Ataki duszności

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...zastawki i pojedyncze ataki nerwicy ( trzęsienie, duszenie, drętwienie, kołatanie itp ) często kończące się wizytą pogotowia byłyby jeszcze do zniesienia, ale trwające kilka dni duszności nasilające się przy wyjściu z domu, dławienie w gardle z każdą chwilą spędzoną dłużej poza domem,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 83

.. ...tylko uzależniają ,a ataki lęku i tak powracają.Na tym forum jestem po raz pierwszy i nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać ,więc jeżeli ktoś będzie miał czas i ochotę to proszę i kilka prostych i sprawdzonych metod,jak wyjść z tego piekła.Moje dolegliwości to - przyspieszony..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 149

.. ...ze zdwojoną siłą. Mam ataki lęku, paniki, obaw... serce wali jak oszalałe, odczuwam kołatanie serca, ból żołądka, dusznośc, dreszcze... Ostatnio byłam nawet na pogotowiu.. dostałam wtedy leki na uspokojenie, zobojętnienie...przepisał mi lek * Hydroxyzinum * . Oprucz tego wszystkiego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 540

.. ...krew w żyłach. Ja mam ataki duszności i kołatanie serca. Lekarz powiedział, że to nerwica i zalecił zgłosić się do psychiatry. Mam jednak straszny opór. Nie chce brać żadnych środków chemicznych na uspokojenie. Dziś wypróbuję * pastylki rescue * - to jakies naturalne środki w pastylkach..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...wygladaja twoje terazniejsze ataki Teraźniejsze ataki pojawiaja sie w sumie z niczego, czasem gwałtowne nachylenie się, lub jakis inny ruch je wywołuje, trwają dość długo, oczywiscie tętno ponad 200uderzen/min, przy tym zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, cały jestem po chwili..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 137

.. ...potami - uczucie zimna - ataki przyspieszonego bicia serca - bóle i kołatanie serca - uderzenia gorąca do głowy - nudności, brak apetytu - ucisk, * klucha * w gardle - napady duszności - płaczliwość, drażliwość - ataki paniki, lęku o życie - uczucia bycia poza swoim ciałem, stania * obok..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 208

.. ...inne objawy takie jak ataki duszności, lęków i towarzyszące im nagłe ataki tachykardii i sporadycznie różnego rodzaju bóle w klatce piersiowej. Objawy nasilają się wieczorem co często powoduje problemy z zaśnięciem co z kolei skutkuje kiepską formą i również nasileniem objawów w..

Napady duszności

.. ...astmy hehe. Jezeli masz ataki w nocy to bardzo przypomina astme. Musisz sobie zrobic badania na cisnienie , EKG i przede wszystkim badania u pneumologa. Zmeczenie jak i dusznosc moze byc spowodowane niewydolnoscia oskrzeli, odpowiedni lek moze to dosyc prosto rozwiazac. Proponuje jeszcze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...objawy do waszych, mam ataki duszności, szybkiego i nie miarowego bicia serca, ataki zwykle ustepuja po podaniu relanium. Bardzo pomaga mi też lek o nazwie mianserin. Prosił bym o porady na temat nerwicy serca. W uzupelnieniu maila Barbary: ablacja to zabieg wykonywany w przypadku..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 52

.. ...jakieś takie dziwne ataki, duszności, niepokój, kręcenie się w głowie. Mnie nic nie boli ale ten niepokój i szybkie bicie serca są straszne. Mam też wyższy puls. W czwartek idę do neurologa, ciekawa jestem co powie. Często też mam niskie ciśnienie. Narazie ratuję się Mentanolem,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 115

.. ...zawroty głowy,mam takie ataki duszności, robi mi się słabo, uginają mi się nogi,czuję się tak jakbym miała zemdleć i oblewa mnie pot. I cały czas towarzyszy mi lęk o siebie i swoje zdrowie. I chyba już przestaje sobie z tym radzić:( Witajcie, pozwólcie , że przyłączę się : b - 45: z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 249

.. ...powodu tego strachu przed atakiem paniki , leku, niepokoju.......nie wiem co robić dalej...biorę magnez i melisse...ktomoze zdiagnozować mi ewentualna nerwice??i jak Witajcie! Mi podobne objawy pojawiły się kilka tygodni temu ale jestem strasznie przerażona. Codziennie rano wstaję z..

