Aspiryn

Zespół Dresslera

.. ...3g/dobę ). W przypadku znacznego narastania płynu lub w sytuacji gdy wysięk jest oporny na leczenie stosuje się - steroidy. Po konsultacji z kardiochirurgiem można rozważyć punkcję worka osierdziowego...

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...acetylosalicylowy ( aspiryna ), clopidogrel ( Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt ), tiklopidyna i abciksimab. Podobne antyagregacyjne działanie wykazują również inne niż kwas acetylosalicylowy leki zaliczane do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, np. fenylbutazon ( Butapirazol ) i..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...acetylosalicylowy: Aspirin, Aspiryna, Acard, Acesan, Bestpirin i inne. Tiklopidyna. Tiklopidyna charakteryzuje się działanie antyagregacyjnym wywołanym hamowaniem aktywacji płytek zależnej od ADP. Dodatkowym mechanizmem działania leku jest hamowanie łączenia receptorów GP IIb/IIIa z..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...acetylosalicylowego - np.aspiryny zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca u mężczyzn ze stabilną dławicą o 75% w ciągu 5 letniej obserwacji. Kwas acetylosalicylowy powinien być stosowany u wszystkich pacjentów z chorobą niedokrwienną serca - chyba, że występują bezwzględne..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także stabilizują blaszkę miażdżycową, pośrednio wpływając na zwolnienie jej wzrostu...

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...zatorowym. Stosuje się kwas acetylosalicylowy ( aspiryna w odpowiedniej dawce ) oraz acenokumarol. W pierwszym trymestrze ciąży i w ostatnim miesiącu przed planowanym rozwiązaniem stosuje się heparynę...

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

.. ...popularnie nazywana aspiryną. Aspiryna w zasadzie jest to nazwa firmowa zastrzeżona przez pierwszego producenta, firmę Bayer. Kwas acetylosalicylowy należy do niesterydowych leków przeciwzapalnych. Mechanizm działania leku polega na nieodwracalnym blokowaniu jednego z enzymów..

Biopsja tarczycy (BAC)

.. ...wykonywana techniką BAC ( aspiracyjna biopsja cienkoigłowa ). Pod kontrolą sondy USG lekarz nakłuwa kilkakrotnie podejrzaną okolicę gruczołu tarczowego. Aspirat zawiera komórki, nie jest to wycinek tkanki. Badanie BAC przeprowadzone na podstawie pobranego w ten sposób materiału nazywamy..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...by nosili przy sobie aspirynę i nitroglicerynę, a jeśli mogą - klopidogrel. Ich wczesne podanie może polepszyć szanse pacjenta. Na pewno nie warto czekać z dzwonieniem po karetkę, gdy pojawi się charakterystyczny, promieniujący do łopatek i ramion ból w klatce piersiowej. Jak mówi,..

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...zmniejszające krzepliwość - jak aspiryna, a zwłaszcza pochodne kumaryny - mogą niekiedy powodować nadmierne krwawienia. Naukowcy z University of Bristol oparli się na właściwościach specyficznego białka - PKC alfa - wydzielanego przez płytki krwi. Gdy je usunąć, zakrzepy przestają..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...efektami dodatkowymi. Np: aspiryna blokuje niemal wyłącznie COX1 a diclofenak znacznie silniej COX2 niż COX1 oraz dodatkowo działa miorelaksacyjnie ( wywołuje rozkurcz mięśni ). Wszystkie leki z grupy NLPZ działają przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, rozrzedzają krew ( blokada COX1..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...wystarcza jakas postać aspiryny. Jesli chodzi o leki antyarytmiczne, zalcenia są różne dla różnych pacjentów. Np w zdrowym sercu w pierwszym rzucie polfenon ( rytmonorm ), flekainid ( nie ma w poslce ) lub sotalol. Itd itd. Nie sposób omówić tu wszystkiego. Wytyczne co do leczenia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...działanie nieco podobne do aspiryn, polopiryn itp. W zaleceniach europejskich o profilaktyce powikłań zatorowych w migotaniu przedsionków nie jest jednak wymieniony na takim poziomie jak aspiryna ( być może będzie równie skuteczny jak właśnie aspiryna i podobne, ale nie przeprowadzono..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...innego tylko mała dawka aspiryny - jest stosowany jako lek antyagregacyjny - a najprościej - chodzi o to aby nie dochodziło do zlepiania się płytek krwi - czyli najdrobniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie skrzepów. w organiźmie masz naczynia - żyły i tętnice o różnych..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...udawało mi sie ją zbić aspiryną po paru godzianch powraca. Zrobiłam na własną ręke holter i echo. w holterze wykazano 60 tachykardi i 1 epizod bloku przedsionkowo - komorowego 2 stopnia Mobitz 1. ( chyba podczas snu ) a w echo raczej ok frakcja 70% bez śladu fali zwrotnej, wykryto..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 24

