach i ucieszyłam się, że znam powód mojego zmęczenia, nerwowości i trudności w oddychaniu i zaczęłam odwiedzać kardiologów i przedstawiac im..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...więc mały. Bez cech ASD - ubytku międzyprzedsionkowego, VSD - ubytku międzykomorowego, być może Miało byc CoA - bez koarktacji, przewężenia aorty, ale to tylko moje skojarzenie. Prześwietlenie klatki piersiowej uwidoczni np sylwetke serca, ewentualne zwapnienia. Poszerzenie pnia płucnego..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...międzyprzedsionkowej ASD : - drożny otwór owalny - pierwotny ASD - wtórny ASD - wada zatoki żylnej - wada żyły głównej dolnej - anamalie zatoki wieńcowej. Drożny otwór owalny dokładnie biorąc nie jest to ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Może występowac nawet u 25% małych..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...napisała mi * podejrzenie ASD II * ,I to wydałomi się dziwne bo z tego co przeczytałąm o tej przypadłości występuje ona u niemowlaków...przepisała mi betaloc zoc( nie pamietam ile mg ) i kazała brać pół tabletki dziennie ( placebo?? ).Zaczęłam brać te tabletki ,ale źle się po nich..

Utrwalone migotanie przedsionków serca

.. Po operacji/ ASDII / mam dwa lata migotanie przedsionków.Bardzo mi to utrudnia codzienne życie.Czy ktoś może wrocił do rytmu zatokowego po dlugim ,,migotaniu * ? Po zabiegu ,,migotalam * rok, potem samoistnie się umiarowiłam - na rok.Kardiowersja nie pomogła i znowu ,,migotam * i czekam na ,,cud * !Ablacja..

Wyniki Holtera - jaka interpretacja?

.. ...podejrzewają zespół Barlowa lub ASD II ;// twoje zaburzenia w badaniu holtera są w normie ale wynik wskazuje na początek wieńcówki lub zespół Barlowa wskazana próba wysiłkowa Witam Ja mam chorego tatę. Początkowo miał słabo wyczuwalne tętno i wolną akcję serca, zaczęło dochodzić do..

ECHO serca interpretacje

.. ...owalnego osrednicy 3mm typu ASDII/PFO z przepływem L - P i predkosci 1.26m/s pien płucny szer 21,5 mm z przepływem przyspieszonym 1.57m/s zastawka trojdzielna z fala zwrotna ( +/++ ) podwyzszone cisnienie w prawej komorze 47 mmHg zastawka aorty 3 płatowa z przepływem 1,25 m/s łuk aorty..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...srednicy okolo 2mm typu PFO/ASDII pokryty tetniakiem z przeplywem L - PZastawka trojdzelna z fala zwrotna do 1/2RA,podwyższone cisnieniew prawej komorze ok.38mmHg.Pien plucny poszerzony 13mm z przeplywem przyspieszonym 1,3m/s.Struna rzekoma w jamie lewej komory.SF49%,EF82%.Zastawka aorty..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...miedzyprzedsionkowej typu ASD 1 - o srednicy 1,4cm oraz rozszczepu przedniego platka zastawki mitralnej a przy tym mam powiekszona prawa komora serca.Jestem zalamana bo do tego wszystkiego mam dusznosci ktore bardzo mi dokuczaja a moj lekarz rodzinny twierdzi ze to na tle..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej - Str. 2

.. ...odpowiadający mylą ubytek ASD I i ASD II - w tym pierwszym przypadku leczenie jest ( jeśli wskazane ) - wyłącznie operacyjne. Przestrzegam przed dużą iloscia błędnych wypowiedzi na tym forum i odradzam podejmowanie decyzji na ich podstawie. Zastrzegam, że treść powyższej wypowiedzi nie..

Ucisk w przełyku

.. ...mam wade serca typu ASD i powiekszone prawe serce.Dla tego tak bardzo sie boje.Mysle ze moze juz tak bardzo powiekszyla mi sie prawa komora ze uciska na przelyk.Z tego wszystkiego nie spie po nocach i mam czarne mysli,ze nie daje sobie rady. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Mam..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...międzyprzedsionkowy to ubytek typu ASD. U Twojej córeczki z śladowym, a więc bardzo malutkim , przepływem z lewego przedsionka do prawego przedsionka. Bez znaczenia hemodynamicznego, a to bardzo pozytywna informacja. Przeciek jest śladowy, a więc tylko do obserwacji. Brak fragmentu..