Nagły ból w sercu, ostre kłucie - Str. 2

.. ...sytuacji. Czasami łapią mnie ataki np takie ze bardzo ciężko złapac mi oddech( duszności ) i mam straszne kłucie w klatce piersiowej trwa to około 5min ale trwało by pewnie dłuzej ale biore specjalny syrop co kiedys mi pogotowie przepisało. Miałam sytuacje krytyczną ktoregos dnia i..

Nerwica czy choroba serca?

.. ...11 m - cy. Po ślubie ataki ustąpiły... aż do niedawna. Od paru dni mam uczucie ucisku w klacie, duszności, szybkie bicie serca, a co jakiś czas atak częstoskurczu. Nerwica swoją drogą, ale najpierw musisz zdiagnozować lub wykluczyć wadę serca. ( tak jak radzi Mariusz: echo serca, czyli..

Narkotyki z problemami serca

.. ...często dopadały mnie ataki paniki, np. w zatłoczonym autobusie lub sklepie. Towarzyszyły temu duszności, zawroty głowy, szumienie w uszach. Później doszło do tego szybsze bicie serca, wrażenie jakby chciało wyskoczyć. Odstawiłam kawę bo czułam sie po niej jakbym miała zawału dostać...

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 8

.. ...pokarmu miałam własnie ataki duszności...Chudłam w oczach, wyglądałam jak kościotrup. odżywiałam się tylko płynnymi pokarmami typu kaszka, jogurt , ponieważ nie było mowy o przełknięciu jakiegoś stałego jak makaron na przykład. Po dwóch latach jakoś doszłam do siebie i przeszło na jakiś..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację?

.. ...swidczy jej aktualny stan. ataki duszności ostatnio doprowadziły do obrzęku płuc i mama z ulicy została zabrana prosto do szpitala. proszę o pomoc i rady - na ten temat - np. gdzie taką operację można wykonać - chodzi mi o najlepszą kardiochirurgię, ( w tej chwili jesteśmy związani ze..

Co mi dolega? Może ktoś ma takie objawy?

.. ...wymioty. Dostaję takie ataki np codziennie lub mam kilkudniową przerwę. Ostatnio dostałam atak przy odkurzaniu - serce zaczyna bardzo szybko bić, dostaję duszności, straszny ból w klatce piersiowej w okolicy mostka, zawroty. Czuję kołatanie serca, przeskakiwanie nawet przy długotrwałym..

Dwie wady serca i tabletki propranolol

.. ...dniach znalazłam się z atakiem duszności w szpitalu.Dostałam wtedy niezły opieprz od lekarzy,że w zadnym wypadku nie wolno samemu odstawiać takich leków. W tej sprawie konieczna jest konsultacja z lekarzem anna ale moze masz powazniejsze wady jakies bo te moje nie sa jakies powazne heh a..

Duszenie się - Str. 18

.. ...cię Sabina2. U mnie ataki duszności wystąpiły nagle tak od razu jakieś 2 lata temu w święto zmarłych. nagle poczułem takie dziwne ściskanie w gardle, taak jakby ktoś mnie dusił rytm serca zwiększył się a ja oddychałem normalnie lecz brakowało mi powietrza. Spanikowałem. Po jakiś 15..

Duszenie się - Str. 33

.. ...Jednak od kilku dni ataki duszności wróciły. Są coraz mocniejsze i do tego doszły taki jakby zacisk przepony i blokada połykania. Nawet mały kęs jest dla mnie bardzo trudną przeprawą, wydaje mi się że zaraz się udusze. Już nawet z napojami i woda mam problem. Niewiem ale zaczyna mnie to..

Duszenie się - Str. 37

.. ...zaczełem mnieć ogromne ataki duszności, nawet niemacie pojęcia jak się wtedy bałem. Pisząc to strasznie mnie dusi, z trudem pisze o tych strasznych wydarzeniach. Zaczełem mnieć reguralne problemy z połykaniem które doprawadzały mnie do szału. Nie mogłem nawet nabrać szklanki wody do ust...