.. ...lykniecia nawet zwyklej aspiryny. Teraz wlasnie konczy mi sie dlugi napad - od wczesnego ranka mialem kolatanie serca, suchosc w gardle, a jelita graja mi marsza od nadmairu adrenaliny. Gdy wszedlem na drugie pietro po schodach, to az mi zciemnialo przed oczami, bo tak szybko bijace..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 124

.. ...Non stop chodzę * na aspirynie * bo pracuję dopiero 2 miesiące na okresie próbnym i nie chcę brać chorobowego z wiadomych przyczyn. Proszę pomóżcie mi jakoś, chociaż wspierając na duchu: ) Macie może jakieś metody na to dziadostwo?? W styczniu kończe dopiero 25 lat, jestem świeżo po..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 177

.. ...wiele rzeczy,nawet przy aspirynie,ale to nie znaczy,że muszą u Ciebie wystąpić,a lek może Ci pomóc.W razie wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych zawsze możesz lek odstawić,a lekarz przepisze Ci inny. Viola! no,no zaszalałaś...: ) ) jakiś czas temu zrobiłam to samo co Ty,marzyłam o..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 181

.. ...każdy lek łącznie z aspiryną ma wiele skutków ubocznych,a mało komu coś się po niej dzieje.Ja czytam ulotkę dopiero wtedy gdy faktycznie mi się coś dzieje i sprawdzam czy to nie efekt leku,ale dopiero wtedy. Violu36,brałam kiedyś afobam przez 3 miesiące,obecnie tylko w razie silnego..

Migotanie przedsionków

.. ...dziennie POLFENON oraz aspirynę. Radzę udać się do kardiologa, specjalisty od niemiarowości serca.Pozdrawiam ja nie mam migotania tylko pauzy mechaniczne to cos powaznego ale ja sie nie poddam wiecej ruchu i schudne troche a moze aspiryne protect to tez moze pomoc ja tak bede robil..

Chelatacja - Str. 5

.. ...Powiem, że leczenie aspiryną ma 3,5 raza więcej komplikacji niż odtruwanie EDTA. do Ani Stokłosy... - mogę odpowiedzieć autentycznie tylko to co widzę po sobie...po trzynastu kroplóweczkach...nie dostrzegam jak narazie żadnych negatywnych - szkodliwych skutków , ani pozytywnych... Po..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...lek BISOCARD i dodatek Aspiryna Protect 100 powodzenia .Prawdopodobnie stres to przyczyna choroby. NIKT NIE MOWI CZY PALI A JA WIDZIALEM TAKICH W SZPITALU PO OPERACJI i co wy na to??? Daniel witam danielu. czytam twoj post poraz czwarty, i tylko pozazdroscic takiego samopoczucia i..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...dwóch pigułek acardu ( aspiryny ) dziennie przez trzy miesiące na rozrzedzenie krwi. Porady: 1. Radzę nie nastawiać się, ze po jednej ablacji będzie po krzyku. Bardzo często zabieg trzeba powtórzyć nawet i kilka razy. Unikniecie rozczarowań. 2. Jak to w szpitalach warto zabrać ze sobą..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...człowiekiem, który ma aspiracje życiowe i cele, które pragnie zrealizować, jak z resztą wielu ( jak nie każdy z nas ). Przez moje * przygody * z sercem czuję się przybity, jest coraz gorzej. Staję się aspołeczny, tracę pewność siebie. Jest to wywołane głęboką depresją. Czasami mam myśli..

Leki po ablacji

.. ...dzialac przeciwzakrzepowo. Pozdrawiam kasia Hej. Ja tak jak Kasia przez 6 tygodni codziennie po 1 tabletce tylko POLOCARD 75 mg. To pewnie te same leki. To jest po prostu aspiryna w odpowiedniej dawce. : )..