Tętniak IAS

.. ...międzyprzedsionkowej typu ASD, rzeczywistym otworem i nie wiąże się z istotnym przepływem krwi przez przegrodę międzyprzedsionkową. PFO jest szczeliną między dwoma zachodzącymi na siebie częściami przegrody, do której otwarcia dochodzi w szczególnych, indywidualnych sytuacjach. W..

ASD II jak jest leczone?

.. ...jestem z Zabrza i tez mam ASD tylko moja dziurka ma 14mm.Mi napewno beda zamykac.W doroslym zyciyu ubytek sie juz nie zamknie.Z tego co wiem to malych ubytkow nie zamykaja.U mnie sa juz inne zmiany.Jesli chciala bys pogadac to podaje moje gg 13614324.Trzymam kciuki i zycze zdrowka. Jak..

Zastawka mitralna - prośba o interpretacje wyników

.. ...odpowiedź! Czy może ktoś poradzić dobrego kardiologa w Poznaniu? Dr Maria Mazur - Cichocka przyjmuje na Hetmańskiej.Jest niesamowita.Z osłuchu rozpoznała u mnie ASD.Rewelacyjny lekarz.Świetny diagnosta...

ASD2 u noworodka

.. ...kardiolog stwierdził u niej ASD2.Chciałbym wiedzieć czy takie małe dziecko będzie normalnie rozwijało się z taką wadą serca,czy można z tym normalnie żyć i jak długo,jak to się leczy,jaka jest szansa że taki ubytek zarośnie samoistnie Witam serdecznie. Pomyslalam ze moze napisze bo ja..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...przepływ L - P przez PFO ( ASD2 ) 1 - 2 mm. Chciałabym wiedzieć co to jest za wada serca i czy przy tej wadzie serca mogą występować bezdechy? Mysle ze nie jest to nic powaznego.Zreszta corcia jest w takim wieku ze jest duze prawdopodobienstwo ze przeciek sam sie zamknie. Najlepiej wejdz..

FOA-u 2 misięcznego dziecka

.. ...drożny otwór owalny od ASD., przy którym średnie ciśnienia są jednakowe albo prawie jednakowe. Najprostszą formą wrodzonego połączenia międzyprzedsionkowego jest niecałkowite zamknięcie otowru owalnego. U około 30 % zdrowych osób pozostaje w miejscu płodowego otworu owalnego niewielka,..

Ekg pokaże nieprawidłowości rytmu serca?

.. ...powiedziala ze widac ASD.A zaden lekarz wczesniej nie widzial. Badanie to rejestracja aktualnego przepływu krwi... włóż rękę do wanny z wodą i delikatnie prowokuj fale - aparat ekg takie fale rysuje - nie wiem czy to obrazowe co napisałam, ale mówiąc na wprost skurczy dodatkowych nie..

Zabieg walwuloplastyki zastawki mitralnej

.. ...napisaly.Moja wada to ASD i nioedomykalnosc zastawki mitralnej( rozszczep przedniego platka )/ A ja jeszcze dodam ze napewno bo tak bedzie u mnie wykonuja go w Zabrzu. Informacje o zabiegu który mnie interesuje otrzymałam od mojego lekarza który powiedział, ze taki zabieg wykonują..

Osłabienie, uczucie zimnych rąk - zapalenie serca?

.. ...chlodu.Dodam ze mam wade serca( ASD1 i wade zastawki mitralnej ).Bardzo sie boje bo nie wiem czy to cos groznego czy moze jakies zapalenie wsierdzia albo serca. Witaj :anetas * Skoro masz wadę serca i przechodziłaś przeziębienie, to należy wybrać się do kardiologa , aby sprawdzić czy..

Poszerzona RV, RA, pień PA, w przegrodzie IAS ASD II

.. ...pa.w przegrodzie ias asd ii na odc.3,2 cm z przeplywem z la do ra. wn.asd ii - istotny hemodynamicznie. Kochana moze sie myle ale mysle ze masz wade serca( ubytek ).Nie napisalas czemu mialas robione badania.Czy lekarz nie mowil ze masz przeciek?Czy kazal ci sie zglosic z wynikiem do..