Duszenie się - Str. 44

.. ...otoczeniu,dostawałem silne ataki duszności,ucisk na gardle,z tym towarzyszyły silne zawroty głowy,drętwienie rąk,a nawet silną zgage,dostawałem silnych drgawek,i miewałem tak zwane zimne poty.Przez prawie trzy lata brałem leki psyhotropowe a było ich sporo bo ponad 10 gatunków różnego..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...i kołatanie serca - ataki przyspieszonego bicia serca - napady duszności - ucisk w gardle - płaczliwość, rozbicie psychiczne - ataki paniki i lęku o życie - dziwne uczucie patrzenia na świat jakby przez szybę - niekontrolowany szczękościsk - zawroty głowy - ciągłe zmęczenie, brak sił -..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 417

.. ...bóle i kołatania serca, ataki przyspieszonego bicia serca, napady duszności, ucisk w gardle, płaczliwość, napady paniki i lęku o życie, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, osłabienie, zawroty głowy. Aby wykryć tę chorobę trzeba zrobić badania krwi: TSH, FT3, FT4 ( hormony )..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 493

.. ...konkretnie o to ,że Twoje ataki objawiają się w zupełnie inny sposób niż u mnie i u wielu osób chorujących na nerwicę .Jeżeli u Ciebie atak to duszność i pomaga w takiej sytuacji tabletka to masz wielkie,naprawdę wielkie szczęście,że kończy się to tylko w ten sposób. A co do ludzi ????..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 500

.. ...swoją pierwszą akcję z atakiem.Mnie dopadło po raz pierwszy w listopadzie 7 lat temu.Tak ni stąd ni zowąd zaczęło mnie telepać ,serce waliło jak oszalałe ,język robił się sztywny jak kołek ,duszność i ból w klatce piersiowej narastały z minuty na minutę więc wpadłam w potworną panikę.W..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 530

.. ...przebiegają u Ciebie ataki?Jakie leki bierzesz?Czy masz przyspieszony puls ? Duszności?itd. Po odpowiedzi na moje pytania, na pewno będę mogła coś konkretniejszego Ci doradzić a tym czasem trzymaj ! Czekam na odpowiedż! na poludniu lekkie zachmurzenie,ale idzie zyc.czytam te nasze posty..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 4

.. ...innych ) dopadają mnie ataki duszności, tzn. niemożność wzięcia tego tak upragnionego przez wszystkich tutaj głębokiego oddechu, wymuszam ziewanie, co nie zawsze się udaje, a ja mam wrażenie, że w którymś momencie uduszę się... Czasami * to * zaczyna się ostrzeżeniem - tj. czuję silne..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...Potwierdza się, że te ataki duszności nie mają żadnego związku z pogodą. Głównym winowajcą jest stres i nerwy. Tylko jak w dzisiejszych czasach żyć zawsze bezstresowo?... Poza tym to zależy, tak myślę, od charakteru człowieka, jego kondycji psychicznej i zdolności wyrażania negatywnych..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 19

.. ...zanim zaczęły Ci się ataki duszności ? Bo z tego co czytam to Ty masz chyba tylko lęki. Napisz proszę. masz rację, dobrze, że ktoś to czyta i dobrze, że jesteśmy w kontakcie. Marzena Moi Drodzy, Jestem już po wizycie u pani psycholog, która jak tylko weszłam na sam mój widok stwierdziła,..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica

.. ...bóle i kołatania serca, ataki przyspieszonego bicia serca, napady duszności, ucisk w gardle, płaczliwość, ataki paniki i lęku o życie, rozbicie psychiczne, dziwne uczucie bycia poza swoim ciałem, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, ciągłe zmęczenie i brak sił, oblewanie się potami,..

Nerwica w ciąży - Str. 13

.. ...ciąży miałam dwa ostre ataki duszności z drgawkami.NIe brałam nic.Piję melisę dwa razy dziennie i walczę z męża alkoholizmem.Bo uważam że warto.Mam codziennie problemy z oddychaniem( tak jakby coś siedziało mi na piersi i nie pozwoliło mi odetchnąć ),przyspieszony puls.Ale..

Nerwica w ciąży - Str. 94

.. ...irracjonalne myśli, u innych ataki niepokoju, depresje, duszności itd itp, a u niektórych przez wszystko na raz albo po kolei. Ale wszystko właściwie sprowadza się do jednego - nieracjonalnego lęku, który jest podstawą nerwic i depresji. Asia 79 a teraz jak czujesz sie dobrze tzn nie..