Aspiryna po zamknięciu przeskórnym ubytku między przedsionkami

.. ...niędzyprzedsionkami bierze aspirynę 325 mg /dz na pośladkach i udach pojawiły mu się roztępy takie podłużne małe krwiaczki co to moze być , miał to ktoś z Was prosze o pilna odpowiedź przecież dzieciom nie powinno sę podawać aspiryny, ze względu na zespoł Reya Madziu, mam nadzieję, ze to..

CK-MB - Str. 3

.. ...preductal mr 2 razy dziennie aspirynĘ protect100 1 raz dziennie oraz kaldium 2 razy dziennie pozdrawiam no to chociaż tyle. msm nadzieję,ze po konsultacjach ze specjalistami nie będą Ci już one potrzebne: ). A mnie sie wydaje,ze to nie zwiazku z układem oddechowym !! Duszności mam juz..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...przeciwzawałowych ( aspiryna wprawdzie rozrzedza nieco krew, ale niszczy śluzówkę żołądka i po jakimś czasie możemy się zacząć leczyć u gastrologa na wrzody żołądka ) WYSTARCZY sama dieta i nic więcej * sama dieta * - no tak, ale nie do końca.. i jej suplementacja. Nasza żywność jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 279

.. ...cos tam moczopednego i aspirynke. Chcialbym tylko zeby to byla niewydolnosc spowodowana np. nadczynnoscia tarczycy, albo kardiomiopatia alkoholowa. NIE CHCE ZEBY ZOSTAWIL MNIE I MOJA MAME! Mam dopiero 20 lat i studiuje... . ANULA - - - - - radzę poszukac dobrego psychologa,jak ktokolwiek..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...diagnozie bralam ASS 100 ( Aspirynka )co drugi dzien.A dlaczego bierzesz beta - blokery i jak czujesz te skurcze serca? Jakie masz objawy? Biorę beta - bloker o nazwie sectral, on stabilizuje prace mojego serca tz: bije wolniej ,miarowo pomaga mi na tz potykania się serca.Lek ten biorę..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...funkjonować - odstawiłam aspirynkę.Pomogło ,ale najbardziej wizyta u lekarza - powiedział że jestem w normie pojedyńcze dodatkowe skurcze ma wielu ludzi ,mam tylko uważać na puls ,jak dobry to się innymi rzeczami nie przejmować.W czwartek przepracowałam ciężko 18 godzin ( przeprowadzka..

Bay pasy po koronografii i agnioplastyce

.. ...końca zycia zazywanie aspiryny. Wiek metrykalny absolutnie nie jest przeciwskazaniem , operowani sa 80 - latkowie. Jest to na pewno powazny zabieg , ale nie można demonizowac! Pozdrawiam Izo. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź trochę się uspokoiłam chociaż niepokój pozostaje. Operacja jest..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...Doradził mi profilaktyczną aspirynkę. Ale aspiryna na dłuższą metę działa niekorzystnie na żołądek. Stosuję kwasy omega 3. Naturalne, nieszkodliwe, obniżają delikatnie ciśnienie krwi, uodparniają rewelacyjnie, działają przeciwzapalnie. Polecam!!! I dużo magnezu i żelaza. Nadal uprawiam..

Zapalenie mięśnia sercowego od infekcji zęba leczonego kanałowo

.. ...Hemmer, odwadniacz i aspiryna. Leki te podaje sie zazwyczaj jednoczesnie. Do tego spokoj, bez wysilku fizycznego, kawy, herbaty, papierosow i duzo w lozku ( w przypadku trudnosci z oddechem prawie na siedzaco ). Czekam na pozytywne wiadomosci! Przy schorzeniach sercowo naczyniowych..

Rehabilitacja dziecka po operacji Rossa

.. ...acessan - specjalna dawka aspiryny powodujaca rozrzedzenie krwi.Z tego co mowia mi lekarze bede brala go przez miesac gora dwa. Witaj Olu! jak sie czujesz obecnie? I jakie rokowania dawal ci kardiochirurg? Mnie powiedzial, ze 10 lat homograft spokojnie wytrzyma, ale czasem zdarza sie, ze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 7

