Aspat

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. ...enzymów wątrobowych ( Aspat, Alat ) oraz zgłaszanie lekarzowi prowadzącemu ewentualnego wystąpienia bólów mięśniowych. Ryzyko wyżej wymienionych działań niepożądanych wzrasta, gdy w czasie terapii fibratami stosuje się jednocześnie leki z grupy statyn. Preparaty zawierające fenofibrat..

Alat (aminotransferaza alaninowa, ALT)

.. ...miopatie ( choroby mięśni ), choroby tarczycy, hemoliza ( rozpad komórek krwi ). Praktyczne jest jednoczesne oznaczenia stężenia drugiej aminotransferazy ( Ast, aspat ) i wyliczenia wskaźnika AST/ALT...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...naczczo, K, Na, Kreatyninę, Aspat, TSH, APIT, INR, przeciwciała HCV, Hbc, oraz HBs, antygen HBs, HIV, oraz badanie ogólne moczu. Odnośnie ablacji - to prof. Walczak nie wykonuje już raczej tych zabiegów, jak dowiedziałam się ablować mnie będzie albo dr Szumowski ( jeśli czegoś nie..

Echo serca - Str. 33

.. ...watrobowe i mam podwyzszony aspat alat ok 90 i 50. wyczytalam ze to moze miec cos wspolnego z sercem...czy to prawda?i czy to moze swiadczyc o powrocie choroby ,zapalenia? P. Jacku lewy przedsionek w sumie jest taki jak w poprzednim badaniu to bardzo niewielka róznica, a przyczyną jego..

Echo serca - Str. 58

.. ...miałem miedzy innymi Aspat i ala t zawyzony,oraz cos takiego jak MCHC miałem 37,3 * tez bylo powyzej normy * Za tydzien ide do kardio. Dzień dobry, Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co znaczy stwierdzenie: * przyspieszony przepływ przez zastawkę tętnicy płucnej * Witam Mam 36lat,3 lata temu..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...- morfologia - CRP - aspat,alat i - nc ic ng ( chyba ) Totalnie nie wiem co to znaczy ; ) Moje samopoczucie wogóle się nie poprawiło. Następna wizyta w czerwcu jeszcze muszę troche poczekać. Coraz częściej boję się że będe miała ten zabieg :/ Jezcze nie wspomnialam ze holter wyszedl..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...Wykonałem badania Alat Aspat bilirubina, antyHCV - żeby wykluczyć wirusowe zapalenie wątroby. Wszystkie wyniki w normie. Nerwica daje bardzo podobne objawy do HCV stąd wszystkim polecam wykluczenie zapalenia wątroby. Nadal jestem na etapie wykluczania chorób jelit i wątroby, ponieważ..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 202

.. ...badań z krwi ( ALAT,ASPAT, Bolirubina, Morfologia, Cholesterol itd. ) Mocz oraz USG. Byłem przekonany ze nic mi nie jest i jest wszystko ok. Ale po odebraniu wyników i odczytaniu ich przez mojego lekarza zrobiło mi się jeszcze gorzej. Stres i lęki toważyszące mi do dzis poprostu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 211

.. ...magnez, Glukoza, Alat, Aspat, GammaGT, Bilirubina, Kreatynina, USG tarczycy i narządów szyjnych, USG jamy brzusznej, rentgen zatok * Teraz poszlam do neurologa i jak na razie mam zrobione EEG i zapisana jestem na tomografie, na jutro mam tez skierowanie na pobranie krwi po katem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 228

.. ...sprawdzam regularnie alat i aspat to są próby wątrobowe. Jeśli sa podwyszone to znaczy ze cos jej dolega i nie pozwól sobie zbagatelizowac ponieważ to oznacza że cos sie z nią dzieje, że jest jakiś stan zapalny. ja jestem po zółtaczce i trochę na ten temat wiem. Jesli chodzi o twoje..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...wyższy poziom alatów i aspatów. Wszyscy przebadajcie sie w kierunku WZW B. 40 % zachorowań na żółtaczkę przechodzi w ogóle bezobjawowo, a 10 % zachorowan przechodzi w formę przewlekłą ( przy aktywnej formie przewlekłej dochodzi do całkowitej martwicy wątroby w ciągu 10 - 20 lat )...