Nerwica w ciąży - Str. 101

.. ...drażni. najgorsze sa * ataki * nerwicy. takie dosyć typowe, łomotanie serca [mam wypadający platek, charakterystyczne dla nerwicowcow], lęki, po prostu straszne czasem, duszności, bóle w klatce piersiowej,do tego dochodzą drętwienie rąk, bóle kręgoslupa na calym odcinku a szczegolnie w..

Nerwica w ciąży - Str. 125

.. ...moj organizm oszalał. Ataki miałam co dzien, az był czas ze 3 dni z łóżka nie wychodziłam tak mnie lęk i duszność męczyły. Wróciłam więc do paroksetyny. Jesli chcesz bym podała Ci namiar na mojego lekarza w Wawie to podaj mi swój mail, to Ci wyślę. Jest to kobieta, ja chodzę prywatnie,..

Straszne duszności

.. ...wszystkich! Ja też miewam ataki duszności, które nasilają się od 2 lat. Już od dawna czasami łapałam powietrze jak ryba, jednak teraz ataki te trwają nieprzerwanie nawet 6 dni, czasem krócej. Napisałam tutaj, ponieważ bardzo chciałabym nawiązać kontakt z osobą o podobnych..

Odechciewa mi się żyć, częste napady duszności

.. ...myśli o niej.Ile razy ataki powtarzaly się zaczynałam koncentrowac się na wysiłku fizycznym - zalecam pracę z odkurzaniem lub taniec przy głośnej muzyce.Jeżeli znjdziesz swój * złoty środek * na zwalczenie nerwicy,to osiągniesz największą rzecz - wolność...Jak masz ochotę porozmawiać ze..

Dobry diagnosta do arytmii serca

.. ...strachu, pomiędzy jednym atakiem a drugim. Dokuczają mi często mocne duszności, nie mogę swobodnie oddychać. Kilka miesięcy temu miałam mieć robioną kardiowersję, ale lekarz prowadzący ( ten * drugi * , podobno niezły specjalista ) stwierdził, ża migotanie się trochę cofa. Moje objawy..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...na drugi dzień..... ataki nerwicowe u mnie są w kolejności ...najpierw lęk , mimo iż nic mi sie nie dzieje... potem duszności , zawroty głowy ..cisnienie 165/90. Nie wiem, ale nie jestem wstanie pogodzić sie z tym ze juz nigdy nie bede mógł sie napić... Witam. Mam 28 lat i bardzo..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 85

.. ...umrę! Najczęściej mam ataki w nocy. Często budzę się w nocy z uczuciem duszności i silnym kołataniem serca. W ciągu dnia jestem dziwnie osłabiona. Przy wstawaniu oblewa mnie zimny pot i robi mi się słabo. Ciężko mi z tym żyć :( Byłam u kardiologa, ale powiedział, że wszystko jest OK...

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 90

.. ...zawał * i te duszności...ataki paniki ale co będę pisać, sami wiecie, afobam nie pomagał, Validol - rewelacja, działa na mnie najlepiej, od dziecka mam astmę, podejrzewam że z nerwicy a nie taką typową ale duszności występują, więc jeszcze biorę doraźnie Ventolin i często Zafiron i..

Duszności, wysoki puls i osłabienie

.. ...stresuje...mam takie ataki że jak ostatnio jechalam samochodem to miałam BARDZO przyspieszony puls,mialam wrazenie ze zaraz przestane oddychac!!Serce walilo jak nienormalne...!!potem po długim czasie uspokoilo sie ale mam fobie na punkcie mojeog oddechu!! wciąż myślę że zaraz..

Problem z sercem po używkach (marichuana, papierosy, alkohol)

.. ...pare dni. Ale przed tym atakiem pierwszy raz w życiu spróbowałem Marichuany, ale naturalnej po niej od razu dostałem duszności a potem po kilku dniach właśnie od papierosa. Myślałem że, to przypadek po miesiącu znowu zapaliłem marichuane dostałem tej samej duszności ale nie euforii to..

Zawroty głowy, mrowienie w lewej ręce, ból w okolicach serca, duszności

.. ...czasami są bardzo silne ataki ale ostatnio rzadko. Pije browara i przechodzi. Ale nie polecam pić za dużo max 2 tzn nie namawiam do picia przy takich problemach, ale podaje na swoim przykładzie. Czasami nie musze nawet sie napic % wystarczy, że o tym nie myśle bo, głównie to przychodzi..