.. ...raczej przechodzi po aspirynie. Cisnienie mam niskie, takie 100/70. Ale jest jeszcze jedna istotna sprawa, jest mi dobrze, jestem zadowolona z zycia, nie stresuje się, kocham i jestem kochana. Nie mam jeszcze dzieci. Moze to wczesniejsze stresy mi sie udzielaja? Jesli tylko uprawiam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...frustracji, zawyżone aspiracje, skupienie na sobie, poczucie mniejszej wartości, brak akceptacji siebie, poczucie krzywdy, niechęć do samoanalizy, lęk przed oceną, trudności w relacjach z innymi ludźmi. Typy zaburzeń nerwicowych Zaburzenia nerwicowe często dotyczą poszczególnych układów,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 52

.. ...dużą ilością cytryny - przeczytałam raz że na nerwicę powinno sie coś takiego wypić. Co myślicie o moich atakach, czy to może być nerwica ? Czy u was takie ataki też trwają parę godzin ??? Jestem bezradna..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 58

.. ...wystarczylo podawac aspiryne w wiekszych ilosciach I by tego sie zapobieglo, bo on atez dziala na serce. NO I terez jak te obajwy mi powrocily to kurcze szukam sobie jakies pomocy, w dodatku jestem za granica a wiecie jak to tutaj bywa - z tymi lekarzami. A chce sobie jeszcze pobyc pare..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...Acenocumarolu i 500mg aspiryny raz dziennie . Słyszałem , że nowoczesne zastawki , pokryte warstwą diamentu , chyba nie wymagają w ogóle leczenia przeciwkrzepliwego , ale nie wiem czy są standardowo stosowane , czy za lepszy model , nie trzeba np. dopłacić to się musicie państwo..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 4

.. ...bezpiecznych * lekarstw jak aspiryna. Co więcej, znane są przypadki śmiertelnego przedawkowania wody! Tymczasem marihuana nie zabiła jeszcze nikogo. Przyjemnie łaskocze w móżdżek? Do niedawna większość obaw dotyczących palenia trawki wynikała z braku wiedzy na temat sposobu jej..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport - Str. 2

.. ...sobotę polezę w łóżku, aspirynka itp., ale w sobote rano ledwo z łóżka wstałem, tata z mamą zawieźli mnie na pogotowie, bo miałem wysoką gorączkę i bóle w klatce, lekarz mnie tam zbadał, powiedział ze w zasadzie nie wie co mi jest, ale dla pewności zrobił mi EKG, jak mu wyszedł wydruk,..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...buntu. Ciepłe kąpiele, aspiryna, słońce i ruch. Gimnastyka, biegi, pływanie. Robię też cwiczenia na poprawę ukrwienia głowy. Są to głębokie wdechy z przytrzymaniem powietrza na kilka sekund aby krew przepompować z jamy ciała do głowy - można to robić w pozycji mnicha czyli na kolanach w..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...profilaktycznie polopirynę lub aspirynę powlekaną w małych dawkach ( 75mg albo 150mg co dwa - trzy - cztery dni ). Zawsze unikałem dużych, chwilowych wysłków fizycznych. Ale chodzenie po górach, pływanie, żeglowanie, nurkowanie ( takie bez butli ) to moje ulubione zajęcia w rożnych..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...Acard, czyż nie? Nie sądzę, żeby wpływał na twoje spowolnienie i problemy z sercem, bo to zdaje się chodzi o rozrzedzenie krwi, żeby po ablacji nie tworzyły żadne mikroskrzepy. Tak myślę, ale może się mylę?..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 35

.. ...antyarytmiczne np polfenon, ale ja bym dokładnie zapytał o to lekarza. Jestem 4 lata po ablacj po zabiegu przez 3 miesiące brałam aspirynę Potem zaczęłam pić Alveo Zabieg miałam w Szczecinie Jest dobrze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 66

.. ...łykam jedynie polokard ( aspirynę ) Omega i jos! Widze ze faktycznie musze dac sobie spokój z tymi skurczami i nie zawracać nikomu gitary,moze u mnie to nic takiego tylko przebyte stany nerwowe.Musze nauczyc sie z tym zyc niestety i uwazac zeby sie nie pogorszyło,pozdrowionka. Bede tu..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 74

.. ...kazali jesc przez miesiac aspirin protect i za 30dni do kontroli. dzieki za odp: ) Myślę ze to chory pomysł pić alkohol 5 dni po ablacji i zdecydowanie ci odradzam!!!A z jakiego powodu miałeś tą ablacje? Mialem ablacjie z powodu WPW a na zabirgu powiedzieli ze to byl czestoskurcz..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...frustracji, zawyżone aspiracje, skupienie na sobie, poczucie mniejszej wartości, brak akceptacji siebie, poczucie krzywdy, niechęć do samoanalizy, lęk przed oceną, trudności w relacjach z innymi ludźmi. Typy zaburzeń nerwicowych Zaburzenia nerwicowe często dotyczą poszczególnych układów,..

