Atrezja

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. Atrezja zastawki trójdzielnej to ciężka wada wrodzona serca polegająca na zarośnięciu płatków prawej zastawki przedsionkowo - komorowej. Przepływ krwi z prawego przedsionka do prawej komory jest więc niemożliwy. Praca serca jest możliwa jedynie dzięki współistnieniu ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej...

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...śluzak, skrzeplina ). Atrezja ( zarośniecie ) zastawki trójdzielnej występuje także jako wada wrodzona, konsekwencja nieprawidłowego rozwoju serca w życiu płodowym. Zwężenie zastawki trójdzielnej rzadko jest wadą izolowaną, zwykle towarzyszy jej także niedomykalność ( tak zwana wada..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...płucnym jest wrodzona atrezja ( zarośnięcie ) zastawki trójdzielnej. Zastawka ta w prawidłowo zbudowanym sercu łączy prawy przedsionek prawą komorą. Jej zarośnięcie uniemożliwia prawidłowy przepływ krwi za prawego przedsionka do komory. Krew prawego do lewego przedsionka przypływa przez..

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...międzyprzedsionkowego. Taka konieczność zachodzi na przykład w atrezji zastawki trójdzielnej, kiedy drożny otwór międzyprzedsionkowy jest jedyną możliwością przedostania się krwi z prawej do lewej połowy serca...

Hipoplazja

.. ...przypadku tej wady krew w zasadzie nie dostaje się do prawej komory, jej mięsień nie jest stymulowany, zaburzony jest prawidłowy rozwój tej części serca i w efekcie dochodzi do hipoplazji prawej komory serca...

Syndynafil na nadciśnienie płucne

.. ...dobry. Moja wada to atrezja zstawki trójdzielnej z wspólistnieniem ubytku międzykomorowego oraz wspólnego przedsionka. W wyniku operacji dokonano poszerzenia uytku międzykomorowego. W rezultacie wada została skorygowana tylko częściowo. Od tego czasu, czyli od 1986 roku, żyję w miarę..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...Fallota ze zrośnięciem ( atrezją ) zastawki tętnicy płucnej. Jestem po 3 operacjach, wszystkie w krążeniu poza ustrojowym. Prawdopodobnie czeka mnie czwarta, ale nie wiem, kiedy. Jako dorosła z wadą serca działam w Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej. na naszej stronie..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. Moj synek ma wadę serca i wczoraj się dowiedziałam ze cewnikowanie serca wykazało ze narosło bardzo dużo naczyń obocznych,których nie są w stanie wszystkich pozamykac wzwiązku z tym operacja została odwołana a lekarrze zastanawiają się co robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam..

Atrezja zastawki trójdzielnej z restrykcyjnym ubytkiem przegrody międzykomorowej

.. Moj synek ma wadę serca i wczoraj się dowiedziałam ze cewnikowanie serca wykazało ze narosło bardzo dużo naczyń obocznych,których nie są w stanie wszystkich pozamykac wzwiązku z tym operacja została odwołana a lekarrze zastanawiają się co robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam..

Przeskakiwanie serca

.. ...wadą która się nazywa atrezja zastawki trójdzielnej od 30 lat, po zabiegu B - T operacji metodą fontan, dalej jeszcze po ablacji. niestety najeździłem się po szpitalach, i mniej wiecej mam pojęcie o stanie i wiedzy lekarzy. pozdrawiam Bartku Domyślam się że byłeś już u lekarza. Jeśli..

Operacja atrezji zastawki trójdzielnej metodą Fontan

.. Poszukuję osób dorosłych, które miały wykonaną operację metodą Fontan ze względu na wrodzoną wadę serca, taką jak w temacie. Sa osoby po Fontanie w dziale * dorosły z wadą serca * na forum www.forum.sercedziecka.org.pl nie wiem czy wada taka sama ale może warto tam..