Poszerzona RV, RA, pień PA, w przegrodzie IAS ASD II - Str. 2

.. ...nadciśnieniu.Piszesz,że jest to ASD 2,więc może uda się uniknąć zamykania tradycyjną metodą operacyjną.Chyba ,że lekarze zdecydują inaczej i towarzyszą Tobie również problemy z zastawką.Nie martw się,wszystko da się naprawić. Anetas - czekam na Twoją decyzję: ) ) ). Pozdrawiam! Witam Pat..

ASDII + VSD, PS

.. ...miedzyprzedsionkowej typu ASDII z przeciekiem l - p. Ubytek okolobloniasty przegrody miedzykomorowej pokrywajacy sie tetniakiem z przeciekiem l - p o V max. 3,5 m/s. Niedomykalnosc zastawki trójdzielnej II st ­V max fali zwrotnej do RA 3 m/s.Wymiar poprzeczny LV - 25,3 mm - norma. IVSd -..

Przebyta operacja ASD II

.. Witam mam prawie 19 lat miałam ponad rok temu operacje na otwartm sercu i mam w żebrach takie klamry które pierwsze 2 a nawet trzy sterczą tak dziwnie ogólie to jestem szczupłą dziewczyną ale martwie sie że coś nie tak mam nadzieje że wszystko jest ok.i też jakoś nie moge przytyć jem czasem za trzech waże..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...jest lewogram i widac ASD. Tak sobie jeszcze pomyslalam ze moze napisz na www.sercedziecka.org.pl moze tam dostaniesz wiecej informacji.Rodzice dzieci na tym forum byli w gorszych sytuacjach wiec pewnie cos ci poradza.Zarejestruj sie i wejdz na forum - warto. dziękuje za rade też myśle..

Ponowny przeciek po zamknięciu ASDII

.. ...roku miałam zamknięcieASDII.Teraz od dwóch lat żle się czułam,bardzo się męczę proste czynności sprawiają że żle się czuję.Byłam na kontroli w Aninie zrobiono mi badanie echo i się okazało że mam znowu przeciek lewo - prawy w tylno - dolnej części IAS TYPU SINUS VENOSUS [ ok.8 - 10..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 79

.. ...otwartym sercu jest to wada ASD2 strasznie zaczelam panikowac rece mi sie trzesły,myslalam ze zemdleje w sumie zawsze tak mysle ze zemdleje,poszłam do mojego lekarza rodzinnego,lekarz przepisał mi tabletki erectin er75 i afobam 0,75.Powiem szczerze to co czułam to tych tabletkach było..

Osoby po zamknieciu ASD

.. ...Witam serdecznie.Chcialabym porozmawiac z osobami po zamknieciu ASD1 przez klatke.Mysle ze juz niedlugo czeka mnie taka operacja.Moze znalazlby sie ktos kto odpowiedzialby na moje pytania.Z gory dziekuje...

Operacja w Anienie

.. ...między przedsionkowej ASDII oraz częściowy nieprawidłowy spływ żylny z tego co mi wiadomo będzie mnie operował prof. Różański. Jeżeli ktoś był już w tej klinice oraz miał podobna wadę serca bardzo proszę o informacje. Witaj Martucha1.Mam ASD1 i wade mitralna.W kwietniu mam wizyte u..

Operacja serca

.. ...przedsionkowy )mam 36lat.Obiawy mam takie jak Ty.We wrzesniu ide do szpitala na badania i wtedy ustala mi termin operacji.Pozdrawiam serdecznie.Po informacje mozesz sie zglosic na forum www.sercedziecka.org.pl..

Przy oddychaniu uczucie tarcia o żebra

.. ...operację zszycia wady ASD I. Nigdy nie paliłem. Witaj Hubert.Pisalam do Ciebie prywatna wiadomosc na forum sercedziecka ale nie odpisales.Chcialabym sie dowiedziec jak najwiecej o operacji poniewaz mam identyczna wade.Napisz jak mowil ci lekarz przyczepili ci platek bo jest mozliwosc ze..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...ubytek , nie wiem czy ASD czy VSD. Dziecko pozostaje pod opieką kardiologa i to on powinien Wam wszytsko wyjaśnić. Czy było hospitalizowane, miało robione badanai pod kątem przerostu lewej komory ? Jak wygląda teraz gradient ? Pod opeiką jakiego ośrodka dziecko pzoostaje ? Ja osobiście..

Wada serca ASDII u dziecka

.. ...została u niego wada ASDII , ma miec zrobiony zabieg prszę o podpowiedz gdzie najlepiej wykonac taki zabieg witaj, ubytek typu ASD II to jedna z najlatwiejszych do korekty wrodzonych wad serca. Wszytskie ośrodki zajmujące się korekta wad serca u dzieci dokonują takich zabiegów. Nie..