Mam problem z sercem, co mi jest?

.. ...przeciwzakrzepowe np aspirynka ( ale sam nic nie kombinuj ). Z potasem nie przesadzaj bo w nadmiarze jest niebezpieczny, możesz łykać np magne b6 rozluźnia mięśnie i uspokaja psychikę. Głowa do góry i na holter. dzieki za odpowiedz tylko jest maly problem co do tego badania ja mieszkam w..

Pęknięcie za mostkiem

.. ...mezowi zazywanie Acardu badz Aspirin protect, ze wzgledu na zbyt gesta krew. Dodam tylko, ze spodziewam sie ze gdyby to byl zawal serca tak bez niczego meza by ze szpitala nie wypuscili. Ale moze jednak ....

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...zwiększającej dawce do 200mg, ASPIRIN PROTECT 100, TORVALIPIN 20mg.W/w leki mam brać do końca życia. Nie mam specjalnych objawów, poza łatwym męczeniem( np. podczas szybkiego spaceru z mówieniem ) i brakiem oddechu podczas snu( czasami ) i wysokim cholesterolem( ok.300mg/dl ). Rzadko..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...serca, również zwykła aspiryna /polopiryna lub inne leki zawierające kwas acetylosalicylowy może wydłużać ten czas. Proszę zastanowić się czy nie pobierała pani takich leków. A do hematologa /specjalista chorób krwi/ idzie się jak do każdego lekarza. Trudno jest tak pisać jeżeli się nie..

By-passy i nadwaga po operacji - Str. 2

.. ...chlaniu. No i co dzien aspirynka - 150mg - zeby nie bolala glowa. Gdyby pani * gattina * leżała sama na tym oddziale, to zobaczyła by jak cały personel tego oddziału z poświęceniem zajmuje się chorymi. Może nie atakowała by tak lekarzy mimo tragedii jaka ją spotkała. Byłam tam łącznie..

Poziom jaki reprezentują niektórzy lekarze w Polsce

.. ...lekarzy , kraju który aspiruje do grona cywilizowanych panstw . Z powazaniem. P. - - - Edycja: 2007 - 01 - 25 10:52:16 - - - 26.01.2007 23:11 | Veni_Venissa Szanowny Panie Marku! A co Pan powie o sensacyjnych doniesieniach nt.Violetty Vilas, podanych przez * Dziennik * ? Czy nie uważa..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...przeziebieniach/grypy wystarczyła aspiryna na noc i już było na nastepny dzień po chorobie.. a teram jest źle. Mam 23 lata, i wszystko zaczeło się od lipca tego roku; początkiem lipca zachorowałem ( wysoka gorączka, gardło utd. ) objawy te trwały około 7 dni. Po 7 dniach zaczołem..

Duszenie się - Str. 3

.. ...wypisuje xanaks jak aspirynę, a tu się wypowiada o psychiatrach...dobrze ,że miałaś postawioną przez siebie diagnozę bo biedak jeszcze by nie wiedział co poradzić : )Z psychologiem świetna sprawa, ja chodziłam i bardzo mi pomogła.Gdy jest ciężko leki są potrzebne,ale do walki z nerwicą..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 4

.. ...każdym leku,nawet zwykłej aspirynie są wypisane skutki uboczne,najlepiej tego nie czytac ,chyba że coś się dzieje. Kasiopeja widać podobnie do nas podeszli lekarze : ) Grzesiek co u Ciebie? Manfredziu u mnie lepiej !! Boję się że gdy przestnę brać Xetanor to wszystko powróci. Hej Co u..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...między innymi próbę aspiracji płynu z/lub bez iniekcji sterydów [9]. Jest to szczególnie skuteczne leczenie torbieli zlokalizowanych w okolicy pochewek ścięgnistych ręki lub palców. W przypadku konieczności wielokrotnej iniekcji sterydów, należy liczyć się z powikłaniami w postaci..

Czy mam nerwicę?