Duszności, zmęczenie i silne bicie serca

.. ...niekiedy mam dziwne ataki gorąca i serce mi bije tak jakby mocniej niż powinno. Przynajmniej wcześniej nigdy na rytm i siłe bicia mego serca uwagi nie zwracałem ale teraz często zwracam. Co mi jest czy to nerwica? czy mam się jednak zgłosić do lekarza i pójść na echo czy..

Wydłużona i poszerzona aorta - 63lata

.. ...sercem i czasem mam ataki duszności, a także biorę leki na nadciśnienie tętnicze. Co w moim przypadku oznacza wydłużona i poszerzona aorta? na co mam uważać? Proszę poszukać postów na tym forum o poszerzonej aorci jest ich troche To znajdzie Pani odpowiedź np...

Zator płucny

.. ...zawroty głowy, dziwne ataki duszności, szybko sie męczę. Biorę warfarin 5. Jeżeli ktoś może mi coś podpowiedzieć co dalej, do jakie lekarza mam iść to będę wdzięczna. Pozdr. a ilke Ty mas zlat ze przeszłaś już zator płucny?? musisz kochana leczyć się u naczyniowca i absolutnie ie..

19 lat utrzymujące się Wysokie ciśnienie bóle w okolicy serca

.. ...następujący sposób jeżeli ataki lęku czy słabosći nasilają sie po kofeinie a nastepnie po zarzuciu benzodiazepin ustępują bez wyraźnego rzutowania skutków ubocznych benzo typu duszność,dretwienia i sam strach po zarzuciu to raczej jest tylko a moze az nerwica.Jest to nie oficjalna metoda..

Strasznie kreci mi się w głowie, mam duszności, trzęsą mi się ręce

.. ...przeciagnieta aura przed atakiem migreny ,( bo od tamtego momentu zdarzyly mi sie jeszcze dwa takie ataki wlasnie migreny z aura ), jednak wszedzie gdzie tylko czytam na temat migren, twierdza ze pomiedzy atakami , czlowiek czuje sie dobrze i nic mu nie dolega...a moze tak boje sie tych..

Nerwica, jak sobie z nią poradzić?

.. ...zaraz zemdleje do tego ataki duszności. Najgorsze jest ciągłe myślenie o tym. Nawet jak siedzę ruszam nogami itp. Na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedziec że udało mi się wygrac z nerwicą. Jeśli poczytacie tutaj moje posty z przed roku czy dwóch - to zorientujecie się że popadałam..

2 różne diagnozy...

.. ...Miewałam często silne ataki bóli, duszności, kołatania, szybkie bicia serducha. Poszłam do kardiologa. EKG w normie, echo w porządku. Kardiolog nie wiedział co mi jest. Znów dałam sobie spokój. Od 3 dni znów mam bóle. Drażni mnie to bo to jak dla mnie straszny dyskonfort. Dziś się w pół..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !!

.. ...obstawiała nerwicę, a te ataki duszności, drętwienia języka itd. pojawiają się wraz z atakami paniki, albo lęku napadowego. I nie dziwne, że jesteś słaby jak chwilę coś porobisz, skoro głównie leżysz, każdy by był słaby w takiej sytuacji. Zacznij od regularnych spacerów, dotlenisz..

Boję się śmierci i boję się życia

.. Od kilku lat ma ataki paniki połączone z agorafobią. Jak tylko wychodzę z domu dostaję duszności,zawrotów głowy,mdłości,cała się trzęsę ze strachu mam wrażenie,że umieram...Czasami nawet siedząc w domu czuję duszności,dziwny ucisk w głowie i zawroty...Nie radzę sobie sama...Odbija się to również na Mojej..

Nerwica od podszewki

.. ...na ostrym dyżurze z atakiem duszności, więc dałam spokój. Teraz biorę czasem tylko leki ziołowe na uspokojenie /staram się jak najdłużej wytrzymać bez/ + magnez. Przestałam biegać od jednego lekarza do drugiego, staram się zaciskać zęby i ignorować okropne objawy, staram się wtedy..

Duszności po by passach

.. ...martwia mnie te jej ataki... Dziękuję za pomoc! czy po operacji stosuje dietę przeciwmiażdżycową,obniżającą cholesterol? Przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * autor:S.Gromadzki w internecie.Tam podaja co jeść czego nie jeść,jakie zioła itd.Przed spaniem wietrzyć..