Dodatkowe skurcze - Str. 118

.. ...niedawno robilam alat i aspat i wszystko w normie a jak chcesz sobie pomoc dziecino jezeli nie bedziesz brala lekow a na ablacje sie nie kwalifikujesz ja po ablacji i co dalej piguly e przesadzasz polfenon to to samo co ja biore rytmonorm tylko inny producent mnie Polfenon szkodził. a..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...gabciu,polecam: alat aspat gamma gt cpk - mb kwas moczowy igg,iga,igm nt - proBNP mioglobina hsCRP - ilosciowo no ewent boleriozke: ) troponinka tylko przy podejrzeniu zawaliku, aso - czy cialko z paciorkowcem nie walczy posiew z gardziola zrob i styknie..; ) dla niedowiarkow,opieprzaczy..

Dodatkowe skurcze - Str. 188

.. ...powiedział. W badaniu krwi Aspat 44 ( IU ), CK 200 ( U/L ) W badniu kardiologicznym: szmer wyrzutowy 2/VI. Tętno udowe ( + ). Struktury serca prawidłowe. IAS ciagła. Pogrubiałe wsierdzie, bogatozatokowe znakowane w Color Doppler ( + ) Czy te wyniki są prawidłowe proszę o odpowiedz bo się..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...88 ( norma 0 - 42 ) AspAT 36 ( norma 0 - 37 ) Nadal nie czuję się dobrze, bo w różnych porach dnia dopada mnie uczucie niepokoju, że słabnę, że serce wariuje... Benzodiazepina którą jest Neurol jest jakąś pomocą - pozwala odzyskać spokój, ale przecież od tego leku łatwo się uzależnić.. :..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 300

.. ...crp magnez potas alat aspat... i wszystko ok. Czy tez ktos ma takie objawy dotyczace oslabienia, mega oslabienia. pozdrawiam ja jestem słaba i taka odrętwiała po każdym takim zaatakowaniu :( szum w uszach i jakby cała głowa była nie moja Witam!!! Dla organizmu jest to wielki wysiłek,..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 22

.. ...negatywnie. Próby wątrobowe - aspat i alat - ok 300 - 330. ( 10x norma ). Widziałem bezradność lekarzy. Po 10 dniach wyszedłem, próby trochę sie obnizyły, ale do normy miały wrocic w czasie poł roku.Po kolejnych dwóch zostałem przywioziony z temperaturą ponad 40 stopni. Kolejny lek, tym..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 738

.. ...miałam podwyższone wyniki aspat , alat i trafiłam na idiotkę która nagadała mi tyle bzdur ( nawet że umrę na marskość wątroby ). Po 3 miesiącach chodzenia do niej dałam sobie spokój , jak mam umrzeć to bez niej .Sama robię co 3 miesiące badania ( takie jakich ona nie chciała mi nawet..

Badanie krwi - enzymy *zawałowe*

.. ...wskaźniki CKMB, CPK, AspAT , AlAT, mioglobina w kolejnych dniach po zawale? Czy można precyzyjnie określić na ich podstawie ile czasu upłynęło od zawału? Jak wstrząs kardiogenny wpływa na te parametry? Jakie są * normalne * wskazania mioglobiny u zdowego człowieka? wszystko jest tutaj..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...badania biochemiczne Aspat Alat etc. Jezeli wówczas tam nic nie było to lekarz raczej nie popełnił kardynalnego błędu. Niestety w medycynie nie wszystko wygląda gładko i książkowo ( ludzie to nie samochody ) a zawał może sie pojawić jak błyskawica na bezchmurnykm niebie. Zaniedbaniem..

Podwyższony aspat i alat

.. ...podwyższony alat - 67 i aspat - 99 wyniki na choroby zakazne nic nie wykrły.co to może byc za choroba .proszę o odpowiedz. emila a moze ostatnio miał jakas infekcje,brał antybiotyki?czesto antybiotyki podwyzszaja oba enzymy watrobowe...powinno sie pobrac za jakies 2 miesiace ponowne..

Wyniki krew, mocz a migdałki?