.. ...krzyczę ) słowa * zawyżone aspiracje - Uczę się w szkole średniej. W gimnazjum będąc dobrą uczennicą uważałam, że średnia ponad 4.0 jest już dobrze, ale się starałam o wyższą. Za wszelką cenę starałam się być wzorowa i mi się to udało. Teraz jestem w szkole średniej i staram się być we..

Dziwny ból po lewej w okolicy mostka i 31 lat

.. ...ból narastal . Zażylem aspirynę i polożylem się po ok 15 min ból ustąpil ale od tamtej pory czuje tę okolicę nie jest to ból ale dziwne uczucie w tej okolicy po lewej od mostka. czy ktoś z kolegów kardiologów móglby mi udzielić rady co to może być? oczywiscie moze to yc * tylko * nerwica..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 152

.. ...ketanol,póznie przepisali mi aspiryne 3 razy dziennie i tak zjechałam sobie żoładek że teraz nie mogę ibupromów a miałam nadżerki z bakterią helikobakter pyroli metal...no moze nie numetal metalcore dathmetal...cos takiego... ) iwono...slysze cie napisalem ci juz tam jakie te leki..mialy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 960

.. ...w nauce?dziewczynę z aspiracjami? Nie wierzę ,że tylko dlatego bo jest sierotą zdobyła sympatię u nauczycieli!!Mylę się?????? Elciu dostałam wiadomość na gg ale niestety nie zdążyłam odpisać - - sorki Wszystko rozumiem ,nic się nie martw .Jak będziesz miała czas to wszystko nadrobisz!..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1198

.. ...trzy dni biore wtedy aspiryne migrena pomaga albo przynajmniej ulży .Ostatnio czesto mnie boli głowa ale wiem że to przez kregoslup mialam z nim trochę problemów : ) Novamatci Ja lubię od czasu do czasu wypić piwo .Ale nie zauważyłam żeby na drugi dzień mialo to jakis wpływ na móje..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1246

.. ...podle zapodam sobie aspirynę i chyba do wyrka ściskam wszystkich znowu atak 2 symptomy 1 trzesiawki calego ciala od wewnatrz 2 bol w okolicy trzustki koszmar i serce wali jak szalone i oddech pulsacyjny i co teraz warte sa klutnie czy pieniadze,niczym sa.znowu prosze boga o koniec tej..

Tertensif Combi

.. ...najzwyklejsza polopiryne lub aspiryne co drugi dzien. nie nalezy sie tak meczyc jak pani ,trzeba uparcie i konsekwentnie domagac sie zmiany lekow az do zadawalajacego efektu. to ze jakis lek pomaga jednej osobie to wcale nie znaczy ze musi byc dobry dla drugiej,leki na nadcisnienie to..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...kawę, biorę też Cardiol, aspirin protect, zacząłem też trochę biegać. A rok temu miałem pietra i byłem też u kardiologa, zrobiłem badania krwi, cholesterol, EKG i tp. było wszystko w porządku Kardiolog stwierdził że to zespól nerwicowo - sercowy coś takiego, A jeśli to wieńcówka to co..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 3

.. ...Kaldyum, Multisal i Aspirin Protect. Biorę to cztery dni i nic. Żadnej poprawy. Mam to brać przez 10 w podwyższonych dawkach a później jak w ulotce. Za tydzień napisze czy coś pomogło. Pozdrawiam Jest nas więcej. Ja mam również bardzo podobne objawy. Ziewanie, niemożność złapania oddechu..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 4

.. ...Kaldyum, Multisal i Aspirin Protect i powiedział, ze po 10 dniach juz bedzie OK. Rzeczywiście. Po około 10 dniach problem minął. Agnieszko, a byłaś u psychiatry? idź, pomoże Ci : ) Mi już ciśnienie przeszło. Też miałem taki problem na początku jak Ty, do tego jak już wydychałem powietrze..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 16

.. ...krzyżykiem”, aspiryny, w razie potrzeby staramy się zadowalać paracetamolem lub nospą /no chyba, że ktoś się akurat mocno pochoruje, no to wiadomo/. Jak ze wszystkim tak i z tą dietą nie należy przesadzać. Jak się poczujemy słabo, to znak, że trzeba albo czymś ją urozmaicać..