Dziedziczenie wad serca

.. ...mam wade ale inna - ASD1 i wade zastawki mitralnej.Moj maz ma niedotlenienie lewej komory.Wiem ze dzieci matek z wadami sa genetycznie bardziej narazone na dziedziczenie tychze wad.Ja o swojej dowiedzialam sie prawie 3 lata temu.Wtedy oczywiscie mialam juz dzieci( czworo )Jedno z nich ma..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...międzyprzedsionkowej, PFO, ASDII. Kolejne echo wykonywane było jak mala miala ponad 2 latka i 2 msce Prawidłowa wielkość i proporcje jam serca. W środkowej części IAS 0 niewielki tętniak z przepływem L - P. Prawidłowa grubość mięśnia sercowego. Pień płucny w normie. Zastawki o..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...drożny otwór owalny od ASD, przy którym średnie ciśnienia są jednakowe albo prawie jednakowe. Najprostszą formą wrodzonego połączenia międzyprzedsionkowego jest niecałkowite zamknięcie otowru owalnego. U około 30 % zdrowych osób pozostaje w miejscu płodowego otworu owalnego niewielka,..

ASD II u 4 latki

.. ...poprzedniczka.Mam tez ubytek ale ASD1 ( 14mm ).Twoja coreczka jest w lepszej sytuacji bo dwojke zamyka sie przez tetnicem udowa.Naprawde nie przejmoj sie bardz ja mam 37 lat a na tym forum poznalam super Pania ktora ma 47 lat i tez ASD2.Jesli chcesz to wejdz na forum..

Jak wygląda operacja ASD typ 2?

.. dzień dobry mam asd typ 2 i dowiedziałam się że muszę to zamknąć mam pytanie jak to wygląda czy jest to grozne?mam 28 lat jeszcze nie..

Zamknięcie ubytku ASD typ 2 i USG przełykowe

.. ...dzień dobry mam 28 lat asd typ 2 mam mieć zabieg usg przełykowe a potem zamknięcie tego ubytku strasznie się boję proszę o informacje jak to wygląda Witaj serdecznie.Mam ASD1.W tym nieszczesciu masz szczescie ze masz ASD 2 ktore zamykaja przez tetnice udowa.Robia male naciecie pod..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...międzyprzedsionkowej: ASD I , ASD II ( lub międzykomorowej - VSD ). To najczęstsza wrodzona wada serca, wykrywana nierzadko u ludzi dorosłych. Ubytek się zamyka operacyjnie, albo przeskórnie. Póki co radzę zrezygnować z wysiłków fizycznych. Sport to nie zawsze zdrowie. Zapraszam tez na..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...o interpretacje: FOP/ASD II fizjologiczne IT,IP. Fizykalnie:2tony prawidłowe, szmer skurczowy2/6 wzdłuż LSE o charakterze szmeru przygodnego ,max w punkcie ERBA.Tętno udowe + wątroba pod łukiem. Echo: Situs solitus: zgodne powiązania zylno - przedsionkowo - komorowo -..

Operacja zamknięcia ubytku przegrody między przedsionkami

.. ...w sercu, stwierdzono ASD, jednak podobno taki ubytek może się zmniejszyć ( zarosnąć ) dlatego nie zostały podjęte żadne działania. Byłam pod stałą kontrolą kardiologa, potem stwierdzono tylko IP. Wyglądało na to, że mój stan się poprawił, umówiona byłam na kontrolę za trzy lata. Nie..

Proszę o informacje o ASD2.

.. Wczoraj dowiedziałam się że mój 26 letni brat ma zdiagnozowaną tą chorobę i został zakwalifikowany do zabiegu który to ubytek będzie zamykany * parasolką * z informacji uzyskanych od brata wiem że ubytek jest o średnicy około 2cm.Proszę o informację jak taki zabieg wygląda,jak długo pozostaje się pod opieką..

Wada ASDII

.. Wybieram się z dzieckiem na zabieg do Zabrza, czy są w pobliżu kliniki noclegi Adresy Dworska 11 0 - 32 273 - 28 - 28 dworska 20 0 - 32 278 - 15 - 41 dworska 6 0 - 32 271 - 92 - 23 proszę wejśc ma www. forum.sercedziecka.org.pl tam jest wielu rodziców, ktorych dzieci były operowane w Zabrzu, na pewno mają..