.. ...negative glukoza: 5.31 ASPAT: 44 ALAT: 74 CRP ( metoda lateksowa ) : ujemny ponizej 6mg/l HBsAgII 0.699 Z tego co sam juz wydedukowalem to chyba nie jest najgorzej najabrdziej czego sie obawiam to zawartosci KET w moczu oraz podwyzszonych wynikow ASPAT i ALAT.Od kilku dni bola mnie..

Interpretacja wyników: Trójglicerydy, Alat, ASPT

.. ...81 mg/dl ALAT 22 U/L ASPAT 58 U/L Bilirubina 0,4 mg/ dl Mocznik 18 mg/dl Kreatynina 1mg/dl Z GÓRY BARDZO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ drobne pomylki za ktore przepraszam, powinno byc WBC 0,38 x do 3 HCT 38,9 % HR :78 ( 1/min ) RR:760 ms P:0 ms QRS : 80 ms PQ ( gwiazdka )ms QT :292 ms QTc 332 ms..

Interpretacji wyników badania krwi

.. ...Kreatynina w sur. 0.78 mg/dl Aspat 19 U/I Alat 30 U/I Immunologia: TSH 1.540 uIU/ml Hematologia: OB 7 WBC 5.0x10^3/uL LYMPH% 52.7% NEUTH% 35.9% MONO% 7.4% EO% 3.2% BASO% 0.8% LYMPH 2.63x10^3/uL NEUTH 1.79x10^3/uL MONO 0.37x10^3/uL EO 0.16x10^3/uL BASO 0.04x10^3/uL RBC 4.39x10^6/uL HGB..

Sport a ogólne osłabienie

.. ...ug/dl fosfor 3,17 mg/dl wapń 9,22 mg/dl sod 140 mmol/l potas 4,41 mmol/l ASPAT 32U/l ALAT 26U/l Niby wszystko jest ok a ja czuje sie beznadziejnie. Czy moze to byc przetrenowanie? Czy moze cos z nerwicą?..

Nerwica i dziwne objawy?

.. ...bilirubine, ale ALAT ASPAT ok. Jak mnie dopada to zle samopoczucie to mam wrazenie ze jestem na cos powaznego chory i mam dodatkowa panike. Byc moze tak rzeczywiscie jest... Strasznie sie boje. Czy macie podobnie? Czy macie tak ze czujecie sie nagle źle przez kilka godzin, a potem nagle..

Puls a wysokie fT4

.. ...AIAT 17 norma do 40 AspAT 14 norma do 40 anty - TPO 10,9 norma do 30 Magnez 0.77 mmol/l norma 0,65 - 1 - 1,25 - czyli nisko troche Sód 141.1 mmol/l norma 135 - 145 Potas 4,92 mmol/l Cholesterol Calkowity 187 HDL 28 LDL 124 Trojglicerydy 175 - czyli spadaja Oznaczylem tez wapń z racji ze..

Wyniki badań krwi, niski cholesterol

.. ...bilirubiny tez nieznacznie, aspat, alat, morfologia wszystko ok. natomiast co mnie zaniepokoilo cholesterol wyszedl niski poniewaz jedyne 104mg/dll, poczytalem troche o tym i przyszlo mi do glowy, ze moze nadczynnosc tarczycy, bo sporo objawow wlasnie z tym zwiazanym u mnie wystepuje,..

Osłabienie, szybkie męczenie mięśni

.. ...) na watrobe( ALAT, ASPAT, bilirubina ) do tego morfologia i rozmaz, bedziesz wiedział czy cos nie tak. Skoro tak pięknie potrafisz opisać swoje dolegliwości to wydaje mi się, że poradzisz sobie również z metodami na lepsze samopoczucie. Zastanów się właśnie nad swoim trybem życia, co Ci..

Czy to nerwica czy choroba?

.. ...robione badania na alat i aspat alat 18 albo 20 aspat od 20 do 25 coś w tych granicach nie pamiętam dokładnie chciałbym jeszcze dodać że w pierwszej klasie intesywnie ćwiczyłem klatkę piersiową.Bardzo Proszę o pomoc. dodam ze od 1 klasy gimanzjum ćwiczę To są objawy paniki, które z..