Nerwica w ciąży - Str. 13

.. ...sie itd,przyniosl mi aspiryne a z nerwow to wina sie musial napic zeby wyluzowac.Oni sa slabsi od nas,taka ich natura.Barbarella robilam badania tarczycy i mam dobre wyniki,remisia masz problem,ja tez wiem co to alkoholik bo moj ojciec nim jest i kolorowo nie bylo stad naroslo latami i..

Nerwica w ciąży - Str. 65

.. ...do czesania włosków, aspirator do noska, szczotkę do mycia butelek, podgrzewacz do butelek miałam po starszym ( ale teraz nie korzystałam ), i miałam strzykawkę taką zwykłą z apteki - najpierw służyła czasami do mleka jak mały nie chciał ssać piersi, a potem taka strzykawka przydała się..

Nerwica w ciąży - Str. 156

.. ...poradzi.NIE BIERZ zadnej aspiryny lub ibupromu.Pozdrawiam. Wandziu szkoda,ze nie mozesz tego czosnku,codzienne picie ( wiem obrzydliwe ) postawilo mnie na nogi.Moze powinnas wygrzac ta grype.Trzymaj sie cieplo. czesc dziewczyny!!!! jak sie dzis czujecie??? Wandziu,mam pytanie,bo to chyba..

Jednemu kluje w *** a innej w ***, i co? śmierci nie ma

.. ...zostaje bol glowy hahah aspiryna magnez i zyjemy. Co dziś robie a oglądam opere w sopocie. I mam w dupalu choroby Idź się lecz człowieku na nogi bo na głowę to chyba za późno i tobie to lekarz najbardziej potrzebny racja - bardzo budujące - niestety powinno zostać umieszczone w dziale..

Silne bole lewego barku, klatki, reki i twarzy

.. ...Nootropil. Niektorym pomaga aspiryna ( ty uwazaj z zoladkiem ). Mrowienie - jak tylko nerwy odpuszcza i przestana sciskac naczynia krwionosne, to wroci ci ukrwienie konczyn i mrowienia sie skoncza. Zrob tez OB i CRP. Mozliwe ze w obrebie nerwow masz stan zapalny ( wirusowy albo z..

Guzek tarczycy

.. ...uczulenie na jod ,astme aspirynowa i inne swinstwa ,,,Do tego lecze sie kardiologicznie ,i mam ostatnio silne kołatania serca w spoczynku ???=czy to moze winna tarczycy ., sporo sie nawarstwiło w rtg płuc mam na opisie powiekszenie lewej komory serca ,,,,jak to wszystko poukładać ,,,..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...scyntygrafii lub biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej ( BAC ), a także prześwietlenie klatki piersiowej. Badania te pozwalają określić rodzaj i rozmiary guzków. Biopsja daje odpowiedź na pytanie, czy guzki są złośliwe, czy nie. Zdjęcie RTG pokazuje, czy tarczyca rozrasta się w stronę..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 46

.. ...frustracji. Zawyżone aspiracje w stosunku do możliwości ich realizacji. Ciągły, trudny do wytłumaczenia wewnętrzny niepokój. Każdy z nas czasem w życiu przeżywa jakieś stresujące wydarzenia. Czujemy wtedy lęk, bezradność, napięcie, bezsenność, smutek. Objawy te zazwyczaj po pewnym czasie..

Ból z prawej strony pod żebrami, lekko z boku

.. ...BYlem u lekarza i dal mi aspiryne !Bez rtg stwierdzil ze to nie zlamanie zeber.. Jak czytam to mam cos jak BIEDNA . Ciekaw jestem co u Biednej. Jak sobie poradzila , czy przeszlo , Prosze o pomoc Wygłupialiśmy się z chłopakiem ,położył się na mnie i zaczął łaskotać do momentu gdy..

Gazometria i jej interpretacja

.. ...życie ,pozatym mam astme aspirynowa ? Oto wyniki . pH 7,451 norma 7.35 - 7.45 pCO2 73,6 norma 35.0 - 45.0 mmHg pO2 30,7 norma 65.0 - 100.0 mmHg [HCO3 20,9 norma 22.0 - 27.0 BE minus 3 o2 sat 95,3 Mam 40 lat ,,przepraszam moze nie dokładnie napisałam normy ale wyniku nie posiadam został u..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 136

.. ...herbatkę z cytryną i łykam aspiryne itp spróbuje to zwalczy bez lekarza, bo przecież miesiąc temu brałam na to antybiotyk a tu nawrót choroby feee :( Wiecie nadal martwie sie tą nową grypą najbardziej boje sie o dzieci w szkole to wiecie ile zarazków ech najchętniej nie puszczała bym ich..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 153

.. ...magnez potas witaminy aspiryna i łykam codziennie. Skończyłem z piciem alkoholu,kawy,przestałem palić zdrowa żywność: ) to nie było lekarstwo na tą chorobę.Dopadało mnie umieranie prawie co dziennie, wpadałem w stan niekontrolowany otwierałem okna lałem głowę zimną wodą albo szedłem..