Straszne duszności przy minimalnym wysiłku

.. ...powiekszone serce.Ja mam ASD 1 i niestety tylko operacyjnie mozna zamknac ubytek.Nie wiem jaki ubytek podejrzewaja u ciebie.Wiekaszosc osob ma ASD 2 i wtedy zamykaja przez tetnice udowa.Napisz cos wiecej ile masz lat i moze gdzie mieszkasz wtedy latwiej bedzie tez cos powiedziec np.moze..

Złożona wada serca

.. ...transpozycja wielkich tętnic, ASD - ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej, VSD - ubytek przegrody międzykomorowej. Poszukuję: - dziecka z taką samą wadą; - szczegółowych informacji o chorobach ( szczególnie DORV ); - wszelkich informacji o szansach, możliwościach leczenia, itp.; -..

Przewód Botalla??

.. ...jestem zdrowa fizycznie.A jednak mam wade serca pod postacia ubytku miedzyprzedcionkowego i wade zastawki mitralnej. Wiecej sie dowiesz na www.sercedziecka.org.pl.Pozdrawiam i zycze zdrowka dla coreczki...

Pytanie do pana doktora

.. Jestem po asd i mam tacho kardie czy bym mogla mieć ablacje . Witaj Eulalia.Czy mozesz napisac cos wiecej.Ile mialas lat jak ci zamkneli ubytek,czy mialas zabieg przezskurnie czy przez klatke.Mysle ze lekarze raczej na to forum nie zagladaja ale wejdz na www.arytmiaserca.pl tam odpowiada Pan doktor chociaz..

Niedomykalność zastawek

.. ...z lM I stopnia, bez ASD II. EKG: RZM 90/’, oś elektrycznie nieokreślona. Bez przerostów. PQ=0,14, QRs=0,08, QT=0,34, QTc=0,40. Nie ma przeciwwskazań do operacji. Ostatnio byłam na kontroli. Lekarz obejrzał moje wyniki i powiedział, że pasowałoby zamknąć zastawkę. Zapisał mnie..

AMNIOPUNKCJA

.. ...Boję się tego badania. Czy oznaczenie w ten sposób kariotypu płodu może w tej chwili w czymś pomóc czy lepiej czekać do porodu i nie ryzykować poronieniem? Może ktoś miał taki dylemat lub robił badanie?..

W którym szpitalu najlepiej wykonać bajpasy?

.. ...mi!!! hej ja lerzalam na asd II czyli przeciek inaczej dziura w sercu w szpitalu anin warszawa.ale tam wiekszosc osob jest na bajpasy i podbno to swietna klinika pod wzgledem bajpasow a specjalisci tam sa b dobzi ja bym na twoim miejscu jesli to dla ciebie niejest za daleko tam sie udala..

Zestaw Amplatza

.. ...juz po operacji miala ASDII i niestety szwy na serduszku puscily 10 maja jedziemy wlasnie do Poznania na badanie przezprzelykowe( tez malo o tym wiem jak to przebiega itd. )i okaze sie po tym czy bedzie reoperacja czy wlasnie beda zamykac ta dziurke tym zestawem,jak ktos wie cos o tym to..

Pomocy

.. ...mitralnej.Mam tak samo.Wlasnie teraz mnie dusi.Nieraz mam tak jak bym miala kluche w gardle.Lekaz pwiedzial ze takie objawy daje zastawka a ja mam ASD i rozszczep przedniego platka zastawki mitralnej...

Dziury w sercu

.. ...informacyjnej ze szpitala.Ja mam ASD1 i niestety potrzebna jest operacja przez otwarcie klatki.Tez mam powiekszona komore i do tego wade zastawki.Jesi masz ASD2 to napewno bedziesz mogla miec zamkniete przez tetnice udowa.Napisz co konkretnie chcialabys sie dowiedziec no i koniecznie czy..

Ubytek miedzyprzedsionkowy ASD2

.. ...osoby dorosłe, wtym te z ASD: www.forum.sercedziecka.org.pl Witam Cię. Chętnie odpowiem na Twoje pytania - pathaj@interia.pl. Jestem po zabiegu. Witam tez jestem przed zamknieciem.Poznalam kilka osob po zabiegach i wiem ze opinie na ten temat sa podzielone.Kazdy organizm reaguje inaczej..