Wątroba i zbicie TBIL

.. ...watrobe, wiec jezeli nie masz objawow zoltaczki ,to oznacza ,ze nie jest to problem zwiazany z watroba tym bardziej ze Alat i Aspat masz w gornej normie ( oba do 40 lecz wg niektorych laboratoriow do 30 )..

Rozstępy na udach, pośladkach

.. ...Bilirubina: 7,33 umol/l AspAT: 23,0 U/l AIAT 13,0 U/l Mocznik 2,1 Mmol/l Kreatynina 53,0 umol/l Białko całk. 64,4 g/l Fe 4,9 U/l TIBC 62,0 umol/l UIBC 57,0 umol/l Chol.całk 3,61 mmol/l HDL 1,59 mmol/l LDL 1,60 mmol/l TG 0,88 mmol/l 4.Wyniki badań hormonalnych: - Hormony tarczycy Data:..

Ból pod żebrami z lewej strony

.. ...i tabletki lorista. aspat - 38 u/l , alat - 52 u/l - pozostałe wyniki wyszły w normie. Odnośnie moczu - ciężar właściwy - 1012, nabłonki i składniki mineralne - pojedyńcze bakterie. Po tej wizycie zacząłem brać loriste na nadciśnienie po około 3 lub 4 dniach zaczą się ten ból po lewej..

Wyniki

.. ...U/L ALAT 17.37 U/L Latex - czynnik RF 9 U/mL CRP_U 0.64 mg/l PO 1H 15 mm/1h Proszę o odpowiedz czy to są dobre wyniki. Mam 46 lat. wyniki,ktorych mozna pozazdroscic. wszystkie ponizej normy. pozdrawiam..

Żółty stolec, problemy gastryczne, osłabienie

.. ...mozliwe badania krwi - Aspaty, Alaty, CRP mialem w normie. Helicobakter pyliori wykluczony. Stolec oddaje raz na dwa dni lub raz dziennie. Dzieje sie to juz dosc dlugo bo ok pol roku. Odczuwam czasem kolatanie serca po wysilku, bez przerwy oslabienie, pobolewanie brzucha. Serce juz..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...KREATYNINA 1,2 MG ALAT43 ASPAT 29 SOD 141 POTAS 4,1 CHLORKI 102 TROPONINA 0,005 kolejne badanie : USG J. BRZUSZNEJ : watroba normoechogeniczna bez zmian ogniskowych niepowiekszona, pecherzyk zolciowy i pzw w normie trzustka i przestrzen okolonaczyniowa wolna od patologicznych odbic, obie..

Stany lękowe co oznaczają?

.. ...wątrobę.Teraz alat ma dobry ,a aspat podwyższony lekko 50.Odżywia się odpowiednio i jest Ok.Juz wiele lat.Tylko pamietaj,nie pij alkoholu,bo całe leczenie na nic. Dzieki za slowa otuchy a mozesz napisac jakie to sa ziolka ? moze sie dodatkowo zaopatrze i wieczorami sobie bede pil..

Dolegliwości z sercem

.. ...bilirubina całk. 17,93 umol/l ASPAT 19,50 IU/L ALAT 15,10 IU/L Amylaza w surowicy 60,0 IU/L Amylaza w moczu 216,0 IU/L Magnez w surowicy 0,89 mmol/L ASO poniżej 200,0 U/ml CRP poniżej 6,0 mg/l TSH 3 - cia generacja Wynik:1,699 mU/L Norma min:0.35, Norma max: 4,94 Krew: - - - - - - - - -..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 38

.. ...krwi, m.in morfologia, Aspat, Alat, OB, CRP, lipidogram, magnez, żelazo i wsyztsko wyszło dobrze oprócz żelaza które było tylko minimalnie poniżej normy. W iec tak sobie myslę, że jeśli byłoby coś strasznego w głowie to już wtedy, czyli 3 m - ce wczęsniej coś byłoby nie tak w wynikach..

Lekarz może odmówić skierowania na ablację?

.. ...naczczo, K, Na, Kreatynina, Aspat, THS, fT3, fT4, APIT, INR, mocz - badanie ogólne, przeciwciała anty HCV, Hbc, Antygen HBs oraz HIV. Oczywiście powinnaś się też zaszepić ( o ile jeszcze tego nie zrobiłaś ) przeciwko WZW B. Pozdrawiam Ja szukałam lekarza, który zaproponuje cos innego niz..