Za duża gęstość krwi

.. ...rady. Aspiryna rozrzedza b skutecznie.nie jedz produktow z wapniem bo zagescisz No biore od dwoch dni jedna tabletke dziennie i duzo pije,ale narazie nie ma wiekszej roznicy.Styknie 1 tabletka dziennie??..

Bóle serca od kilku lat

.. ...jestes uczulony na salicylany to moesz profilajtycznie kupic sobie ASPIRYNE PRo. Lek ten zapobiega agregacji plytek krwi( zapobiega zakrzepom ). PAMIETAJ NIE MOZESZ BYC UCZULONY NA SALICYLANY!!!!!!!!!!!..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza

.. ...jest lekarstwo typu aspiryna które się zażywa gdy coś dolega, a gdy juz nie dolega to się go zupełnie odstawia. Dawkowanie beta - blokera powinno być ściśle związane z Twoim planem treningowym. Przy czym treningiem może być nawet energiczny spacer. @whitesi Tu nie ma nic do śmiechu..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...takich przypadkach brał aspirynę lub nitroglicerynę w aerozolu ale nie wiem czy mogę to brać ( nitro ) pozdrawiam Mam wrażenie że nadal nie doceniasz iż sprawa jest poważna, więc napiszę tylko iż mimo tego że jestem już po jednym zawale i w podobnym wieku, to nie zamieniłbym się z Tobą..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 7

.. ...przyszłość… czy spełnia Twoje aspiracje… …czy myślisz czasem o swoich pragnieniach, planach, które miałeś dawno temu, tak dawno, że starasz się o tym już nie pamiętać… …i sprawdź, co czujesz… jakie są to uczucia… skąd..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...acetylosalicylowego, np. Aspiryna, Polopiryna, Encopiryna, Bestpirin, Acesan, Acard: inne leki p/płytkowe jak Aclotin, Ticlid, Clopidogrel, leki p/krzepliwe jak Sintrom, Syncumar, Acenokumarol na tydzień przed przyjęciem u chorych na cukrzycę oznaczyć HbA1C; koniecznie upewnić się, że..

Liczne dolegliwości i stan podgorączkowy

.. ...taki ,co w przychodni aspirynki wypisuje.Weż ze soba wszystkie wyniki.Albo nawet dziś wieczorem idz.Chirurg na pewno będzie wiedział co jest z twoim brzuchem.Zacznij działać.I nie pękaj. Monis! mam nadzieję że posłuchałaś dobrych rad i póki byłaś w szpitalu na dyżurze musisz się..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...frustracji, * zawyżone aspiracje, * skupienie na sobie, * poczucie mniejszej wartości, * brak akceptacji siebie, * poczucie krzywdy, * niechęć do samoanalizy, * lęk przed oceną, * trudności w relacjach z innymi ludźmi. To sa moim zdaniem bardzo dobre informacje, dzieki którym możemy..

Komorowe zaburzenia rytmu, tachykardia, ona 27 lat

.. ...ponga i szachy, bez aspiracji bycia Kasparowem. Posiadając swój własny rozum, wyłowimy stąd cenne informacje, fałszywe lub niedopowiedziane zmuszą nas do dalszych poszukiwań i wysiłku, a * straszące * , * paniczne * wypowiedzi - pomogą uporać się ze słabościami mentalnymi. A jeśli nie..

Zakrzepica

.. ...do konca zycia bierze aspiryne.Dla mnie bylo straszne robienie sobie samej zastrzyków:( nic przyjemnego,teraz jak patrze wstecz widze ze mialam objawy które istnieja przy zakrzepicy,bolały mnie lydki,ostatnio mialam przyspieszony puls,ale ogolny lekarz przepisał mi tabletki na serce i to..