Borelioza czy nerwica?

.. ...ci na wzrok i na wątrobe.Idż do okulisty,niech ci rozszerzy żrenice i zajrzy do środka. zrób sobie badanie krwi Alat i aspat ,CK kinaza kreatyny - - - - - to pokaże stan wątroby czy nie jest uszkodzona...

Wyniki Biochemia - poprosze o interpretacje

.. ...- mężczyzna ALAT 38 ASPAT 27 Cholesterol calkowity 194 Cholesterol HDL 55 Cholesterol LDL 120 Trojglicerydy 98 CPK 200 Morfologia : WBC 9,66 ; RBC 4,94 ; HGB 14, 7 ; HCT 43,8 ; MCV 88,7 ; MCH 29,8 ; MCHC 33,6 ; RDW - SD 43 ; RDW - CV 13,6 ; PLT 289 ; MPV 8.9 ; PDW 9,6 ; P - LCR 17,1 ;..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...rozeznanie : ) ALAT 38 ASPAT 27 Cholesterol calkowity 194 Cholesterol HDL 55 Cholesterol LDL 120 Trojglicerydy 98 CPK 200 kreatynina 0,96 gfr * 60 ml/min kwas moczowy 5.3 sód 143 potas 4.4 chlorki 106 D - DIMER 304 NG/ML CRP * 0,4 MG/ L. troponina T * 0,01 ng/ ml Morfologia : WBC 9,66 ;..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...Potas 4.3 ; ALAT 27; ASPAT 21 ; Kwas moczowy 5.3 ; Biochemia: Glukoza w surowicy 80 ; Cholesterol całkowity 174 ; Cholesterol HDL 44 Cholesterol LDL 115 ; Stosunek HDL do CHOL 0,25 Stosunek LDL do HDL 2,61; Tróglicerydy 75 Echo serca: Pierścień Aorty 2,2 / 3,8 cm Lewy przedsionek - 3,9..

Ból po prawej stronie między żebrzami

.. ...OB,morfologia z rozmazem,Alat., Aspat,Hbs. a wiec tak, mam skonczone 18 lat, papierosow nie palilam i nie pale, zadnych uzywek tez nie biore, alkohol pije ale okazyjnie. co do diety to raczej nie musze jej stosowac bo naleze do szczuplych osob. Badania krwi byly robione ale jakos w..

Badanie krwi i podwyższony aspat

.. ...ale martwi mnie to ze aspat mam 44 i nei raz czuje jak mnie boli w prawym boku i czesto jestem zmeczony nie raz bardzo nerwowy i dodam jescze ze bardzo czesto bola mnie nogi w kolanach albo od kolan w dul i mi ne iraz tak cos strzeli a puzneij tak napieprzac zacznei ze wytrzymac nie..

Ból pod prawym żebrem...

.. ...badanie wątrobowe ASPAT w normie, ALAT wyszedł 43 ale norma jest do 50, robiłem też morfologie krwi którą muszę powtórzyć nie wiem dlaczego. Więc wątroba jest ok a ten ból skąd się bierze? Nikt nie wie ;/..

Chora wątroba czy coś innego ?

.. ...chol 78.4 ( 45 - 65 ) Aspat 60 ( 0 - 31 ) alat 88 ( 0 - 34 ) OB mam 6. a inne wyniki to: Bochemia badanie na watrobe glukoza 94mg /dl ( 74 - 106 ) mocznik 26 mg/dl ( 13 - 43 ) kreat. 0.77 ( 0.60 - 1.10 ) kwas moc 3,58 ( 2.60 - 6.0 ) cholest 141 mg ( 120 - 200 ) trigly 60 mg( 35 - 140 )..

Kołotanie serca , Zawroty głowy , Uczucie wiecznego zmęczenia

.. ...wątrobę - krew Alat i Aspat,aminotransferazy zrób też test na wirusa wątroby typu B i C,oczywiście jeśli nie byłeś szczepiony.I zero alkoholu.Stan wątroby pozostaje w scisłym związku ze stanem narządu wzroku.Jak pójdziesz do okulisty,to poproś o zakropienie oczu,by rozszerzyć żrenice i..